Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 7. 8. 2011 21:05

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Manžel mě opustil těhotnou

smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#27 7. 8. 2011 21:35

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Manžel mě opustil těhotnou

PPavlaa napsal(a):

1Barbora napsal(a):

Děkuji za rady, ale ve 37 letech s 10ti letou dcerou vím, že dítě potřebuje vzdělání a na něj jsou potřeba peníze, a přesto jsem rozhodnuta mu v první řadě dát život a šanci žít. Nemohu zabít své dítě! Prostě toho nejsem mocna.
Mimochodem můj manžel neodešel od ženy s dítětem ke mně, byl už 3 roky rozvedený, když jsem ho poznala.
A jak přesně napsala Eremuruss, to bysme nemohly mít děti žádná, pokud bysme už v těhotenství zvažovaly, jestli budeme mít v budoucnu na jeho veškeré vzdělání. Mám dost kamarádek, které takto uvažovaly, teď je jim kolem 40, děti nemají a jsou z toho nešastné.
Takže prosím pokud máte někdo zkušenosti s podobnou situací a návrhy na řešení, budu ráda.

kde žiješ ? já neznám nikoho, kdo by z tohoto důvodu byl bez dětí ...

Řekla bych, že si trochu odporuješ, tohle je Tvůj příspěvek z jiné diskuse :

"já bych to zase neodkládala do aleluja, až bude něco našetřeno, až bude tohle a tamto. taky by se mohlo stát, jako mojí známé, že až měli našetřeno, až měli tohle a tamto, tak dítě už prostě nepřišlo. je jim přes čtyřicet, mají ten svůj krásně opravenej barák, hezký auto, peníze a je jim to k prdu.
peněz na to, abyste vyšli, budete mít dost, nerozumím, co řešíš. ona totiž většina lidí, není až tak za vodou, když si to dítě pořizují, prostě se musí uskromnit, no a ?"

Tak buď nekoho znᚠnebo ne. Vyber si.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#28 7. 8. 2011 21:43

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Manžel mě opustil těhotnou

PPavlaa napsal(a):

barborko a ještě něco. já bych nesrovnávala tvoji situaci s tím, co psala erem. většinou se dítě narodí do úplné rodiny, že se třeba časem může rozpadnout, to samozřejmě nemůžeš odhadnout dopředu, nebo tomu zabránit.  ty už dítě do úplné rodiny nepřivádíš, v tom je ten rozdíl. proto bych zvažovala, jestli to utáhnu, na chlapa a stát bych moc nespoléhala. + samozřejmě další věci, jako co bude, když onemocní, budeš mít hlídání, až budeš v práci atd. ono je to moc hezký mít miminko, jenže to jsou nejen radosti, ale spousta zodpovědnosti a starostí.a dneska samoživitelky výhody nemají.

Já vím že je to moc hezký mít miminko a  vím jaké to je když je nemocné atp. Já už jedno dítě mám a taky jsem s ním byla nějakou dobu sama. Takže nepotřebuju kázání o zodpovědnosti a starostech. Přes to všechno jsem šastná, že dceru mám, je to moje největší štěstí a vím, že to tak bude i druhým dítětem.
Jen jsem v šoku, protože to celé přišlo tak nečekaně. Těhotenství i odchod manžela.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#29 8. 8. 2011 16:24

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: Manžel mě opustil těhotnou

Je zde povinnost manžela zajistit manželce srovnatelnou životní úroveň, prostřednictvím žaloby na výživné manželky, případně později na výživné rozvedené manželky - zde by připadalo v úvahu i zajištění srovnatelné životní úrovně po rozvodu manželství. Dále pak přichází výživné na dítě, tato povinnost nebude druhá v pořadí, výživné pro všechny děti je rovnocenné.

Soud zkoumá více hledisek, než jen oficiální příjem, i pokud má otec minimální oficiální příjem, může seoud vyjít z jeho možností, životní úrovně, atd ... Problém nastává pak u výkonu rozhodnutí, pokud nebude mít příjmy ani majetek, zbývá již jen hrozba trestem odnětí svobody.

Problematika výživného i jeho vymáhání je diskutována v dalších vláknech, dovolím si Vás na ně částečně odkázat ...

Upravil(a) Mgr. Filip Netopil (8. 8. 2011 16:26)


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#30 8. 8. 2011 18:21

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Manžel mě opustil těhotnou

1Barbora napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

1Barbora napsal(a):

Děkuji za rady, ale ve 37 letech s 10ti letou dcerou vím, že dítě potřebuje vzdělání a na něj jsou potřeba peníze, a přesto jsem rozhodnuta mu v první řadě dát život a šanci žít. Nemohu zabít své dítě! Prostě toho nejsem mocna.
Mimochodem můj manžel neodešel od ženy s dítětem ke mně, byl už 3 roky rozvedený, když jsem ho poznala.
A jak přesně napsala Eremuruss, to bysme nemohly mít děti žádná, pokud bysme už v těhotenství zvažovaly, jestli budeme mít v budoucnu na jeho veškeré vzdělání. Mám dost kamarádek, které takto uvažovaly, teď je jim kolem 40, děti nemají a jsou z toho nešastné.
Takže prosím pokud máte někdo zkušenosti s podobnou situací a návrhy na řešení, budu ráda.

kde žiješ ? já neznám nikoho, kdo by z tohoto důvodu byl bez dětí ...

Řekla bych, že si trochu odporuješ, tohle je Tvůj příspěvek z jiné diskuse :

"já bych to zase neodkládala do aleluja, až bude něco našetřeno, až bude tohle a tamto. taky by se mohlo stát, jako mojí známé, že až měli našetřeno, až měli tohle a tamto, tak dítě už prostě nepřišlo. je jim přes čtyřicet, mají ten svůj krásně opravenej barák, hezký auto, peníze a je jim to k prdu.
peněz na to, abyste vyšli, budete mít dost, nerozumím, co řešíš. ona totiž většina lidí, není až tak za vodou, když si to dítě pořizují, prostě se musí uskromnit, no a ?"

Tak buď nekoho znᚠnebo ne. Vyber si.

mezi tebou a ní je propastnej rozdíl. že to nevidíš, neumíš si přiznat, nebo to nechápeš, není můj problém, ale tvůj roll střelilas vedle.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#31 8. 8. 2011 18:27

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Manžel mě opustil těhotnou

1Barbora napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

barborko a ještě něco. já bych nesrovnávala tvoji situaci s tím, co psala erem. většinou se dítě narodí do úplné rodiny, že se třeba časem může rozpadnout, to samozřejmě nemůžeš odhadnout dopředu, nebo tomu zabránit.  ty už dítě do úplné rodiny nepřivádíš, v tom je ten rozdíl. proto bych zvažovala, jestli to utáhnu, na chlapa a stát bych moc nespoléhala. + samozřejmě další věci, jako co bude, když onemocní, budeš mít hlídání, až budeš v práci atd. ono je to moc hezký mít miminko, jenže to jsou nejen radosti, ale spousta zodpovědnosti a starostí.a dneska samoživitelky výhody nemají.

Já vím že je to moc hezký mít miminko a  vím jaké to je když je nemocné atp. Já už jedno dítě mám a taky jsem s ním byla nějakou dobu sama. Takže nepotřebuju kázání o zodpovědnosti a starostech. Přes to všechno jsem šastná, že dceru mám, je to moje největší štěstí a vím, že to tak bude i druhým dítětem.
Jen jsem v šoku, protože to celé přišlo tak nečekaně. Těhotenství i odchod manžela.

nekázala jsem ti, jen jsem si dovolila (ta hrůza!) připomenout některé věci. ale když všechno víš, tak co řešíš wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#32 8. 8. 2011 18:48

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Manžel mě opustil těhotnou

1Barbora napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

barborko a ještě něco. já bych nesrovnávala tvoji situaci s tím, co psala erem. většinou se dítě narodí do úplné rodiny, že se třeba časem může rozpadnout, to samozřejmě nemůžeš odhadnout dopředu, nebo tomu zabránit.  ty už dítě do úplné rodiny nepřivádíš, v tom je ten rozdíl. proto bych zvažovala, jestli to utáhnu, na chlapa a stát bych moc nespoléhala. + samozřejmě další věci, jako co bude, když onemocní, budeš mít hlídání, až budeš v práci atd. ono je to moc hezký mít miminko, jenže to jsou nejen radosti, ale spousta zodpovědnosti a starostí.a dneska samoživitelky výhody nemají.

Já vím že je to moc hezký mít miminko a  vím jaké to je když je nemocné atp. Já už jedno dítě mám a taky jsem s ním byla nějakou dobu sama. Takže nepotřebuju kázání o zodpovědnosti a starostech. Přes to všechno jsem šastná, že dceru mám, je to moje největší štěstí a vím, že to tak bude i druhým dítětem.
Jen jsem v šoku, protože to celé přišlo tak nečekaně. Těhotenství i odchod manžela.

Barboro,sama se rozhodneš a starost a péče bude také na tobě. Možná,že Pavla chtěla jen říct,že je velký rozdíl v tom jestli se sama starᚠo jedno nebo dvě děti... takhle jsem to alespoň pochopila já.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#33 8. 8. 2011 19:00

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Manžel mě opustil těhotnou

pochopilas dobře stolt

já jsem taky proti potratům, ale zvážila bych všechny okolnosti, dítě je závazek na dalších dvacet let a dneska všichni kašlou na to, že jsi samoživitelka.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#34 8. 8. 2011 21:02

Lazurka
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 4. 2006
Příspěvky: 665

Re: Manžel mě opustil těhotnou

Jak je to s vlastnictvím bytu, nevíme, taky by mohl manžel u rozvodu chtít půlku..
Jestli můžou hlídat prarodiče..
Tohle zvážení je jen a jen na autorce vlákna..
Já bych ale dítě, po kterém jsem toužila, taky pryč nedala.. zvl᚝ ne v tomhle věku, kdy se asi už nejde chlácholit, že třebas najdu ještě někoho, s kým si to druhé dítko udělám.. partner pro život do budoucna je věc jedna, ale čas pro druhé dítě přišel a už je asi poslední..
Pokud je i jen malá šance, že se to zvládnout dá, taky bych do toho šla.

Chtěla jsem jen podotknout, že manžel sice platí 4000, ale klukovi je 17, pokud nepůjde na VŠ, bude platit už jen do maturity, ne? tak rok, dva.. takže pokud si hned neudělá dalšího sviště jinde, budeš mít dost velké šance uspět, teď možná dostaneš míň, ale časem bych požádala o zvýšení..


Naše Anička:
http://www.tickerclub.com/cache/d2e4438dfe.png

Není tady

 

#35 9. 8. 2011 16:03

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Manžel mě opustil těhotnou

Kiara napsal(a):

PPavlaa: já bych si zase netroufla jít na přerušení jenom proto, že to po mě ten chlap chce a současně vědět, že vyjdu-li mu vstříc, přijdu jedním vrzem o dítě a chlapa si tím stejně zpátky nepřivolám grater Nezmění se nic, já přijdu stejně o manžela tak jako tak a ještě budu mít kromě výčitek svědomí možná i trvalé následky na vnitřku usch

Já to vidím takhle: Barborka má pravděpodobně kde bydlet, byt má pravděpodobně taky zařízený, takže to nejzákladnější zázemí tady je. Má desetiletou holčičku, takže ta bude schopna mladšího sourozence sem-tam ohlídat a postupně ho vodit nebo vyzvedávat ze školky a později z družiny. Peněz sice určitě moc nebude, ale jiné ženské jsou na tom daleko hůř - nemají hlídání, nemají vlastní byt, z chlapa nemůžou vymoct alimenty. Situace se mi tedy v jejím případě jeví sice jako v tomhle momentě dosti krušná, výhledově však nikoliv tragická stolt

Ovšem Barborka musí počítat s tím, že její životní úroveň půjde rapidně dolů a že si bude muset leccos odříct a leccos utrhnout od úst, potažmo že svým dětem nebude moci dopřát to, co jim dopřávají ostatní rodiče stolt

Kiaro tohle jsi napsala velmi dobre. Je tu nejaky zaklad, z ktereho se da vychazet. Bydleni ma. Nuzu potvrdit, ze jsou i o neco horsi pripady. Takze Barborko, opet drzim  palce a navstiv hned nejakou poraddnu a pravnika.

PS: Co si takhle sehnat svedectvi od nekoho z podniku, kde tvuj muz pracuje?


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#36 9. 8. 2011 16:23

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Manžel mě opustil těhotnou

sahleb napsal(a):

PS: Co si takhle sehnat svedectvi od nekoho z podniku, kde tvuj muz pracuje?

sahleb, neblbni ... s tím by se Barborce akorát každý vysmál. Víš co to je, chtít od někoho, aby dosvědčil u soudu, že jejich zaměstnavatel vyplácí svoje zaměstnance načerno?!? To je v podmínkách v Česku naprosto nemyslitelné grater bohužel ... Ten dotyčný by v podstatě prásknul svého chlebodárce kvůli trestnému činu, on sám by po takovém sebevražedném počinu ihned přišel o místo a chlebodárce by rovnou mohl svůj podnik zavřít, protože by měl příšerné opletačky s berňákem a úřady stolt
Já vím, že nežiješ v České Republice, proto Ti vysvětluju, proč je Tvoje rada bohužel pro Barborku naprosto nepoužitelná hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#37 9. 8. 2011 17:54

1Barbora
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 393

Re: Manžel mě opustil těhotnou

Napadlo, že manžel si výplatu hned ukládá na účet. Myslíte, že si soud může vyžádat výpisy z účtu?? Pak by přece musel vysvětlit odkud se tam ty peníze každý měsíc berou, ne?


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;41/st/20010111/n/Natalie/k/2bd2/age.png
http://www.forumticker.net/tickers/oobic0u40rxvt9ol.png

Není tady

 

#38 9. 8. 2011 20:28

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Manžel mě opustil těhotnou

Jestli ji dava na ucet, tak to je dobre. Sice muze tvrdit, ze mu to nekdo pravidelne dava (treba rodice), ale rozumny soudce si obrazek udela.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů