Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 9. 2011 12:38

Zorro Mstitel
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 3. 2010
Příspěvky: 142

Montážní (víkendové) manželství

Montážní manželství. Slyšeli jste tento pojem někdy? Jedná se vlastně o manželství víkendové, kdy jeden z manželů žije přes týden kvůli práci jinde. Montážní manželství není nic pro romantiky, ale může mít spoustu po*ných výhod - nemusíte se spolu hádat o trávení volného času, jste si vzácnější... Zažili jste něco takového? Znáte v okolí někoho, komu takové manželství funguje?

Není tady

 

#2 5. 9. 2011 18:19

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Montážní (víkendové) manželství

No, já mám dojem, že mně funguje jenom tahle forma lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#3 5. 9. 2011 18:53

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Montážní (víkendové) manželství

taky jsem měla takový manželství. vzácnější sice jo, ale taky je ta ženská na všechno sama.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#4 5. 9. 2011 18:55

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Montážní (víkendové) manželství

Moji rodiče takhle prakticky žijí,máma na chatě,táta doma neb nesnese v létě kolem sebe moc dlouho děti a máma je tam má...máma říká.."Nejlepší manžel je zdravý a daleko"smile

Není tady

 

#5 6. 9. 2011 7:29

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Montážní (víkendové) manželství

Urcite tam vyhody jsou, ale nezvladne to kazdy...
Znam par takovych paru, a, bohuzel, stejnou "chybkou" u nich je, ze si oba partneri nepritomnost toho druheho nahrazuji neverou. Myslim, ze to aj jeden o druhem vedi, a zrejme s tim souhlasi... ale tohle mi "zdrave" nepripada...
Jinak, kdyby nebylo te nevery, (= partneri se nemanzelskeho styku zdrzeli),  mohlo by to byt zajimavejsi (bez hadek), vzacnejsi a pevnejsi ("neznudeni" dennodenim kolotocem), nez bezne manzelstvi...


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#6 6. 9. 2011 7:44

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Montážní (víkendové) manželství

Montážní manželství
už před lety jsem ho žila a ted třetí měsíc opět.
Za sebe můžu říct, že nám to vyhovuje. stolt
Já si přes týden udělám co potřebuju, stejně bych na manžela neměla náladu,ráno vstávat,do práce, odpoledne věnování dětem,večeře,poklízení (a s třema dětma se pobavit vyžaduje dost energie) takže já ulehám na lože vyčerpaná a padnu za vlast. Když byl manžel doma, ne že by po mě chtěl,abych se mu věnovala, ale když není doma,je i mín nádobí, mín hadrů.
Když odjíždí v neděli loučíme se jak milenci, je pryč od neděle do ob čtvrtka (12dnů). Stýská se nám,píšeme si smsky,občas voláme.
Když je o víkendu doma,věnujeme se sobě,povídáme atd atd.
Nás dálka tedy "montážní manželství" upevnuje vztah.
PRo mě to je takto lepší.

Upravil(a) dusička (6. 9. 2011 7:45)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#7 6. 9. 2011 14:22

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Montážní (víkendové) manželství

Já taky žiju  v montážním manželství a mám to velmi podobně jako dušička.  Většinou mi to nevadí, jsme zvyklí, ale určitě se naskytnou situace, kdy je to na obtíž.  Za ta léta  co tak žijeme, to máme sehrané. big_smile
Hlavní je nezabývat se  žárlením a podobnými nesmysly, to by totiž  fakt nefungovalo.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#8 6. 9. 2011 14:26

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Montážní (víkendové) manželství

S malými dětmi si to představit neumím, dneska klidně.

Není tady

 

#9 6. 9. 2011 14:55

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Montážní (víkendové) manželství

Jde to i s dětmi, ale fakt je to někdy docela o život.kapitulation


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#10 6. 9. 2011 16:30

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Montážní (víkendové) manželství

mně to teda vyhovovalo jak kdy a jak v čem. svým způsobem určitá svoboda, na druhou stranu, když mi stříkala voda ze zdi, sral se kotel a jiný "radosti" musela jsem to řešit sama, volat, lítat, jinde se o to staral chlap. taky jsem se doma sama jen s děckem bála. vůbec, když přišla zima a byla brzy tma. to jsem nesla hodně špatně. a taky, když se něco povedlo, z něčeho jsem měla radost, stejně tak, když mě něco trápilo, byla jsem na to víceméně sama. po smskách se spousta věcí sdílí dost špatně, je to jiný, jako když je chlap doma. ale zas - naučilo mě to samostatnosti wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#11 6. 9. 2011 17:28

Blossom
Host

Re: Montážní (víkendové) manželství

Když jsem měla malé děti, děkuju Bohu, že jsem měla klasické manželství - manžela doma, po ruce, mnoho praktického zastal on, a i jeho blízkost byla pro mě a děti důležitá.
Dnes je vše jinak, manžel již 8 let nežije, většinu praktických věcí jsem se naučila obstarat sama.

Dnes mám víceméně děti z domu, a mám s přítelem již 3 roky takové to víkendové manželství. A to hlavně proto, že to k sobě máme přes 100 km, autem je to přesně 2 hodiny cesty.

Velmi mě takový vztah vyhovuje. Jen občas, někdy, mi je v týdnu trochu smutno, a nebo bych třeba s ním šla ráda i v týdnu do kina, ke známým (kam chodím v týdnu tedy sama nebo třeba se ségrou).
Kdyby to šlo naprogramovat (jako že nejde wink ), chtěla bych to takto, ale abychom s přítelem bydleli tak maximálně 15 km od sebe. Aby i když se nám zachce být spolu třebas v týdnu, aby to bylo možné.

Ale i ty společné víkendy, prodloužené víkendy a dovolené jsou super, nerouhám se, jsem za to ráda, co lidí nemá ani to.
(A nebo má naopak doma prudiče, a neustále za zadkem... hmm )

 

#12 6. 9. 2011 18:09

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Montážní (víkendové) manželství

Ted jste mi pripomely, ze jsem vpodstate mela taky takove manzelstvi, chvilku, kdyz manzel pracoval a bydlel v jinem meste... chodil jednou za dva tydny. Deti byly male, prace hodne... no, zadny prinos jsem v tom nevidela...
Jenze v tom nalsedujicim vztahu, kde sice manzel byl "hodnej a pracovitej tatka" ale jinak desnej "komandir a tyran" (= vsecko muselo byt po jeho, a kdyz ne, tak bylo zle!), bych tu jeho obcasnou nepritomnost doma uvitala... fakt byl urcitym zpusobem dobrej, ale to jeho vecne organizovani a komandovani bylo silene vycerpavajici, a tak "cas na oddych" jsem nutne potrebovala..., hm, a ze nedostala, tak jsem to vydrzela JENOM sedm let...


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#13 6. 9. 2011 19:23

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Montážní (víkendové) manželství

Pro každého to asi fakt není. Za mě - značka ideál.


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#14 6. 9. 2011 19:55

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Montážní (víkendové) manželství

Já mám taky tu zkušenost, že se doma vždy vše pokazí, když manžel odjede. dumbom  Takže v mobilu mám telefony na opraváře a chválabohu, že většinou jsou ochotni a přednostně přijedou.  To jsou pak zrovna ty chvíle, kdy víkendové manželství doslova NESNÁŠÍM.kapitulation


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#15 6. 9. 2011 20:14

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Montážní (víkendové) manželství

jj zákon schválnosti stolt


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#16 6. 9. 2011 20:19

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Montážní (víkendové) manželství

Tak nám rupla zářivka v koupelně. Tak svítíme světlem nad zrcadlem (naštěstí). A zářivka čeká na manžela, až přijede.Ale to je maličkost.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#17 6. 9. 2011 20:30

Blossom
Host

Re: Montážní (víkendové) manželství

dusička napsal(a):

Tak nám rupla zářivka v koupelně. Tak svítíme světlem nad zrcadlem (naštěstí). A zářivka čeká na manžela, až přijede.Ale to je maličkost.

Takže čekáš, až tam manžel nové osvětlení namontuje.

Teď mi to došlo - toto je ten správný význam termínu montážní manželství!!!! lol

 

#18 6. 9. 2011 21:46

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 401

Re: Montážní (víkendové) manželství

Žila jsem tak s BM 9 let - 3 dny byl v Praze a 3 dny doma - ten 1 den byl "cestovací". Vyhovovalo mi to, po 10 letech manželství to byla změna, děti větší, měla jsem klid na domácnost i na koníčky. Nevěra mně ani nenapadla - proč taky, na manžela jsem se těšila, ty dny co byl doma jsme byli naprosto v pohodě, brali jsmeto tak, že proč se hádat, když jsme spolu tak málo, takže věci, které jsme jindy řešili hádkou teď byly bez problémů. Sice jsme se rozvedli, ale z jiného důvodu - ani z jedné strany v tom nevěra nebyla :-)) a "montážní" manželství nám vyhovovalo.


Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

 

#19 6. 9. 2011 22:00

Taylor
♥♥-----
Registrovaný: 20. 5. 2011
Příspěvky: 61

Re: Montážní (víkendové) manželství

No já nevím, mě by to asi neba, jsem celkem společenský člověk. Ale dovedu si to představit tak po 2 dětech, po dvaceti letech smile, kdy už si manželé lezou na nervy.

Není tady

 

#20 7. 9. 2011 7:18

majkafa
Host

Re: Montážní (víkendové) manželství

Já bych raději žila se svým mužem každý den. Pokud mám mít montážní manželství, tak proč se vlastně vdávat?

 

#21 7. 9. 2011 7:44

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 401

Re: Montážní (víkendové) manželství

Jasně Majko, ale ne vždy se holka vdává do "montážního m.". U nás to třeba vzniklo z nedostatku práce v našem regionu, a protože ani já ani BM nejsme typy co přežívají na pracáku, tak vzal BM práci mimo bydliště. Zkusili jsme to a šlo to, tak proč ne? Ale jednoduché to vždy samozřejmě nebylo. Pro nás byla priorita mít práci, tzn. příjem, tzn. hradit náklady na bydlení a zajistit děti. To, že spolu nejsme každý den pro nás bylo druhořadé.


Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

 

#22 7. 9. 2011 7:59

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Montážní (víkendové) manželství

mě to dost vadilo. Manže tehdy jezdil třeba 14 dní montáž, pak 7 dní tady, pak týden atd.
Měli jsme malé děti a bydleli sami. Zákonem schválnosti se vše rozbilo, když nebyl doma, dcera měla uraz taktéž. neměli jsme auto, nebyli mobily ( později ano) a byli jsme na vesnici.
Co mi bylo platné, že jsem mu mohla zavolat , co se děje, když jsem to musela všechno řěšit sama . No a když přijel ....stejně užto nebylo aktualní.No a pak večery, když šli děti spát ...dlouhé, osamocené.

Není tady

 

#23 7. 9. 2011 8:37

majkafa
Host

Re: Montážní (víkendové) manželství

jaspin, chápu.
Já jsem měla problém zvyknout si i na turnus. Denní, noční, 2 nebo 3 dny volna. Víkendy s dětmi, osamělé, večery osamělé, nebylo mi dobře.
Taky záleží na věku a délce vztahu, jak to kdo snáší.
A taky na době. Dnes v době internetu je je to o něčem jiném, než v době, kdy se čekalo spoustu let na pevnou telefonní linku a nedalo se ani zavolat.

Upravil(a) majkafa (7. 9. 2011 8:40)

 

#24 7. 9. 2011 10:37

Blossom
Host

Re: Montážní (víkendové) manželství

majkafa napsal(a):

Já bych raději žila se svým mužem každý den. Pokud mám mít montážní manželství, tak proč se vlastně vdávat?

Tak my máme "víkendové manželství" s přítelem již čtvrtým rokem. Dokonce nᚠvztah i takto v hovoru označujeme. A přítel mě, k mému tichému údivu, už asi půl roku svým známým představuje - To je moje žena.

Přesto nemám ani nejmenší touhu  nហvztah potvrzovat svatbou (jednou mi to v životě stačilo), a myslím, že ani přítel ne.

Tím chci říct, že vztah označovaný víkendové manželství lze mít i přesto, že nejste oddáni. wink smile

 

#25 7. 9. 2011 12:15

majkafa
Host

Re: Montážní (víkendové) manželství

Blossom, souhlasím. Také se už víckrát vdávat nechci.
Měla jsem na mysli uzavírání prvního manželství s "montérem", když si přejeme mít děti.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů