Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 6. 9. 2011 11:14

javena
♥♥♥♥♥♥-

Re: Online škola (dobrého) manželství - podle Babinet

No, Blossom, podle mě jsou ty dva hovory oba dost extrém. Jeden je útočnej, druhej moc úlisnej.
Dnešní doba má zajímavou pachu, pachu peněz. Musím vydělávat, ty se musíš starat o dítě. Ty tak krásně vydělávᚠa všechny nás živíš... ty se zas krásně starᚠo domácnost a děti... Proč to ale dělají, když vlastně nejsou spolu? Proč spolu lidi mají děti? Aby měli koho živit? Aby se večer vzájemně pochopili, jak to mají těžký a jak jsou si vděční? Za mě teda dost smutný. hmm
Naučit děti komunikaci - na to nepotřebujou školu, ale dobrý rodinný prostředí. Děti mají spoustu zajímavých názorů, umí si obhájit svý hranice - my dospělí je ale musíme nechat. Řízená debata je o ničem, tyhle věci musí jít přirozeně a většinou to ve škole jde - a doma vázne - takže se pak nestačí rodiče divit, cože to paní učitelka o nás ví a jak to vidí naše děti. tongue
Musíme se naučit především my svým dětem naslouchat. Když to nebudeme dělat, můžou je diskusi učit už ve školce, ale dopadne to podobně jako kdyby je učili bruslit, občas je pustili na led v erárních bruslích a my na ně kašlali, brusle jim nekoupili a na led je nebrali. Po letech budou teoreticky vědět, ale rozbijou si kušnu hned, jak na ten led naskočej, takže se to budou muset naučit stejně sami postupně znova. hmm
A jak moc může naslouchat svýmu dítěti někdo, kdo je od rána do večera v práci je otázka... wink

Není tady

#27 6. 9. 2011 11:24

Nela
♥♥♥♥♥♥-

Já  bych řekla, že důležitá je tolerance, nezabývat se prkotinama, tedy být trochu nad věcí, když se spletu, či něco přeženu, tak to přiznám a omluvím se.

"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

#28 6. 9. 2011 11:40

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Ano.
A kdybychom o tom "vice vedeli" z "odbornych zdroju" (ve vyuce ve skole, ze statistik, odborne literatury temahle problemama se zabyvajici...), mozna i z tech Blosssom zpominanych diskusnich for...,    . . .
... nezvladali bychom to, nahodou, lepe? va rock

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#29 6. 9. 2011 11:44

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Ano, Jav, "druhej" rozhovor dle vzoru Blosss je "prilis nasladlej"...
Jenze ten PRVNI je beznej (zazitej, univerzalni, vsichni ho zname.... grater ), a ten druhej je tim dalsim, "snovym" tummenupp godlike - vetsina z nas si to tak preje . . .  a uskutecnit to neumi, prave diky te chybejici "asertivite", kterou nezvladame... a to je chyba toho nedostatecneho proskoleni ve skole a doma... grater kapitulation

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#30 6. 9. 2011 12:05

javena
♥♥♥♥♥♥-

ViktorkaM napsal(a):

Ano.
A kdybychom o tom "vice vedeli" z "odbornych zdroju" (ve vyuce ve skole, ze statistik, odborne literatury temahle problemama se zabyvajici...), mozna i z tech Blosssom zpominanych diskusnich for...,    . . .
... nezvladali bychom to, nahodou, lepe? va rock

Moje babky byly z dnešního pohledu jednoduchý ženský a odborný debaty zažily až tak po osumačtyřicátým, a to ještě o dobytku a polích a imperialistech, hádám tongue a přesto dokázaly naslouchat svým dětem, mužům... tchyním... vnoučatům... Já nevím, někdy to chce možná selskej rozum spíš, než naučnou literaturu. hmm
No a jestli někomu přijde první rozhovor běžnej, a to druhý je to, o čem většina sní... tak pak já jsem naštěstí někde úplně mimo standard. Ne, že by mě to překvapovalo... a že bych litovala. tongue

Upravil(a) javena (6. 9. 2011 12:06)

Není tady

#31 6. 9. 2011 12:08

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Jo Javeno - souhlasím s Tebou godlike
a dík, za to slovo "selský " rozum.
já tady přemýšlím,proč se mi to příčí něco učit ve škole. Další hodiny teorie - a Ty si mi na to odpověděla.
Používat selký rozum. stolt to je ono.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#32 6. 9. 2011 12:19

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Bramborka napsal(a):

Viktorko, tvůj příspěvek č. 5 je výborný! Jdeš opravdu s kůží na trh, jsi statečná a inspirativní. Dík! godlike

Ja vim. Ale, ver, ze "jit se svoji kuzi na trh" pro mne neni nikterak jednoduche, ac jsem exibicionista kazdym coulem... rodna

Jenom jsem (opravdu skromne, a nekdy pro sebe i "hodne tezce") chtela, aby "lidicky", rikali uprimne, cehoz lituji a cehoz si ceni... rodna rock
... pac je to tuuuze "inspirativni"... godlike  (lip, nez "vyumelkovane fiktivni CESKE novely" v TV... skurt ) stolt

Není tady

#33 6. 9. 2011 12:33

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Dusi, "selsky rozum" je prenosnej, stejne jak v davnych dobach byla Bozi prikazani... - prenaselo se to z generace na generaci, ale, bohuzel, bylo zkreslovano, zkresleno, vytratilo se (jak se lidska = Bozi moudra, rozdrobila, rozmelnila tim, ze se roztristla na mnoho stran - a kazdej si to vylozil po svym...)... - tak i kouzlo a moudra SELSKEHO ROZUMU jsou dnes potlacena "vydobytky vedy" - vyzkumy, statistikami, take bludy, ktere nektera individiua chvilama povazovana za genie, a pozdeji uznana CVOKY, vynesla a prohlasila za MOUDRA STOLETI...
Krasnej zivelnej a prostej selskej rozum byl zatlacen do uzadi UNIVERZALNIM poznanim CMV (=centralni mozek vesmiru)... Nekteri se potesili, a nekteri zplakali... grater

Jaka je pavda, ukaze CAS styrka

Není tady

#34 6. 9. 2011 12:38

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Takže se ve školách bude učit selský rozum ? vissla
řekla bych, že nevymizel,neztratil se.
Selským rozumem matka vychovává své dítě, protože poslouchá hlas srdce ,instinkt. Nemusí mít naštudované jak se starat o dítě. řídí se pudově.

Není tady

#35 6. 9. 2011 12:52

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

A ženská by se měla i řídit ženským instinktem k manželovi.
Proč je ženská "babochlap" a musí předvádět,že dělá víc než chlap? Proč se chlapovi chce vyrovnat? proč chce být lepší než on?

Upravil(a) dusička (6. 9. 2011 12:53)

Není tady

#36 6. 9. 2011 12:58

majkafa
Host

dusička napsal(a):

Proč je ženská "babochlap" a musí předvádět,že dělá víc než chlap? Proč se chlapovi chce vyrovnat? proč chce být lepší než on?

Protože to jinak neumí. Proč jsi/byla babochlap ty?
Já jím byla taky, o tom žádná, a učím se jím nebýt.

Nesprávné vzorce z domova? Jiné jsme prostě neznaly. Nebo proč? Prostě to neumíme, instinkt jsme v sobě někam zatloukly a přestaly ho poslouchat. Musíme se naučit, nebo jak to nazvat, být zase ženami. A že je to setsakra těžké.

#37 6. 9. 2011 13:03

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Majkafo - já bych neřekla nesprávné vzorce z domova.
Vždyt moje mamka byla někdy ženská v pravým slova smyslu, někdy ten "babochlap"
Moje babička byla ženská tummenupp
Takže vzorcem to nebude.
Nevím,možná dobou, uspěchanou, ženská si chce něco dokázat? Sama sobě? Ale proč?

Není tady

#38 6. 9. 2011 13:06

majkafa
Host

Za sebe - intuitivně jsem v každé vteřině nevychovávala ani své děti. Kdybych svou intuici slyšela, hodně věcí bych nepodělala tak, jak jsem je podělala.
A všeobecně si troufám tvrdit, že my "moderní lidé" neslyšíme intuici, nebo si to, co nám říká, často nesprávně vyložíme.

#39 6. 9. 2011 13:08

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

dusička napsal(a):

Na to si, Dusi, ODPOVEZ SAMA!!!
Pak budes vedet, proc to delas... rodna

Dokud to nedokazes, budes tim "babochlapem" furt - chte,... ci nechte.... stolt
A TO se na Pandorinych skolickach zcela jiste neuci, ze jo? rodna va (Nepisu to ted s jinym cilem, nez s tim, "abys procitla"... PROZRELA, bez cizich zasahu..., pac NA TO TED MAS!!! godlike )

Není tady

#40 6. 9. 2011 13:11

javena
♥♥♥♥♥♥-

Eštěže mi nestihli našroubovat anténku na ten příjem CMV... jsem tak nucena selský rozum používat již několik let a zatím dobrý. Pořád ho používám a dost na něj spoléhám.
Zatím nezklamal. Naopak, když ho nepoužívám, ztroskotávám. Naposledy jsem si přečetla, že mám kojit po dvou a půl hodinách a přestala jsem kojit prakticky úplně... Podruhý jsem se na čtení vybodla (ještěže ta první knížka byla půjčená) a šlo to samo...
Naši mi nějak naslouchali, nebo co... že ho umím používat. wink Jako taky nebyli bez chyby, ale oproti některým spolužákům...
Nevím, základy si bereme z rodiny. Ta je důležitá. Naštětstí, protože škola mi naučila akorát, že Marxs byl fajn, Lenin v Ječný, zdrávstvujtě a to, že jak vyčníváš, už jsi podezřelá...  a s tím bych byla popravdě v pérdeli hned. tongue
Základ je rodina a pokud to nezvládá, alibisticky přehazuje svou odpovědnost na školu a společnost.
Můj názor.

Není tady

#41 6. 9. 2011 13:15

majkafa
Host

Moji rodiče to nezvládli. To už jim nevyčítám, přijala jsem to, stejně to nijak nezměním. Teď už je to jenom konstatování.
Bohužel jsem spoustu toho špatného mých rodičů předala svým dětem. saddumbom Protože jsem často ani neviděla, že je to špatně, jak kdybych měla klapky na očích. dumbomsad
Jsem ráda, že jsem nepředala dál to zásadní, co jsem dostala od rodičů já - že jsem nemehlo a naprosto k ničemu. Aspoň to se mi povedlo zarazit a nedat dál.

#42 6. 9. 2011 13:20

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Javeno lollollol
k dětem - já bych řekla,že jsem je podle instinktu vychovala. Když jsem si nevěděla rady,poslechla jsem svůj hlas srdce a nikdo mi do výchovy nekecal. Jen si občas vyčítám, že jsem zbytečně na ně řvala a hysterčila,že by to šlo i po dobrém grater Pak jsem večer za dětma chodila a pokecali jsme znova o problému a probrali ho.
Viki - mám si odpovědět sama za sebe? Proč jsem byla babochlap a proč jsem si chtěla dokázat,že jsem lepší než manžel?
No protože jem blbka, on to přeci o mě ví,že jsem šikovná,tak proč to dokazovat? šikovný člověk přeci nemusí dokazovat,jak bez něho to nejde.
Malé sebevědomí z dětství? Vztahovačnost? vissla

Není tady

#43 6. 9. 2011 13:25

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Jo, Majko, to je dobre...
..."nepredalas", co JE DULE pro tebe... ale mozna jsi predala to, co "bude spatne" pro tech x dalsich generaci (o cem nevis, co netusis...), takze az tak nadsena bych na tvem miste nebyla...
grater
Kdyz pises, ze rodicum nevycitas... tak vpodstate vycitats, pac jinac bys to nepsala...

MTR, Majko, a ber to, jak chces... kapitulation

Není tady

#44 6. 9. 2011 20:29

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

javena napsal(a):

No, Blossom, podle mě jsou ty dva hovory oba dost extrém. Jeden je útočnej, druhej moc úlisnej.
Dnešní doba má zajímavou pachu, pachu peněz. Musím vydělávat, ty se musíš starat o dítě. Ty tak krásně vydělávᚠa všechny nás živíš... ty se zas krásně starᚠo domácnost a děti... Proč to ale dělají, když vlastně nejsou spolu? Proč spolu lidi mají děti? Aby měli koho živit? Aby se večer vzájemně pochopili, jak to mají těžký a jak jsou si vděční? Za mě teda dost smutný. hmm

Naučit děti komunikaci - na to nepotřebujou školu, ale dobrý rodinný prostředí. Děti mají spoustu zajímavých názorů, umí si obhájit svý hranice - my dospělí je ale musíme nechat. Řízená debata je o ničem, tyhle věci musí jít přirozeně a většinou to ve škole jde - a doma vázne - takže se pak nestačí rodiče divit, cože to paní učitelka o nás ví a jak to vidí naše děti. tongue
Musíme se naučit především my svým dětem naslouchat. Když to nebudeme dělat, můžou je diskusi učit už ve školce, ale dopadne to podobně jako kdyby je učili bruslit, občas je pustili na led v erárních bruslích a my na ně kašlali, brusle jim nekoupili a na led je nebrali. Po letech budou teoreticky vědět, ale rozbijou si kušnu hned, jak na ten led naskočej, takže se to budou muset naučit stejně sami postupně znova. hmm
A jak moc může naslouchat svýmu dítěti někdo, kdo je od rána do večera v práci je otázka... wink

souhlasím.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí