Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#1 15. 11. 2011 15:06

sasasa
♥♥♥----

DEPO PROVERA - ano nebo ne??

Dobrý den,zvažuji kterou antikoncepci používat. Nitroděložní tělísko mi bylo odstraněno teď, kvůli problémům a další nechci.Uvažovala jsem o injekci,ale když jsem se začetla na webu nejsem si už tak jistá jestli ten komfort bez menstruace za to stojí.Má s ní někdo zkušenosti? Děkuji za příspěvky

Slunce svítí na všechny stejně.

Není tady

#2 15. 11. 2011 16:51

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Re: DEPO PROVERA - ano nebo ne??

Sasaso,
pokud chceš mít tak do 2 let děti, určitě depoproveru nee. U někoho bývají problémy s otěhotněním až 5! let po vysazení.
Já otěhotněla až po roce a něco od poslední injekce

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#3 15. 11. 2011 20:28

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

Pravda,že jsem nechtěla otěhotnět...užívala jsem a byla úplně spokojená,bez žádných vedlejších příznaků

Není tady

#4 16. 11. 2011 8:12

annie
♥♥♥♥♥♥-

Jak píše Tulipánka - kamarádka depo-proveru brala rok, pak chtěla otěhotnět - teď už je to 7 let, pořád problémy s cyklem, těhotná dosud není. Taky jsem četla, že se u žen, které ještě plánují v brzké době otěhotnět, nedoporučuje...

Není tady

#5 16. 11. 2011 10:12

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Revliba napsal(a):

Pravda,že jsem nechtěla otěhotnět...užívala jsem a byla úplně spokojená,bez žádných vedlejších příznaků

Brala jsem ji cca 5 let, naprostá spokojenost, jen mě vadilo, že jsem přibírala dumbom .

Není tady

#6 16. 11. 2011 10:50

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Kdysi a kdesi už se tady o Proveře psalo,nevím jestli jeto samo co ta Depoprovera;já ji tedy kdysi nějakou dobu taky brala a- injekce čtvrtletně myslím a pak jsem se dočetla,že pokud to bereš dlouhodobě má to špatný vliv v pozdějším věku na řídnutí kostí.

Tak si tohle ještě radši ověřte na více odborných místech,nestojí za to si takto přece ničit zdraví.

Já celý svůj život a se všemi partnery využíváme možnosti přerušované soulože a vychází to.Naproti tomu,když jsme plánovali děti, vždy - dvakrát - se to povedlo hned napoprvé.Holt musí být na ty chlapy spoleh.

Není tady

#7 16. 11. 2011 13:10

sasasa
♥♥♥----

Nejprve jsem byla nadšená-žádný menses.Pak jsem hledala a přibírání na váze je nejmenší problém ,který byl zmiňovaný.Řídnutí kostí,rozhozený menses,deperesivní nálady,žádná chuť na sex.....Je mi 36,teď dítě nechci,mám už 2. Dostala jsem prac. místo,které se v našem městě jen tak nepoštěstí dostat.Ale ráda bych do 40 ještě jedno dítě zvládla.Tak mě zajímají názory těch co DEPO braly a pak chtěli otěhotnět.Asi budu,ale hledat jinde.

Upravil(a) sasasa (16. 11. 2011 13:11)

Slunce svítí na všechny stejně.

Není tady

#8 16. 11. 2011 16:51

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Sasaso,
tak v tom případě depoproveru nedoporučuju. Jinak nálady jsem žádné nezaznamenala, přibírání také ne, po vysazení mi ale klesl tlak.

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#9 11. 12. 2011 21:13

Xavera
♥------

Zdravím, já beru Depo Proveru 2,5 roku ,lékař mi ji doporučil hned po šestinedělí.Od té doby jsem přibrala 11kg,měla jsem šílené deprese,po skončení kojení mi lékař napsal antidepresiva,které beru asi 1,5 roku a netoužím je vysadit.Někdy špiním a jím Ascorutin,chuť na sex úplně vyprchal! Moje maminka mi říkala celou dobu,že je to z té injekce a já ji nevěřila.Začala jsem pátrat na netu a přečetla si příbalový létak,který vám u lékaře nikdo nedá!A byla jsem v šoku!Nervozita,nespavost,deprese,špinění,bolest břicha,nadýmání,průjem,zacpa,bolest zad,křeče v nohou,ztráta kostní hmoty,změna tělesné hmotnosti,otoky,změna libida a chuti k jidlu. Prostě skvělá antikoncepce.Porodní asistentka mi napsala ,že by se měla brát jen 1,5 roku pak řídnou kosti.Strašně mě mrzí,že jsem se tím začala zabývat až teď.Další injekci už nechci!

Není tady

#10 13. 12. 2011 8:49

Kamchinka
♥♥♥----

Také jsem slyšela, že způsobuje řídnutí kostí. Ale hlavně, když někdo by rád druhé někdy v dohledné době, tak pozor, prý to způsobuje neplodnost na nějakých pár let. co je na tom pravdy nevím. Měla jsem ji 9 měsíců, ale nemela jsem nejake zasadni potize.
co se tyka pribaloveho letaku, kdyz si prectete jakoukoli antikoncepci(i drazsi, lepsi), vsude je to psane... a ne málo vedl. účinků.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí