Oznámení

2. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

2. listopadu : Univerzální tvarohové těsto, ze kterého připravíte mnoho variant různorodých sladkých dobrot!

2. listopadu : Začátek adventu se každý rok mění. Letos si první svíčku na věnci zapálíme už 28.listopadu

#26 12. 8. 2011 12:28

AudreyL
♥------
Registrovaný: 6. 8. 2011
Příspěvky: 3

Re: Malé platy a založení rodiny

Nějak se to tu zvrhlo v hádku trochu mimo téma. :-)

S těmi dětmi máte pravdu. Asi jsem jen od někoho potřebovala slyšet, že v podobné situaci nejsem sama. Většina mých známých, přátel, sousedů, příbuzných a kolegů z práce je na tom finančně velmi dobře. Jen pár z nich vede ten život "od výplaty k výplatě" a já jsem to samozřejmě takhle mít nechtěla. Nemůžu říct, že by chudí byli štatní a bohatí se doma hádali nebo naopak. Nemyslím si (soudě podle mého okolí), že peníze jsou přímo závislé na rodinném štěstí. Na auto sice nebudeme šetřit 5 let, jak tu někdo uvedl. Chceme si ho koupit na podzim. Ale je fakt, že ještě spoustu věcí na baráku chybí a stále si můžeme říkat, že je ještě potřeba udělat / koupit to či ono a dítě odkládat.

Doteď jsem byla zvyklá koupit si, co jsem potřebovala a nijak jsem se neomezovala a toho komfortu jsem se nechtěla vzdát.

Není tady

 

#27 12. 8. 2011 12:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Malé platy a založení rodiny

Doteď jsem byla zvyklá koupit si, co jsem potřebovala a nijak jsem se neomezovala a toho komfortu jsem se nechtěla vzdát....
Ale je fakt, že ještě spoustu věcí na baráku chybí a stále si můžeme říkat, že je ještě potřeba udělat / koupit to či ono a dítě odkládat.

Takže ty nemáš obavy, jak jsi psala, že "jenom z manželova platu a státních příspěvků nevyjdeme, resp. že budeme žít od výplaty k výplatě", ale z toho, že bys s příchodem dítěte musela slevit ze svých požadavků, jestli to dobře chápu?
Jenomže dítě tě neomezí jenom finančně... a pořád bude "ještě potřeba udělat / koupit to či ono" - což je celkem dobrá (vý)omluva pro ten odklad.

Upravil(a) helena (12. 8. 2011 12:56)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů