Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 15. 8. 2011 14:52

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Popraskané suché paty

Ahoj, je mi 28 a mám v poslední době paty jak stará babička. Tak za poslední dva roky jsem si všimla, že mám suchá chodidla. Nejen paty, ale i prsty u nohou a klouby po stranách, vlastně všude, kde je kůže na chodidle hodně namáhaná. Doma chodím bosa, ale to chodím celý život a tohle pozoruju opravdu za poslední dva roky. Nevíte, čím to může být, případně jak se toho zbavit? Pemza nepomáhá...Děkuju!

Není tady

 

#2 11. 4. 2012 22:11

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Popraskané suché paty

letos jsem měla dost popraskané paty.Nikdy jsem to neměla.Nevím jestli je to vodou, máme hodně tvrdou..a tak si nohy hodně mažu krémem.Nejlépe indulonou.Paty jsou lepší.


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#3 12. 4. 2012 3:19

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Popraskané suché paty

Sisi, díky za odpověď. smile Já jsem doma objevila nakonec vazelínu, sice je už asi dva roky prošlá, ale vypadala dobře, tak jsem se s tím asi týden mazala na noc a na to tlusté ponožky a mám zase nožičky jako miminko. smile tummenupp

Není tady

 

#4 12. 4. 2012 16:29

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Popraskané suché paty

Dobrá zpráva. Vazelína je dobrá.


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#5 5. 8. 2012 15:29

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Popraskané suché paty

Sakura napsal(a):

Ahoj, je mi 28 a mám v poslední době paty jak stará babička. Tak za poslední dva roky jsem si všimla, že mám suchá chodidla. Nejen paty, ale i prsty u nohou a klouby po stranách, vlastně všude, kde je kůže na chodidle hodně namáhaná. Doma chodím bosa, ale to chodím celý život a tohle pozoruju opravdu za poslední dva roky. Nevíte, čím to může být, případně jak se toho zbavit? Pemza nepomáhá...Děkuju!

Rozesmála mě tvá poslední věta....nééé, teď vážně. Tohle dělá ta ,,zázračná" pemza. Dělám pedikérku (20let) a opravdu o tom něco vím. Vyhoď pemzu a podobné nesmysly jako pilníčkové rašple od Avonu, Oriflamu atd, kup v lékárně mast Infadolan a mazej a mazej. Prokládej to buď modrou Indulonou, olivovým olejem, nebo i třeba domácím sádlem (pokud si vezmeš staré ponožky).
Lidi si myslí, jak si pemzou pomůžou a přitom si sami škodí...kůže je roztřepená, suchá a sami si ,,vyrábí" prasklinky.
Pokud pedikúra v domácím prostředí-koupit seřezávač kůže v drogerii, ale protože má spousta lidí už kůži zdevastovanou (jak papír), tak musí počkat, až doroste a pak to hezky seříznout do hladka. Nebo si zajít aspoň jednou na pedikúru a nechat seříznout skalpelem. Bohužel moderny typu suchá pedikúra, kde vám opět kůži pouze zbrousí, je takříkajíc na......(pardon)

Není tady

 

#6 5. 8. 2012 17:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Popraskané suché paty

Díky za tip na Infadolan. Já sice praskliny nemám, ale suchou kůži ano. Nejlíp se mi osvědčila vazelína (teď zrovna mám s kostivalem). Ale zkusím prostídat s Inf.
Je fakt, že pemzu taky občas používám (napařím nohy ve vodě s octem a solí - asi na 15 minut) a když tady zkušená pedíkérka říká, že je to nanic, tak to asi přehodnotím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#7 5. 8. 2012 18:52

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Popraskané suché paty

Škoda, že jsi mi neporadila dřív - v květnu jsem byla v ČR a mohla jsem si ten Infadolan koupit. Nicméně mám tu ještě tu vazelínu a mažu tím. Teď mi zase kůže na patách seschla, asi že chodím často bez ponožek teď přes léto. Jinak pemza ani pilníky apod. mi stejně nepomáhají, takže s tím ani nožky netrápím.

Není tady

 

#8 5. 8. 2012 19:42

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: Popraskané suché paty

Já jsem s tím taky nikdy neměla problém a teď najednou a mažu čím mažu, suché rozpraskané paty se mě drží jak klíště... U sebe to přičítám těhotenství, větší zátěži nohou a horší krevní výměně, páč nikdy předtím jsem to vážně neměla. Taky pozoruju, že čím víc chodím bosa, tím je to horší. A já chodím bosa tak ráda... Ponožky ani na noc se teď nedají snést, už takhle umírám vedrem. Taky jsem si koupila pemzu a jen jsem to zhoršila... myslela jsem, že to s ní neumím... takže na radu místní pedikérky zahazuji. smile Docela mi pomohla taková ta klasická hutná Nivea. Není to pořád stopro, ale lepší...

Není tady

 

#9 5. 8. 2012 21:24

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Popraskané suché paty

Ale nemá se ten Infadolan používat nejdéle 14 dní?


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#10 5. 8. 2012 21:55

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: Popraskané suché paty

Asi až se to dá do těch 14 dní do kupy, je třeba to udržovat něčím jiným. Můžou to i těhu a kojící, jsem se dočetla. smile

Není tady

 

#11 6. 8. 2012 6:31

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Popraskané suché paty

Ahojík, já si paty "odrhnu, " pemzou, pak namažu modrou indulonou, dám do igelitu, na to ponožky a jdu spát.
Nohy mám ráno jak mimino :-) a vydrží to celkem dlouho- 10, 15, dní- v létě to dělám častěji, v zimě míň.

Není tady

 

#12 6. 8. 2012 8:12

majkafa
Host

Re: Popraskané suché paty

Já si paty i celá chodidla mažu už cca 2 roky každý večer v posteli těsně před spaním. Čímkoliv. Mám krém na nočním stolu, je to pravidelná večerní procedura. Nemám ráda spaní v ponožkách, natož v igelitu. Tohle úplně stačí a zvykla jsem si udělat to každý večer, nezabere to víc, než 2 minuty.
Nohy mám od té doby stále jako mimino. big_smile

 

#13 6. 8. 2012 8:53

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: Popraskané suché paty

Já si ale právě taky mažu chodidla každý večer vším možným na nohy, na ruce, i sádlo jsem zkoušela, ale žádný velký úspěch z toho. Možná kdybych si dala ty ponožky, ale jsem na jihu Francie a nedá se tu vedrem spát i když jsem celá nahatá. Natož ponožky s igelitem... Ta modrá Nivea se zatím zdá být nejlepší z toho, co jsem zkusila. Viděla   jsem tu i krém na popraskané paty, kde bylo napsáno, že do 3 dnů to vyléčí. Ale stál 15 euro a byla to taková tubička malá... tak jsem ho nechala hezky ležet tam, kde byl.  U mě to bude snad tím těhu a doufám, že se to pak vrátí do normálu. Až pojedu do ČR, nakoupím modré indulony a Infadolan. smile

Není tady

 

#14 6. 8. 2012 8:55

majkafa
Host

Re: Popraskané suché paty

Rybičko, asi to tak bude, těhotenství a jiné klima, než je tady v Česku.

 

#15 6. 8. 2012 8:58

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: Popraskané suché paty

Jinak mamka si vlastně vždycky chválila Ozalin. Nevím, jestli se ještě dělá. Ale mimo ČR ho (Sakuro) asi taky neseženeme.

Není tady

 

#16 6. 8. 2012 9:49

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Popraskané suché paty

Rybička napsal(a):

Jinak mamka si vlastně vždycky chválila Ozalin. Nevím, jestli se ještě dělá. Ale mimo ČR ho (Sakuro) asi taky neseženeme.

dělá, je levný - stojí něco přes 20Kč myslím, pěkně voní
já krémy střídám, kupuju i ty levné Balea z DM drogerie, občas "lepší" scholl nebo z lékárny Neutrogenu ale přijde mi to více-méně stejné, hlavní je pravidelně mazat. Pedikúru si dělám "mokrou" koupila jsem si v lékárně za pár korun držák a čepelky, ale je potřeba dávat pozor a nechat povinný zůstatek, když si to člověk očistí moc tak právě ta tenká kůže má tendenci tvrdnout...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#17 6. 8. 2012 17:44

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Popraskané suché paty

majkafa napsal(a):

Já si paty i celá chodidla mažu už cca 2 roky každý večer v posteli těsně před spaním. Čímkoliv. Mám krém na nočním stolu, je to pravidelná večerní procedura. Nemám ráda spaní v ponožkách, natož v igelitu. Tohle úplně stačí a zvykla jsem si udělat to každý večer, nezabere to víc, než 2 minuty.
Nohy mám od té doby stále jako mimino. big_smile

Mám to jako majka, vedle postele mám košíček s kosmetikou, namažu se a jdu chrnět. Teď používám  krém na nohy z justu je mastný a rychle se vsákne tummenupp .

Není tady

 

#18 6. 8. 2012 21:04

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Popraskané suché paty

majkafa napsal(a):

Já si paty i celá chodidla mažu už cca 2 roky každý večer v posteli těsně před spaním. Čímkoliv. Mám krém na nočním stolu, je to pravidelná večerní procedura. Nemám ráda spaní v ponožkách, natož v igelitu. Tohle úplně stačí a zvykla jsem si udělat to každý večer, nezabere to víc, než 2 minuty.
Nohy mám od té doby stále jako mimino. big_smile

copak to ? vždycky, když se tu řešily paty, tvrdá kůže a tak, říkalas, že mazat nepotřebuješ, že tě to ani nenapadlo a mᚠnohy ok ...


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#19 7. 8. 2012 6:46

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Popraskané suché paty

PPavlaa napsal(a):

majkafa napsal(a):

Já si paty i celá chodidla mažu už cca 2 roky každý večer v posteli těsně před spaním. Čímkoliv. Mám krém na nočním stolu, je to pravidelná večerní procedura. Nemám ráda spaní v ponožkách, natož v igelitu. Tohle úplně stačí a zvykla jsem si udělat to každý večer, nezabere to víc, než 2 minuty.
Nohy mám od té doby stále jako mimino. big_smile

copak to ? vždycky, když se tu řešily paty, tvrdá kůže a tak, říkalas, že mazat nepotřebuješ, že tě to ani nenapadlo a mᚠnohy ok ...

dumbom


dum spiro spero

Není tady

 

#20 7. 8. 2012 7:57

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Popraskané suché paty

Bety napsal(a):

Rybička napsal(a):

Jinak mamka si vlastně vždycky chválila Ozalin. Nevím, jestli se ještě dělá. Ale mimo ČR ho (Sakuro) asi taky neseženeme.

dělá, je levný - stojí něco přes 20Kč myslím, pěkně voní
já krémy střídám, kupuju i ty levné Balea z DM drogerie, občas "lepší" scholl nebo z lékárny Neutrogenu ale přijde mi to více-méně stejné, hlavní je pravidelně mazat. Pedikúru si dělám "mokrou" koupila jsem si v lékárně za pár korun držák a čepelky, ale je potřeba dávat pozor a nechat povinný zůstatek, když si to člověk očistí moc tak právě ta tenká kůže má tendenci tvrdnout...

tak to bylo jediné , co mě pomohlo.

Není tady

 

#21 7. 8. 2012 8:19

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Popraskané suché paty

Já si tedy brousím na sucho nohy pilníkem a pak ty paty ráno i večer pár dní ošetřuji bambuckým máslem na nohy a je to perfekt. Nohy brousím tak 1x za 3 měsíce, někdy i víc.
Jinak když není bambucké máslo, je fakt dobrá Nivea. Dříve byla Indulona nejlepší, ale už to také není to, co bývalo, teď spíš ta Nivea.
Manželovi teď taky praskla pata, mazal tím bambuckým máslem a do pár dní to bylo v pořádku. Jen přitom musel obrousit tu tvrdou kůžu, aby se to lépe zhojilo....


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#22 7. 8. 2012 17:02

majkafa
Host

Re: Popraskané suché paty

Ppavlo, kolikrát se tady asi tak probíraly? A kdypak to bylo? big_smile A četlas pozorně, jak dlouho si je mažu? smile
A že si pamatuješ, jak to mám s nohami já? lollollol

A abych byla teda úplně přesná, abys měla vyčerpávající údaje, psala jsem cca  2 roky, ale když tak nad tím přemýšlím, bude to asi někdy od minuloročního jara, jestli si to dobře pamatuji. Spokojená? Je to dostatečně vyčerpávající? big_smile
Jestli ne, stačí říct, podám další informace ohledně mých nohou. lol

Upravil(a) majkafa (7. 8. 2012 17:06)

 

#23 7. 8. 2012 18:35

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Popraskané suché paty

majkafo, pamatuju si to, protože jsme to s holkama probíraly tuším na psychologickém. a když jsme mluvily o tom, že tvrdý, neudržovaný nohy nevypadají hezky a jak je to hnusný, když je ještě někdo vystavuje v otevřených botech, tvoje reakce byla taková, že se musíš podívat, jaký mᚠpaty a přišlo ti to hrozně směšný, čeho všeho si všimneme na ostatních.
a já si tenkrát říkala, že buď mᚠve svým věku (nebudeme si nalhávat, že je ti 20 roll) tak dobrou ple a stav kůže, že tohle fakt řešit nemusíš, nebo jsi jedna z těch "hvězd" nahoře juj a dole fuj ..
a vzhledem k tomu, jak tady tak dneska pozoruju tvou reakci, řekla bych, že u tebe to byla ta druhá možnost cool
takže pokud tě to tenkrát donutilo, aby ses začala o svý nohy starat, jsem tomu ráda big_smile

p.s. smiř se s tím, že si pamatuju kde jakou blbost a není to o tom, že bys byla tááák úžasná, to si opravdu nemyslím cool


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#24 7. 8. 2012 19:17

majkafa
Host

Re: Popraskané suché paty

Ppavlo, musím tě zklamat. Nedonutilo. Nebylo to totiž potřeba. smile
Btw když se dívám na kůži některých modelek, o nemodelkách nemluvě, říkám si, že mi byla do tohohle života shůry nadělena krásná kůže bez různých pih, fleků atd. Dál raději nebudu pokračovat... big_smile A můžeš si zase dělat domněnky. Žasnu, nakolik tě  má osoba zajímá. Ale když tě to baví...

 

#25 7. 8. 2012 19:29

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Popraskané suché paty

jo aha, nebylo potřeba, mažeš se jen tak, aby ses nenudila lol

jinak majkafo, já nepřestávám žasnout, jak jsi ješitná a namyšlená. zvláštní, měla jsem z tebe výdycky pocit učité tvé zakomplexovanosti a vono né, vona ta majkafa si fakt myslí, že z ní všichni padaj na pr... a v noci nespí, protože nad ní přemýšlí lol
ale vážně - měla bys s tím něco dělat, tohle fakt není normální roll


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů