Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#151 24. 8. 2014 15:08

Vydra
♥------

Re: Co právě čtete?

lupina montana napsal(a):

Vydra napsal(a):

Dneska jsem dočetla V lesích od Tany French

Ta je celá skvělá. Napsala jen čtyři knihy, pokud vím, ale všechny takovéhle.
No skoro všechno severské plus Fred Vargas.
A dvě krásné české: Pastvina zmizelých a Pes a boží mlýny.

Jo, jsou čtyři, hned jsem si letěla na internet koupit ty další do čtečky. Jinak taky můžu všechno ze severu, i když teda hysterie kolem Nesba mě zatim nepostihla, chtěla jsem číst od začátku, tak jsem si půjčila Netopýra a ten teda nebyl nic moc hmm
Českou detektivku jsem zatim žádnou nečetla, obecně nemám o českých autorech moc přehled rodna

Není tady

#152 24. 8. 2014 15:17

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Tyhle dvě ale nejsou moc thrillerovité, jestli to ráda..........ale atmošku mají báječnou. Z českých mám ráda ještě Proškovou. Nesba přečtu, ale vyloženě se mi líbil Spasitel - má moc pěkný morál.
Jinak se mi zdá, že napsaný jsou všechny dobře a číst se to dá šmahem, jde jen o to, že některé zaujmou víc a jiné méně - ale to je předpokládám osobní.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#153 24. 8. 2014 16:31

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Pastvina zmizelých
To je náhodička... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png jsem ondyno po letech s chutí slupla Poslední pád Mistra Materny...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#154 24. 8. 2014 16:37

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Že bych si zapůjčila? Taky mám ráda Smrt talentovaného ševce - včetně zfilmování s Kodetem. To byl parádně frajírkovatej Exner! Tomu člověk věřil i tu mercedesku lol
Jen ta Pastvina má oproti všem ostatním Erbenům takovou tíživou, plíživou atmošku.....vždycky si na ni vzpomenu, když jedu přes Hradištko.

Není tady

#155 24. 8. 2014 16:40

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Jéžiši... Kodet ve sněhově bílejch slipech http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale Exnera můžu ve všech podobách.

Není tady

#156 24. 8. 2014 16:48

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Mně to nesedlo, když ho hrávával Vala - to podle mně nebyl žádnej džentlmen anglickýho střihu.

Není tady

#157 24. 8. 2014 16:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Nojo... takovej do montérek... ale zůstaneme-li u literatury, byl (a zůstává) zázrak.

Není tady

#158 24. 8. 2014 17:17

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Pastvina zmizelých
To je náhodička... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png jsem ondyno po letech s chutí slupla Poslední pád Mistra Materny...

To neznám.smile

CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

#159 30. 8. 2014 18:12

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Teď jsem přečetla tří navazující díly od Anders de la Motte: Game, Buzz, Buble. Howey Hugh - Silo. Prázdné místo od Rowlingové a Volání kukačky od ní také pod pseudonymem Galbraith Robert. May Peter - Skála, Muž z ostrova Lewis. Larsson Asa - Sluneční bouře, Prolitá krev, Temná stezka, Až pomine tvůj hněv, Oběť Molochovi. Enger - Kamenný déšť, Fantómová bolest, Instinkt dravce (doufám že brzo vyjde další díl). Teď mám rozečteno Odplata (Hellstrom) a pak se chystám na Kostičas (Samantha Shannon)

Strach je malá smrt...

Není tady

#160 30. 8. 2014 23:56

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Tento týden jsem nachlazená a došly mi knížky z knihovny, tak jsem vylovila něco z knihovny domácí - Agathu Christie a její romány a povídky se slečnou Marplovou - paráda!

Není tady

#161 31. 8. 2014 0:54

mokory
♥♥♥----

Já teď právě zavřela knihu Odkud vane kouř- Sandra Brown, knížka z knihovny- docela pěkný víkendový odpočinkový čtení.

Není tady

#162 31. 8. 2014 8:24

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Slepičí polévka pro matku a syna.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#163 31. 8. 2014 8:59

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Jsem asi v půlce zde už mnou zmiňované knihy Vyhnání Gerty Schnirch od Kateřiny Tučkové. Kniha se mi moc líbí (obsah i forma) smileRáda čtu životní příběhy odehrávající se na pozadí velkých dějinných událostí.

Není tady

#164 31. 8. 2014 11:00

mokory
♥♥♥----

Vyhnání Gerty Schnirch a Žitkovské bohyně jsou mým favoritem letošního léta. Děsně se mi líbily obě knížky. Chodím celý rok do knihovny, ale tyhle knížky jsem zakoupila. Teď jsou rozpůjčované a kámoškám se taky líbí.

Není tady

#165 31. 8. 2014 12:11

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

mokory napsal(a):

Vyhnání Gerty Schnirch a Žitkovské bohyně jsou mým favoritem letošního léta. Děsně se mi líbily obě knížky. Chodím celý rok do knihovny, ale tyhle knížky jsem zakoupila. Teď jsou rozpůjčované a kámoškám se taky líbí.

Mně se Žítkovské bohyně líbily moc, zaujaly mne tak, že jsem si ještě některá fakta začala vyhledávat,nebyla jsem si jistá tím, že to, co se tváří jako literární licence, jí je.
Mokory, nečetla jsi náhodou Tučkové prvotinu Montespaniáda? Zatím ji nikde nemůžu sehnat.smile

Není tady

#166 31. 8. 2014 12:51

mokory
♥♥♥----

nečetla, také jsem sháněla

Není tady

#167 31. 8. 2014 14:36

mokory
♥♥♥----

Mám tu Stoletého staříka...., jaký to na Vás, čtenářky, udělalo dojem? Slyšela jsem docela dost chvály. Stejně tak na Analfabetku.

Není tady

#168 31. 8. 2014 15:29

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

mokory napsal(a):

Stoletého staříka

recese dovedená ad absurdum ale bezvadné postřehy "ze života" - na Analfabetku se teprve chystám, nestíhám číst všechno co bych nutně chtěla...
Ve Staříkovi když odseparuješ to co je už nemožné, tak je tam i dost zastrčených bezvadných postřehů

Strach je malá smrt...

Není tady

#169 31. 8. 2014 15:35

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Bety napsal(a):

Teď jsem přečetla tří navazující díly od Anders de la Motte: Game, Buzz, Buble. Howey Hugh - Silo. Prázdné místo od Rowlingové a Volání kukačky od ní také pod pseudonymem Galbraith Robert. May Peter - Skála, Muž z ostrova Lewis. Larsson Asa - Sluneční bouře, Prolitá krev, Temná stezka, Až pomine tvůj hněv, Oběť Molochovi. Enger - Kamenný déšť, Fantómová bolest, Instinkt dravce (doufám že brzo vyjde další díl). Teď mám rozečteno Odplata (Hellstrom) a pak se chystám na Kostičas (Samantha Shannon)

Nektere z nich mam na seznamku , co si mam sehnat a precist.  Dneska jsem dokoncila antikvariatni malou knizecku Treti divka od A. Christie.

Jinak Tana French je moje favoritka. V lesich me nadchlo. Ted uz mi chybi jeji posedni.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#170 1. 9. 2014 17:30

lea64
♥♥♥♥♥♥-

mokory napsal(a):

Mám tu Stoletého staříka...., jaký to na Vás, čtenářky, udělalo dojem? Slyšela jsem docela dost chvály. Stejně tak na Analfabetku.

Obě dvě knížky se mi líbily, ale Analfabetka o něco víc.
Teď jsem dočetla Skrýš od Theorina. Nebylo to špatné, ale předcházející  díly odehrávající se na Olandu byly lepší.

Není tady

#171 1. 9. 2014 18:23

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

carpediem napsal(a):

mokory napsal(a):

Mně se Žítkovské bohyně líbily moc, zaujaly mne tak, že jsem si ještě některá fakta začala vyhledávat,nebyla jsem si jistá tím, že to, co se tváří jako literární licence, jí je.
Mokory, nečetla jsi náhodou Tučkové prvotinu Montespaniáda? Zatím ji nikde nemůžu sehnat.smile

Kateřinu Tučkovou jsem před pár lety poprvé viděla a slyšela v televizi (rozhovor- možná v Tel. novinách). Zmínila se o svých psychických problémech, ze kterých se snaží vypsat. V knihovně jsem si pak půjčila právě Montespaniadu. Četla se mi dobře, bylo mi jasné, že autorka je hodně nadějná, ale neřadím ji mezi svoje nejoblíbenější knížky.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#172 26. 5. 2015 21:26

JohankaDl
♥♥-----

Právě se mi dostala do ruky Temná Raven - http://www.albatrosmedia.cz/temna-raven.html a je to hrozně super, zatím mě to baví (jsem asi na 50. stránce).

Není tady

#173 27. 5. 2015 7:58

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Ken Follett: Srsen leta v noci.

Spionazni z druhe svetove, do toho letci a letadlo. Mne se moc libilo.
Zrovna jsem taky precetla Lovci hlav od Nesbö.

Chystam se na  meho oblibeneho  Alaina de Botton. Filosofa spise....Nabozenstvi pro ateisty.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#174 27. 5. 2015 8:02

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Simon Sebag Montefiore: Jeruzalém - dějiny svatého města

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#175 27. 5. 2015 11:34

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

mokory napsal(a):

Roztomilý. Tedy na jedno přečtení - ale roztomilý. Mně se na tom líbil jakýsi prazákladní přežívací optimismus, nebo jak bych to nazvala smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí