Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 19. 11. 2011 14:06

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Zajímá mě to.
Já si o pomoc říct neumím a když mi ji někdo nabízí, neumím ji přijmout.
Raději reju hubou v hlíně a zvedám se pomalu sama, ale neřeknu si o pomoc a když mi ji někdo nabízí, řeknu NE. Neumím to přijmout. Nedokážu tu pomoc přijmout. Neumím to vysvětlit proč, ale prostě to tak mám. Asi hrdost a to, že to zmáknu sama.
Jak to má někdo jinej? Jen tak, z principu, mě to zajímá. Jestli je to normální nebo si člověk má říct o pomoc, když ji potřebuje.
Asi tak, než bych šla zkratkou, kterou mi někdo ukáže, i pohodlnou, raději polezu po čtyřech, delší a drsnou cestou, ale bez pomoci. Ale nevím, proč to tak mám.
To mám nápady na sobotní odpoledne, co wink


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#2 19. 11. 2011 14:07

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Jo a pro rejpaly, nic za tím nehledejte, jen  mě to tak napadlo.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#3 19. 11. 2011 14:30

venuše
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 2. 2007
Příspěvky: 2116

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Taky to neumim... rikat si o pomoc nebo i nabizenou pomoc prijmout.
Asi se bojim, aby mi to nekdo v budoucnu nevycetl, protoze se mi to v minulosti parkrat stalo.
Mam treba kamaradku, ktera zase kazdeho zneuziva, vsichni pro ni delaji, ona jenom diriguje, ale ja na to opravdu nejsem povaha.
Nechci se nikoho doprosovat....

Není tady

 

#4 19. 11. 2011 14:35

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

říct o pomoc je těžké. Dotyčný totiž podstupuje riziko, že ten druhý může odmítmout ( má na to právo). a odmítl jen mi pomoci nebo i mě? - to otázka. Myslím, že je to o sebevědomí. pokud sám sobě věřím, nerozhodí mě, že druhý odmítl mi pomoci nebo to neudělal , jak chci přesně já.

Není tady

 

#5 19. 11. 2011 14:42

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Sebevědomí? No, tak takhle mě to nenapadlo.
Moje sebevědomí mi říká, že to zmáknu sama, že pomoc nepotřebuju.
Ale sama pomoc nabídnu a pomůžu. Jen já si pomoct prostě nenechám.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#6 19. 11. 2011 15:17

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

je to normální nebo si člověk má říct o pomoc
Nebo, samozřejmě http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale já s tím mám taky potíže. Spíš si umím říct cizímu, než blízkým - z nějakého pitomého pocitu, abych neobtěžovala, případně abych je nevystavovala "povinnosti" vyhovět či problému, jak  mě slušně poslat do háje http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#7 19. 11. 2011 15:17

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Modroočka napsal(a):

Sebevědomí? No, tak takhle mě to nenapadlo.
Moje sebevědomí mi říká, že to zmáknu sama, že pomoc nepotřebuju.
Ale sama pomoc nabídnu a pomůžu. Jen já si pomoct prostě nenechám.

Vím o čem mluvíš. Taky jsem to tak měla. Až časem mi došlo, že požádat druhého o pomoc je projev důvěry . Mojí. Důvěru v to, že někomu jinému na mě záleží a chce mi pomoct. důvěru v to, že NEMUSÍM vše zvládat sama, mít vše pod kontrolou.Že mohu být ta slabá, která nezvládá.

Není tady

 

#8 19. 11. 2011 15:18

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

helena napsal(a):

je to normální nebo si člověk má říct o pomoc
Nebo, samozřejmě http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale já s tím mám taky potíže. Spíš si umím říct cizímu, než blízkým - z nějakého pitomého pocitu, abych neobtěžovala, případně abych je nevystavovala "povinnosti" vyhovět či problému, jak  mě slušně poslat do háje http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

a strach, že by to udělat mohli a chtěli

Není tady

 

#9 19. 11. 2011 15:24

Kubula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 5. 2006
Příspěvky: 1248

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Taky jsem s tím dlouho měla problém a někdy mám dodnes. K tomu zlomu, kdy mi to začlo jít líp,  mi pomohly dvě věci:

Jedna - sama jsem dost nápomocnej typ a mrzí mě, když někdo pomoc nepřijme, přestože ji potřebuje. Takže když to obrátím - proč způsobovat trauma z odmítnutí někomu, kdo mi pomoc v dobrý víře nabízí? Neboli se snažím se činit ostatním tak, jak by mi samotný bylo příjemný.

Druhá - moji rodiče, speciálně otec, jsou takový ty typy "my pomůžeme každýmu, ale sami si pomoct nenecháme". Když občas vidím ty děsivý tanečky, ke kterým to vede - oni někomu pomůžou, ten se cítí zavázanej a chce naopak něco udělat pro ně - oni to buď nepřijmou, čímž se ten člověk cítí ještě hůř, nebo to se skřípěním zubů přijmou, ale cítí se mu zavázaný až za hrob, při každý příležistosti se mu to snažej oplatit, ale ten člověk nechce, páč má pocit, že vlastně furt dluží on jim... dumbomdumbomdumbom  Naprostá šílenost! Ty lidi před sebou valej hory různejch úsluh, který podle vlastního přesvědčení kdekomu dlužej a nikdy je vlastně nemůžou splatit.. Nikdy!! skurt  To se radši přemůžu a pomoc přijmu. smile

Není tady

 

#10 19. 11. 2011 15:36

elisabeti
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 2. 2. 2011
Příspěvky: 613
Web

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Dobré - a myslím, že pro hodně lidí - osobní téma.
Já jsem tak pitomá, že je mi trapné žádat cestující, zda mi by nepomohli s kočárem z/do tramvaje. Raději půl hodiny počkám na nízkopodlažní spoj než si někomu říct.
Asi je v tom notná dávka jakési falešné hrdosti, iluzorní strach "z dluhu" nebo pozůstatek z "nutné samostatnosti prvorozené"? Fakt nevím a příčiny jsou mi jedno, jen se toho chci zbavit...zima přichází a nízkopodlažní spoje nejezdí tak často. wink


http://lb5f.lilypie.com/0jx8p1.png

http://lb3f.lilypie.com/J2KVp1.png

Není tady

 

#11 19. 11. 2011 15:43

elisabeti
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 2. 2. 2011
Příspěvky: 613
Web

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Kubula napsal(a):

Druhá - moji rodiče, speciálně otec, jsou takový ty typy "my pomůžeme každýmu, ale sami si pomoct nenecháme". Když občas vidím ty děsivý tanečky, ke kterým to vede - oni někomu pomůžou, ten se cítí zavázanej a chce naopak něco udělat pro ně - oni to buď nepřijmou, čímž se ten člověk cítí ještě hůř, nebo to se skřípěním zubů přijmou, ale cítí se mu zavázaný až za hrob, při každý příležistosti se mu to snažej oplatit, ale ten člověk nechce, páč má pocit, že vlastně furt dluží on jim... dumbomdumbomdumbom  Naprostá šílenost! Ty lidi před sebou valej hory různejch úsluh, který podle vlastního přesvědčení kdekomu dlužej a nikdy je vlastně nemůžou splatit.. Nikdy!! skurt  To se radši přemůžu a pomoc přijmu. smile

Přesně. Ve finále je to trapné pro všechny. (Ale svědčí to o tom, že s přijímáním pomoci bez následného pocitu "dluhu" má problém hodně lidí. Čím to je? Naším češstvím? Výchovou? Společenským územ? Jak snadno se s přijímáním pomoci "potýkají" třeba takoví Romové...wink)


http://lb5f.lilypie.com/0jx8p1.png

http://lb3f.lilypie.com/J2KVp1.png

Není tady

 

#12 19. 11. 2011 15:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

a strach, že by to udělat mohli a chtěli
Vyhovět nebo poslat někam? http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ustojím oboje (i když toho háje zelenýho bejvá míň) - ale holt si říkám "to zvládneš sama, přece nebudeš otravovat když a) to uneseš, b) jede tam vlak, c) vlastně to nepotřebuješ, d) cokoli jiného".
Přitom mi naopak nedělá problém pomoci a vyhovět.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 19. 11. 2011 16:25

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

No, příklad. Před pěti lety mi našli nádor v prsu, nebylo to naštěstí zhoubný, ale.....
Když to našli, bylo to 50 na 50 a já jsem to v ten první moment nechtěla nikomu říct, v začátku jsem si to nesla sama. Pak jsem to řekla BM, divný, že? Onj pomoc nabízel, ale nepřijala bych ji. Jsem v tomhle bojovním a rvu se sama. Je to někdy vysilující, ale stejně to jinak nikdy nebude.
A teď? Teď vím, že když budu ve vztahu a cokoli podobnýho se mi stane, odejdu.
Když budu bez práce a dostanu se do potíží, neřeknu si o pomoc nikomu, ani blízkýmu. Neumím to, nedokážu to a přijmout pomoc je pro mě něco jako že to nedokážu sama. Mám to v sobě natvrdo zakódovaný a nejde s tím nic udělat.
Jednou jsem to prolomila, s Bubákem, ale to jsem narazila, brala jsem to jako partnerství, že já jsem pomáhala jemu, zkusila jsem to, ale náraz to byl tvrdej. Takže vím, že nikdy víckrát si neřeknu o pomoc, cizím ne už z principu a blízkým ne, abych nikoho nezatěžovala.
Sama pomůžu, o nemocnýho partnera bych se starala, i kdybych měla duši vypustit, ale já to prostě nepřijmu, nejen v tomto směru, v žádným. Mám to asi takhle - je to sice dál, zato horší cesta a já přesně touhle cestou půjdu. A nedokázala bych přijmout pomoc ani od toho, komu já sama pomůžu. Nevím, proč to tak mám.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#14 19. 11. 2011 16:35

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Modroočka napsal(a):

Když budu bez práce a dostanu se do potíží, neřeknu si o pomoc nikomu, ani blízkýmu. Neumím to, nedokážu to a přijmout pomoc je pro mě něco jako že to nedokážu sama. Mám to v sobě natvrdo zakódovaný a nejde s tím nic udělat.

Mozna ze je to pouze o tom ze -nechces. Nechtit neznamena ,ze to neumis,nedokazes.
Nechtit znamena volba.
Dost mozna si ale skutecne dokazes pomoci sama za vsech okolnosti at uz ten vysledek svepomoci dopadne jakkoli.  smile

Je to jen ma myslenka a tak jsem Ti ji pustila.  wink


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#15 19. 11. 2011 16:47

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Modroočka napsal(a):

Jestli je to normální nebo si člověk má říct o pomoc, když ji potřebuje.

Tezko lze zhodnotit neci pocinani za normalni ,nebo nenormalni.

Kdyz ale nekdo potrebuje pomoc,znamena to ze ji skutecne potrebuje (premyslim nahlas) a pokud ne a vi ze to zmakne sam,pak ji teda vlastne nepotrebuje.
Blby by bylo kdyby ji potreboval a nerekl si a pak by nad sebou bedoval,mel zlost a topil se ve frustraci ze to nedokaze a presto to potrebuje. To je pak na prd rekla bych. hmm
Ale kdyz mu nedela potiz ze si nerekne,ze to zmakne,pak je to o necem jinem.
Tedy ja to tak vnimam.


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#16 19. 11. 2011 16:48

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Arcanum napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Když budu bez práce a dostanu se do potíží, neřeknu si o pomoc nikomu, ani blízkýmu. Neumím to, nedokážu to a přijmout pomoc je pro mě něco jako že to nedokážu sama. Mám to v sobě natvrdo zakódovaný a nejde s tím nic udělat.

Mozna ze je to pouze o tom ze -nechces. Nechtit neznamena ,ze to neumis,nedokazes.
Nechtit znamena volba.
Dost mozna si ale skutecne dokazes pomoci sama za vsech okolnosti at uz ten vysledek svepomoci dopadne jakkoli.  smile

Je to jen ma myslenka a tak jsem Ti ji pustila.  wink

Jo, ale v tom mᚠpravdu, dokážu si pomoct nějak vždycky sama. Protože musím, protože chci, protože mi má zatracená hrdost nedovolí si nechat pomoct.
Ale jen jsem chtěla vědět, jak to mají ostatní.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#17 19. 11. 2011 16:51

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Modroočka napsal(a):

Arcanum napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Když budu bez práce a dostanu se do potíží, neřeknu si o pomoc nikomu, ani blízkýmu. Neumím to, nedokážu to a přijmout pomoc je pro mě něco jako že to nedokážu sama. Mám to v sobě natvrdo zakódovaný a nejde s tím nic udělat.

Mozna ze je to pouze o tom ze -nechces. Nechtit neznamena ,ze to neumis,nedokazes.
Nechtit znamena volba.
Dost mozna si ale skutecne dokazes pomoci sama za vsech okolnosti at uz ten vysledek svepomoci dopadne jakkoli.  smile

Je to jen ma myslenka a tak jsem Ti ji pustila.  wink

Jo, ale v tom mᚠpravdu, dokážu si pomoct nějak vždycky sama. Protože musím, protože chci, protože mi má zatracená hrdost nedovolí si nechat pomoct.
Ale jen jsem chtěla vědět, jak to mají ostatní.

Ok . I understand. wink

Dokazu si taky pomoci sama. Je to volba. smile


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#18 19. 11. 2011 16:53

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Arcanum napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Jestli je to normální nebo si člověk má říct o pomoc, když ji potřebuje.

Tezko lze zhodnotit neci pocinani za normalni ,nebo nenormalni.

Kdyz ale nekdo potrebuje pomoc,znamena to ze ji skutecne potrebuje (premyslim nahlas) a pokud ne a vi ze to zmakne sam,pak ji teda vlastne nepotrebuje.
Blby by bylo kdyby ji potreboval a nerekl si a pak by nad sebou bedoval,mel zlost a topil se ve frustraci ze to nedokaze a presto to potrebuje. To je pak na prd rekla bych. hmm
Ale kdyz mu nedela potiz ze si nerekne,ze to zmakne,pak je to o necem jinem.
Tedy ja to tak vnimam.

Arc, mockrát v životě jsem tou hubou ryla hodně hlubokou brázdu, měla jsem pocit, že už fakt nemůžu, ale prostě jsem sebrala zbytek sil a zvedla se. Jen to zvedání mohlo být lehčí a jednodušší,  protože se mi ta pomocná ruka i nabídla. Jenže já se jí nedokázala chytit, prostě jsem musela sama.
Jsem bojovník, bojuju, až už musím, ale pak bojuju sama. V tom to je. Ve své podstatě jsem bojovník samotář.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#19 19. 11. 2011 16:54

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Arcanum napsal(a):

Dokazu si taky pomoci sama. Je to volba. smile

No, to je ono, je to moje volba, ale volba, já nemůžu jinak. Jen nevím proč.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#20 19. 11. 2011 17:06

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Modroočka napsal(a):

Arcanum napsal(a):

Dokazu si taky pomoci sama. Je to volba. smile

No, to je ono, je to moje volba, ale volba, já nemůžu jinak. Jen nevím proč.

Jsi jaka jsi. Ma to jiste nejakou pricinu a ta muze doposud ukryta.
smile

Ja napriklad o sobe vim,ze neprijimam pomoc nikoli proto ze to neumim,nedokazu. Ale jak jsem psala -volim si pomoci sama. 
Mam take zkusenost ze jsem si pomohla sama kdyz jsem se ocitla na uplnem dne.
Vysla ta volba (pomoci si sama) ze mne naprosto spontanne jako soucast me samotne. Tezko se to vysvetluje.
Jako ze vim ze jedine ja sama si dokazu pomoc a i kdyby kolem me bylo milion pomocniku a milion lidi ,budu v tom presto uplne sama a budu sama ackoli obklopena lidma. A jedine ja sama jsem sobe pomoci v tom nejhlubsim slova smyslu. smile


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#21 19. 11. 2011 17:21

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

elisabeti napsal(a):

Jak snadno se s přijímáním pomoci "potýkají" třeba takoví Romové...wink)

big_smile  Uplne vidim Romku jak si rekne o pomoc a kdyz ji nekdo pomoc odmitne,tak na nej zarve :
"No necum a delej" lolstolt  Fakt jo.


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#22 19. 11. 2011 17:31

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Arcanum napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Arcanum napsal(a):

Dokazu si taky pomoci sama. Je to volba. smile

No, to je ono, je to moje volba, ale volba, já nemůžu jinak. Jen nevím proč.

Jsi jaka jsi. Ma to jiste nejakou pricinu a ta muze doposud ukryta.
smile

Ja napriklad o sobe vim,ze neprijimam pomoc nikoli proto ze to neumim,nedokazu. Ale jak jsem psala -volim si pomoci sama. 
Mam take zkusenost ze jsem si pomohla sama kdyz jsem se ocitla na uplnem dne.
Vysla ta volba (pomoci si sama) ze mne naprosto spontanne jako soucast me samotne. Tezko se to vysvetluje.
Jako ze vim ze jedine ja sama si dokazu pomoc a i kdyby kolem me bylo milion pomocniku a milion lidi ,budu v tom presto uplne sama a budu sama ackoli obklopena lidma. A jedine ja sama jsem sobe pomoci v tom nejhlubsim slova smyslu. smile

Možná to tak mám taky, jen to o sobě nevím wink


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#23 19. 11. 2011 17:31

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Ten, kdo pomoc nabízí, někdy zoufale touží po tom být potřebný... vnější zdání hodně klame! Kolikrát jsem odmítla zarytě pomoc od maminky ve věcech, které stokrát rychleji a bez námahy zmáknu sama a teď když ji občas nechám "pomoci" tak vidím jak se úplně rozzáří a je šastná...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#24 19. 11. 2011 17:33

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

Bety napsal(a):

Ten, kdo pomoc nabízí, někdy zoufale touží po tom být potřebný... vnější zdání hodně klame! Kolikrát jsem odmítla zarytě pomoc od maminky ve věcech, které stokrát rychleji a bez námahy zmáknu sama a teď když ji občas nechám "pomoci" tak vidím jak se úplně rozzáří a je šastná...

Jo, to znám, ale ne u maminky, i když ta by se pro mě rozkrájela.
Ale je pár lidí, kteří by mi rádi pomohli a já je nenechám, prostě to nejde.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#25 19. 11. 2011 17:34

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Umíte si říct o pomoc; umíte pomoc přijmout?

helena napsal(a):

je to normální nebo si člověk má říct o pomoc
Nebo, samozřejmě http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale já s tím mám taky potíže. Spíš si umím říct cizímu, než blízkým - z nějakého pitomého pocitu, abych neobtěžovala, případně abych je nevystavovala "povinnosti" vyhovět či problému, jak  mě slušně poslat do háje http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Malo kdo totiz podle mne dokaze darovat pomoc nezjistnou a ze srdce.


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů