Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 25. 7. 2011 22:22

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

No vidíš, dusičko - já jsem v životě doopravdy milovala dvakrát - přítele a manžela. Dopadlo to tak, jak to dopadlo - ani s jedním z nich nejsem. Momentálně necítím ani lítost, ani zklamání nebo dokonce z᚝, cítím jenom úctu či respekt k určitým jevům "mezi nebem a zemí" podle hesla: "Asi to tak mělo být..." stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#77 25. 7. 2011 22:23

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

majkafa napsal(a):

dusička napsal(a):

já ted přemýšlím, proč se vlastně slibuje - žít spolu ve zlém i dobrém, dokud nás smrt nerozdělí.

Dusi, v tomhle slibu přece není slovo o lásce. To nemá s láskou partnerskou mnoho společného. Někdy nic.

No to je fakt, nemá. Takže by se mělo dejme tomu žít bez lásky? Když se to kdysi slíbilo?
Přeci si slibujou dva, když se milujou a chtěj spolu žít a zestárnout. Proč není v slibu nic o lásce.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#78 25. 7. 2011 22:24

majkafa
Host

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

Milujte se navzájem, ale nečiňte si z lásky pouta.
Nech je láska spíš mořem, vlnícím se mezi břehy vašich duší.
Plňte si vzájemně číše, ale nepijte z jediné.
Zpívejte, tančete a radujte se spolu,
ale dopřejte jeden druhému, aby byl sám,
právě tak, jako jsou samy struny loutny,
i když se všechny zachvívají stejnou melodií.
Dávejte si svá srdce, ale ne proto,
abyste si je vzájemně svěřovali do opatrování.
A stůjte při sobě, ale ne blízko sebe.
Nebo i pilíře chrámu stojí odděleně
a dub neroste ve stínu cypřiše,
ani cypřiš ve stínu dubu.


Toto se mi moc líbí.
Cítím to tak, že naplno se partneři oddají jeden druhému pouze ve chvíli duševního i fyzického splynutí - při milování. Když se dotknou nebe.
I tohle se podaří partnerům jen málokdy. Pokaždé to nejde. O to je to vzácnější.

 

#79 25. 7. 2011 22:25

majkafa
Host

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

dusička napsal(a):

majkafa napsal(a):

dusička napsal(a):

já ted přemýšlím, proč se vlastně slibuje - žít spolu ve zlém i dobrém, dokud nás smrt nerozdělí.

Dusi, v tomhle slibu přece není slovo o lásce. To nemá s láskou partnerskou mnoho společného. Někdy nic.

No to je fakt, nemá. Takže by se mělo dejme tomu žít bez lásky? Když se to kdysi slíbilo?
Přeci si slibujou dva, když se milujou a chtěj spolu žít a zestárnout. Proč není v slibu nic o lásce.

To já nevím, to se zeptej autora zákona. lol
Osobně si myslím, že je to věc srdcí a ne zákona. A na tohle není třeba mít papír.

 

#80 25. 7. 2011 22:25

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

Majkafo - moc hezký tummenupp


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#81 25. 7. 2011 22:27

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

Osobně si myslím, že je to věc srdcí a ne zákona
Ano, ne, já tu tak nahlas písmenkama přemýšlím o tom, že tu psala bojovná,že by za nevěru zavírala. vissla


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#82 25. 7. 2011 22:28

majkafa
Host

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

dusička napsal(a):

Osobně si myslím, že je to věc srdcí a ne zákona
Ano, ne, já tu tak nahlas písmenkama přemýšlím o tom, že tu psala bojovná,že by za nevěru zavírala. vissla

Však ono jí to taky jednou dojde. Až jí přestane zastírat srdce a oči a rozum vztek a taky nenávist k jiné ženě. (k sobě?)

Upravil(a) majkafa (25. 7. 2011 22:29)

 

#83 25. 7. 2011 22:32

majkafa
Host

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

Kiaro, taky jsem milovala dva muže ve svém životě. Toho druhého stále miluji, i když patří k jiné ženě. Vím, že to není dobře, rozumem, ale změnit to neumím. Tak to prostě je.

 

#84 25. 7. 2011 22:33

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

Taky jsem milovala ve svém životě dva muže. Otce svých dětí.

Upravil(a) dusička (25. 7. 2011 22:33)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#85 25. 7. 2011 22:35

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

Tak tohleto je kouzelný lol lol lol

Text svatebního slibu při církevním sňatku v kostele:
Já, XY...
odevzdávám se tobě, Z...
a přijímám tě za manželku / manžela.
Slibuji, že ti zachovám
lásku, úctu a věrnost,
že tě nikdy neopustím
a že s tebou ponesu
všechno dobré i zlé až do smrti.
K tomu a mi pomáhá Bůh.
Amen.

Text při civilním sňatku:
Táží se Vás pane ženichu.... zda dobrovolně vstupujete do manželství se zde přítomnou slečnou...

Text slibu pro partnery, kteří spolu hodlají žít bez manželského slibu:
Já, ... beru si tebe, ..., za partnerku pro společné bydlení, společné lože a snad i společné účty. Vyhlídku, že takové uspořádání bude fungovat, nepokládám za moc reálnou. Vždy proto jsem se také rozhodl se s tebou neoženit. Zkusme to! Neznáme se natolik, abychom přijali trvalý závazek, ale rádi spolu spíme. Mé rozhodnutí je založeno na hormonech, ekonomických úvahách a vhodné příležitosti. Vyhrazuji si právo, přestane-li mi toto uspořádání vyhovovat, tě v kteroukoli dobu a z jakéhokoliv důvodu opustit, a nebýt za to nikomu odpovědný. Zůstanu s tebou, dokud mě budeš zajímat a uspokojovat mé potřeby, nebo pokud se neobjeví někdo vhodnější. Jestli vážně onemocníš nebo se zmrzačíš pokusím se s tebou zůstat jistou slušnou dobu, abych nevypadal jako sobec, ale pak tě pravděpodobně opustím. Selže-li nám antikoncepce, pak se buď vezmeme z pocitu viny nebo studu a nebo také ne. Možná taky dáme své dítě zabít, abychom neporušili posvátnost své osobní svobody. Cítím se lépe, když jsem ti to všechno poctivě řekl. Doufám, že taky ty se cítíš lépe, když jsi to všechno slyšela. Je dobře, že ani jeden z nás si nedělá žádné iluze.

Rozdíly posuďte sami...


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#86 25. 7. 2011 22:38

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

Kiara napsal(a):

... nevěrného manžela nechala vsadit za nevěru do vězení a slibovala si od toho, že se mě za mřížemi naučí milovat lol

Proc zrovna milovat? Stacilo by neporusovat slib vernosti...


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#87 25. 7. 2011 22:40

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

majkafa napsal(a):

Kiaro, taky jsem milovala dva muže ve svém životě. Toho druhého stále miluji, i když patří k jiné ženě. Vím, že to není dobře, rozumem, ale změnit to neumím. Tak to prostě je.

Majko, možná se ti to za pár let bude jevit jinak, třeba tě ta VELKÁ láska teprve čeká, co víš...to se pozná často až zpětně...

Není tady

 

#88 25. 7. 2011 22:41

majkafa
Host

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

Kdoví, možná zrovna ten třetí slib, Kiaro, funguje nejdéle. smilestolt Mně by aspoň fungoval. Cítila bych se svobodná. A o to déle (na věčnost) by mi to vydrželo. I když - já to tak vnímala i v manželství. Ale už nikdy více, v tomhle životě rozhodně ne.

 

#89 25. 7. 2011 22:43

majkafa
Host

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

mia napsal(a):

majkafa napsal(a):

Kiaro, taky jsem milovala dva muže ve svém životě. Toho druhého stále miluji, i když patří k jiné ženě. Vím, že to není dobře, rozumem, ale změnit to neumím. Tak to prostě je.

Majko, možná se ti to za pár let bude jevit jinak, třeba tě ta VELKÁ láska teprve čeká, co víš...to se pozná často až zpětně...

Já to už poznala zpětně 3x, když jsem s ním už počtvrté. smile Stále odcházím a vracím se, proto, že je ženatý. Stále se sebou bojuji a prohrávám. Tak to asi znovu vzdám a nechám být, jak to je.

 

#90 25. 7. 2011 22:44

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

dusička napsal(a):

... Dokud totiž toho druhého potřebuji, nejsem skutečně svobodný...

va A proc bych nemel byt? To mi jako vysvetli... Co mi tu svobodu omezuje? To, ze nekoho miluju? va


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#91 25. 7. 2011 22:45

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

ViktorkaM napsal(a):

Kiara napsal(a):

... nevěrného manžela nechala vsadit za nevěru do vězení a slibovala si od toho, že se mě za mřížemi naučí milovat lol

Proc zrovna milovat? Stacilo by neporusovat slib vernosti...

No já za sebe bych nechtěla žít bez lásky vedle někoho, koho mám ráda či ho miluju, on mě nemiluje a nemá rád, jen se mnou musí žít... Ostatně takovou měl bývalý jeden čas představu - že spolu budem žít kvůli dětem a každej si budeme dělat co chceme... dal mi svobodu, fakt hodnej. Mé Ne ho opravdu překvapilo... va

Není tady

 

#92 25. 7. 2011 22:48

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

Děvčata, já - když jsem se vdávala - tak jsem měla při obřadu takovou příšernou trému, že ani nevím, co jsem tenkrát tomu BM naslibovala big_smile Fakt jsem v tu chvíli měla mlhu před očima, vůbec nevím, co oddávající pronášela za proslov, akorát si pamatuju, že jsem zaskřehotala "Anooo" a když jsem podávala levici novomanželovi, aby mi na prsteník navlékl snubní prstýnek, ruka se mi klepala tak, že si toho všimli i svatebčani v druhé řadě lol
MMCH taky to potom podle toho dopadlo vissla


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#93 25. 7. 2011 22:48

majkafa
Host

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

javena napsal(a):

No já za sebe bych nechtěla žít bez lásky vedle někoho, koho mám ráda či ho miluju, on mě nemiluje a nemá rád, jen se mnou musí žít... Ostatně takovou měl bývalý jeden čas představu - že spolu budem žít kvůli dětem a každej si budeme dělat co chceme... dal mi svobodu, fakt hodnej. Mé Ne ho opravdu překvapilo... va

Taky bych to nechtěla. To budu raději sama.
A jéje, mé podvědomí mluví. A já se ptám, co mám dělat. A tady to mám jasně černé na bílém. smile

 

#94 25. 7. 2011 22:49

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

majkafa napsal(a):

mia napsal(a):

majkafa napsal(a):

Kiaro, taky jsem milovala dva muže ve svém životě. Toho druhého stále miluji, i když patří k jiné ženě. Vím, že to není dobře, rozumem, ale změnit to neumím. Tak to prostě je.

Majko, možná se ti to za pár let bude jevit jinak, třeba tě ta VELKÁ láska teprve čeká, co víš...to se pozná často až zpětně...

Já to už poznala zpětně 3x, když jsem s ním už počtvrté. smile Stále odcházím a vracím se, proto, že je ženatý. Stále se sebou bojuji a prohrávám. Tak to asi znovu vzdám a nechám být, jak to je.

no pokud se na synátora bude vymlouvat ještě někdy v jeho 18, tak to už bych asi vážně zauvažovala wink ...

Není tady

 

#95 25. 7. 2011 22:49

majkafa
Host

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

Kiara napsal(a):

Děvčata, já - když jsem se vdávala - tak jsem měla při obřadu takovou příšernou trému, že ani nevím, co jsem tenkrát tomu BM naslibovala big_smile Fakt jsem v tu chvíli měla mlhu před očima, vůbec nevím, co oddávající pronášela za proslov, akorát si pamatuju, že jsem zaskřehotala "Anooo" a když jsem podávala levici novomanželovi, aby mi na prsteník navlékl snubní prstýnek, ruka se mi klepala tak, že si toho všimli i svatebčani v druhé řadě lol
MMCH taky to potom podle toho dopadlo vissla

Mně upadl prstýnek, co jsem měla dát svému BM. A taky vůbec nevím, co se dělo, jen že nᚠvesnický pěvecký sbor zpíval šíleně a falešně. Tomu nešlo se nesmát. dumbom

 

#96 25. 7. 2011 22:52

majkafa
Host

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

mia napsal(a):

no pokud se na synátora bude vymlouvat ještě někdy v jeho 18, tak to už bych asi vážně zauvažovala wink ...

Počkám 4 roky. smile Stejně nemůžu nic jiného dělat, teda můžu, ale tak nějak to nejde nebo co. Prostě nemůžu teď být s jiným, by nezadaným. To určitě nejde.
Můžu se ho vzdát, fyzicky, že se nebudeme vídat, by by mě to bolelo.  Ale s jiným být nemůžu.

Upravil(a) majkafa (25. 7. 2011 22:56)

 

#97 25. 7. 2011 22:52

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

majkafa napsal(a):

Kiara napsal(a):

Děvčata, já - když jsem se vdávala - tak jsem měla při obřadu takovou příšernou trému, že ani nevím, co jsem tenkrát tomu BM naslibovala big_smile Fakt jsem v tu chvíli měla mlhu před očima, vůbec nevím, co oddávající pronášela za proslov, akorát si pamatuju, že jsem zaskřehotala "Anooo" a když jsem podávala levici novomanželovi, aby mi na prsteník navlékl snubní prstýnek, ruka se mi klepala tak, že si toho všimli i svatebčani v druhé řadě lol
MMCH taky to potom podle toho dopadlo vissla

Mně upadl prstýnek, co jsem měla dát svému BM. A taky vůbec nevím, co se dělo, jen že nᚠvesnický pěvecký sbor zpíval šíleně a falešně. Tomu nešlo se nesmát. dumbom

já jsem zase měla průjem jak hrom uschlol.... asi z nervů, nebo nevím..., nicméně zvládla jsem to, sice zelená jak sedma....uschlol

Není tady

 

#98 25. 7. 2011 22:55

majkafa
Host

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

Já zvracela. BM se mnou trávil čas během hostiny na WC. lol  Byla jsem těhotná a zvracela jsem celé těhotenství, žádné ranní nevolnosti první 3 měsíce.

 

#99 25. 7. 2011 23:00

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

A já přišla o naplněnou svatební noc (vtipné, vzhledem k tomu, že naše malé děti nám byly na svatbě za družičky lol) protože jsem ve svatební den dostala menses smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#100 25. 7. 2011 23:07

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: BOJOVAT O NĚJ MÁ SMYSL, ALE JDE ŽÍT PO VÍTĚZSTVÍ ŠASTNĚ?

Ježíš, holky, vy máte pamatováka... já ani nevím datum svatby. Ale vím, že přes ty šaty jsem nemohla pomalu na záchod, pomáhala mi svědkyně a nějakou náhodou mi spadla ozdoba z hlavy do záchoda. Škoda, že jsem spláchla - byla vypůjčená. dumbom Stejně bych jí nelovila... vissla
jediný, co jsem kdy lovila z toalety byly klíčky od auta a to jsem se nejdřív ujistila, že fakt musím, protože jinak neodjedu. tongue

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů