Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 28. 8. 2011 15:28

Elaine
♥------

Postupné odmítání různých potravin - čtyřletá holčička

Dcera ( dnes 4 roky 8 měs.) začala ve věku 4 a čtvrt roku odmítat různá jídla, která do té doby s chutí jedla. Od malička byla perfektní jedlík, vše jí chutnalo. Sama říkala, že není jídlo, které by neměla ráda. Pak náhle ze dne na den rozhodla, že už nikdy nebude jíst kaši, následně přibyly brambory, chléb, máslo, sýry všeho druhu, šunka, rajčata, oklurky, zelí, meruňky,  atd... Přibývají další a další jídla všeho druhu a svoje rozhodnutí striktně dodržuje. Chodí do školky (ráda), ale zbytečně tam platím za jídlo, protože téměř nic z jídelníčku nejí. Na podzim, když tam začala chodit, jedla všechno a bylo to moc dobré.  Nevíme, co s ní. Odmítám připravovat speciálně pro ni stále dokola jen pár vybraných jídel, které považuje za přijatelné. Na druhou stranu raději je hladem, než by třeba snědla k obědu brambory. Nemá někdo podobnou zkušenost nebo radu? Případně nenapadá někoho, jaká může být příčina? Nevím, jestli je správné jí dovolit, a si vezme místo oběda třeba jogurt ( ale to jí nemusím ten oběd ani dávat na talíř). Nebo trvat na tom,a sní oběd ( třeba i později ) a nedovolit náhradní stravu. Situace trvá už půl roku a stále se zhoršuje. Nechci ji nechat vysedávat hodiny nad talířem jídla, které odmítá ( sama jsem to v dětství zažila). Pokud to ale bude trvta delší dobu, obávám se případných zdravotních problémů. Díky za reakce. E.

Není tady

#2 29. 8. 2011 13:16

Lenina2
Babinet Klub

Re: Postupné odmítání různých potravin - čtyřletá holčička

Nevím jestli je můjj postup správný, ale Má´ta tohle taky zkoušel a měl tyhle manýry právě ze školky - že někdo něco nejí. ale já na to nepřistoupila jíst musí to co do teď. Takže já bych nandala oběd, nechce, dobře nejez, ale nic jiného nebude. To samé dostane k večeři - nechce, dobře nejez. Druhý den ráno bych zase normálka snidaně, svačina, oběd, svačina a večeře. Důležité je abys pohlídala aby ti mezi jídly co nechce nejedla nic jiného s čím by vystačila - sladké, sušenky, i moc ovoce apod. Aby prostě musela hlad na to co nechce dostat.
Jinak Máu to docela brzy přešlo - akorát jsme udělali vyjímku u žampionů - ty důsledně ze všeho vyndává a u růžičkové kapusty.

http://lb5f.lilypie.com/g31Yp1.png
http://lb3f.lilypie.com/0Cgop2.png

Není tady

#3 6. 9. 2011 10:33

lulu24
♥♥♥♥♥♥-
Web

Tak máme stejný problém, zkoušela jsem to tak jako lenina, nechala jsem celý den vyhladovět a večer se vrhla na večeři totálně hladová, naházela jí do sobě a pak se totálně poblinkala a bolelo jí břicho....  zkus třeba když nebude chtít oběd dát místo toho suchý rohlík. k večeři to samé. ale něco jíst je asi třeba.

Není tady

#4 6. 9. 2011 14:58

Elaine
♥------

Je to hrozné. Vypadá to, že každý říká nedávat nic, dokud nesní oběd. Jenže studený oběd po 3 a více hodinách  už by asi nechutnal nikomu.   Nebo nechat bez jídla?  A co pak, když dítě pláče a řve hladem? Nedovolit a si vezme třeba jogurt? Jednak nevím, co s tím, ale hlavně nechápu, proč to dcera dělá. Opravdu jedla od miminka všechno a s chutí.  A poslední půlrok je to horší a horší, denně jídlo vyhazuju a ona by jedla pořád dokola jenom několik málo jídel. Bojím se, že bude mít z nedostatku pestré stravy zdravotní problémy. Stravujeme se všichni poměrně zdravě a měli jsme radost, že jí všechno to zdravé i chutná, taky nebyla ještě nikdy nemocná.  Už si říkám, jestli není případ pro psychologa....sad

Není tady

#5 6. 9. 2011 15:29

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Elaine, jednou jsem cetla krasny clanek od jedne babicky dvou deti. Jedne holcicce bylo 11, te mensi asi 6 let. Nechtely jist nic jineho nez spagety a pizzu. Ta pani si je vzala na prazdniny a varila k snidani, obedu, svacine a veceri spagety. Zaverem bylo napsano, ze veskere nadseni z jidelnicku opadlo po 5 dnech a za 14 dni uz holky chteli vsechno mozne, jenom ne ty spagety.
Vyzkousela bych to

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#6 8. 9. 2011 10:52

javena
♥♥♥♥♥♥-

No, jo, Ditina rada jde praktikovat o prázdninách... jinak těžko.
Ve školce je to okoukané, že něco nechtějí jíst... taky jsme tím prošli. Já byla zmlsanec, protože mamka byla měkká a taky si to pak užila... vissla takže jsem nechtěla dopadnout stejně. Snažila jsem se, abych dětem nenutila to, co jim vyloženě nejede (syn takhle vyzvracel játra, dcera rajskou), ale nijaké velké ústupky jsem nedělala. Když nejedly ve školce, co nadělám, ale nula dobrot, sušenek... odpolko jogurt, ovoce a pak občas i večeřely. big_smile O víkendu doma kompromis, nesnědly toho moc - nemusely - ale něco jo - to musely - a asi to stačilo, protože hlady neplakaly. wink
S námi se to táhlo až do školy. Když jsem potkávala kuchařky s taškama jídla, co já platím a mý děti nejedí se mi chtělo brečet... Dneska jedí všechno, syn pomalu za dva... a stejně když mi řeknou, jakou dobrou jedly na táboře pomazánku, tak zírám, protože doma bych jí jedla sama... vissla
Takže bych zkusila dcerce říct, že alespoň něco sníst musí a druhý den udělala něco, co jí a tak dokola. Něco co nechce (alespoň trochu, nic jinýho není) a něco, co jí chutná... A rozhodně z toho nedělala drama, to se jim líbí, tyhle přemlouvačky, ve všem... wink

Není tady

#7 16. 9. 2011 18:43

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

U dětí se střídaj různá období.
Já osobně bych vařila ty jídla furt dokola, co jí (nevím, jaký má ta Tvoje oblíbený)a vůbec bych neřešila, tohle si měla včera, tohle předevčírem. Děti nepotřebují mít každý den něco extra jiného.
Aby byl pestrý jídelníček - svačinky typu ovoce, zelenina a tak.
Oběd - prostě teplý jídlo.
Nepřemlouvala bych tohle musíš, a tohle už ne.
brambory, chléb, máslo, sýry všeho druhu, šunka, rajčata, oklurky, zelí, meruňky,  atd
A co tedy vlastně jí?
Hele - okurky,zelí - netřeba, to chápu, šunka, salámy - na co?
Rajčata - někdo je nejí.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#8 17. 9. 2011 1:20

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Web

Sedi u misky s jidlem, dokud to nesni. A to vazne nekecam, oni ty misky vyluxuji, nez reknete svec tongue
A ted vazne : Doporucuji precist knihu 40 duvodu, proc nemit deti. Jsou tam popsane i stavy, ze dite proste potravu odmita a rodic dela vse proto, aby ditko "normalne" jedlo, jenze co je to "normalne" jedlo, nikdo presne nevi.

Upravil(a) morpheus (17. 9. 2011 1:22)

"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

#9 18. 9. 2011 20:22

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Mě se začal synek rozmazlovat s jídlem teď po nástupu do školy.
Polévka je hnusná, , rizoto je hnusné, houbová omáčka je hnusná a přestěhuje se k babičce, jestli budu vařit taková jídla. Houby mu nenutím, ale polévku (tu stejnou) včera najednou zázrakem jedl úplně normálně. Myslím, že změna u něj je ta škola, je méně vylítaný venku a víc si vymýšlí. A možná taky na sebe chce strhnout pozornost. Dcera 16měs. byla nejedlík a hodně se to doma řešilo, že by se inspiroval? Dnes paradoxně dcerka jí vše (i když v malém množství) a vymýšlí si nechutenství syn. No nechám ho sníst třeba suchou rýži, když nechce omáčku. Extra mu nepodstrojuji a jsou dny, kdy si nevymýšlí vůbec.

Není tady

#10 20. 9. 2011 0:03

Elaine
♥------

Dcera by chtěla denně k obědu samotné maso bez příloh ( tím větší porci masa by chtěla) - už  odmítá kromě brambor i rýži a těstoviny, ze zeleniny jí jen červenou a žlutou papriku. K snídani a k večeři obyčejnou suchou housku opět jen s barevnými paprikami, případně s jogurtem. Během dne nějaké ovoce ( ale některé druhy jí rovněž přestávají chutnat ) a opět jogurt. Myslím, že dítě nemůže jíst soustavně nějaké enormní porce masa, to určitě není zdravé. Doma se stravujeme i dospělí docela zdravě, a tak jsme už jedli všichni totéž. A hlavně je zvláštní, že jedla do 4 a čtvrt roku naprosto všechno a s chutí, včetně veškeré zeleniny a ovoce. Nebylo jídlo, které by jí nechyutnalo, a jedla kdekoliv. Taky dosud byla u naší dětské dr. nejzdravějším dítětem, ještě nikdy nebyla nemocná. Už se ale bojím, že se to změní, že se ta jednostranná strava nějak projeví. A to jídlo odmítá naprosto stejně doma, ve školce, u babičky i kdekoliv na návštěvě. Asi to budeme řešit s doktorkou při preventivní prohlídce v 5 letech, což bude za 3 měsíce.
sad

Není tady

#11 20. 9. 2011 5:56

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Elaine napsal(a):

Dcera by chtěla denně k obědu samotné maso bez příloh ( tím větší porci masa by chtěla) - už  odmítá kromě brambor i rýži a těstoviny, ze zeleniny jí jen červenou a žlutou papriku. K snídani a k večeři obyčejnou suchou housku opět jen s barevnými paprikami, případně s jogurtem. Během dne nějaké ovoce ( ale některé druhy jí rovněž přestávají chutnat ) a opět jogurt. Myslím, že dítě nemůže jíst soustavně nějaké enormní porce masa, to určitě není zdravé. Doma se stravujeme i dospělí docela zdravě, a tak jsme už jedli všichni totéž. A hlavně je zvláštní, že jedla do 4 a čtvrt roku naprosto všechno a s chutí, včetně veškeré zeleniny a ovoce. Nebylo jídlo, které by jí nechyutnalo, a jedla kdekoliv. Taky dosud byla u naší dětské dr. nejzdravějším dítětem, ještě nikdy nebyla nemocná. Už se ale bojím, že se to změní, že se ta jednostranná strava nějak projeví. A to jídlo odmítá naprosto stejně doma, ve školce, u babičky i kdekoliv na návštěvě. Asi to budeme řešit s doktorkou při preventivní prohlídce v 5 letech, což bude za 3 měsíce.
sad

Nedělala bych z toho vědu, chce suchý rohlík, dostane suchý rohlík. Tím, že ji budeš do jídla nutit ničeho nedosáhneš. Teda dosáhneš, jen toho, že poblinkáa získá k jídlu ještě větší odpor  a budeš mít tolik kapitulation .

Není tady

#12 20. 9. 2011 6:52

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

No tak jí dej rohlík, paprika červneá obsahuje nejvíc vitamínů C a je fajn,že jí baští.
Kolik toho masa může snít? To my máme spíš opačnej problém, že mi děti maso moc nejedli (jenom pečené kuře a obal.kuř.prsa)
Jak jí dělᚠmaso? Vaříš? Smažíš? Griluješ?
Co ryby? To je taky maso.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#13 23. 9. 2011 21:07

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Web

Panove ( a damy ), je 23.9. pokud se nemylim a je tu 12 prispevku. Muzete mi nekdo rozumne vysvetlit, proc na tena, ktere je nahore zvyrazneno nikdo nereaguje ? To mam opravdu zacit psat sam, jak papaji moje kočky a proc nechteji zrat napriklad Granule RD urcene pro redukcni dietu ??? A nejsem mimo tema, pac moje kočička je holka a jsou ji rovnez 4 roky.

"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí