Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#201 15. 2. 2020 22:26

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Co právě čtete?

Tož děcka, jestli vás to baví, máte tam novou kapitolu


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#202 18. 6. 2021 19:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co právě čtete?

Dneska jsem si přivezla od dcery knihu Petry Soukupové (1982) Nejlepší pro všechny (Host, Brno 2017), kterou jsem jí věnovala k Vánocům 2017 a která se jí líbila. Moc se na ni těším. smile

Hluboko v paměti mi utkvěla kniha také Petry, ale Hůlové - Pamě mojí babičce. Dodnes nedokážu pochopit, jak mohla v tak mladém věku napsat něco tak úžasného. tummenupp  godlike


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#203 18. 6. 2021 19:28

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co právě čtete?

tummenupp Kdysi mi tchán půjčil Žítkovské bohyně. Myslím, že je ještě máme v knihovně big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#204 18. 6. 2021 21:29

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co právě čtete?

Blesk 🤟


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#205 18. 6. 2021 21:47

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co právě čtete?

Palomita napsal(a):

tummenupp Kdysi mi tchán půjčil Žítkovské bohyně. Myslím, že je ještě máme v knihovně big_smile

Žítkovské bohyně napsal Jiří Jilík (2005) a Kateřina Tučková (2012 kniha, 2013 e - kniha). Ty Jilíkovy jsou více faktografické, značný úspěch měly a mají obě knihy.
Kateřinu Tučkovou jsem slyšela v několika rozhovorech a moc jí fandím.
Viděla jsem i zajímavý dokument o tomto překrásném a velmi zvláštním kraji. Z jeho závěru bylo ale patrné, že ne všechny obyvatelky Žítkové jsou z podání Kateřiny Tučkové nadšené a některé to vnímají i jako zásah do soukromí a zkreslování...


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#206 19. 6. 2021 20:32

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co právě čtete?

Palomita napsal(a):

tummenupp Kdysi mi tchán půjčil Žítkovské bohyně. Myslím, že je ještě máme v knihovně big_smile

Tu si moc chci přečíst! tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#207 19. 6. 2021 20:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co právě čtete?

Já teď čtu TRHLINA od Jozefa Kariky a teda už dlouho jsem tak knihu nehltala. Dám vědět, až dočtu.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#208 20. 6. 2021 9:06

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co právě čtete?

Po letech jsem z knihovny znovu vytáhla Řeku bohů. Trochu mi tam vadí občasná zbytečná brutalita, ale jinak je to strhující čtení.


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#209 20. 6. 2021 21:03

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Co právě čtete?

Když vyšla kniha Žítkovské bohyně, četla jsem ji skoro z donucení (byla jsem snad jediná, která ji neznala). Asi nebyla tak úplně můj šálek čaje, protože jsem už neměla potřebu se k ní vracet, tímpádem si děj dopodrobna nepamatuji. Vím, že jsem se ze začátku rychle začetla, ale v průběhu se začalo prolínat víc rovin, postupně to nadšení z příběhu sláblo, začal mě nudit. Možná jsem od knihy čekala něco jiného. To volné vyprávění prolínané citacemi dokumentů mi zastavovalo děj. Ale rozhodně stojí za přečtení.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#210 21. 6. 2021 7:48

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co právě čtete?

Irmo, líp bych to nenapsala tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#211 21. 6. 2021 9:23

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co právě čtete?

Mě Žítkovské bohyně vtáhly a do konce knihy nepustily. Proto jsem taky sáhla po další knize od Tučkové, Vyhnání Gerty Schnirch.
Je to těžké téma, náročné čtení (není to oddechovka k vodě), ale výborně zpracované. Za mě palec nahoru.


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#212 21. 6. 2021 18:33

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co právě čtete?

Tak TRHLINA dočtena. Za poslední dobu nejrychleji přečtená kniha, bylo to opravdu hooodně napínavé a určitě doporučuji! tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#213 24. 6. 2021 20:08

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co právě čtete?

Trhlinu jsme s mužem poslouchali jako audioknihu, ale číst se mi zatím moc nechce smile Dnes jsem dočetla Heřmánkové údolí, moc děkuji za tip. Pohlazení po duši i když teda už nástup byl náročný, ale ten závěr, přesně podle mého gusta. Moc děkuji hjarta


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#214 24. 6. 2021 21:27

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co právě čtete?

Nedávno jsem z nedostatku nových knih vytáhla z knihovny klasiku - Babičku. A jen jsem zírala, jak málo jsem si z ní pamatovala od doby, kdy jsme ji měli jako povinnou četbu ve škole.
Teď čtu na doporučení Jumaroro od Lauerové. Nedá se od toho odtrhnout, dneska jsem ji odložila někdy kolem čtvrté ráno. big_smile


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#215 24. 6. 2021 21:36

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co právě čtete?

Čtu to vlákno o Statistice. Jsem na 12cté straně. Je to pro mě jako román. Jednak jsem tam nepřispívala, a asi jsem v BB ani asi nebyla, a druhak je to pro mě fakt " výživné", vracet se do dávné minulosti a upřesňovat si věci, které se staly a já je netušila. 👍.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#216 4. 7. 2021 20:58

Rouge
♥------
Registrovaný: 4. 7. 2021
Příspěvky: 12

Re: Co právě čtete?

Vím, že to ani nestojí za řeč, ale syn mi pujčil knihu muž, který sázel stromy (no knihu, ona je to taková pidi knížečka :-)), ale holky já jsem to přečetla snad na jeden nádech. Opravdu krásné, kdyby to tak s chlapy fungovalo (samozřejmě, že by tuto činnost museli provádět jen ve svém volném čase - např. místo chození na fotbal nebo do hospod :-))

Není tady

 

#217 16. 7. 2021 11:12

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Co právě čtete?

V knihovně jsem si náhodně půjčila knihu Nezapomeň na mě od Lesley Pearse. Jsou prázdniny, doba dovolených, tak proč ne. Na první pohled (dle názvu) by se mohlo zdát, že půjde o romantickou slaďárnu typu on a ona. Je to ale vše, jen ne romantika. Nesmírně těžké čtení. Kniha podle skutečné historické postavy. Tato kniha se téměř nedá popsat slovy, protože je to kniha plná emocí. Musí se přečíst a přežít. Proč? Protože jsem velice často zadržovala dech hrůzou, zděšením, smutkem, bolestí, jako bych se vcítila do hlavní hrdinky. Od poslední třetiny knihy jsem už měla téměř strach otáčet každou stránku s myšlenkou, že více už nevydržím ani já, a že více už nemohla vydržet ani Mary. Tolik bolesti na straně jedné a tolik vnitřní síly na straně druhé, todle dokáže jen žena-matka. O to šílenější, že celý příběh je podle skutečné postavy. Kniha, na kterou fakt nezapomenu, a která pro mě osobně znamená absolutní vrchol.

Anotace:
Píše se rok 1786.
Mary Broadová, dcera rybáře z Cornwallu, je za pošetilou krádež klobouku odsouzena k smrti oběšením. Nakonec je však ortel změněn a Mary je deportována do Austrálie s jednou z prvních várek trestanců. Už jen samotná plavba za děsivých podmínek si mezi vězni vyžádala mnoho obětí. Mary během plavby porodí dvě děti – nejprve dceru a později syna – a je oddána s jejich otcem, trestancem Willem Bryantem. Román plný srdceryvných zvratů a dojemných okamžiků vychází ze skutečného životního příběhu Mary Broadové-Bryantové.

Není tady

 

#218 16. 7. 2021 18:10

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co právě čtete?

Andreo, úplnou náhodou jsi sáhla po té pravé. smile  tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#219 16. 7. 2021 18:22

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co právě čtete?

Andrejko, tak tu si určitě přečtu! tummenupp Koukám na ČBDB a má hodnocení 96%, což je fakt hodně!
Děkuji za tip! tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#220 31. 1. 2022 16:31

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Co právě čtete?

Tak holky, byly Vánoce, knižní dárky, leden máme za sebou, tak co knihy, co právě čtete? Já v posledním cca měsíci přečetla Kde zpívají raci (Delia Owens), kdy osobně si myslím, že tato kniha se nedá popsat, člověk jí prostě musí přečíst. Je nádherná. Dokonalá. Smutná i nadějná. Plná krásy přírody i bolesti života. "Holka z bažiny" je příběh, který zanechá stopu v srdci.

Dále to pak byla rodinná sága (trilogie) Venkovské sídlo (od Anne Jacobs). Tato sága se mi moc líbila, asi mnohem více než Panské sídlo, které jsem sice začala číst, ale u druhého dílu sérii odložila (stejná autorka).

Velice zajímavou a velmi poučnou knihou pro mě byla kniha Doktor Inzulín (od Zdenky Psůtkové). Inzulín byl objeven přesně před sto lety, byla za něj udělena Nobelova cena a dodnes tento zázračný objev zachraňuje tisíce životů,  kdy v této knize se člověk dozví zákulisí tohoto životního objevu. Zjistíme, jak skromný, uzavřený, osamělý a defacto celý život nešastný geniální doktor Banting byl, jsme seznámeni rovněž s podrazem, který byl učiněn doktoru Bestovi, který ač se na objevu výrazně podílel, cenu nezískal a mnoho dalšího.

A poslední v tomto výčtu je pak paradoxně útlá knížečka "pro děti" Sirotek lowoodský (od Charlotte Brontë). Statečná malá Jane, která jako sirotek bojuje s nepřízní osudu, a k tomu nádherné ilustrace. Dohromady kouzelný, leč smutný příběh, který je jako předzvěst k samotnému veledílu Jana Eyrová, který autorku proslavil.

Není tady

 

#221 31. 1. 2022 18:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co právě čtete?

To jsi toho přečetla opravdu hodně, můžeš se přidat k místním knihomolům. godlike
Sirotka lowoodského jsem četla někdy v dětství a moc se mi to líbilo.
Teď čtu Nejlepší pro všechny (Host, Brno 2017) od Petry Soukupové, čte se dobře.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#222 31. 1. 2022 18:35

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Co právě čtete?

vrabčák napsal(a):

To jsi toho přečetla opravdu hodně, můžeš se přidat k místním knihomolům. godlike

Od doby, co jsem přelouskala Slabikář, jsem defacto bez knihy nebyla ani jeden den (vyjma doby, kdy umírali naši, tam číst nešlo, psychicky jsem na to neměla). Knihy miluji celý život, je to opravdu moje vášeň.

Není tady

 

#223 31. 1. 2022 18:37

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Co právě čtete?

vrabčák napsal(a):

Teď čtu Nejlepší pro všechny (Host, Brno 2017) od Petry Soukupové, čte se dobře.

Díky za tip, vypadá to zajímavě, píšu si do nekonečného seznamu knih k přečtení big_smile

Není tady

 

#224 1. 2. 2022 14:16

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co právě čtete?

Andrejko, tak to opravdu smekám - tolik knih! godlike  Já břídil zvládla jednu, dnes jsem jí dočetla rodna A stále za prd big_smile (365 dní). Teď se chystám na Kariku - NA SMRT. Má super recenze, od Kariky jsem už jednu skvělou knihu četla, tak jsem na tuto moc zvědavá.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#225 1. 2. 2022 17:27

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co právě čtete?

AndreaP. napsal(a):

vrabčák napsal(a):

To jsi toho přečetla opravdu hodně, můžeš se přidat k místním knihomolům. godlike

Od doby, co jsem přelouskala Slabikář, jsem defacto bez knihy nebyla ani jeden den (vyjma doby, kdy umírali naši, tam číst nešlo, psychicky jsem na to neměla). Knihy miluji celý život, je to opravdu moje vášeň.

Knížky a hudbu mám na prvním místě. hjarta Ovšem čtu teď o hodně méně než dřív..., ale snad se mi povede se ke knížkám úplně vrátit.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů