Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 21. 9. 2011 13:01

Zorro Mstitel
♥♥♥----

Dopis tety

Hezký den, přečtěte si příběh jedné rodiny očima tety. První díl najdete zde a pokračování zde.

Není tady

#2 21. 9. 2011 14:17

javena
♥♥♥♥♥♥-

Re: Dopis tety

No, teta to napsala móc pěkně, jen mi jaksi chybí konec. Tedy nějaký slohově smysluplný. tongue
Jinak na to, že je asi 300 km od odmova a má dvě děti, má poměrně dost času, až závidím, když má čas asistovat u stěhování svojí švagrový od manžela.
Moje kamarádka má taky jiný přístup ke svému dítěti než já, což z ní ještě nedělá divnou matku, leda bych si myslela, že já jsem nejlepší a kdo to nedělá jako já je divnej.
Informace o soužití bratra s manželkou získané od maminky (ke všemu tchyně) jsou z druhé ruky, co říkal bratr se dozvídáme zase od maminky... která sděluje toto povětšinou telefonem.
Nějak mi to tahá za uši, soráč.
Tetě bych vzkázala, že její výpověď o její rodině resp. bratrově rodině může být zkreslená, že si má všímat rodiny svojí a nestrkat nos do záležitostí někoho jinýho, dospělýho a svéprávnýho.
Celé to navíc působí velmi zaujatě už od začátku. Nastávající byla jednoduchá...
Hlavně, že teta je složitější... roll

Není tady

#3 21. 9. 2011 14:35

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Tak jsem dočetla.
I na mě působí zpověd tety tak nějak divně, jako že by pomlouvání snachy? Jak teta může vědět, co se mi dvouma lidma odehrálo? A že jejího bráchy, je taky dost, ale jen slovně. Hm, ona někdy i jízlivá slova můžou hodně bolet.
Každopádně po přečtení jsem si vybavila moji švagrovou,která bydli 150 km od nás, jezdí sem občas, tak jednou za čtvrt roku.
Když se dozvěděla,že máme před rozvodem,napsala mi meila, že bych měla odejít já, že jsem strašná a že jejího bráchy je sice taky dost, ale že on za nic nemůže.
Doma jsme to vyřešili spolu, ale švagrovou k tomu nepotřebuju. Protože na vině jsou vždycky oba.
A tchyně si bude skoro vždy zastávat svého synka, a kdo ví, co povídá po telefonu tetě.
Navíc nechápu,proč teta vidí ve švagrové jednoduchou ženskou,která nemůže kojit, a dítě nepřiměřeně obléká.
Jen mě tak napadá, neměla by si raději teta hledět svého?

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#4 21. 9. 2011 15:02

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

na mě tetka nepůsobí dobře. s takovou bych se asi brzo přestala stýkat wink
sebe líčí jako chudinku první třídy, jak to měla v životě těžký, ale dokázala si udělat školu a najít práci.
po manželce svého bráchy jede jak slepice po flusu. je mi protivná už jen z toho psaní, drbna, co se  do všeho sere, pomlouvá, řeší po čem je jí prd.
přijde mi, že to u ní se sebevědomím nebude žádná sláva, když si takhle blbě dokazuje, že ona je vlastně (chudák malá) lepší roll
ale však na ni taky jednou dojde.

Upravil(a) PPavlaa (21. 9. 2011 15:03)

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#5 21. 9. 2011 15:07

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

Nepochopila jsem nač se zveřejňuje bezpointový příběh..hmm

Není tady

#6 21. 9. 2011 19:37

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Revliba napsal(a):

okurková sezona

Není tady

#7 22. 9. 2011 8:30

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Tak teta třeba jen chtěla ukázat, že nejsou všechny mámy super, ale jsou i takové, se kterými chlapi na stridavce "bojují".

Bohužel jsme měla taky ve svém okolí pár případů, který byly tomu z vyprávění od tety podobné minimálně z poloviny.
Ten článek mi připomněl jeden z doby, kdy já byla ještě vdaná a s BM jsme měli jednoho dobrého známého. Ten si našel partnerku a odstěhovali se z našeho města tak 100 - 150 km daleko. I přesto jsme se stýkali a volávali si. Pořídil si tam rodinu. Nevím jak jejich manželství vypadalo, ale jak se zachovala jeho partnerka a zároveň matka jejich dcery je hnus.
Z vyprávění onoho kamaráda jen víme, že jednoho dne, když byl kamarád v práci jeho přítelkyně vystěhovala celý byt, vzala dceru a psa, kterého nesnášela ale kamarád ho miloval a vrátila se zpět do našeho města. Kde skončil pes nevíme. Ale to, že mu odmítala jejich malé miminko ukazovat, že za ní tady přijela i babička miminka a prosila ji venku, aby ji malou ukázala alespoň v kočárku je silné kafe.
Jednou ji můj BM dokonce potkal sedět v zakouřené hospodě se skiny a kočárek s malou stál vedle stolu. Říkal, že musel odejít, jinak by jí tam chytnul a vyliskal.

A nᚠkamarád? Ze začátku o malou bojoval. Ale boj proti OSPODu a soudům je hodně složitý a dlouhý, takže to vzdal. Pořídil si novou rodinu a snad je šastný.

Upravil(a) Kuřátko (22. 9. 2011 8:33)

Není tady

#8 22. 9. 2011 9:25

javena
♥♥♥♥♥♥-

Kuřátko, já znám taky jednu, co se stěhovala ve čtyři ráno, protože nechtěla aby u toho byl partner a otec společného dítěte. Měla na to pár hodin, protože kdyby to nestihla, asi by ji zabil. Několik měsíců předtím spávala společně se synem zamčená v dětském pokoji, aby na ně tatínek nemohl... Pointa je, že toho člověka znám, vídám ho doteď a víš co - v životě bych neřekla, že by byl schopen zbít vl. dítě a jeho matku. Ona samo nic nikde nehlásila, taková ostuda...
Takže když se koněčně rozhodla odejít, udělala to takto a hádej - fakt mu kluka nepůjčovala. Co o ní říkají známí a rodina partnera je jí už fuk. Je v pohodě.
Nejsou všechny mámy super, ani tátové. Někdy se i stane, že najdeš partnera, co je ač dospělý  ve vleku rodiny... a pak se těžko žije, když tchýně na tobě nenechá ni suchou, nebo když se jako zeák ničím nezavděčíš. Taky znám jednoho, co pořád dokazoval tchánovi, že si jeho dceru fakt zaslouží, až z toho začal pár let po svatbě pít, a když ho to po deseti letech přestalo bavit našel si někoho, kdo měl normální rodinu. Přestal chlastat a je to zase bezva chlap.
Ten dopis tety mi přijde neskutečně zaujatej, bez pointy, zpackanej... tudíž vlastně nic neříkající. Teda jo - říká mi, že mít tuhle ženskou za švagrovou musel být očistec... a protože o bratrovi kromě toho, že miloval les a vybral si jednodušší nevěstu tam nic moc psáno není... tak fantazie pracuje naplno... a se mladé paní vlastně ani nedivím. BI.

Není tady

#9 22. 9. 2011 10:19

agewa
♥♥♥♥♥♥-

ono je často všechno trochu jinak  než vypadá na venek.
já když kamarádce řekla, že se rozvádím, tak jsem jí hrozně překvapila. Ona netušila, že manža hraje automaty a dělá dluhy ( paradoxně jsem se za to styděla já a tajila to), ve společnosti byl ex šarmantní , společenský, kamarádský. O děti ( když měl dobrý den a nepil) se uměl postarat a dělal to i rád i veřejně . To vidět bylo a kámošky mi to záviděly.

Není tady

#10 22. 9. 2011 10:22

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Existujou hezká česká rčení http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
po přízni řízni a švagrová - hadová
Netroufnu si po přečtení výrazně jednostranného (a zaujatého) dopisu ani odhadnout, natož soudit, kdo má pravdu a kdo je neřád... ale je fakt, že co znám a slyším, tak se švagrovky zrovna moc v lásce nemívají... většinou, výjimky povoleny http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Pak stačí, aby si máma dceři "postěžovala" na prkotinu, která by se normálně přehlídla...  zapracujou rodinný vztahy, vzdálenost, neznalost tý druhý rodiny a z komára je v ten moment velbloud... dvouhrbej. Možná, kdyby byla slyšena i druhá strana (nebo byl vztah švagrovejch lepší), vypadalo by dost stížností úplně jinak.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#11 22. 9. 2011 10:35

javena
♥♥♥♥♥♥-

agewa napsal(a):

ono je často všechno trochu jinak  než vypadá na venek.
já když kamarádce řekla, že se rozvádím, tak jsem jí hrozně překvapila. Ona netušila, že manža hraje automaty a dělá dluhy ( paradoxně jsem se za to styděla já a tajila to), ve společnosti byl ex šarmantní , společenský, kamarádský. O děti ( když měl dobrý den a nepil) se uměl postarat a dělal to i rád i veřejně . To vidět bylo a kámošky mi to záviděly.

Jo, jo,  podobná zkušenost - takovej fajn mužskej a vy se prej rozvádíte... stolt
No, to von byl zlatej, vo tom žádná... tongue Jeho rodina to naplno pochopila, až když jim zadlužil střechu nad hlavou... ale musím říct, že mi v době kdy jsme šli od sebe neřekli půl křivýho slova (bych je taky roznesla na kopytech tongue) a co říkali okolo mi je u zádele. wink Švagrovka dost ochladla, ale jak jí rozpálil ten dluh na baráku, tak jsme zase v kontaktu. wink
Myslím, že je ráda, že nikam nepsala dopisy o soužítí a rozchodu svého milovaného bratra a jeho ženy, která mu chudákovi.... vissla dosaď cokoli, protože ve světle pozdějších událostí by to ukazovalo především na její charakter. smile

Není tady

#12 22. 9. 2011 13:14

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Revliba napsal(a):

Revlibo, to má být příběh na pokračování, takže se zřejmě vbrzku můžeme těšit na III. díl tongue

Já nepochopím, kvůli komu nebo kvůli čemu se ta paní rozhodla prát špinavé prádlo svojí rodiny na veřejnosti a co svým "Dopisem tety" vlastně sleduje. Z tohoto dopisu vyplývá, jaký je její bratr anděl a jaká je její švagrová sketa, což mi zavání jednostrannou zaujatostí a z tohoto důvodu má tento dopis pro mě nulovou vypovídací hodnotu o tom, jak to v rodině skutečně fungovalo.

Jako slohové cvičení a napínavý příběh na pokračování fakt dobrý big_smile, ale z celého příběhu na mě čiší akorát velká zaujatost vůči švagrové a velká snaha nekriticky nadržovat vlastnímu bratrovi stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#13 22. 9. 2011 13:54

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Kiara napsal(a):

Revliba napsal(a):

Revlibo, to má být příběh na pokračování, takže se zřejmě vbrzku můžeme těšit na III. díl tongue

Já nepochopím, kvůli komu nebo kvůli čemu se ta paní rozhodla prát špinavé prádlo svojí rodiny na veřejnosti a co svým "Dopisem tety" vlastně sleduje. Z tohoto dopisu vyplývá, jaký je její bratr anděl a jaká je její švagrová sketa, což mi zavání jednostrannou zaujatostí a z tohoto důvodu má tento dopis pro mě nulovou vypovídací hodnotu o tom, jak to v rodině skutečně fungovalo.

Jako slohové cvičení a napínavý příběh na pokračování fakt dobrý big_smile, ale z celého příběhu na mě čiší akorát velká zaujatost vůči švagrové a velká snaha nekriticky nadržovat vlastnímu bratrovi stolt

ona paní přepokládá, že rodinu někdo pozná. dopis je psaný pro NĚKOHO, jeho účelem je  ranit  dumbom

Není tady

#14 22. 9. 2011 14:18

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Hm ... "Dopis tety" okomentovalo už celkem 12 příspěvků a ani jeden z nich se nevyjádřil v tom smyslu, jaký je tetin bratr chudák a jak mu bylo ze strany jeho manželky ukřivděno tongue

Čtenáři zaujali buďto rezervované stanovisko, ve smyslu "kdo ví, jak to u nich všechno bylo" anebo přímo obvinili pisatelku, že se plete do věcí, do kterých jí nic není, nadržuje bratrovi a na švagrovou nasazuje psí hlavu big_smile Pokud bylo účelem tohoto dopisu někoho ranit, snaha velmi pravděpodobně vyšla naprázdno, protože averze vůči švagrové v "Dopisu tety" se dá číst (nejen) mezi řádky.

Mně se totiž opravdu nelíbí, když někdo, aby obhájil "čest rodiny" vytáhne do boje -  a s nenáviděnou osobou si začne vyřizovat účty prostřednictví médií dumbom Už jsem psala, že špinavé prádlo se má prát především doma a pokud někdo rozjede takovou akci, nezíská si většinou žádné sympatie, a už je pravda jakákoliv stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#15 23. 9. 2011 20:21

Střídavka
♥♥-----
Web

Pokud se někdo chová tak hnusně, jako matka zmiňovaná v příspěvku - což bohužel není mezi některými rozvoduchtivými matkami neobvyklé - a okolí (soudy apod.) podporuje tuto matku, která de facto brání otci ve výchově, lze pochopit bezmoc těch, kdo jsou tímto dotčeni - tatínka i jeho příbuzných. Zveřejnění těchto nepravostí je pak jedinou možností, jak na ně poukázat. Děkujeme všem, kdo se v takových případech ozvou a pošlou nám svůj příběh, aby i ti, kdo se s podobnou situací zatím naštěstí nesetkali, pochopili, že je něco shnilého ve státě českém. Tyto příběhy budeme proto samozřejmě dál rádi zveřejňovat - viz např. http://www.stridavka.cz/zkusenosti.html I když bychom byli mnohem raději, kdyby nebylo co zveřejňovat, rodiče byli zodpovědní, nerozváděli se, a když už, tak nebránili druhému rodiči ve výchově. Dokud tomu tak nebude, má publikace těchto nepravostí svůj smysl.

Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

#16 23. 9. 2011 20:25

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

střídavko, tys s nimi žil, že víš, že to tak je wink

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#17 24. 9. 2011 9:32

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Střídavka napsal(a):

Pokud se někdo chová tak hnusně, jako matka zmiňovaná v příspěvku - což bohužel není mezi některými rozvoduchtivými matkami neobvyklé - a okolí (soudy apod.) podporuje tuto matku, která de facto brání otci ve výchově, lze pochopit bezmoc těch, kdo jsou tímto dotčeni - tatínka i jeho příbuzných. Zveřejnění těchto nepravostí je pak jedinou možností, jak na ně poukázat. Děkujeme všem, kdo se v takových případech ozvou a pošlou nám svůj příběh, aby i ti, kdo se s podobnou situací zatím naštěstí nesetkali, pochopili, že je něco shnilého ve státě českém. Tyto příběhy budeme proto samozřejmě dál rádi zveřejňovat - viz např. http://www.stridavka.cz/zkusenosti.html I když bychom byli mnohem raději, kdyby nebylo co zveřejňovat, rodiče byli zodpovědní, nerozváděli se, a když už, tak nebránili druhému rodiči ve výchově. Dokud tomu tak nebude, má publikace těchto nepravostí svůj smysl.

myslím, že publikace by měla smysl, kdyby tam bylo stanovisko i druhé strany. V rámci "objektivity " by to mohla být pro změnu sestra matky.

Není tady

#18 24. 9. 2011 9:44

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

střídavka ale nechce být objektivní smile

Není tady

#19 24. 9. 2011 12:23

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

agewa napsal(a):

Střídavka napsal(a):

myslím, že publikace by měla smysl, kdyby tam bylo stanovisko i druhé strany. V rámci "objektivity " by to mohla být pro změnu sestra matky.

objektivní stanovisko by mohl podat tak možná někdo ze sousedů. Občas se sice stane že se objeví nějaká "černá ovce rodiny" a situaci popíše tak, že zní v neprospěch vlastní krve, ale to jsou spíše vyjímky. Je to jako jakýkoliv jiný příběh tady z babinetu, kde je pouze stanovisko jedné strany a my můžeme buď souhlasit nebo nesouhlasit, což většinou vychází pouze z vlastních zkušeností a objektivita jde úplně stranou.
Když někdo napíše že např. doma zažívá peklo domácího násilí, může to vypadat jako jasný případ, záleží jen na obratnosti pisatele. Ve skutečnosti ta situace může být uplně jiná a mohla jen přilítnout facka za neustálé psychické násilí a vydírání, dokud se nevyjádří druhá strana, je to jen mlácení slámy. Asi tolik wink
Co napsat k dotyčnému příběhu? Nevím, je to klasika, jsem zvědav jestli bude napsáno dokončení, dá se dopředu dohadnout jak to šlo dál. A jestli věřím nebo nevěřím tomu co dopis popisuje je úplně vedlejší

Není tady

#20 24. 9. 2011 12:25

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

PPavlaa napsal(a):

střídavka ale nechce být objektivní smile

Pavlo, co je to "být objektivní"? Každý soudí podle sebe, podle svých zkušeností. Střídavka může mít úplnou pravdu stejně jako může být úplně vedle

Není tady

#21 24. 9. 2011 12:58

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

nebo se chytat i příběhů, přitažených za vlasy, protože se to zrovna hodí do krámu, že wink

Není tady

#22 24. 9. 2011 13:07

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Střídavka napsal(a):

Tohle šílené tahá za uši dumbom

Není tady

#23 25. 9. 2011 19:31

Taylor
♥♥-----

Tak jsem také dočetla a žádné "nepravosti", které by švagrová spáchala, jsem neobjevila.  Až na to, že utekla k rodičům, ale co my víme, co se před tím odehrálo? Že by přece jen to bití???? wink Může to být všecko jinak, třeba ta teta má fakt pravdu a švagrová je příšerná, nesnesitelná ježibaba. Ale my vlastně o soužití těch dvou nevíme nic. A ten styl dopisu se mi prostě nepozdává.

Není tady

#24 28. 9. 2011 10:54

Střídavka
♥♥-----
Web

Kuřátko napsal(a):

Tohle šílené tahá za uši dumbom

Rozvoduchtivé matky = ty, které nemají zachování rodiny dětem jako absolutní prioritu, ale které dají přednost rozvodu před řešením problémů nebo smířením se s nimi. Bohužel je takových u nás hodně, společnost rozpad rodiny čím dál víc podporuje, z toho plyne i dnešní příšerná 50 % rozvodovost.

Odlišný náhled na věc dnes už mají snad jen křesané:

Znovu se rozhodni milovat, a to svou vůlí. Třeba proti citům, pocitům, zkušenostem a hlavně proti své hrdosti. To rozhodnutí je důležité, protože Pán Ježíš tě naplní novou láskou. Když miluji, pak mi jde o dobro druhého, a láska najde způsob, jak navázat přetrženou nit komunikace. Moje hrdost je hotová hned: „Když nechceš, mᚠsmůlu.” Přesně podle zásady: „Jak nechceš, aby lidé jednali s tebou, tak jednej s nimi.” Přímo nebezpečné jsou rady od nevěřících, třeba i přátel, protože dnešní svět už nejedná podle křesanských zásad a nabízí destruktivní řešení. Zároveň tě utvrzují ve falešném postoji, že mᚠna to právo.

Zdroj: http://www.stridavka.cz/jak-muzes-milov … nzela.html

Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

#25 28. 9. 2011 10:59

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Střídavko - mᚠpravdu v tom, že se neskutečně mnoho párů v dnešní době rozvádí i kvůli maličkosti.
Ale neobvinovala bych jen jak píšeš rozvoduchtivé matky. Ale i otce,protože ty taky maj svůj podíl. Ve vztahu manželském jsou dva - žena a muž, a můžou za to,že se rozvádí oba.
PRomin, ale co píšeš
Znovu se rozhodni milovat, a to svou vůlí. Třeba proti citům, pocitům, zkušenostem a hlavně proti své hrdosti
Třeba proti citům, pocitům? Jak můžeš milovat bez citu? bLBOST

Každý den je jen jednou za život

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí