Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 10. 8. 2011 9:33

Elsa
♥♥-----

sourozenecké vztahy v krizi

ahoj mám zatím ještě 24letého bráchu s kterým od malička soupeříme. Nejdřív to bylo takové pošuchování spíš ze srandy. Čím jsme starší, tím jde ale do tuhého. Já měla spoustu problémů jako malá no a brácha to označuje tak, že ho zanedbávali a vyžívá se v tom jaká jsem nula, škaredá a podobně. Před necelým rokem si našel přítelkyni tak jsem si myslela, že to bude lepší dokonce to i tak vypadalo. Jenže ted když nemám školu a on ano mnou zřejmě pohrdají oba, brácha mi vykřičel několikrát v hádce do obličeje jaká jsem nula a že nikdy nic nedokážu akorát parazituju v rodině. Myslela jsem, že tím že si najde přítelkyni se mi taky otevře svět mladých vrstevníků protože já žádné kamarády nemám a samu mě někde jezdit nebaví (několikrát jsem to zkoušelae) Nedávno říkali,že půjdou do lesa tak jsem chtěla jít taky. Nakonec se ale rozhodli, že nepůjdou jen kvůli tomu že chci jít já. Tedka jsme měli jet na výlet do zahraničí a bráchova přítelkyně nejela dle bráchy proto,že jsem chtěla jet i já. Tohle mě fakt dost mrzí, vždy jsem se k ní snažila chovat přátelsky. Mnohdy si dají sraz i za přítomnosti jejich sourozenců,kteří "nevadí" já tam samozřejmě nesmím. Dá se tenhle stav ještě nějak zachránit? Naši říkají, že pokud já se vdám že manžel bude chudák (děti ze zdravotních důvodů mít nemůžu) tak at si hledím udobřit bráchu

Není tady

#2 10. 8. 2011 13:49

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Re: sourozenecké vztahy v krizi

mně přijde, že tím, že se tví rodiče točili kolem tebe, brácha na tebe žárlil, cítil se odstrkovanej. nedivím se mu, možná měl pocit, že všechnu jejich lásku a zájem mᚠty a na něj už nezbývá. a prostě to sebou táhne do teď. proto na tebe křičí, že jsi nula, snaží se ti ublížit. Trochu mě zaráží, že jsi očekávala, že tím, že si našel přítelkyni, si ty najdeš kamarády. ale to s tím podle mně nemá co dělat ...
ty a napadlo tě, že třeba chtěli jít do lesa jen sami dva, nebo i na ten výlet ? jsou zamilovaní, to člověk vždycky nestojí o to, mít někoho za zadkem. ty mi připadáš, že ses na ně moc upnula, že se ti samotné nikam nechce a počítáš, že budeš chodit/jezdit s nimi. nemůže se stát, že jim to už prostě vadí ?
a proč vlastně nemᚠkamarády ?
a nerozumím tvým rodičům, proč by měl být tvůj muž chudák protože nemůžeš mít děti ? vždycky je tu přece adopce, nebo si můžeš najít chlapa, co už děti má. neviděla bych to zase tak černě.
a proč si ho mᚠpodle rodičů udobřit ?

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#3 10. 8. 2011 14:22

majkafa
Host

Vážně bys bráchovi a jeho přítelkyni chtěla dělat křena? va No to bych tě fakt milovala, kdybys se mnou a mým přítelem chtěla mermomocí chodit na procházky nebo dokonce na dovolenou, teď, když jsou zamilovaní. V dalších letech, nebo když budeš mít taky přítele, to už zase bude o něčem jiném.
Proč by ti svět vrstevníků měla otevírat přítelkyně tvého bratra? Co jí to dávᚠza "povinnost"? To je snad na tobě, jestli budeš přátelská, milá,otevřená a vstřícná. Proč mᚠtakový požadavek na jiného, aby ti zametal cestičku? va
SAMOZŘEJMĚ nesmíš na na "srazy" za účasti sourozenců? A zeptala ses třeba sama sebe, proč tě tam nechtějí?
Kolik je ti let? A co přesně znamená - teď když nemám školu?

Upravil(a) majkafa (10. 8. 2011 14:23)

#4 10. 8. 2011 15:27

Elsa
♥♥-----

PPavlaa napsal(a):

mně přijde, že tím, že se tví rodiče točili kolem tebe, brácha na tebe žárlil, cítil se odstrkovanej. nedivím se mu, možná měl pocit, že všechnu jejich lásku a zájem mᚠty a na něj už nezbývá. a prostě to sebou táhne do teď. proto na tebe křičí, že jsi nula, snaží se ti ublížit. Trochu mě zaráží, že jsi očekávala, že tím, že si našel přítelkyni, si ty najdeš kamarády. ale to s tím podle mně nemá co dělat ...
ty a napadlo tě, že třeba chtěli jít do lesa jen sami dva, nebo i na ten výlet ? jsou zamilovaní, to člověk vždycky nestojí o to, mít někoho za zadkem. ty mi připadáš, že ses na ně moc upnula, že se ti samotné nikam nechce a počítáš, že budeš chodit/jezdit s nimi. nemůže se stát, že jim to už prostě vadí ?
a proč vlastně nemᚠkamarády ?
a nerozumím tvým rodičům, proč by měl být tvůj muž chudák protože nemůžeš mít děti ? vždycky je tu přece adopce, nebo si můžeš najít chlapa, co už děti má. neviděla bych to zase tak černě.
a proč si ho mᚠpodle rodičů udobřit ?

já s nimi nechodím po každé to je samozřejmé. Šlo o jeden jediný výlet za čtvrt roku,já od malička měla vrozenou slabou imunitu cokoliv šlo kolem mě tak to jsem lapla. No a jak jsem trávila čas doma v posteli než mezi dětmi propukl mi selektivní mutismus s určitými znaky schizofrenie. V průběhu puberty a dospívání se mi podařilo z toho dostat natolik,že jsem mohla studovat na výšce. Co si pamatuju brácha nijak nestrádal všechno se řešilo dohromady naši se mu věnujís stejně i hraček a podobných věcí měl víc než já. Když jsem se učila na ZŠ psát věty musela jsem je psát o bráchovi ještě mám doma pracovní sešity ze 3. třídy. Výlety, dovolené všechno rovným dílem

Není pravda, že bych nikam nejezdila samotná byla jsem hodněkrát sama ale nebaví mě to tak jako když jdeš s někým. Když nemᚠmožnost promluvit s vrstevníkem celý měsíc využívᚠjakékoliv možnosti popovídání.

Není tady

#5 10. 8. 2011 16:12

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

nerozumím, proč má brácha pocit, že ho zanedbávali, když tvrdíš, že bylo vše rovným dílem ? není to třeba jen tvůj dojem ? stává se, že nemocnému dítěti se rodiče víc věnují.
taky nerozumím, proč rodiče říkají, že si ho mᚠudobřit, když se teda nic závažného mezi vámi nestalo.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#6 10. 8. 2011 16:25

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Elso - najdi si své vrstevníky.
Ty nemᚠpřátele ze základky, ze střední? Proč ne?
Vykašli se na bráchu, asi ho otravuješ a dělᚠchudinku, dle rodičů,že si ho mᚠudobřit .Taky tuhle větu moc nepobírám.
A nech je samotné, proč by Ti měla holka bráchy otvírat svět? Proč si ho neotevřeš sama?

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#7 10. 8. 2011 17:21

Elsa
♥♥-----

dusička napsal(a):

Vykašli se na bráchu, asi ho otravuješ a dělᚠchudinku, dle rodičů,že si ho mᚠudobřit .Taky tuhle větu moc nepobírám.
A nech je samotné, proč by Ti měla holka bráchy otvírat svět? Proč si ho neotevřeš sama?

No ode mě se spíš lidi odvracejí možná proto, že jsem jako malá měla dost velké zdravotní problémy jak po psychické (selektivní mutismus se znaky schizofrenie) i fyzické stránce (nedostatečná imunita, skolioza, renální nedostatečnost, amenorea, odvápěnění kostí. Tím jsem se pro mnoho lidí zřejmě stala monstrem na doživotí. Z těch psychických jsem se v průběhu dospívání jsem se dostala na tolik, že jsem studovala na VŠ.
Na SŠ jsem ze začátku poznala i šikanu ale postupně se z celé naší třídy stali kamarádi. Přátele jsem si našla i na VŠ ale už jsme se rozprchli do světa  a kontakty se shánějí těžko. Možná také proto, že spousta spolužáků už má své rodiny a povinnosti.
Brácha se za tyhle problémy zřejmě stydí,proto mě nechce nikam brát. K jeho přítelkyni se snažím chovat přátelsky, všechno jí půjčuju, máme společná témata a podobně.

Není tady

#8 10. 8. 2011 17:40

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Elso, ty jsi starší sestra? Pracuješ?

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#9 10. 8. 2011 17:47

Elsa
♥♥-----

Bramborka napsal(a):

Elso, ty jsi starší sestra? Pracuješ?

jen o rok a půl, ted jsem neúspěšně uzavřela VŠ ale k tomu už se nebudu vracet a za 3 týdny nastupuju do práce

Není tady

#10 10. 8. 2011 18:27

Xsara
♥♥♥♥♥♥-

majkafa napsal(a):

Vážně bys bráchovi a jeho přítelkyni chtěla dělat křena? va No to bych tě fakt milovala, kdybys se mnou a mým přítelem chtěla mermomocí chodit na procházky nebo dokonce na dovolenou, teď, když jsou zamilovaní. V dalších letech, nebo když budeš mít taky přítele, to už zase bude o něčem jiném.
Proč by ti svět vrstevníků měla otevírat přítelkyně tvého bratra? Co jí to dávᚠza "povinnost"? To je snad na tobě, jestli budeš přátelská, milá,otevřená a vstřícná. Proč mᚠtakový požadavek na jiného, aby ti zametal cestičku? va
SAMOZŘEJMĚ nesmíš na na "srazy" za účasti sourozenců? A zeptala ses třeba sama sebe, proč tě tam nechtějí?

Panebože, majkafo, co kdybys, aspoň občas, než něco napíšeš, zkusila použít mozek? roll
Tolik empatie na pár řádcích, to se fakt jen tak nevidí. usch

Upravil(a) Xsara (10. 8. 2011 18:28)

Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

#11 10. 8. 2011 18:42

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Elsa napsal(a):

ahoj mám zatím ještě 24letého bráchu

Tohle znamená, že mu za chvíli bude 25, nebo že ho přestaneš mít?
Podle toho, co o sobě píšeš, musíš působit trošičku jako podivínka, ne smile ? Možná, že se v dětství o tebe bráška, ač o kousek mladší, musel nebo měl kvůli tvým zdravotním obtížím starat. Určitě si dovedeš představit, jak z toho šílel wink, on, kluk, se má starat o holku, navíc o ségru! Dyk to je děsný! Jak vypadal v očích svých vrstevníků!?! Ta pohana! dumbom big_smile A to mu možná zůstalo doteď, navíc s lehkou indoktrinací rodičů, že pravděpodobně bude mít "ségru na krku" kdoví jak dlouho. Tak teď, když si našel slečnu, trochu k ní před tebou utíká.
Možná, že by bylo dobré nechat ho být, nechat mu jeho "prostor k dýchání", může mít pocit, žes ho o něj v dětství připravovala. Dát mu (a i rodičům) svým chováním najevo, že se tě nemusí do budoucna bát jako zátěže. Jestli si s jeho slečnou v některých tématech rozumíš, je to fajn, probírejte je, najděte si tam styčné plochy, ale jinak si dej odstup.
Co budeš dělat za práci? Budeš se moci osamostatnit? Bylo by fajn, kdyby to jen trochu šlo.
Vím, že mᚠvelké ideály, naplňuj je postupně a pomalu. Je to opravdu velké sousto i pro člověka, který v životě nezastonal!
A proboha - s nikým nesoupeř! Natož s bráchou!

Franz Kafka

Není tady

#12 10. 8. 2011 18:58

majkafa
Host

Xsara napsal(a):

Panebože, majkafo, co kdybys, aspoň občas, než něco napíšeš, zkusila použít mozek? roll

To víš, já jsem empatická jenom tehdy, když cítím, že je na místě být empatická.
A tady se podle mě jedná o dívčinu, která si příliš zvykla být středobodem pozornosti ve své rodině a zneužívá toho. I teď, když už je to velká holka. sad

#13 10. 8. 2011 19:03

Pox
♥♥♥----

-

Upravil(a) Pox (12. 8. 2011 12:53)

Není tady

#14 10. 8. 2011 19:33

Elsa
♥♥-----

Bramborka napsal(a):

Elsa napsal(a):

ahoj mám zatím ještě 24letého bráchu

Tohle znamená, že mu za chvíli bude 25, nebo že ho přestaneš mít?
Podle toho, co o sobě píšeš, musíš působit trošičku jako podivínka, ne smile ? Možná, že se v dětství o tebe bráška, ač o kousek mladší, musel nebo měl kvůli tvým zdravotním obtížím starat. Určitě si dovedeš představit, jak z toho šílel wink, on, kluk, se má starat o holku, navíc o ségru! Dyk to je děsný! Jak vypadal v očích svých vrstevníků!?! Ta pohana! dumbom big_smile A to mu možná zůstalo doteď, navíc s lehkou indoktrinací rodičů, že pravděpodobně bude mít "ségru na krku" kdoví jak dlouho. Tak teď, když si našel slečnu, trochu k ní před tebou utíká.
Možná, že by bylo dobré nechat ho být, nechat mu jeho "prostor k dýchání", může mít pocit, žes ho o něj v dětství připravovala. Dát mu (a i rodičům) svým chováním najevo, že se tě nemusí do budoucna bát jako zátěže. Jestli si s jeho slečnou v některých tématech rozumíš, je to fajn, probírejte je, najděte si tam styčné plochy, ale jinak si dej odstup.
Co budeš dělat za práci? Budeš se moci osamostatnit? Bylo by fajn, kdyby to jen trochu šlo.
Vím, že mᚠvelké ideály, naplňuj je postupně a pomalu. Je to opravdu velké sousto i pro člověka, který v životě nezastonal!
A proboha - s nikým nesoupeř! Natož s bráchou!

brácha se o mě nikdy starat nemusel a nebude muset i kdybych měla skončit někde v ústavu o to se neboj.  Já měla sice tučný chorobopis ale, nic jsem neměla zadarmo pokud jsem chtěla to co brácha musela jsem se o to snažit sama.  Mnohdy to dopadlo že uspěl pouze brácha ale stalo se i to že jsme se navzájem vyrovnali. Já nikdy středem pozornosti nebyla spíš černá ovce rodiny někde v koutku ale z toho jsem postupně vyrůstala. Budu pracovat jako referentka pro zahraniční obchod pokud mi vyjde i práce v útulku tak zvolím spíše tu

Není tady

#15 10. 8. 2011 19:46

majkafa
Host

Elsa, to je prima práce. V práci potkᚠjiné lidi a třeba i přátele.

#16 10. 8. 2011 19:53

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Neboj, já se nebojím smile.

Franz Kafka

Není tady

#17 10. 8. 2011 20:01

Elsa
♥♥-----

Bramborka napsal(a):

Neboj, já se nebojím smile.

já se nelituju ale vyhlídka že nikdy nebudu mít děti a do 10 let skončím na vozíku protože se mi sesype páteř moc světlé nejsou ale co už  jsou na tom lidi hůř o hodně . Já bych se za sourozence s nějakým problémem nestyděla proč taky, za to nikdo nemůže a geny si nevybírá.

Není tady

#18 10. 8. 2011 20:22

Xsara
♥♥♥♥♥♥-

majkafa napsal(a):

A tady se podle mě jedná o dívčinu, která si příliš zvykla být středobodem pozornosti ve své rodině a zneužívá toho. I teď, když už je to velká holka. sad

Herdek, to byl rychlej soud. cool

Jinak, Elso, držím ti palce, aby se ti v práci líbilo a dařilo. A třeba tam na tebe čeká nějaký ten kamarád nebo kamarádka. Někdo, kdo nedělá rychlé soudy na základě vzhledu nebo diagnózy nebo několika napsaných řádek.
Být tebou, bratra i s přítelkyní bych nechala plavat. Když o tvou společnost nestojí, brala bych to tak, že je to jejich chyba. wink
A neřeš, co říkají vaši. Jsi dospělá, svéprávná, tak se rozhodni sama za sebe, jestli si chceš "udobřovat" bráchu, který se k tobě chová tak, jak popisuješ v prvním příspěvku. hmm

Upravil(a) Xsara (10. 8. 2011 20:25)

Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

#19 28. 9. 2011 20:37

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy

Xsara napsal(a):

majkafa napsal(a):

Takových "odbornic " tu je víc, bohužel jejich nevyrovnanost se životem odnášejí nevinní lidé, kteří si chtějí nechat poradit nebo si jen o svém problému popovídat sad

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#20 11. 5. 2012 14:43

Bystřinka
♥------

Elso, nech bráchu plavat a najdi si svůj život. Sourozenec nemá vůbec žádnou povinnost jak zabavit svého druhého sourozence. Ani na výlety tě nemusí brát ani jednou ročně. A přes to spolu můžete vycházet dobře a mít každý svůj život. Začneš chodit do práce. Najdi si zábavu pro sebe. Nauč se být sama se sebou. A promiň, přestaň se trošku vymlouvat na své zdravotní dispozice vzhledem k budování přátelských vztahů wink
Trošku mi to připomíná mou sestru. U rodičů je stále, kamarádů málo. Když přijedu, čeká že budu s ní, žárlí když jsem s bratrem nebo někdy kamarádkou. Všichni máme své rodiny, svůj život, odešla jsem daleko ve 20, tak jsem samostatná a zralá. A už mi vadí, že sestra stále vytěžuje rodiče, často na úkor mě a mých dětí.

Není tady

#21 23. 5. 2012 9:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Elsa napsal(a):

dusička napsal(a):

No ode mě se spíš lidi odvracejí možná proto, že jsem jako malá měla dost velké zdravotní problémy jak po psychické (selektivní mutismus se znaky schizofrenie) i fyzické stránce (nedostatečná imunita, skolioza, renální nedostatečnost, amenorea, odvápěnění kostí. Tím jsem se pro mnoho lidí zřejmě stala monstrem na doživotí. Z těch psychických jsem se v průběhu dospívání jsem se dostala na tolik, že jsem studovala na VŠ.
Na SŠ jsem ze začátku poznala i šikanu ale postupně se z celé naší třídy stali kamarádi. Přátele jsem si našla i na VŠ ale už jsme se rozprchli do světa  a kontakty se shánějí těžko. Možná také proto, že spousta spolužáků už má své rodiny a povinnosti.
Brácha se za tyhle problémy zřejmě stydí,proto mě nechce nikam brát. K jeho přítelkyni se snažím chovat přátelsky, všechno jí půjčuju, máme společná témata a podobně.

Prepáč, ale nič z tvojich "hendikepov" nie je viditežné a pokiaž si ty sama z toho nerobíš životný program, tak nevidím dôvod, prečo by sa ti žudia - hlavne takí, ktorí o tom ani netušia - mali vyhýba. Ak ale chceš zo svojich neduhov robi hlavnú tému dňa, tak rozumiem, že dajú prednos zábavnejším rozhovorom. Ak ideš práve nstúpi do práce, tak je vežká šanca, že si nájdeš kamarátov tam - plus by som si našla nejakého koníčka. Je fakt, že zamilovaní často tretieho ku šastiu nepotrebujú, plus ak má brat k tebe nejaký problematikcý vzah, tak by som sa neupínala týmto smerom a našla si svoju spoločnos a svoje koníčky. My máme s brachom dobrý vzah, ale nebolo to tak vždy a boli obdobia, keď sme sa tak nejako "odcudzili", ale nebolo to nič dramatické a potom sa to znovu zlepšilo. To je asi normálny vývoj, len netreba tlači na pílu.

Upravil(a) Selima (23. 5. 2012 9:13)

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#22 23. 5. 2012 12:23

mamba
♥♥♥♥---

Elsa:
Já tvoje psaní chápu tak, že se cítíš osamělá a doufala jsi, že tě brácha vezme mezi vrstevníky a je ti líto, že brácha nechce.
Souhlasím s Xarou, na necitelné příspěvky se vykašli.
Umím pochopit, že ses ze zdravotních důvodů nemohla účastnit běžných aktivit svých vrstevníků a tím si vytvořit kolem sebe skupinu přátel. I kdyby jsi kamarády měla, v určitém věku mají vrstevníci okolo tebe partnery, někdy mají děti a na aktivity s kamarádkou bez závazků nemají ani pomyšlení.  Je těžké přijít sama do nějaké skupiny lidí, kteří se už dávno znají, i když je to skupina provozující nějaký koníček.  Myslím si, že na to ti chybí sebevědomí, sama píšeš, že jsi bývala v koutku. To víš, kluci to mají jednodušší, skočí do hospody na pivo, začnou se přitom bavit a už mají známé. Vůbec si neuvědomují, že holka totéž udělat nemůže jednoduše proto, že by ji to společensky znemožnilo.
Popřemýšlej, co by tě bavilo a zkus se  přihlásit  do nějakého kurzu. Hned budeš mít své známé ve stejném oboru, který tě baví.
Že jednou budeš na vozíku je hudba vzdálené budoucnosti, ale ani to nemusí být pravda. Dnešní medicína postupuje mílovými kroky a kdo ví, co bude za řadu let. Kdyby se tak stalo, není konec světa, i lidi na vozíku žijí plnohodnotný život, jen trošku jinak. Já bych si našla takový koníček, který bych mohla provozovat i na vozíku, třeba nějaké ruční práce , nebo bych studovala zajímavý jazyk abych mohla překládat, možností je hodně. Hlavně aby tě to bavilo, co to bude, už záleží na tobě.

Sebevědomí ti nepřidávají ani rodiče, když ti říkají, že tvůj manžel bude chudák. Třeba si najdeš muže s dítětem ve vlastní péči, oba tě budou milovat a budou rádi, že tě mají.(Mám kamarádku, která na tom byla stejně).

Také v budoucí práci můžeš potkat spřízněné duše, což se pravděpodobně stane.

Odpoutej se od bratra a vezmi svůj život sebevědomě do svých rukou, když budeš chtít, tak se ti to podaří.Můžeš si najít i psychologa, který ti pomůže ztracené sebevědomí najít.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí