Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#401 4. 12. 2011 21:49

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Re: Jak bojovat s únavou?

Ahoj Ametyst, tak Tys zvítězila nad depresí? gratuluju, jsi ted dobrá, mě ta potvora naopak dostala. A když jsi přeprala depresi, tak si myslím, že s tou bulimií to taky dokážeš, páč jsi silná holka. Nedokážu si to představit, jaký to asi musí být boj, mě by toho jídla bylo líto, ale to je offtopic poznámka, páč to určitě není žádná sranda. A z toho boje asi holt pramení ta Tvá únava, to se nedá nic dělat. Tak Ti budu i nadále držet pěsti, měj se a drž se.

Out from the dark into the light !

Není tady

#402 4. 12. 2011 22:37

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Rosamunda napsal(a):

Ahoj Ametyst, tak Tys zvítězila nad depresí? gratuluju, jsi ted dobrá, mě ta potvora naopak dostala. A když jsi přeprala depresi, tak si myslím, že s tou bulimií to taky dokážeš, páč jsi silná holka. Nedokážu si to představit, jaký to asi musí být boj, mě by toho jídla bylo líto, ale to je offtopic poznámka, páč to určitě není žádná sranda. A z toho boje asi holt pramení ta Tvá únava, to se nedá nic dělat. Tak Ti budu i nadále držet pěsti, měj se a drž se.

U mě bulimie není žádná novinka, a deprese na ni přímo navazuje. Když to trvá nějakou dobu, tak přijde frustrace z nezdaru a , pocit méněcennosti, a hnusu ze sebe sama...a je to tam.
Z deprese jsem teď venku, sama se divím, akle jsem ráda. Jen se snažím pracovat na tom, aby to tam zas nespadlo, protože bulimie je k ní spolehlivou cestou...

A co že se stalo Tobě, že do toho padáš? Finance, asi, co?
Tys toho taky pobrala v životě dost, se vůbec nedivím, jak to s tebou zametlo, to bys musela být z kamene, abys to přežila bez problémů.

Jak bojuješ s depresí?

Víš, deprese nejde přeprat, v´ždy bude silnější, vždy bude mít navrch. Dobré je ji neodmítat, přijmout.

Tu únavu mámk čertví z čeho, řekla bych že nejím zrovna zdravě...tak asi proto.
Tobě držím pěsti, a Ti už konečně vysvitne slunko.

I hide my feeling behind a smile.

Není tady

#403 11. 3. 2012 15:28

Ametyst
♥♥♥♥♥--

To je zvláštní,
"Jak bojovat s únavou"...že si na tohle téma vždycky vzpomenu zrovna když s ní bojuji? Spíš když jí podléhám. A vždycky tu píšu ze své postele, jakož i zrovna nyní.

Tentokrát mám k únavě racionální důvod. Jsem přes pracovní  týden hodně vytížená. To mi hoví, cítím se tak užitečná.
Nicméně mě to vyhouplo do jakési spíše až hypománie, začala jsem se chovat neobvykle, hyperaktivně, hyperspolečensky, skoro jsem nespala a moc jsem toho nepotřebovala k jídlu.
Teď jsem zase žuchla dolů. Ono není dobré pohybovat se v extrémech, ale já to snad ani jinak neumím.

Několik týdnů jsem teď perfektně fungovala. V práci, doma, stíhala jsem vše, spravily se vztahy doma s mužem, byla jsem tak vzorná, že jsem na sebe byla pyšná.
Tolik práce mít, nááádhera!
Tak nepostradatelná být...nááádhera.
Cítila jsem, jak to dělá dobře na moje ego. Uspokojovalo mě to.
Jako zasloužený trest. Skutečně, tak jsem to vnímala. jako takové jakési:
"Tak teď to máš, dobře ti tak, užij si to, mᚠcos chtěla..."
Ale nebylo to štěstí, nebo euforie, bylo to nutkání, co mě tlačilo k činnosti.
Nicméně musela jsem někde tu energii mít, jinak by to nešlo, že jo.
Teď jsem pár dní zase dole.. Ne snad úplně v depresi, jen zas nohama na zemi.

Potřebuju já k životu opravdu takové extrémy? Asi jo. Ochutnat to pořádně, ze všech stran, užít si to. Jen ono to dost bolí. Zní to divně, ale ta intenzita fakt až bolí.

To nic, to jen píšu, že ani moc energie a velká aktivita není řešením, a může způsobovat podobnou bolest. Jak deprese, tak hypomanické stavy...

Upravil(a) Ametyst (11. 3. 2012 15:31)

Není tady

#404 11. 3. 2012 15:37

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Ale jinak mi vlastně nic nechybí. Nemám si nač stěžovat. Moje pocity vycházejí zásadně jen ze mě, ne z vnějšku. Já si rozhoduji o tom, co budu cítit.

Není tady

#405 11. 3. 2012 16:36

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Zdarec, drahokame smile Já to měla taky tak a protože zespoda z tý vlny se šplhá nahoru blbě, tak jsem to začla dělat obráceně - když na mě leze euforie, tak se mírním lol Prostě trochu oleje na ty rozbouřený vody.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#406 11. 3. 2012 16:57

Ing. Iva Veselá
Partner Babinet.cz

Holky, ono je do dost také změnou počasí ze zimy na teplo. Zajistěte si hlavně dostatek spánku a ve stravě hlavně dbejte na ovoce a zeleninu. Vím, že je to hodně omýlané, ale opravdu to funguje a nadopuje vás to energií. K tomu doporučuji hlídat si příjem hořčíku, vitaminu B a železa - nebo ještě nejlépe doplnit nějakým multivitamínem.

Není tady

#407 11. 3. 2012 17:32

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Hele, výživová poradkyně - já vím, že musíš být k tý výživě loajální, ale deprese tím FAKT nespasíš.....kdyby fungoval špenát, tak nikdo nebude ládovat ádéčka, přece dumbom

Není tady

#408 11. 3. 2012 17:56

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

lupina montana napsal(a):

Hele, výživová poradkyně - já vím, že musíš být k tý výživě loajální, ale deprese tím FAKT nespasíš.....kdyby fungoval špenát, tak nikdo nebude ládovat ádéčka, přece dumbom

loltummenupp

Není tady

#409 11. 3. 2012 17:58

majkafa
Host

Ametyst, tím, co prožíváš, je deprese typická. Euforie a pak propady.

#410 11. 3. 2012 19:54

Ametyst
♥♥♥♥♥--

majkafa napsal(a):

´Deprese je deprese, tedy propad. Ty stavy "nad normál" jsou spíše manické, nebo tedy hypomanické, to má pak ta "nemoc" zcela jiný rozměr. Doslova bipolární.
V té hypomanické fázi se necítím přímo euforicky, šastně, ani uvolněně. Je to jen pnutí druhým směrem. Nutkání dělat takové věci, co pro mě nejsou typické. Sice jsem společensky aktivní a hovorná, a akční...ale kolikrát v tom stavu řeknu nebo udělám něco jaksi "moc". Nejde to ovládnout. Už mě to štve, že jakoby "se mi něco děje".
Už bych konečně ráda byla pánem svých nálad a jejich pitomých excesů.
Už nevím, co to je, cítit se normálně. Nevím, jestli to ještě umím.
Patrně budu muset dožít do konce s touto nenormálností. Je to fuška...ale zas se člověk nenudí. To fakt mně nějak nehrozí. kapitulation

Není tady

#411 11. 3. 2012 21:02

venuše
♥♥♥♥♥♥-

Ametyst napsal(a):

Patrně budu muset dožít do konce s touto nenormálností. Je to fuška...ale zas se člověk nenudí. To fakt mně nějak nehrozí. kapitulation

To vypada na hranicni poruchu. Taky tim trpim, neumim zit normalne, jsem bud nahore nebo dole.
Je to hodne unavujici pro me i pro me okoli.....

Není tady

#412 11. 3. 2012 21:06

novavila
Zablokovaný

Ametyst napsal(a):

majkafa napsal(a):

´Deprese je deprese, tedy propad. Ty stavy "nad normál" jsou spíše manické, nebo tedy hypomanické, to má pak ta "nemoc" zcela jiný rozměr. Doslova bipolární.
V té hypomanické fázi se necítím přímo euforicky, šastně, ani uvolněně. Je to jen pnutí druhým směrem. Nutkání dělat takové věci, co pro mě nejsou typické. Sice jsem společensky aktivní a hovorná, a akční...ale kolikrát v tom stavu řeknu nebo udělám něco jaksi "moc". Nejde to ovládnout. Už mě to štve, že jakoby "se mi něco děje".

Mně to skutečně připadá jako bipolární i vzhledem k tý intenzitě .
Ale unavení jsme všichni ted zjara, já nemám ani manii ani depku a unavená jsem šíleně .
Pořád si slibuju, že změním jídelníček ,abych nabrala trochu síly.

Není tady

#413 11. 3. 2012 21:53

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Zdarec, drahokame smile Já to měla taky tak a protože zespoda z tý vlny se šplhá nahoru blbě, tak jsem to začla dělat obráceně - když na mě leze euforie, tak se mírním lol Prostě trochu oleje na ty rozbouřený vody.

Polodrahokam jsem. wink
Ale je mi to prd platné, i kdybych byla diamant. sad Furt se budu cítit stejně.
Tvým příměrům ne zcela rozumím. Olej do vody....to je v praxi co?
Já bohužel nemám euforii, je to jen nějaká nutnost být aktivní, ale š´TASTNÁ Z TOHO NEJSEM.
Nicménbě skutečnou mánii jsem nepoznala, a to tedy musí být jinej mazec-rozfofrovat prachy, chovat se sexuálně bezuzdně, na veřejnosti vulgárně, apod. To jsem ještě slabý odvar. Aspoň k něčemu mi je ta staženost, sucharství a stydlivost...možná mě to chrání. I tak je mé chování občas podivné.

Není tady

#414 11. 3. 2012 21:54

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Mam to taky tak,jsem strasne unavena,porad bych jen spala a boli me,uz cely tyden hlava,takze kazdy den spolknu valetol.Nic me nebavi, nemuzu se k nicemu prinutit.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#415 11. 3. 2012 21:58

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Venuše, jo HPO mám, to jo. To už proto, jak jsem se řezala, hned mi vetli tuhle dg. Extrémy, to je moje, jo. wink

Novavila,
jídlo jistě má nějaký vliv. Patrně jsem nikdy neměla příležitost ho docenit, když máím PPP. Jím to, co mi káže moje momentální potřeba. Někdy velmi zdravě, jindy jsem na sladkostech a pečivu, protože tělo to chce, dožaduje se dohnat deficit cukru, rychlé to živiny do mozku...kterému upírám právo na názor a potřeby.
Jinak samo o sobě by mě asi jídlo nespasilo, ne v tomhle stavu.
I když zrovna dnes večer je to už celkem O.K. Cítím se dobře.

Není tady

#416 11. 3. 2012 22:03

Ametyst
♥♥♥♥♥--

eremuruss napsal(a):

Mam to taky tak,jsem strasne unavena,porad bych jen spala a boli me,uz cely tyden hlava,takze kazdy den spolknu valetol.Nic me nebavi, nemuzu se k nicemu prinutit.

A neleze na Tebe něco? Nebo mᚠtyhle stavy pravidelně v tomto období?

Není tady

#417 11. 3. 2012 22:06

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst napsal(a):

eremuruss napsal(a):

A neleze na Tebe něco? Nebo mᚠtyhle stavy pravidelně v tomto období?

Obcas takove stavy jsem mela i drive.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#418 11. 3. 2012 22:07

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Eremuss,
a jak se vyléčily? Samy odešly?

Není tady

#419 11. 3. 2012 22:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ing. Iva Veselá napsal(a):

Holky, ono je do dost také změnou počasí ze zimy na teplo. Zajistěte si hlavně dostatek spánku a ve stravě hlavně dbejte na ovoce a zeleninu. Vím, že je to hodně omýlané, ale opravdu to funguje a nadopuje vás to energií. K tomu doporučuji hlídat si příjem hořčíku, vitaminu B a železa - nebo ještě nejlépe doplnit nějakým multivitamínem.

Tak to teď doplňuju a to ve formě piva. Po velice dlouhé době jsem na ně dostala chu, tak si ho dávám. A myslím, že hořčík a B + další minerály jsou tam zastoupeny hojně. Omlouvám se za offtopic, jelikož unavená v poslední době nejsem, takže k tématu vlastně nemám co říct.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#420 11. 3. 2012 23:15

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst napsal(a):

Polodrahokam jsem. wink
Ale je mi to prd platné, i kdybych byla diamant. sad Furt se budu cítit stejně.
Tvým příměrům ne zcela rozumím. Olej do vody....to je v praxi co?
Já bohužel nemám euforii, je to jen nějaká nutnost být aktivní, ale š´TASTNÁ Z TOHO NEJSEM.
Nicménbě skutečnou mánii jsem nepoznala, a to tedy musí být jinej mazec-rozfofrovat prachy, chovat se sexuálně bezuzdně, na veřejnosti vulgárně, apod. To jsem ještě slabý odvar. Aspoň k něčemu mi je ta staženost, sucharství a stydlivost...možná mě to chrání. I tak je mé chování občas podivné.

yikes ale dej pokoj......takhle jsem žádnýho depresanta neviděla vyvádět lol ani sebe. Spíš je to podobný tomu, jak jsi to popisovala - energie, která tě žene, jedno kam.
Když se to stane momentálně mně, tak se cítím povzneseně a euforicky - jeslti šastně, to jsem nezkoumala. Ovšem je to už čajíček proti tomu, co bývalo. I tak "leju olej na vodu" (když naleješ olej na rozvlněnou hladinu, zklidní se) nejen proto, že jsem ve stavu euforie schopná naslibovat leccos, ale hlavně proto, že člověk v tom výbuchu energie vyčerpá zásoby a oč víc je vyčerpá, o to více se propadne.
Musím se pochválit - už se mi to skoro nestává. Ale taky procházím homeoléčbou, tak to bude kombinací více věcí, asi. A ty se kurňa taky pochval - nebo aspoň nebraň druhým......prej POLO drahokam coollol Já to vím, co je ametyst!

Není tady

#421 11. 3. 2012 23:30

novavila
Zablokovaný

Ametyst napsal(a):

Venuše, jo HPO mám, to jo. To už proto, jak jsem se řezala, hned mi vetli tuhle dg. Extrémy, to je moje, jo. wink

Novavila,
jídlo jistě má nějaký vliv. Patrně jsem nikdy neměla příležitost ho docenit, když máím PPP. Jím to, co mi káže moje momentální potřeba. Někdy velmi zdravě, jindy jsem na sladkostech a pečivu, protože tělo to chce, dožaduje se dohnat deficit cukru, rychlé to živiny do mozku...kterému upírám právo na názor a potřeby.
Jinak samo o sobě by mě asi jídlo nespasilo, ne v tomhle stavu.
I když zrovna dnes večer je to už celkem O.K. Cítím se dobře.

Ano přesně tak, když ten stav není dobrý celkově , tak jídlo nic nespasí .
Když jsem měla psychozu dělala jsem všechno možný, kromě meditace a jogy a autogenu jedla kila B komplexu a zeleniny a ovoce atd......a stav byl horší a horší .
Tam už je potřeba vhodný lék a ten vyřešíš všechno , možná mᚠprostě špatnou medikaci , ty skutečně nejsi typickej depresák.

A moje tělo si taky řekne, když jdu Václavskou pasáží, že potřebuje 20 dkg pomerančové kůry v hořké čokoládě za 70 kč , ale to ještě neznamená, že mu to prospěje .smile
To může být jen naučená závislost na sladkostech, která ti tu unavu prohlubuje a mně taky .

Není tady

#422 12. 3. 2012 7:15

Ametyst
♥♥♥♥♥--

ale dej pokoj......takhle jsem žádnýho depresanta neviděla vyvádět lol ani sebe.

To jsem popisovala mánii, ne depresi.
Ale nemusím mít všechno, že.
smile

Není tady

#423 12. 3. 2012 7:20

Ametyst
♥♥♥♥♥--

novavila napsal(a):

Ano přesně tak, když ten stav není dobrý celkově , tak jídlo nic nespasí .
Když jsem měla psychozu dělala jsem všechno možný, kromě meditace a jogy a autogenu jedla kila B komplexu a zeleniny a ovoce atd......a stav byl horší a horší .
Tam už je potřeba vhodný lék a ten vyřešíš všechno , možná mᚠprostě špatnou medikaci , ty skutečně nejsi typickej depresák.

A moje tělo si taky řekne, když jdu Václavskou pasáží, že potřebuje 20 dkg pomerančové kůry v hořké čokoládě za 70 kč , ale to ještě neznamená, že mu to prospěje .smile
To může být jen naučená závislost na sladkostech, která ti tu unavu prohlubuje a mně taky .

Můj vztah k jídlu je pokřivenej, ale když tělu odpírám živiny a energii, pochopitelně se pak snaží ho dostat zpět co nejrychleji, a i ne moc zdravě, což v tu chvíli není prioritní. V tu chvíli mu jde o to doplnit deficit.
První co trpí při nedostatku sacharidů, je mozek. Nejcitlivější orgán. Tak vyšle signál:
!Žer zákusky!,
a já papám, no. wink
Já myslím, že nemám špatnou medikaci, jen deprese se někdy do mánie prostě zkoupne, ale je fakt, že na AD je to nebezpečí větší. A u extrémistů (hraničářů) obzvl᚝.godlike

Upravil(a) Ametyst (12. 3. 2012 12:50)

Není tady

#424 12. 3. 2012 17:20

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

na tohle si stěžuje 90% lidí v mém okolí. mám to podobně, ale sebe nezahrnuju do normálu.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#425 12. 3. 2012 20:12

Ametyst
♥♥♥♥♥--

PPavlaa napsal(a):

eremuruss napsal(a):

na tohle si stěžuje 90% lidí v mém okolí. mám to podobně, ale sebe nezahrnuju do normálu.

To je divné, že jo, tolik unavených lidí.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí