Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 14. 10. 2011 14:02

Stellla
♥------
Registrovaný: 14. 10. 2011
Příspěvky: 2

oslovení jménem

Nedokážu přítele oslovovat jménem, prostě to nedostanu přes rty. Přitom jméno má pěkné, nechápu se, v předchozích vztazích mě mí partneři oslovovali nějakou přezdívkou či zdrobnělinou a já je taky a nebyl problém, ale tento mi to vyčítá, sám mi říká jménem a naschvál hodně často, kamarádům, známým a dalším lidem říkám jejich jmény běžně...u něj to nedokážu.

Není tady

 

#2 14. 10. 2011 14:49

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: oslovení jménem

Stellla napsal(a):

Nedokážu přítele oslovovat jménem, prostě to nedostanu přes rty. Přitom jméno má pěkné, nechápu se, v předchozích vztazích mě mí partneři oslovovali nějakou přezdívkou či zdrobnělinou a já je taky a nebyl problém, ale tento mi to vyčítá, sám mi říká jménem a naschvál hodně často, kamarádům, známým a dalším lidem říkám jejich jmény běžně...u něj to nedokážu.

A můžu se zeptat, proč to nedokážeš? Oslovovala jsi své expartnery jménem?
Ptám se proto, že mne můj partner taky jménem neoslovuje...

Není tady

 

#3 14. 10. 2011 14:59

Danýsek
♥♥-----
Registrovaný: 15. 9. 2011
Příspěvky: 48

Re: oslovení jménem

sandra napsal(a):

Stellla napsal(a):

Nedokážu přítele oslovovat jménem, prostě to nedostanu přes rty. Přitom jméno má pěkné, nechápu se, v předchozích vztazích mě mí partneři oslovovali nějakou přezdívkou či zdrobnělinou a já je taky a nebyl problém, ale tento mi to vyčítá, sám mi říká jménem a naschvál hodně často, kamarádům, známým a dalším lidem říkám jejich jmény běžně...u něj to nedokážu.

A můžu se zeptat, proč to nedokážeš? Oslovovala jsi své expartnery jménem?
Ptám se proto, že mne můj partner taky jménem neoslovuje...

Sandro, mᚠv tom textu napsané, že je Stellla oslovovala přezdívkou nebo zdrobnělinou smile

Není tady

 

#4 14. 10. 2011 14:59

Stellla
♥------
Registrovaný: 14. 10. 2011
Příspěvky: 2

Re: oslovení jménem

Ani expartnery, jen zdrobnělinami, třeba miláčku, ale nikdy to žádný nějak neřešil ani já ne, že mi taky neříkají jménem. Čím víc mi to vyčítá ten současný, tím víc se blokuji. Bere to tak, že ho mám míň ráda než on mě, ale tak to není,...miluju ho, tohle je nad mé chápání, proč to tak je.

Není tady

 

#5 14. 10. 2011 15:00

legitim
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2011
Příspěvky: 30

Re: oslovení jménem

Mne to prijde trosicku ujety stolt
Asi mate jinak pohodovej vztah, kdyz neresitelny problem je jenom osloveni...
Rikej mu, jak je ti prijemny, ne? Proto s nim jsi, aby ti bylo dobre, ne?. Proc jinak ztracet cas s nekym, kde se musis do neceho nutit big_smile

Tak drzim palce, at problem prekonas nebo proste neresis smile

Není tady

 

#6 14. 10. 2011 15:04

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: oslovení jménem

tAK já jsem zjistila až po letech,že jsem svým partnerům ve vztahu neuměla říkat jménem.říkala jsem jim zdrobněle, nebo jinými jmény a tak. Prostě mi to nevyšlo z pusy, i když jsem chtěla,nešlo to NEvím proč. Vlastně jménem říkám akorát jednomu muži - mému manželovi, a to hned od začátku chození. To je zvláštní, hm, k zamyšlení. vissla
A nikdo z nich mě ale na to neupozornoval.

Upravil(a) dusička (14. 10. 2011 15:04)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#7 14. 10. 2011 15:09

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: oslovení jménem

Danýsek napsal(a):

sandra napsal(a):

Stellla napsal(a):

Nedokážu přítele oslovovat jménem, prostě to nedostanu přes rty. Přitom jméno má pěkné, nechápu se, v předchozích vztazích mě mí partneři oslovovali nějakou přezdívkou či zdrobnělinou a já je taky a nebyl problém, ale tento mi to vyčítá, sám mi říká jménem a naschvál hodně často, kamarádům, známým a dalším lidem říkám jejich jmény běžně...u něj to nedokážu.

A můžu se zeptat, proč to nedokážeš? Oslovovala jsi své expartnery jménem?
Ptám se proto, že mne můj partner taky jménem neoslovuje...

Sandro, mᚠv tom textu napsané, že je Stellla oslovovala přezdívkou nebo zdrobnělinou smile

aha, já do toho ještě makám, tak to čtu tak nějak narychlo big_smile

Není tady

 

#8 14. 10. 2011 23:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: oslovení jménem

Tršoku čudné to podža mňa je... ak sa ti jeho meno páči, prečo ho tak neoslovuješ? Bojíš sa, že ho oslovíš menom iného? Alebo sa ti to meno k nemu nehodí...? A ako mu vlastne hovoríš?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9 15. 10. 2011 13:36

Allice
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 531

Re: oslovení jménem

A nemuze to byt tim, ze mas zafixovano z detstvi, ze zdrobnelinou se clovek oslovuje kdyz je hodny mily atd, a naopak zakladnim tvarem jsi byla oslovovana kdyz jsi jako mala "zlobila"? Co tak pozoruji, hodne lidi to tak ma, ze zakladni tvar sveho jmena nemaj radi (a ani zakladnim tvarem neoslovuji, zvlaste holky) prave z tohoto duvodu. Jen tak me to napadlo.Nastesti ja to tak nemam.

Není tady

 

#10 15. 10. 2011 14:16

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: oslovení jménem

Mám to úplně stějně jako Stella. Akorát to mám jednodušší o to, že s přítelem si oba říkáme přezdívkami a oba jsme se shodli, že říkat si jménem by nám bylo divné - neosobní. Od jiných lidí nám to nevadí i kamarády oslovujeme jmény, ale mezi sebou máme prostě své přezdívky - je to v podstate takový projev důvěrnosti. Bývalý mě taky oslovoval jménem a já jeho skoro nikdy. Už ale ani nevím, jestli jsme to nějak řešili.

Není tady

 

#11 15. 10. 2011 14:22

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: oslovení jménem

Allice napsal(a):

A nemuze to byt tim, ze mas zafixovano z detstvi, ze zdrobnelinou se clovek oslovuje kdyz je hodny mily atd, a naopak zakladnim tvarem jsi byla oslovovana kdyz jsi jako mala "zlobila"? Co tak pozoruji, hodne lidi to tak ma, ze zakladni tvar sveho jmena nemaj radi (a ani zakladnim tvarem neoslovuji, zvlaste holky) prave z tohoto duvodu. Jen tak me to napadlo.Nastesti ja to tak nemam.

Ne to není tím, naši mi říkali i když jsem zlobila pořád zdrobněle, i když nadávali, tak zdrobněle.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů