|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|

ViktorkaM napsal(a):
dusička napsal(a):
... A že to byla bolest? Jako že jsem patřila někomu jinému? Já mu to nepřiznala, ani nevyvrátila...
Ne, ze jsi patrila nekomu jinemu, nebo teda ano, kdybys patrila. V tu chvili, jak jsi rikala, ze te ve zlosti poslal "za tim jinym", ty rikas EGO a ja rikam BOLEST, proto, ze clovek, ktereho miluju, odchazi za nekym jinym... takova bolest.
No veď áno, boľavý Egoušek... 
Láska by milovaného poslala tam, kde je šťastný a kde mu je dobre, aj keď určite s ľútosťou, že to nemôžem byť JA, kto ho urobí šťastným - ale čo už.
Není tady

mia napsal(a):
helena napsal(a):
Já si nedovedu dost dobře představit, že bych nevěrného manžela nechala vsadit za nevěru do vězení a slibovala si od toho, že se mě za mřížemi naučí milovat
No vidíš.. a některé soudy si docela dobře představí, že se dítě naučí milovat jednoho z rodičů tak, že ho strčí za mříže dětské psychiatrie... http://fora.babinet.cz/img/smilies/skurt.gifnapadlo mi přesně to samé a děsí mě, že se v dnešní "civilizované" době může někdo beztrestně dopouštět takového násilí na dětech a není moci, která by jim pomohla
... viz např. medializovaný případ té Terezky a jistě mnoho dalších, o kterých se nemluví... jak to děcko může pak v budoucnu věřit lidem....
Ano, už když jsem svůj skromný postřeh psala, napadla mě naprosto stejná paralela s tou ubohou holčičkou
Nicméně výsledky takových represálií jsou naprosto stejné: násilím se ještě nikdo nikdy "nepolepšil" a zavíráním do vězení, ústavů a na psychiatrické kliniky si ještě nikdo nikdy lásku žádné lidské bytosti nevynutil.
Nedivila bych se, kdyby se holčička z tohoto konkrétního případu vůči svému otci natolik zatvrdila, že by vyčkala své dospělosti a úderem osmnáctin veřejně oznámila, že se svého otce úředně zříká 
Není tady

dusička napsal(a):
majkafa napsal(a):
dusička napsal(a):
já ted přemýšlím, proč se vlastně slibuje - žít spolu ve zlém i dobrém, dokud nás smrt nerozdělí.
Dusi, v tomhle slibu přece není slovo o lásce. To nemá s láskou partnerskou mnoho společného. Někdy nic.
No to je fakt, nemá. Takže by se mělo dejme tomu žít bez lásky? Když se to kdysi slíbilo?
Přeci si slibujou dva, když se milujou a chtěj spolu žít a zestárnout. Proč není v slibu nic o lásce.
Láska manželská j niečo iné ako zamilovanosť... A ľudstvo stáročia žilo v "dohodených manželstvách", kde sa manželia prvýkrát strelti psolu až pri zásnubách alebo pri sobáši - a šlo to aj tak... Niekde je to tak dodnes.
Nehovorím, že z toho boli len šťastné zväzky - a keďže rozvod nebol povolený, odchádzalo sa "za prácou" na opačný koniec zemegule... alebo len do susedného okresu... ale žilo sa tak, proste.
Není tady

ViktorkaM napsal(a):
dusička napsal(a):
...Viki je potřebovat a potřebovat, aby se z potřeby nestala závislost
Ok. Potrebuju nekoho soustavne, abych byl stasten. Jsem tedy zavisly. Ale ja sama se tak, kdyz ho mam = jsem stastna, citim i svobodna. Kdyz se sve zavislosti z nejakeho duvodu budu chtet zbavit /treba abych se prizpusobila nejakemu trendu - treba Babinetimu, hi-hi/, prestanu byt zavisla na soustavne potrebe toho druheho... budu nestastna. A tim padem nesvobodna. Slozite? Ne. Takze i ta predstava "svobodnosti" je relativni a subjektivni...
Iste. Sú ľudia, ktorí nevedia a nechcú žiť slobodne. To ale nič nemení na tom, že žijú ne-slobodne, hoci šťastne.
Väčšina alkoholikov, narkomanov a gamblerov sú šťastní závisláci a nešťastnými ich robí jedine predstava, že prídu o svoj "predmet závislosti" alebo že budú nútení žiť slobodne.. (trebrás kvôli závislosti na manželke
a jej vyhrážaniu).
Není tady

ViktorkaM napsal(a):
Ne. Me "zas..a" vnimani byt sama. Tehdy jsem "nesvobodna", svazana samotou.
Viki, jak jsem to pochopila, tak Ty se cítíš svobodně a šťastně tehdy, když žiješ v páru. Jakmile žiješ sama, cítíš se nesvobodně a není Ti dobře ani po těle, ani na duši 
Já nevím, asi jsme každá z nás jiná, ale já se sama se sebou cítím velice útulně a na to, abych se cítila šťastná a volná jako pták, na to partnera opravdu mít nemusím
Za prvé se dokážu zabavit sama, za druhé osamělostí opravdu netrpím, protože mám děti a svoje kamarádky a každej den u mě někdo je, za třetí mám svoje domácí mazlíčky, kteří naplňují moji potřebu někoho ňuchňat a z těchto důvodů si nemusím hledat partnera jenom proto, abych nestrádala samotou, ale abych měla svůj život pokud možno ještě lepší, než mám jako single 
Není tady

Selima napsal(a):
Iste. Sú ľudia, ktorí nevedia a nechcú žiť slobodne. To ale nič nemení na tom, že žijú ne-slobodne, hoci šťastne.
Väčšina alkoholikov, narkomanov a gamblerov sú šťastní závisláci a nešťastnými ich robí jedine predstava, že prídu o svoj "predmet závislosti" alebo že budú nútení žiť slobodne.. (trebrás kvôli závislosti na manželke
a jej vyhrážaniu).
Selimo, šťastní závisláci?!? To bych neřekla. Možná zpočátku, to ano, ale ty konce kolikrát opravdu nejsou o šťastné závislosti ... ty konce už jsou kolikrát o tom, že si dotyčný uvědomí, že už nedokáže žít ani s návykovou látkou, ani bez ní a obzvlášť ve chvíli, když už mu ta droga vzala skutečně všechno, volí dobrovolný odchod ze života ... 
Není tady

Selima napsal(a):
... Navyše zo svojej vernosti robia nejakú ohormnú obeť (niečo ako Abrahám a Izák) na oltár vzťahu, pričom v skutočnosti je moja vernosť v prvom rade MOJA záležitsoť, až v druhom môjho partnera...
... Obeť? + Podľa hesla "podľa seba sudim teba"? Nie. Vernost je prirodzena. Samozrejmost. Vsetko ostatne je zvratenost. Vcetne tych kvetnatych vyhovoriek, ako sa z toho vyvinit... 
Není tady
Až když je člověk spokojený a šťastný sám se sebou, je na dobré cestě být skutečným partnerem. 
ViktorkaM napsal(a):
Selima napsal(a):
... Navyše zo svojej vernosti robia nejakú ohormnú obeť (niečo ako Abrahám a Izák) na oltár vzťahu, pričom v skutočnosti je moja vernosť v prvom rade MOJA záležitsoť, až v druhom môjho partnera...
... Obeť? + Podľa hesla "podľa seba sudim teba"? Nie. Vernost je prirodzena. Samozrejmost. Vsetko ostatne je zvratenost. Vcetne tych kvetnatych vyhovoriek, ako sa z toho vyvinit...
Za pár rokov si povieme. Ako dlho ti toto manželstvo atd. vydržalo. Stále robíš rovnakú chybu. Kým to nezmeníš, budeš sa stále vydávať a rozvádzať.
ViktorkaM napsal(a):
... Obeť? + Podľa hesla "podľa seba sudim teba"? Nie. Vernost je prirodzena. Samozrejmost. Vsetko ostatne je zvratenost. Vcetne tych kvetnatych vyhovoriek, ako sa z toho vyvinit...
o tomhle uz psal kdysi i Plzak...pokud by byla vernost prirozena a vrozena, pak by se cloveku delalo zle uz jen pri pomysleni na styk s jinym, nez se svym partnerem...

Není tady
Přečetla jsme si úvodní příspěvky zakladatelky vlákna. Vidím to jako vyšplíchnutí těch úvah zhluboka od srdce (duše),s kterými jí samotné nebylo dobře... Nic víc nic míň. Vůbec si nemyslím, že by její muž měl být uzurpovaný chudák s "nožem na krku"... To co napsala mohou být spíš její pocity a výkřiky překvapeného člověka, který TOHLE nečekal. To se přece stane, že nás něco vykolejí a rozhodí jak sirky po stole....To jestli si svůj vztah s partnerem narovnají a jestli v něm budou šťastní bez příchutě trpkosti a prošlých vin a vín - to je úkol pro oba, A je jedno jestli je její muž ten typ,kterému nebude vadit se tisíckrát omluvit a nebo ten,který se k "věci" nebude chtít vracet. Pokud mají na co navázat - mají za sebou hezký život PŘED ,mohou žít i PO. Pokud už jejich vztah došel do stadia ,kdy se jednomu chce zvracet,když se na něj druhý podívá- půjdou od sebe.
Za sebe bych jí poradila- nečíst časopisy pro ženy s feministickými články většinou solo žijících rádců, nekoukat na podobné diskuze na netu, protože toho lidského bolu je na nich moc a nepomáhají zapomínat a tvořit- spíš rozrýpávat nedohojený vřed... Najít sama sebe, vzpomenout a porovnat jestli mají ještě společného víc než dluhy a dítě. Pak se opřít do komunikace, společných radostí a individuálních radostí- nepověsit se na sebe "aby se zase něco nepřihodilo"
. Jde to. Já to vím. 
Není tady

Zuzko, vis, prislas v pravou chvili, aspon pro mne teda jo ! 
Není tady

HB napsal(a):
ViktorkaM napsal(a):
... Obeť? + Podľa hesla "podľa seba sudim teba"? Nie. Vernost je prirodzena. Samozrejmost. Vsetko ostatne je zvratenost. Vcetne tych kvetnatych vyhovoriek, ako sa z toho vyvinit...
o tomhle uz psal kdysi i Plzak...pokud by byla vernost prirozena a vrozena, pak by se cloveku delalo zle uz jen pri pomysleni na styk s jinym, nez se svym partnerem...
Jeste mozna take jde o to... komu se "dela z ceho zle", a take.... za jakou dobu .... a za jakych okkolnosti, ze jo? 
Upravil(a) ViktorkaM (27. 7. 2011 7:44)
Není tady

No jo, každý to má jinak. Těžko radit, ale zrovna někomu možná tato diskuse prospěje. Možná se zrovna teď nějaká mladá holka, kterou podvedl manžel poprvé, hrozně moc trápí a neví, co má dělat. A od toho tady diskuse taky jsou - aby se lidi těmito články insporovali a nakonec si stejně udělali po svém. Mnohdy vás ani nenapadne tolik řešení, která se zde na babinetu nabízejí. Je to jak katalog situací a řešení, stačí si jen vybrat, vzít si třeba z každého něco a dohromady vznikne mozajka skvělé odpovědi přesně zapadající do vaší situace. Neříkám, že život je jen o rozumu, ale nechat se vláčet city už jsem zkusila a bohužel to způsobovalo samou bolest. Jen dobře vymyšlený plán a dávka štěstěny může v těžké situaci pomoct, když už jsou city na dně... ať si každý myslí co chce, nelžu! A taky nejsem žádná dokonale empatická babička, co skvěle štrikuje - protože mladé baby jako já tohle v našem věku fakt nedělaj :-)) my tvrdě makáme - viz dnešní noc. Zase vysedávám až do druhého dne u pc, abych obstarala peníze na živobytí rodiny. K tomu musím vařit, uklízet, chodit do práce denně, přicházet dom až k večeru za nízký plat. Zde jsem se chtěla jen dočasně odreagovat, abych zapomněla na všechny ty starosti. Aspoň některé spřízněné duše mě možná pochopily. Tak fajn lidičky, jdu se vyspat, vstávám v 6.00 ráno opět do zaměstnání. PS: Blahý to život důchodkyň co se nudí a opruzují mladé statečné a rozumné maminky. Sbohem.
Není tady

A děkuji Zuzko. Konečně zase svitlo sluníčko nejen z pohledu Viktorky, ale i mně - zakladatelky tohoto vlákna. Máš pravdu, myslím, že jsem neměla začít číst tyto články a rozbabrávat zasychající vřed.. jdu léčit dušičku a udělám si radost - půjdu konečně spát po perném dni. Ahoj.
Není tady
dobojováno jest napsal(a):
No jo, každý to má jinak. Těžko radit, ale zrovna někomu možná tato diskuse prospěje. Možná se zrovna teď nějaká mladá holka, kterou podvedl manžel poprvé, hrozně moc trápí a neví, co má dělat. A od toho tady diskuse taky jsou - aby se lidi těmito články insporovali a nakonec si stejně udělali po svém. Mnohdy vás ani nenapadne tolik řešení, která se zde na babinetu nabízejí. Je to jak katalog situací a řešení, stačí si jen vybrat, vzít si třeba z každého něco a dohromady vznikne mozajka skvělé odpovědi přesně zapadající do vaší situace. Neříkám, že život je jen o rozumu, ale nechat se vláčet city už jsem zkusila a bohužel to způsobovalo samou bolest. Jen dobře vymyšlený plán a dávka štěstěny může v těžké situaci pomoct, když už jsou city na dně... ať si každý myslí co chce, nelžu! A taky nejsem žádná dokonale empatická babička, co skvěle štrikuje - protože mladé baby jako já tohle v našem věku fakt nedělaj :-)) my tvrdě makáme - viz dnešní noc. Zase vysedávám až do druhého dne u pc, abych obstarala peníze na živobytí rodiny. K tomu musím vařit, uklízet, chodit do práce denně, přicházet dom až k večeru za nízký plat. Zde jsem se chtěla jen dočasně odreagovat, abych zapomněla na všechny ty starosti. Aspoň některé spřízněné duše mě možná pochopily. Tak fajn lidičky, jdu se vyspat, vstávám v 6.00 ráno opět do zaměstnání. PS: Blahý to život důchodkyň co se nudí a opruzují mladé statečné a rozumné maminky. Sbohem.
Tohle mě rozesmálo
Nepostřehla jsem, že by tu psala nějaká důchodkyně, co se nudí.
Já dokonce snad ani takovou neznám, co by se v důchodu nudila.
Nejvíc mě rozesmál termín mladé statečné maminky. 



Milá mladá, statečná a /ne/rozumná bojovnice, až příjdeš na to , že život není jen boj, pak teprve bude "dobojováno". Zatím vidíš svět je úzkým průzorem tanku a je tak omezený ,jako tvůj osmělý rozum s absencí citů, intuice a empatie.
Možná by se lecos změnilo, kdybys dovolila své skutečné ženě v tobě, aby byla ženou a ne údernicí , co všechno zmákne. Věř mi, že muži to většinou ocení v mnoha ohledech a od takových většinou neutíkají jinam, pokud nejsou sami jen bábovky, co se vezou.
Upravil(a) Johana50 (27. 7. 2011 7:33)
Není tady
Buďte trošku tolerantí vy přemoudřelé "stařeny"
Vzpomeňte na své trable, své boje s tím a spočítejte čas, kolik ho bylo, než jste došly tam, kde jste dnes s těmito názory. Vzpomeňte na psí kusy, co jste vyváděly, aby jste na sebe upoutaly něčí pozornost.... Kolik následovalo dalších kopanců a držkopádů.... A to ještě stojí za povšimnutí, zda vůbec to, k čemu jste došly, není pouhá z nouze cnost 
Se podívejte a spočítejte se, které z vás nevěru ukočírovaly a zůstaly s partnerem, a které z vás byly "vyměněny" za nový model.... a sáhněte si do hloubi svého nitra, zda tyto "kecy" mnohdy nepramení jen z pocitu osamění a frustrace z neuskutečněného přání mít a žít spokojený život.
Nejste tolerantní k tomu, abyste daly čas...
Není tady

Johana50 napsal(a):
...Možná by se lecos změnilo, kdybys dovolila své skutečné ženě v tobě, aby byla ženou a ne údernicí , co všechno zmákne. Věř mi, že muži to většinou ocení v mnoha ohledech a od takových většinou neutíkají jinam, pokud nejsou sami jen bábovky, co se vezou.
Mno, mam pocit, ze ten "negativni obsah" tohoto sdeleni je aplikovatelny prave na ony "hrdinky", co manzela benevolentne propustily (ev. urazene vykoply), novemu modelu pogratulovaly k uspechu, a valily dal jak tank, co vsechno zmakne, vcetne "nevinne vyroby" dalsich sobe podobnych nestastnic... 
Není tady

Za můj příspěvek se zařadily další přispěvatelky se svými negativními domněnkami, takže by to mohlo v mladé údernici vzbudit jiný dojem než je realita.
Nejsem ani stará, ani důchodkyně
prožívám velmi šťastný partnerský vztah a mám i osobní zkušenosti z období "údernice všechno zvládne" . Vím jak reagoval muž na mé údernické období tehdy a jak reaguje nyní. Po tom nepříliš šťastném období pro oba dva jsem si ještě relativně včas uvědomila, že jsou jisté slepé uličky, které nestojí za to stále opakovaně prošlapávat, zvlášť když existují moudré ženy , které to udělaly za mě a zkušenosti mi srozumitelně mohly předat ( třeba moje tchyně,kterou jsem měla moc ráda
)
Není tady
Johano:
neplýtvej domněnkami o domněnkách :-D
Před kolika desetiletími jsi prožívala osobní zkušenost údernice, co všechno zvládne? Jak dlouhé bylo tvé nepříliš šťastné období?
Znovu píšu - dopřej jiným času. Ony moudré ženy mohly být moudré pro tebe, či pro jiné, které se "zakonzervovaly", věř, že existují i jiné moudré ženy, co nestrkají čumák do každé slepé uličky, aby zjistily, že jsou opravdu slepé a rovnou jdou na dálnici, kde jsou čitelné ukazatele. takže se vyhnou všelijakým zkouškám, co by ne/mohlo fungovat a jdou rovnou za tím, co musela každá udělat tak, jako tak - tzn. nastavit si své hranice, jasně formulovat své názory a dodržet své slovo.
A nejdůležitějším výsledkem je osobní pocit spokojenosti - a je zcela jedno, jestli po boku s (bývalým) nevěrníkem, nebo raději bez.
Není tady

A ja bych jeste rada dodala, ze mam jakysi vnitrni pocit (a prosim predem, aby mi nebyl vyvracen ani "bran", je totiz MUJ
), ze mnohe z tech, co zde tak vehementne propaguji nezavislost, sobestacnost a "vyhody" zivota single, si jenom vicemene z donuceni "zalepily svoji bolistku" z toho, ze jim partnerske souziti proste nevyslo... 
Není tady
Johana50 napsal(a):
Milá mladá, statečná a /ne/rozumná bojovnice, až příjdeš na to , že život není jen boj, pak teprve bude "dobojováno". Zatím vidíš svět je úzkým průzorem tanku a je tak omezený ,jako tvůj osmělý rozum s absencí citů, intuice a empatie.
Možná by se lecos změnilo, kdybys dovolila své skutečné ženě v tobě, aby byla ženou a ne údernicí , co všechno zmákne. Věř mi, že muži to většinou ocení v mnoha ohledech a od takových většinou neutíkají jinam, pokud nejsou sami jen bábovky, co se vezou.

supr napsáno, souhlasím, funguje to - být skutečnou ženou 
Není tady
dusička napsal(a):
Johana50 napsal(a):
Milá mladá, statečná a /ne/rozumná bojovnice, až příjdeš na to , že život není jen boj, pak teprve bude "dobojováno". Zatím vidíš svět je úzkým průzorem tanku a je tak omezený ,jako tvůj osmělý rozum s absencí citů, intuice a empatie.
Možná by se lecos změnilo, kdybys dovolila své skutečné ženě v tobě, aby byla ženou a ne údernicí , co všechno zmákne. Věř mi, že muži to většinou ocení v mnoha ohledech a od takových většinou neutíkají jinam, pokud nejsou sami jen bábovky, co se vezou.
supr napsáno, souhlasím, funguje to - být skutečnou ženou
Opravdu? jak dlouhou zkušeností (samozřejmě vlastní) toto můžeš doložit?
Upravil(a) Zklamaná (27. 7. 2011 10:16)
Není tady

ViktorkaM napsal(a):
A ja bych jeste rada dodala, ze mam jakysi vnitrni pocit (a prosim predem, aby mi nebyl vyvracen ani "bran", je totiz MUJ
), ze mnohe z tech, co zde tak vehementne propaguji nezavislost, sobestacnost a "vyhody" zivota single, si jenom vicemene z donuceni "zalepily svoji bolistku" z toho, ze jim partnerske souziti proste nevyslo...
Já jsem si žádné takové propagátorky tady nevšimla... Všechno má svůj rub a líc a rozumný člověk to ví ať je single nebo v páru. 
Není tady