Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 27. 10. 2011 9:25

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Myšlenky na konec

A jak to mám udělat jinak?
Možná namísto kouče zkusit jinej přístup, jinýho odborníka.
Minulý týden jsem se od táty dozvěděl, že jsem "vychytralej sráč".
Tipla bych si, že ses ani nebránil...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#27 27. 10. 2011 9:28

Blossom
Host

Re: Myšlenky na konec

Pox napsal(a):

A jak to mám udělat jinak?

Já jsem zvyklej z domova, že na mě někdo křičí atak. Minulý týden jsem se od táty dozvěděl, že jsem "vychytralej sráč".

Někdy zajdu k tomu koučy na mezilidské vztahy, ale já s tím moc neumím.

Poxi, koukni i do sousedního vlákna Rodičovská kritika. Tam je popsáno hodně z toho, čím se nechtíc na dětech podepisují rodiče - že jim odmala říkají negativní věci typu jsi neschopný, jsi hloupý, nic z tebe nebude - a výsledkem je to, že ti lidé mají pak celoživotně problémy se sebevědomím, sebedůvěrou a vztahy.
Poxi, Ty už ale víš, v čem je problém ( nízké sebevědomí asi díky nemístné kritice rodičů), tak to je první krok k nápravě: Uvědomit si, že mám nějaký problém, zanalyzovat z čeho tak může pramenit, udělat si jasno v tom, jak a proč mi to v životě vadí.
No a další krok je - něco s tím dělat. Což Ty už dělᚠtummenupp  ( návštěva toho kouče, ba i napsání svého problému sem na Babinet).

Pokračuj dál - hledej psychologa nebo kouče který Ti sedne ( to někdy chvíli trvá), k němu nějaký čas choď (asi nebude stačit jediné sezení, tohle je spíš dlouhodobá záležitost), mezitím zkus tu seznamku (a nenech se odradit prvním, a nebo třeba i patnáctým fiaskem - no je na seznamkách normální, Vilemína měla spíš velké štěstí, že jí to vyšlo už napodruhé).

A taky možná navštiv i psychiatra, ty myšlenky na konec jsou myslím známkou nějaké, možná mírnější deprese, i to se dá léčit a vyléčit.

Poxi, drž se a piš, jak pokračuješ. Určitě Tvůj příběh bude inspirativní pro mnoho lidí, nejsi v tom totiž zdaleka sám, podobné problémy má mnoho lidí.

Upravil(a) Blossom (27. 10. 2011 9:33)

 

#28 27. 10. 2011 9:35

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Myšlenky na konec

Poxi, Tony měl přede mnou jeden vztah, s tou holkou se párkrát viděli, dali si pusu a to bylo všechno, ani domů ji nepřivedl ukázat. Se mnou začal Tony chodit v 29 letech, takže taky celkem pozdě. Myslím, že to je úděl "netuctových" lidí. Tony je hodně vyhraněný, je vášnivý myslivec, věnuje se tomu naplno, do toho je ještě včelař, ve volném čase se věnuje psům, aktivně se zapopuje do činnosti Českobratrské církve evangelické, činnosti jako vysedávání v hospodě jsou mu cizí.

Není tady

 

#29 27. 10. 2011 9:45

Blossom
Host

Re: Myšlenky na konec

Ahoj Vil, zdravím Tě a ráda zas vidím, a mám pocit, že z Tvého příspěvků dýchá vyrovnanost a láska. Tak a je to takhle pokud možno pořád. pussa
A je fajn, žes Poxovi sem napsala. Myslím, že nejcennější jsou příspěvky těch, co sami něco podobného prožívají nebo prožili a krásný je i Tvůj osobní příběh, žes tu nechu k seznamovacím inzerátům překonala (mimochodem - má ji podle mě každý - někdo víc, někdo míň), dovedlas něco pro své štěstí  opravdu něco udělat tummenupp godlike a mám radost, že Ti to vyšlo.

Upravil(a) Blossom (27. 10. 2011 9:46)

 

#30 27. 10. 2011 11:06

Pox
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 1. 2011
Příspěvky: 164

Re: Myšlenky na konec

Vám se to snado napíše, ale mě se to težko, hodně težko provede.

Upravil(a) Pox (27. 10. 2011 11:06)

Není tady

 

#31 27. 10. 2011 11:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Myšlenky na konec

Vám se to snado napíše, ale mě se to težko, hodně težko provede.
Jasně... třeba zrovna Vilemína píše lehkou rukou, viď? http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif
Představ si, že prakticky každej (nejen z nás tady) musel v životě provést něco, co bylo těžký... někdy hodně těžký... že na tom nejsi blbě jenom ty.
Ostatně, co je zas až tak hrozně těžkýho na tom zkoušet najít si jinou cestu, když ta, po které momentálně jdeš, tě netěší?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#32 27. 10. 2011 11:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Myšlenky na konec

Pox napsal(a):

Vám se to snado napíše, ale mě se to težko, hodně težko provede.

A kdo mluví o tom, že je to lehké? Že to pro tebe BUDE lehké?

Víš, tenhle svůj propblém můžeš uchopit dvěma způsoby:
- rozumem.
V tom případě se podívej, kdy se narodil tvůj otec, který tě vychovává jak nejlépe to ON umí, což neznamená, že je to opravdu nejlépe. A taky se podívej, kdy se narodil JEHO otec, tvůj dědeček, který zase vychovával jeho. Tohle si zasaď do hostorického kontextu a výjde ti, že doba byla tehdy velmi zlá a tvrdá a ti dva sami jako děti nemohli zažít nic pěkného, spíš slýchávali ještě horší věci, než teď otec říká tobě a hlavně byli nejspíš oba vychováváni v představách, že jen nejsilnější přežije, že je třeba tedy děti cepovat a ponižováním "otužovat", aby si zvykly, protože život se s nimi zaky mazlit nebude. Otec ti tedy předává jen to, co sám dostal.
Otázkou ovšem je, zda i když si to takhle srovnáš, tak ti to pomůže.
Dospělý, ten velký Pox, ten to nejspíš pobere, protože chce být chlap, ale tomu malému Poxíkovi, který je v tobě a na venek tvé chování ovládá - chovᚠse jak malej kluk - je to vcelku jedno. On je zraněný a nějaké rozumové vysvětlení toho všeho, co se mu děje, je mu šumák, nepobírá ho a ani ho pobrat nechce. Chvíli trucuje, chvíli "zlobí", chvíli v tobě pláče....

Takže to zkus uchopit i tím druhým způsobem:
- srdcem.
Ty sám té klučičí části v tobě venuje pozornost. Dnes už to udělat můžeš, klidně se můžeš chvíli chovat jako malej kluk, užívat si to a netrestat za to sám sebe. Dělej věci,k teré tě baví, vykašli se na to, co na to říká táta a okolí. Užívej si svého mládí, ale přitom se dívej, jak to dělají chlapi kolem tebe, aby byli Chlapi. Uč se. Nikdo se totiž Chlapem nerodí, musí si projít fází kluka, chlapce....až k tomu Chlapovi, kterým bys chtěl být. A buď jim ne kvůli tátovi, aby tě konečně začal respektovat a brát, ne kvůli hoklám, aby na tebe konečně "letěly", ale kvůli sobě stolt Pak to bude fungovat.
Běž krok za krokem, nesnaž se "přeskakovat" a každé to období si pořádně užij, protože krom nepříjemných věcí, přináší i ty příjemné.

Neboj, všechno se dá zvládnout, jen ty sám musíš chtít a musíš najít lidi, ktečí ti ukáží JAK to udělat.
Udělat to už ale budeš muset sám. A neboj se, když udělᚠchybu, ty děláme všichni, ale jen někteří si to přiznají a příjmou to. Pak to mohou i napravit stolt
Drž se.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#33 27. 10. 2011 11:37

Pox
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 1. 2011
Příspěvky: 164

Re: Myšlenky na konec

Helena: Tak já se omlouvám, i Vilemíně.

Není tady

 

#34 27. 10. 2011 12:16

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Myšlenky na konec

Tak já se omlouvám, i Vilemíně.
Aúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú...
Nevím, jak Vilemína, ale já to nepsala kvůli tomu, aby ses omlouval.
Jestli se omlouvᚠpo informaci, že nejsi sám, kdo občas reje držkou v zemi - ZA CO se omlouváš?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#35 27. 10. 2011 13:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Myšlenky na konec

Pox napsal(a):

A jak to mám udělat jinak?

Já jsem zvyklej z domova, že na mě někdo křičí atak. Minulý týden jsem se od táty dozvěděl, že jsem "vychytralej sráč".

Někdy zajdu k tomu koučy na mezilidské vztahy, ale já s tím moc neumím.

Poxi, my už jsme si jednou říkali, že se Tvůj tatínek k Tobě chová značně hrubě a neomaleně a to, co si k Tobě otec dovolí, to by si v rámci korektních vztahů v rodině a vůbec slušného chování vůbec žádný rodič ke svému dítěti dovolit prostě neměl usch !!!

Já vůbec žasnu, co si někteří lidé v rámci rodiny dovolují k jejím slabším členům grater protože takhle se chovat k cizím lidem, dostali by dávno přes prsty. Poxi, kdyby Tvůj pan otec řekl "vychytralý s*áči" do očí sousedovi, kolegovi v práci nebo rovnou šéfovi, asi by riskoval rovnou jednu do zubů, ne-li vyhazov, proto nechápu, jak si někdo může vůbec dovolit takhle mluvit se svým dítětem usch

Tobě bych poradila, aby ses soustředil v první řadě na vztahy se svým otcem, protože jestli se k Tobě takhle otec chová odjakživa (a já pevně věřím tomu, že ano), zadupal v Tobě poslední zbytky zdravého sebevědomí, sebeúcty, důvěry k lidem a vypěstoval k Tobě akorát tak pokřivený náhled na vlastní osobu a na mezilidské vztahy vůbec. Jestli Ti Tvůj kouč nevyhovuje, najdi si jiného a jeho prostřednictvím budiž Tvým prvním úkolem vymezit se vůči sprostotám, kterými Tě Tvůj zploditel beztrestně častuje.

Nikdo totiž nemá právo někomu beztrestně spílat, urážet ho a snižovat jeho důstojnost a o vlastním rodiči to platí dvojnásob. Takové jednání ani nemusíš poslouchat, ani nejsi povinen si takové hrubostí dávat líbit a kouč by Ti měl poradit nejschůdnější cestu, jak z tohoto začarovaného kruhu ven. Protože tím, že od dětství žiješ v ustavičných nadávkách a ponižování se tohle hrubé zacházení promítlo do Tvého vztahu k dívkám, načež Ty si nevěříš, protože otec v Tobě svými sprostotami zakořenil poměrně hluboké komplexy méněcennosti.

Ty se potřebuješ zbavit jak otcova zhoubného vlivu na svoji psychiku, tak implantovaných komplexů a podle mého skromného mínění jsou spolu tyto dvě věci velmi úzce provázány stolt

Držím palce, a se Ti v tomto směru daří smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#36 27. 10. 2011 14:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Myšlenky na konec

Pox napsal(a):

Mám takový problém, že mě občas přepadnou myšlenky na konec. Tak nějak to celkově plyne z toho, že nemám holku.
Asi před 1,5 rokem, jsem byl randit s jednou, ale to skončilo. Na to pořád myslím a nejde mi na to zapomenout.

A teď, nikoho nemám, když někoho společně vidím, tak je mi to moc líto a přách bych si někoho mít. Jenže se mi ty myšlenky nahrnou do hlavy, dostanu pocit úzkosti, strach a začnou mě brnět ruce.

Byl jsem u kouče mezlidských vztahů, s tím jsem o tom mluvil. Později, když se mi přidali ty myšlenky na konec, tak jsem navštívil i psychiatra, a nyní jsem objednám na nějaké vyšetření k psychologovi.
Mám předepsané prášky - Esoprex, 1x denně. Moc to nepomáhá.
A seznámit se s nějakou holkou mi taky nejde(žádný partnerský/vážný vztah jsem ještě neměl).

Jinak si občas něco najdu, abych ty myšlenky zahnal, ale to nejde pořád. Na svém studijním oboru jsem s holkou, taková kamarádka na poštuchování, když spolu mluvíme, třeba dnes o tom, co sama řeší na brigádě(mezilidské vztahy,...), tak na to úplně zapomenu., ale jinak to mám pořád v hlavě!

Nemá někdo zkušenosti s tím, když to na něj přijde, jak zahnat ty myšlenky na konec? Pox.

Asi a nepoteším, ale mne pomáhalo nehňahňa sa tožko vo svojich boliestkach, ale skôr sa sústredi na druhých... Možno by si bol prekvapený, kožko žudí okolo teba má rôzne problémy, kožkí by boli radi za TVOJU pomoc a pozornos, žudia aj zvieratá, napr.   Ma intenzívneho koníčka a partiu (alebo lepšie partie) žudí, s ktorými mi je dobre - to pomáha a okrem toho zvyšuje pravdepodobnos, že raz nájdeš takú, s ktorou budete k sebe pasova. stolt V obývačke ti láska nevyrastie, treba chodi medzi žudí, dáva si inzeráty (aj mne kedysi pomohli k vzahu) a by otvorený/á voči žuďom a udalostiam.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#37 27. 10. 2011 15:15

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Myšlenky na konec

Pox napsal(a):

A jak to mám udělat jinak?

Já jsem zvyklej z domova, že na mě někdo křičí atak. Minulý týden jsem se od táty dozvěděl, že jsem "vychytralej sráč".

Někdy zajdu k tomu koučy na mezilidské vztahy, ale já s tím moc neumím.

No Poxi, to je "hezký". Vítej v klubu (viz to vlákno rodičovská kritika) - "vychytralýho sráče" tam ještě nemáme. Řekla bych, že dost zásadní pro tebe je, aby sis uvědomil, že NEJSI vůbec žádnej sráč! Že v tomhle tvůj táta sakra nemá pravdu a nemá tě co urážet. Možná bych na tvém místě místo kouče zkusila klasického psychologa...

Jestli ty jsi to všechno, co nám tady předkládᚠ- že jsi blbej, trapnej a jánevím co - taky "někde" neslyšel vissla

Není tady

 

#38 27. 10. 2011 15:37

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Myšlenky na konec

Selima napsal(a):

kožko žudí okolo teba má rôzne problémy, kožkí by boli radi za TVOJU pomoc a pozornos, žudia aj zvieratá, napr.   Ma intenzívneho koníčka a partiu (alebo lepšie partie) žudí, s ktorými mi je dobre - to pomáha a okrem toho zvyšuje pravdepodobnos, že raz nájdeš takú, s ktorou budete k sebe pasova. stolt V obývačke ti láska nevyrastie, treba chodi medzi žudí, dáva si inzeráty (aj mne kedysi pomohli k vzahu) a by otvorený/á voči žuďom a udalostiam.

Seli, s tímhle naprosto souhlasím, ale ještě bych k tomu dodala - pokud má v sobě jeden pěkně zašlapaný traumata - z rodiny např., tak je skutečně musí napřed rozkrýt a vyčistit, aby vůbec byl schopný něco dělat. Někdy to prostě přeplácnout dalšími aktivitami nejde. A když se ten bordel vyčistí, tak ta činorodost a radost ze života teprve může přijít. Si tak myslím...

Není tady

 

#39 27. 10. 2011 16:12

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Myšlenky na konec

koniklec, myslíš si to naprosto správně stolt tummenupp

Postup, který doporučuje Selima, funguje u lidí, kterým se nedaří třeba proto, že jsou od přírody POUZE ostýchaví nebo plaší. Nemůže to fungovat u lidí, kterým okolí či vlastní rodina zašlapala sebevědomí hluboko pod zem a způsobila jim ponižováním, zesměšňováním, shazováním a psychickým týráním vleklá traumata v podobě ztráty sebedůvěry, pocitů méněcennosti a ve svých důsledcích je tak společensky invalidizovala grater

Obvl᚝, když obě se svými trapiči až dodneška neosekala vztahy na pouhé zdvořilostní minimum a při každé návštěvě od nich pravidelně dostává "co proto" usch


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#40 27. 10. 2011 16:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Myšlenky na konec

koniklec napsal(a):

Selima napsal(a):

kožko žudí okolo teba má rôzne problémy, kožkí by boli radi za TVOJU pomoc a pozornos, žudia aj zvieratá, napr.   Ma intenzívneho koníčka a partiu (alebo lepšie partie) žudí, s ktorými mi je dobre - to pomáha a okrem toho zvyšuje pravdepodobnos, že raz nájdeš takú, s ktorou budete k sebe pasova. stolt V obývačke ti láska nevyrastie, treba chodi medzi žudí, dáva si inzeráty (aj mne kedysi pomohli k vzahu) a by otvorený/á voči žuďom a udalostiam.

Seli, s tímhle naprosto souhlasím, ale ještě bych k tomu dodala - pokud má v sobě jeden pěkně zašlapaný traumata - z rodiny např., tak je skutečně musí napřed rozkrýt a vyčistit, aby vůbec byl schopný něco dělat. Někdy to prostě přeplácnout dalšími aktivitami nejde. A když se ten bordel vyčistí, tak ta činorodost a radost ze života teprve může přijít. Si tak myslím...

Ja som za paralelnú "liečbu" prácou na vzahoch + tešením seba sa koníčkami, stretnutiami... Ale sedie v kútiku a plaka NIKOMU nepomôže,  a najmenej Poximu.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#41 27. 10. 2011 17:04

Pox
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 1. 2011
Příspěvky: 164

Re: Myšlenky na konec

Já se pořád bojím a mám strach ze všecho, že na mě bude někdo křičet.

Když naposled na mě křičel, bylo to, si myslím, kvůli blbině která se dá v klidu vyřešit za 1min.(bylo to kvůli PC, on s tím moc neumí a má pořád nějaké potíže, protože vše na PC maže a pak řekne, že za to mohu já), tak jsem se dozvěděl, že jsem ten "vychytralej sráč" a hodně na mě křičel, držel jsem slzy na krajíčku. Bylo to zrovna, asi po 2-3hod co jsem přijel z VŠ, tak potom co se vyřval, tak jsem se okamžitě sebral a odjel zpátky na VŠ. Koukal co se najednou děje. Máma mi pak říkala, že byla doma 2-týdny úplně tichá domácnost.

Jednou, když přišel domů z práce do kuchyně a nevěděl, že jsem v obýváků, tak říkal něco o někom(snad asi z práce na podřízeného), co řekl ten den jemu veřejně ...v tom smyslu... -"Ty jsi takovej vychytralej sráč jako můj syn"- Jsem na to koukal jako puk, skoro jsem se dal do breku.

A pak mi máma řekně, že s ním musím mluvit, protože mě má rád.

Copak vypadám jako alkoholik, co sedí v hospodě? A nalejvám si pivo do krku?

Občas jedu na kole, jdu si zaplavat, zaběhat,... A někdy jdu s klukama do hospody, restaurace, bowlingu,... "na pivo", ale dám si tak akorát limonádu. Leda tak na moje narozky si dám jeden velký panák tvrdšího alkoholu, abych tak nějak zase úplně netrhal partu.

Ale jsem tam spíše s klukama si sednout a popovídat si, poznat někoho jiného,.... dozvědět se co se děje, ale nee drby na někoho., zahrát si kulečník či bowling,...

Tak to dělám všechno zase špatně? Pox.

Není tady

 

#42 27. 10. 2011 17:51

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Myšlenky na konec

Poxi, vezmeme si to popořadě jedno po druhém:

Ad otec: myslím si, že tatínek musí být pěkný uzurpátor a vztekloun, který považuje za svoji svatou povinnost všechny kolem sebe v záchvatu vzteku urážet hlava-nehlava a potom dva týdny trucovat jako pětiletý klučík formou "tiché domácnosti". Není povinností žádného člena rodiny, aby podobné degradující jednání snášel a Ty bys to měl umět dát tatínkovi slušně, leč důrazně najevo: jakmile dojde opět z jeho strany k nějakému řevu a urážkám, okamžitě opustíš společnou domácnost a přijedeš teprve tehdy, až se otec k Tobě začne chovat jako dospělý muž k dospělému synovi, tzn. slušně. A měl bys to také umět bez pardonu dodržet.

MMCH to, že Ti maminka říká, že Tě má táta rád, to je sice hezké, ale přestože někdo tvrdí, že Tě má rád, nemusíš a nejsi povinen si od něj nechávat líbit žádné dehonestující jednání. Maminka je zřejmě laskavá, utrápená bytost, která už si postupem času přivykla jak na ječivé výstupy, tak na tiché domácnosti. Proč s takovým člověkem ona sama zůstává a nechává si to líbit, to je její věc jakožto dospělého člověka, ale je vidět, že už takové nedůstojné zacházení pokládá za něco normálního a manžela za to ještě omlouvá usch Jde však o Tebe, Ty jsi tímto jednáním systematicky poškozován a mᚠplné právo vystoupit na svoji obranu tím, že si něco takového nebudeš nadále nechávat líbit. Maminka nemá pravdu, s otcem - pokud se k Tobě bude i nadále chovat jako prase - vůbec mluvit nemusíš!!!

ad další: Nedělᚠnic špatně, pokud se vyhýbᚠalkoholu, to Ti jedině chválím tummenupp Pít alkohol není povinnost ani společenská nutnost, je to dokonce známka zdravého životního stylu a tenhle zdravý náhled si pěstuj. Ne každá slečna touží po pivním skautovi, co se každý večer zpumprlíkuje do němoty wink a pakliže nějaká slečna preferuje pouze pivní skauty, není to nic pro Tebe, protože to jasně ukazuje, že taková slečna má velmi podivná kritéria výběru stolt

Pokud se Ti ještě nepodařilo nalézt slečnu - a už v reálu, nebo na inzerát - není to proto, že bys dělal něco špatně nebo se choval jinak, než ostatní. Je to proto, že jsi už odmalička ukřičený od otce natolik, že si nevěříš a v tomto směru na sobě potřebuješ zapracovat: vymezit se vůči otci a postupně nabývat ztracenou sebedůvěru, kterou je třeba i nadále průběžně posilovat.

Protože když to neudělᚠa nevypěstuješ si v sobě hranice, které nedovolíš nikomu - ani těm nejbližším - překračovat, budeš na to celý život doplácet: jednak si budeš velmi těžko hledat partnerku, protože už se dopředu budeš bát čehokoliv a druhak se staneš kdykoliv v budoucnu terčem silnějších jedinců, kteří si na Tebe budou troufat, jakmile vycítí, že na křik reaguješ strachem v očích a neschopností jakékoliv obrany stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#43 27. 10. 2011 19:22

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Myšlenky na konec

Pox napsal(a):

Copak vypadám jako alkoholik, co sedí v hospodě? A nalejvám si pivo do krku?

Šmankote, to je reakce na moje psaní? Ach jo, to jsem tomu dala. Ne, chtěla jsem tím říct, že ti kámoši, co žijou jen pro pivo a ženský, nebo jak jsi to psal, taky nemusí být až tak v pohodě. Že ty s limonádou a s tím, že jdeš o půlnoci domů proti nim nemᚠvůbec žádný hendikep. Takhle! Jsem to napsala blbě.

A jinak do písmene souhlas s Kiarou.

Upravil(a) koniklec (27. 10. 2011 19:23)

Není tady

 

#44 27. 10. 2011 19:39

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Myšlenky na konec

Poxi, jednoduše si potřebuješ všecko v hlavě srovnat, co je pro TEBE normální a snesitelné a co už ne. Rodičům jsi povinován jediným, úctou za to, že ti dali život, všecko ostatní MَEŠ. Snad cítíš ten rozdíl, můžeš když chceš, nikdo ani maminka tě k tomu nemůže nutit. ty jsi ten sám jeden, který si určuje pravidla hry.

Myšlenky na konec a nebytí nemůžeš zahnat, nebo to aspon tak snadno nejde. Ale velmi úspěšně si jde říct, aha, jsou tam, no a co, a ignorovat je, neživit je přemítáním, proč, co a jak. Podívat se, co je za tou velkou touhou zmizet, utéct nebýt. Co tě skutečně bolí, co bys chtěl jinak. To je neskutečně těžké a chlapské. to umí fakt jen málo lidí....


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#45 27. 10. 2011 19:58

Pox
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 1. 2011
Příspěvky: 164

Re: Myšlenky na konec

Tak já děkuju za reakce všem, hezky se to čte, je to pak jiný, když si mám s kým o tom napsat. Děkuji.

A Koniklec se taky omlouvám za moji špatnou reakci. Promiň mi to. Pox.

Není tady

 

#46 27. 10. 2011 20:05

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Myšlenky na konec

V pohodě, napsala jsem to nejasně. Hlavně, že se to vysvětlilo smile.

Není tady

 

#47 29. 10. 2011 9:38

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Myšlenky na konec

Ahoj Poxi,
nikde neuvádíš svůj věk, ani kolik let ti zbývá do ukončení studia...?
Ad chování tvého otce - tohle bych fakt nesnesla a přemýšlela o tom, že návštěvy doma omezím na minimum. Nevím,na kolik tě dotují na VŠ rodiče...Protože tvoje mamka vůči tátovo chování "drží hubu a krok", tak to stejné očekává od tebe. Ale ty tohle chování trpět nemusíš. Když na to přijde, tak studium můžeš dělat dálkově a najít si práci, nebo být dále na denním a makat po brigádách, abys nebyl na rodičích finančně závislý.
Nebo si promluvit s tátou, že tohle chování se ti fakt nelíbí. Já měla kdysi něco podobného s mojí mamkou...nebyla na mě sprostá, ale pořád mi něco vytýkala...rozdíl je v tom, že já už 8 let s rodiči nežiju, takže jejich výtky můžu pouštět jedním uchem dovnitř a druhým ven...neříkám, že to někdy nemrzí...
Ad rande - já byla single 2,5 roku...taky jsem zkoušela seznamku a 3x to byla katastrofa, ale teď na to fakt vzpomínám s úsměvem... a pak jsem potkala pár kluků, kteří chtěli jen to jedno...těch 2,5 roku pro mě byla velká škola, taky jsem se dost trápila, když jsem se do někoho zamilovala a on mě nechtěl nebo chtěl jen s.e.x...jeden se se mnou rozešel po velké oslavě s mými kamarády na sv. Valentýna...nechápala jsem proč, ale taky jsem to přežila...druhý se se mnou rozloučil ráno na zastávce a pak se už NIKDY neozval lol a taky jsem to přežila....je lepší ten život žít a sbírat zkušenosti (dobré i špatné), než být ustrašený z toho, co mě může potkat....

Není tady

 

#48 29. 10. 2011 10:04

Pox
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 1. 2011
Příspěvky: 164

Re: Myšlenky na konec

Čau Sandro,

Bude mě v listopadu 25let, studium bych měl skončit na jaře 2013.

To dálkové studium je možné, práci bych určitě sehnal, ale vím dost informací a znám i pár lidí, že je to dost těžké zvládnout. On ten obor samotný je pro mne dost náročný, ještě že je tam ta holka a jsme na to dva.

Já jsem na nich finančně závislý, tak nějak 50:50. Já sí práci najdu, jelikož vím, že je o mne na trhu práce veliký zájem(kdyby to tak bylo i z holkama!), ale to bývá jen nárazová práce.

Jenže to jsi na tom, alespoň líp než já, já nikdy žádný vztah ani holku neměl. To se mě na to pořád všichni ptají, když jsem prej ten vysokokej chlap, na kterýho holky leej, proč nějakou nemám.

A já se všecho pořád bojím, že se mi bude někdo smát a nebo křičet. Ta holka, se kterou jsem byl na 1-rande před asi 1,5-rokem, tak jsem se jí tenkrát ptal: "Jsem si myslel, že půjdeme do té Zoo" a ona mi odpověděla, že jsem jako blbec a nějak, že je to blbý jít na rande do Zoo: "Hmm, do Zoooo va", jsi z toho pořád připadám jako nějakej nemožnej hlupák, co to nezná, jak se chodí na rande.

Pox.

Upravil(a) Pox (29. 10. 2011 10:33)

Není tady

 

#49 29. 10. 2011 12:55

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Myšlenky na konec

Poxi, už víc děvčat Ti sem psalo, že to není vůbec jednoduché - seznámit se tak, aby to vyšlo "hned napoprvé". Takový případ je spíš z říše sci-fi a v reálu se může vyskytnout jen velmi ojediněle stolt Jediné, co Ti můžu poradit - neházet flintu do žita a zkoušet to znovu.

MMCH Ty si musíš hledat takovou partnerku, se kterou budete mít společný pohled na svět, budou vás bavit stejné věci a shodnete se i na jednotném trávení volného času. Jakmile se ukáže hned na první schůzce, že si v těchto bodech nesednete, nemá smysl tento vztah udržovat a je lepší jít od toho a hledat dál. Místo toho Tě tento prvotní neúspěch natolik odradil, že se v tom hnípeš ještě rok a půl poté a hledᚠchybu výhradně u sebe, viz: jsi z toho pořád připadám jako nějakej nemožnej hlupák, co to nezná, jak se chodí na rande..

Nezlob se na mě, ale takhle se z toho začarovaného kruhu nikdy nevyhrabeš a pokud nesebereš odvahu k dalšímu seznamování, pochopitelně si až do smrti nikoho nenajdeš stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#50 29. 10. 2011 14:53

Blossom
Host

Re: Myšlenky na konec

Poxi, zkusímTi poradit:

Víš, mě by taky pozvání na první rande do ZOO nenadchlo. To mi přijde takové dětské, mám to spojeno se školními výlety apod.
I když - velmi by to mohlo zabrat tehdy, kdyby Tvá vyvolená byla maminkou malého dítěte či  dětí, tak pak by myslím takové pozvání(i s dětmi) uvítala.

Pro první rande (nebo spíš raděj říkejme setkání) je lepší pozvat ženu třeba někam odpoledne na kafe nebo na dvě deci.
A nebo, jsi - li nesmělý, tak doporučuju sp횠 nějaký koncert, kino, nebo zkrátka akci, kde jste společně něčeho účastníkem a přitom si  tak nějak chvílemi imimoděk  povídáte. Na takové akci odpadají trošku trapné chvíle, co bývají třeba v kavárně, když se vidíte třeba poprvé a zrovna nikoho chvíli nenapadá, co říkat.

Dále: jsi-li vysoký, mᚠoproti ostatním mužům fakt velkou výhodu. Já i většina žen, co znám, vysokého muže zkrátka vítá. Asi máme v sobě zakódované to, že s mužem se chceme cítit v bezpečí, takže výška u muže je vždy velké plus.
Představ si, že bys byl malý a drobný, s tím se bohužel nedá nic dělat, ale takový muž to má t잚í, musí toto přebít nějakou pozitivní věcí - třeba být velmi zábavný, no zkrátka-musí tu ženu ukecat. wink

A na závěr, Poxi, jedno důležité tajemství: Muži často ženu neosloví, protože se bojí odmítnutí, bojí se, aby nebyli trapní.
Jenže - ono to funguje kupodivu jinak (tedy aspoň u mě). Kdykoli mě v životě nějaký muž naznačil svou přízeň a nebo mě pozval na rande, tak i když jsem třeba odmítla (protože jsem byla momentálně zadaná, a nebo zkrátka jen on nebyl můj typ), tak ten muž pro mě nikdy nebyl trapný. Naopak - pak jsem ho vždy ráda potkávala, vždy mě to zahřálo u srdce ve smyslu - tak tomuhle klukovi se líbím. A ten dotčšný, by třeba mnou odmítnutý, mi byl zkrátka jaksi blízký, sympatický. Rozhodně ne trapný.
Samozřejmě - toto platí pro normální muže, ne pro neodbytné sexuální loudily, co se mě při každém setkání snaží  znovu a znovu ukecat, až je to otravné. Ale to myslím není Tvůj případ.

Poxi, možná by ses divil, jak často si spíš ženy trochu zoufají - sakra, možná, že se mu líbím, tak proč mě ještě neoslovil? To je škoda, že se k ničemu nemá... Některé ženysice  dnes emancipovaně osloví pak muže samy, ale myslím, že většina žen to má raděj "postaru" - když iniciátorem prvního setkání je muž. stolt

Tak Poxi - směle do toho seznamování. Napíšu Ti k tomu úryvek mé oblíbené písničky Knže Rohan:

Kdo se bojí, má jen hnědý kaliko,
možná někdy nebudeš mít na mlíko,
jistě ale poznᚠco jsi vlastně zač,
SVĚT NEPATŘIL NIKOMU, KDO NEBYL HRÁČ....

(Doufám, že tu metaforu pochopíš a že mě nebudeš podezřívat, že tě nabádám, aby ses stal gamblerem... big_smile )

Upravil(a) Blossom (29. 10. 2011 14:55)

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů