Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 9. 2011 12:26

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

se psem na fatru či nízké tatry

Vím,že se to tady už kdysi řešilo,ale nemohu to najít.Uvažujem o výšlapu ve slov.horách,asi pojedem lanovkou z Ružomberoku a pak nějaká hřebenovka; můžou se sem brát psi a jestli ano,můžou být na volno nebo ne?
Vím,že existují i nějaké stránky,kde se to dá načíst,ale nevím,jak se jmenují.

Narazili jste někdy na nějakou kontrolu při výšlapu,která kontrolovala jestli má pes pas a čip?Máme jen očkovací průkaz.

Není tady

 

#2 27. 9. 2011 8:00

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Kuty napsal(a):

Vím,že se to tady už kdysi řešilo,ale nemohu to najít.Uvažujem o výšlapu ve slov.horách,asi pojedem lanovkou z Ružomberoku a pak nějaká hřebenovka; můžou se sem brát psi a jestli ano,můžou být na volno nebo ne?
Vím,že existují i nějaké stránky,kde se to dá načíst,ale nevím,jak se jmenují.

Narazili jste někdy na nějakou kontrolu při výšlapu,která kontrolovala jestli má pes pas a čip?Máme jen očkovací průkaz.

do zahraničí musí být pes čipovaný! sice nás nikdy žádná kontrola nepotkala,ale neriskla bych to bez čipu. jinak jsme se psem byli na malé fatře. naše byla na vodítku, protože není až tak poslušná, kamarádčina byla na volno. všechno bylo OK.

načipovat psa není až tak drahá záležitost a netrvá to dlouho.

Není tady

 

#3 27. 9. 2011 21:17

Jája80
♥♥♥♥♥--
Místo: konečně zase Brno :-)
Registrovaný: 17. 6. 2010
Příspěvky: 706
Web

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Určitě čip a pas. Navíc podle nařízení EU nutné ve všechn členských státech, už nestačí jen tetování a pas. My byli letos s haficí v Rakousku, vě většině případů byla na vodítku, ale spíš proto, že tam nebyl terén na to, aby běhala volně. I u nás třeba v národním parku by psi měli být na vodítku ( i dle lesního zákona ). Řešíme to tak, že běhá volně a pokud by to náhodou někomu vadilo, tak ji prostě připnem a je to smile Na poprvé Ti nikdo hned pokutu dávat nebude wink


http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/7OjT4Rq.jpghttp://lb2f.lilypie.com/7OjTp2.png

Není tady

 

#4 29. 9. 2011 11:14

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Tak výlet na Malou Fatru do Vrátné byl moc prima,s pejskem totaky nemělo chybu.Měly jsme ho na dl.vodítku,dle návšt.řádu tam lzejen se psy na vodítku,tak proč zbytečně prudit,člověk nikdy neví na koho narazí.
Jinak jsme byli s pejskem už 2x takhle za hranicemi poblíž republiky-ještě jednou v Polsku na Čantoryji.Vše autem,samozřejmě kdybychom letěli někam letadlem,tak k tomu načipování i pasu by dojít muselo,ale takhle nás nikdy nikdo nekontroloval a jsem přesvědčená,že ani nebude a proto ani do budoucna neplánujem vyhodit 700,-Kč za čip+pas,jak mě nᚠvet informoval.Přeci jenom to není suma nejmenší a na chodníku ji nenacházíme,je to jen vyhazování peněz a člověk by měl taky uvažovat selským rozumem a ne jen se řídit všelijakými možnými ustanoveními,která zítra mohou být úplně jinak.

Není tady

 

#5 29. 9. 2011 12:57

Jája80
♥♥♥♥♥--
Místo: konečně zase Brno :-)
Registrovaný: 17. 6. 2010
Příspěvky: 706
Web

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Víš Kuty, to není jen o "vyhazování" peněz za čip. Ještě se Ti nestalo, že Tě od někud vrátili zpět, že nemᚠnačipovanýho psa. Ale stát se to může a to pak teprve bude vyhozených peněz za cestu a zaplacené ubytování.... Nebo se někde ztratí a bez čipu a pasu nemᚠnejmenší šanci ho najít. A co když se mu v zahracaničí něco stane a budeš muset k vetovi? Bez mezinárodního pasu? Těžko taky budeš dokazovat, že je očkovaný proti vzteklině a psím nemocem. Nᚠočkovací průkaz Ti neuznají....
Ale je to každého rozhodnutí a každý pak musí nést za své jednání odpovědnost wink


http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/7OjT4Rq.jpghttp://lb2f.lilypie.com/7OjTp2.png

Není tady

 

#6 29. 9. 2011 13:16

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Víš a co když vyjdeš z domu a srazí tě auto,a co kdy,co když,co když - vždy to co když musím samozřejmě objektivně posoudit,jinak bych nemohla ze samohtnýo strachu z cokdyž ani vyjít z domu.
Při projíždění přes hranice - rakousko,polsko,slovensko jsme nikdy neviděli ani človíčka,že by tam někdo vůbec byl,natož aby se pídil po čipu u psa,projíždíme vždy bez jakéhokli zastavování.Na vyložené pobytovky - jezdíme tam pouze k moři či lyžovat, do zahraničí psa ani neberem,to se jedná jen o turistiku v příhran.oblastech,max.na tom slovensku kde se může se psy.

Není tady

 

#7 29. 9. 2011 13:23

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Kuty napsal(a):

Tak výlet na Malou Fatru do Vrátné byl moc prima,s pejskem totaky nemělo chybu.Měly jsme ho na dl.vodítku,dle návšt.řádu tam lzejen se psy na vodítku,tak proč zbytečně prudit,člověk nikdy neví na koho narazí.
Jinak jsme byli s pejskem už 2x takhle za hranicemi poblíž republiky-ještě jednou v Polsku na Čantoryji.Vše autem,samozřejmě kdybychom letěli někam letadlem,tak k tomu načipování i pasu by dojít muselo,ale takhle nás nikdy nikdo nekontroloval a jsem přesvědčená,že ani nebude a proto ani do budoucna neplánujem vyhodit 700,-Kč za čip+pas,jak mě nᚠvet informoval.Přeci jenom to není suma nejmenší a na chodníku ji nenacházíme,je to jen vyhazování peněz a člověk by měl taky uvažovat selským rozumem a ne jen se řídit všelijakými možnými ustanoveními,která zítra mohou být úplně jinak.

říká se, že v.y.s.r.a.n.ý. tratí 2x, tak bacha na to!

Není tady

 

#8 29. 9. 2011 13:25

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Já teda nevím, jak to chodí jinde, ale u nás je třeba čip už povinný. Od léta máme nově pejska, šli jsme ho přihlásit na úřad, zaplatili poplatek a automaticky dostali čip, že si ho máme nechat u veterináře zavést. Vše otázka chvilky a je to.

Není tady

 

#9 29. 9. 2011 13:39

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: se psem na fatru či nízké tatry

AndreaP. napsal(a):

Já teda nevím, jak to chodí jinde, ale u nás je třeba čip už povinný. Od léta máme nově pejska, šli jsme ho přihlásit na úřad, zaplatili poplatek a automaticky dostali čip, že si ho máme nechat u veterináře zavést. Vše otázka chvilky a je to.

u nás zatím čipování povinné není. máme naší pejskovou načipovanou už dlouho, včetně pasu. a právě z toho důvodu co uvedla jája, co kdyby se něco stalo!

Není tady

 

#10 29. 9. 2011 13:41

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: se psem na fatru či nízké tatry

aprill napsal(a):

Kuty napsal(a):

Tak výlet na Malou Fatru do Vrátné byl moc prima,s pejskem totaky nemělo chybu.Měly jsme ho na dl.vodítku,dle návšt.řádu tam lzejen se psy na vodítku,tak proč zbytečně prudit,člověk nikdy neví na koho narazí.
Jinak jsme byli s pejskem už 2x takhle za hranicemi poblíž republiky-ještě jednou v Polsku na Čantoryji.Vše autem,samozřejmě kdybychom letěli někam letadlem,tak k tomu načipování i pasu by dojít muselo,ale takhle nás nikdy nikdo nekontroloval a jsem přesvědčená,že ani nebude a proto ani do budoucna neplánujem vyhodit 700,-Kč za čip+pas,jak mě nᚠvet informoval.Přeci jenom to není suma nejmenší a na chodníku ji nenacházíme,je to jen vyhazování peněz a člověk by měl taky uvažovat selským rozumem a ne jen se řídit všelijakými možnými ustanoveními,která zítra mohou být úplně jinak.

říká se, že v.y.s.r.a.n.ý. tratí 2x, tak bacha na to!

JO,v.y.s.r.a.... a hloupě poctivej to je fakt smrtelná kombinace:P

Není tady

 

#11 29. 9. 2011 13:43

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: se psem na fatru či nízké tatry

aprill napsal(a):

AndreaP. napsal(a):

Já teda nevím, jak to chodí jinde, ale u nás je třeba čip už povinný. Od léta máme nově pejska, šli jsme ho přihlásit na úřad, zaplatili poplatek a automaticky dostali čip, že si ho máme nechat u veterináře zavést. Vše otázka chvilky a je to.

u nás zatím čipování povinné není. máme naší pejskovou načipovanou už dlouho, včetně pasu. a právě z toho důvodu co uvedla jája, co kdyby se něco stalo!

U nás čipování asi povinný taky není,páč čip jsem při plac.popl.nedotala žádný.Dřív bylo tetování,teď si zas vymysleli čip a je otázkou,co bude následovat.Hodně mi to připomíná ty autolékárničky.To se taky muselo,žejo.

Není tady

 

#12 29. 9. 2011 13:45

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Kuty napsal(a):

aprill napsal(a):

Kuty napsal(a):

Tak výlet na Malou Fatru do Vrátné byl moc prima,s pejskem totaky nemělo chybu.Měly jsme ho na dl.vodítku,dle návšt.řádu tam lzejen se psy na vodítku,tak proč zbytečně prudit,člověk nikdy neví na koho narazí.
Jinak jsme byli s pejskem už 2x takhle za hranicemi poblíž republiky-ještě jednou v Polsku na Čantoryji.Vše autem,samozřejmě kdybychom letěli někam letadlem,tak k tomu načipování i pasu by dojít muselo,ale takhle nás nikdy nikdo nekontroloval a jsem přesvědčená,že ani nebude a proto ani do budoucna neplánujem vyhodit 700,-Kč za čip+pas,jak mě nᚠvet informoval.Přeci jenom to není suma nejmenší a na chodníku ji nenacházíme,je to jen vyhazování peněz a člověk by měl taky uvažovat selským rozumem a ne jen se řídit všelijakými možnými ustanoveními,která zítra mohou být úplně jinak.

říká se, že v.y.s.r.a.n.ý. tratí 2x, tak bacha na to!

JO,v.y.s.r.a.... a hloupě poctivej to je fakt smrtelná kombinace:P

podívej kuty, 700 kč není tak vysoká položka, aby si ji nemohla dovolit a je mi tě líto, že tak ...... uvažuješ.

Není tady

 

#13 29. 9. 2011 13:56

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Já to taky nevěděla, že je to defacto u nás povinný, jak jsme měli kdysi pesana dlouhé roky, tak při nahlášení dostal svou registrační známku, co se dávala na obojek. To už teď právě není a je to nahrazeno tím čipem. Nic jsem za to neplatila, je to v rámci poplatku za psa, který se platí tak jako tak. A při očkování u veterináře jsem čip hned nechala zavést a mám klid big_smile

Není tady

 

#14 29. 9. 2011 14:10

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: se psem na fatru či nízké tatry

aprill napsal(a):

Kuty napsal(a):

aprill napsal(a):


říká se, že v.y.s.r.a.n.ý. tratí 2x, tak bacha na to!

JO,v.y.s.r.a.... a hloupě poctivej to je fakt smrtelná kombinace:P

podívej kuty, 700 kč není tak vysoká položka, aby si ji nemohla dovolit a je mi tě líto, že tak ...... uvažuješ.

To už se radši půjdu na "mnv" zeptat,jestli čip není v ceně popl.za psa-ale platíme jen 300,-Kč.

Jo,jinak jestli je nebo není 700 moc nebo málo to je otázka,jak pro koho,ale já prostě nejsem ten ovčí tip,abych si to vydání zdůvodnila pouze tím,že to vlastně "není až tak moc".Takhle uvažovali mnozí,kteří nakonec přišli na buben,nic nestálo vlastně moc.Ale já nejsem žádná jabloň abych se furt nechala očesávat.

Není tady

 

#15 30. 9. 2011 9:46

Jája80
♥♥♥♥♥--
Místo: konečně zase Brno :-)
Registrovaný: 17. 6. 2010
Příspěvky: 706
Web

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Kuty, však nebuď ovce a nenech se očesávat jako jabloň... Až Tvůj hufínek za hranicema někoho kousne, spláčeš nad vejdělkem. A hlavně neříkej, že Tvůj hafíček by nikdy nikoho nekousl... Stát se to může i sebelíp vychovanýmu psovi.


http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/7OjT4Rq.jpghttp://lb2f.lilypie.com/7OjTp2.png

Není tady

 

#16 30. 9. 2011 14:14

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Mám vychovaný neagresivního psa - a) a za b)i kdyby teda k takové hrůze došlo,tak bude ten průšvih i tak,nemluvě o čipu a pasu.Lepší je takovým situacím předcházet,ale ne určitě tím,že budu platit nějaké nesmysly na všechny strany a všem.

Není tady

 

#17 30. 9. 2011 14:37

Jája80
♥♥♥♥♥--
Místo: konečně zase Brno :-)
Registrovaný: 17. 6. 2010
Příspěvky: 706
Web

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Hele Kuty, a víš Ty, co to vlastně je ten mezinárodní pas pro psy a co všechno obsahuje? Pokud ho máš, ani to pokousání není žádná trága wink Ale každý činí podle svého uvážení. A pak si za to nese následky stolt
Jen nechápu jedno, proč se teda ptáš, jak vycestovat se psem za hranice, když pak prohlásíš, že je to stejně všechno jenom další nesmysl na vytahování peněz z lidí....


http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/7OjT4Rq.jpghttp://lb2f.lilypie.com/7OjTp2.png

Není tady

 

#18 2. 10. 2011 23:00

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: se psem na fatru či nízké tatry

Jájo, já se neptám jak vycestovat nýbrž co je možno očekávat,když už předem vím,že nemáme čip a pas a ptám se po mžnostech pohybu psa,což jsem si nakonec vyguglila v návštěvním řádu přílusného np.

ale i tak díky vám všem za odpovědi.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů