Oznámení

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#1 6. 11. 2011 17:44

amaterka
♥------

Overlock-ktorý je najlepší

ahoj, chcela by som si kúpiť overlock, ale nechcem do neho moc investovať, lebo ho budem používať zriedkavo. Mám dvoch favoritov: Toyota SLR4D a Singer 14SH754. Má prosím Vás niekto, s niektorým z nich skúsenosť, za každú radu budem vďačná smile

Není tady

#2 6. 11. 2011 18:11

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Re: Overlock-ktorý je najlepší

amaterka napsal(a):

ahoj, chcela by som si kúpiť overlock, ale nechcem do neho moc investovať, lebo ho budem používať zriedkavo. Mám dvoch favoritov: Toyota SLR4D a Singer 14SH754. Má prosím Vás niekto, s niektorým z nich skúsenosť, za každú radu budem vďačná smile

MAm Toyotu, uz 13 let, siju na ni nekdy i deset hodin denne, maximalni spokojenost. Serizeni jednou za rok, podle zakazek brouseni nozu tak jednou za rok, za dva... Doporucuji... stolt
PS: Pokud budes sit zridka, tak myslim ani nebudes muset serizovat, ci brousit noze...

Upravil(a) ViktorkaM (6. 11. 2011 18:13)

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#3 6. 11. 2011 20:04

amaterka
♥------

veľmi pekne ďakujem za odpoveď, už ste druhá, ktorá mi potvrdila, že overlocky od toyoty sú dobré. Vzhľadom, k tomu, že ste napísala, že šijete na nej aj niekoľko hodín, tak predpokladám, že ste skúsená krajčírka smile, preto by som Vás chcela ešte požiadať o radu ohľadom šitia saténu. Mám elastický satén a chcem ušiť šaty, ale pri nastavovaní stehu, mi ihla zatrháva vlákna, je to možne nejako odstrániť?

Není tady

#4 6. 11. 2011 21:38

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Saten je velmi JEMNA latka. Neviem z tvojho popisu celkom presne usudit, preco ti "stroj zadrhava"...
Najskor by som riesila kvalitu ihly (jestli do Toyoty patri /tvoj stroj/, je dostatocne ostra /=neopotrebovana - co by som u teba, co hovoris, ze " ho nebudes pouzivat casto"/ predpokladala...)
- no, pokial si zakupila stroj, dala do chodu=vyzkusala... a dalej "zadrhava" - je uz na "povazenou" ako hovoria Cesi...
Ked neprides na chybu v nastaveni a ihla je vporiadku, asi bude treba reklamovat, lebo "zadrhavat" by nemal na ziadnom materiale...
Este ma napadlo: robi to aj na bavlne alebo tak?

Upravil(a) ViktorkaM (7. 11. 2011 7:21)

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#5 7. 11. 2011 18:36

amaterka
♥------

Ja som ho šila na klasickom šijacom stroji značky Veritas, keď  budem doma skúsim vymeniť ihlu, a potom napíšem ako som dopadla smile

Není tady

#6 7. 11. 2011 18:44

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Aha, ja som myslela ze uz na tom novom... Bude to v ihle... ked si po hrote ihly prejdes nechtom, (pootacat), ucitis, ako je ihla narazena... da sa este "opravit" tak, ze ju na jemnom smirgli obrusis..., ale uz takto upravenu radsej na jemne latky nepouzivat...
Nech sa ti dari...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí