Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 11. 2011 14:36

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

V čem na svatbu a jaký dar?

Za 14 dní jdu na svatbu kolegyni kamarádce jako svědek spolu s manželem.
Nepřejí si svatební dary, protože bydlí, auto mají, zařízenou domácnost, ale mě to přijde podivné - přijít tam, najíst se, napít a odjet a nedat dar. Navíc mě nic nenapadá. Něco, co by bylo vhodné, nijak nákladné, když si to nepřejí, ale aby to nebyla úplná ptákovina.
Navíc nevím, co si obléct na sebe. Dlouho jsem nikde nebyla, takže šatník mám dost omezený.
Spíš chodím v riflích a sportovních věcech, než v šatech, které by se na tohle daly použít.
Máte někdo nápad?


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#2 21. 11. 2011 15:12

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: V čem na svatbu a jaký dar?

K daru: své neteři,která také nechtěla žádné konkr.dary a ani se jí nedivím, jsme dali peníze - vložili jsme je do svateb.přání.

Oblečení: podařilo se mi koupit oblečení,které jsem si vybírala pův.na ples: zajímavá černá delší sukně + stahovací živůtek,či jak se říká tomu nahoře.Ten je ze saténu starorůžová barva a trochu přes to črná krajka,korespondující stou sukní.A přes holá ramena jsem si tam hned pořídila takový lehký transparentní kabátek s glitry-černý.

A nosím to nejen na plesy,ale taky na rod.události a je to vyřešeno.Strašně nerada podstupuju tady taková nakupovací martiria.

Není tady

 

#3 21. 11. 2011 15:20

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: V čem na svatbu a jaký dar?

Myslím si, že peníze si ode mně nevezme. Tak bych radši něco koupila - nevím - obrázek, pucle který se dá zarámovat. Fakt nevím. Dá se jít i v kalhotech, že? To by bylo pro mě asi snesitelnější.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#4 21. 11. 2011 21:37

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: V čem na svatbu a jaký dar?

Byla jsem svědek na svatbě v září, oblečení jsem měla bílé společenské kalhoty a přes to delší černá tunika šikmě střižená dole s fialovo-bílo-hnědo decentním vzorem nahoře, 3/4 rukáv.
Takže v kalhotech se určitě jít dá, samozřejmě nějakých "společenských", je nepsané pravidlo, že svědkyně by měla být oblečena decentněji, můžou být i tmavší barvy prej lol - taky jsem to zjišovala tenkrát a hodně řešila.

Jako dar - peníze, sestra taky vše už má, neb spolu žili už před svatbou.

Není tady

 

#5 22. 11. 2011 11:46

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: V čem na svatbu a jaký dar?

A co peníze v kasičce - pokud jde o drobné do 1000,-... nebo pokud jde o větší částku, dají se dát bankovky do koupeného klipsového obrázku... wink

Není tady

 

#6 22. 11. 2011 12:20

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: V čem na svatbu a jaký dar?

Vlaďka napsal(a):

Myslím si, že peníze si ode mně nevezme. Tak bych radši něco koupila - nevím - obrázek, pucle který se dá zarámovat. Fakt nevím. Dá se jít i v kalhotech, že? To by bylo pro mě asi snesitelnější.

Neumím si představit,proč by si je neměla vzít,přece jí je taky nebudeš cpát do rukou hned po příchodu k nim do bytu,či domu,kam se před svatbou ještě chodí.

My jsme novomanželům odevzdali přání v obálce i vč.vložených peněz do místnosti v jejich rd k tomu určené,kde se shromaďovaly takové a podobné věci,takže jsme u toho ani nebyli,když to pak vybalovala - vlastně blahopřání se na svatbě četla,takže prašule už před tím musela "decentně"vyndat.big_smile
A pokud je normální,tak za této situace ti určo nic vracet nebude,to se přece nedělá.

Není tady

 

#7 3. 12. 2012 12:06

Michala33
♥------
Registrovaný: 20. 11. 2012
Příspěvky: 3

Re: V čem na svatbu a jaký dar?

Já jsem s přítelem dala kamarádům jako svatební dar sklenice s vybroušeným jménem novomanželů. Něco takového se dá objednat třeba na www.mujpullitr.cz nebo pokud nejsou na pivo tak na www.sklodar.cz můžete objednat i skleničky na víno. Kamarád i s partnerkou jezdí na motorkách, tak jsme jim dali sklenice na pivo se jménem, obrázkem motorky a vybroušeným datem svatby. Novomanžel dostal půllitr, jeho ženuška třetinkovou skleničku souškem :-)

Není tady

 

#8 19. 2. 2013 0:40

monique.pilar.7
♥------
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 8

Re: V čem na svatbu a jaký dar?

Pokud nechtějí savtební dary, většinou to znamená že se dávají peníze. Hezký způsob jak je darovat je například v bomboniéře místo některých bonbónů.  Další rady najdete zde: www.vse-o-svatbe.cz

Není tady

 

#9 5. 4. 2013 10:23

veru81
♥------
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 7
Web

Re: V čem na svatbu a jaký dar?

V nedávné době mne zaujalo, že když nechtějí svatebčané darovat peníze, ale něco symbolického, mohou snoubencům koupit zlatou cihličku v různé gramáži a ceně. Je to něco, co neztratí hodnotu a dá se obratem prodat a tedy proměnit na hotovost smile.


Svatby nás baví na Svatba.cz

Není tady

 

#10 8. 4. 2013 13:09

Maceška
♥------
Registrovaný: 8. 4. 2013
Příspěvky: 11

Re: V čem na svatbu a jaký dar?

S těmi penězi souhlasím. Dají se krásně naaranžovat do svatebního přání a myslím si, že je tím určitě neuhrazíš :-)
Jinak na svatbu se hodí nějaké jemné koktejlky, nevýrazné, aby neubíraly pozornost od nevěsty.

Není tady

 

#11 15. 4. 2013 22:03

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: V čem na svatbu a jaký dar?

Můj bratr dostal dort z toaleáků, převázaných barevnými mašlemi a uvnitř naaranžované stokoruny smile
Vypadalo to nějak takhle http://www.chytretvoreni.estranky.cz/fo … 29521.html

Upravil(a) Tulipánka (15. 4. 2013 22:04)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů