Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 5. 9. 2011 7:43

Morgaine
♥♥-----

Malá pláče ve školce!! Poraďte prosím....

Ahoj holky,

prosím poraďte.
Jsem úplně zoufalá..., malé teď na konci srpna byly 3 roky a už frčela od září do školky a já do práce.
ve školce pláče... a chce maminku.
Vyzvedává ji hned po obědě dědeček, protože mi s manželem jsme samozřejmě v zaměstnání.
Ráno, když ji manžel odváděl do školky tak plakala a říkala " až někdo zaklepá, tak to už bude děda a půjdu domů... ! "
Nevzteká se..., je fakt smutná... a zoufalá...
Ach jo...

Prosím o zkušenosti..., jak to zvládaly vaše děti??

Upravil(a) Morgaine (5. 9. 2011 7:43)

Není tady

#2 5. 9. 2011 7:57

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Re: Malá pláče ve školce!! Poraďte prosím....

Chuďátko malé.
Ani nevíš, jak Ti rozumím. Moc dobře to znám.
Většinou to trvá několik týdnů.
A pak bude líp.

Nᚠstraší syn si nikdy nezvykl, a nikdy školku nemiloval. Plakal hrozně a hrozně, až měl vždy odpoledne z toho plakání horčku, byla jsem zcela šílená.
Vím, jak je to pro Tebe těžké, jsem s Tebou. Vydržet...není jiná možnost, pokud do práce musíš. a nemᚠbabičky.

Já si tím jako dítě prošla sama, taky velmi dramatické, ale to trvalo roky, ne týdny, my jsme dost extrémní případ. Snad u vás bude líp.

I hide my feeling behind a smile.

Není tady

#3 6. 9. 2011 10:29

lulu24
♥♥♥♥♥♥-
Web

myslím že je to problém 90ti procent dětí.... je to těžké ale musíte to zvládnout. určitě je to jen otázka času než si zvykne.

Není tady

#4 16. 9. 2011 0:36

psencice
♥------

Morgaine napsal(a):

Ahoj holky,

prosím poraďte.
Jsem úplně zoufalá..., malé teď na konci srpna byly 3 roky a už frčela od září do školky a já do práce.
ve školce pláče... a chce maminku.
Vyzvedává ji hned po obědě dědeček, protože mi s manželem jsme samozřejmě v zaměstnání.
Ráno, když ji manžel odváděl do školky tak plakala a říkala " až někdo zaklepá, tak to už bude děda a půjdu domů... ! "
Nevzteká se..., je fakt smutná... a zoufalá...
Ach jo...

Prosím o zkušenosti..., jak to zvládaly vaše děti??

Určitě si za čas zvykne,to samé máme s naší vnučkou,teď jí byly v srpnu tři roky.Nejdříve strašně plakala,ale už si začíná zvykat.Chce to vydržet.

Není tady

#5 16. 9. 2011 6:50

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Moje dcera nastoupila také hned od tří let. Po ránu plakala 3 měsíce. Nechtěla se ráno oblékat, musela jsem jí do školky nosit. Ale ve školce po týdnu už dobrý, takže oni jsou i trošku vyčůraný a před maminkou to zkoušej. Vím,je to veliká změna pro ně. Ale zvyknout si. Po půl roce se holce ve školce líbilo a chodí tam ráda. stolt

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#6 16. 9. 2011 21:37

janička25
♥♥♥♥---

U nás minulý rok také starší dcera do školky nechtěla, pak si zvykla, pak zase ne, byly to takové vlny, teď druhý rok zatím dobrý. Trochu pomohlo to, že když byla hodná, dostala odpoledne vždy nějakou maličkost jako dáreček (kindervajíčko, časopis apod.) Trochu to leze do peněz,ale většinu bych jí to stejně koupila.... a hlavně vymýšlet pořád něco originálního. Většinou věděla, co dostane, když bude hodná a ve školce jsem jí to připomněla, když to nepomohlo, žádný dáreček nedostala, až další den...

Není tady

#7 2. 10. 2011 19:24

francka
Zablokovaný

Já myslím, že je možné zažít mnoho zajímavého a neopakovatelného i u nás a nemusí se cestovat daleko. Kdo na to má, a to koupí. Stres ustoupí. Sportovat je zdravé.
Koukni na:
http://www.cgdf.cz/cs/stadion-v-praskac … rodej.html

Není tady

#8 9. 10. 2011 15:00

Olga T.
♥------

Ahoj, já mám dva kluky, a jeden z nich byl bulící, uplně to vidím, jak to bylo děsný... pak nám trošku pomohlo, že si mohl vzít do školky plyšáčka, aby měl něco co ho "spojuje" s domovem a se mnou a zlepšilo se to. Ale upřímně ten první rok, to byl fakt očistec... sad Držím palce!

Není tady

#9 4. 3. 2012 9:16

ucitel_ze_skolky
♥♥-----

Už jsem viděl hodně dětí, co plakalo ráno po odchodu maminky nebo tatínka a co plakalo před příchodem maminky nebo tatínka, ale mezi tímto odchodem a příchodem byly děti v pohodě... Podle mě jde jen o zvyk a časem bude všechno v pořádku. Hlavně se ráno dlouho neločit. Doporučuji říct dítěti, a se mu ve školce líbí, říct pravdu, kdy pro něho přijdete, dát pusu a zavřít dvěře. Takové to loučení na 10 minut, kdy se dítě s rodičem objímá, dává pusinky a trvá to věčnost a pak dítě začne brečet a maminka se vrátí a dává poslední pusu a dítě vyžaduje ještě jednu a maminka se pak taky rozbřečí, tak to je fakt síla... Docela pomáhá plyšák s vůní domova (tj. aviváže), do kterého dítě zaboří nos a připomíná mu to domov, takže pláče méně...

Není tady

#10 4. 3. 2012 9:54

agewa
♥♥♥♥♥♥-

ucitel_ze_skolky napsal(a):

Už jsem viděl hodně dětí, co plakalo ráno po odchodu maminky nebo tatínka a co plakalo před příchodem maminky nebo tatínka, ale mezi tímto odchodem a příchodem byly děti v pohodě... Podle mě jde jen o zvyk a časem bude všechno v pořádku. Hlavně se ráno dlouho neločit. Doporučuji říct dítěti, a se mu ve školce líbí, říct pravdu, kdy pro něho přijdete, dát pusu a zavřít dvěře. Takové to loučení na 10 minut, kdy se dítě s rodičem objímá, dává pusinky a trvá to věčnost a pak dítě začne brečet a maminka se vrátí a dává poslední pusu a dítě vyžaduje ještě jednu a maminka se pak taky rozbřečí, tak to je fakt síla... Docela pomáhá plyšák s vůní domova (tj. aviváže), do kterého dítě zaboří nos a připomíná mu to domov, takže pláče méně...

přesně tohle mi říkala "naše " učitelka ve školce.
A protože jsem měla možnost "tajně" do školky nakouknout ( třeba když byly v zahradě nebo když jsem přišla dřív) dávám jí za pravdu. oni to dítka na nás zkouší.

Není tady

#11 17. 4. 2012 11:34

Kamchinka
♥♥♥----

Také jsme měly těžké začátky, ale po 4 měsících, v lednu se to samo nějak zlomilo, nevím čím to bylo, ale dobré. Dcera si doted nosí skoro každý den nějakou hračku do školky, časopis, apod. ráno je ve školce tak hodinu sama s paní učitelkou.
určitě dlouhé loučení nedělá dobře, s tím také máme zkušenost, ale také záleží jak paní učitelka umí reagovat, zaujmout dítě, když máma se rozloučí a jde, a dítě běží za mámou a paní učitelka si v klidu dělá nějaou svou práci a jen na pul ucha pronese něco.

Není tady

#12 17. 4. 2012 15:33

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Já jsem toho názoru, že když si zoufá matka, zoufá si i dítě - prostě, když se to podá jako normální a zákonitý běh života, většinou je všechno daleko snadnější. Samozřejmě že to nemusí úplně fungovat vždycky - ale to už je na vnímavosti a dobrém pozorování maminky...... smile

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#13 14. 3. 2013 12:09

Kamchinka
♥♥♥----

tak jak jsem psala že vše dobré, tak nyní máme po nemoci období pláče ve školce, že chce domů, zkoušla i bolení bříška, další den hlavička, a jak byla doma, vše bylo dobré.
řešíme s učitelou, zda tam nenastaly změny, a změny doma apod.

Není tady

#14 14. 3. 2013 12:50

aminel
♥♥♥----

My jsme se před nástupem do školky byli  několikrát  podívat na děti ve školce, když si hrály venku a hodně si o tom povídali. Po domluvě s ředitelkou nás pustila i na zahradu.  Naše děti viděly, že tam žádné dítě nemá maminku, žádné nepláče a naopak si naplno hrají. Také věděly, že je rodiče neopouští, že jsou tam jen tak dlouho, dokud jsou rodiče v práci, aby si zatím mohly hrát. Žádný pláč neznáme, ani později, když jely na školu v přírodě.

Není tady

#15 22. 4. 2014 18:16

pajaka
♥------

Musím říct, že závidím maminkám, kterým dětičky ve školce neplakaly. Naše holky - dvojčátka - plakaly každé ráno (naštěstí jen ráno) skoro 3 roky :-) Byl to trochu fenomén i pro zkušené paní učitelky. Ale teď, když vědí, že půjdou v září do školy, tak to vzaly zodpovědně a někdy se i do školky těší :-) Každopádně u nás nepomáhalo vůbec nic, holky si to musely srovnat sami.

Není tady

#16 24. 4. 2014 15:03

karfice
♥♥♥♥---

Já plakala ještě, když jsem šla do první třídy big_smile
Ale jen ráno, pak jak jsem byla před školou a uviděla jsem známé obličeje, hned bylo lépe.

Není tady

#17 5. 5. 2014 15:41

balusi
♥------

Dobrý den,

chtěla bych vás poprosit o několik minut svého času vyplněním následujícího dotazníku. Jsem studentka 5. ročníku Fakulty podnikatelské v Brně. Pro svou diplomovou práci bych potřebovala získat názor vás rodičů na zřízení hodinové školky. Tato hodinová školka by představovala krátkodobé hlídání dětí předškolního věku, tak aby si maminky čí tatínkové mohli nerušeně vyřídit své záležitosti na úřadech, u lékaře apod. a přitom věděli, že je o jejich dítě postaráno. Není záměrem nahrazení klasických či soukromých školek, pouze krátkodobé hlídání. Předem děkuji za Vᚠčas.

http://www.survio.com/survey/d/P8Q2Q6Q4L3N8I6S2S

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí