Oznámení

27. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

27. února : Jednoduchá kefírová buchta na plech. Rychlý recept zcela bez vajec!

21. února : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 29. 10. 2011 17:09

Tonda26
♥------

Rozchod...?

Ahoj,
potřeboval bych od vás babineáků a babineaček poradit a trošku podržet yikes(. Moje situace. Chodil jsem 4 roky s přítelkyní, ona studuje ještě a já už přes rok pracuji. Vztah super, láska, nenudili jsme se, společná budoucnost. Jsme v jednom městě, já  tam mám práci a ona školu. Poslední tři nebo čtyři měsíce to trošku skřípalo. Důvod ? Moc jsme se nevídali, jelikož mě onemocněla máma a já za ní pravidelně jezdíval o víkendech vypomáhat na barák. Ne každý, ale dost často. Přítelkyně zatím bydlí se spolužačkama na bytě a já mám svoji garsonku, takže jsme se vidívali tak 3x týdně. Z toho vyplývá, že jsem neměl moc času na přítelkyni, výlety o víkendech byly spíš sporadicky ne tak jako dříve. O prázdninách jela i beze mě na dovolenou, protože jsem měl školení a nebyl opět čas. Tak nějak se to skládalo a já nevěděl co dělat. Přítelkyně byla odjakživa trošku méně tolerantní a nerespektovala, že prostě dom musím z mého morálního hlediska jezdit, jelikož jde o moji matku a zatím jiné východisko není. No a je to asi čtyři týdny kdy mě oznámila, že se vyspala s jedním chlapem, ale že mě miluje a byla z toho špatná. Dneska už vím, že to bylo spíš z pocitu viny ta lítost. Po týdnu mě říkala, že se s ním vyspala znovu, ale řekli si, že jakmile budou city tak to okamžitě ukončují, protože tu jsem pořád já. On jí bohužel dává znovu pocit, že je vedle něho někdo a věnuje jí svůj čas, dává jí na jevo blízkost. To mě říkala. Já byl naštvaný a neměl jsem chu se jí ani dotknout, tak jsem řekl, že bude lepší se teď nějaký čas nevidět a dát si pauzu aspoň měsíc. Další týden jsme se spolu opět bavili, ale jen na facebooku a mě pověděla, že si není jistá naším vztahem a že trvá na pauze. Neví jak dlouho, až bude mít pocit, že to chce zkusit znovu, dáme to dohromady a ani do vánoc si není jistá, že se to spraví, to už sem viděl že to prodlužuje tu naši pauzu.
Jak to je nyní ? Sešli jsme se 2x, bylo na ní vídět, že je jí po mě smutno, sama mě líbala a mazlila se. Píše mě sama od sebe, volá někdy, občas jeden po druhým něco chcem. Najednou tvrdí, že pauzu chtěla, ale nechce se se mnou přestat úplně kontaktovat. Vím, že máme mít pauzu, ale mě to bolí a je mě zle a když vám napíše, tak jí nedokážete ignorovat. Věřím, že mě nelže, že mezi nimi zatím není cit, vše mi řekla narovinu a nic netajila, abych to věděl. Nikdy neměla nikoho kromě mě a tohle je její druhá známost v podstatě, když nepočítám jednorázovky kdysi.
Chci ji samozřejmě zpátky a prostě nějak ten společný čas vyřeším. Napsal jsem jí dopis, za který byla moc ráda a viděla že ji pořád moc miluju, ale říkala, že má v sobě zmatek, nevyzná se v tom a cche čas. Bohužel se s ním pořád stýká, víkendy a když má chu. Mám prostě strach, že on ji stáhne k sobě a bude vymalováno a po rozmýšlení, když s ním se vidí a se mnou ne. Nevím co dělat, dolízat za ní nemá cenu, to by bylo horší ještě, to je mě jasný. Ani už nevím co víc než v tom dopise bych řekl.

Upravil(a) Tonda26 (29. 10. 2011 17:17)

Není tady

#2 29. 10. 2011 18:06

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-

Re: Rozchod...?

A tobě by nevadilo,že spala s někým jen tak z nudy,ani ho nemiluje.Vždy mohla jezdit s tebou a taky přiložit ruku k dílu v pomoci u tvoji nemocné matky.4letá známost už snad je dost dlouhá na to,aby s tebou sdílela i rodinné strasti a slasti,ne?nevím,kolik dívčině je.Tobě asi 26 podle nicku?Jí o něco méně.Tohle už je nastavovaná kaše a oddalovaný konec,který tak jako tak přijde.Už to radši moc nepřenášej.

Není tady

#3 29. 10. 2011 18:16

Tonda26
♥------

Děkuju za radu, no ona jezdit nechtěla, ne že by nebyla empatická nebo tak, ale že se s mojí mámou moc nepohodnou. To byl důvod. Jí je 22 let a mě 26. To že spala s někým jiným, štve mě to, ale byl bych ochotnej to překousnout. Já s ní chci být, to už mám vyřešené v sobě i přesto. Ale nevím co teď dělat. Sama mě řekla, že klidně si můžu najít nezávazně i já někoho, a sme vyrovnaní. Nevím jak tohle může říct vůbec...v téhle situaci je to poslední co člověk chce být s někým jiným. Nevím jeslti prostě pořád naivně doufám, ale přetáhnout, přemlouvat nebo nutit ji nemůžu. Jen mě prostě přijde i zejejí strany naivní si myslet, že když my dva se neuvidíme a ona s ním jo, že my dva se dáme dokupy zase. Proč by od něho měla odcházet, ptal jsem se jí, ale na to mi neřekla nic.

Upravil(a) Tonda26 (29. 10. 2011 18:17)

Není tady

#4 29. 10. 2011 18:44

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-

Tady jde o to,že ona se jen nevyspala s někým,ale má s ním legální"jakýsi"vztah a vůbec se tím netají.A v lásce se nedávají pauzy.Dáme si pauzu je jen maskování nedostatku odvahy to ukončit rovnou.

Není tady

#5 29. 10. 2011 18:59

Tonda26
♥------

Tuším, že mᚠpravdu Ivčo, jenže teď jsem bohužel ještě zaslepenj láskou a když to nezkusím a nedám tomu čas tak si to pak budu vyčítat. Samo nenechám se tahat za nos půl roku, ale říkal jsem si tak 3-4 týdny a pak si dáme řeč. Asi to tak bude a zpětně to budu vidět tak jak tvrdíš ty až opadnou emoce, ale zatím to prostě....nejde sad

Není tady

#6 29. 10. 2011 21:26

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-

To je vlastně taky řešení,nechat to vyhnít jak se říká.nakonec se ti tak zprotiví svým chováním,že ji sám pošleš do p....za tím druhým.stolt

Není tady

#7 29. 10. 2011 22:24

Tonda26
♥------

Děkuji Ivčo smile

Není tady

#8 30. 10. 2011 11:12

Tonda26
♥------

Chtěl bych tímto poděkovat veřejně i pomocí SZ uživateli fóra "JohnyB" za tento geniální příspěvek, který mě moc pomohl by je z jiného vlákna, protože je to tak trošku nᚠpřípad...děkuju !

napsal jste toho vazeny kolego hodne, ale vpodstate je jen jedno dulezite - a to je vek vas obou.  At uz to zni pro vas treba smutne, ale je to skoro _jiste_ , ze divka v tomto veku navic po 3 letech znamosti musi chtit nekoho jineho. To je normalni a dokonce nutne. Je totiz toto obdobi pro dospivajici zenu to nejdulezitejsi v zivoze, kdy si musi udelat obrazek co chce, jaky typ muze ji vyhovuje apod. (spolecnost si sice mysli, ze prave v tomto obdobi je snad maturita a zkousky na vysokou to nejdukezitejsi, ale to je nesmysl). A  to vse nelze ucinit teoreticky, s temi chlapy se musi taky vyspat, musi je az neskutecne milovat a prozit vsechny ty strasti nez dospeje.

Nejinak tomu bude i Vas, mily kolego, jen to prijde treba trochu pozdeji, na vysoke, v prvni praci, kdy se budete pokouset sbalit nejakou spolupracovnici. Proto neni spravne delat nejake vycitky.

Jestlize ale citite, ze by jste s tou divkou mohl byt cely zivot a ze za to stoji, tak pak bych na to sel nasledovne:

Sdelil bychji, ze je mi jasne, ze nyni poterbuje sex a vztah jeste s nekym jinym a ze ji ani nemate za zle, ze se to snazi nejak trapne omlouvat. Ale ze vy jste jiny format  a samozrejme to chapete. (prohodit , ze u vas je to podobne by asi neskodilo). A ze povazujete jen za spravne,  kdyz se nejakou dobu rozdelite a ona bude mit tu sanci zjistit, jaky sex je s tim druhym a treba tretim, a ze jim po tydnu taky smrdi slipy. Vysvetlete ji, ze i vy shledavate nadra jinych zen pritazliva a jestlize by to Buh chtel a pres vsechno by jste meli najit cestu k sobe, tak pak budete mit ve vztahu jasno.

Za nas za vsechny muze Vas prosim, s nadhledem ji to naservirujte, budte proboha chlap. (taky jsem tenkrat neco slozil, jezismarja, jeste ted je mi trapne, kdyz si na to vzpomenu)

Není tady

#9 30. 10. 2011 11:31

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-

Tonda26 napsal(a):

Chtěl bych tímto poděkovat veřejně i pomocí SZ uživateli fóra "JohnyB" za tento geniální příspěvek, který mě moc pomohl by je z jiného vlákna, protože je to tak trošku nᚠpřípad...děkuju !

napsal jste toho vazeny kolego hodne, ale vpodstate je jen jedno dulezite - a to je vek vas obou.  At uz to zni pro vas treba smutne, ale je to skoro _jiste_ , ze divka v tomto veku navic po 3 letech znamosti musi chtit nekoho jineho. To je normalni a dokonce nutne. Je totiz toto obdobi pro dospivajici zenu to nejdulezitejsi v zivoze, kdy si musi udelat obrazek co chce, jaky typ muze ji vyhovuje apod. (spolecnost si sice mysli, ze prave v tomto obdobi je snad maturita a zkousky na vysokou to nejdukezitejsi, ale to je nesmysl). A  to vse nelze ucinit teoreticky, s temi chlapy se musi taky vyspat, musi je az neskutecne milovat a prozit vsechny ty strasti nez dospeje.

Nejinak tomu bude i Vas, mily kolego, jen to prijde treba trochu pozdeji, na vysoke, v prvni praci, kdy se budete pokouset sbalit nejakou spolupracovnici. Proto neni spravne delat nejake vycitky.

Jestlize ale citite, ze by jste s tou divkou mohl byt cely zivot a ze za to stoji, tak pak bych na to sel nasledovne:

Sdelil bychji, ze je mi jasne, ze nyni poterbuje sex a vztah jeste s nekym jinym a ze ji ani nemate za zle, ze se to snazi nejak trapne omlouvat. Ale ze vy jste jiny format  a samozrejme to chapete. (prohodit , ze u vas je to podobne by asi neskodilo). A ze povazujete jen za spravne,  kdyz se nejakou dobu rozdelite a ona bude mit tu sanci zjistit, jaky sex je s tim druhym a treba tretim, a ze jim po tydnu taky smrdi slipy. Vysvetlete ji, ze i vy shledavate nadra jinych zen pritazliva a jestlize by to Buh chtel a pres vsechno by jste meli najit cestu k sobe, tak pak budete mit ve vztahu jasno.

Za nas za vsechny muze Vas prosim, s nadhledem ji to naservirujte, budte proboha chlap. (taky jsem tenkrat neco slozil, jezismarja, jeste ted je mi trapne, kdyz si na to vzpomenu)

tummenupp  godlike

... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

#10 4. 11. 2011 18:25

Petrpetr
♥------

Ivča K. napsal(a):

A tobě by nevadilo,že spala s někým jen tak z nudy,ani ho nemiluje.Vždy mohla jezdit s tebou a taky přiložit ruku k dílu v pomoci u tvoji nemocné matky.4letá známost už snad je dost dlouhá na to,aby s tebou sdílela i rodinné strasti a slasti,ne?nevím,kolik dívčině je.Tobě asi 26 podle nicku?Jí o něco méně.Tohle už je nastavovaná kaše a oddalovaný konec,který tak jako tak přijde.Už to radši moc nepřenášej.

Právě prožívám něco podobné.Zpět ji já neberu,řerk jsem jí,že jsou věci,které nevrátí a je to tak.A má přítelkyně/ex/ také nerada jezdila k mým rodíčům a to ji tam vždy obskakovali.Měla asi mindrák,že nemá takový vztah s rodiči.Nepomáhala ani po 12-ti letém vztahu.Moc to bolí,ale musíme tím projít asi všichni.Drž se,jak vidíš,nejsi sam a čas prý všechno zpravý.Prý!

Upravil(a) Petrpetr (4. 11. 2011 18:50)

Kdo chce,hledá způsobyKdo nechce,hledá důvody.

Není tady

#11 18. 1. 2012 18:52

Tonda26
♥------

Zazvonil zvonec a pohádky je konec dumbom
Nevím teď jak se mám zachovat. Už jsme to po novým roce definitivně zapíchli, nějak sem se z toho vyhrabal za ty měsíce. Není to úplně v pohodě, ale lepší to je určitě o dost. Ale i po těch měsících si píšeme a to i dnes, i když ona už má jinýho. Asi bych i citově zvládl s ní jen kamarádit. Chová se kě mě dost slušně a jde vidět, že mě když už ne za partnera považuje za dobrýho kamaráda a svěřuje se mě a tak podobně. A nějak nám to takhle vyhovuje. mám jen strach, aby zase z toho něco nevzniklo co by směřovalo k citům. Navíc nám teď dost známejch říká, že spolu stějně jednou skončíme zase. Nehledím nato, objevila se nová ženská co mě zajímá. Jen nevím, jeslti s ní udržovat takovýhle kontakt, co na to moje budoucí partnerka, co její partner (i když to mě moc nezajímá tongue)a zda je to správný po tak dlouhým vztahu si bez přestávky dál dopisovat (píšeme si od toho "rozchodu" aji po tohmle opravdovým konci pořád tak 3x týdně a když sem se zkoušel neozývat, ona stejně napíše po pár dnech sama). Sem jí řekl naposled po silvestru, že jí to přeju at si to zkusí s nekým jiným a kdyz osud dá, mozna se dame dohromady, ale ani jeden na to nebudeme brát ohled už. No zatím se ten její vztah vyvíji porad dopredu pozitivním smerem. Takze tyhle myslenky na navrat uz me opustily davno, i kdyz s piseme. Tak nevim, jeslti to takhle provozovat dal ci ne.

Není tady

#12 19. 1. 2012 18:12

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Tondo, ta nová Tě opravdu zajímá nebo je to jen výplň v prázdném prostoru?
Když píšeš že trochu počítᚠs tím že se s bejvalou k sobě někdy vrátíte, tak
asi jen výplň.

Není tady

#13 19. 1. 2012 18:47

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Tondo26, jestli se její vztah vyvíjí pořád dopředu pozitivním směrem, tak je snad jasné, že bude nejlepší na svoji bývalou slečnu zapomenout a pomalu uplacírovat do ztracena i to vaše psaní a dopisování stolt Protože tím, jak jste spolu stále v kontaktu, tak si podvědomě pořád dělᚠnějaké falešné naděje, že byste to snad mohli ještě někdy spolu dát dohromady ... a ona to není pravda, protože slečna je už dávno šastná s někým jiným. A hlavně si těmi svými falešnými očekáváními a neustálým dopisováním zavírᚠvrátka před novým a možná ještě lepším vztahem stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#14 19. 1. 2012 19:52

Tonda26
♥------

PetrHl:
Nejsem si jistej, jestli jsem zatim schopnej dalsiho vztahu. Spis doufam, ze potkam nekoho novyho a ten me dost okouzli a treba me pomuze zapomenout. Psychicky a citove jsem na tom mnohem lip
uz, ale dobre to urcite neni zatim.

Kiara:
No asi vyvíjí, sice tvrdí, že se začínají hádat, on na ni občas nemá čas nebo necche mít čas, že ten vztah je "divnej". Ale na druhou stranu z jejího chování to vypadá, že je spokojená zatím, dostáva kytičky, tráví spolu denně čas, když není chlap v práci. Teď se spolu stěhují do pronájmu do pokoje s dalšíma lidma na byt. Tvrdila, že zatím nechce mu dat najevo, ze to s nim mysli vazne, ale stejne s nim zacala chodit atp. Z toho usuzuju, ze se ji to vyviji dobre. Postupne v hlave vidim, ze dospivam k nazoru ze ona byla a uz neni a hotovo ale jde to z tuha, z tuha. Asi mas pravdu, lepsi je to utnout, uzavrit, ono to stejne tak dopadne, akorat by to zase trvalo dyl.

Není tady

#15 19. 1. 2012 22:03

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Tonda26 napsal(a):

Kiara:
No asi vyvíjí, sice tvrdí, že se začínají hádat, on na ni občas nemá čas nebo necche mít čas, že ten vztah je "divnej". Ale na druhou stranu z jejího chování to vypadá, že je spokojená zatím, dostáva kytičky, tráví spolu denně čas, když není chlap v práci. Teď se spolu stěhují do pronájmu do pokoje s dalšíma lidma na byt. Tvrdila, že zatím nechce mu dat najevo, ze to s nim mysli vazne, ale stejne s nim zacala chodit atp. Z toho usuzuju, ze se ji to vyviji dobre. Postupne v hlave vidim, ze dospivam k nazoru ze ona byla a uz neni a hotovo ale jde to z tuha, z tuha. Asi mas pravdu, lepsi je to utnout, uzavrit, ono to stejne tak dopadne, akorat by to zase trvalo dyl.

Tondo, vždy ona s Tebou ten svůj vztah rozebírá pomalu jako s nějakou svojí nejlepší kamarádkou yikes !!! Ty nejsi žádná její nejlepší kamarádka, Ty jsi její bývalý a neměl by ses v zájmu své duševní pohody ani pídit po podrobnostech jejího nového vztahu, ani něco takového poslouchat nebo číst a i když jsi třeba sebevíc zvědavý, jak to mezi nimi v různých fázích jejich vztahu probíhá, podrobností bys měl radši zůstat ušetřen. Už nejste pár a jak to teď má se svým novým, to už se Tě - při vší úctě k Tobě - přece netýká.

Mimochodem, jestli sis nevšiml, tak bývalá slečna Ti něco jiného sděluje (nechce mu dát najevo, že to s ním myslí vážně) a něco jiného koná (už se s ním stěhuje do společného pronájmu). Tak když nechci dát najevo novému příteli, že to s ním myslím vážně, tak se s ním záhy nato rychle nesestěhuji do společného pronájmu, přece ... roll A z toho vyplývá, že od slečny stejně dostávᚠinformace, které jsou Ti, upřímně řečeno, houbeles platné, maximálně v Tobě vzbuzují jednou falešné naděje, že to mezi nimi moc neklape a podruhé Tě uvrhnou do čirého zoufalství, že Ti dva už plánují společné soužití.

Tenhle stav věcí je pro Tebe - upřímně řečeno - na pikaču, protože ses sám pasoval do role smutné zpovědní vrby a co z toho máš, být akorát zpovědní vrbou a nechávat se průběžně informovat, jestli to Tvé bývalé slečně v novém vztahu klape nebo neklape ...roll Měl bys popřát své bývalé slečně jednou provždy hodně štěstí, definitivně se od ní odstřihnout a konečně vykročit svou vlastní cestou stolt!!!

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#16 19. 1. 2012 22:57

Tonda26
♥------

Je pravda, že jak jsem se dohodli, že je konec definitivní, tak i navzdory tomu se mě neuveřitelně ulevilo, sem si připadal, že sem se vyhrabala tak o polovinu z tech sr***, ve kterych sem se octil. Pak me napsala po par dnech, samo co si s ni chcete psat, tak sme to resili zase a zase sem se posunul o nakej dil zpatky do toho bahna a uz me tak dobre nebylo. Asi hej, koncim, kaslu na to. Dekuju za nazor.

Není tady

#17 20. 1. 2012 11:15

javena
♥♥♥♥♥♥-

Tondo, psaní s bývalkou bych na nějakou dobu hóódně omezila, zbytečně tě to vrací zpátky. Na její psaní reagovala opravdu sporadicky, nejlíp vůbec i když píše sama... a nejlíp tak, aby pochopila, že jako kámoš ok, ale jinak už jsi jinde. Já z toho jejího informování o svém bezva vztahu mám pocit zadních vrátek, aneb Tonda je tu kdyžtak po ruce...
Nikde není psáno, že nemůžete být kámoši, ale hned to nepůjde... wink
Další věc - ti známí, co tvrdí, že stejně budete spolu... no, ono spousta lidí to řekne jako projev účasti... jako když ztratíš peněženku a kámoš ti řekne... tak třeba ještě někde vyplave. tongue
Hele a ta nová na obzoru... nemusí jít hned o vztah. Dej tomu šanci a uvidíš. Nelam to přes koleno, ale nepřistupuj k tomu - nevím, jestli jsem na vztah připravenej... zvl᚝, když nevíš, jestli onen objekt o vztah vůbec stojí. tongue

Není tady

#18 20. 1. 2012 11:24

Jessika
♥♥♥♥♥♥-

Tondo, nejsi můj syn?
Napíšeš mi, kolik je ti let? Třeba do SZ

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#19 20. 1. 2012 12:53

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-

Tonda26 napsal(a):

PetrHl:
Nejsem si jistej, jestli jsem zatim schopnej dalsiho vztahu. Spis doufam, ze potkam nekoho novyho a ten me dost okouzli a treba me pomuze zapomenout. Psychicky a citove jsem na tom mnohem lip
uz, ale dobre to urcite neni zatim.

Tondo ale tím že si s ní stále v kontaktu se jí jen tak nezbavíš, myslim vymazat jí z hlavy. Pokud tam stále bude, bude nový vztah stát za prd (z vlastní zkušenosti) a nakonec ublížíš někomu kdo bude pro tebe daleko lepší než bývalka. Doporučuju zpřetrhat vazby a osvobodit se, pak má smysl přemýšlet o něčem novém.

Není tady

#20 20. 1. 2012 12:58

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-

Tonda26 napsal(a):

Je pravda, že jak jsem se dohodli, že je konec definitivní, tak i navzdory tomu se mě neuveřitelně ulevilo, sem si připadal, že sem se vyhrabala tak o polovinu z tech sr***, ve kterych sem se octil. Pak me napsala po par dnech, samo co si s ni chcete psat, tak sme to resili zase a zase sem se posunul o nakej dil zpatky do toho bahna a uz me tak dobre nebylo. Asi hej, koncim, kaslu na to. Dekuju za nazor.

sorry Tondo ale tvá bývalá je asi pěkná mrcha když stále zneužívá tvé city, ona ví moc dobře že ty k ní ještě nějaké chováš. To že ti sděluje detaily z jejího nového vztahu je fakt nechutné, stále si tě udržuje jakoby v naději, protože co kdyby jí to s tím novým třeba nevyšlo, vždycky se může k tobě vrátit. Postav se k tomu jako chlap a dej jí jasně najevo že nejsi její kamarádka abys s ní rozebíral jejího nového chlapa a pak vydrž to s ní nekomunikovat snad jí to brzy samo přestane bavit. Jinak se v tom budeš plácat pořád.
Držim palce

Není tady

#21 20. 1. 2012 17:52

Tonda26
♥------

Děkuju všem za rady.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí