Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 14. 11. 2011 11:35

Darina76
♥------
Registrovaný: 14. 11. 2011
Příspěvky: 4

Živily jste někdy přítele?

Dlouho čtu zdejší diskuze, ale dnes jsem se rozhodla také přispět a doufat, že mi názory zdejších zkušených, laskavých duší pomohou získat pohled a názor "z venku".
Před čtyřmi roky jsem ukončila dlouholetý vztah s mužem, který působil (až na poslední rok) idylicky, jen s jedním problémem – přispíval mi po celou dobu pouze půl nájmu, ale nic na jídlo a jiné věci do domácnosti. Jakmile přišla řeč na finance, byla hádka a nic s ním nehnulo (dohody, ukázání účtenek za měsíc, fakt nic). Přišlo mi, že jsem se časem spíše nechala dostrkat do role matky (vím, že to byla chyba, ale byl to můj první vážný vztah). Poslední rok začal být opakovaně nevěrný – když jsem na to přišla, vztah jsem ukončila.

Před cca dvěma lety jsem potkala prima mužského. Měl své bydlení, podnikal, působil sebevědomě, soběstačně. Já byla nadšená, že mám chlapa, který se umí o sebe postarat, je pozorný a nehledá ve mně jen matku. Znali jsme se půl roku a chodili spolu 3 měsíce, když se ke mně nastěhoval (svůj byt přenechal své býv.přítelkyni, spláceli jej napůl a ona jej chtěla doplatit).
Jenže…po 3 měsících mi přestal přispívat na nájem a jídlo. Měsíc, dva jsem to přešla, ale pak jsem s ním promluvila-přiznal, že podnik je v krizi a teď už nemá téměř ani na benzín. Přišlo mi, že se to může stát každému, měla jsem ho ráda, tak jsem svolila, že to na čas finančně potáhnu sama a on se bude snažit firmu dát zase do kupy-přece jen měla letitou tradici a potenciál. Jenže – od té chvíle mi přišlo, že se i na ty zbytky snažení dát firmu do kupy vykašlal. Pracoval z domova, dlouho spal,... byl prý bez energie. Měla jsem dostatečný plat abychom z něj na čas vyžili oba. Po roce soužití jsem ale o práci přišla. On v tu chvíli neudělal nic, aby naši fin. situaci změnil, což mě obrovsky vyděsilo a varovalo. Byt je můj, takže jsem byla v hrůze, abych jej po čase měla z čeho zaplatit, ale on byl v naprostém klidu-ještě mi říkal, že maluji černé scénáře a mám myslet pozitivně. Přitom se nechal dál živit. Jenže zkuste myslet pozitivně, když jste přišli o práci a máte pár měsíců do státnic (studovala jsem dálkově VŠ). Práci jsem nakonec sehnala, ale za menší plat, a každý měsíc byl i přes maximální skromnost problém vyjít. Dohodli jsme se, že mě po státnicích zasvětí do firmy, budu mu pomáhat a nějak se z toho srabu dostaneme. Po státnicích bylo dávno, ale zájem abych se spolupodílela na firmě od něj žádný. Už mi došla trpělivost – řekla jsem, že nechci ve vztahu pokračovat, pokud se situace nezmění. Na čas si tedy našel práci a požádal mě o ruku. Práce je ale jen na 3 měsíce a brzy skončí. A včera dokonce začal s tím, že si pořídíme dítě...

Vím, že by bylo nasnadě od něj odejít. Ale na druhou stranu si s ním jinak rozumím jako nikdy s nikým-máme stejné zájmy, koníčky, posloucháme stejnou hudbu. Něco takového člověk jinde těžko hledá, hledala jsem dlouho…
Navíc se obávám, že v dalším vztahu zopakuji tuhle chybu znovu – že po čase chlapa opět budu živit a dotovat.
Neměla jsem právě jednoduchý život, ale uměla jsem se o sebe bez problému postarat za každé situace. Je tohle ta chyba, že to chlapi vycítí a začnou na mě „parazitovat“? Jsem nějak příliš „mateřskᓠči co?
Nemám problém se sebevědomím ani sebeúctou, jen mám holt dost sociální cítění.
V současné situaci ale zůstat nechci, tak zvažuji, co dál. Pravda je, že už na dítě mám nejvyšší čas, ale rozhodně je pro mne nemyslitelné otěhotnět nyní a doufat, že „do porodu bude všechno jinak, však ono nás to donutí“, jak si představuje on.
Máte, prosím, některá podobnou zkušenost? Živily jste také někdy partnera? A pokdu ano, v jaké situaci?

Není tady

 

#2 14. 11. 2011 13:46

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Živily jste někdy přítele?

Darina76 napsal(a):

Neměla jsem právě jednoduchý život, ale uměla jsem se o sebe bez problému postarat za každé situace. Je tohle ta chyba, že to chlapi vycítí a začnou na mě „parazitovat“? Jsem nějak příliš „mateřskᓠči co?

Nemela stejny problem tvoje matka nebo babicka, nekdo jiny v rodine? Nebyl tvuj otec taky takovy? Nemeli rodice financni problemy kdyz jsi byla mala?


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#3 14. 11. 2011 13:54

majkafa
Host

Re: Živily jste někdy přítele?

Živila jsem vlastního BM, když studoval a já po škole pracovala a pak byla na MD.
Ale otázka asi měla znít trošku jinak. Takhle jednoduše je to dost zavádějící.
Protože v rodině žena může vydělávat víc, než muž. Můj případ dost let. Nikdy jsem se na to nedívala tak, že živím manžela. Jen jsem prostě vydělávala víc z důvodu lepšího zaměstnání.

 

#4 14. 11. 2011 14:01

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Živily jste někdy přítele?

Já jednoho živila, protože jsem mu věřila. On mi lhal. Vztahy po něm byly touto zkušeností dost poznamenány, můj současný přítel se musel bohužel pro něj hodně snažit, abych ho nevnímala jinak, abych ho nepodezírala. Nechalo to na mě velkou stopu. Je zvláštní, že ty se tak chovᚠopakovaně. Já to hodila za hlavu a dnes se tomu "směju"... Na tvém místě bych s takovým člověkem žít nechtěla. Dobře si rozmysli, jestli ty klady, co na něm vidíš, vyváží jeho zápory. Protože zrovna ty jeho nejsou na mávnutí rukou. Hodně štěstí.


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#5 14. 11. 2011 14:04

Darina76
♥------
Registrovaný: 14. 11. 2011
Příspěvky: 4

Re: Živily jste někdy přítele?

Dita.L napsal(a):

Darina76 napsal(a):

Neměla jsem právě jednoduchý život, ale uměla jsem se o sebe bez problému postarat za každé situace. Je tohle ta chyba, že to chlapi vycítí a začnou na mě „parazitovat“? Jsem nějak příliš „mateřskᓠči co?

Nemela stejny problem tvoje matka nebo babicka, nekdo jiny v rodine? Nebyl tvuj otec taky takovy? Nemeli rodice financni problemy kdyz jsi byla mala?

Naopak, táta byl pravý patriarcha a uživit rodinu pokládal za pilíř své hrdosti. Když mamka ze zdravotních důvodů několik let nemohla pracovat, táta její roli automaticky převzal a uživení rodiny pokládal za věc cti. Mamka mu to zase vracela jinak - přes své zdravotní problémy o hlavu rodiny pečovala opravdu vzorně a s láskou. Byla jsem k tomu vedená i já a sourozenci. Táta měl doma hlavní slovo a máma byla vždy milující, starající se anděl. Mám proto možná tak trochu zafixovaný vzor, že kdyby něco, muž by mou "živící" roli měl zastat. 
Na druhou stranu - pokud je člověk zdravý a v plné síle, nikdy bych nedopustila abych žila na něčí úkor - aby mě někdo živil, když mám zdravé ruce, hlavu,... . Je pro mne do určité míry nepochopitelné, že to mému příteli nevadí. Já bych se hanbou propadla. Neříkám chvíli - někdy se člověk může dostat do těžké situace - ale být v ní a prakticky se nesnažit ji změnit, to je nad mé chápání... Mluvila jsem s ním o tom mnohokrát, ale jemu na té situaci prostě nepřijde nic divného a nedokáže pochopit, co mi na tom vadí.

Není tady

 

#6 14. 11. 2011 14:22

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Živily jste někdy přítele?

Na čas si tedy našel práci a požádal mě o ruku. Práce je ale jen na 3 měsíce a brzy skončí. A včera dokonce začal s tím, že si pořídíme dítě...
Klíčové mi přijde tohle - práce "na čas", žádost o ruku a mimino. Nový zaměstnání zřejmě nehledá, firmu pustil dolů vodou a je "bez energie", chudák... ale jako manžela ho tak snadno nevyšoupneš a když budete mít spolu dítě, tak tuplem ne.
Někteří pánové poznají, že se dovedeš "bez problému postarat za každé situace" - a nejen o sebe, ale taky o ně. A upřímně řečeno - proč by toho nevyužili, když to dělᚠa jak to tak vypadá, dokonce to dělᚠráda.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#7 14. 11. 2011 14:34

Darina76
♥------
Registrovaný: 14. 11. 2011
Příspěvky: 4

Re: Živily jste někdy přítele?

majkafa napsal(a):

Živila jsem vlastního BM, když studoval a já po škole pracovala a pak byla na MD.
Ale otázka asi měla znít trošku jinak. Takhle jednoduše je to dost zavádějící.
Protože v rodině žena může vydělávat víc, než muž. Můj případ dost let. Nikdy jsem se na to nedívala tak, že živím manžela. Jen jsem prostě vydělávala víc z důvodu lepšího zaměstnání.

U nás ale nevyděláváme jeden víc a jeden méně, ale jen já. Kdyby přinesl alespoň něco málo....tisíc, dva...ale už téměř dva roky žijeme pouze z mého platu (a nyní i z úspor, protože plat nedostačuje). On - pokud se mu ve firmě něco podaří, stačí mu to sotva na benzín, aby mohl objíždět další obchody, z kterých třeba ani nic nevzejde. Ale veškeré nákupy, složenky, jídlo, domácnost, všechno jde na mě. Děsím se toho, kdybych onemocněla a musela na neschopenku, protože bychom prostě nevyšli. Nebo kdyby se nedejbože něco rozbilo-pračka apod... Nikdo v okolí to samozřejmě neví - pro to je prostě podnikatel. O to je to i pro mne t잚í, že se nelze nikde svěřit. Nechtěla bych ho před nikým shazovat, jen jsem prostě věřila tomu, že jde o situaci dočasnou a teď - po veškerých rozhovorech a ujištěních, že se snaží - se prostě nic nemění...  Je to prima chlap, ale nechci takto postupně přijít o celoživotní úspory. A na druhou stranu - hledat si brigádu, abych nahradila ještě jeho příjem, by mi přišlo nesprávné - jako že jej v jeho současném postoji "nakonec vždycky nějak vyjdeme" jen utvrzuji... Je to zapeklitá situace.. Být sama a mít finanční tíseň, neváhám pracovat i 18 hod denně (už jsem byla i v takové situaci a šlo to), ale pracovat pro to, abych uživila druhého, který se zas až tak uživit nesnaží, se mi, upřímně, vůbec nechce...

Není tady

 

#8 14. 11. 2011 14:38

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Živily jste někdy přítele?

Nechce se ti a dva roky to děláš? Obdivuji tvou výdrž. Je zvláštní, že přesto dokážeš napsat, že je to "bezva chlap". U mě to tak nebylo, jakmile jsem zjistila, jak se věci skutečně mají, klesnul v mých očích tak hluboko, že ani nebyl vidět. Promiň, mám k takovým chlapům odpor. Působíš na mě jako rozumná ženská, takže nechápu, co tě pořád drží u takového neschopy. Dva roky aby zdravý podnikatel nepřinesl domů v podstatě ani korunu, ach jo... Není normální živit dospělého člověka, který je jen a pouze líný!!! Co budeš dělat, až budete mít dítě? Budeš živit sebe, dítě i pana otce? A jak, z čeho??? Z mateřské? A co potom z rodičovské? Nebo si pán myslí, že po půl roce pomažeš dál pěkně makat a on si bude pobírat rodičák?


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#9 14. 11. 2011 14:38

Darina76
♥------
Registrovaný: 14. 11. 2011
Příspěvky: 4

Re: Živily jste někdy přítele?

Opravdu děkuji všem za příspěvky, pomáhá mi to utřídit myšlenky, jste báječní. Situaci už chci nějakým způsobem řešit, tak jak to je už to dál nepůjde.

Není tady

 

#10 14. 11. 2011 14:54

Hepina155
♥♥-----
Registrovaný: 15. 9. 2010
Příspěvky: 86

Re: Živily jste někdy přítele?

Živila som BM a jeho auto...Doteraz si vyčítam,že tak dlho. To sme žili z ruky do huby. Akonáhle vypadol z nášho života , zavládol pokoj našich duší a viac nám s demi nič nechýbalo.


"Najodvážnejším činom je myslie sama za seba. A nahlas!"

Není tady

 

#11 14. 11. 2011 15:18

Peuli
♥♥♥♥---
Registrovaný: 29. 3. 2007
Příspěvky: 363

Re: Živily jste někdy přítele?

Jediný zdravý chlap, kterého jsem ochotná živit, je můj nezletilý syn s pravidelnou školní docházkou. A to jen po tu dobu školní docházky. Jak psala ADFka2, stejně tak i já, bych si takového chlapa nedokázala vážit a už dávno by nebyl mým partnerem.

Není tady

 

#12 14. 11. 2011 15:58

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Živily jste někdy přítele?

Darino, Ty jsi udělala velkou chybu už v prvopočátku, když jsi dopustila, aby se k Tobě pán natrvalo nastěhoval už po třech měsících vztahu. Aby se dva lidé rozhodli, že se společně sestěhují, měli by se nejprve vzájemně dobře poznat a na to - nezlob se na mě - jsou tři měsíce velmi krátká doba, abys poznala, co je ten druhý vlastně zač. Kdybys vyčkávala dejme tomu delší dobu, jistě bys přišla na to, že leccos není tak růžové, jak se zdá, začaly by se objevovat první varovné signály a patrně by sis společné bydlení včas rozmyslela.

Ano, může se stát, že partnerovi-podnikateli podnikání zkrátka nevyjde, dostane se do ztráty a je nucen skončit. Jenomže pořádný chlap kouká, jak se z této prekérní situace vlastnoručně dostane sám a vyvíjí iniciativu třeba tak, že zbytečně neprodlužuje agónii firmy, ukončí podnikání, nechá se pro první chvíli zaregistrovat na pracáku (aby za něj alespoň byla placena sociálka a zdravotka a bral alespoň minimální podporu) a SOUB̎NĚ S TÍM si aktivně hledá zaměstnání. Nic z toho ten Tvůj dáreček neudělal - jenom prodlužoval agónii firmy, "pracoval" z domova, dlouho spinkuškal, na provoz společné domácnosti nepřispíval ani korunou a ještě se nechával živit dumbom

Já nevím, jestli sis to uvědomila, ale mě obešel mráz při Tvém bezelstném líčení, že - jak píšeš - téměř dva roky "podniká" tak, že: ...pokud se mu ve firmě něco podaří, stačí mu to sotva na benzín, aby mohl objíždět další obchody, z kterých třeba ani nic nevzejde.... To signalizuje, že si Tvůj přítel tím pádem asi sotva platil povinné odvody státu, jako je sociálka a zdravotka (z čeho?!?) a velmi pravděpodobně mu tak naskakují obludné dluhy a ještě obludnější penále.

Nebo Ty snad mᚠpodrobný přehled o tom, co má a nemá zaplaceno a jsi skutečně přesvědčena o tom, že je taková situace naprosto vyloučena dumbom ?!? Mně totiž zacinkal varovný zvoneček v tom, že ač Ti bylo původně slíbeno, že mu budeš ve firmě pomáhat, nakonec k zasvěcení do jeho firmy nedošlo. Nejsi žádný hlupák, jako čerstvě vystudovaná VŠ bys asi poměrně záhy odhalila věci, které by Tě - mírně řečeno - silně znepokojily a Tvůj přítel by tak musel čelit nepříjemným otázkám, proto jsi do firmy nebyla přizvána stolt

Takže nejenom, že se Tvůj přítel od Tebe po celou tu dobu nechává živit a na společnou domácnost nepříspívá téměř dva roky ani korunou, ony za ním velmi pravděpodobně jdou i dluhy z podnikání, které jsou zatím v počáteční fázi usch Nu, to bych se pěkně poděkovala za takovouhle lukrativní nabídku k sňatku, protože je nabíledni, že Tvůj přítel nehledá manželku, ale potencionálního spoludlužníka či někoho, kdo z pozice manželky bude muset jeho dluhy se skřípotem zubů zaplatit.

Jak to tak čtu, tak se skutečně přikláním k výrokům heleny, viz: "Klíčové mi přijde tohle - práce "na čas", žádost o ruku a mimino. Nový zaměstnání zřejmě nehledá, firmu pustil dolů vodou a je "bez energie", chudák... ale jako manžela ho tak snadno nevyšoupneš a když budete mít spolu dítě, tak tuplem ne. "

Strašně nerada to říkám, ale já bych takového chlapa hnala už dávno svinským krokem, protože dvouleté poflakování se od ničeho k ničemu bych jednoduše nestrpěla a abych živila zdravého chlapa, který není ani dlouhodobě nemocný, ani trvale invalidní, to už je do nebe volající. Už vůbec bych neuvažovala o tom, že se za někoho takového provdám nebo s ním nedejbože ještě budu mít dítě, protože pak bych se ho - jak trefně poznamenala helena - jen velmi těžko zbavovala a než bych se ho zbavila, živila bych de-facto ty děti dvě (jedno malé a bezmocné, druhé dospělé a líné) a ještě bych čelila nájezdům exekutorů kvůli manželovi ve svém vlastním bytě.

Mohla bys totiž také dopadnout tak, že bys kvůli manželovi o ten byt přišla - tak dlouho by ho naháněli exekutoři či jiní věřitelé, až bys ho musela prodat, abys "měla klid", to ani nemluvím o tom, že nepracující a zadlužený manžel by Tě mohl dostat do takové dluhové pasti, že bys ten byt třeba musela dobrovolně prodat, abyste se s dítětem mohli alespoň najíst grater

Stručně shnuto - Darino, ten člověk je pro Tebe přímo políbením smrti a já bych ho na Tvém místě ze svého bytu jednak vyhodila, druhak bych se vůbec neodvažovala s něčím takovým plánovat společnou budoucnost a ještě navíc dítě, protože ten člověk vykazuje všechny znaky toho, že je schopen - pokud včas neutečeš - Tě velmi rychle stáhnout do pekel grater


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#13 14. 11. 2011 15:59

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Živily jste někdy přítele?

... sorry, odeslalo se mi to 2x ... roll

Upravil(a) Kiara (14. 11. 2011 15:59)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#14 14. 11. 2011 16:20

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Živily jste někdy přítele?

Moje máma svým způsobem "živila" mého tátu, docela dlouho. Oba s úsměvem vzpomínali, jak když táta žádal o ruku, na dotaz, jak ji bude živit řekl, že ona bude živit jeho. Dostalo se mu odpovědi, že jestli se takhle domluvili, tak dobře ........
Já myslím, že bych živila chlapa jen, kdyby měl zdravotní malér, nebo kdyby dělal něco, na čem by mu záleželo, záleželo by na tom i mně (a to nejen proto, že jsem se do něj zamilovala a záleží mi na něm) a nevydělal by si tím, nebo jen málo, pak snad dočasně při ztrátě zaměstnání.
Shoduji se s Kiarou, že jeden z předčasných kroků bylo společné bydlení tak brzy. Asi bych ho požádala, aby se odstěhoval, zvl᚝ pokud teď mizí i úspory. ......   
Moc ti rozumím v té nechuti se rozejít, protože si rozumíte. Na druhou stranu, můžete zůstat v kontaktu a přáteli a potkáš-li někoho s jinými zájmy, rozšíříš si repertoár smile


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#15 14. 11. 2011 16:48

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Živily jste někdy přítele?

MMCH já jsem nikdy ani manžela, ani přítele neživila, protože jsem vždycky měla takové partnery, kteří buď soustavně a řádně pracovali, nebo soustavně a řádně podnikali. Kdybych měla totiž já ze svého skromného platu živit dospělého člověka, velmi brzo bychom zemřeli hlady oba dva big_smile

Ne, teď vážně ... já bych byla ochotna živit svého přítele/manžela jedině ve chvíli, když by byl dlouhodobě nemocen nebo trvale invalidní. Tudíž by se proti své vůli a vlivem nepříznivých okolností, které by on sám nemohl ovlivnit dostal do stavu, kdy by nebyl schopen sám se živit (rozumí se samo sebou, že nemám na mysli onemocnění nebo invaliditu, způsobenou nadměrnou konzumací jakýchkoliv návykových látek včetně alkoholu stolt). Možná i ve chvíli, když by zčistajasna přišel partner o práci, ale musela bych vidět, že má snahu se svojí situací něco dělat a práci si ihned po propuštění sám aktivně hledá.

Pomáhat ano, ale do určitých hranic a ve chvíli, kdy jeden stále bere a na oplátku nic nedává - ač by mohl - je nejlepši se s takovým podivným partnerem rozloučit. To už potom není vztah, ale paskvil na téma "hostitel a jeho parazit" usch

Upravil(a) Kiara (14. 11. 2011 18:10)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#16 14. 11. 2011 17:48

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Živily jste někdy přítele?

kiaro tummenupp


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#17 15. 11. 2011 8:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Živily jste někdy přítele?

U nás ale nevyděláváme jeden víc a jeden méně, ale jen já. Kdyby přinesl alespoň něco málo....tisíc, dva...ale už téměř dva roky žijeme pouze z mého platu (a nyní i z úspor, protože plat nedostačuje)...
Děsím se toho, kdybych onemocněla a musela na neschopenku, protože bychom prostě nevyšli... 
Nikdo v okolí to samozřejmě neví...
po veškerých rozhovorech a ujištěních, že se snaží - se prostě nic nemění... 
Je to prima chlap...

Nejdřív k tý poslední větě - opravdu si to pořád ještě myslíš? A pokud ano - proč? Co je na něm tak "prima", že jsi ochotná zavírat oči před tím, že je takový tvoje jmelí nebo škrkavka, tedy parazit? Koukni:
Parazit se může živit buďto tkáněmi samotného hostitele (aniž by ho sám o sobě zabíjel), nebo se přiživovat na jeho potravě či jinak profitovat z hostitelova organismu nebo jeho činnosti a snižovat přitom jeho fitness (zdatnost).
Fakultativní parazitismus (podmíněný, příležitostný) – u organismů žijících volně v přírodě, které při náhodném vniknutí do hostitele mohou žít parazitickým způsobem.

říká Wikipedie (se mi nechtělo norovat jinde http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png).
Proč do něj vrážíš nejen vejplatu, ale i úspory, tedy něco "na horší časy"? A že přijdou, tím si buď jistá.
Proč se případné neschopenky děsíš ty? Protože někde v koutku duše/mozku víš nebo tušíš, že by tě v tom ten "prima chlap" nechal samotnou a šel si hledat jinýho hostitele?
A proč to tajíš před okolím? Protože se stydíš namísto lempla bez zábran, nebo nechceš přiznat, že jsi píp, která ho dva roky živí přesto, že změnu nevidět?
Vidíš - tím bys mohla začít... hezky se při každé příležitosti zmínit, jak pan podnikatel ne/podniká, ne/hledá si zaměstnání ani třeba brigádu, aby přispěl a nechá se bezskrupulózně živit...

Upravil(a) helena (15. 11. 2011 8:08)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#18 15. 11. 2011 8:34

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Živily jste někdy přítele?

Darino, ani jsem to celé nečetla, ale  rychle vykopat ven! Ten nehledá nic, jen kde by zadarmo pobýval, dobře se měl a je mu jedno, kolik budete mít dětí, stejně si je budeš živit sama ze svého !
Je to o tom, co všechno mu povolíš, nakolik ho nechᚠdoma lenošit. Kdyby viděl, že bez práce a peněz nemá u tebe šanci, ani by to možná nezkoušel. Tobě by se nelíbilo ležet doma, nic nedělat a mít jistotu od druhého? Musíš si  udělat pořádek sama v sobě, pak uvidíš, jak jsi hloupá. To, že si rozumíte, nic neznamená, jsou i jiní chlapi, se kterýma si můžeš rozumět a nebudou tě vysávat a zneužáívat!  Obávám se, že jsi na něho hodně fixovaná, jako by se bála, že už nikoho jiného nenajdeš. A ty biologické hodiny? Nikdy není pozdě......uvažuj a nedělej na lenocha!

Není tady

 

#19 15. 11. 2011 9:18

Darina76
♥------
Registrovaný: 14. 11. 2011
Příspěvky: 4

Re: Živily jste někdy přítele?

Máte všichni pravdu, opravdu moc díky. Hodně mi celá tahle diskuze pomáhá.
Já sama jednoduše nemůžu pochopit JAK TO, že jsem to nechala zajít tak daleko? Normálně se chovám dost rozumně, žiju v realitě, byla jsem vychovaná všechno striktně řešit a taky to tak obvykle řeším - v práci i jinde.
Možná to bylo i tím studiem - studovat při práci bylo neskutečně náročné časově i psychicky, nejspíš jsem nepříjemná rozhodování nechávala tak trochu "na potom", až bude energie, více času a v hlavě prostor i na jiné myšlenky než "abych stihla všechny zápočty" apod.
A teď nastalo to "potom", já otevřela oči a nestíhám pobrat, co vlastně vidím.
Ale věci se už dávají do pohybu, i díky vám všem :-).
Padl pevný (a velmi blízký) termín od kdy se budeme dělit o náklady, a pokud nebude dodržen, jsem připravená na konec se vším, co přinese.
Jen opravdu nerozumím tomu, jak jsem takhle mohla žít tak dlouho. Přijdu si teď opravdu jako to zde Helenou zmiňované "píp" :-) Ono to vzniklo všechno tak nějak postupně, plíživě, pořád jsem čekala změnu, věřila a neřešila.
Ale a už to dopadne jakkoliv, každopádně to byla dobrá škola pro další život. Zřejmě mně ten předchozí případ nepoučil dostatečně. Už jsem dávno vypozorovala, že cokoliv si v životě v sobě nedořešíte (nebo řešení nějak obejdete), vrací se vám to znovu a znovu jako bumerang.
Musím říci, že už teď cítím úlevu.

Není tady

 

#20 15. 11. 2011 11:09

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Živily jste někdy přítele?

Hlavně nepolevit, na domluvě a jejím plnění trvat a pevně vše vyžadovat. Pokud se nesrovná, tak fakt není co řešit. Otázka je, pokud se snažit začne, jak dlouho mu to vydrží. Bála bych se, že se to bude opakovat. Osobně bych mu šanci nedávala, nechtěla bych pak žít v neustálé nejistotě, že mi zase pán zleniví...


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#21 15. 11. 2011 11:28

JuliePraha
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 8. 2011
Příspěvky: 530

Re: Živily jste někdy přítele?

Ahoj .... cituji Kiaru ...

To signalizuje, že si Tvůj přítel tím pádem asi sotva platil povinné odvody státu, jako je sociálka a zdravotka (z čeho?!?) a velmi pravděpodobně mu tak naskakují obludné dluhy a ještě obludnější penále. .....

Bohuzel musim s ni souhlasit, taky mi to hned napadlo .... 

A bohuzel i v tomhle musim s ni souhlasit ...
'Strašně nerada to říkám, ale já bych takového chlapa hnala už dávno svinským krokem.... '

Sehnala jsi praci, stejne tak muze sehnat praci i tvuj pritel. Treba delat u pokladny v Tescu, nebo doplnovat zbozi v Baumaxu a pri tom si hledat lepsi praci .... Ale podstatne je, ze bude pracovat....

Verim, ze studovat pri praci je velmi narocne, prave proto patris k tem lidem, co se snazeji v tom zivote neco dokazat, mit se lip, pracovat atd.

Drz se....

Není tady

 

#22 15. 11. 2011 14:55

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Živily jste někdy přítele?

Darina76 napsal(a):

Já sama jednoduše nemůžu pochopit JAK TO, že jsem to nechala zajít tak daleko? Normálně se chovám dost rozumně, žiju v realitě, byla jsem vychovaná všechno striktně řešit a taky to tak obvykle řeším - v práci i jinde.

To je docela snadno pochopitelné wink, jednak se říká, že člověk si zvykne i na šibenici, za druhé existuje ten pokus s žábou, kterou když dᚠdo vody a tuto pomalu a plynule zahříváš, žába se ani nebrání uvaření.
Co já jsem se ve svém žití takto nadivila! Až se tomu sama divím hmm.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#23 15. 11. 2011 15:41

adél9
♥------
Registrovaný: 15. 11. 2011
Příspěvky: 1

Re: Živily jste někdy přítele?

Ahoj, se zájmem jsem si přečetla včechny příspěvky, protože se už několik let potýkám s podobnou situací a nevím si vůbec rady, ač už mám dost roků :(Rozdíl je v tom, že se jedná o manžela, se kterým jsme už skoro 33 let. Po revoluci manžel přišel o práci, nějakou dobu byl na podpoře a pak začal pracovat jako OSVČ. Manžel je velice šikovný, umí vše opravit,je chytrý, hodně čte, ale teď jsme se dostali do situace, že už ho prostě jeho práce neuživí, nevydělá si. Doba se prostě změnila, technika šla kupředu a on zůstal spokojeně doma ve své dílně a zdárně ho vše míjí. Když na něj tlačím, a si najde práci, tak se vždy s jistotou pohádáme. Když mu nějakou seženu, tak tam odmítne jít a důvodů má několik-někdy mu vadí dojíždění, pak práce na směny, pak zase druh práce. Ale já si myslím, že se mu prostě líbí ta pohoda. co při práci doma je - nikdo mu nenadává, nikoho nemusí poslouchat, nikam nespěchá...Tahle situace už trvá několik roků, já pořád čekala, že se to nějak změní, jak říká, ale nic se neděje a už mi dochází síly a chu se s tým potýkat. Hodně v mých očích klesnul, protože mi přijde, že se nechová jako chlap a vlastně se bojí nějakého zesměšnění nebo čeho při pohovoru, kde by neobstál, nebo nevím. Jeho profese se za ty leta samozřejmě posunula dopředu, ale myslím si, že by to zvládnul, jen kdyby chtěl s tím něco dělat....A to je to , co nechce. Myslela jsem si, že až si děti budou vydělávat, že si třeba budeme moct někam zajet, nějak si ještě užívat života,už jsem mu dokonce hrozila i odchodem (to jsem zatím ale nedokázala), on jen mlčí a je v pohodě.A to mě na tom hrozně vzteká, já počítám,kalkuluji, jak vše poplatit a on je v klidu. Poraďte mi prosím někdo, je jiná šance, jak to změnit, než rozchod.

Není tady

 

#24 15. 11. 2011 15:59

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Živily jste někdy přítele?

Darino ne! ne! ne!

Ten clovek i kdyz mel dost penez se nechal od tebe zivit. je to proste parazit. V momente kdyz jsi vycouvala, ti nabizi, ze se vezmete a poridite dite. To bude znamenat, ze taky za nejakou dobu nebiudete mit absoltne nic, ty nebudes moci pracovat a tak se bude muset prodat byt.

A pak budes pracovat a budes zivit dite i jeho.
Je to fakt parazit.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#25 15. 11. 2011 16:23

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Živily jste někdy přítele?

sahleb napsal(a):

Darino ne! ne! ne!

Ten clovek i kdyz mel dost penez se nechal od tebe zivit. je to proste parazit. V momente kdyz jsi vycouvala, ti nabizi, ze se vezmete a poridite dite. To bude znamenat, ze taky za nejakou dobu nebiudete mit absoltne nic, ty nebudes moci pracovat a tak se bude muset prodat byt.

A pak budes pracovat a budes zivit dite i jeho.
Je to fakt parazit.

Já myslím, že si to Darina nutně musí vyřešit sama. Je-li její partner parazit (jako že to vypadá, že je), musí na to přijít ona a něco s tím dělat rovněž ona. Jenom tak totiž příště takového rozpozná (a asi se na ni lepí, jak vosy na med) a přitom nebude mít hrůzu z jakéhokoli dalšího vztahu a nebude si jbudoucí vztahy ničit setrvalou podezřívavostí.
Možná, že by nebylo marné, pokud to tak cítíš, Darino, probrat tyhle své afinity k chlapíkům, kteří se rádi vezou, s někým jiným, abys přišla na to, kde je vakl a co s ním.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů