Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 7. 3. 2006 10:12

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Evo, 36
ha, ha, taková baba v práci...já mám aspoň samostatnou kancelář, tak mám kam zalézt. Nestěžuji si, v práci fajn, ale jsou  lidi, co si tady furt stěžují, co mají práce, a přesně jak píšeš, já tu budu do 6...tak buď, když to holt nestíhᚠv pracovní době....to si tedy myslím, nahlas jsem neřekla, protože to nemá cenu, tak jen pokyvuju a říkám: já zase po ránu toho zmákla dost ( jsem v práci mezi prvnmi-o půl hoďky dřív, ne že bych šplhala, nebo byla tak aktivní, ale jezdí se mnou ráno syn- přibližuju ho k městskému busu, tak aby stíhal školu.... jinak bych s příchody měla asi problémy...
Co zkoušky?OK?

Není tady

 

#27 7. 3. 2006 10:13

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Jo a lidská závost je svinstvo, jestli kolegyně pochopila že ty a PC jste větší kamarádi, tak to možná blbě zkousává....

Není tady

 

#28 7. 3. 2006 10:49

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

To:Eva36.Je to asi o organizaci.Dělají pode mnou vesměs ženy,na dopravě muži.Když jsem nastupovala,svolala jsem si je a dala jim na vědomí že nestrpím při mé směně žabomyší války.Pravda,občas se vyskytnou,a smůla je v tom že dost žen si přinesla zvyky z dětství a dodnes mají tendence chodit žalovat.Neumějí své problémy řešit
a spoléhají že si toho vedoucí síla všimne.Nevšimne,nemá na to čas! Je ale také pravdou že za dva roky jsem lidi naučila šlapat,že na pracovišti nedochází ke střetům a že ženy pochopily že jsou v práci na práci a ne na flákání.
Myčku za 150/hod bych honem proškolila na uklízečku za 45/hod.Ale tyhle manýry o kterých píšete lze provozovat jen v kanceláři.

Není tady

 

#29 7. 3. 2006 10:58

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

No, Michaelo.43, ha ha?! Tedy! To zas tak k smíchu není! (vtip) Ale jó, je, je to k smíchu smile Kolegyně blbě zkousává asi kde co, nejen ten počítač. Dál v pořadí mě napadá můj věk (o 18 let míň), postavu (ona cca 15-20 kg nadváha), oblíbenost u lidí (o ní někteří říkají, že je protivná, a to je), taky jí možná leze na nervy i ta moje vejška (ona nedělá nic)....ona když musí za mě roztřídit poštu, tak to dělá dvě hodiny. Ona nejdřív razítkuje všechny obálky a odkládá si je na kupičku, pak každou obálku rozřízne, odkládá si je na kupičku, pak z každý tý obálky vytáhne tu fakturu, orazítkuje to, dává na jednu kupičku. Tu pak přenese k deskám pro různá oddělení a tam třídí ty papíry, který už měla vlastně v ruce.....a u toho vzdychá a vzdychá...a hodně nahlas, to se musí.  (Proč poštu rozděluje člověk na mým místě, to nechápu od začátku, ale zabere mi to tak půl hodiny, tak co a měnit jako nová něco, co je x let zaběhanýho, to jsem si netroufla)....Jinak zkoušky tak nějak napůl, vlezl mi do toho ten rozvod a navíc problém s přítelem (tedy spíš s jeho družkou)....nějak se nedokážu pořádně soustředit. Do příštího ročníku si s sebou táhnu dvě neudělaný zkoušky - mikroekonomii a informatiku (vylítla jsem na rozhraní IDE/EIDE, na paměovejch modulech a ještě něco podobně chutnýho). Moje chyba, měla jsem na to zasednout dřív, vím. A doufám, že příští rok už budu ve větší pohodě. Teď mám někdy pocit, že se sice učím, ale ta pamě mě zrazuje a prostě si nepamatuju. To nebejvalo, ale taky jsem bejvala já mladší a relativně v klidu. Teď nám začaly zase přednášky, tak už se začínám fakt učit, jinak v červnu na zkouškách padnu smile A je u tebe něco novýho?

Není tady

 

#30 7. 3. 2006 11:14

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

To Anka: Žalovníčky taky miluju. Taky tady máme jednu takovou, bohužel na manžerském postu. Donáší, co může a hlavně - vymýšlí si u toho. Takhle jsem se oklikou dozvěděla, že já nic neudělám, co ona po mě chce, že na ni já donáším řediteli a říkám o ní drby po fabrice...no klasická projekce vlastního chování do druhého člověka...Nejlepší je, že když se jí člověk zeptá přímo, tak ona se skoro rozbrečí a začne říkat, že dobře ví, že proti ní od začátku něco mám.....chuděrka jedna....je to na facku.....já třeba po svém šéfovi vůbec nechci, aby řešil můj "problém" s kolegyní. Jednak on je srab, takže by jí stejně nic neřekl a jednak je tu na jiný věci, než poslouchat, jak já ji miluju....tak já si čas od času postěžuju takhle bokem a jsem ráda za každou reakci. To je moc fajn pokec. Občas mám totiž pocit, že snad normální jsou "oni" (jako ti neschopní v práci) a já jsem blázen.....a pak se mi tady potvrdí, že to moje hodnocení až tak od věci není....a hlavně - uleví mi to. Je to lepší, než tu pak načučeně na kolegyni 8 hodin zírat. Ostatně - i ona je jen člověk s chybama, nedělá mi to naschvál, je jen tak neskonale tupá....tak proč jí za to nenávidět, co?...to horší je to s tou manažerkou, tu já bych rázem proškolila na osobu nezaměstnanou. Ona dokáže mezi lidi vnášet takovou nevraživost tím svým žalováním, naštěstí ji ale většina prokoukla, jen pan ředitel bohužel ne...(ona totiž hraje volejbal a on je velký sportovní fanda a nějak přehlíží, že pod jejím vedením se s...re celé oddělení a problémy narůstají....ach jo...on už asi senilní nebo co)...

Není tady

 

#31 7. 3. 2006 13:27

Dastinka
Host

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Ahoj holky,
tak tady pročítám Vaše příspěvky a zjišuji, že všude je něco... Sedím v kanclu se dvěma kolegyněma, obě jsou na první pohled celkem v poho, ale ta starší (55 let) má vzdechy a problémy jako celoživotní program. Neustále ji něco bolí,pořád má nějaké problémy...,a hlavně - často brečí. A už mluví o dětech o vnukovi...Přitom jsou v pododě ! Ale hlavně mi leze na nervy její servilnost a úslužnost. Přitom v předchozích zaměstnáních byla oblíbená, všichni ji měli rádi... aspoň jsem to už slyšela x krát.. Řekla bych, že to občas hraničí až s lezením někam. Už s ní nedokážu mluvit jinak než pracovně, což mě štve, ale opravdu se nedokážu přemoct. Ještě, že je tam druhá kolegyně (38 let), která má pro ni pochopení a rozebírají spolu starosti a strasti. A samozřejmě hlavně choroby. Myslíte, že je problém ve mě, když nemám chu mluvit o svých soukromých záležitostech ? Jak to řešíte Vy ?

 

#32 7. 3. 2006 13:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Jo, kočky, mně už je taky "sát" a můžu vám říct, že ono už fakt občas něco zabolí, k tomu klimakterické potíže (zobu bobule, ale občas ani ty nezaberou). Možná, že ten brekot souvisí s tímhle, nevím. A co se análního horolezectví týče, já jsem ho sice ušetřená (musím zaklepat - uk, uk, uk), ale dovedla bych si představit, že budu v tomhle věku "pár let do důchodu" někde sedět a třepat se, jestli mě někdo z tý židle nevykouše a kde budu co shánět, když baby nikde nechtějí... Každý se k tomu staví jinak, já vím, že to s nima asi není jednoduchý, ale zkuste si představit sebe na jejich místě. Moc nového se asi učit nechtějí (nebo nezvládají, anižby si to přiznaly), měnit místo = za horší, pokud vůbec najdou, ale bez tý práce prostě zůstat nemůžou, protože v tom důchodu by se tak akorát šly pást. K tomu možná nějaký ten problémek doma... taky si občas říkám, že kdybych nedejpámbu přišla o místo, tak je to na mašli.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#33 7. 3. 2006 14:03

Dastinka
Host

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Tak tomu určitě věřím, že občas něco zabolí smile, ale nemusí to přece řešit pořád, ne ? Kdysi jsem ji občas i utěšovala, když měla špatné stavy před a po rozvodu, ale musíš uznat, že  tisíckrát nic umoří i vola smile
A s tím horolezectvím je to asi tak - jsme hraniční oblast, takže je tady problém menšin. Stále si stěžují, že jsou utlačovaní, ale dle názorů více lidí (i mého) tomu tak není. Mají zde školy, školky, různé zájmové a kulturní spolky, nápisy na obchodech...a ve firmě, kde pracuji se řídím také tím, že jsou utlačovaní, takže pokud se přijímá nový zaměstnanec a je na výběr čech nevyhraje... A z toho asi vzniká i tato averze. Jsou protěžování a to je smutný fakt. Bohužel, s tímto nic nenadělám. A tato kolegyně patří také k "vyvoleným".
S věkem to určitě nesouvisí, protože znám spoustu fajn lidiček, kterým je ..sát smile

 

#34 7. 3. 2006 14:12

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Helena: rozumím, rozumím, ale někdy mě ten rektální alpinismus prostě dostane. Moje drahá kolegyně mi třeba zatajila, že nᚠšéf má narozeniny, sama mu koupila dáreček (dárkový golfový míček, p. ředitel je blázen do sportu) a šla mu gratulovat....normálně, když někdo něco slaví, tak mi to řekne (ona má ty narozky jako sekretářka tak nějak v hlavě), jen u našeho společného šéfa nějak zapomněla....no to je prostě hnusná schválnost...i když chápu, že se třeba klepe o místo, tak tohle já bych nemohla. (Aspoň doufám,....jé, abych na tom za pár let nebyla stejně!)

Dastinka: Ono to, že se nebavíš o soukromých věcech, jim leze na nervy. Lepší je říct něco na způsob "No jo, já to mám taky děsný....moje máma má plíseň na nohou a sousedi nás už po druhý vytopili....jak já to teď zaplatím ach ach ach"...je to teda manipulativní, ale nevěřila bys, jak je to potěší, cizí neštěstí....Moje kolegyně má taky pořád problémy - nedivím se- klimakterium, silná nadváha, silná kuřačka, sedavé zaměstnání 10-11 hodin denně, doma jen TV, procházky nezná, na kole jezdit neumí, u gynekologa byla naposledy před třemi lety,....nedivím se, že má potíže. Ale nelituju ji (i když naoko občas jo), může si za ně sama. Když se k sobě někdo chová takhle macešsky, tak proč by ho měl někdo litovat...Nedávno se skoro plazila v práci, bolely ji záda (a dost, řekla bych). Tak jí povídám, a si zůstane doma, že tady 14 dní taky vydržím dělat přesčas, aby byla hotová i její práce. Myslíš, že zůstala? Nikoli, to radši chodila dál a vzdychala tady a skoro brečela, jak jí to bolí. Když už kňučela moc (a dělá to schválně u otevřených dveří šéfa), tak jsem pak za šéfem zašla a řekla mu, že jsem jí nabízela, a je doma a jak reagovala....Nebaví mě pořád vypadat jako ta neochotná, který by za kolegyni nehnula prstem......

Není tady

 

#35 7. 3. 2006 14:25

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Jo taky mám kolegyni, která je občas na zabití, s počítačem evidentně nekamarádí a asi nikdy nebude..i když si pokaždý, když už jí něco po x tý vysvětluju, dělá pečlivě poznámky. Dneska si například stěžovala, že už jí týden nejdou tady ty číslíčka ( to jako numerická klávesnice )....no aby fungovaly, že jo, když lady němá zapnutý num lock :-))). A to si ještě nepřejte mít šéfa, kterému je 60, v životě na počítači nepracoval, a loni dospěl k tomu, že musí jít s dobou a pořídil si počítač...ach jo.... jeho první samostatně přeposlaný email jsem oslavila :-)

Není tady

 

#36 7. 3. 2006 14:38

Dastinka
Host

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

No jo, to se holt musí umět big_smile "Moje" mladší kolegyně je také VŠ, ale s PC také moc nekamarádí pokud se práce týká. Je ochotna počítat desítky čísel na kalkulačce místo v excelu smile, říká, že to má rychleji big_smile. Když jsme jí kdysi radili, a si udělá poznámky a bude po problému, tak odpověděla, že si to zapamatuje. No a zapamatovává si to již pět let...I když pamět určitě dobrou má - různé klepy, zpěváky, co kde kdy si opravdu pamatuje, to tedy klobouk dolů ! Ale na druhou stranu - je to taková křehká blondýnka, takže na šéfa udělá oči a hned ji s prací pomohou když "hoří" smile Asi také půjdu do blond big_smile
P.S. Omlouvám se všem přítomným blondýnkám, vím, že to není o barvě vlasů, to byla jen momentální asociace !!!

 

#37 7. 3. 2006 15:39

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Holky, mně ale fakt neva, že jsou pomalé, líné, tupé a vůbec neprogresivní...ale a, proboha, z toho nedělaj přednost, že musej trčet kvůli svý blbosti v práci do večera!

Tiina: Mýmu šéfovi bylo letos 58, chápu, o čem mluvíš...ten můj si nedávno okopčil tabulku z něčeho do wordu a protože byla moc dlouhá, tak se mu na A4 na výšku neukazovala celá. To byl tedy kolosální problém velikosti výbuchu atomové bomby.....A už mě volal a už prosil o pomoc...jak ten holub v tý pohádce, jak při tom stavění hnízda neví a volá všechny ptáky na pomoc. A když ptáci začnou ukazovat, tak už řve, že to umí sám a sám...a když to takhle opakuje několikrát, tak ty ptáky si tak nakrkne, že oni už nepřiletí...proto má holub tak nepořádně postavený hnízdo...mmm..to jsem hezky odbočila...ale můj šéf taky vždycky všechno už už ví a přitom...no taky takovej pták.....bída s nouzí (ale aspoň si nestěžuje, co má práce, to je fakt).

Jo a víte, že některý chlapi jsou jako pávi? ... Malej mozek a ocas jen na okrasu smile (To teda nebylo o mým šéfovi, ten má .... na jinčí věci, panečku! Cha cha...ale já to nekontroluju, radši.)

Není tady

 

#38 7. 3. 2006 18:33

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Jo všude je něco, já hledala dlouho nějaké místo ve vztahu k lidem na pracovišti, aby mne uznávali jako šéfa a nebyla jsem jenom bestie, po pěti letech jsem zřejmě snesitelná šéfová, všichni dělají , co mají a když ne, řeknu jim to a potom jsem zase zlá, ale na pracovišti je klid, jsem vlastně vyvrhel jako každý šéf a s vedoucími jiných firem na stejné úrovni se nemůžu přátelit, konkurence leze i do soukromí, takže svou práci miluju a dík za internet- moji kamarádku.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#39 7. 3. 2006 20:16

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Evo 36,
tak jsem ráda od tebe zase něco četla ( i na jiných forech).Takže rozvod už proběhl..předpokládám, že je vše se střídavou péčí při "starém"...no holt, ber to tak, mohlo by být i hůř, ale to ber jen tak pro sebe, jinak vím, že si nenechᚠnic líbit , a to je dobře!Nevěřím ani moc, že by baba kolegyně tě tak deptala, ale úplně si dovedu představit, jak ti  je na duši, když na ní mus횠 cca 8 hodin čučet...tak to pošleš aspoň do éteru....a v tom je to kouzlo( jen aby baba taky neobjevila babinet a nezačala ti odepisovat....ne já se nesměju, jen sebavím, a o to jde...
No, zkoušky...tak jen pokračuj, obě víme, že v 18 to šlo líp(myslím to učení), ale zase teď chceš....jinak jak jsme  si minule psaly o těch jazycích...já stagnuji, občas napíšu dopísek, něco přeložím, ale  tlačí mě čas....takže, ač v práci máme možnost navštěvovat nějaké kurzy( za peníz, ale o to by nešlo), tak časově zatím holt ne...
Doma: OK,až se musím cynicky smát...manžel odejde na dorek cca na půl hoďky a mobila nechá doma..o, to je mi úroveň!!A teď nemá i prachy, takže furt čučí na telku....no, uvidíme, uvidíme...ale zatím neřeším, protože  mi to nějak zvráceně vyhovuje a věnuji se jiným maličkostem...a o to jde, ne?

Není tady

 

#40 7. 3. 2006 20:18

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Evo 36,
mě ta práce  vůbec neštve......tohle si říkej, štve tě jen ňáká baba, ne?Ostatně já strašně ráda rozebírám poštu, asi protože jsem zvědavá....

Není tady

 

#41 8. 3. 2006 6:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Evo36 - to je hezká pohádka, tu jsem neznala http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png
Já mám možná výhodu v tom, že jsem skoro vždycky měla šéfy, které zajímala jejich práce, takže do těch "papírů" mi moc nekecali. Jeden z nich říkával, že "s úkolama člověk roste" - to pravidelně znamenalo "děvče, poraď si a předlož výsledek". Ale ono to má něco do sebe, aspoň mně to vyhovuje víc, než rutinně zahnívat (a jak jsem se natřásala doma, když i mé počítačové děti občas přišly o radu http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png).
A k těm chlapům - někteří jsou zase jako Q = nula s ocáskem http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#42 8. 3. 2006 9:23

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Michaela.43: Ty jseš dobře nad věcí, kdes vzala ten nadhled? Ale je fakt, že nemít kam jít, tak ten nadhled možná taky najdu a zůstanu s manželem asi v tom stylu, jako je ten tvůj. S tou angličtinou můžeš zkusit ještě třeba poslouchat v autě kazety, CD nebo si vzít diskmana/walkmana, jestli čekᚠněkde na autobus, na vlak a pouštět si...když člověka nechají děti dívat na televizi, tak se taky dá půjčit nějaký ten film s titulky - dobrý je pustit si film anglicky a k tomu ty titulky, ale taky anglicky. Jakmile to jde v češtině, nenutí to člověka myslet...a s tou prací to je pravda. Štve mě jen "baba", i když dneska to docela ujde, musím říct....prostě jen občas musím někde vypustit ten přetlak, co se ve mně nashromáždí...a pak jsem zas celkem v klidu...jo - já jsem taky zvědavá. Můj BM dokonce říkal se smíchem, že jsem strašně zvědavá. (Tak strašný to zas já nevidím, zkrátka normální ženská snad.)

Helena: Mýho šéfa zajímá všechno a nic. On se vrtá do všeho a naprosto ztrátí pozornost. Nedávno jsem četla v Moderním řízení (taková brožura pro manažery), že existuje porucha "syndrom ztráty pozornosti". Taky tam bylo, co se s tím dá dělat...tak tohle přesně má můj šéf. Já ho neotravuju s ničím, jsem zvyklá si svoje starosti řešit sama, jemu to vyhovuje. Jen občas ho popadne učitelská manýra, když třeba mimořádně po mně chce graf nebo tabulku.....až se musím skoro usmívat, jak mi vysvětluje, jako žáčkovi v první třídě. Ale k dobru mu je, že to nečiní s tím, aby mě ztrapňoval. Já spíš myslím, že pro něj to je tak složité, že si ani neumí představit, že někdo jiný by s tím problém neměl, tak se mi snaží pomoct...Škoda jen, že z řízení lidí on neví vůbec nic. Nebo spíš on má takové volní vlastnosti, které ho zrovna nepředurčují k tomu být šéfem. Nesnáší konflikt a nerad rozhoduje...to ovšem vyhovuje našemu zahraničnímu vedení, kterému on potom zobe z ruky, že....jenže člověk je pak často svědkem toho, jak se mu manažeři hádají u nás v kanceláři o hovadinách a on je nezarazí, jen tam tak stojí, usmívá se a čeká, až si snad dají přes hubu....navíc se všichni tři ztrapňují před podřízenými....jo a taky jsem si všimla, že jakmile můj šéf někomu řekne "Nemějte starost, kdyby něco, já vás podržím", tak do dvou měsíců člověk dostane výpověď....zkrátka - NNN - neboli Nikdy Nikomu Nevěř - tady platí na plné čáře. (On to ani nemyslí zle, není podrazák, jen je srab.)

Není tady

 

#43 8. 3. 2006 10:02

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Evo 36,
klidně tlak přepouště tady na babinetu..víš, když to čtu, tak-pro cizího je to i k zasmání- bohužel když v takovém kolektivu denně 8 hodin jsi...
S tou angl. mᚠpravdu, tuhle se mi dostala do ruky DVD s My ¨Fair Lady, v originále a mohlo být i s titulky- no prostě nádhera!A je to i o tom poslouchání...já chci jen více času!!!Proč nemá den  aspoň o 3 hoďky víc????

A to si představ, že mám švagrovou- 30let,2 děti, zatím na MD a on tvrdí, že se nudí!!!!!Vše je nuda  a umí tak leda vzdychat a točit oči v sloup...Situace: dořítila jsem se domů v létě z práce, a se slovy,mám hoďku čas, dala jsem si s ní kávu na dvorku(tu jsem stačila uvařit já..)no a  za chvíli, ona kouká na hodinky a vzdychá, jéžiš, teprve 5 hod....já vyletěla jak z krabičky, cože, už 5 hod....
To jem ale odbočila od tématu.....

Není tady

 

#44 8. 3. 2006 10:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Eva 36 - tohle vysvětlování mi taky občas šlo na nervíčky. Jeden z mých šéfů byl ten "profesorskej typ" (občas si i jeho potomci stěžovali, že táta furt poučuje), naštěstí ale brzy pochopil, že když mě nechá zpracovat jeho představy podle mého, tak se akorát podepíše http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png a máme oba klid. Ale tihleti srabíci, to je snad za trest. On se zřejmě snaží přežít s těmi nahoře i dole a neuvědomuje si, že je pro obě strany za šaška. To chce fakt stabilní nervovou soustavu.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#45 8. 3. 2006 12:46

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Michaela.43: je fakt, že k zasmání občas ty příspěvky jsou. A to se směju často i sama sobě, hlavně po nějaký době, kdy prvotní vztek už opadl...Tvoje švagrová je dost dobrá! Já lítám přesně jako ty. Mám podobný kamarádky a jedna tuhle přišla na to, že máme zvláštní schopnost si komplikovat život (rozvodem, školou, stavěním...) . Prostě, když bychom mohly mít klídek a nudit se, tak si na sebe něco vymyslíme. Ale lepší toto, než hnít zaživa.

Helena: Mně to vysvětlování na nervy ani neleze, chápu, že potřebuje mít "svou" chvilku a zazářit. Občas mu udiveně řeknu "aha..tak to jsem nevěděla"...no a mᚠvidět, jak on pak září...to je šajn! Ale jinak se snaží přežít...říkám si, jestli bych to na jeho místě dělala taky tak (?). Plat jako desetinásobek průměru v ČR, do důchodu pár let...nevím. Ale já bych si asi nedokázala nechat takhle s..t na hlavu jako on. U nás třeba někdo navrhne vyrábět pro někoho vzorky, protože linka je neobsazená. Šéf na to, že ne ne ne. Za hodinu volá jeho šéf (tedy cizinec) a říká, zda by se nedalo udělat vzorky (ani netlačí, jen se ptá). A můj šéf hned ano, ano, ano a už se ruší původní rozhodnutí (je jedno, že linka už se nějak obsadila, udělala se přestavba, objednal se materiál, zorganizovala směna....) a už se maká na vzorcích....no - je k smíchu, jen co je pravda....ale jinak je to smutný. Znám i ředitele v našich fabrikách na západě a k nim by si jejich nadřízení nikdy takhle nedovolovali....já bych snad radši než ten plat a ty výhody šla dělat hajzlbábu, než se takhle křivit....

Není tady

 

#46 8. 3. 2006 13:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Michaela.43 - co to je "nudí"??? Nějak to nemám ve slovníku. http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

Eva36 - to se mi líbí, jak jsi na staříka hodná http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png. Ale možná je to věkem - já ho i trochu chápu. Možná má strach o teplý polštářek a deku z tisícovek, možná jen z toho, co by dělal, kdyby tady skončil. Já to nakonec vidím na sobě. Ne, že bych na tom byla nějak extra, ale přece jen mám práci poměrně slušnou a nemusím sedět v marketu za kasou třeba. Navíc můj šéf je o dost mladší než já (i když to pomalu budou všichni http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png), což beru jako plus - je přístupný změnám, když se mu dobře podají, leccos se s ním dá rozumně probrat a tak. Ale na druhou stranu mám kolegu jen opár let staršího, kterému jsem za 3 roky nevysvětlila rozdíl mezi faxem a e-mailem co se způsobu použití týče. Teda ne že by s obojím uměl zacházet (od toho jsem já), ale nevysvětlím mu, že desetistránkový barevný prospekt v kroužkové vazbě prostě mailem neodešlu a faxem jen stěží. Sebekriticky přiznávám, že existenci skeneru jsem mu utajila, protože dojít na poštu je někdy jednodušší http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#47 8. 3. 2006 14:57

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Helena: Viď, já jsem taková hodná holka...no spíš jsem vyčuraná - ono to zabírá,když ho člověk pochválí...já tady vlastně tak nějak testuju, jak moc se dá s lidma manipulovat smile Ale nezneužívám toho, to zas ne....já mu i rozumím, chápu ho, ale pořád si myslím, že já bych takhle servilní být nemohla...(teda - teď si to myslím, co bude za 25 let, to se nedá odhadnout, třeba změním názor a ti "mladí" mi polezou na nervy svou schopností, dravostí....ale ne, ne, to ne!)....Tvůj kolega je analfabet? smile ...u nás zase někteří stále mají "disketu" , i když je kulatá, mnohem placatější, vejde se na ní víc dat a leskne se....(jasně, že maj´CD smile ...Se skenerem dělᚠdobře, hlavně, aby mu to nějaký A-blb (tedy aktivní blb) nevykecal, ti jsou nejhorší (pasivní blbové ještě ujdou)...

Není tady

 

#48 8. 3. 2006 21:03

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Eva 36-
dnes jsme se v práci s kolegyní bavily na zajímavé téma.Ona má dva "chlapce", 24 a 18 let. Samozřejmě, že PC mají v malíčku...ale její poznatek:ten starší nemá problémy s pravopisem a vyjadřováním, tomu mladšímu je jedno tvrdé, měkké i/y(není dis)...tak ona razí teorii, že hranice 20 let, lidi nahoru zvládaí gramatiku a pravopis, lidé mladší 20 let prostě  to nezvládají, co jim PC neopraví, to nejde.......jak to vidíš u vás? Já zatím nesrovnávala

Není tady

 

#49 9. 3. 2006 6:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Evo36 - jen "manipuluj" a ber to jako trénink. Mně taky baví sledovat, jak dotyčný/á zareaguje, když já udělám tohle nebo tamto (a jsem taková potvora, že občas provádím "neočekávané" věci ´= lišící se od tzv. "normálních" http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png). Kolega není analfabet, ale vystačí si s pravítkem, tužkou, katalogy a nejjednodušší obsluhou kopírky - oboustranné kopírování je nad jeho chápání a když se mu stroj vzepře, tak od něj v klidu odejde. Dobrá, neumí si s chybou poradit, ale proč jde sakra do své kanceláře a neřekne mi to (sedím vedle)? Aktivní blb nehrozí - tady jsou spíš P-blbové http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#50 9. 3. 2006 9:06

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: ..tak už mě ta práce zase štve... :-)

Heleno,
šéfík od rozbité hračky utíká jak malý parchantík...třeba se to nechá svést na někoho jiného....:-))
Tím pravítkem co používá myslíš logaritmické???nebo obyč.?:-))


Přiznám to tady, jinde o tom samozřejmě nemluvím....včera jsem ukazovala naší sekretářce jak posílat maily (raději jsem se neptala, kdo je za ní posílal do včerejška( pracuje tu 3/4 roku.....asi no comment...
ale každý umíme něco, že? :-))

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů