Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 16. 8. 2011 6:20

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Re: Chat o čemkoli 4

A jeste k tomu "tyrani zviratek"...
SJ, a myslim aj mnozi "ne-SJ" netyraj zviratka, ale taky se jich nezbavuji vyhozenim na ulici ci navracenim do utulku jenom proto, ze "panicek" se o ne nestara tak vzorne, jak si nejaci mravokarci ci "ochranari prirody" predstavujou..., to spis hledaji zpusob, jak tu "peci" o ne zlepsit ("laskyplne" donutit panicka, aby plnil, co nasliboval...)... a pak, treba i s pomoci pratel z Babi "nastavujou hranice"... par

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#127 16. 8. 2011 6:53

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

Viktorko, všimla jsem si, že zde na babi jsi hodně zásadová a rázná ženská. přitom na tvoji křivou hubičku nestačíš. Jedna pomoc: když budeš udílet doma pravidla, hlaď pejska a dívej se jemu do očí. A| mluv hodně klidně, stručně a rozhodně. Na křivou hubičku se ani nepodívej a s ní v ten moment nediskutuj. ŘEKNI PROSTĚ BEZ DISKUZE  .,JE TO MOJE ROZHODNUTÍ".

Není tady

#128 16. 8. 2011 6:58

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Viki - přeju Ti hodně síly do boje, ale to dᚠtummenupp
Oni ty naše potvůrky zkoušej, kam až můžou zajít, tak jim trošku přistřihni křidýlka, nebo ti budou skákat za chvilku po hlavě.
Jak píše Vladěna, chce to vklidu řešit. stolt

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#129 16. 8. 2011 7:05

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Holky, neco vam reknu. Nas mladej tady vzdy v nedelu po o a cele pondeli neni, je "doma"... A tady byla takova pohoda, ja si v klidu pracovala, mlada navarila, sebrala a uklidila pradlo z balkonu, odpoledne jsme si pokecaly..., ale ja, priznavam, jsem zatim nemela odvahu na "vytahovani novych pravidel"... zatim to zpracovavam... a "vytahnu" ve vhodnejsi chvili, nez byla ta prvni potom, co se "hladiny rozboureneho more" uklidnily... Ok? pussa

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#130 16. 8. 2011 7:36

Blossom
Host

ViktorkaM napsal(a):

Kiara napsal(a):

... a ten, kdo mi sem přinese další kočku se zavazuje k tomu, že bude ze své vlastní kapsy hradit její veterinární péči (kastrace, očkování, odčervování, odblešování). ...Viktorko, to se nesmíš nechat a nastavit si striktní pravidla ... stolt A já bych na Tvém místě nenechala holku hajat, když si přitáhla domů psa a vyhnala bych ji nesmlouvavě toho psa venčit 2x denně, poprvé třeba v pět ráno....

Ano. Uz jsem to psala... Taky se svatosvate zavazovali, a taky ze zacatku plnili, vsak vite, jak to chodi, tyden, mesic, ctvrt roku, pak se jelo za tatinkem a tam se pes sebou brat nemuze, pac je tam kocka..., tu se nechtelo, tam se nemohlo, vsak mama to zaridi... samo ze zaridila. To puldenni cekani jsem prehnala, a ona (vlcice) nejak zvlast nestepuje za dvermi, ze jako uz musi...
No, a prave treba o tom "nenechani hajat" mluvim. Zkusim "nenechat hajat", vidim krivou hubu. Zkusim pritvrdit, vidim aj krivou hubu mladeho, ze mu budim jeho princeznicku a at ju necham, ze bude pak cely den protivna....
Tak? Jeste porad si myslite, ze nemam pravo se rozcilovat a touzit po tom, aby uz byla z domu?

Ale uklidnim vas. Napisu zasady, nalepim na lednicu a budu vyzadovat striktkni dodrzovani. Kdyz to nepujde, poridim igelitku a novy zamek. A pes pujde s nou, pac k tomu se zavazala. Bude mi za ni (psem) smutno, ale neda se nic delat, "zasady" musim dodrzovat aj ja, no
ni?

Viktorko, tak tohle tak trochu znám. A nejen já, myslím, že něco podobného taky psala Wiki, že jí v podstatě na krku zůstal pes jejích mladých.

Moje dcera jeden čas už bydlela s klukem u něj v domku, vypadalo to, že už spolu zůstanou. Pořídili si psa, fenku bernského salašnického. No, a za půl roku se rozešli. Dcera si mezitím na tu fenku strašně zvykla, dokonce i rozchod kvůli němu oddalovala, nedovedla si představit, přijít o svou milovanou. Nejprve chtěla, že si ji nechá u nás doma. To jsem byla striktně proti, dcera dělá 2 VŠ a málokdy bývá doma, zbylo by to vše na mě.  Já mám psy ráda, avšak nepříliš vychovaný bernský salašnický je v bytě jako tank, při radostném vítání lítá všechno kolem, kácí se nábytek, o rozlitých kafatech ani nemluvě...
A navíc já teď po svém onemocnění na jaře potřebuju klid.

Nakonec to dopadlo tak, že mají ohledně psa "střídavou péči". Občas je tedy pes i u nás. Ale naštěstí to už utichá. Já mám i tu fenku ráda, taky jsem ji venčívala, když dcera třeba dlouho spala, nedalo mi to.
Ale já fakt teď psa na strost nechci, natož takhle velikého a temperamentního.
Jsem ráda, že jsem nepřistoupila na to, aby si dcera psa nechala. To by mi zůstal nakonec kompletně na krku, a na to nemám sílu ani chu.

Jen jsem Ti chtěla Viktorko napsat, že tato situace není tak ojedinělá, jak vidíš, něco podobného řešíš Ty, řešila jsem já, Kiara, Wiki...
Ono je tak těžké odmítnout něco milovanému dítěti, avšak musíme si my mámy dát bacha, aby nás to pak nepřeválcovalo...

#131 16. 8. 2011 8:05

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Ano, Bloss, tak nejak to je.
Myslim, ze neni namiste "pucovat" onu mamu, ktera podlehla planym slibum (vpocatku ani nemusely byt plane, mohlo se zviratko opravdu jenom "prejest"), ze "se nemelo porizovat". Dokonce myslim aj Hir se plete, kdyz rika, "ha, blba Viktroka, vedela predem... tak ted si nese nasledky"... Jo, Viktorka tusila predem, ale spolehala na lepsi variantu, ze kdyz teda dite tak sverepe tvrdi, ze BUDE pecovat, tak ze to mysli vazne...
A ze si naraz dite vyzaduje "vyhody"..., no tak to se ted prave resi. Kvuli tomu, ze ona se obcas chce flakat, ja hned nenecham zvire chcipnout hlady, ci ho nevratim do te klece 1x1 m do utulku, odkud prisla, vystresovana a vystrasena (kdovi co s ni bylo!), a ona nam to "dohadovani se", kdo co ma a nema kolem ni, vdecne odpousti, pac uz je vporadku, vesela, pritulna (chi- i kdyz se ji vsichni boji kvuli jejimu desivemu vzhledu... reta , coz mimochodem byl ucel tady v te ctvrti, kde bydlime...)
Takze opravdu to s tim poridit-neporidit, ustoupit-neustoupit, az tak jednoduche neni...
Dekuju Bloss za tvuj nazor, ja se uz citila fakt jak nejakej provinilec...

Není tady

#132 16. 8. 2011 8:20

helena
♥♥♥♥♥♥♥

A ze si naraz dite vyzaduje "vyhody"...
Naráz? Viktorko, vždy píšeš, že i přítel " tusim v zajmu klidu ji hodne casto ustupuje (mmch. stejne jako ja, pokud to slo, prizpusobovala jsem se jejim pranim...)" - řekla bych, že ona je na ty "výhody" zvyklá odmalinka... a běda, když hrozí jejich omezení.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#133 16. 8. 2011 8:23

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Ano. Presne tak to je. Je na ne zvykla... ale i u mne existuje jiste "vocad - pocat"..., takze pak se to "dopilovava" do dokonalosti - treba i psanim pravidel na lednici...

Není tady

#134 16. 8. 2011 8:44

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

Když byly naše děti malé, taky mi natahaly domů kočky, křečky, morčata, bílé myši, pískomila a já nevím, co všechno. Zůstaly mi jen tři kočky a další přírůstky už jsem si zatrhla jednou pro vždy: oznámila jsem dětem, že teď už jsou dospělé, začaly vydělávat a ten, kdo mi sem přinese další kočku se zavazuje k tomu, že bude ze své vlastní kapsy hradit její veterinární péči (kastrace, očkování, odčervování, odblešování). Nu ... a debaty o dalším koátku jako náhradě za dvě zesnulé kočky skončily, jako když utne ... vissla

Viktorko, to se nesmíš nechat a nastavit si striktní pravidla ... stolt A já bych na Tvém místě nenechala holku hajat, když si přitáhla domů psa a vyhnala bych ji nesmlouvavě toho psa venčit 2x denně, poprvé třeba v pět ráno. Když toho psa nechcete venčit ani jedna a pes - ještě ke všemu velké plemeno - musí čekat na vyvenčení půl dne, tak jste si ho neměly pořizovat vůbec hmm

Moje dcera si take poridila psa Staforda.O psa se stara ona.Na prochazky s nim chodi jen ona.Kamkoliv jede,jede se psem.At mela jakoukoliv znamost vzdy musela se psem.Ted je na dovolene na Orliku a musela odject i se psem.Samozrejme,ze remcala,ze kamaradce jezevcika pohlidaji rodice.
Ja ji rekla,ze me ten pes neposlechne a,ze ja se o nej starat nebudu.Krmeni jsem mu doted delala ja.Ted zacala vydelavat,az prijede z dovolene krmeni si bude obstaravat sama.
Toho psa mam moc rada,ale jen na pomazleni.Na prochazky ne.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#135 16. 8. 2011 9:35

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

godlike tummenupp
Toho chci taky docilit... rodna

Není tady

#136 16. 8. 2011 10:04

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

ViktorkaM napsal(a):

godlike tummenupp
Toho chci taky docilit... rodna

S dcerou to jde,horsi kdyby si toho psa poridil syn.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#137 16. 8. 2011 10:08

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Jo, jo, to taky znam. Vim, ze jina dcera by k tomu pristupovala daleko zodpovedneji, kazda je jina...

To je sranda, Erem, jak si tady na ruznych vlaknech navzajem radime... reta

Není tady

#138 16. 8. 2011 11:00

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

ViktorkaM napsal(a):

vsak mama to zaridi... samo ze zaridila.......... "zasady" musim dodrzovat aj ja, no
ni?

wink jasně lol
A hlavně nezařizovat! Nebo výjimečně.

Erem, tos udělala moc dobře a chytře! tummenupp Zvláště u staforda...nemám s nima chovatelskou zkušenost, ale vím, že to jsou konzervativní tvrdohlavci a takovým nedělá vůbec dobře, když nevědí, která bije: potřebujou jednoho pána. A když někdo krmí, někdo jinej chodí na procházky a někdo ještě jinej k veterináři...a ještě někdo jinej se tváří, že je tady šéfem, tak kdo pak má vědět, jak je to s tím vůdcem smečky doopravdy? cool
Takhle má pes jasno.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#139 16. 8. 2011 11:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

ViktorkaM napsal(a):

Ano. Presne tak to je. Je na ne zvykla... ale i u mne existuje jiste "vocad - pocat"....

To asi u každýho - ale holt musíš mít takový mantinely, aby to neohrožovalo tvoje zdraví, ne? cool

Není tady

#140 16. 8. 2011 11:14

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

To je ono. Davala jsem prilis siroke mantinely, a prichazela na to az v prubehu zivota /nekdy JEN s pomoci terapeutky - hm, uz jsem u ni nekolik let nebyla, asi bych zas mela zajit, ted jsem se totiz "narodila" jako mama vsech deti dospelych - to jsem jeste nikdy nebyla... tak nevim.../...
Tomu se vlastne rika ta "liberalni vychova", vid? A ta moja se asik jmenuje PRILIS liberalni...
Hm, mam nad cim premyslet...

Není tady

#141 16. 8. 2011 11:25

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

lupina montana napsal(a):

ViktorkaM napsal(a):

vsak mama to zaridi... samo ze zaridila.......... "zasady" musim dodrzovat aj ja, no
ni?

wink jasně lol
A hlavně nezařizovat! Nebo výjimečně.

Erem, tos udělala moc dobře a chytře! tummenupp Zvláště u staforda...nemám s nima chovatelskou zkušenost, ale vím, že to jsou konzervativní tvrdohlavci a takovým nedělá vůbec dobře, když nevědí, která bije: potřebujou jednoho pána. A když někdo krmí, někdo jinej chodí na procházky a někdo ještě jinej k veterináři...a ještě někdo jinej se tváří, že je tady šéfem, tak kdo pak má vědět, jak je to s tím vůdcem smečky doopravdy? cool
Takhle má pes jasno.

No,abych rekla pravdu ten pes neposlechne ani dceru.Musi ho mit neustale na voditku.Kdyz jsem se seznamila s pritelem a kdyz u na poprve spal,tak prvni noc jsme stravili ve 2 hodiny rano chytanim psa asi hodinu,protoze dceri pri venceni pes zdrhnul.Pritel si ho vzal na starost a pes poslechne jen jeho,asi protoze se ho pes boji.Zkousel s nim chodit i mezi slepicema a ten pes bez povsimnuti chodil mezi slepicema.Kdyby sel s nekym s nas tak ty slepice zadavi,jak,uz se jednou stalo.
Jinak je to pes mazlik,ktery snad neumi ani stekat.Proste doma je jako moula.

Není tady

#142 16. 8. 2011 12:04

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Aha.....no nejspíš přítel na psa jen koukne a už jsou vidět mantinely lol co?

Není tady

#143 16. 8. 2011 12:25

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

JO,JO

Není tady

#144 16. 8. 2011 12:29

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

eremuruss napsal(a):

Moje dcera si take poridila psa Staforda.O psa se stara ona.Na prochazky s nim chodi jen ona.Kamkoliv jede,jede se psem.At mela jakoukoliv znamost vzdy musela se psem.Ted je na dovolene na Orliku a musela odject i se psem.Samozrejme,ze remcala,ze kamaradce jezevcika pohlidaji rodice.
Ja ji rekla,ze me ten pes neposlechne a,ze ja se o nej starat nebudu.Krmeni jsem mu doted delala ja.Ted zacala vydelavat,az prijede z dovolene krmeni si bude obstaravat sama.

No jo, ale mezi jezevčíkem a Staffordem je přece jen velký rozdíl, že ano stolt

MMCH my jsme psa zaplapámbu nikdy neměli, protože dětem - když chodily na alergologii - zjistili alergii na psí srst. Nebýt toho, kdoví jakého raafáka by mi přitáhli domů ... albert

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#145 16. 8. 2011 12:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥

No jo, ale mezi jezevčíkem a Staffordem je přece jen velký rozdíl, že ano
Asi 15-20 kilo http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png...
Jinak jako mezi vychovaným a nevychovaným psem, bez ohledu na rasu. Je fakt, že pes potřebuje "vůdce smečky", což ovšem vůbec neznamená, že on bude hned na následující pozici. Zvl᚝ v případě, kdy vím, že bude potřeba, aby se postaral i někdo další, musí být pes natolik vycvičenej, aby byl ke zvládnutí nejen páníčkem. Samozřejmě, že s tím pečujícím se nemusí mazlit, může klíďo trucovat v koutě, že je "vopuštěnej" - ale bez základní poslušnosti se to neobejde.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#146 16. 8. 2011 12:38

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

eremuruss napsal(a):

No jo, ale mezi jezevčíkem a Staffordem je přece jen velký rozdíl, že ano stolt

MMCH my jsme psa zaplapámbu nikdy neměli, protože dětem - když chodily na alergologii - zjistili alergii na psí srst. Nebýt toho, kdoví jakého raafáka by mi přitáhli domů ... albert

To jsem ji taky rekla,ze je mezi tim rozdil.Syn mel v detstvi taky alergii na srst,ale v puberte alergie vymizela.

Není tady

#147 16. 8. 2011 12:46

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

My máme čtyřletého biegla (byla jsem měkká a nechala se synáčkama překecat) když se narodila Marky. Takže nemám 3 děti ale čtyři děti. Blbý je,že jsme si o rase nezjistili tenkrát víc. On je hodný,přítulný,kamarádský, ale pořád zdrhá. dumbom a má z toho strašnou srandu,když ho nemůžeme chytit. Přijde tak vždycky za půl hodiny.
Přemýšlím,že bychom pořídili koucourka (bydlíme ve starým baráku) aby vychytal občas myši. Ale nevím, nevím, jak by se snesli.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#148 16. 8. 2011 12:53

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Jo, nekdy to tak psi fakt maji... Nasa predchozi jezevcice poslouchala jenom mne, i kdyz prevazne s ni chodily dcery, ja sice casteji nez ony, ale jich bylo vic, takze se prostridaly... aasi to bylo tim, ze ja jedina davala DOMA povely: tam nelez, nech to, nestekej... a taky vecne stala u mne u vareni a cekala, co mi upadne...
Tahle "vlcakorotvailerka" to na mne t aky zkousela, ze "ja mam byt panickem" - chodila za mnou skemrat, dkyz se neceho nedockala od dcery, ale ja ji dala jasne najevo, ze NE. Udelala jsem neco pro ni opravdu jen v pripade, ze nebylo zbyti, kdyz dcera na dyl odjela, nebo kdyz na ni vyslovene kaslala... a tak Sara za mnou prestala chodit, uz za mnou nevali, kdyz je tady sama a ja se odnekud vratim..., ale taky mne bohuzel venku neposlechne..., ohledne se, ale da jasne najevo: a?, to neni panicka, kaslu na nu...
Magda jenom zasyci: Sss! (jako prvni pismeno z jejiho jmena) a uz je u ni. Poslechne vsechno (normalni povely), ac na cvicak nechodej... a to jsme ju dostali 3-letou a hoodne poznacenou necim spatnym... Ja jsem ju proste "dostrkala" k tomu, ze "panicka" je mladoska...

Není tady

#149 16. 8. 2011 12:58

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

dusička napsal(a):

My máme čtyřletého biegla (byla jsem měkká a nechala se synáčkama překecat) když se narodila Marky. Takže nemám 3 děti ale čtyři děti. Blbý je,že jsme si o rase nezjistili tenkrát víc. On je hodný,přítulný,kamarádský, ale pořád zdrhá. dumbom a má z toho strašnou srandu,když ho nemůžeme chytit. Přijde tak vždycky za půl hodiny.
Přemýšlím,že bychom pořídili koucourka (bydlíme ve starým baráku) aby vychytal občas myši. Ale nevím, nevím, jak by se snesli.

To ti věřím, že zdrhá, to mají bíglové v povaze stolt
Tady po městečku běhá taky jeden takovej, to je notorický útěkář. Když jsme chovali slepice, měli jsme kýbl se zbytkama za dveřmi na zápraží a to bys koukala, kolik toulavejch psů jsme tím pádem živili lol Ten bígl byl mezi těmi, kteří byli u nás pečení-vaření stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#150 16. 8. 2011 13:01

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

dusička napsal(a):

Musíš přinést malé kotě a budou se milovat. Velkého kocoura by asi nepřijal.

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí