Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 13. 9. 2011 10:17

Soffia
♥------

Mám vše a přesto mě to trápí, proč?

Ahoj,

Měla jsem krásné dětství, mám sestru. Oba rodiče se nám plně věnovali. Spousta výletů a prázdniny u moře. Výchova jak bys met - vyrovnaná, ani jedné ze svých dcer nenadržovali. Nikdy se před námi nehádali. Hodně si s námi povídali, hrály hry, prostě vše co by si dítě mohlo přát!

Je mi 25let, jsem čerstvě vdaná a zdálo by se, že i šastná. Můj muž je též úžasný, pomáhá mi v domácnosti, je tulící se a lásku mi dává také najevo. Moře, výlety... to vše také.

V čem je problém?

Jáááj, mám takový dojem, že mám takovou tu neviditelnou pupeční šňůru ke svým rodičům. Neustále myslím na to jaké to bylo hezké, že je mám moc ráda, a chci s nimi jezdit na výlety i k moři...vím, že už to nebude stejné jako dřív, ale v jejich přítomnosti je mi opravdu moc hezky. 

Pravda, manžel by chtěl, už to sdílet jen se mnou. Podstupuje to jenom proto, že mě má rád, tak jede se mnou a mou rodinou na výlet nebo k moři.

Říkám si, že moji rodiče tohle podstoupili také když byly mladí, také odešli od svých rodičů a začali žít svůj vlastní jen spolu a rodiče vídali jednou týdně ne-li za 14dní.

A já ke všemu pracuji v rodinné firmě se svými rodiči, sestrou a se svým manželem.

Tak proč mě tohle všechno trápí, proč na to neustále myslím, a bojím se opustit vše tak známé a přesto že je vidím každý den. A ve vztahu jsem moc šastná. Plánujeme děti, a já se bojím, že budu furt inklinovat ke svým rodičům, že tam budu tahat děti a budu neustále jen s nimi, abych neměla pocit, že mi něco utíká.

Jinak rodiče ty si vedou dobře, o mě a mém myšlený ani netuší a já jim to říkat nebudu, je to můj boj a nechci je tím trápit. Ty si to začínají užívat létáním na dovolené a na výlety sami dva.

Co mám dělat? Prochází tím také někdo, nejsem jediný cvok zamilovaný do minulosti, který se nemůže od ní odprostit?

Život je někdy jako malování bez gumy.

Není tady

#2 13. 9. 2011 11:58

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

Re: Mám vše a přesto mě to trápí, proč?

Soffia napsal(a):

Ahoj,

Je mi 25let, jsem čerstvě vdaná a zdálo by se, že i šastná. Můj muž je též úžasný, pomáhá mi v domácnosti, je tulící se a lásku mi dává také najevo. Moře, výlety... to vše také.

V čem je problém?

Jáááj, mám takový dojem, že mám takovou tu neviditelnou pupeční šňůru ke svým rodičům. Neustále myslím na to jaké to bylo hezké, že je mám moc ráda, a chci s nimi jezdit na výlety i k moři...vím, že už to nebude stejné jako dřív, ale v jejich přítomnosti je mi opravdu moc hezky. 

Pravda, manžel by chtěl, už to sdílet jen se mnou. Podstupuje to jenom proto, že mě má rád, tak jede se mnou a mou rodinou na výlet nebo k moři.

Říkám si, že moji rodiče tohle podstoupili také když byly mladí, také odešli od svých rodičů a začali žít svůj vlastní jen spolu a rodiče vídali jednou týdně ne-li za 14dní.

Co mám dělat? Prochází tím také někdo, nejsem jediný cvok zamilovaný do minulosti, který se nemůže od ní odprostit?

to bude ono..jsi čerstvě vdaná a manžel z lásky k tobě podstupuju i to, co by za jiných okolností nedělal..dřív nebo později na to dojde.
Já mám ráda manželovo rodiče, klidně s námi mohou jet občas na výlet, ale kdyby to mělo být pokaždé..vadilo by mi to. Chci některé prožitky sdílet jen se svým mužem a dětmi.

Jinak to, že máte v rodině hezké vztahy ti může leckdo závidět.

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#3 13. 9. 2011 14:11

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Az budes mit chvili klid, zkus se uvolnit a predstav si svoje vlastni narozeni. Od zacatku, uvedom si, jak se citis, jak te masiruji kontrakce, jak sestupujes dolu az po moment, kdy lezis na mamine brise. Predstav si tatu vedle vas a pak si predstav, jak ty sama strihas pupecni snuru. V ten okamzik rekni rodicum, jak moc je mas rada  i to, ze uz jsi velka holka a dal pujdes sama. Prozij si u toho vsechny emoce naplno, nepospichej, vezmi si tolik casu, kolik na to bude potreba .
Mam dojem, ze potom zjistis, ze uz muzes jet na vylet i sama tummenupp

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#4 13. 9. 2011 14:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Jako "čerstvá novomanželka" si (asi) někde v koutku mysli začínᚠuvědomovat, že to krásný šastný dětství skončilo... a ty bys ještě tak moc nechtěla bejt "dospělá" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Tví rodiče to zřejmě vědí a protože jsou (samozřejmě http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png) rozumnější, tak si "začínají užívat létáním na dovolené a na výlety sami dva" - jednak kvůli sobě - konečně..., jednak proto, aby třeba mohli říct "my už něco máme, tak s vámi jet nemůžeme". Oni totiž vědí, že tchánovci za zády nejsou pro novomanžele to pravý ořechový... tak tu pupeční šňůru překusujou sami http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png. Nebraň v tom jim ani sobě - jestliže jste spolu v práci pořád, měla by ses učit a naučit trávit volno bez nich - nakonec kdybys pracovala jinde, taky by sis pravděpodobně netahala kolegy do soukromí... a ty už mᚠdneska soukromí s manželem, ne s maminkou a tátou.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#5 13. 9. 2011 16:35

Soffia
♥------

laminanonte:   asi... ne asi určitě máte pravdu. Dřív nebo později, tak jako tak. Snad si to už uvědomím. Už kvůli manželovi, nechci mu zanechávat společné zážitky jen s mými rodiči a se mnou, ale i jen sami dva a pak i děti. Vztahy máme opravdu krásné, ale nevím zda to není až moc naškodu, když se nedokáži od nich odpoutat big_smile . Děkuji smile

Dita.L:  nemám slov, krásné... zkusím to. Už jen při čtení vaší rady, jsem měla na krajíčku, něco na tom bude... zkutečnost, pravdivost? Ale vystihla jste to, tak nějak to cítím rodna Moc vám děkuji smile

helena: to je pravda, dětství, už pouhé slovo mi vyvolává na tváři úsměv. Myslím, že  každý z nás má v sobě vnitřní dítě, ale umět s ním komunikovat (hlavně s tím mým) není lehké smile
Rodiče jste vystihla, i oni se od nás odstěhovali a nechali nám byt s hezkým nájmem, aby jsme si mohly šetřit. Totéž jsem si také říkala, mohla jsem pracovat jinde a nic bych na tom nezměnila, teď už si to jen uvědomit! Chjo sad Snad. Též vám moc děkuji za radu smile

Teď si to budu pročítat a (zkoušet) a snad mi to do té mé děravé hlavy vleze a uvědomím si to... čas vrátit nejde...svým počínáním to jen prodlužuji, a pro obě strany rodiče a novomanželé, to asi není to pravé ořechové. Ještě jednou vám moc děkuji za užitečné rady par

Není tady

#6 13. 9. 2011 20:34

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Holčinko, přijde mi, že jsi nějakým způsobem přeskočila pubertu. Že si neuvědomuješ, že rodiče mají také své chyby. Puberta nám většinou pomáhá od rodičů odejít a rodičům pomáhá odpojit se od dětí. Zkus si představit budoucnost za deset patnáct let, jak by asi vypadala?

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#7 17. 9. 2011 21:11

PodzimníTanec
♥------

nepovolená reklama

Upravil(a) Ronja (17. 9. 2011 21:32)

Není tady

#8 25. 12. 2011 22:42

Soffia
♥------

PavlaH: myslím, že jsem přeskočila pubertu! Asi bohužel, nevím... hmm V mých 11-12 letech maminka onemocněla, měla rakovinu a museli ji vybrat spodek, a během ozařování jí spálili ledvinu, tak šla na další operaci, v mých 18 letech, byla vyléčena, rok na to jsem si našla přítele...

Vím, že za 15let by to asi nemělo vypadat, tak jak by to asi dopadlo dopadne?, ale asi nějakým způsobem si ji snažím užívat, že vůbec žije a tak...

Není tady

#9 26. 12. 2011 8:38

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Soffia napsal(a):

PavlaH: myslím, že jsem přeskočila pubertu! Asi bohužel, nevím... hmm V mých 11-12 letech maminka onemocněla, měla rakovinu a museli ji vybrat spodek, a během ozařování jí spálili ledvinu, tak šla na další operaci, v mých 18 letech, byla vyléčena, rok na to jsem si našla přítele....

Ta situace s Tvou maminkou v Tvé pubertě Ti nedovolila se na ni ani zlobit, co? Jak taky, když byla nemocná? Vážně nemocná.
Obávám se, že skutečně problém tkví v tom , jak jsi přeskočila proces oddělování od rodičů.
Neměla jsi prostor dozrát. Teď musíš dozrávat "za pochodu".

Myslíom si, že Ti žýádný příspěvek v diskuzi, žádný názor nevejde do hlavy tak, aby něco změnil na Tvém životě. Mám dojem, jako bych tu četla prosbu o radu a návod. Všechny názory bereš, vše je pro Tebe lepší, než to, jak se cítíš Ty. Ale ten život žiješ Ty. Je důležité, aby ta změna vycházelůa z Tebe, ne z toho, co Ti někdo poradí.

Holky tady mají zkušenosti s rodinnými konstelacemi, myslím, že by to mohla být jedna z metod, co by Ti dovolila uvědomit si své místo v rodině.

Není tady

#10 26. 12. 2011 11:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Sofi, ksús si predstavi, že rodičov mᚠza sebou, za chrbtom, ako neivditežnú podporu, po boku manžela a spolu sa všetci dívate do budúcnosti, na tvoje/vaše budúce deti... A občas si tú predstavu vyvolaj. Dieaom svojich rodičov zostaneš navždy, ale pribudnú k tomu - vlastne už jedna pribudla - ďalšie úlohy, a hlavne pri deoch to bude naliehavejšie, lebo a budú urgentne potrebova... až do chvíle, kým rodičia zostarnú natožko, že nebudú sebestační.
Ak sa s nimi vídaš každodenne ov firme, duševnej hygiene len prospeje, ak budeš/te trávi vožný čas osamote. Skúste si s mužom nájs nejakého koníčka alebo parrtiu kamarátov,  s ktorými by ste trávili spoločný vožný čas, pričom rodičov môžete kontaktova OBČAS, pre zmenu. (Mmch, mňa musel s láskou, ale razatne otec "nakopnú", aby som sa - po hádke - odsahovala jednak kedysi k mužovi, druhak nedávno do vlastného.. big_smile U rodičov v závetrí, hlavne ak máte dobré vzahy, je fajn a bezpečne, ale... treba okúsi aj iné. Aj ja som odkladala svoje nedávne odsahovanie čiastočne aj kvôli maminej rakovine, ale potom som uznala, že fyzicky a logisticky ma nepotrebuje a psychickou oporou jej môžem by aj z iného bytu... stolt )

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#11 26. 12. 2011 21:41

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Soffio,  situace s vážnou nemocí mámy ti opravdu zkomplikovala život. Ale ty tu zátěž nemusíš nést dál. Ve tvém příběhu se ted trochu ztrácím. Asi by to chtělo zkušenějšího průvodce, nebo možná podívat se na oba rodiče jako na dvě nádoby, které obsahují spoustu pohledů. Jejich vlastnosti mohou být kladné, ale i zápo*né, jejich činy mohou mít dvě strany mince. je třeba aby sis uvědomila, co ti dali, aby sis uvědomila, že jsi a navždy budeš dcera a že to co mᚠjednou budeš muset předat dál. To že zůstávᚠ- to nic neřeší, jen konzervuje danou situaci.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí