Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 9. 2011 21:17

Zuzii
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 5. 2007
Příspěvky: 924

Vyšetření vejcovodů metodou HyCosy

Ahoj holky, nemáte nějakou zkušenost s vyšetřením průchodnosti vejcovodů metodou HyCoSy (ultrazvuková hysterosalpingografie). ? Asi mě to nemine hmm Jak dlouho to trvá, bolí to a můžem se po tom snažit?

Není tady

 

#2 9. 9. 2011 14:58

gall
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Most
Registrovaný: 14. 12. 2008
Příspěvky: 2510

Re: Vyšetření vejcovodů metodou HyCosy

Ahojky
nejsem si úplně jistá jestli to není nějaká inovace, ale hysterosalpingografii jsem kdysi podstoupila, jen nevím jestli byla ultrazvuková vissla
u mě to probíhalo tak že ti spodem stříknou kontrastní látku dělohou do vaječníků a pod rentgenem kontrolují průchodnost.
Příjemné vyšetření to není, nebudu lhát celkem to bolí, u mě to trvalo asi cca 15 minut, ale to nejnepříjemnější trvá cca minutu, když rentgenují plné vejcovody, jakmile látku zase vypustí a tlak v břiše zmizí je to v pohodě. Oproti LPS lepší v tom že je to bez narkózy a jdeš po pár hodinách dom. Břicho mě bolelo asi jeden den, ale jinak dobrý. Se snažením hned potom si nejsem jistá, přece jen to břicho trochu bolí. Ale podle mě druhý až třetí den OK.
Já mám děložní čípek po konizaci takže zkrácený, u měl byl trochu i problém na něj uchytit to zařízení kterým se vstřikuje ta látka, takže i to bylo celkem nepříjemný.
Je to už dva roky, asi těsně potom bych ti napsala něco jiného dumbom ale teď s odstupem času si myslím že se to dalo zvládnout.

držím palce hjarta


Vojtík
http://www.tickerclub.com/cache/75eb15045f.png
Johanka
http://www.tickerclub.com/cache/22660ba17f.png

Není tady

 

#3 11. 9. 2011 20:06

Zuzii
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 5. 2007
Příspěvky: 924

Re: Vyšetření vejcovodů metodou HyCosy

Gall, díky za zkušenost. Také jsem četla podobné - že to není nic moc bolí to jak čert apod. Tohle ale nemá být RTG vyšetření, ale prý fyziol. roztok + následný ultrazvuk.... va

Není tady

 

#4 11. 9. 2011 22:25

gall
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Most
Registrovaný: 14. 12. 2008
Příspěvky: 2510

Re: Vyšetření vejcovodů metodou HyCosy

Zuzii není zač.
Podle mě je celkem jedno jestli rentgen nebo utz, záleží jakým způsobem do tebe dostanou ten roztok dumbom to byla ta největší pruda dumbom
hlavně a je to jakkoli tak a tě to nebolí a výsledek je v pořádku tummenupp


Vojtík
http://www.tickerclub.com/cache/75eb15045f.png
Johanka
http://www.tickerclub.com/cache/22660ba17f.png

Není tady

 

#5 12. 9. 2011 16:24

Falka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 10. 2009
Příspěvky: 471

Re: Vyšetření vejcovodů metodou HyCosy

Ahoj Zuzii,

já byla na tom ultrazvukovém vyšetření - nejspíš je to to, o čem mluvíš. Myslím, že dřív se to dělalo pod rentgenem, dneska už se to dělá s ultrazvukem, ale na tom asi fakt nezáleží. Nepříjemný je na tom přesně to, co psala Gall, tzn. musí do dělohy dostat tu kontrastní tekutinu.
Je pravda, že příjemný to nebylo, ani bych neřekla, že to nebolí, ale dá se to vydržet, zas takovou vědu bych z toho nedělala. Bolesti při hyperstimuláku byly tisíckrát horší.... smile. Jinak já četla taky na různých diskusích, že jim před tím dávali čípek proti bolesti, příp. si je nechávali na pozorování do večera někde v nemocnici atd., já teda žádnou takovou zkušenost nemám, přišla jsem tam, udělalo se vyšetření, a vykopli mě smile. Je to bolest jako při silnější ms, ale fakt se to dá. Ještě jsem slyšela názor, že pokud je vše ok, tak to fakt skoro nebolí, ale že je to nepříjemný, když je nějaký nález - protože ta tekutina neprochází vejcovody ven a tudíž se hromadí a napíná dělohu. To byl můj případ, navíc jsem měla v děloze srůsty, proto asi ta bolest, a fakt nebyla úplně k nevydržení.
Tak se neboj a držím moc palce smile.


http://lb1m.lilypie.com/UIAKp1.png

Osud míchá karty, ale my hrajeme...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů