Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 28. 9. 2011 11:32

Irmairma
♥------
Registrovaný: 24. 9. 2011
Příspěvky: 5

Chainmaille - kroužkované šperky

Už jste také slyšeli slovo chainmaille a netušíte, co se pod tímto cizím slovem skrývá? Tak určitě neváhejte a pokračujte dále ve čtení tohoto článku. Seznámím vás s touto moderní technikou výroby šperků a módních doplňků.

Když se řekne chainmaille neboli kroužkování, je to pro většinu lidí velká neznámá. Málo kdo si tuto techniku výroby šperků spojí s historií. Chainmaille byl nejčasnější formou kovové zbroje. Byl pravděpodobně vynalezen před 5. stoletím starými Kelty. Název Maile pochází z francouzského slova "Maille", které je odvozeno z latinského "Macula", což znamená "oko sítě". Brnění tvořily železné nebo ocelové kroužky, konce byly buďto slisované, svařované nebo nýtované.

V dnešní době se technika chainmaille využívá hlavně k výrobě šperků.  Je to celosvětově oblíbená technika, přesto je v České republice ještě méně známá. Kroužkované šperky jsou originální neokoukané a zajisté upoutají pozornost. A že takový šperk není zrovna pro vás? Naopak! S kroužky se dají dělat opravdu divy. Od jemných elegantních  jednobarevných šperků, po velké barevné šperky pro ty, kteří se chtějí odlišit. No posuďte sami....


Fotogalerie
Náhrdelník splynutí
Pánský náramek "Z každé strany jiný"
Kytičkové náušnice
Kytičkový náramek
Přívěsek "Krvácím"
Kombinace korálků a kroužků
Náhrdelník "Plesám"
Jemný elegantní náramek
Náušnice Aislyn
Pánský náramek
Náhrdelník "Dračí touha"
Jemé náušničky
Vloženo dne: 27.09.2011 | Autor: Andrea Vachová,  www.umcentrum.cz

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů