Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 18. 7. 2011 22:08

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Re: Jak bojovat s únavou?

Pandorraa napsal(a):

Ametest, já myslím,že ty jsi příliš pesymistická, negativní...to samo o sebe tě musí stát spoustu energie...Energie, kterou dobrovolně házíš do kanálu. Do černý díry, která se tak jen zvětšuje a zvětšuje...

Vidíš, a to jsem byla vždy člověk považovaný za nenapravitelného optimistu...
Že by se temperament za života dal otočit o 180°?

Já se ve skutečnosti pořád optimistou cítím. smile
Zní to divně co?
Ale je to tak.

I hide my feeling behind a smile.

Není tady

#27 18. 7. 2011 22:09

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Modroočka napsal(a):

majkafa napsal(a):

Modroočka napsal(a):

No, Mari, mně ne, mně sílu neubírá, naopak mě to posiluje. Asi jak u koho. A pro mě je to výmluva, abych nemusela bojovat, nemusela nic dělat, abych měla omluvu proto, že jsem se vzdala.
Kdo chce, hledá způsoby (jak něco udělat, překonat, zdolat), kdo nechce, hledá důvody (proč to nejde a má milion výmluv). Tak to je.

Ale ty netrpíš depresí. To pak funguje jináč.

Majko, ano, ale pokud se tomu úplně poddá, tak se z toho nikdy nedostane. A je deprese a deprese.
I s depresí se dá bojovat, vím to. Prožívala jsem toto před čtyřma rokama, bylo to strašný období, dostala jsem prášky na nervy a doporučení k psychiatrovi a recept na antidepresiva, věděla jsem, že pro mě by to byla cesta do pekel. Přežila jsem to období, stálo mě to spoustu sil a byl to boj, těžkej boj, ale věděla jsem, že nemůžu prohrát. Seděla jsem třeba celý odpoledne na pohovce, kývala se ze strany na stranu, nedokázala jsem udělat nic, nic, měla jsem pocit, že nemůžu vstát a jít ani na záchod. Jediný, co jsem věděla, že musím, je ráno vstát a jít do práce, protože jsem věděla, že bych o tu práci přišla, byla jsem sama, bez manžela, bez partnera. Věděla jsem, že když do toho spadnu, přijdu i o střechu nad hlavou a to by byl definitivní konec. Můj. trvalo to čtyři měsíce, zhubla jsem strašným způsobem, zůstaly mi z té doby kruhy pod očima, trávící potíže se zhoršily, nemohla jsem spát, budila jsem uprostřed noci se strašným pocitem v těle, nesnesitelná bolest, zpocená, hroutila jsem se. Ale prostě jsem to MUSELA zvládnout. A zvládla, nic jinýho mi totiž nezbylo. Když musíš, bojuješ. Do té doby jsem si myslela, že jsem silná a že mě nic neporazí, silná jsem teprve teď. Po tom všem.

tummenupp

To je trochu jiný boj než jaký jsem měla na mysli já. Já myslela boj v tom smyslu, že nepřijímám danou situaci a tak té situaci stále odporuju. Bojuješ vlastně proti. Ale Ty tady říkᚠbojovat "za" něco. A to je o něčem jiném! To ANO! Neporazilo Tě to, ale naopak posílilo.

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#28 18. 7. 2011 22:10

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst, srovnávᚠnesrovnatelný.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#29 18. 7. 2011 22:16

majkafa
Host

Ametyst, za ty roky, co tě tu čtu, mᚠtisíc výmluv, proč ne.
Místo výmluv najdi důvody, proč jo. A pak to udělej.

Já taky hledala, a našla pro mě dobrý důvod, proč jo.
Abych nemusela znovu prožít, že mě vrátí zpět. To už nechci zažít.
A když už tady teda "musím" být, tak a to za to stojí. A a jsem k něčemu svým dětem. stolt

#30 18. 7. 2011 22:16

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Modroočka napsal(a):

Ametyst, srovnávᚠnesrovnatelný.

Deprese je rakovina duše. naprosto srovnatelný. Jen neměřitelný lékařskými přístroji.

Někdo se vyléčí z rakoviny prsu, jiný umře na deprese.
Víš, že deprese je z 15% smrtelná nemoc?

Ale trochu se to tu zvrhlo v depresi...téma znělo únava...

Není tady

#31 18. 7. 2011 22:16

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ametyst napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Ametest, já myslím,že ty jsi příliš pesymistická, negativní...to samo o sebe tě musí stát spoustu energie...Energie, kterou dobrovolně házíš do kanálu. Do černý díry, která se tak jen zvětšuje a zvětšuje...

Zní to divně co?
Ale je to tak.

Copak, cítit se tak můžeš, ale taky bys se tak měla chovat wink

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#32 18. 7. 2011 22:23

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

mariposa napsal(a):

To je trochu jiný boj než jaký jsem měla na mysli já. Já myslela boj v tom smyslu, že nepřijímám danou situaci a tak té situaci stále odporuju. Bojuješ vlastně proti. Ale Ty tady říkᚠbojovat "za" něco. A to je o něčem jiném! To ANO! Neporazilo Tě to, ale naopak posílilo.

Nepřijmout danou situaci? A jak chceš odporovat, když víš, že je to zbytečný? To je plýtvání energií, kterou můžeš využít na boj za něco, než proti něčemu. Pluješ proti proudu, tu sílu vody nepřekonᚠa dřeš se na místě, i když mᚠpocit, že aspoň nemusíš překonávat překážky, ale nikam se nepohneš. Je lepší vyplout po proudu, sice musíš hodně veslovat, překonávat ty překážky, sjíždět jezy, bojovat s vírem, ale pluješ dopředu a má to nějakej smysl a cíl. A můžeš někam doplout.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#33 18. 7. 2011 22:23

Ametyst
♥♥♥♥♥--

majkafa napsal(a):

Ametyst, za ty roky, co tě tu čtu, mᚠtisíc výmluv, proč ne.
Místo výmluv najdi důvody, proč jo. A pak to udělej.

Já taky hledala, a našla pro mě dobrý důvod, proč jo.
Abych nemusela znovu prožít, že mě vrátí zpět. To už nechci zažít.
A když už tady teda "musím" být, tak a to za to stojí. A a jsem k něčemu svým dětem. stolt

Majko, píšu tu 3 roky, depresi mám rok.

Jinak mᚠpravdu, mám samé "proč ne".
Ale racionálně ti klidně napíši deset důvodů "proč jo".

Jen ta negativa stále přesahují. Chvíli je líp, a teď ty myšlenky zase vyvolala situace, kdy mi manžel řekl, že musím dělaat, že nás živí jen on. Po tolika pokusech a najití aspoň brigády jse, byla chvíli šastná. Ale je to pořád málo. A já zjišuji, že víc ani nemůžu, že fyzicky na to nestačím, že usínám během dne, ztrácím pozornost.
Že jsem ve svém středním věku vlastně už odvařená.

Není tady

#34 18. 7. 2011 22:24

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Ametyst napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Ale já jsem nemohla, nemohla, protože jsem pořád měla v hlavě kluky, že je nemůžu nechat jen tak. Mockrát se mi nechtělo ani probudit, když už jsem spala. Ale nemohla jsem se tomu poddat. To je ono, já jsem prostě neměla jinou možnost.

To Ti zcela věřím, našla jsi sílu díky dětem. Když někdo leží s prominutím rozežraný rakovinou, je mu
ta vůle k hovnu, a má třeba 10 dětí.
Prostě jsi dobrá, zvedla ses, protože to šlo. Mělo to východisko. Obdivuji. Gratuluji.

Zároveň to neznamená, že to musí jít každému, se stejnou motivací.
Já bych ještě ty síly naškrábala. Někdo ale třeba už ne.
Vzpomínám na svou kamarádku, co před 30.umřela na rakovinu dvěma malým dětem. A ta bojovala za všech sil, to mi věř. A bylo jí to k hovnu. Bez pardonu.

Ametyst, podle mě motivace buď JE anebo NENÍ. Já věřím tomu, že když člověk chce, tak taky může. Ale když prostě nechce a vymlouvá se na vnější okolnosti (např. práce), tak bojuje jen sám proti sobě.
Modroočka to napsala jasně, ona jinou variantu nebrala na vědomí. Zaměřila se na jeden směr a to zvládnout to a vstát.

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#35 18. 7. 2011 22:24

majkafa
Host

Depresi mᚠrok? Proč lžeš sama sobě? Proč se sebou hraješ na schovku? Sakra dumbomsmile

#36 18. 7. 2011 22:25

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Pandorraa napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Zní to divně co?
Ale je to tak.

Copak, cítit se tak můžeš, ale taky bys se tak měla chovat wink

Jo, mělaa...

Není tady

#37 18. 7. 2011 22:26

majkafa
Host

Ametyst napsal(a):

Jen ta negativa stále přesahují. Chvíli je líp, a teď ty myšlenky zase vyvolala situace, kdy mi manžel řekl, že musím dělaat, že nás živí jen on. Po tolika pokusech a najití aspoň brigády jse, byla chvíli šastná. Ale je to pořád málo. A já zjišuji, že víc ani nemůžu, že fyzicky na to nestačím, že usínám během dne, ztrácím pozornost.
Že jsem ve svém středním věku vlastně už odvařená
.

To není věkem. Mně to nenabulíkuješ. Je mi 48.
Zase jen další výmluva. smile

#38 18. 7. 2011 22:29

Ametyst
♥♥♥♥♥--

majkafa napsal(a):

Depresi mᚠrok? Proč lžeš sama sobě? Proč se sebou hraješ na schovku? Sakra dumbomsmile

Vůbe ne.
Začala jsem sem psát, když jsem přestala pít, pak jsem měla všechny možné úzkostné poruchy a depresi mám dg. teprve rok.
Možná jsem je měla dřív, ale nevěděla jsem o nich. Protože mi každý říkal, že dokud vstanu z postele...bla bla bla.
A já vstala. A mnohdy i teď vstanu.
Takže podle obecných kritérií jsem vlastně přeháněla. Že jo. ON si každý dneska žekne "mám depku". A tak se to bralo i u mě. A já tomu věřila.

Není tady

#39 18. 7. 2011 22:30

majkafa
Host

Ametyst, hned v prvním příspěvku na babinetu jsi napsala slovo deprese. wink
Kurńa, babo jedna, přestaň fňukat a vymlouvat se a makej. Zřejmě mᚠdobré bydlo. Přečti si řádně příspěvek Modroočky, jak jí tenkrát bylo. A co dělala.
Jsi zdravá baba v nejlepších letech. Tak se tak chovej.

#40 18. 7. 2011 22:30

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

mariposa napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Ale já jsem nemohla, nemohla, protože jsem pořád měla v hlavě kluky, že je nemůžu nechat jen tak. Mockrát se mi nechtělo ani probudit, když už jsem spala. Ale nemohla jsem se tomu poddat. To je ono, já jsem prostě neměla jinou možnost.

To Ti zcela věřím, našla jsi sílu díky dětem. Když někdo leží s prominutím rozežraný rakovinou, je mu
ta vůle k hovnu, a má třeba 10 dětí.
Prostě jsi dobrá, zvedla ses, protože to šlo. Mělo to východisko. Obdivuji. Gratuluji.

Zároveň to neznamená, že to musí jít každému, se stejnou motivací.
Já bych ještě ty síly naškrábala. Někdo ale třeba už ne.
Vzpomínám na svou kamarádku, co před 30.umřela na rakovinu dvěma malým dětem. A ta bojovala za všech sil, to mi věř. A bylo jí to k hovnu. Bez pardonu.

Ametyst, podle mě motivace buď JE anebo NENÍ. Já věřím tomu, že když člověk chce, tak taky může. Ale když prostě nechce a vymlouvá se na vnější okolnosti (např. práce), tak bojuje jen sám proti sobě.
Modroočka to napsala jasně, ona jinou variantu nebrala na vědomí. Zaměřila se na jeden směr a to zvládnout to a vstát.

Mari, a ty už pracuješ??

Není tady

#41 18. 7. 2011 22:30

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Modroočka napsal(a):

mariposa napsal(a):

Nepřijmout danou situaci? A jak chceš odporovat, když víš, že je to zbytečný? To je plýtvání energií, kterou můžeš využít na boj za něco, než proti něčemu. Pluješ proti proudu, tu sílu vody nepřekonᚠa dřeš se na místě, i když mᚠpocit, že aspoň nemusíš překonávat překážky, ale nikam se nepohneš. Je lepší vyplout po proudu, sice musíš hodně veslovat, překonávat ty překážky, sjíždět jezy, bojovat s vírem, ale pluješ dopředu a má to nějakej smysl a cíl. A můžeš někam doplout.

Modroočko, tohle je krásně napsaný. Ale já třeba právě tímto způsobem bojovala, stálo mě to obrovské množství energie. V noci se mi opakoval stejný sen, kdy ze všech sil běžím a běžím, ale stále stojím na místě, i přes ten běh se nikam nehýbu.

Není tady

#42 18. 7. 2011 22:30

Ametyst
♥♥♥♥♥--

majkafa napsal(a):

Ametyst napsal(a):

.

Samozřejmě že to není věkem. Já si stěžuji, že TEPRVE ve sgtředním věku UŽ jsem odvařená

Není tady

#43 18. 7. 2011 22:32

majkafa
Host

Ametyst napsal(a):

majkafa napsal(a):

Ametyst napsal(a):

.

Samozřejmě že to není věkem. Já si stěžuji, že TEPRVE ve sgtředním věku UŽ jsem odvařená

Ale h....ouby odvařená. Kecy v kleci stolt Odvařená jsi jenom tolik, kolik ty sama chceš být.

#44 18. 7. 2011 22:34

Revliba
♥♥♥♥♥♥-

mariposa napsal(a):

Modroočka napsal(a):

mariposa napsal(a):

Modroočko, tohle je krásně napsaný. Ale já třeba právě tímto způsobem bojovala, stálo mě to obrovské množství energie. V noci se mi opakoval stejný sen, kdy ze všech sil běžím a běžím, ale stále stojím na místě, i přes ten běh se nikam nehýbu.

Mari,... buď jsi grafomanka nebo si urychleně zajdi na psychiatrii...opravdu a upřímně to nemyslím ve zlém...držím ti palce par

Není tady

#45 18. 7. 2011 22:35

Ametyst
♥♥♥♥♥--

majkafa napsal(a):

Ametyst, hned v prvním příspěvku na babinetu jsi napsala slovo deprese. wink
Kurńa, babo jedna, přestaň fňukat a vymlouvat se a makej. Zřejmě mᚠdobré bydlo. Přečti si řádně příspěvek Modroočky, jak jí tenkrát bylo. A co dělala.
Jsi zdravá baba v nejlepších letech. Tak se tak chovej.

Hmm, dík.
Zdravá baba...
A proto mě vyhodili z práce a a proto jsem ve stacíku a nemocnici na psychiatrii, jinak jsem úplně zdrvá.
Já vím, do dolu se mnou. To už jsem taky slyšela.
Práce se nebojím, a manuální vůbec ne. Ale...co budu povídat.
Dík za vᚠčas.

Není tady

#46 18. 7. 2011 22:37

majkafa
Host

Ametyst, možná by neškodilo fakty nějakou dobu pobýt na té psychiatrii. stolt

#47 18. 7. 2011 22:44

Ametyst
♥♥♥♥♥--

majkafa napsal(a):

Ametyst, možná by neškodilo fakty nějakou dobu pobýt na té psychiatrii. stolt

Nevíš co mám za pobyt za sebou.
Ale ono to tady vypadá jako moje obhajoba.
A já se ptala na zvládání projevů únavy a zase se to zvrhlo  v to, žr stojím na pranýři. Moje únava vůbec nemusí být psyhická, třeba mmi bude stačit čisticí čaj nebo červená řepa.
Víš, když se ví o mé depresi, je snadné ne ni hodit i bolení hlavy i zvrtnutý kotník.

Když jsem chlastala, zase všechny mé zdravotní potíže byly údajně z chlastu, protože se to nabízelo, co s alkoholičkou, nač ji vyšetřovat, že. A ono to ejhle bylo něco zcela jiného a kvůli tomu sv ádění na chlast málem fatálně zanedbaného...

Není tady

#48 18. 7. 2011 22:53

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ametyst,
tělesné projevy většinou úzce souvisí s psychikou.
Je jedno, zda se tak vysílíš a vyždímeš třeba kopáním příkopu kolem domu a nebo to zvládneš pouze psychicky negativními myšlenkami.
Vždycky se to projeví na těle - a může to být pochopilně i jen nedostatek "něčeho".
V tom případě bys ala měla poslouchat ne naše kvákání, ale spíš svou vlastní intuici, nemyslíš?
Obvzláště, když jsi svým založením optimista, měla bys si důvěřovat, co?

Kdo jiný než ty by měl nejlépe vědět, co ti vlastě chybí?
A já myslím, že ty to moc dobře víš stolt

Víš to, ale nežiješ to.....

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#49 18. 7. 2011 23:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ametyst napsal(a):

Víš, můj základní "problém" je, že jsem ve svém oboru byla fakt dobrá. Zvykla jsem si na to být fakt dobrá, možná jsem byla příliš hrdá a pyšná, i když myslím, že právem.
Ale už tuhle práci dělat nemůžu a najednou nejsem nic. Všichni na mě zapomněli, moje bublina splaskla, jsou tu jiní dobří, a mladší, a po Ametyst neštěk pes.
Ametyst nechce dokazovat, co v ní je, vždy je to přece tak jasné.
Ve svém oboru už dělat nemohu a ve všem ostatním jsem začátečník.
Bude mi 40 a začínám od nuly. A síla není, motivace ne ní, chu žít není, a hlavně došly prachy.

A to ja zasa snívam o tom, že budem začiatočník, možno ešte v niekožkých oboroch (a mám už nad 40). Môj problém ksôr je, aby ma to uživilo... dumbom big_smile Takže ti v tomto rozumiem... ale riešenie je možno nejaký kompromis. asi tak - keď už začiatočníčka, tak v nejakom odbore, ktorý vynáša...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#50 18. 7. 2011 23:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ametyst napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Zní to divně co?
Ale je to tak.

Dá sa za života zmeni temperament... Ja som prešla od šastného, bezstarostného a dôverčivého optimizmu k absolútnemu, paralyzujúcemu a porazeneckému pesimizmu a spä... a bohvie, čo ma ešte čaká. wink Ešte to tu nezapichujem. Jeden človek, vežmi zvláštny (spomínam ho na inom vlákne), mi tvrdil, že vôža je nad všetkým, aj nad Osudom, aj nad Láskou... Nie som si tým istá, ale viem, že silná vôža, nie boj, ale vnútorné podvedomé presvedčenie, je mocný čarodej.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí