Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 9. 2011 19:12

lenkab63
♥♥-----
Registrovaný: 8. 8. 2006
Příspěvky: 26

Proplacené školení...

Dobrý den. Můj zaměstnavatel je hlídací agentura. V červenci nám oznámili, že podle nové vyhlášky, musíme získat certifikát, abychom mohli dále pracovat u agentury. Na začátku srpna bylo jeden den školení a zároveň jsme skládali písemnou a ústní zkoušku. Na tento den mi normálně připadla směna, ale zaměstnavatel mi odmítl směnu proplatit a napsal mi dovolenou, protože jsem byla na školení. Ostatním zaměstnancům též nechce zaplatit za toto školení a nutí je buď si vzít dovolenou nebo si vyměnit směnu. Má na to právo? Dále nám zadržuje certifikáty, takže dodnes jsme je nedostali. Navíc si nechal podepsat závazek - a to již cca měsíc před zmiňovanou zkouškou, že musíme odpracovat u firmy 2 roky, jinak musíme za tuto zkoušku zaplatit 4000Kč, přesto že na svých stránkách má cenu 1500Kč. Na celodenním školení jsme dostali pouze 1,5l lahev vody na 4 lidi...

Není tady

 

#2 3. 10. 2011 10:11

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Proplacené školení...

Zaměstnavatel nepostupuje správně. Školení se počítá jako výkon práce, proto koná-li školení v pracovní době, náleží mzda. kdo z kolegu byl na školení mimo pracovní dobu, má nárok buď na proplacení přesčasové práce nebo na vyčerpání náhradního volna.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#3 3. 10. 2011 10:21

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Proplacené školení...

koukni na § 230 zákoníku práce,a mᚠco předložit.

zaměstanavatel by měl proplatit stavné i cestovní náklady,pokud se školení konalo v jiné městě než je podle smlouvy místo výkonu práce


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#4 3. 10. 2011 19:58

lenkab63
♥♥-----
Registrovaný: 8. 8. 2006
Příspěvky: 26

Re: Proplacené školení...

Děkuji za odpověď,já jsem si to našla,ale chtěla jsem jestli mi to někdo potvrdí,abych neřekla nějakou s prominutím blbost.Takové jsou hlídací agentury,lidi jenom obírají a myslí si,že se lidi nebudou bránit.Nedostáváme ani toaletní papír,ani prášek na praní...prostě nic,vše si nosíme z domu.A to děláme za 50Kč hrubého na hod.Výplatní pásky takové,že se v nich nikdo nevyzná.Je to hrůza,ještě jednou moc děkuji za odpověď.smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů