Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 5. 9. 2011 16:05

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

Online škola (dobrého) manželství - podle Babinet

Už před mnoha léty mě napadlo toto téma pro Babinet... Kolik je v každém z nás know-how v této věci? Poznáme teď už věci, které jsme dělali - nebo pořád děláme - dobře - a na straně druhé jsme se ze svých životních chyb a omylů (možná?) poučili... Dělali jsme některé věci špatně... A někteří z nás by se snad chtěli s tím vším podělit s dalšími - a neudělají stejnou chybu. Nebo a se jím to rovněž povede tak dobře jako vám... Např. moji prarodiče se spolu dožili diamantové svatby, mé rodiče to snad ještě čeká...

Sám jsem si už dávno řekl, že kdyby byla Vysoká škola manželství (jakože za mého mládí nebyla, a snad ani dnes taková není) - určitě bych ji po mých životních zkušenostech a peripetiích rád absolvoval...

A tak s těmito myšlenkami předstupuji zde před naše babinetky, jestli nemají chu, čas a náladu se nad tím vším “u kafe” zamyslet, a kdyby měly říci svým dcerám, synům, vnukům či dobrým známým, jak se chovat, co dělat, aby bylo jejich manželství dobré, úspěšné a radostné - co by to mělo být? Stačí jedna věta či myšlenka, žádné dlouhé psaní... Jako byste psaly “vᚠcitát”, který by měl po vás jako jediný jednou zůstat. Co by to bylo ohledně dobrého manželství?

Když vaší “radu” budete mít chu i nějak zdůvodnit či okořenit nějakým povídáním či příhodou, jak jste k ní došla - určitě to bude pro nás ostatní jen příjemné zpestření...

Dávejte rady vážné i méně vážné - ale myšlené upřímně, takové, že jim skutečně věříte... Sám za chvíli jednou takovou radou, která mě napadla z mého života, začnu. Tou, kterou určitě všem svým třem synům řeknu do očí jednou v rámci “mé školy manželství”...

No, a co víte? Možná se zde najdou tak dobré rady a připomínky, že to jednou Babinet vydá knižně, jako kolektivní dílo... ;-)

Když se to rozběhne, požádám i pár svých známých z oblasti práva a psychologie, jestli by sem rovněž nepřispěli svými radami (např. to, jestli mít předmanželskou smlouvu, zda je to vzhledem k dobrému manželství rada dobrá či špatná - já myslím, že špatná, protože řeší asi zejména rozvod, a to už je situace, kterou špatné manželství končí, k dobrému manželství jí nepotřebuji - ale to jsem odbočil...).

Co vy na to, *dámy? Přidáte se se svým názorem? Pokud ano, tak do toho!

No a abych to ještě trochu podpořil, protože bych se sám rád ještě nečemu přiučil - tak jedna z vás, která přispěje svojí radou v měsíci září, dostane jako dárek náramkové hodinky Rotax, na které se tady koukám... Asi dáme pak někde na Babinet hlasovat, která rada se vám všem nejvíc líbí, a dárek dostane ta z vás, kdo bude mít nejvíce hlasů...

juraj

*nazory a rady panu vitany rovnez, samozrejme...

Upravil(a) tina (6. 9. 2011 23:21)

"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

#2 5. 9. 2011 16:09

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Web

Re: Online škola (dobrého) manželství - podle Babinet

Rada: Nikdy nekritizuj večeři, šaty a postavu své partnerky.

Zdůvodnění: Sem-tam jsem tak udělal. Zanechalo to však v ní dlouhou negativni stopu, o které jsem se dověděl až daleko později... Nestojí to dle mého názoru za to.

Není tady

#3 5. 9. 2011 16:45

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-

Juraj napsal(a):

Rada: Nikdy nekritizuj večeři, šaty a postavu své partnerky.

Zdůvodnění: Sem-tam jsem tak udělal. Zanechalo to však v ní dlouhou negativni stopu, o které jsem se dověděl až daleko později... Nestojí to dle mého názoru za to.

souhlas smile

Není tady

#4 5. 9. 2011 19:16

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Web

S úsměvem jde všecko líp a když už nejde smát se, zkus napočítat do deseti, třeba se to změní.

Není moje pravda - tvoje pravda - naše pravda... prostě něco někdy vidíme jinak smile .

http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

#5 6. 9. 2011 7:18

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Myslim, ze jsem nadelala spousty chyb... Ta nejzakladnejsi byla, ze jsem si o sobe myslela, ze "jsem sezrala vsecku moudrost sveta"... Hodne jsem o vztazich a psychologii cetla, a udelala jsem si jakousi predstavu o tom, jak veci maji vypadat... Promyslela jsem to docela hodne, a zdalo se, ze ma teorie nema chybu...
Avsak hloupe a naivne jsem "zapomela" na to, ze muj partner nemusi premyslet a predstavovat si veci stejnym zpusobem, jako ja...
Tim padem, zaslepena svoji pychou, jsem casto nevyslechla a neslysela, co rika... Jela jsem si dal "svoji lajnu", jak buldozer.
Nerikam, ze vsechno bylo spatne..., ale -
Doopravdy poslouchat, vyslechnout, pochopit a prizpusobit se jsem dokazala az po trech rozvodech, u ctvrteho partnera.
Jak k tomu doslo? Nevim. Mozna sehralo roli to, ze jsem se zamilovala do cloveka, ktery miloval nekoho jineho (a byl odmitan...). Ja jsem ho chtela ziskat pro sebe, o to jsem usilovala, a tak jsem musela respektovat a vzit ohled na to, ze on chce neco jineho, nez si ja preju a stala pred rozhodnutim: Bud vztah nerozvijet, nebo se s tim smirit...
Zvlastni? Ne. Byla jsem okolnostmi prinucena zamyslet se nad jeho touhami, a hloubat, jak ja je mohu ovlyvnit a "ziskat ho na svoji stranu"...
Kamaradka mi tehdy rekla takovou jednoduchou radu: S muzem musis jednat jako s "malovanym hovnem"... (pardon za vyraz, zni to pomerne vulgarne, ale neni... Ma to totiz obrovskou pointu - pokud ho milujeme, musime velmi, velmi casto, a to dost pokorne, ustoupit od svych predstav a pozadavku a splnit sve drahe polovicce aj takova prani, ktera nam pripadaji naprosto nesmyslna...)
Timhle stylem jsem pripravovala (a doufam, ze uspesne), do zivota i sve dcery...
Poslouchat, vyslechnout, a nestavet se hned na odpor, ale hledat kompromis...
Nejenom v pocatku vztahu, ale v celem jeho prubehu...

Upravil(a) ViktorkaM (6. 9. 2011 7:21)

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#6 6. 9. 2011 7:19

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

ups, dvakrat kapitulation

Upravil(a) ViktorkaM (6. 9. 2011 7:20)

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#7 6. 9. 2011 7:48

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Šikovná ženská když něco chce udělá to tak,aby to byla myšlenka manžela stolt

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#8 6. 9. 2011 8:02

majkafa
Host

Juraj napsal(a):

moji prarodiče se dožili spolu diamantové svatby, mé rodiče to snad ještě čeká...

Zatím se vyjádřím jenom k tomuto.
Délka manželství nemusí vůbec vypovídat o kvalitě manželství.
Dle mého názoru je důležitější kvalita než délka.
Mí rodiče letos oslaví zlatou svatbu a já a mé sestry se shodujeme, že takové manželství, jaké mají rodiče, bychom určitě mít nechtěly. To raději být samy.

Takže - v první řadě je pro mě důležitá kvalita vztahu a ne jeho délka.
Je spousta vztahů, kde má jeden nebo oba partneři milenky - milence a jenom vedle sebe z nějakých důvodů žijí. Nebo ani paralelní vztahy nemají a oba jsou ve vztahu nespokojeni, ale prostě z nějakých důvodu (lenost, zvyk, finance, co by řekli lidé... a tisíc dalších) neřeší.

Upravil(a) majkafa (6. 9. 2011 8:04)

#9 6. 9. 2011 8:03

Blossom
Host

Pečlivě si vybrat takového partnera, s kterým si vzájemně sedneme. Což sice bohužel není záruka, že to hezké zůstane napořád, ale je to přinejmenším dobrý základ. stolt

A pak potřebujete taky kus štěstí, jako v životě ke všemu.  smile

#10 6. 9. 2011 8:22

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Ano, peclivy vyber spravneho partnera je zaklad, ovsem dnesni rozvodovost nasvedcuje spise tomu, ze je silne zanedbavan...
Zname, jak se tristi atom a ktere je hlavni mesto Kuvajtu..., ale jak najit ten spravny protipol k sobe do vztahu, to nevime. A meli bychom se to ucit, doma, ve skole, vsude, cele mladi, az do dospelosti, kdy do toho "stastneho manzelstvi" hodlame vstoupit, a to bez zbytecnych obav (predmanzelska smlouva), rizik a nejistot (no vsak co, kdyz to nepujde, rozvedu se a budu hledat dal... va )

Není tady

#11 6. 9. 2011 8:33

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Pečlivý výběr partnera ?- jak se to dá Viktorko naučit, jak to chceš učit ve škole doma?
Babička vždycky říkávala,manželství je jako sázka do loterie. Když totiž spolu dva chodí, nemají žádný starosti,nevychovávají děti, jsou zamilovaní, tak to ani nezjistíš,jestli se k Tobě partner hodí.
A jak žena tak muž na začátku vztahu dělaj kompromisy, nevadí jim banality. cool

Není tady

#12 6. 9. 2011 8:45

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Jisteze se to da "naucit"... co treba misto par hodin fyziky ci chemie ve skole nahodit neajkou hodinku "psychologickeho rozboru lidskych vztahu"...? Hodila by se aj pro jine oblasti lidskeho byti, nejenom manzelstvi - treba sousedske vztahy, pracovni, pratelske a tak... myslim jako ze bychom se meli venovat vice studiu sebe samotnych, nez badani v praveke historii okolnich ci vzdalenych statu na druhe strane zemekoule...

Není tady

#13 6. 9. 2011 9:08

Blossom
Host

Souhlas s Viktorkou: mělo by se, nejen v rodinách, ale i ve školách, víc učit věci praktické, ohledně vztahů, nejen partnerských, ale i pracovních, sousedských apod.

Já bych do hodin občanky zavedla aspoň jakési právní minimum - to by lidi nepsali takové absolutní protimluvy např. jako výpověď dohodou... A mělo by se učit právní minimum i o manželství.

A taky bych do osnov zařadila praktický obor diskuse. Naučit se obhájit svůj názor, asertivně, bez urážek. To se pokud vím, na amerických školách učí. Ne, že bych chtěla přebírat všechny americké novoty, ale tohle fakt našim lidem chybí.

Proto manželská hádka u nás vypadá asi takto:

To je hrozné, zase jdeš z práce pozdě, já tady sama doma na Tebe čekám..

No sakra bodej bych nechodil pozdě, když musím vydělat tolik, co ty utrácíš...

Tak já že moc utácím, jo, ty šktrte, vždy ty sis minule kopil nové boty na tenis, a já pak nemám ani na jídlo. Kdybys byl chlap a pořádně vydělal, nemuseli bychom počítat, zda vyjdeme, podívej se na Frantu Vomá¨čkovic, ty jsou za vodou...

Jo, a kdybys ty uměla hospodařit, ty šmudlo, třeba jako Anča Novákovic, tak bychom byli za vodou, a kromě toho jsi s dítětem jen doma a beztak si tady válíš šunky celý den a mě bys uštvala k smrti....
dumbom dumbom dumbom

Přitom by to mohlo jít i takto:

Dnes jsem na tebe čekala, stýskalo se mi po tobě, to je škoda, že jdeš zas pozdě...

To víš, měli jsme poradu, je toho teď v práci nad hlavu, ale za týden to doděláme a pak by se to mělo zlepšit...

Já vím, není to sradna, živit nás všechn z jednoho platu.

Ale vždy ty se zas perfektně starᚠo našeho prcka, já si toho vážím.

To jsi hodný, jo, a tady mᚠvečeři...

Tak díky, to je balada přijít domů... Tak až se najím, vezmu malého chvíli ven, a si taky můžeš chvíli odpočinout..

#14 6. 9. 2011 9:14

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

řekla bych,že je to hodně o výchově a o vzorcích chování.
Jak vidí děti,jak se k sobě rodiče chovaj.
Jenže ona je teoriie a praxe uplně něco jiného. K čemu bude vzdělávání o tom,jak se chovat,když za pár let v manželství to nebude fungovat?
Protože žít v manželství (a nejenom v něm) se každý učí. Je to krok do neznáma.
A určitá etika, jak se chovat  k druhým to je především na rodičích,jak vychovávají své děti (i když to se může taky někdy vykolejit) ale i tady platí že by jim měli jít příkladem
A když se člověk zamiluje,nekouká na nalevo,napravo, na očích má totiž růžové brýle vissla

Upravil(a) dusička (6. 9. 2011 9:16)

Není tady

#15 6. 9. 2011 9:14

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Pro Bloss : stolt tummenupp godlike pussa

Upravil(a) ViktorkaM (6. 9. 2011 9:15)

Není tady

#16 6. 9. 2011 9:15

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Web

Blossom napsal(a):

Souhlas s Viktorkou: mělo by se, nejen v rodinách, ale i ve školách, víc učit věci praktické, ohledně vztahů, nejen partnerských, ale i pracovních, sousedských apod.

Já bych do hodin občanky zavedla aspoň jakési právní minimum - to by lidi nepsali takové absolutní protimluvy např. jako výpověď dohodou... A mělo by se učit právní minimum i o manželství.

A taky bych do osnov zařadila praktický obor diskuse. Naučit se obhájit svůj názor, asertivně, bez urážek. To se pokud vím, na amerických školách učí. Ne, že bych chtěla přebírat všechny americké novoty, ale tohle fakt našim lidem chybí.

Proto manželská hádka u nás vypadá asi takto:

To je hrozné, zase jdeš z práce pozdě, já tady sama doma na Tebe čekám..

No sakra bodej bych nechodil pozdě, když musím vydělat tolik, co ty utrácíš...

Tak já že moc utácím, jo, ty šktrte, vždy ty sis minule kopil nové boty na tenis, a já pak nemám ani na jídlo. Kdybys byl chlap a pořádně vydělal, nemuseli bychom počítat, zda vyjdeme, podívej se na Frantu Vomá¨čkovic, ty jsou za vodou...

Jo, a kdybys ty uměla hospodařit, ty šmudlo, třeba jako Anča Novákovic, tak bychom byli za vodou, a kromě toho jsi s dítětem jen doma a beztak si tady válíš šunky celý den a mě bys uštvala k smrti....
dumbom dumbom dumbom

Přitom by to mohlo jít i takto:

Dnes jsem na tebe čekala, stýskalo se mi po tobě, to je škoda, že jdeš zas pozdě...

To víš, měli jsme poradu, je toho teď v práci nad hlavu, ale za týden to doděláme a pak by se to mělo zlepšit...

Já vím, není to sradna, živit nás všechn z jednoho platu.

Ale vždy ty se zas perfektně starᚠo našeho prcka, já si toho vážím.

To jsi hodný, jo, a tady mᚠvečeři...

Tak díky, to je balada přijít domů... Tak až se najím, vezmu malého chvíli ven, a si taky můžeš chvíli odpočinout..

smile Pekny, Blossom... Beru Te za ucitelku jak diskutovat... Ano, i ja myslim, ze to neumime, porad musime mit PRAVDU, nestaci nam jen mit nazor - a respektovat k tomu i nazor druheho...

Není tady

#17 6. 9. 2011 9:22

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

dusička napsal(a):

řekla bych,že je to hodně o výchově a o vzorcích chování.
Jak vidí děti,jak se k sobě rodiče chovaj.
Jenže ona je teoriie a praxe uplně něco jiného. K čemu bude vzdělávání o tom,jak se chovat,když za pár let v manželství to nebude fungovat?
Protože žít v manželství (a nejenom v něm) se každý učí. Je to krok do neznáma.
A určitá etika, jak se chovat  k druhým to je především na matkách,jak vychovávají své děti (i když to se může taky někdy vykolejit)
A když se člověk zamiluje,nekouká na nalevo,napravo, na očích má totiž růžové brýle vissla

Ano Dusi, takhle muze premyslet a konat clovek, ktery byl "hozen do zivota" bez predesleho "teoretickeho ponauceni" - je to jako kdyz ti nekdo da sici stroj bez navodu a predesleho kurzu siti - a rekne: ŠIJ, jak umis, jak jsi nekde okoukal... Bud budes mit stesti, a usijes, nebo taky ne-e... Jenomze takhle zit nelze, na to jsme uz dost vyvinuti a metodou "pokus - omyl" snad dostatecne ponauceni, abychom naivne verili, ze co jsme kdesi videli, a libilo se nam, ci nelibilo, tak to budem umet aplikovat do praxe... Takze kdyz "babicka rikala", ze manzelstvi je krok do neznama, nemusi to nutne znamenat, ze je to univerzalni pravda... kapitulation

Není tady

#18 6. 9. 2011 9:35

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Jenomže chování ke druhým se nelze naučit teorií, to děti okoukaj od dospělých jak se k nim chovají. Jestli jim nechaj říct svůj názor, udělaj hranice, jestli dělaj kompromisy.
Toto se nedá přirovnat k šití na šicím stroji. Protože zadní steh je stále stejný - šije se stále stejně.
Ale v životě je každá situace jiná, na každou situaci se nedá reagovat stejně.
Ano - s rozvahou, bez rozčilování, bez emocí řešit problémy. A to si myslím stejně naučená teorie nepomůže,protože člověk by i věděl jak na to jít, ale ty emoce dumbom dělaj svý.
A jak naučit se nerozčilovat a počítat do deseti? Hm, to by byl dokonalý učitel,který by to dokázal.
a tady zase nastupuje povaha. Někdo je klidnější od přírody,někdo je horká hlava. Jak to chcete učit když každý člověk jiná povaha, jinak se zachová?
Ano, snažit se porozumět druhému. Ale to člověk by měl chtít sám od sebe,a pak je to o něčem jiném

Není tady

#19 6. 9. 2011 9:45

Blossom
Host

Juraji, aniž bych chtěla pochlebovat - ohledně principu diskuse je obrovská škola právě Babinet.

A možná, že by se diskutovat  ty děti ve škole taky mohly učit přes nějakou řízenou diskusi na netu, to by je bavilo.

Jo, ale kromě té výuky na netu, by měly děti taky se učit diskutovat před třídou nahlas, aby uměly pak  vystoupit a mluvit i před pár lidmi.
Tohle našim studentům zoufale chybí, mívám tu lidi ze SŠ na praxi, chci aby taky mluvili se zákazníky, aby jim podali výklad o naší firmě a tradiční výrobě, kterou děláme....a oni mě prosí - proboha, všechno jiné budu dělat, ale nenute mě mluvit s nikým.... sad , to nezvládnu, to bych raděj kopal kanály....  dumbom

A i lidi spolu neumí argumentovat, diskutovat, nejen v manželství, ale i v práci, v sousedských sporech...to se lidi okamžitě urazej, začnou sprostě druhému nadávat, vytahovat dávné křivdy, co kdo kdy komu... a pak není možné se dohodnout na vůbec ničem. sad

Upravil(a) Blossom (6. 9. 2011 9:48)

#20 6. 9. 2011 10:04

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Bloss - na to musí být povaha - mluvit před lidmi.
Osobně i já bych měla problém, a prostě bych nemluvila. Já si vyřídím co potřebuju, umím mluvit, ale někde stát a podávat výklad naučenej ,tak to ne. To si prostě myslím,že se to až tak naučit nedá.
A jen nechápu, k čemu to je jako do manželství dobrý - naučit se dělat proslovy. tillfreds

Není tady

#21 6. 9. 2011 10:07

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

A i lidi spolu neumí argumentovat, diskutovat, nejen v manželství, ale i v práci, v sousedských sporech...to se lidi okamžitě urazej, začnou sprostě druhému nadávat, vytahovat dávné křivdy, co kdo kdy komu... a pak není možné se dohodnout na vůbec ničem.
Bloss - jak kdo,jak kde.
Já např.v zaměstnání vidím,že si lidé vycházejí vstříc,že komunikace nevázne.
Ani vlastně nevázla v předešlém zaměstnání.
Sousedský spory? Jo to je na další kapitolu,i tady bych řekla,že nemáme problém. Dá se vyjít i po dobrým.
Já nevím tedy, ale já neznám moc lidí,kteří se hned urážej a sprostě nadávaj,vytahují křivdy. Těch je co znám já minimum.

Není tady

#22 6. 9. 2011 10:18

majkafa
Host

dusička napsal(a):

Bloss - na to musí být povaha - mluvit před lidmi.
Osobně i já bych měla problém, a prostě bych nemluvila. Já si vyřídím co potřebuju, umím mluvit, ale někde stát a podávat výklad naučenej ,tak to ne. To si prostě myslím,že se to až tak naučit nedá.A jen nechápu, k čemu to je jako do manželství dobrý - naučit se dělat proslovy. tillfreds

Má zkušenost je, že se to naučit dá. Taky jsem měla ve své práci kdysi problém promluvit na představenstvu nebo poradě ředitelů a dalších daleko větších fórech. Dá se to naučit. Teď už to zvládám jako nic.
Dá se naučit i komunikovat ve vztahu.
Ale v našich školách tohle stále chybí.
Školy nás pro praktický život jak profesní tak vztahový nepřipravují dostatečně, když už vynechám, že by nás měli připravovat rodiče - aspoň co se týká vztahů, a my zase své děti. Když to neumíme my, těžko tomu vlastním příkladem naučíme své děti. sad

Upravil(a) majkafa (6. 9. 2011 10:19)

#23 6. 9. 2011 10:20

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Blossom, dovolím si s tvým textem trošku pohrát, ju? http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png
"Dnes jsem na tebe čekala, stýskalo se mi po tobě, to je škoda, že jdeš zas pozdě..."
"No sakra bodej bych nechodil pozdě, když musím vydělat tolik, co ty utrácíš..."
"Já vím, není to sranda, živit nás všechn z jednoho platu."
"Jo, a kdybys ty uměla hospodařit, ty šmudlo, třeba jako Anča Novákovic, tak bychom byli za vodou, a kromě toho jsi s dítětem jen doma a beztak si tady válíš šunky celý den a mě bys uštvala k smrti..."

Jistě... pána mohl třeba naštvat šéf, bolí ho zuby a Novák mu zabral poslední parkovací místo před barákem... ale někdy můžeš bejt sebeasertivnější a druhej si bude neustále mlít to svoje, aniž by na něm bylo vidět, zda vůbec poslouchá - a dokonce tomu bude i věřit.
Opačně to samozřejmě platí stejně.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#24 6. 9. 2011 10:39

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Viktorko, tvůj příspěvek č. 5 je výborný! Jdeš opravdu s kůží na trh, jsi statečná a inspirativní. Dík! godlike

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#25 6. 9. 2011 11:02

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Jenomže já bych řekla,že vztahy k manželovi (když se bavíme o manželství) jsou trochu jiné než k ostatním lidem.
Svý protějšek kde kdo bare,jako že mu patří, že je jeho "majetek" takže by se měl chovat tak, jak chci já.
Možná by se vyplatilo jednat s protějšek jako s "cizími " lidmi  nehledat chyby,nevyčítat, protože to jak jsme si vysnili v dětství,jak žít v manželství je jen nᚠsen.
a hlavně - v krizi si připomenout ty kladné vlastnosti druhého.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí