Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 6. 10. 2011 16:26

LucieM
♥------
Registrovaný: 6. 10. 2011
Příspěvky: 6

Štěně labradora a kousání + vrčení

Ahoj, protože už si se svým štěnětem nevím fakt rady tak hledám pomoc v různých diskuzích. Už jsem se na to ptala více lidí, snažím se řídit jejich radami, ale téměř všechny pokusy jsou neúspěšné. Je to labrador, dnes je mu 14 týdnů, je hodně živý a temperamentní, což je samozřejmě normální a nevadí nám to. Několikrát denně se ale začne chovat jak smyslů zbavený, všichni říkají že je to jenom hra a že zkouší co si může dovolit, ale já si tím poslední dny nejsem jistá. Máme ho jeho od 7týdnů 2 dnů, hodně se mu věnujeme, já nejvíc, nikdy jsme ho fyzicky netrestali. Hraček má hodně, různé druhy, na zabavení mu dávám buvolí kostičky, vepřové ucho atp., má svůj pelíšek a ví kde je jeho místečko. Na procházky chodíme každý den, přes týden tak na hodinu, o víkendu jezdíme na výlety a nebo jdeme na delší procházku. Když je unavený tak ho neseme nebo si někde odpočineme. Bydlíme v bytě a venčit chodíme cca každé 2-3h. Od začátku co ho máme tak nesmí do postele a postupně jsme mu zakázali i sedačku. Má svůj pokoj (s hračkama, miskama, pelíškem) kde ho zavírám na cca 2-3hoďky denně. Vždycky ve stejnou dobu, aby měl určitý režim a nemyslel si že bude pořád středem pozornosti. Ze začátku hodně vyváděl, ale postupně se to lepší. Socializaci jsme snad nezanedbali, jel s náma trolejbusem, vzali jsme ho na nádraží pozorovat vlaky, autobusy zná, motorky, kola, chodíme na pravidelné procházky s Luckym, který se k němu chová vyloženě vzorně. Viděl už i poníky, myšky, králíky, papoušky, je zvyklá na malé děti. Občas si ho brává moje mamka s nevlastím takou na pár hodin na hlídání. Aby nebyl fixovaný jenom na nás, hrají si s ním, je tam rád. Píšu tohle všechno dopodrobna aby bylo možné se do naší situace vžít a co nejlíp posoudit co děláme špatně. Koncem  týdne máme v plánu začít navštěvovat psí školku. Od 7týdnů do cca 11týdnů to bylo úplně normální živé, divoké a zároveň roztomilé hodné štěňátko, které sice kousalo a ničilo věci, ale to je úplně normální. V těch 11 týdnech si ale začal hodně dovolovat a zkoušet co si může dovolit. Od začátku se snažím být důsledná a když už mu něco řeknu tak to musí udělat: např. když řeknu sedni a nesedne si tak mu jemně zatlačím na zadek, posadím ho a pochválím, většinou dostane i pamlsek. Tak to dělám se vším, teď ho učím povel "zůstaň". Když se vydá po pár sekundách za mnou, v klidu se vrátím, odvedu ho na původní místo, řeknu mu "sedni", pochválím, pak povel zůstaň a odcházím kousek od něho. Zase jde ke mně tak to zopakuju dokud nezůstane na místo než mu dám "volno". Někdy i 5-6x. Chůze na vodítku mu jde si myslím dobře, na zahradě nebo doma jde u nohy i bez vodítka, motivuju ho pamlskama, jde pěkně u nohy (teda dokud neuvidí jiného psa nebo třeba dítě, dospěláka za kterým chce jít, to mě pak vůbec nevnímá). To je ale asi v tomto věku běžné, že. Umí sednout na povel, při krmení u misky sedí a čeká dokud nedostane povel, co znamení "fuj" a "ne" taky moc dobře ví. Na povel "ke mně" zatím vždycky přijde a rád, doma ikdyž je na volno v přírodě. Venku občas poslechne na povel "fuj" a předmět pustí. To ho pak moc pochválím a dám mu pamlsek. Venčení se taky zlepšilo, sice občas doma udělá loužičku nebo bobek, ale zlepšuje se to. Jde vidět že se snaží aby to ven vydržel (protože zase za to venku dostane malinkou odměnu). A teď už konečně k hlavnímu problému. Když se mu nelíbí co děláme tak na nás začne štěkat, kousat do nás, vrčí na nás a není možné ho uklidnit. Třeba večer před spaním (zatím spí s náma v ložnici, ne v posteli, ale chci ho postupně přemístit do jiného pokoje). Chodíme spát pokaždé mezi 10-11h, lehneme si, on spát nechce tak začně skákat na postel. Důrazně mu řeknu "ne" a sundám ho na zem. Vyskočí znovu a začně kousat do prostěradla nebo peřiny. Znovu řeknu ne a sundám ho. Vyskočí potřetí a začne kousat do mě a vrčet na mě. Řeknu hlasitěj "ne", nepomůže to tak vstanu a odnesu ho na místo (protože když ho zavolám tak nejde). To se po mně ale ohání a kouše mě, vrčí nebo štěká, cení zuby a nevypadá to jako hra. Na povel "zůstaň" v ten moment nereaguje a letí za mnou, chňapá po mně, kouše mě, vyskočí mně až do pasu, mám ruce samou modřinu, podlitinu, škrábance. Když ho švihnu přes zadek (rukou ne), nebo mu chytím tlamičku, vytáhnu za kůži, nic z toho nepomůže a jakmile ho pustím pokračuje ve své činnosti. Jak mi poradil jeden chovatel tak už jsem ho i povalila na bok a chvilku jsem ho držela, měl by se prý uklidnit, byl jak šílený a taky to nepomohlo. Další příklad: Jsme v obýváku, přijde, začne kousak do pc křesla nebo sedačky. Znovu 3x povel ne, zavrčím na něho a vycením zuby (to je prý pro něho přirozený trest a měl by si uvědomit kdo je vůdce), on ale místo toho na mě začne útočit ještě víc. Tak ho vyhodím z místnosti. Po cca 10min otevře a nevšímám si ho. Někdy dojde a je jak vyměněný, jindy to zkouší znovu. Tak to u nás probíhá několikrát za den. Nebo když jdeme ven tak chňape po vodítku a kouše ho. Někdy poslechne a pustí ho, jinde ne, tak mu ho vytáhnu z pusy a zase mě začne kousat. Je tohle všechno normální? Možná to jenom přeháním, nevím, ale nerada bych aby to zašla nějak daleko, má ty zuby hodně ostré a ani po pár týdnech se to nelepší. Chvílema přemýšlím už i nad tím jestli nemůže mít třeba nějakou poruchu? Asi děláme něco špatně my, ale opravdu nevím co a začínám z toho být zoufalá. Takže moc děkuji za jakoukoliv odpověď, radu a názor.

Není tady

 

#2 6. 10. 2011 17:33

Sinaika
♥------
Registrovaný: 6. 10. 2011
Příspěvky: 1

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Myslím, že nepůjde o žádnou poruchu, jen si štěně vyjasňuje svou pozici ve smečce a očividně došlo k poznání že je jejím šéfem a dává to výrazně najevo ve chvílích kdy se mu něco nelíbí. Já mám dnes už šestiletého rottweilera a taky to ve štěněcím věku zkoušel, ale bylo mu několikrát velice výrazně vysvětleno, že tudy cesta nevede a dneska je to miláček, který respektuje svou pozici toho úplně posledního v naší rodině a toto musíte docílit i u Vašeho psa.
Můj názor je, že k psovi přistupujete jako k člověku, ale to on není, je to pes a pokud nechcete aby Vás za pár měsíců sežral, dejte mu jasně a tvrdě najevo, že Vy jste pán. Používat k výchově vrčení a cenění zubů a nějaké převracení na bok, je dle mého názoru blbost, jako on není člověk tak Vy nejste pes...

Není tady

 

#3 6. 10. 2011 20:19

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Držet takového psa v bytě je hrůza.Je to pess obrovskou energí-vodní živel,miluje vodu,pohyb,za chvíli vám z bytu udělá kůlničku na dříví.S takovým velkým psem jste si kousli hodně velké sousto.A na mnoho let.
Psala si,že bydlíte v bytě,ale taky o zahradě.Pokud není zahrada daleko,nejlepší by bylo,kdyby tam měl svůj kotec a boudu-tam pes patří a ne do bytu a nebude po vás pak skákat v ložnici.

Máme rd se zahradou a nᚠpes-stř.velký,krátkosrstý,tam má na zahradě svůl kotec se zateplenou boudou.V létě ani nechce s námi v bytě být,nejradši je na zahradě a pozoruje kde se co šustne.Na podzuim a v zimě se začíná tlačit do baráku,tak ho tam máme od odpoledne do večera,než jdu spát a před spaním je odveden do svého.

Takže když nejsme přes den doma,pes je pěkně na zahradě a doma žádný binec a já kvůli venčení nemusím pospíchat domů-tohle si nedovedu představit,abych byla kvůli psovi třeba takhle časově limitovaná a omezovaná,když už mám dospělé děti.A takové psisko to je na mnoho let.

Na procházky taky ale chodím co nejčastěji,protože jen zahrada k výdeji energie samozřejmě nestačí.

Až bude mít komplet očkování začni s ním chodit na cvičák-nám to hodně pomohlo,naučili jsmese s pejskem spolu spoluproacovaat,lép ho ovládat is návodem jak na některé situace a on se setkával se sobě "rovnými",byl mezi pejsky a to je pro malé psy také hodně důležité.

Není tady

 

#4 7. 10. 2011 20:57

LucieM
♥------
Registrovaný: 6. 10. 2011
Příspěvky: 6

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Sinaika napsal(a):

Myslím, že nepůjde o žádnou poruchu, jen si štěně vyjasňuje svou pozici ve smečce a očividně došlo k poznání že je jejím šéfem a dává to výrazně najevo ve chvílích kdy se mu něco nelíbí. Já mám dnes už šestiletého rottweilera a taky to ve štěněcím věku zkoušel, ale bylo mu několikrát velice výrazně vysvětleno, že tudy cesta nevede a dneska je to miláček, který respektuje svou pozici toho úplně posledního v naší rodině a toto musíte docílit i u Vašeho psa.
Můj názor je, že k psovi přistupujete jako k člověku, ale to on není, je to pes a pokud nechcete aby Vás za pár měsíců sežral, dejte mu jasně a tvrdě najevo, že Vy jste pán. Používat k výchově vrčení a cenění zubů a nějaké převracení na bok, je dle mého názoru blbost, jako on není člověk tak Vy nejste pes...

Děkuji za reakci, co konkrétně tedy děláme špatně? Potřebuji vědět co přesně změnit a jak správně na jeho chování reagovat. A podle čeho si myslíte že se k němu chováme jako k člověku (z toho co jsem psala)? Díky

Není tady

 

#5 7. 10. 2011 21:10

LucieM
♥------
Registrovaný: 6. 10. 2011
Příspěvky: 6

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Kuty napsal(a):

Držet takového psa v bytě je hrůza.Je to pess obrovskou energí-vodní živel,miluje vodu,pohyb,za chvíli vám z bytu udělá kůlničku na dříví.S takovým velkým psem jste si kousli hodně velké sousto.A na mnoho let.
Psala si,že bydlíte v bytě,ale taky o zahradě.Pokud není zahrada daleko,nejlepší by bylo,kdyby tam měl svůj kotec a boudu-tam pes patří a ne do bytu a nebude po vás pak skákat v ložnici.

Máme rd se zahradou a nᚠpes-stř.velký,krátkosrstý,tam má na zahradě svůl kotec se zateplenou boudou.V létě ani nechce s námi v bytě být,nejradši je na zahradě a pozoruje kde se co šustne.Na podzuim a v zimě se začíná tlačit do baráku,tak ho tam máme od odpoledne do večera,než jdu spát a před spaním je odveden do svého.

Takže když nejsme přes den doma,pes je pěkně na zahradě a doma žádný binec a já kvůli venčení nemusím pospíchat domů-tohle si nedovedu představit,abych byla kvůli psovi třeba takhle časově limitovaná a omezovaná,když už mám dospělé děti.A takové psisko to je na mnoho let.

Na procházky taky ale chodím co nejčastěji,protože jen zahrada k výdeji energie samozřejmě nestačí.

Až bude mít komplet očkování začni s ním chodit na cvičák-nám to hodně pomohlo,naučili jsmese s pejskem spolu spoluproacovaat,lép ho ovládat is návodem jak na některé situace a on se setkával se sobě "rovnými",byl mezi pejsky a to je pro malé psy také hodně důležité.

Na cvičák chodit chceme, od příštího týdne začneme chodit do psí školky a od půl roku na klasický cvičák. Dříve jsme nemohli protože neměl kompletní očkování.
Znám spoustu lidí co mají labradory v bytě a jsou to šastní psi, většinou šastnější než psi na zahradě. Je to společenský pes a pokud má dostatek pohybu tak je pro něho nejdůležitější být se svojí smečkou. Ano uznávám že to bude náročné, ale co se týká toho že musím přijít včas domů, tak to by bylo stejné i např. s krysaříkem. Velikost psa s tím nesouvisí. Že je to "závazek" na mnoho let víme, taky jsme si ho proto pořídili.
Ano, my bydlíme v bytě 3+1, jednu místnost máme zatím prázdnou takže když nejsme doma tak on je pouze v té jedné místnosti, má tam svůj "pokojíček". Pokud ho nenapadne vytrhávat parkety tak kromě zdí nemá snad co zničit. Když jsme s ním tak ho hlídáme aby toho zničil co nejmíň. Domek s velkou zahradou má moje mamka, často tam jezdíme, takže se může proběhat i tam.

Není tady

 

#6 8. 10. 2011 9:46

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

LucieM,
my jsme také měli labradora v bytě 3+1 a nijak stísněně se tam opravdu necítil. Měl všude dost místa se natáhnout a tak wink chodili jsme s ním hodně ven, na dlouhé procházky do lesa, na pole a pak taky plavat, kousek od nás bylo přírodní koupaliště a řeka.
Myslím, že to není o velikosti psa, bytu a zahrady, ale o přístupu k tomu psovi.
Teď máme mnohem menší rasu a chodíme s nimi (jsou to dvě fenky) až 5x denně ven...a zase - procházky, výlety, atd atd. Prostě jsme se tomu psovi věnovali, a byl velký, nebo malý...

S tvým problémem ti bohužel neporadím, nejsem odborník... neutral

Není tady

 

#7 10. 10. 2011 12:22

Jája80
♥♥♥♥♥--
Místo: konečně zase Brno :-)
Registrovaný: 17. 6. 2010
Příspěvky: 706
Web

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Máme taky labradora a v bytě 3+1. Není to divoch a živel, jak líčí Kuty. Je to kliďas a osobně neznám labradora, kterej by dělal to, co tu Kuty napsala. Ten nᚠlabík je fenka 4 roky stará. Temperamentu má dost a dost - je po loveckých rodičích, ale nic neničí nebo tak něco. To na úvod smile
A teď k Tvému "problému"- ve 14ti týdnech takový dril? va Navíc jste ho měli fakt hodně maličkého. Já mám spíš pocit, že to, co vyvádí, není kvůli špatné výchově, ale právě kvůli tomu, že mu nedáváte prostor být štěnětem. A taky ho mate to, že ho dáváte na hlídání pro něj cizím lidem. Teď si má teprve dělat vazbu k Vám, dostat pocit sounáležitosti se svojí "smečkou" a Vy ho šoupnete jinam. To ho lohicky znejistí. Taky zavírání ho do jiného místnosti - pro něj to vypadá jako trest a on neví za co.
Takže já být Váma bych zmírnila. Jasně, nějaké hranice být musí, ale čeho je moc, toho je příliš. Dejte mu trochu svobody a zároveň hodně lásky a sounáležitosti se smečkou. A výchova může být pozvolná a pohodová.
My jsme na cvičák nechodili, vychovali jsme si ji sami. A všichni se tomu diví, protože poslouchá až neskutečně. Prostě jsme na to šli jen postupně. Jako ve 14 týdnech tvrdit, že už ví, že doma se nesmí vyčurat, nebo že ví, co znamená povel zůstaň, to je fakt hodně přehnané. Je to ještě malé děcko, zkus 8 měsíčními lidskému miminu vysvětlit povel zůstaň....


http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/7OjT4Rq.jpghttp://lb2f.lilypie.com/7OjTp2.png

Není tady

 

#8 10. 10. 2011 13:41

Jája80
♥♥♥♥♥--
Místo: konečně zase Brno :-)
Registrovaný: 17. 6. 2010
Příspěvky: 706
Web

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Ještě k tomu kousání a vrčení. Každé stěně kouše, jak sama píšeš. Naše taky kousala a odneslo to pár bot, nebo třeba na vycházce se taky přetahovala o vodítko. Dneska si někdy z legrace to vodítko nosí sama smile Zkuste mu ho taky někdy nechat, aby si ho nesl.
Jo co mě zarazilo, že když ho trestáš, tak ho neplácneš rukou. Proč ne? Trest má následovat hned po prohřešku, aby štěndo pochopilo za co to je. To si jako nejdřív dojdeš pro noviny, nebo čím ho trestáš, a pak ho teprve pleskneš? Jestli jo, tak neví, za co to je. Ruka je hned po ruce a nikdo  nikdy nedokázal, že by trestání rukou bylo na škodu. Hela fena když trestá štěňata, taky je rafne tou samou tlamou, kterou je potom olíže.
Myslím, že to celé berete moc vědecky. Prostě se vykašli na poučky a dělej, co cítíš. Spolehni se na intuici smile


http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/7OjT4Rq.jpghttp://lb2f.lilypie.com/7OjTp2.png

Není tady

 

#9 10. 10. 2011 14:04

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Souhlasím s Jájou, Luci - první, co mn ě napadlo, bylo "chudák štěně". A sice proto, že mi to připomíná rumunský gymnastky roll žádný dětství, samá povinnost.
Je to mimino, Luci...představ si, že bys takhle organizovala dvouletý dítě. I když - co se divím, když kolikrát vidím "program" dnešních děcek, žejo.
Mně prostě napadlo, že jak skáče do tý postele, že chce být s vámi, se smečkou. U divokých zvířat je to tak, že cca do půl roku spí v jedné noře, namačkaní těsně na sebe - a malí se tak cítí bezpečně.
Naše štěnda s náma spala taky tak (Kuty, ty tohle nečti, nebo dostaneš psotník coollol ) a postupně, tak, jak je jejich přirozeností, se přesouvala na svoje pelechy - a čím starší pes, tím méně vyhledával naši přímou společnost.
Ovšem, je taky možný, že je to hodně dominantní pejsek....tak tam se může stát, že tě nebere vážně, nebo to na tebe zkouší, Ale tohle mi pořád neštymuje, to přece dělají psi v pubertě. Přijde mi na to prostě moc malej...
Každopádně, většině psů stačí nespokojenost jeho pána - nespokojenost, ne zoufalství a pocit, "já toho psa nezvládám". To bys nebyla vůdce smečky a to ty musíš být.
Fakt ovšem je, když tak o tom přemítám, že zoufalství někdy propadají i psí matky lol protože ti prckové jsou prostě příliš malí na to, aby se s nima zkoušely nějaký hierarchický boje - a když nepomáhá vytřepat, kousnout, ani zavrčet a mrňousi pořád vrčí a ňafou a koušou? Matky to řeší tak, že se ukliděj pokud možno tam, kam na ně mrňousi nemůžou.
No, moc jsem ti konkrétní radou nepomohla, co rodna ale třeba to přemítání nad problémem taky bude k něčemu.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#10 10. 10. 2011 14:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Ještě mě napadla jedna chyba, která se dělá velice často a bůhvíproč se na ni moc neupozorňuje. Je to v hlase - když potřebuješ psovi dát najevo nesouhlas, až rozčilení a hněv, tak hlasem musíš klesat, jako bys vrčela - a naopak, když chválíš a raduješ se, tak hlas zvyšovat, až pištět smile
Tak to psi dělají a tak ti bude rozumět. Zařveš třeba hlubokým hlasem "Broku!" a jak se otočí, vyšším "ke mně" a tak.
Ženy mají s tímhle ten problém, že mají sklon v rozčilení zvyšovat hlas, což psy strašně mate - tón říká "hodný pejsek", výraz a postoj "zlý pes"
Muži mají opačný problém - mockrát jsem viděla, jak "uklidňovali" psa tak, že jsem si říkala "kurňa, vždy ty vrčíš hůř, než ten čokl" lol
Teď jsem ulovila mmch velice zajímavou knihu s názvem Svého psa nestřílejte - doporučuju.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#11 10. 10. 2011 16:16

LucieM
♥------
Registrovaný: 6. 10. 2011
Příspěvky: 6

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Jája80 napsal(a):

Ještě k tomu kousání a vrčení. Každé stěně kouše, jak sama píšeš. Naše taky kousala a odneslo to pár bot, nebo třeba na vycházce se taky přetahovala o vodítko. Dneska si někdy z legrace to vodítko nosí sama smile Zkuste mu ho taky někdy nechat, aby si ho nesl.
Jo co mě zarazilo, že když ho trestáš, tak ho neplácneš rukou. Proč ne? Trest má následovat hned po prohřešku, aby štěndo pochopilo za co to je. To si jako nejdřív dojdeš pro noviny, nebo čím ho trestáš, a pak ho teprve pleskneš? Jestli jo, tak neví, za co to je. Ruka je hned po ruce a nikdo  nikdy nedokázal, že by trestání rukou bylo na škodu. Hela fena když trestá štěňata, taky je rafne tou samou tlamou, kterou je potom olíže.
Myslím, že to celé berete moc vědecky. Prostě se vykašli na poučky a dělej, co cítíš. Spolehni se na intuici smile

Já ho fyzicky netrestám, nebiju ho. Pouze jsem zvýšila hlas, když to nezabíralo tak jsem se snažila ho nalákat na hračku a když místo aby si kousal do ní opět rafl mě tak jsem ho krátce chytla za srst a důrazně řekla "ne" Vím že se musí trestat jenom když ho nachytám při činu, rukou se být nemá, není to z mojí hlavy. Pořád mám pocit jako kdybych se špatně vyjadřovala, mně nevadí že kouše (do věcí), mně vadí že kouše do nás! A není to kousání při hře, že by se rozdováděl a neuměl přestat. Kouše tehdy když nechce abych něco dělala. Nebo když před ním jím a nedám mu. Prostě něco jako vzdor. Ruce mám samou modřinu, podlitiny a škrábance. Dost to bolí. Kdyby to dělal za 2 měsíce tak se ho už budu opravdu bát.
Asi se opravdu budu muset spolehnout na svoji intuici protože každý radí něco jiného a pak je těžko rozeznat co je teda správné.

Není tady

 

#12 10. 10. 2011 16:22

LucieM
♥------
Registrovaný: 6. 10. 2011
Příspěvky: 6

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

lupina montana napsal(a):

Souhlasím s Jájou, Luci - první, co mn ě napadlo, bylo "chudák štěně". A sice proto, že mi to připomíná rumunský gymnastky roll žádný dětství, samá povinnost.
Je to mimino, Luci...představ si, že bys takhle organizovala dvouletý dítě. I když - co se divím, když kolikrát vidím "program" dnešních děcek, žejo.
Mně prostě napadlo, že jak skáče do tý postele, že chce být s vámi, se smečkou. U divokých zvířat je to tak, že cca do půl roku spí v jedné noře, namačkaní těsně na sebe - a malí se tak cítí bezpečně.
Naše štěnda s náma spala taky tak (Kuty, ty tohle nečti, nebo dostaneš psotník coollol ) a postupně, tak, jak je jejich přirozeností, se přesouvala na svoje pelechy - a čím starší pes, tím méně vyhledával naši přímou společnost.
Ovšem, je taky možný, že je to hodně dominantní pejsek....tak tam se může stát, že tě nebere vážně, nebo to na tebe zkouší, Ale tohle mi pořád neštymuje, to přece dělají psi v pubertě. Přijde mi na to prostě moc malej...
Každopádně, většině psů stačí nespokojenost jeho pána - nespokojenost, ne zoufalství a pocit, "já toho psa nezvládám". To bys nebyla vůdce smečky a to ty musíš být.
Fakt ovšem je, když tak o tom přemítám, že zoufalství někdy propadají i psí matky lol protože ti prckové jsou prostě příliš malí na to, aby se s nima zkoušely nějaký hierarchický boje - a když nepomáhá vytřepat, kousnout, ani zavrčet a mrňousi pořád vrčí a ňafou a koušou? Matky to řeší tak, že se ukliděj pokud možno tam, kam na ně mrňousi nemůžou.
No, moc jsem ti konkrétní radou nepomohla, co rodna ale třeba to přemítání nad problémem taky bude k něčemu.

To mě mrzí, nechtěla jsem aby to bylo chudák štěňě... Je s náma hodně, já jsem s ním téměř celý den doma, takže to že by byl málo se smečkou nehrozí. Postel máme jenom 140cm, takže velký pes se tam už opravdu nevleze.
Já osobně si čím dál víc myslím že je opravdu dominantní. Zkouší to na mě pořád dokola, něco jako provokace. Třeba venku když pustí vodítko tak jsem mu dala za odměnu malý pamlsek. On zavrtí ocáskem a okamžitě ho chňapne znovu a na povel "fuj" ho zase pustí, dám mu pamlsek a on ho zase chytne znovu. Potřetí už žádný pamlsek nedostane tak začne do vodítka kousat a snaží se mě vyburcovat abych se s ním o vodítko přetahovala. Já se s ním ale přetahovat odmítám, tak dojde ke mně a kousne mě.

Není tady

 

#13 10. 10. 2011 16:46

LucieM
♥------
Registrovaný: 6. 10. 2011
Příspěvky: 6

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Jája80 napsal(a):

Máme taky labradora a v bytě 3+1. Není to divoch a živel, jak líčí Kuty. Je to kliďas a osobně neznám labradora, kterej by dělal to, co tu Kuty napsala. Ten nᚠlabík je fenka 4 roky stará. Temperamentu má dost a dost - je po loveckých rodičích, ale nic neničí nebo tak něco. To na úvod smile
A teď k Tvému "problému"- ve 14ti týdnech takový dril? va Navíc jste ho měli fakt hodně maličkého. Já mám spíš pocit, že to, co vyvádí, není kvůli špatné výchově, ale právě kvůli tomu, že mu nedáváte prostor být štěnětem. A taky ho mate to, že ho dáváte na hlídání pro něj cizím lidem. Teď si má teprve dělat vazbu k Vám, dostat pocit sounáležitosti se svojí "smečkou" a Vy ho šoupnete jinam. To ho lohicky znejistí. Taky zavírání ho do jiného místnosti - pro něj to vypadá jako trest a on neví za co.
Takže já být Váma bych zmírnila. Jasně, nějaké hranice být musí, ale čeho je moc, toho je příliš. Dejte mu trochu svobody a zároveň hodně lásky a sounáležitosti se smečkou. A výchova může být pozvolná a pohodová.
My jsme na cvičák nechodili, vychovali jsme si ji sami. A všichni se tomu diví, protože poslouchá až neskutečně. Prostě jsme na to šli jen postupně. Jako ve 14 týdnech tvrdit, že už ví, že doma se nesmí vyčurat, nebo že ví, co znamená povel zůstaň, to je fakt hodně přehnané. Je to ještě malé děcko, zkus 8 měsíčními lidskému miminu vysvětlit povel zůstaň....

Nedávám ho žádným cizím lidem, svěřuju ho pouze svojí mamce, které můžu věřit a to jenom občas. Co je na tom špatného? Když jsme ho měli týden doma, musela jsem jet k doktorce, nebylo možné se přeobjednat a mám to 90km z domova. Co jsem měla tedy dělat, nechat ho zhruba 6h samotného doma??

Brali jsme si ho když mu bylo 7 týdnů a 2 dny, štěňata mají být u feny do 49dnů, tak nevím kde je problém. Čím starší štěňátko tak tím hůř si zvyká na nové prostředí a tím horší je pro něho odloučení od feny a sourozenců. Navíc pokud by to nebylo vhodné, pochybuju že by nám ho chovatelka dala.
To že ho zavírám do jiné místnosti je proto abych si od něho chvilku odpočinula a aby se naučil že nebude 24h denně se mnou. Jsem totiž bez práce a tím pádem pořád doma. Tak jak ho mám naučit samotu? Nemám kam chodit na celé dny. A až budu mít práci tak ho přece nenechám běhat po celém bytě a všechno ničit, tak bude stejně v té jedné místnosti. Nevidím na tom nic špatného. Má tam svoje misky, hračky, pelíšek, dám mu vždycky třeba buvolí kost nebo ucho na kousání, aby to nebral jako trest. Ale něco co je normální. Navíc před tím než jsem ho tam začala zavírat tak si tam chodil sám hrát a nevadilo mu že jsme v jiné místnosti. Má tam dvířka (něco jako díl z dětské postýlky a vidí na chodbu i do kuchyně). Proč si tedy myslíte že je to špatné?

Není tady

 

#14 10. 10. 2011 18:54

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

LucieM napsal(a):

Pouze jsem zvýšila hlas......

Právě. Zkus ho snížit a "zavrčet".

LucieM napsal(a):

Pořád mám pocit jako kdybych se špatně vyjadřovala, mně nevadí že kouše (do věcí), mně vadí že kouše do nás! A není to kousání při hře, že by se rozdováděl a neuměl přestat. Kouše tehdy když nechce abych něco dělala. Nebo když před ním jím a nedám mu. Prostě něco jako vzdor. Ruce mám samou modřinu, podlitiny a škrábance. Dost to bolí. Kdyby to dělal za 2 měsíce tak se ho už budu opravdu bát.
Asi se opravdu budu muset spolehnout na svoji intuici protože každý radí něco jiného a pak je těžko rozeznat co je teda správné.

Klídek, Lucie smile nedorozumění je normální věc - každej se vyjadřujeme podle někoho jako hotentot.
Bát se ho prostě a jednoduše nesmíš - může tě maximálně nas.at. Já měla teda od štěňat taky všechno samou modřinu - je to jejich hra, oni nevědí, že my nemáme kožíšky, který by to tlumily. Jedna z mých fen když trochu odrostla, začla být při téhle hryzací hře hoodně divoká, tak to jsem se musela trošku rozčílit.
Ovšem! Aby tě kousal, když mu nedᚠz toho co jíš? Panenko skákavá, to bych ho hnala, spratečka! Je čistě a jen tvoje věc, kdy mu co dᚠa jestli vůbec. Takže zkus se jakoby naježit, až to udělá zase a ZAVRČET to fuj. A udělej u toho nepřátelskej xicht. Ovšem, nesmíš se v hloubi duše bát - psi vidí až do té nejhloubější vrsty, psy prostě nepřečůráš.
Prostě se musíš cítit jako velký a silný pes, no cool
Jestli se ho přece jen trochu bojíš, je to průser a dělá to, co dělá právě proto.
MMch - žije s tebou ještě někdo? A dělá mu tohle taky?
Ad procházka - no to bych viděla vyloženě jako hru...když holt za každý puštění vodítka dostane piškotek, tak to by byl blbej, kdyby si takhle nehrál lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#15 10. 10. 2011 18:59

Jája80
♥♥♥♥♥--
Místo: konečně zase Brno :-)
Registrovaný: 17. 6. 2010
Příspěvky: 706
Web

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

LucieM napsal(a):

Když ho švihnu přes zadek (rukou ne),

Trestáním nebylo myšleno řezání hlava nehlava, sama píšeš, že ho švihneš přes zadek vissla

Tvoje mamka je cizí pro něj, ne pro Tebe.

Zavírání do jiné místnosti, když jste doma, opravdu bude brát jako trest. Navíc Vás slyší, že jste doma, takže nějaké zvykání na samotu opravdu pak nemá ten efekt. Zvykej jednoduše: běž nakoupit a nech ho doma nejdřív na půl hoďky, pak si zajdi něco vyřídit a nech ho doma na hodinu a tak to postupně zvyšuj a věř, že se to tak naučí líp, než když bude někde zavřený, když jste doma.

K těm chovatelkám a chovatelům - dost jim jde jen o prachy a mít štěňata co nejdřív z domu. O tom odstavení jsi četla kde? 7 týdnů je opravdu strašně málo. My si naši pesu brali, když jí bylo 3 měsíce... A naučila se možná líp, než takové prě.

To s tím vodítkem - sorry, ale on si opravdu jen hraje roll A už má zažito, že když vodítko pustí, dostane mls. Takže je to i vypočítavé jednání.

Za dva měsíce už tak kousat nebude jednoduše proto, že mu narostou trvalé zuby a ty nejsou tak ostré. A to, že kouše do Vás - když ho povalíš na bok ( jako trest ), on to bere jako hru, tak začne kousat. Chu je první ze smyslů, kterým poznávají svůj svět. Tlamu používají jako my ruce.

Nevím, proč jste si ho pořizovali, ale asi jste do toho šli s dost nepřesnou představou. Ten pes bude vychovanej až mu skončí puberta, to znamená za cca 2 roky. Do té doby holt budete mít nervy na pochodu. A nebo už ho vůbec mít nebudete. Myslet si, že 3 měsíční štěně bude poslouchat na slovo, bude všemu rozumnět, nebu kousat atd. je naivní. A pokud to všechno nedělá, tak to vysvětlovat tím, že má nějakou poruchu, není moc normální.


http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/7OjT4Rq.jpghttp://lb2f.lilypie.com/7OjTp2.png

Není tady

 

#16 10. 10. 2011 19:00

Jája80
♥♥♥♥♥--
Místo: konečně zase Brno :-)
Registrovaný: 17. 6. 2010
Příspěvky: 706
Web

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Ha, Lupino, než jsem napsala to s tím vodítkem, tak jsi mě předběhla smile


http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/7OjT4Rq.jpghttp://lb2f.lilypie.com/7OjTp2.png

Není tady

 

#17 10. 10. 2011 19:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Jája80 napsal(a):

K těm chovatelkám a chovatelům - dost jim jde jen o prachy a mít štěňata co nejdřív z domu. O tom odstavení jsi četla kde? 7 týdnů je opravdu strašně málo. My si naši pesu brali, když jí bylo 3 měsíce... A naučila se možná líp, než takové prě.

Ano, tohle taky. V přírodě štěňata opouštějí mateřskou péči cirka ve třičtvtě roce až v roce. Což samozřejmě jako chovatel dělat nemůžeš - to bys zešílela lol
Jája má pravdu, protože štěňata začínají být velmi čilá a velmi otravná kolem měsíce, tak se jich většina chovatelů snaží zbavit co nejdříve to jde - což je údajně těch 6 neděl. Protože ale základní socializace ve smečce probíhá cca od těch 6 neděl do 3 měsíců (učej se, kdo je velkej pes a kdo brácha, co na koho platí a co se ke komu může dovolit) tak ty tři měsíce se mi zdají jako optimální. Já jsem se je snažila dodržovat, když jsme měli štěňata, ale je to teda trošku boj, to je fakt - oni jsou slušná destrukční jednotka. cool
Taky se u toho využije fakt, že máma už jich má plný tesáky - i když smutní i tak (alespoň moje feny jo a já si připadala vždycky jako Herodes hmm )


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#18 10. 10. 2011 19:33

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Všechno už tu bylo řečeno. Taky si myslím, že je to prostě jen tím, že je to štěně. Mám malý gaučáky, ale taky zkoušeli kam až můžou zajít. Pak zjistili, že nikam:-))) smečka je jasně daná a oni jsou až na posledním místě. Ani nevím jak to mají mezi sebou, jsou to dva psi, asi vůdcovství mezi sebou neřeší.
Když se ti něco nelíbí, dej mu to jasně najevo, při kousání mu nabídni hračku, když je třeba zavrč. I když naši hafani ví že když zasyčím,  sssss, okamžitě nechají oné činnosti. držím palce, a z něj vyroste pohodový pes

Není tady

 

#19 10. 10. 2011 19:47

Jája80
♥♥♥♥♥--
Místo: konečně zase Brno :-)
Registrovaný: 17. 6. 2010
Příspěvky: 706
Web

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

lupina montana napsal(a):

V přírodě štěňata opouštějí mateřskou péči cirka ve třičtvtě roce až v roce. Což samozřejmě jako chovatel dělat nemůžeš - to bys zešílela lol

To nebylo mylšeno na všechny chovatele, jen na některé wink Taky si myslím, že 3 měsíce jsou ideální. Ovšem nikdy jsem si to nevyzkoušela, co to je směčka pravých štěňat smile
Našim jsme pořizovali kokra, podle chovatelky měl 8 týdnů, když jsme si ho měli brát, na místě jsme ale zjistili, že je mu PRÁVĚ 6 týdnů va Ještě ani pořádně chodit neuměl. Byla to pro naše piplačka, ale zvládli to smile Tak takovéhle chovatele bych liskala.


http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/7OjT4Rq.jpghttp://lb2f.lilypie.com/7OjTp2.png

Není tady

 

#20 10. 10. 2011 21:10

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Jo, kyby jen někteří...projeď si chovný stanice, budeš vidět ten šrumec roll
Když jsem sháněla naši současnou fenku, našla jsem jen dvě, nebo tři, který mi nepřipadaly jako výrobna.
Nakonec mám stejně bezpapíráka jako vždycky lol a jsem ráda.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#21 11. 10. 2011 15:01

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Štěně labradora a kousání + vrčení

Máme labradora, vyrostl v bytě, byla to s ním docela legrace. V životě bych takovýho psa nezavřela někde do kotce na zahradě, labradoři jsou sociální psi, milují společnost a chtějí být s lidmi. Než ho zavírat samotného do kotce, to si ho raději nepořizovat.

Byt je samozřejmě nevýhoda, ale při pořádném venčení se v něm pes má líp než většina psů v domku, kde si majitelé myslí, že venčení psa spočívá v otevření dveří na zahradu. My s naším, chodili ven třikrát denně celkem na dvě hodiny minimálně.

Lucko ten vᚠpes potřebuje jednak zaměstnat, jednak hodně milovat, hladit, hrát si s ním - a zároveň dost pevně usměrnit.

Určitě ho nezavírej samotného do pokoje, to je mi ho líto. Nechej ho doma samotného, když jdeš na nákup, nejprve dvacet minut, půl hodiny, pak postupně na dýl. Zavřít ho do pokoje, když jsi doma a on k tobě nemůže, to pes opravdu chápe jako trest.

Dál se za žádnou cenu nikdy nench kousat, škrábat nebo kdo ví co. Nemusíš ho trestat fyzicky, ale chytni ho za kůži na krku a pořádně s ním zatřep - tak trestá fena štěnata. Nebolí je to, ale chápu to jako trest. Zároveň to doprovoď slovem, kterému se naučí rozumět - my jsme používali "zlobíš". Pak už stačilo jen to slovo a nebylo třeba nic dalšího, labradoři jsou chytří. Hlavně si ho nenech přerůst přes hlavu, jsou to miláčci, ale každý pes potřebuje jasně dané místo ve smečce a to je až POD pánem.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů