Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 19. 7. 2011 19:00

Blossom
Host

Re: Jak bojovat s únavou?

mariposa napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Ivana napsal(a):

Vyléč si depresi a všechno pak půjde!!!!

Ivano, ale já přece depresi řeším. Už rok, intenzivně.
Kolik léků už jsem vystřídala, pobyla jsem ve stacionáři (což je v lék. zprávě klasifikováno jako hospitalizace)-ale tam jsem musela být aktivní.
Chodím stále na terapie. Co ještě víc pro léčbu deprese mohu udělat?

Už to tu někdo psal, nevím kdo. Ale Ty neřešíš podstatu té deprese. Proč mᚠdepresi?
Lékama se deprese neléčí, jen se snad dá zjemnit.
Ibalgin Ti taky nevyléčí prožraný zub. Antidepresiva jsou to samé co ibalgin
.
Ametyst, já mám ale za to, že Ty tohle všechno víš.

To, co jsem vytučnila, je podle mě absolutní blbost. Proč přirovnávat antidepresiva k Ibalginu? Mimochodem, mariposo, tys nějaká antidepresiva brala, že tak dobře víš, že "lékama se deprese neléčí, jen se dá zjemnit"? Nebo na základě  čeho jsi dospěla k tomuto tvrzení?

Kdybych už měla k nějakým lékům antidepresiva přirovnat, já bych je přirovnala k antibiotikům při nějakém zánětu. Antibiotika zánět pomůžou rychle vyléčit (možná, že bez nich by se člověk vyléčil taky, ale zbytečně by se dlouho trápil...).

Deprese je především určitá chemická nerovnováha v mozku. Způsobená buď bez příčiny (endogenně) a nebo jako reakce na nějakou tíživou životní situaci. Ty netvořící se látky je tam třeba dodat zvenčí. Chemicky, jak vy říkáte. A já děkuju osudu, že žiju ve 21.století a antidepresiva máme. Mě z  toho vytáhly. A samozřejmě, - následně člověk musí pracovat na sobě, uskutečnit určité životní změny. U mě např. změnu životního stylu, konec s podnikáním, vstoupení do zaměstnaneckého poměru s mnohem menším balvanem zodpovědnosti.

Víš, Ametyst, Tvá otázka Jak bojovat s únavou je asi tak stejná, jako při neštovicích jak bojovat s pupínky. Nebo při zápalu plic jak bojovat s horečkou. Zkrátka - nebojuj s dílčími projevy, zatoč s tou depresí.  Píšeš, žes proto udělala takřka vše. není to pravda: S nászupem do nemocnice otálíš, a před  doktory se nechceš "práskat" svýma pořezanýma rukama - to znamená - toto jim zatajuješ, takto podstatnou věc jsi jim jak se zdá zamlčela. Jak ti mají pomoci, když si nechceš nechat dát pomoct, a říkᚠjim jen část pravdy?

 

#77 19. 7. 2011 19:02

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

Ivana napsal(a):

To není pravda. Leda, že by někdo bral na depresi lexaurin a podobná svinstva - ty opravdu léčí jen příznaky. Ale AD dodávají mozku chybějící serotonin, což je jako při cukrovce inzulín. Takže AD léčí opravdu podstatu nemoci.

Ivano, v tomhle opravdu nemᚠpravdu. AD nedodávají serotonin, jen zabraňují jeho zpětnému vychytávání na synapsích (nervových spojích), některé nepracují se serotoninem vůbec, ale s dopaminem, noradrenalinem, apod.
Nedávají nám cizí hormony, jen zajišují jejich delší setrvání a hromadění v moz. spojích. Když přestaneš brát AD, přestane se to tvořit a je to stejný princip, jako když bereš jakýkoliv jiný lék, co neřeší příčinu.

Nicméně AD také beru, dokud budu potřebovat, tak ho brát budu. představuji si to tak, že až v terapii pokročím natolik, že se už přijmu tak jak jsem, tak už AD potřebovat nebudu.
Ale AD opravdu nic neléčí.
To je stejné jako HAK-taky nezpůsobí trvalou neplodnost, když se brát přestane.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#78 19. 7. 2011 19:07

Blossom
Host

Re: Jak bojovat s únavou?

mariposa napsal(a):

Ivana napsal(a):

mariposa napsal(a):

Už to tu někdo psal, nevím kdo. Ale Ty neřešíš podstatu té deprese. Proč mᚠdepresi?
Lékama se deprese neléčí, jen se snad dá zjemnit.
Ibalgin Ti taky nevyléčí prožraný zub. Antidepresiva jsou to samé co ibalgin.
Ametyst, já mám ale za to, že Ty tohle všechno víš.

To není pravda. Leda, že by někdo bral na depresi lexaurin a podobná svinstva - ty opravdu léčí jen příznaky. Ale AD dodávají mozku chybějící serotonin, což je jako při cukrovce inzulín. Takže AD léčí opravdu podstatu nemoci.

Můj názor je ten, že prášek v sobě ten chybějící hormon serotonin neobsahuje. Vlastní serotonin totiž vytváří samo tělo. Takže pokud tělo tenhle hormon z nějakého důvodu začne vytvářet, není to díky prášku, ale díky tomu, že v těle došlo k nějaké zmeně. V myšlení. Posun v myšlení, které se projevilo do těla, do tvorby chybějícího hormonu.
A může to být třeba i tak, že na 100% uvěříš, že tě ten prášek uzdraví. Ta myšlenka je ten lék, prášek je zástupný, ve skutečnosti jsi uvěřila tomu, že tě něco dokáže uzdravit = chceš se uzdravit. Někdo se uzdraví i bez léků. Můj názor.

Můj názor, mariposo, a braním antidepresiv potvrzený, je to, že to co píšeš není pravda. Není to tak, že ten lék je zástupný - že jsi uvěřila tomu, že tě vyléčí.

Já věřila, že mi léky pomůžou, hodně silně u při prvních nasazených AD, a nezabraly mi. sad
A při druhých už jsem dokonce trochu pochybovala - Zaberou mi, když ty první nezabraly? Kolik jich budu muset vystřídat, než konečně zaberou?
No a vidíš, ty druhé AD mi sedly a už po pár dnech jsem se cítila výrazně líp.

A posun v myšlení? Ten nastal, když mi ty druhé AD zabraly a já zas byla schopná vidět svět normálně, ne skrz černé brýle jako dřív. stolt Pak už jsem byla schopná jet i po linii psychoterapií apod. Dřív to nešlo.

Upravil(a) Blossom (19. 7. 2011 19:09)

 

#79 19. 7. 2011 19:14

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

mariposa napsal(a):

Už to tu někdo psal, nevím kdo. Ale Ty neřešíš podstatu té deprese. Proč mᚠdepresi?
Lékama se deprese neléčí, jen se snad dá zjemnit.
Ibalgin Ti taky nevyléčí prožraný zub. Antidepresiva jsou to samé co ibalgin.
Ametyst, já mám ale za to, že Ty tohle všechno víš.

Příčin je víc, většinu znám. Ale co s tím?
Už se stalo, proběhlo to. Nejde to vrátit, takové věci se stávají. Lidi umírají, přicházejí o seberealizaci, o prachy, o lásku...a když jsou z toho pak ve sračkách, co můžou udělat s tou příčinou?

Příčina je počátek. Rozuzlení problému. Když znᚠpříčinu víš co mᚠudělat, aby zmizel problém.

Vždy nemusíš hledat příčinu, když nechceš. Mužeš pokračovat v tom co dělᚠteď.


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#80 19. 7. 2011 19:14

Blossom
Host

Re: Jak bojovat s únavou?

Jestli AD dodávají tělu serotonin, nebo zabraňují něčemu, aby přenos serotoninu blokoval?

Víte - mě je celkem jedno, jak ty procesy tam fungují. Jsem si vědomá, že mozek je nesmírně složitý, tak se neunavuju přesným studováním toho, co ty léky blokují nebo neblokují. Pro mě je podstatné jediné: FUNGUJÍ. MĚ POMOHLY. stolt

A jelikož se  už cítím naprosto dobře, tak už nyní ve spolupráci s mým psychiatrem beru sníženou dávku, a na podzim hodláme to vysadit úplně. smile

PS: Ametyst, ptᚠse, co se dá dělat s tou příčinou deprese, kterou v sobě máš. Rozumím tomu tak, že se něco stalo ve Tvé minulosti, co nejde teď změnit.

Víš, v nemocnici na doléčovacím oddělení jsem při skupinových psychoterapiích viděla několikrát podobné případy: měli depresi z věcí, které se staly v jejich dětství.
A když už byli stabilizováni pomocí antidepresiv, byli postupně schopní se o těch bolavých věcech z minulosti zmínit. A s pomocí nás ostatních a psychoterapeutky se s nimi postupně smiřovat.
Ano, co se stalo, nemlůže se odestát, "vyřešit". Ale můžeš se s tím smířit, a nebude tě to nadále zatěžovat.

A strašně může pomoct třeba i to, že se končně vybrečíš. jeden spolupacient ze svého životopisu přečetl 2 věty. Pak se nezadržitelně hlasitě rozplakal. Chlap asi 120 kilo, a plakal jak malé dítě. Psychoterapeutka ho v tom podpořila: nestyďte se, plačte. Vyplačte to.
A on když se asi po půlhodině uklidnil a byl schopen slova, tak řekl, že je to poprvé, kdy si dovolil takto plakat. A že se mu nesmírně ulevilo. A o příčinách svého pláče pak jednal individuelně s psycholožkou. Ale skupina mu pomohla, v tom, že jsme ho všichni podpořili, soucítili s ním, spoluprožili jsme to s ním. A to mu velmi pomohlo.

Takže - až budeš s pomocí AD stabilizovaná, budeš zřejmě schopná se ponořit do své minulosti a toho kostlivce ze skříně vytáhnout. Tak, aby tě nadále už nestresoval, abys dokázala dotyčným odpustit a možná i jejich chyby pochopit. Aby ses s tím smířila a mohla normálně dál žít. stolt

Upravil(a) Blossom (19. 7. 2011 19:24)

 

#81 19. 7. 2011 19:16

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

mariposa napsal(a):

Ametyst, velice Ti rozumím, protože ve Tvém příběhu čtu svůj vlastní hjarta

A nechceš mi ho sem kousek taky napsat? Třeba se inspiruji.

V čem se potřebuješ inspirovat? Nech to plavat jak to mám já. Stejně to žiju já. A Ty zase žiješ to své.
Vedu to od deseti k pěti tak jako se mi zdá, že to vedeš Ty. Jinými slovy: nevedu to.

Upravil(a) mariposa (19. 7. 2011 19:23)


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#82 19. 7. 2011 19:21

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

až v terapii pokročím natolik, že se už přijmu tak jak jsem, tak už AD potřebovat nebudu.

Já vím, že Ty víš vo co de. Jenom to prostě z nějakýho důvodu ignoruješ.


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#83 19. 7. 2011 19:27

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

Blossom napsal(a):

S nászupem do nemocnice otálíš, a před  doktory se nechceš "práskat" svýma pořezanýma rukama - to znamená - toto jim zatajuješ, takto podstatnou věc jsi jim jak se zdá zamlčela. Jak ti mají pomoci, když si nechceš nechat dát pomoct, a říkᚠjim jen část pravdy?

Nechci se zase jen vymlouvat, ale to, proč nevybalím hned vše každému na počkání, k tomu mám své dobré důvody. Kdo to má vědět, tomu to řeknu. Psychiatři, terapeut.
Ale setřičce na přijmu odmítám povídat na chodbě o mém sebepoškozování, to se mi krutě vymstilo.
Nejsem malý hajzl, abych mohla být předváděna všem pro ostudu, tak jako mi to dělávali třeba ve školce, když jsem se ze stresu počůrala...

Takže kdo to má vědět, to ví, nezamlčuji nic zbytečně.

Je to podobné, jako když jdu ke gynekologovi s bolestí v podbřišku, ale nebudu na potkání kdekomu vykládat, že ta bolest se dostavuje jen při styku a jen při té a té poloze...chápeš?

Na psychiatrické pohotovosti jsem se právě také setkala s dost výraznou neprofesionalitou. Ze strany sester, ne lékařů.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#84 19. 7. 2011 19:29

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

mariposa napsal(a):

Ametyst napsal(a):

až v terapii pokročím natolik, že se už přijmu tak jak jsem, tak už AD potřebovat nebudu.

Já vím, že Ty víš vo co de. Jenom to prostě z nějakýho důvodu ignoruješ.

Nevím co myslíš. Ale jestli jde o to sebepřijetí, to nestačí vědět, jak víš.
To musím cítit, to musím žít.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#85 19. 7. 2011 19:33

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

mariposa napsal(a):

Ametyst napsal(a):

až v terapii pokročím natolik, že se už přijmu tak jak jsem, tak už AD potřebovat nebudu.

Já vím, že Ty víš vo co de. Jenom to prostě z nějakýho důvodu ignoruješ.

Nevím co myslíš. Ale jestli jde o to sebepřijetí, to nestačí vědět, jak víš.
To musím cítit, to musím žít.

Vím to a proto říkám, že Ti rozumím hjarta Proto jsem psala, že to je "stejný" příběh.


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#86 19. 7. 2011 19:42

Blossom
Host

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

Blossom napsal(a):

S nászupem do nemocnice otálíš, a před  doktory se nechceš "práskat" svýma pořezanýma rukama - to znamená - toto jim zatajuješ, takto podstatnou věc jsi jim jak se zdá zamlčela. Jak ti mají pomoci, když si nechceš nechat dát pomoct, a říkᚠjim jen část pravdy?

Nechci se zase jen vymlouvat, ale to, proč nevybalím hned vše každému na počkání, k tomu mám své dobré důvody. Kdo to má vědět, tomu to řeknu. Psychiatři, terapeut.
Ale setřičce na přijmu odmítám povídat na chodbě o mém sebepoškozování, to se mi krutě vymstilo.
Nejsem malý hajzl, abych mohla být předváděna všem pro ostudu, tak jako mi to dělávali třeba ve školce, když jsem se ze stresu počůrala...

Takže kdo to má vědět, to ví, nezamlčuji nic zbytečně.

Je to podobné, jako když jdu ke gynekologovi s bolestí v podbřišku, ale nebudu na potkání kdekomu vykládat, že ta bolest se dostavuje jen při styku a jen při té a té poloze...chápeš?

Na psychiatrické pohotovosti jsem se právě také setkala s dost výraznou neprofesionalitou. Ze strany sester, ne lékařů.

Já neříkám, že to mᚠvyprávět lidem na potkání.
A že ses setkala s neprofesionalitou? Ano, i to se může stát. je ale jen Tvá škoda, když se pak uzavřeš a svůj problém dusíš v sobě.

A mimochodem, sebepřijetí, to bylo téma řady skupinových terapií. Překvapilo mě, kolik lidí (většina) s tím tam mělo problémy. Asi i proto, že toto bylo pro mě něco nového, se sebepřijetím jsem nikdy neměla problém....a možná i proto jsem se (ukám o dřevo) tak rychle dala do kupy, protože u mě příčinou deprese  byla hlavně přetíženost organismu a jako spouštěč prožitá autohavárie...

A asi by ses divila, ale i to sebepřijetí tam v nemocnici  u mnohých postupně přicházelo, a bylo velmi zajímavé to postupné sebepřijímání u jednotlivých lidí pozorovat a podporovat...

Upravil(a) Blossom (19. 7. 2011 19:45)

 

#87 19. 7. 2011 20:05

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

mariposa napsal(a):

Ametyst, velice Ti rozumím, protože ve Tvém příběhu čtu svůj vlastní hjarta

A nechceš mi ho sem kousek taky napsat? Třeba se inspiruji.

Jo a ještě tohle. Taky jsem to dotáhla tak daleko, že jsem fyzicky totálně na dně. Už jsem byla na krvi. Mám oslabenou imunitu. Zítra jdu na imunologii a alergologii, pak mám revmatologii, endokrinologii, ekg a sono štítné žlázy. Na tahle vyšetření jsem se rozhodla jít proto, že chci vědět co mému tělu je - jsem si ale jistá tím, že psychika se projevila do těla. Mám to v hlavě nastavený tak, že vím, že člověk se může vyléčit i bez doktorů (mám zkušenost). Nevěřím, že mě lékaři dokáží vyléčit, když sama nebudu chtít (když nebudu mít přání být zdravá). Nevím jak to mᚠTy, ale psala jsi, že dřív Tě zajímaly duchovní věci.

Upravil(a) mariposa (19. 7. 2011 20:07)


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#88 19. 7. 2011 20:28

majkafa
Host

Re: Jak bojovat s únavou?

mariposo, antidepresiva nejsou placebo.

 

#89 19. 7. 2011 21:07

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

*

Upravil(a) Ametyst (20. 7. 2011 19:01)


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#90 19. 7. 2011 21:09

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

*

Upravil(a) Ametyst (20. 7. 2011 19:00)


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#91 20. 7. 2011 10:37

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

*

Upravil(a) Ametyst (20. 7. 2011 19:00)


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#92 25. 7. 2011 12:59

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

Příčin je víc, většinu znám. Ale co s tím?
Už se stalo, proběhlo to. Nejde to vrátit, takové věci se stávají. Lidi umírají, přicházejí o seberealizaci, o prachy, o lásku...a když jsou z toho pak ve sračkách, co můžou udělat s tou příčinou?

Ame,
Uz znas sama odpoved na tuhle svoji otazku?


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#93 25. 7. 2011 13:24

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

Arcanum napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Příčin je víc, většinu znám. Ale co s tím?
Už se stalo, proběhlo to. Nejde to vrátit, takové věci se stávají. Lidi umírají, přicházejí o seberealizaci, o prachy, o lásku...a když jsou z toho pak ve sračkách, co můžou udělat s tou příčinou?

Ame,
Uz znas sama odpoved na tuhle svoji otazku?

Kdybych ji znala a uměla zrealizovat, dávno tady neskuhrám a jdu to dělat.
Moje jediná šance je sebrat se zamomenout na své potíže (=potlačit je, zasunout, ignorovat) a jet dál. Na nouzový režim. A čekaž, až mě to samo dostane.

právě se tak děje.

Pracuji. chodím, vařím, přemáhám se, bojuji.
A čím dál víc sil mě to stojí až jednoho dne nezbudou žádné a z té postele nevylezu.

Mᚠlepší nápad?

Já možná jo. Odjet na dva týdny na samotu a tak být sama sama, sama.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#94 25. 7. 2011 14:17

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

Arcanum napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Příčin je víc, většinu znám. Ale co s tím?
Už se stalo, proběhlo to. Nejde to vrátit, takové věci se stávají. Lidi umírají, přicházejí o seberealizaci, o prachy, o lásku...a když jsou z toho pak ve sračkách, co můžou udělat s tou příčinou?

Ame,
Uz znas sama odpoved na tuhle svoji otazku?

Kdybych ji znala a uměla zrealizovat, dávno tady neskuhrám a jdu to dělat.
Moje jediná šance je sebrat se zamomenout na své potíže (=potlačit je, zasunout, ignorovat) a jet dál. Na nouzový režim. A čekaž, až mě to samo dostane.

právě se tak děje.

Pracuji. chodím, vařím, přemáhám se, bojuji.
A čím dál víc sil mě to stojí až jednoho dne nezbudou žádné a z té postele nevylezu.

Mᚠlepší nápad?

Já možná jo. Odjet na dva týdny na samotu a tak být sama sama, sama.

To neni spatny napad Ame. smile (zvyraznena veta)

Ta odpoved Ame na tomhle vlakne uz lezi. Zajimalo me jestli jsi si ji vsimla.

Minulost nelze zmenit.To znamena ,ze odpovedi je- prijmout  ji takovou jak se stala.
S ni uz nelze nic jineho delat.Pritomnost je tady a na te jedine lze neco delat. smilewink

Spravne pises Ame podle mne ,ze Te to samo dostane.Protoze cokoli co se potlacuje,ignoruje,zasouva ,to pak drive ci pozdeji vyleza samo a pak tlaci a tlaci.

Mozna ze se Ame potrebujes proste dokonale nastvat az natolik aby jsi zmenila smer mysleni,smer cesty.
Nevim,pisu co mam na jazyku. smile


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#95 25. 7. 2011 15:18

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

Jj, přijmout. To je určitě cesta. Ta nejt잚í, ta, která má zslepený vchod. Vůbec netuším kudy vede.
A co hůř, už nemám sílu ji hledat.
Pa


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#96 25. 7. 2011 15:26

Blossom
Host

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

Arcanum napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Příčin je víc, většinu znám. Ale co s tím?
Už se stalo, proběhlo to. Nejde to vrátit, takové věci se stávají. Lidi umírají, přicházejí o seberealizaci, o prachy, o lásku...a když jsou z toho pak ve sračkách, co můžou udělat s tou příčinou?

Ame,
Uz znas sama odpoved na tuhle svoji otazku?

Kdybych ji znala a uměla zrealizovat, dávno tady neskuhrám a jdu to dělat.
Moje jediná šance je sebrat se zamomenout na své potíže (=potlačit je, zasunout, ignorovat) a jet dál. Na nouzový režim. A čekaž, až mě to samo dostane.

právě se tak děje
.

Pracuji. chodím, vařím, přemáhám se, bojuji.
A čím dál víc sil mě to stojí až jednoho dne nezbudou žádné a z té postele nevylezu.

Mᚠlepší nápad?

Já možná jo. Odjet na dva týdny na samotu a tak být sama sama, sama.

Ametyst, fakt nechápu, proč pořád zkoušíš donekonečna  slepé uličky. Proč zkoušíš svůj zdravotní stav ignorovat, potlačit, zapomenout, A ČEKAT, AŽ TĚ TO SAMO DOSTANE.

Nerozumím tomu, proč se tady opakovaně ptᚠna otázky, na které jsi odpovědi dostala už dávno.

Nechápu, proč nenastoupíš do nemocnice. To je (tedy podle mě) jediná cesta,která Tě někam dovede.

Víš,co se říká: Trp, nebo se braň.

Ty však z nějakého důvodu řešení (nemocnici) odmítᚠa raděj chceš trpět.
Nu, je to Tvá volba. Ale pak nechápu, proč tu opakovaně volᚠna různých vláknech o pomoc (Tvé příspěvky jsou voláním o pomoc), avšak navržené možnosti řešení ignoruješ a trpíš dál.

Nerozumím tomu, ale je to Tvá cesta..... kapitulation

 

#97 25. 7. 2011 15:40

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

A co hůř, už nemám sílu ji hledat.
Pa

Odmitam tomu verit (ano je to ale ma vec Ame)
Vsichni mame potencial,mnohny mnozi z nas ani netusili kolik jeste sil mame.
Je to o volbe Ame. Pokud zvolis neprijimani,pak takovy bude Tvuj smer. Pokud zvolis naopak prijimani ,pak takovy bude Tvuj smer a zivot.


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#98 25. 7. 2011 15:46

Blossom
Host

Re: Jak bojovat s únavou?

Arcanum napsal(a):

Ametyst napsal(a):

A co hůř, už nemám sílu ji hledat.
Pa

Odmitam tomu verit (ano je to ale ma vec Ame)
Vsichni mame potencial,mnohny mnozi z nas ani netusili kolik jeste sil mame.
Je to o volbe Ame. Pokud zvolis neprijimani,pak takovy bude Tvuj smer. Pokud zvolis naopak prijimani ,pak takovy bude Tvuj smer a zivot.

K tomu vytučněnému:

...a v určitých situacích naopak ani netušíme, jak málo sil nám zbývá do celkového zhroucení. Jak je ten kolaps blízko, blíž, než tušíme..
Potvrzeno vlastní, půl roku starou zkušeností.
Taky jsem si pořád říkala - musím se přeci vzchopit, a ono to zas půjde. Nešlo.
Jde to však velmi dobře, skoro "samo" nyní, po vyléčení deprese.

 

#99 25. 7. 2011 15:57

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

Do nemocnice chci. Vážně chci.
Ale potřebuji doporučení psychiatra, tomu jsem psal, čekám na odpověď.
Jinak by mě odvezli do PL, a to do Opavy, a tam nepůjdu, prostě nepůjdu, to raději zdechno.

Vím o Opavě příliš mnoho, než abych tam šla. Nebyla bych tam poprvé.

Na místo v nemocnici se tuším musí čekat.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#100 25. 7. 2011 16:02

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Jak bojovat s únavou?

Blossom napsal(a):

Arcanum napsal(a):

Ametyst napsal(a):

A co hůř, už nemám sílu ji hledat.
Pa

Odmitam tomu verit (ano je to ale ma vec Ame)
Vsichni mame potencial,mnohny mnozi z nas ani netusili kolik jeste sil mame.
Je to o volbe Ame. Pokud zvolis neprijimani,pak takovy bude Tvuj smer. Pokud zvolis naopak prijimani ,pak takovy bude Tvuj smer a zivot.

K tomu vytučněnému:

...a v určitých situacích naopak ani netušíme, jak málo sil nám zbývá do celkového zhroucení. Jak je ten kolaps blízko, blíž, než tušíme..
Potvrzeno vlastní, půl roku starou zkušeností.
Taky jsem si pořád říkala - musím se přeci vzchopit, a ono to zas půjde. Nešlo.
Jde to však velmi dobře, skoro "samo" nyní, po vyléčení deprese.

A to se stava tehdy kdy bytost uz dlouho ignoruje,potlacuje,potira,nenasloucha sobe (protoze se to neucila -nepotlacovat....neignorovat....atd. tak to proste neumi,nepozna a pak se pod tim tlakem zhrouti jako domecek z karet )

Casto se stava ze cesta ven na svobodu vede prave nevyhnutelne skrze kolabs- pad k zemi.
Protoze to clovek sam prave smeruje.


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů