Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 4. 8. 2011 13:07

Tafa
♥------
Registrovaný: 16. 3. 2011
Příspěvky: 9

Co právě čtete?

Moc nesleduji novinky a moderní literaturu. A tak když mám čas teď při zlém počasí, sáhla jsem po knížce kterou jsem četla již dávno. Irwing Stone, Řecký poklad. O objevení Tróje. Co čtete vy?

Není tady

 

#2 4. 8. 2011 13:40

katerffina
♥♥♥♥---
Místo: Domažlicko
Registrovaný: 1. 3. 2011
Příspěvky: 456

Re: Co právě čtete?

Ahoj Tafo, také moc nesleduji novinky, ale teď je pro mne novinkou Mary Bardová - sestra Betty McDonaldové (Vejce a já, Co život dal a vzal). Její knížky: Konečně přes čtyřicet, Buď sama sebou a další (nemohu si vzpomenout :-) ) mne v posledních týdnech rozesmívaly jako máloco. Jo a taky jsem jedním dechem dala Haruki Murakami - Na jih od hranic, na západ od slunce. To mne zase tak krásně rozesmutnilo a sklíčilo. Takové v náznacích a tajemné a přitom o realitě, někde až moc...:-)


Matyášhttp://lb2m.lilypie.com/eB8Rp1.png
Jakub 14
Pavel 15

Není tady

 

#3 4. 8. 2011 15:41

trnka
♥♥-----
Registrovaný: 4. 8. 2011
Příspěvky: 83

Re: Co právě čtete?

Právě jsem  dočetla Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčků. Moc hezké, psáno v dopisech, jedna dějová rovina se týká událostí za války na jednom britském ostrově, druhá osudu hlavní hrdinky a jejích vztahů. Moc doporučuju :-)


Naše životy nám nepatří. Od lůna k hrobu jsme spojeni s druhými. V minulosti i v současnosti. A každým zločinem či laskavostí tvoříme naši budoucnost.   z filmu Atlas mraků

Není tady

 

#4 5. 8. 2011 16:35

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Co právě čtete?

Hrad plny blaznu...


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#5 5. 8. 2011 21:02

Blossom
Host

Re: Co právě čtete?

Václav Cílek
Krajiny vnitřní a vnější

 

#6 5. 8. 2011 21:41

seewa
♥♥-----
Registrovaný: 24. 10. 2010
Příspěvky: 53

Re: Co právě čtete?

Ja taky...po 1999te  Betty Macdonaldovou...ackoliv ji znam temer nazpamet...od ni se neodloucim...

Není tady

 

#7 6. 8. 2011 10:02

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Co právě čtete?

seewa napsal(a):

Ja taky...po 1999te  Betty Macdonaldovou...ackoliv ji znam temer nazpamet...od ni se neodloucim...

tummenupp ,moje oblíbená

Není tady

 

#8 6. 8. 2011 10:06

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Co právě čtete?

New York od Edwarda Ruthefurda.

Není tady

 

#9 8. 8. 2011 21:27

majkafa
Host

Re: Co právě čtete?

Maxim E. Matkin - Aj ja teba

 

#10 10. 8. 2011 9:24

Blossom
Host

Re: Co právě čtete?

Halina Pavlovská
Když sob se ženou snídá

Je to takové lehké odpočinkové čtení o zážitcích z cestování v Halinině stylu - jsou tam i úsměvné klípky o slavných a historky její i jejích známých. Avšak nepostrádá to vtip a dobrý postřeh.
Párkrát jsem se u čtení smála nahlas.

Řekla bych - ideální čtení na dovolenou.

 

#11 10. 8. 2011 21:11

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Co právě čtete?

Jeffery Deaver - Detektivní příběhy Lincolna Rhyma - 7. knihu jedním dechem.
Na chatě pět knížek o inkarnacích nesmrtelnosti, času, přírody, osudu a války - Pierce Anthony.
Až dočtu Rhyma tak se chystám na Belgarata a Polgaru. Po několikáté smile

Upravil(a) Vlaďka (10. 8. 2011 21:21)


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#12 11. 8. 2011 12:25

green
♥♥-----
Registrovaný: 1. 3. 2011
Příspěvky: 36

Re: Co právě čtete?

Chatrč     Young Wm. Paul

Není tady

 

#13 11. 8. 2011 13:03

Janila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 13062

Re: Co právě čtete?

Charlotte Brontë - Emma
Judy Westwater - Nikdo tě nemá rád

teď mám rozečtenou Gina French - Pro úsměv dítěte

Není tady

 

#14 11. 8. 2011 18:38

Staňková Marta
♥------
Registrovaný: 25. 9. 2008
Příspěvky: 1

Re: Co právě čtete?

Zdravím Babinetky ! Vyhýbám se čtení knih, protože mi brání v jiné činnosti. Toto se mi stalo právě nyní, dostala jsem k narozeninám knihu Věra Chytilová zblízka, po které jsem toužila. Velice se u ní bavím, čtu druhý den a jsem v polovině. Nic jiného nedělám, cituji synovi z knihy pasáže a moc se bavíme oba. Viděla jsem všechny její filmy, některé mě moc neoslovily, ale popisování jejich natáčení je velmi zajímavé. Chytilovou mám ráda pro její osobitý projem a chu se rvát se životem. Koho baví životopisné romány, je to opravdu zážitek !!!! Ostatní někdy doženu . Marta

Není tady

 

#15 12. 8. 2011 11:19

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Co právě čtete?

Prispeji trochu jinym nez "zenskym ctenim" ;-)
Nasel jsem u tchana v jeho bohate knihovne knihu HORI UZ BERLIN, vydanou v CR v r. 1965, paperback [Anglican a Francouz jako autori]... Je to zajimava popularne dokumentarni knizka o obrane Parize Nemci pred prichazejicicm osvobozenim ze strany spojencu v lete 1944... V ramci toho desitky minipribehu - smutnych i veselych -, necekanych setkani... Az po svatby obycejen do jednoho roku nasledne mezi parizskou divkou a americkym vojakem ci dustojnikem, nebo schovavani nemeckych vojaku u svych parizskych milenek, ci nenavistni zabijeni  od mistnich obyvatel jiz bezbrannych Nemcu kdyz byli eskortovani spojenci po ulicich Parize do zajeti... Spojenci je chranili vlastnimi tely - ne vzdy se jim to vsak povedlo...

Vite o tom, ze Pariz, resp. jeji nejznamejsi pamatky [ala Eifelovka, Louvre, Sacre-Coeur, Notre-Dame...] byli vsechny Nemci podminovany a pripraveny k demolici, a jen diky veliteli Parize [nemecky "tvrdas" General Choltitz], ktery se zdrahal vykonat rozkaz na jejich odpaleni [vydanej z Berlina predtim samotnym Hitlerem] - z duvodu uzasneho kulturniho dedictvi pro svet - se nam zachovali?

Ufff, uchvatne cteni... "Slzy a plac, radost i smiech..."


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#16 13. 8. 2011 11:46

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 247

Re: Co právě čtete?

Marcia  Willettová - Mlýn na řece (lehký román)
Tamara McKinley -  Zaslíbená země (o osídlování Austrálie)
Barbara Woodová - Doktorka Samanta ( z doby, kdy lékaři byli jen muži) román

Není tady

 

#17 13. 8. 2011 16:46

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Co právě čtete?

Janila napsal(a):

Charlotte Brontë - Emma
Judy Westwater - Nikdo tě nemá rád

teď mám rozečtenou Gina French - Pro úsměv dítěte

Emmu napsala Jane Austenová. Ale mám ji taky ráda. A ještě Pýchu a předsudek, Rozum a cit a Opatství Northanger.

Není tady

 

#18 13. 8. 2011 16:49

trnka
♥♥-----
Registrovaný: 4. 8. 2011
Příspěvky: 83

Re: Co právě čtete?

Markus Zusak: Zlodějka knih
Autor je Australan, čerpá ze vzpomínek jeho matky- Němky. Život obyčejné rodiny v hitlerovském Německu. Hlavní hrdinka,jejich schovanka, neumí číst, ale postupně se stává Zlodějkou knih. ڞasný příběh o dětském přátelství,ale nejen o něm, krásné a strašné v jednom omažiku. Vypravěčkou je smrt. Brilantně napsané.


Naše životy nám nepatří. Od lůna k hrobu jsme spojeni s druhými. V minulosti i v současnosti. A každým zločinem či laskavostí tvoříme naši budoucnost.   z filmu Atlas mraků

Není tady

 

#19 13. 8. 2011 19:59

Janila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 13062

Re: Co právě čtete?

Ivano, to je možný, ale já jsem četla tuhle
http://knihy.abz.cz/prodej/emma-7

Není tady

 

#20 18. 8. 2011 17:31

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Co právě čtete?

Juraj napsal(a):

Prispeji trochu jinym nez "zenskym ctenim" ;-)
Nasel jsem u tchana v jeho bohate knihovne knihu HORI UZ BERLIN, vydanou v CR v r. 1965, paperback [Anglican a Francouz jako autori]... Je to zajimava popularne dokumentarni knizka o obrane Parize Nemci pred prichazejicicm osvobozenim ze strany spojencu v lete 1944...

Hezký, Juro.....jen bych ráda věděla, co je na Cílkovi, Chatrči a Novém Yorku ""ženského"? va BI....
Když si tedy odmyslíme protipól - že válečné knihy opravdu asi moc žen nečte....
Ale v průměru? va


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#21 19. 8. 2011 8:42

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Co právě čtete?

V prumeru samozrejem nic, Lupino montano... Ja taky cetl nekdy davno [vice nez dvacet let?] O tom "Vejci a ja" a taky se mi to moc libilo...


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#22 19. 8. 2011 10:39

trnka
♥♥-----
Registrovaný: 4. 8. 2011
Příspěvky: 83

Re: Co právě čtete?

Haruki Murakami: O čem mluvím, když mluvím o běhání

Úvahy nejen o běhání. Nebo lépe řečeno, to, na co přichází při běhání, se dá aplikovat na různé životní situace. (Začala jsem před nedávnem běhat, tím je to pro mě zajímavější :-) )


Naše životy nám nepatří. Od lůna k hrobu jsme spojeni s druhými. V minulosti i v současnosti. A každým zločinem či laskavostí tvoříme naši budoucnost.   z filmu Atlas mraků

Není tady

 

#23 19. 8. 2011 13:04

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co právě čtete?

Stefanie Zweig - Karibu znamená vítej

Lion Feuchtwanger - Bláznova moudrost


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#24 19. 8. 2011 16:36

Ilonka 61
♥♥-----
Registrovaný: 21. 7. 2010
Příspěvky: 33

Re: Co právě čtete?

Iva Hlaváčková-Osudu neutečeš.Mám tuto spisovatelku ráda až to dnes dočtu tak mám připravenou knihu od Simony Monyové-Hra svalů.stolt

Není tady

 

#25 20. 8. 2011 10:38

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Co právě čtete?

Trilogii Milénium - 1. díl Muži, kteří nenávidí ženy od Stiega Larssona


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů