Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 22. 8. 2011 14:22

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

helena napsal(a):

pokud o rozvod požádá po půl roce, bude se to dejme tomu další rok táhnout
To sice ano... ale jestliže manželka prokazatelně opustila společnou domácnost, v žalobě o popření otcovství velmi pravděpodobně prokáže, že s ní v rozhodné době prostě souložit nemohl wink... a spotřebované výživné se sice nevrací, jenže mu nic nebrání v tom, aby tuto částku požadoval po skutečném otci dítěte.
to děcko ani nemusí vědět že jeho táta šel na genetické testy
Prd a vořech... se podívej, co je nutný - Pro anonymní určení otcovství stěr provádí žadatel sám sobě i dítěti, popřípadě i partnerovi.

Helčo, o tom se tadfy celou dobu bavíme, o časovém limitu pro podání žádosti o zbavení otcovství.
V současné době platí že půl roku od narození dítěte a nazdar-nezájem kdys to milý otče zjistil.

Já na těch genetických testech byl, takže vim co je k tomu potřeba od otce i od dítěte. Opatřit si vzorek genetického materiálu u dítěte ve společné domácnosti je snadné smile

Není tady

 

#102 22. 8. 2011 14:25

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Kiara napsal(a):

A já jen suše podotýkám, že šestměsíční lhůta pro popření otcovství platí (za současné právní úpravy) nejen od doby, kdy se dítě narodilo, ale i od doby, kdy byl otec o narození dítěte informován.

Což v praxi znamená, že opustí-li moje manželka společnou domácnost, dva roky o ní nemám žádné zprávy a poté ji náhodně potkám někde 160 km daleko v obchodním centru s kočárkem, mám ještě pořád šanci úspěšně popřít otcovství. Pořád se mi ale naskýtá otázka, mám-li zapotřebí být po tak dlouhou dobu velmi smutně ženatej hmm

Kiaro, za současné právní úpravy platí jen 6 měsíců od doby narození dítěte - sám jsem byl varován soudkyní, že mám pár dní do termínu půl roku od narození dítěte. A pokud vím, tak zákon o rodině za poslední 2 roky novelizován nebyl

Není tady

 

#103 22. 8. 2011 14:26

ready
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 1. 2011
Příspěvky: 536

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

helena napsal(a):

Mělo by bý naprosto svobodnou VOLBOU toho chlapa, kolik peněz, jakou formou a kdy svému dítěti dá.
Když každej nejni tak uvědomělej jako ty... http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png Někteří tatínkové považujou za zbytečný jedny bačkůrky do školy a druhý na doma (když si je přece může dítě denně nosit), jiní se můžou "svobodně rozhodnout", že dítě dostane peníze až jako zletilý, případně podle toho, jak se k němu bude chovat (přičemž o tom, co je přiměřené chování rozhodují výhradně oni) a další se rozhodnou, že mu zcela svobodně nedají nic.


No šak proto jsem nadhodil ten návrh fixních alimentů - ve smyslu - minimální výše pro přežití, aby to pokrylo i ty, co by nedali nic. A zbytek by měl být na tom chlapovi...

Nakonec nemusí dávat matce všechny peníze, co požaduje - "Tam, kde to majetkové poměry povinného rodiče připouštějí, lze za odůvodněné potřeby dítěte považovat i tvorbu úspor zabezpečujících zejména přípravu na budoucí povolání." (§ 85a, odst. 2 zák. o r.)

To je hezký, ale proč v tý diskuzi teda spousta poštěkávala, že 15 litrů je málo? Že mu přece zbude pořád hodně a to teda není fér...

Není tady

 

#104 22. 8. 2011 14:36

ready
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 1. 2011
Příspěvky: 536

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Kiara napsal(a):

Mělo by bý naprosto svobodnou VOLBOU toho chlapa, kolik peněz, jakou formou a kdy svému dítěti dá.
Teda ready, ty jsi ale veselá kopa ... lol takže když se chlap svobodně rozhodne, že svým dětem nedá NIC, tak to podle Tebe bude v naprostém pořádku lol

Psal jsem o fixních alimentech...Ale vlastně si myslím, že by to mělo být naprosto svobodný rozhodnutí. Ono, kdyby se vědělo, že to prostě tak chodí, že jsou chlapíci, kteří nedaj nic, tak by ubylo možná míň žen jako je Sahleb, které se zástavají toho, že je v pohodě spát s tím, kdo přijde zrovna pod ruku...




Je jasné, že žena investuje v podstatě do čehokoliv finanční prostředky JINÝM způsobem. A to platí i o investování do dětí - třeba nakupuje hadříky, věcičky apod. zkrátka uvažuje více spotřebně (Ano, je to také potřeba.) Ale co je problém, že vlastně instituce chce po chlapovi, aby se vzdal svých rozhodovacích práv o investování a předal CELOU částku té ženě.

Hochu, co Tě na tom tak sejří?!? VŸdy to může být i obráceně - když získᚠdítě do své výlučné péče, platí naopak matka dítěte TOBĚ. MMCH Ty jsi nepochopil základní princip výživného - výživné jsou peníze, určené dítěti a rodič, k jehož rukám jsou poukazovány je pouze správcem těchto peněz. Proč si myslíš, že zletilý student má právo požadovat, aby úderem jeho zletilosti bylo výživné poukazováno již k jeho rukám?!?

Čistě hypoteticky, já být tím dispečerem a mít svobodnou volbu nezprzněnou právním řádem, bych dával matce onoho dítěte částku odpovídající zhruba jídlu, ošacení plus nějaké kapesné,  spoření a asi bych se nepozastavoval ani nad tím, že bych dítěti platil třeba soukromou školu.
Čistě hypoteticky si spočítej, kolik stojí měsíčně jídlo, ošacení na dítě a kapesné a zjistíš, že Ti vyjde docela zajímavá částka, o soukromé škole už ani nemluvě. Pokud bych Tvé odvážné holedbání vzala vážně, s náklady na studenta se vším všudy bychom se dostali na částku 15.000,- Kč měsíčně. Znám i takové otce, co na dítě poukazovali matce minimum, protože by to ta lehkovážná osoba rozfrncala za svoje vlastní aktivity, zato dítěti poskytovali do jeho rukou nadstandard. Jak dítě rostlo, rostly i jeho požadavky a otec si rval vlasy, do jaké vlastnoručně nachystané pasti spadl, protože svojí BM sice můžeš říct: "Nemám", ovšem svému dítěti, kterému se krabatí bradička a polyká slzičky -  už těžko big_smile Stačilo si po několika letech vzít kalkulačku a spočítat si, že matce dává sice minimum, ale děátko z něj vyloudí během měsíce další desítku navíc stolt

Hmm, zajímavé. Jdu poučit syna a kamarády, a si rodičovství i manželství třikrát rozmyslí..

Jak na tím vším tak přemýšlím, tak se mi zdá, že je doba zprzněná feminismem a důsledky, které mimochodem nese, si nikdo moc nepřipouští. Tak se to oflikuje zákonem, vona se obě najde...

Není tady

 

#105 22. 8. 2011 14:41

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

PetrHl napsal(a):

Kiara napsal(a):

A já jen suše podotýkám, že šestměsíční lhůta pro popření otcovství platí (za současné právní úpravy) nejen od doby, kdy se dítě narodilo, ale i od doby, kdy byl otec o narození dítěte informován.

Což v praxi znamená, že opustí-li moje manželka společnou domácnost, dva roky o ní nemám žádné zprávy a poté ji náhodně potkám někde 160 km daleko v obchodním centru s kočárkem, mám ještě pořád šanci úspěšně popřít otcovství. Pořád se mi ale naskýtá otázka, mám-li zapotřebí být po tak dlouhou dobu velmi smutně ženatej hmm

Kiaro, za současné právní úpravy platí jen 6 měsíců od doby narození dítěte - sám jsem byl varován soudkyní, že mám pár dní do termínu půl roku od narození dítěte. A pokud vím, tak zákon o rodině za poslední 2 roky novelizován nebyl

Petře, nemᚠpravdu, viz: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/on … vstvi.html

U Tebe to bylo tak, že jsi asi dlouho před porodem věděl, že je Tvoje BM těhotná s jiným mužem a porodí cizí dítě, to, že jsi věděl, bylo nějakým způsobem prokazatelné a proto Ti začaly současně běžet dvě lhůty: první, šest měsíců od porodu, druhá, šest měsíců ode dne, kdy ses o dítěti dozvěděl stolt

Tyto dvě lhůty u Tebe splývaly v jednu a toto asi měla soudkyně na mysli, když Tě upozorňovala na jejich brzké vypršení stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#106 22. 8. 2011 14:41

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Kiara napsal(a):

Čistě hypoteticky, já být tím dispečerem a mít svobodnou volbu nezprzněnou právním řádem, bych dával matce onoho dítěte částku odpovídající zhruba jídlu, ošacení plus nějaké kapesné,  spoření a asi bych se nepozastavoval ani nad tím, že bych dítěti platil třeba soukromou školu.
Čistě hypoteticky si spočítej, kolik stojí měsíčně jídlo, ošacení na dítě a kapesné a zjistíš, že Ti vyjde docela zajímavá částka, o soukromé škole už ani nemluvě. Pokud bych Tvé odvážné holedbání vzala vážně, s náklady na studenta se vším všudy bychom se dostali na částku 15.000,- Kč měsíčně. Znám i takové otce, co na dítě poukazovali matce minimum, protože by to ta lehkovážná osoba rozfrncala za svoje vlastní aktivity, zato dítěti poskytovali do jeho rukou nadstandard. Jak dítě rostlo, rostly i jeho požadavky a otec si rval vlasy, do jaké vlastnoručně nachystané pasti spadl, protože svojí BM sice můžeš říct: "Nemám", ovšem svému dítěti, kterému se krabatí bradička a polyká slzičky -  už těžko big_smile Stačilo si po několika letech vzít kalkulačku a spočítat si, že matce dává sice minimum, ale děátko z něj vyloudí během měsíce další desítku navíc stolt

Kiaro, ani placení výživného ve výši stanovené soudem není zárukou, že se tomu děátku nebude krabatit bradička a nebude polykat slzičky, když přijde za tatínkem s tím že potřebuje tohle a tohle protože máma řekla aby to s tatínkem koupili wink

Ale o tom tohle vlákno není, protože prosadit do zákona něco jako právo plátce na kontrolu hospodaření s prostředky určenými pro dítě je utopie smile

Není tady

 

#107 22. 8. 2011 14:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

V současné době platí že půl roku od narození dítěte a nazdar-nezájem kdys to milý otče zjistil.
Prd a vořech - "Manžel může do šesti měsíců ode dne, kdy se dozví, že se jeho manželce narodilo dítě, popřít u soudu, že je jeho otcem." (§ 57, odst. 1 zák. o r.)

To je hezký, ale proč v tý diskuzi teda spousta poštěkávala, že 15 litrů je málo? Že mu přece zbude pořád hodně a to teda není fér...
Netroufám si určit jejich myšlenkové pochody a neznám situaci... ale pokud by rodič s nadstandardním platem mohl bez potíží poskytnout víc - třeba ve formě toho spoření nebo úhrady dražší školy či hobby, je-li dítě ve studiu nebo koníčku taky "nadstandardní" - a nedělá to, pak bych ono "poštěkávání" pochopila - "Oba rodiče přispívají na výživu svých dětí podle svých schopností, možností a majetkových poměrů. Dítě má právo podílet se na životní úrovni svých rodičů." (§ 85, odst. 2 zák. o r.)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#108 22. 8. 2011 14:49

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Kiara napsal(a):

Petře, nemᚠpravdu, viz: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/on … vstvi.html

U Tebe to bylo tak, že jsi asi dlouho před porodem věděl, že je Tvoje BM těhotná s jiným mužem a porodí cizí dítě, to, že jsi věděl, bylo nějakým způsobem prokazatelné a proto Ti začaly současně běžet dvě lhůty: první, šest měsíců od porodu, druhá, šest měsíců ode dne, kdy ses o dítěti dozvěděl stolt

Tyto dvě lhůty u Tebe splývaly v jednu a toto asi měla soudkyně na mysli, když Tě upozorňovala na jejich brzké vypršení stolt

Jo, mᚠpravdu Kiaro, nějak se mi tam semlelo dohromady právo matky, které je fixně půl roku od narození dítěte. Ovšem proč mě soudkyně opatrovnického s. varovala nevím, z dokumentace co byla u soudu není jasné že já vím, kdy se dítě přesně narodilo a že se vůbec narodilo

Není tady

 

#109 22. 8. 2011 14:50

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

ready napsal(a):

Čistě hypoteticky, já být tím dispečerem a mít svobodnou volbu nezprzněnou právním řádem, bych dával matce onoho dítěte částku odpovídající zhruba jídlu, ošacení plus nějaké kapesné,  spoření a asi bych se nepozastavoval ani nad tím, že bych dítěti platil třeba soukromou školu.
Čistě hypoteticky si spočítej, kolik stojí měsíčně jídlo, ošacení na dítě a kapesné a zjistíš, že Ti vyjde docela zajímavá částka, o soukromé škole už ani nemluvě. Pokud bych Tvé odvážné holedbání vzala vážně, s náklady na studenta se vším všudy bychom se dostali na částku 15.000,- Kč měsíčně. Znám i takové otce, co na dítě poukazovali matce minimum, protože by to ta lehkovážná osoba rozfrncala za svoje vlastní aktivity, zato dítěti poskytovali do jeho rukou nadstandard. Jak dítě rostlo, rostly i jeho požadavky a otec si rval vlasy, do jaké vlastnoručně nachystané pasti spadl, protože svojí BM sice můžeš říct: "Nemám", ovšem svému dítěti, kterému se krabatí bradička a polyká slzičky -  už těžko big_smile Stačilo si po několika letech vzít kalkulačku a spočítat si, že matce dává sice minimum, ale děátko z něj vyloudí během měsíce další desítku navíc stolt
Hmm, zajímavé. Jdu poučit syna a kamarády, a si rodičovství i manželství třikrát rozmyslí..

Nu, milý hochu, vstup do manželství a rodičovství by si měl třikrá rozmyslet každý, kdo je mezi námi a i poté nemᚠžádnou záruku, že Ti uzavřený sňatek vyjde stolt To je jediná jistota - že nikdy nemᚠnic jistýho ... big_smile

ready napsal(a):

Jak na tím vším tak přemýšlím, tak se mi zdá, že je doba zprzněná feminismem a důsledky, které mimochodem nese, si nikdo moc nepřipouští. Tak se to oflikuje zákonem, vona se obě najde...

ready, budeš se tomu divit, ale ani já nejsem zastánkyní toho, jak funguje nynější právní řád ve smyslu oklamání otce podvrženým kukaččím mládětem a přikláním se k tomu, že lhůta k popření otcovství - se všemi právními důsledky - by měla být neomezená stolt I když jsem si na druhou stranu vědoma toho, jakou paseku to může v lecjaké rodině i po letech udělat hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#110 22. 8. 2011 14:56

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

PetrHl napsal(a):

Ale o tom tohle vlákno není, protože prosadit do zákona něco jako právo plátce na kontrolu hospodaření s prostředky určenými pro dítě je utopie smile

lollollol
Hele, můj BM taky požadoval, abych mu paragony prokazovala, kolik peněz jsem měsíčně utratila a) na domácnost b) na výlučné potřeby dětí, aby měl kontrolu hospodaření s penězi pro dítě. Ve chvíli, kdy dostal děti do péče, pana kontrolora takové manýry přešly jako mávnutím kouzelného proutku, naopak nevynechal chvíli, aby si mi nepostěžoval, jak je dneska všechno drahý vissla

Peo, ono stačí, aby Ti matka z vlastní vůle každý měsíc předkládala veškeré paragony, aby sis udělal rámcovou představu, kolik dítě každý měsíc spotřebuje a mᚠokamžitě jasno stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#111 22. 8. 2011 15:09

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Ona ta snaha tech, kteri plati vyzivne, vedet o tom kam jejich penize jdou, muze pripadat usmevna matkam, ktere dostavaji nizke vyzivne. Ale znam i otce, kde jejich vyse vyzivneho opravdu vysoka (nemluvim o nasem pripade, tam bych rekla, ze vyzivne je takovy lehounky nadprumer, tudiz nikoho realne vyuziti nezajima) a pak chapu, ze je zajima, kam ty penize jdou. Obzvlast v pripade, kdy dite nema nadstandardniho konicka, chodi na normalni zakladku a nema od matky sporeni. Co je na tom divneho? Kdyz otec na 2 lete dite plati kolem 11.000 a navic matka (bez dluhu a s vlastnim bytem) jde v 6 mesicich ditete pracovat, tak zvedavost otce chapu. Ano, znam i pripad, kde zena zustala sama s ditetem cca rok starym a otec platil nejake dva tisice. Pak by mi dotaz kam penize jdou prisel ne usmevny, ale na "presdrzku".

Upravil(a) pecule (22. 8. 2011 15:12)

Není tady

 

#112 22. 8. 2011 15:36

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Kiara napsal(a):

Nu, milý hochu, vstup do manželství a rodičovství by si měl třikrá rozmyslet každý, kdo je mezi námi a i poté nemᚠžádnou záruku, že Ti uzavřený sňatek vyjde stolt To je jediná jistota - že nikdy nemᚠnic jistýho ... big_smile

ready napsal(a):

Jak na tím vším tak přemýšlím, tak se mi zdá, že je doba zprzněná feminismem a důsledky, které mimochodem nese, si nikdo moc nepřipouští. Tak se to oflikuje zákonem, vona se obě najde...

ready, budeš se tomu divit, ale ani já nejsem zastánkyní toho, jak funguje nynější právní řád ve smyslu oklamání otce podvrženým kukaččím mládětem a přikláním se k tomu, že lhůta k popření otcovství - se všemi právními důsledky - by měla být neomezená stolt I když jsem si na druhou stranu vědoma toho, jakou paseku to může v lecjaké rodině i po letech udělat hmm

no právě - každý by si měl 3x rozmyslet jak se v manželství chová, aby to pak v rodině po letech neudělalo paseku smile
A myslim to na ženy i muže - vždy i to když žena přijde muži na nemanželské dítě, tak to dovede udělat paseku smile

Není tady

 

#113 22. 8. 2011 15:45

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Kiara napsal(a):

PetrHl napsal(a):

Ale o tom tohle vlákno není, protože prosadit do zákona něco jako právo plátce na kontrolu hospodaření s prostředky určenými pro dítě je utopie smile

lollollol
Hele, můj BM taky požadoval, abych mu paragony prokazovala, kolik peněz jsem měsíčně utratila a) na domácnost b) na výlučné potřeby dětí, aby měl kontrolu hospodaření s penězi pro dítě. Ve chvíli, kdy dostal děti do péče, pana kontrolora takové manýry přešly jako mávnutím kouzelného proutku, naopak nevynechal chvíli, aby si mi nepostěžoval, jak je dneska všechno drahý vissla

Peo, ono stačí, aby Ti matka z vlastní vůle každý měsíc předkládala veškeré paragony, aby sis udělal rámcovou představu, kolik dítě každý měsíc spotřebuje a mᚠokamžitě jasno stolt

nemyslel jsem to fixně ve všech případech, ale tam kde je spor o výživné ano.
Vím kolik tak dítě může měsíčně spotřebovat když se kupuje tak nějak rozumně, stejně tak vím jak to může být drahé když musí mít každou kravinku kterou vidí u ostatních.
Moje milá BM taky posílá dceru ke mně s tím, že máme koupit boty a bundu, přestože výživné platím, zaplatil jsem lyžák, polovinu očkování proti pap. viru, beru jí  v zimě na hory, v létě k moři, oblečení jí beztak občas kupuju. Ale BM to dělá šikovně, ne aby mi to řekla sama, ale zaúkoluje dceru a tý se blbě vysvětluje že tohle má kupovat z výživného

Není tady

 

#114 22. 8. 2011 15:57

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

PetrHl napsal(a):

nemyslel jsem to fixně ve všech případech, ale tam kde je spor o výživné ano.
Vím kolik tak dítě může měsíčně spotřebovat když se kupuje tak nějak rozumně, stejně tak vím jak to může být drahé když musí mít každou kravinku kterou vidí u ostatních.
Moje milá BM taky posílá dceru ke mně s tím, že máme koupit boty a bundu, přestože výživné platím, zaplatil jsem lyžák, polovinu očkování proti pap. viru, beru jí  v zimě na hory, v létě k moři, oblečení jí beztak občas kupuju. Ale BM to dělá šikovně, ne aby mi to řekla sama, ale zaúkoluje dceru a tý se blbě vysvětluje že tohle má kupovat z výživného

Peo, skutečně neznám páry, které by se po rozvodu dohodly na částce, která by vyhovovala jim oběma. Co znám, tak jsou vždycky spory - jednomu se zdá, že dostává málo, druhému se zdá, že platí moc, nikdy to není tak, že jednomu se zdá, že dostává moc a druhému se zdá, že platí málo wink

Peo, nechci Ti kazit iluze, ale jak Ty jsi nabyl přesvědčení, že za žádostmi o koupi bot a bundy stojí výhradně Tvoje BM va ?!? Já si myslím, že Tvoje dcera - vzhledem k prodělanému očkování proti papiloviru - už stojí na prahu puberty a boty s bundou můžou být klidně i z její hlavy, zaštítěné slovy, že "máma to říkala".  Zas tak moc tyhle pubertální dětičky nepodceňuj a nemysli si, že takové slečny nejsou schopny nevinné manipulace, aby boty s bundou dostaly pokud možno ihned a spíš ještě dražší, než kdyby je kupovala máma wink


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#115 22. 8. 2011 16:08

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Kiara napsal(a):

Peo, skutečně neznám páry, které by se po rozvodu dohodly na částce, která by vyhovovala jim oběma. Co znám, tak jsou vždycky spory - jednomu se zdá, že dostává málo, druhému se zdá, že platí moc, nikdy to není tak, že jednomu se zdá, že dostává moc a druhému se zdá, že platí málo wink

Peo, nechci Ti kazit iluze, ale jak Ty jsi nabyl přesvědčení, že za žádostmi o koupi bot a bundy stojí výhradně Tvoje BM va ?!? Já si myslím, že Tvoje dcera - vzhledem k prodělanému očkování proti papiloviru - už stojí na prahu puberty a boty s bundou můžou být klidně i z její hlavy, zaštítěné slovy, že "máma to říkala".  Zas tak moc tyhle pubertální dětičky nepodceňuj a nemysli si, že takové slečny nejsou schopny nevinné manipulace, aby boty s bundou dostaly pokud možno ihned a spíš ještě dražší, než kdyby je kupovala máma wink

Já takové páry znám, ale myslel jsem ve chvíli kdy někdo žádá změnu (navýšení) výživného.

S tou dcerou jsem si jist, vim že mi nelže. Kdyby něco chtěla koupit, řekla by mi to rovnou a ne s tím že to říkala máma. Když něco na sebe chtěla, vždycky jsem jí to koupil, někdy i bez ní - ale to ještě neměla vkus a mohl jsem kupovat co mi se líbilo big_smile
Já se přece BM můžu zeptat jestli to je pravda a kdyby nebyla, tak dcera ví moc dobře, že by měla doma s mámou peklo a u mě by si taky zrovna nešplhla takovou lží.
Vymýšlet by si mohla ve spoustě případů - třeba kredit na mobilu, který věčně nemá.

Není tady

 

#116 22. 8. 2011 16:40

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

s tím výživným mě ready fakt pobavil big_smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#117 22. 8. 2011 18:15

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

PetrHl napsal(a):

Kiara napsal(a):

Nu, milý hochu, vstup do manželství a rodičovství by si měl třikrá rozmyslet každý, kdo je mezi námi a i poté nemᚠžádnou záruku, že Ti uzavřený sňatek vyjde stolt To je jediná jistota - že nikdy nemᚠnic jistýho ... big_smile

ready napsal(a):

Jak na tím vším tak přemýšlím, tak se mi zdá, že je doba zprzněná feminismem a důsledky, které mimochodem nese, si nikdo moc nepřipouští. Tak se to oflikuje zákonem, vona se obě najde...

ready, budeš se tomu divit, ale ani já nejsem zastánkyní toho, jak funguje nynější právní řád ve smyslu oklamání otce podvrženým kukaččím mládětem a přikláním se k tomu, že lhůta k popření otcovství - se všemi právními důsledky - by měla být neomezená stolt I když jsem si na druhou stranu vědoma toho, jakou paseku to může v lecjaké rodině i po letech udělat hmm

no právě - každý by si měl 3x rozmyslet jak se v manželství chová, aby to pak v rodině po letech neudělalo paseku smile
A myslim to na ženy i muže - vždy i to když žena přijde muži na nemanželské dítě, tak to dovede udělat paseku smile

Jj, Peo ... a co teprve když vyjde pravda o nemanželském dítěti najevo až po manželově smrti, kdy překvapená vdova až u notáře zjistí, že je o jednoho nečekaného dědice víc big_smile
Já si myslím, že není až tak rozdíl mezi podvrženým kukaččím mládětem ze strany manželky a nepřiznaným nemanželským dítětem ze strany manžela. Oboje - když to do rodiny dopadne - tak to má téměř stejné účinky, jako dělostřeleckej šrapnel stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#118 22. 8. 2011 19:41

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Kiaro a jak je to v pripade, kdy ten otec ani nevi, ze je otec a prijde mu to jeho byvala (at uz milenka ci tehdejsi oficialni pritelkyne) oznamit treba po tech 10 letech. Pak taky plati ta pul rocni lhuta nebo ta je jen na popreni otcovstvi? Jako jestli ma matka ditete "smulu" a otec i kdyz biologicky, tak do rodneho listu zapsan neni, pokud sam nechce nebo jestli po prokazani jeho otcovstvi je zapsan at chce nebo ne?

Není tady

 

#119 22. 8. 2011 20:02

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Kiara napsal(a):

PetrHl napsal(a):

Kiara napsal(a):

Nu, milý hochu, vstup do manželství a rodičovství by si měl třikrá rozmyslet každý, kdo je mezi námi a i poté nemᚠžádnou záruku, že Ti uzavřený sňatek vyjde stolt To je jediná jistota - že nikdy nemᚠnic jistýho ... big_smile


ready, budeš se tomu divit, ale ani já nejsem zastánkyní toho, jak funguje nynější právní řád ve smyslu oklamání otce podvrženým kukaččím mládětem a přikláním se k tomu, že lhůta k popření otcovství - se všemi právními důsledky - by měla být neomezená stolt I když jsem si na druhou stranu vědoma toho, jakou paseku to může v lecjaké rodině i po letech udělat hmm

no právě - každý by si měl 3x rozmyslet jak se v manželství chová, aby to pak v rodině po letech neudělalo paseku smile
A myslim to na ženy i muže - vždy i to když žena přijde muži na nemanželské dítě, tak to dovede udělat paseku smile

Jj, Peo ... a co teprve když vyjde pravda o nemanželském dítěti najevo až po manželově smrti, kdy překvapená vdova až u notáře zjistí, že je o jednoho nečekaného dědice víc big_smile
Já si myslím, že není až tak rozdíl mezi podvrženým kukaččím mládětem ze strany manželky a nepřiznaným nemanželským dítětem ze strany manžela. Oboje - když to do rodiny dopadne - tak to má téměř stejné účinky, jako dělostřeleckej šrapnel stolt

jj takovej případ znám stolt


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#120 22. 8. 2011 20:18

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

pecule napsal(a):

Kiaro a jak je to v pripade, kdy ten otec ani nevi, ze je otec a prijde mu to jeho byvala (at uz milenka ci tehdejsi oficialni pritelkyne) oznamit treba po tech 10 letech. Pak taky plati ta pul rocni lhuta nebo ta je jen na popreni otcovstvi? Jako jestli ma matka ditete "smulu" a otec i kdyz biologicky, tak do rodneho listu zapsan neni, pokud sam nechce nebo jestli po prokazani jeho otcovstvi je zapsan at chce nebo ne?

pro otce platí lhůta od tý doby kdy se tu novinu dozvěděl smile

Není tady

 

#121 22. 8. 2011 20:31

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

pecule, já to vezmu trošku zeširoka smile

Takové dítě muselo do té doby nějak fungovat - buďto nemělo v RL otce uvedeného vůbec, nebo byl jako otec uveden úplně někdo jiný. A je taky rozdíl mezi tím, jestli to otci dítěte přijde říct matka dítěte "jen tak", nebo jestli mu to přijde říct rovnou s tím, že odteďka bude platit. Nicméně každou takovouhle akci by mělo doprovázet vyšetření DNA, než vůbec k nějakému placení dojde a mělo by to projít přes soud.

Nejde to tak, že si najednou po deseti letech najednou nějaká matka "vzpomene" a vybafne na tehdejšího přítele nebo bývalého manžela, že je otcem desetiletého dítěte, které třeba nikdy neviděl a po deseti letech by měl začít platit jenom na základě "nějakého" sdělení.

A je taky rozdíl, jestli v RL dítěte už je zapsán nějaký otec, nebo není. Jestliže je, není co řešit - zapsaný otec prošvihl během těch 10ti let popěrnou lhůtu a z otcovství už se nevyváže. Takže biologický otec, by by třeba stál o zapsání do RL a úředního potvrzení svého otcovství už má smůlu. V případě, že otec dítěte v RL dítěte zapsán není a dítě má v kolonce OTEC napsáno: "neuveden", tak tam to snad dodatečně lze, ale až po proběhlém soudním řízení.

Jinak jsem se skutečně nesetkala s tím, že by ženská deset let mlčela a po tak dlouhé době najednou z nějakého popudu informovala biologického otce o tom, že s ním má desetileté dítě - vyloučíme-li pomstu zhrzené milenky/manželky a z toho vyplývající účelovou lež. Další možnost by byla, kdyby těch deset let udržovala v omylu úředního otce dítěte a po tolika letech by to na ni z nějakého důvodu prasklo stolt

Měnit otce dítěti totiž není žádná sranda jak po úřední, tak po rodinné stránce a každá ženská, která svému dítěti uvede/neuvede otce do RL jedná v takové víře, aby to tomu dítěti už na celý život zůstalo stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#122 22. 8. 2011 21:47

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Ja mela na mysli situaci, kdy v RL otec zadny zapsany neni, test DNA ukaze, ze jde o bio otce a matka pozaduje platit. Taky jsem se s tim nesetkala, spis me zajima jak by se takovy pripad resil, jestli matka ma taky nejakou zakonnou lhutu do kdy dat otci vedet nebo nema. Tudiz jen teoreticka otazka jak je to podle naseho prava.

Není tady

 

#123 22. 8. 2011 22:09

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Tak to fakt netuším, jak by se takový případ řešil, to se rovnou přiznám hmm Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by matka měla nějakou zákonnou lhůtu, do kdy dát otci vědět, že se stal otcem smile

Podle mého selského rozumu by ten otec - pokud by se prokázalo z testů DNA, že otcem skutečně je - musel začít platit, by po deseti letech a samozřejmě by byl zapsán i do RL dítěte se všemi právy a povinnostmi z toho vyplývajícími. Ale - jak říkám - je to zcela podle mého selského rozumu smile

Ovšem teď si vzpomínám, že takto to skutečně lze praktikovat: třeba v případě, kdy matka z nějakého důvodu při porodu neuvedla otce do RL - třeba proto, že v té době měla za to, že dítě dokáže i bez otce sama vychovat a zabezpečit. Během těch desíti let se u ní třeba změnila finanční situace výrazně k horšímu, ona - protože neuvedla otce v RL - nemá nárok na žádné sociální dávky a je třeba pod tíhou okolností donucena k tomu, aby i po těch desíti letech vyhledala otce dítěte a nechala ho zapsat do RL s tím, že bude povinen na dítě platit.

Jj, takhle je to skutečně možné a setkala jsem se s tím třeba na sociálce, když nějaká svobodná matka, co neměla uvedeného otce dítěte v RL neměla nárok na sociální dávky od státu a úřednice jí radily, a nechá do RL otce zapsat a požaduje po něm výživné, když se jí nedostává peněz. Kdyby tenhle postup v praxi nefungoval, úřednice by ho logicky nemohly doporučovat ... takže ano, teoreticky je možné, aby i po deseti letech matka vyhledala bio otce s tím, že bude muset začít platit. Ovšem musí proběhnout soud o určení otcovství a v RL dítěte musí být "otec neuveden" stolt

Upravil(a) Kiara (22. 8. 2011 22:21)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#124 23. 8. 2011 7:24

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

pecule napsal(a):

Ja mela na mysli situaci, kdy v RL otec zadny zapsany neni, test DNA ukaze, ze jde o bio otce a matka pozaduje platit.

A co spermabanky smile?

Není tady

 

#125 23. 8. 2011 7:54

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Rádio klubu Střídáček téma II. Měníme rodinné právo?

Tak spermabanku jsem na mysli sice nemela, ale uvaha je to taky zajimava. Ale to je asi anonymni, takze jak by zjistila darce? Ovsem pokud by se povedlo to zjistit, tak jak to pak resit..?

Jinak me selsky rozum rika to same co tobe Kiaro, ale on mi i rika, ze kdyz otec kdykoliv zjisti, ze jim neni, tak jim byt nemusi a pritom je to jinak.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů