Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 10. 2011 19:48

sharek
♥♥♥♥---
Místo: praha
Web

hypnoza

ahoj všem ráda bych se vás zeptala jestli někdo z vás nemá zkušenosti s hypnozou. Mám psych. problémy a chtěla bych to zkusit touto cestou.kapitulation

Moc děkuji za odpovědi

nikdo se mě neptal jestli se chci narodit, tak mi nikdo nebude říkat jak mám žít

Není tady

#2 2. 10. 2011 22:08

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Web

Re: hypnoza

Zdarec. proc prave hypnoza ? Mozna nekdo napise, ze to funguje, ja tvrdim ze nikoli smile ja mam na psych. problemy jinou meducinu : pekne se sebrat a jit sednout k Vltave a divat se na reku ... wink

"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

#3 3. 10. 2011 14:50

sharek
♥♥♥♥---
Web

no já mám právě asi v sobě blok tak mě napadlo jestli by to nešlo "zrušit" pře hypnozu smile

nikdo se mě neptal jestli se chci narodit, tak mi nikdo nebude říkat jak mám žít

Není tady

#4 3. 10. 2011 15:56

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

K tomu, abys mohla rozpouštět své bloky, nemusíš jít zrovna do hypnozy, existuje spousta jiných metod.
A pokud hyponozu skutečně podstoupíš, najdi si někoho zkušeného s velmi dobrými referencemi a kvalitním vzděláním a praxí.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#5 3. 10. 2011 16:17

Damila
♥♥♥♥♥♥-

sharek napsal(a):

no já mám právě asi v sobě blok tak mě napadlo jestli by to nešlo "zrušit" pře hypnozu smile

Já chodila na hypnozu k psychiatrovi, který měl v hypnoterapii výcvik.
Stejně se mnou nehnul. smile
Ale aspoň mi neublížil.

Viděl, že mám příliš tvrdou zeď, a nepustil se za ni. Existují dost dobré důvody, proč mají některé věci zůstat skryty. Tak to beru i já, že tude pro mě cesta nevede.

Vyzkoušej, uvidíš.

Zkoušela jsi už nějaké "normálnější", klasické  metody terapie?

Není tady

#6 3. 10. 2011 20:01

sharek
♥♥♥♥---
Web

Damila napsal(a):

sharek napsal(a):

Já chodila na hypnozu k psychiatrovi, který měl v hypnoterapii výcvik.
Stejně se mnou nehnul. smile
Ale aspoň mi neublížil.

Viděl, že mám příliš tvrdou zeď, a nepustil se za ni. Existují dost dobré důvody, proč mají některé věci zůstat skryty. Tak to beru i já, že tude pro mě cesta nevede.

Vyzkoušej, uvidíš.

Zkoušela jsi už nějaké "normálnější", klasické  metody terapie?

ještě sem nic nezkoušela. jsem v tom "nováček" beru 3 mesíce antidepresiva, ale jen na noc. Mám dráždivý tračník a dráždivý žaludek a vše to mám spojení z cestováním a ty prášky beru na zklidnění... Prostě když mám někam odjet nebo se jen nějak přemístit tak je to pro mě strasnej stres apod. no nic příjemného. tak mě napadla ta hypnoza, že by se mě toho "strachu" z cestování mohl zbavit. prášky zatím pomáhají ale myslela jsem že bych tomu štěstíčku šla trošku naproti smile

Není tady

#7 4. 10. 2011 9:58

DrSandraVann
Zablokovaný

spam

Upravil(a) AndreaP. (4. 10. 2011 10:20)

Není tady

#8 4. 10. 2011 22:10

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Web

sharek napsal(a):

tak mě napadla ta hypnoza, že by se mě toho "strachu" z cestování mohl zbavit. prášky zatím pomáhají ale myslela jsem že bych tomu štěstíčku šla trošku naproti smile

dromofóbie = strach z cestovani. Co vim, tak antidepresiva maji na fobie dost mizerny ucinek, ale zkusit se ma vsechno smile Ty bys proste chtela, aby Te nekdo uspal a po probuzeni bys byla uplne jiny clovek, ze ano ? wink Jenze to ani teoreticky neni mozne, ja mam nahodou strach z vos. Pritom na vosi jed nejsem alergicky, zato ale vcel se nebojim, ale na jejich jed jsem ( udajne ) alergicky. Bohuzel s tim nic nejde delat, jen si na ne davat pozor. Proc cestujes ? Cestujes casto ? Je to opravdu nutne, to cestovani ?

"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

#9 5. 10. 2011 10:28

koniklec
♥♥♥♥---

Tak co vím (ne z vlastní zkušenosti), tak na fobie a úzkosti docela zabírá postupné se vystavování té situaci a "otužování se" (např. jedna zastávka metrem/ vidím vosu a neuteču). A postupně to prodlužovat až po "dojedu si na dovču k moři/ sejmu vosu novinama a vyhodím ji do smetí). Snad se to jmenuje kognitivně-behaviorální terapie, ale nerada bych kecala. Každopádně bych šla spíš přes terapii, na samotnou hypnózu bych taky nespoléhala.

Není tady

#10 5. 10. 2011 18:56

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno

morpheus napsal(a):

... Ty bys proste chtela, aby Te nekdo uspal a po probuzeni bys byla uplne jiny clovek, ze ano ? wink Jenze to ani teoreticky neni mozne, ja mam nahodou strach z vos. Pritom na vosi jed nejsem alergicky, zato ale vcel se nebojim, ale na jejich jed jsem ( udajne ) alergicky. Bohuzel s tim nic nejde delat, jen si na ne davat pozor...

Jako puberák jsem dostal žihadlo od nějaké malé divoké včely - strašně mi otekla ruka od prstů až po předloktí... Do té doby jsem se bál vos. - Ale po incidentu s včelou se to úplně otočilo, vos se vůbec nebojím stolt , mám za to, že na člověka neútočí vůbec, jen když se někdo rozhání rukama... zatímco ze včel mám vítr, běhá mi mráz po zádech, jen když si představím to jejich chlupaté tělo a žihadlo s háčky...  Brrr!!!  sad  ... a to už mě při tom mnoho let nepíchla ani vosa, ani včela.

Není tady

#11 6. 10. 2011 6:20

Damila
♥♥♥♥♥♥-

koniklec napsal(a):

Tak co vím (ne z vlastní zkušenosti), tak na fobie a úzkosti docela zabírá postupné se vystavování té situaci a "otužování se" (např. jedna zastávka metrem/ vidím vosu a neuteču). A postupně to prodlužovat až po "dojedu si na dovču k moři/ sejmu vosu novinama a vyhodím ji do smetí). Snad se to jmenuje kognitivně-behaviorální terapie, ale nerada bych kecala. Každopádně bych šla spíš přes terapii, na samotnou hypnózu bych taky nespoléhala.

Já mám ke KBT rozporuplný postoj.
Ale asi jsem ovlivněna svou zkušeností, nejsem na to vhodný typ. je to na mě příliš direktivní a nedokázala jsem si vsugerovávat něco, co jsem ve skutečnosti necítila.
Na fobii mi tedy KBT nepomohla. Na fobii mi bohužel pomáhal jen chlast.sad
Vystavování se situaci mi fobii jen zhoršovalo (to není přímo KBT, ale je to její součástí), dostávala jsem se až do paniky.
Na druhou stranu vím o tom, že mnozí si to fakt chválí a funguje jim to. Bohužel jen po dobu, co to aktivně "cvičí". Je to jako se svaly. Když se posilují, jsou. když se necvičí, sval mizí.

Není tady

#12 6. 10. 2011 17:09

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

J bych tedy také nejdříve zkusila nějakou terapii, mně se třeba líbí hlubinná abreaktivní psychologie http://cs.wikipedia.org/wiki/Hlubinn%C3%A1_psychologie

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí