Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 18. 10. 2011 13:56

kornoutek
♥♥♥♥---
Místo: Střední čechy
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 316

Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

Dobrý den, prosím můžete mi poradit, zda jde odhlásit matku z bytu a přihlásit na úřad?? jde o to, že brácha připravil mámu o peníze i byt, tak jsem si ji vzala k nám.... je u nás od prosince 2010 a nedává mi žádné peníze.. když jsem jí řekla, aby si prostě řekla o peníze bráchovi, aby jí alepsoň něco dával, tak prý ne, že nemá.. ale já taky nejsem banka a vím, že on peníze má a dávat jí alespoň 2000 kč může..  nakonec jsem špatná já, dělám mrzutosti a kupuju dětem bonbony, když bych za to měla jídlo.. tak jsem se naštvala a řekla dost, buď jí bude dávat peníze, nebo si jí vezme k sobě.. můžu jí odhlásit a přihlásit na úřadě?? už za ní nemíním nic platit a myslím si, že by jí to snad i trklo, a trochu se vzpamatovala... děkuji za odpověď

Upravil(a) kornoutek (18. 10. 2011 13:57)


Není tady

 

#2 18. 10. 2011 15:04

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

"""...Mohu požádat o zrušení trvalého pobytu občanovi, který je neoprávněně přihlášen v mém bytě?..."""
Oprávněná osoba nebo vlastník objektu požádá písemně odbor občanských průkazů a cestovních dokladů Úřadu městské části o zrušení údaje o místu trvalého pobytu pro tohoto občana a doloží splnění následujících tří podmínek, při jejichž současném naplnění je možno údaj o místu trvalého pobytu zrušit (nesplnění jenom jedné z podmínek vede k tomu, že údaj o místu trvalého pobytu občana nebude zrušen):

•oprávněnost osoby k podání žádosti - za osobu oprávněnou ve smyslu ustanovení § 12 odst. 2 zákona č. 133/2000 Sb. o evidenci obyvatel se považuje osoba starší 18 let, způsobilá k právním úkonům, která doloží vlastnictví bytu nebo domu (výpis z katastru nemovitostí) nebo doloží oprávněnost užívání bytu (např. nájemní smlouva)
•užívací právo občana k bytu, jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo trvalého pobytu, zaniklo
•občan uvedený byt neužívá
Doporučujeme podat žádost osobně na ohlašovně Úřadu MČ, což usnadní ověření předložených dokladů.
Správní orgán zahájí správní řízení, o čemž vyrozumí všechny účastníky řízení a dá jim možnost se k návrhu na zrušení trvalého pobytu vyjádřit. Veškerá korespondence je zasílána do vlastních rukou, není-li známo místo pobytu účastníka, doručuje se veřejnou vyhláškou. Nejpozději do 60 dnů od zahájení řízení vydá správní orgán rozhodnutí. Celý postup se řídí zákonem č. 500/2004 Sb. o správním řízení (správní řád).

Upravil(a) ViktorkaM (18. 10. 2011 15:05)


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#3 18. 10. 2011 16:34

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

Pokud chceš matce zrušit trvalé bydliště, musí být splněny dvě podmínky, matka nesmí mít právní důvod byt užívat (např. spoluvlastnický podíl, nájemní smlouva) a v bytě nesmí bydlet.

Není tady

 

#4 18. 10. 2011 18:07

kornoutek
♥♥♥♥---
Místo: Střední čechy
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 316

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

Děkuji, právní nárok na byt nemá.. ale dozvěděla jsem od právníka, pokud tedy věděl co říká :-) tak pokud nemá právní nárok na byt a nebyla sepsána žádná smlouva, pouze ústně a byla mamka přihlášená do našeho domu na úřadě s mým podpisem, což muselo být, tak to jde jen odhlásit a matku vykázat z bytu... zítra jdu na úřad... uvidíme, co mi řeknou, doufám, že to půjde lehce...  a ještě jedna otázka, je možné podat na bráchu výživné pro mámu?? nebo musí to asi podat mamka?? ta to ale neudělá :-(


Není tady

 

#5 18. 10. 2011 18:12

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

Nejdřív musí maminka z bytu pryč, pak je možné podat žádost o zrušení TP, Rozhoduje se ve správním řízení a ohlašovna většinou vyslechne sousedy, aby zjistila, zda dotyčný v bytě skutečně nebydlí.

Není tady

 

#6 18. 10. 2011 18:49

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

Myslim, ze "Mag" mluvi z vlastni zkusenosti s necim takovym..., ja take... grater ...
Myslim, ze "to nemusi byt o tom, ze tam maminka fyzicky neni pritomna" - NEKDO (dle zakona "opravneny"), dal souhlas + "nekomu opravnenemu to NEVYHOVUJE", tudiz muze souhlas s uzivanim bytu zrusit.
Mam dojem, ze dnesni zakony tohle umoznuji..., ale pripoustim ze se muzu mylit...

Tohle chce opravdu odpoved od pravnika, kt. se v tehle konkretni problematice vyzna... rodna


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#7 18. 10. 2011 18:58

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

Zákon o evidenci obyvatel, ust. § 12

§ 12
Zrušení údaje o místu trvalého pobytu
(1) Ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místu trvalého pobytu,
a) byl-li zápis proveden na základě pozměněných, neplatných nebo padělaných dokladů nebo nepravdivě nebo nesprávně uvedených skutečností,
b) byl-li objekt, na jehož adrese je občan hlášen k trvalému pobytu, odstraněn nebo zanikl nebo je podle zvláštních právních předpisů nezpůsobilý k užívání za účelem bydlení, nebo
c) zaniklo-li užívací právo občana k objektu nebo vymezené části objektu, jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo trvalého pobytu občana a neužívá-li občan tento objekt nebo jeho vymezenou část.
(2) Ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místě trvalého pobytu podle odstavce 1 písm. c) jen na návrh vlastníka objektu nebo jeho vymezené části nebo na návrh oprávněné osoby uvedené v § 10 odst. 6 písm. c). Navrhovatel je v takovém případě povinen existenci důvodů uvedených v odstavci 1 písm. c) ohlašovně prokázat.
(3) Zrušení údaje o místu trvalého pobytu se uvede v informačním systému.

Z výše uvesdeného vyplývá, že navrhpvatel musí prokázat, že občan nemá užívací právo k objektu a tento objekt neužívá.

Tady mᚠčlánek

http://www.advokat-zlinsko.cz/p%C5%99%C … %A1t%C4%9B

A mluvím ze své zkušenosti, to mᚠpravdu, mluvím totiž mimo jiné ze své praxe.

Upravil(a) mag (18. 10. 2011 19:00)

Není tady

 

#8 19. 10. 2011 7:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

je u nás od prosince 2010 a nedává mi žádné peníze.. když jsem jí řekla, aby si prostě řekla o peníze bráchovi, aby jí alepsoň něco dával, tak prý ne, že nemá... tak jsem se naštvala a řekla dost, buď jí bude dávat peníze, nebo si jí vezme k sobě.. můžu jí odhlásit a přihlásit na úřadě?? už za ní nemíním nic platit a myslím si, že by jí to snad i trklo, a trochu se vzpamatovala
Myslím, že to, co chceš udělat, je jen takový bububu na maminku i bratra, ovšem celkem k ničemu.
Samo odhlášení z TP v tvém případě nic neřeší - bratr si ji k sobě vzít ani tak nemusí, takže ti v bytě zůstane pravděpodobně i nadále. Nebo uvažuješ o žalobě na vyklizení?
Maminka nemá žádný vlastní příjem? Třeba důchod, z kterého by ti přispívala?
(Sice bys mohla žalovat o zaplacení pohledávky, ale znamená to vyčíslit přesnou požadovanou částku a prokázat, že dluh vznikl, což bude dost komplikované, protože a) nemᚠžádnou smlouvu, b) nemᚠdůkaz, že matka ti nedávala peníze.)
Ty sama se s bratrem o nějakém příspěvku domluvit nemůžeš?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#9 19. 10. 2011 10:41

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

Mag, tohle snad take plati, ne?
"""...např. skončila nájemní smlouva, byl odvolán souhlas vlastníka s užíváním objektu apod.... """


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#10 19. 10. 2011 11:04

kornoutek
♥♥♥♥---
Místo: Střední čechy
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 316

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

ono to není jen bububu... ale takhle se dostaneme tam, kam se dostali oni vinou bratra, to znamená do dluhů.. máma si na bráchu vzala několik půjček, které ted splácí a nekecám když říkám, že jdou k milionu... z důchodu jí nezbývá skoro nic,to je asi 3000, ale 2000 z toho posílá ještě na splákové karty , které byli taky pro bráchu... brácha má te´d novou ženu, a peníze mají.. ale nechci mi nic dát, zkoušela jsem to po dobrým, aby mi dával alespoň 2000 že to mi pomůže, ale odmítá, že je to naše věc a hotovo... smlouvu s ní sice nemám, ale dokázat že jí z účtu jdou peníze a to všechny na splátky, to jde.. co by mi asi tak dávala, když jí tam nic nezbyde a nic pro to, aby jí brácha musel přispívat nechce, chtěla jsem, aby alespoň sepsala u právníka, že ty dluhy jsou jeho, kdyby se něco stalo,  za celý rok se na to nešla ani zeptat, chtěla jsem, aby zažádala o výživné, to jsem jí zjistila, že to jde, když já  " dávám bydlení " on se musí podílet na výživě, to taky neudělá, protože by mu nezbývalo už vůbec nic... takže on se vlastní vinou dostal tam kde je a já jsem taková, že mu to nechci a nemíním splácet.. jsem ta nejhorší já, co jí nechci a hlavně ani nemůžu živit z matřský  a se třemi dětmi.. ale zase se mi alespoň otevřeli oči,  čeho jsou si lidi v rodině schopný udělat :-( a máma se postavila na jeho stranu, tak pak nevidím důvod, proč by měla být tady..

Upravil(a) kornoutek (19. 10. 2011 11:05)


Není tady

 

#11 19. 10. 2011 11:15

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

ViktorkaM napsal(a):

Mag, tohle snad take plati, ne?
"""...např. skončila nájemní smlouva, byl odvolán souhlas vlastníka s užíváním objektu apod.... """

Platí, ale kumulativně s tím platí, že dotyčný nesmí objekt užívat. Prostě až se maminka odstěhuje, je možné jí zrušit trvalý pobyt.

Není tady

 

#12 19. 10. 2011 11:44

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

máma se postavila na jeho stranu, tak pak nevidím důvod, proč by měla být tady
Jenže dokud u tebe bydlí, TP jí úřad nezruší. Měla bys mamince písemně a doporučeným dopisem oznámit, že odvolávᚠ(nebo odvoláváte s manželem, záleží na tom, komu byt patří, na koho je smlouva a pod.) svůj souhlas s jejím pobytem a vyzvat ji k odstěhování např. do měsíce.
Pokud tak neučiní, podat žalobu na vyklizení s odůvodněním, že souhlas s bydlením matky byl odvolán a ona bydlí bez právního důvodu. Jakmile by soud rozhodl v tvůj prospěch, lze ji vystěhovat a požádat úřad o zrušení trvalého pobytu.
Jednodušší řešení, krom jejího dobrovolného odchodu z bytu, není.

Upravil(a) helena (19. 10. 2011 11:45)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 19. 10. 2011 11:55

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

je to přesně jak píše mag, pokud se maminka v místě trvalého pobytu zdržuje nelze jí trvalý pobyt zrušit, ani s odvoláním na obavu z možné exekuce.
Jedině domáhat se vyklizení bytu soudní cestou, ale málokdo, že by toto podnikl vůči vlastní matce.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#14 19. 10. 2011 12:50

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

kornoutku, tím, že jste si k sobě s manželem vzali takhle obludně zadluženou matku jste se dostali do prakticky neřešitelné situace hmm Tvoje matka se vinou svého syna - Tvého bratra - dostala až na hranici sociální potřebnosti, úředně ani právně si svoji situaci nechce nechat ošetřit, o výživné proti synovi si také nechce nechat soudně zažádat. Všechno, co jsem teď vyjmenovala, musí bohužel Tvoje matka chtít udělat dobrovolně a svým vlastním jménem: je dospělá a svéprávná, nikdo to za ni udělat nemůže.

Pokud se matka vzpěčuje svoji neutěšenou situaci vyřešit vlastními silami, máte pouze dvě možnosti:

- buď budete matku ve svém bytě i nadále trpět a v podstatě ji živit ze svého
- nebo matce oznámíte, že za současné situace již s vámi bydlet nemůže, vyzvete ji, aby se k určitému datu dobrovolně odstěhovala a upozorníte ji, že pokud se neodstěhuje dobrovolně, budete muset přikročit k jejímu soudnímu vystěhování, tzn. že podáte příslušnou žalobu k soudu, počkáte na soudní rozsudek, sbalíte jí věci, necháte ji z bytu vyvést policií, vyměníte zámky, zaplatíte jí jeden měsíc na ubytovně a v zákonem stanovené lhůtě jí poté zrušíte její trv. bydliště.

Je pouze na vás, na vašem vlastním uvážení a hlavně na vašem svědomí, jakou cestu zvolíte. Nicméně Tě musím upozornit, kornoutku, že na matku nemůžete dělat žádné bu-bu-bu, jakože ji "odhlásíte z bytu a přihlásíte na Městském/Obecním úřadě", aby se matka "vzpamatovala". K trvalému odhlášení může dojít ze strany úřadů AŽ v momentě, kdy odhlašovaný v předmětném bytě doopravdy a fakticky nebydlí a pokud tohle neví matka, ví to zcela určitě Tvůj bratr, který je určitě v tomto směru schopen dát matce patřičné instrukce.

A protože člověk, který je tak chytrý, že dovede vlastní matku navézt do svých půjček, je chytrý i ve více směrech, zejména v tom, jak matce poradit, musíte být schopni matce vyhrožovat jenom těmi prostředky, které v rámci zákona máte a které jsou - bohužel - ve svých důsledcích pro Tvoji matku hodně drsné hmm Protože když to vezmu do důsledků, bude-li Tvoje matka z bytu násilně vyklizena a skončí na ubytovně, už druhý měsíc může skončit jako bezdomovkyně, protože vlastní prostředky na dlouhodobé placení ubytovny pochopitelně nemá a dokud nepodá žalobu na výživné proti oběma dospělým dětem, aby si mohla platit alespoň tu ubytovnu, bude žit třeba někde na nádraží hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#15 19. 10. 2011 16:48

kornoutek
♥♥♥♥---
Místo: Střední čechy
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 316

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

Moc vám všem děkuju za odpovědi.. to je hodně složité, já vůbec nevím, jak z toho ven.. myslela jsem si, že když uvidí, že opravdu peníze nemáme a že nemáme, minulý měsíc byl nejhorší ze všech, já  posledních 14 dní nic nejedla, aby měli děti, prodali jsme pc, já prstýnky, památku na tátu, tak s ní to ani nehlo.. odpověď na to byla, proč kupuju dětem bonbony.. dovolila jsme si hodně z našich peněz koupit bonbony, ona řekne, že brácha prostě nemá a tím to pro ní končí, přeci mu neudělá to, že bude mít odklad exekucí, které má, jen kvůli tomu, aby na ní platil výživný.. ale že mi se dostáváme do problémů a ještě mě pomlouvá u příbuzných, že jí nevařím ( no když nemám z čeho, opravdu nevařím, dělám  jen pro toho nejmladšího sviště, ostatní děti mají jídlo ve škole ), tak tím prostě skončila... je to hrozný, ale nikdy bych nevěřila tomu, že se to v rodině děje... já vím, že se dějí i horší věci, ale pro mě je tohle opravdu katastrofa.. a přitom brácha bydlí s ženskou, která má peníze, umí si vydělat, všechno mu kupuje, platí za něj i půjčky u providentu a tak.. a na svojí mámu, která se za něj zadlužila až do smrti, nedá ani korunu... chjo... pomohli by nám tchánovci, ti jsou zlatí, ale copak po nich můžu chtít, aby nám vlastně dávali peníze, když mi je " cpeme " do bráchy?? to je takový hyenyzmus.... ale všem moc děkuji


Není tady

 

#16 19. 10. 2011 16:50

kornoutek
♥♥♥♥---
Místo: Střední čechy
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 316

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

no a ruku na srdce,  můžu se na ní zlobit jak chci, nenávidět jí za to, co dělá s bráchou, ale aby šla pod most, to prostě nedokážu...


Není tady

 

#17 19. 10. 2011 17:07

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

kornoutku, když vás matka za to za všechno ještě pomlouvá u příbuzných, tak z toho vyplývá, že kromě Tebe a bratra má maminka ještě širší příbuzenstvo a Ti by jí mohli - v případě, že se matku opravdu rozhodnete vystěhovat - alespoň na nějakou dobu poskytnout azyl wink

Máte tři malé děti, to přece nejde donekonečna, aby u vás maminka zdarma bydlela, zdarma se stravovala, na domácnost ničím nepřispěla a vaší rodině se kvůli tomu nedostávalo usch Když matce z důchodu nezbyde kvůli splátkám skoro nic, uvažovali jste třeba někdy nad tím, že by si šla k důchodu ještě někam přivydělat nějakou tu korunu, aby vám finančně ulehčila?!?

Musíte se přece nějak bránit, to není možné, aby se někdo jenom díky vlastní lehkomyslnosti a nezodpovědnosti dostal až na dno, hodil se na krk dceři na mateřské v rodině se třemi dětmi a spoléhal na mezilidskou slušnost, pokrevní pouta a povinnou úctu dítěte k rodiči, aby v teplém závětří tak nějak dlouhodobě a bezproblémově přežíval!!!


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#18 20. 10. 2011 10:11

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

A hlavne kdyz se nerekne: TAKTO TO NEJDE! (a to dost durazne... dumbom ), proc by mela maminka neco menit? va
Myslim, ze az tak nezalezi na tom, jestli bratr (+ ostatni pribuzenstvo) "nejak prispeji"...
Na prvnim miste by mama mela pochopit, ze je prizivnikem... a to "obtezujicim"... kapitulation


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#19 20. 10. 2011 10:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

A hlavne kdyz se nerekne: TAKTO TO NEJDE! (a to dost durazne... proc by mela maminka neco menit?... Na prvnim miste by mama mela pochopit, ze je prizivnikem... a to "obtezujicim"
Maminka vypadá, že nic měnit nebude i kdyby se řeklo... Ty si myslíš, že neví, že je pro kornoutka rodinu železná kráva?
Jenže holt ví, že na rozdíl od synka je kornoutek "ovladatelnější" a "měkčí" - to je vidět už na tom, že jí ještě drze vyčítá cukroví pro děcka.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#20 20. 10. 2011 12:14

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

laminanonte napsal(a):

je to přesně jak píše mag, pokud se maminka v místě trvalého pobytu zdržuje nelze jí trvalý pobyt zrušit, ani s odvoláním na obavu z možné exekuce.
Jedině domáhat se vyklizení bytu soudní cestou, ale málokdo, že by toto podnikl vůči vlastní matce.


Já si myslím, že je to velmi nezdravá sentimentalita - proč by to neměla Kornoutek podniknout vůči matce, která se vůči její rodině chová tak hulvátsky.
Jak to má takový člověk pochopit a naučit se chovat slušně, když se mu opravdu rázně neřekne dost.
Rozhodně je správné řešení nechat vystěhovat matku soudně.
To, že se k ní Kornoutek chová tak jemně, té matce neprospěje, je to pro ní vlastně "medvědí služba".
To je totéž, jako kdyby měl někdo zhnisané třeba slepé střevo, a ti co ho mají na starosti, by se neodvážili přivolit k chirurgickému zákroku, protože by nechtěl.
Rozhodně zvolit ten postup, co popsala Mag.

Když jí nechá Kornoutek takhle řádit, tak to může zlikvidovat jeho vlastní rodinu.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#21 20. 10. 2011 12:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

Já si myslím, že je to velmi nezdravá sentimentalita
To mᚠpravdu... malér je v tom, že na takovýhle řešení musíš bejt sakra silná, abys unesla i průvodní jevy od pláče, stížností a výčitek matky přes (pravděpodobnou) agresivitu bratra, kterýmu skončí zlatý časy, až po pomlouvačné řeči okolí.
Když vystěhuješ mámu pod most (nebo udělᚠněco podobně "neslučitelného s chováním dcery"), hádej, kdo bude za tu mrchu? To, že máti žije na úkor dcery a vnoučat nikdo nevidí... ale že je pod tím mostem, toho si všimne každej.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#22 20. 10. 2011 12:58

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

ANO!
Je to opravdu "riznout do hnisajiciho vredu" - a zvladnout "nasledky te bolesti", ac byla ke prospechu vsech = maroda, i toho, kdo REZ odsouhlasil - neni jednoduche... grater

Upravil(a) ViktorkaM (20. 10. 2011 12:59)


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#23 20. 10. 2011 13:27

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

helena napsal(a):

Já si myslím, že je to velmi nezdravá sentimentalita
To mᚠpravdu... malér je v tom, že na takovýhle řešení musíš bejt sakra silná, abys unesla i průvodní jevy od pláče, stížností a výčitek matky přes (pravděpodobnou) agresivitu bratra, kterýmu skončí zlatý časy, až po pomlouvačné řeči okolí.
Když vystěhuješ mámu pod most (nebo udělᚠněco podobně "neslučitelného s chováním dcery"), hádej, kdo bude za tu mrchu? To, že máti žije na úkor dcery a vnoučat nikdo nevidí... ale že je pod tím mostem, toho si všimne každej.

Ale Heleno, matka jí už pomlouvá u příbuzných teď.
A tam už se jedná o přežití - pokud si Kornoutek musí odpírat jídlo, větší děti jí jen ve škole a jídlo má jen pro prcka, tak už musí veškeré ohledy stranou. Maminka by je mohla klidně připravit o střechu nad hlavou nebo o věci z bytu, protože exekutoři jdou prostě tam, kde se dlužník zdržuje. I když jí teď co nejrychleji vystěhují, pomocí soudu do ubytovny, tak exekutoři za nimi stejně mohou přijít.

A Kornoutek by matku nevystěhovala pod most, ale do ubytovny, kterou by jí třeba na týden zaplatila (na víc by asi neměla, když ke konci měsíce nemá ani na jídlo).

Upravil(a) Vějířovka (20. 10. 2011 13:29)


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#24 20. 10. 2011 13:33

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

ViktorkaM napsal(a):

ANO!
Je to opravdu "riznout do hnisajiciho vredu" - a zvladnout "nasledky te bolesti", ac byla ke prospechu vsech = maroda, i toho, kdo REZ odsouhlasil - neni jednoduche... grater


Viki, to sice není jednoduché, ale někdy se musí vzmužit i slaboch, když jde třeba o děti, které má především na starosti. To pak musí všechny strachy a obavy stranou - jinak je ta matka k nepotřebě, když není schpna chránit děti a rodinu, a obává se, co tomu řeknou lidi.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#25 20. 10. 2011 13:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Odhlášení z bytu a přihlášení na úřad

matka jí už pomlouvá u příbuzných teď
Takhle ne - já myslela pomluvy příbuzenstva, známejch a tak... jako co to "hroznýho" udělala.
Kornoutek by matku nevystěhovala pod most, ale do ubytovny, kterou by jí třeba na týden zaplatila
Hmm - a potom? Já netuším, kolik máti zbývá peněz... ale co když tu ubytovnu platit nebude?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů