Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#376 26. 8. 2011 13:28

majkafa
Host

Re: Jak bojovat s únavou?

lupina montana napsal(a):

Ametyst, prosímtě: aby sis nevysvětlal jako kritiku i mně - domnívám se, že bys naopak měla víc myslet na sebe, svoje potřeby a pocity, na svoje zdraví a na to, co SE ti chce.
A snažit se naopak zbavit toho biče v hlavě. storstark

Přesně tak jsem to taky myslela. Už jsem raději nechtěla nic psát, když mé psaní Ametyst brala jako kritiku.

 

#377 26. 8. 2011 13:54

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

lupina montana napsal(a):

Mně připadlo, že tobě se aktivuje na uknutí - což možná myslela Majka tím, žes "odešla příliš brzy".
Jestliže ti totiž stačí takovejhle malej podnět k tomu, aby ses zase cítila jako lenoch a flákač....?

Ano, přesně tak jsem to cítila. Jako kritiku.

Ani te´d si neumím představit jak jinak to mohla myslet, když ve svém příspěvku dvakrát použila "zase" nebo "opět", jako kdyby to bylo u mě tak typické a samozřejmé, že nic nedokončím, přesně tak to na mě působilo.

Kdyby chtěla, mohla mi to vysvětlit, ale asi to nestojí za to. třeba bych zas slašela jen kritiku...


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#378 26. 8. 2011 13:57

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

lupina montana napsal(a):

Ametyst, prosímtě: aby sis nevysvětlal jako kritiku i mně - domnívám se, že bys naopak měla víc myslet na sebe, svoje potřeby a pocity, na svoje zdraví a na to, co SE ti chce.
A snažit se naopak zbavit toho biče v hlavě. storstark

Tohle jako kritiku necítím. Prostě to není ani tak o použitých slovech, jako o tom, co z toho příspěvku cítím.

Přitom mám Majkafu docela ráda, jen z ní tu kritiku prostě cítím, od Tebe ne, tak to prostě mám.
Možná jsem na to přecitlivělá, ale kritika není nic tak strašného.
Může stimulovat.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#379 26. 8. 2011 14:09

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

Já mám naopak pocit, že jsem pro sebe udělala úplné maximum. V mé situaci až přepych.

Naprostý souhlas s Lupinou.stolt
A Ametyst, ty jsi jediná, která pro sebe může udělat maximum. Po sobě jediné to můžeš, neřku-li musíš, chtít. 
Nedělej pro sebe míň! Příjde-li ti to jako přepych, znamená to, že jsi stvořena pro přepych. U tebe je prostě takovýto luxus poznaná nutnost. big_smile
No božíčku, každý jsme nějaký! Tys přepyšnice. big_smile


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#380 26. 8. 2011 19:14

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

Ó, jak luxusní , přepychové, cítit se tak vzácná a hodná takovéhle akce...



Jasně že si zasloužím vše, co jsem pro sebe udělala, proto jsem to taky udělala.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#381 28. 8. 2011 14:52

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst,
tak co, jak je?
se mi zdᚠtak nějak jo a pak zas ne.
Tak je ti dobře nebo ne?

Nebudu Ti říkat co mᚠdělat nebo si myslet, mám dojem, že to stejně víš.
Zajímá mě, jak se to daří, a jak se daří Tvé duši.

Zlepšila ses od toho pobytu? Je něco jinak? Víš jak si to udržet?

Není tady

 

#382 10. 9. 2011 18:00

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

Jo, po tom pobytu jsem byla docela dobrá.
Jak se mi daří? Já nevím, nemůžu se vzpamatovat, všchno přišlo tak náhle, to s tou prací, nic jsem nestihle zařídit, musela jsem nastoupit hned.
Teď jsem ve stavu, kdy nedovedu objektivně posoudit svůj stav.
Jen vnímám hlavu jako střep a neustálou touhu spát spát spát...


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#383 15. 9. 2011 8:36

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

Mám ale teď období, kdy není energie. K něčemu se dokopu, ale je to vyykoupeno velkou únavou, denním spánkem málem  vestoje.

To je spis na odbornika z oblasti mediciny, ale laicky : Uvar si silny cerny caj ! wink ... a pak si jdi zabehat, tak to delavam ja.


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#384 15. 9. 2011 11:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak bojovat s únavou?

Tak tady přemítám, Morfe, jestli mᚠtak morbidní a zvrácenej smysl pro "humor", nebo jestli jsi nic nečetl?
Nebo jestli jsi jednoduše zabedněnej až po nos?
A moc nevím, kterou variantu si vybrat, abys z toho vyšel nějak se ctí hmm

Když zvažuju tvoje excelování v diskuzi o sebevrazích, tak asi připadá v úvahu možnost c) ...


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#385 15. 9. 2011 11:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak bojovat s únavou?

abys z toho vyšel nějak se ctí
Proč? http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#386 15. 9. 2011 11:16

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak bojovat s únavou?

Hm....nojo vlastně, proč? lol
Nevím, Helčo. Nějak mám potřebu, aby z toho každej vyšel se ctí - dokavad tomu sám všema silama nezabrání cool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#387 15. 9. 2011 17:11

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak bojovat s únavou?

lupina montana napsal(a):

Tak tady přemítám, Morfe, jestli mᚠtak morbidní a zvrácenej smysl pro "humor", nebo jestli jsi nic nečetl?
Nebo jestli jsi jednoduše zabedněnej až po nos?
A moc nevím, kterou variantu si vybrat, abys z toho vyšel nějak se ctí hmm

Když zvažuju tvoje excelování v diskuzi o sebevrazích, tak asi připadá v úvahu možnost c) ...

Morf radi z pozice zdravého. neví, kdo je Ametyst.
Tak to těžko může napsat něco jiného.
Že blbá nálada není deprese, to neví většina licí.

Mmch. jeho příspěvky k sebevraždě? To mi nějak tady uniklo, to bylo asi v době, kdy jsem to zrovna nebyla...

Není tady

 

#388 15. 9. 2011 19:17

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak bojovat s únavou?

Proto byla jedna z variant, že to nečetl, Dam.
Nicméně, jeho postoj k lidem, kteří zvolí sebevraždu je natolik podobný tomuto tady, že se obávám, že tím to nebylo hmm
Jo - to bylataková mezidiskuze myslímže na PSychině na chatu - ale sotva to ž bude dohledatelný.
Co mi to hergot dělá?? Když přepíšu písmeno, jiný se mi rovnou smaže grater


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#389 16. 10. 2011 16:36

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

Tak si to tady pročítám, jelikož jsem zrovna zase v posteli.
A musím říct, že jak to po sobě čtu, některé příspěvky, tak se i docela stydím. sad
Stydím se za to, co tady předvádím.

Jak malá uvzatá holka, co křičí ne ne ne. A přitom ví, že jedno ANO by mohlo docela změnit její život.

Mám z toho tady dojem, jako bych si ty své problémy hýčkala a nechtěla se jich pustit. Jako kdybych je k životu potřebovala.

Koukejte, já má problém!
Když nemůžu být středem pozornosti ve své profesi, budu aspoň vynikat "neřešitelností" svých psychických obtíží!
A jako malé děcko toužící po pozornosti rodičů tu na sebe strhávám pozornost vypisováním svých obtíží.

Je děsivé to takhle po sobě číst a vidět to.  usch


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#390 16. 10. 2011 16:50

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

Jak malá uvzatá holka, co křičí ne ne ne. A přitom ví, že jedno ANO by mohlo docela změnit její život.

Když nemůžu být středem pozornosti ve své profesi, budu aspoň vynikat " ne řešitelností" svých psychických obtíží!

Zajimave poohlednuti. big_smile


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#391 16. 10. 2011 19:15

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

Tak si to tady pročítám, jelikož jsem zrovna zase v posteli.
A musím říct, že jak to po sobě čtu, některé příspěvky, tak se i docela stydím. sad
Stydím se za to, co tady předvádím.

Jak malá uvzatá holka, co křičí ne ne ne. A přitom ví, že jedno ANO by mohlo docela změnit její život.

Mám z toho tady dojem, jako bych si ty své problémy hýčkala a nechtěla se jich pustit. Jako kdybych je k životu potřebovala.

Koukejte, já má problém!
Když nemůžu být středem pozornosti ve své profesi, budu aspoň vynikat "neřešitelností" svých psychických obtíží!

A jako malé děcko toužící po pozornosti rodičů tu na sebe strhávám pozornost vypisováním svých obtíží.

Je děsivé to takhle po sobě číst a vidět to.  usch

Ty jo Ametyst...jsi mě dostala...jestli to myslíš vážně,jsi hvězda,úžasná,šikovná baba...ty to nakonec dáš!!tummenupptummenupptummenupp

Není tady

 

#392 16. 10. 2011 19:57

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst, tak se mi zdá, že začínᚠmít na svoji situaci docela správný náhled tummenupp a získat správný náhled na své problémy je první krůček ne-li k úzdravě, tak alespoň k citelné úlevě stolt

Je vidět, že jsi se na svůj problém podívala úplně z jiného pohledu a podle mě jsi některé podstatné věci už "uchopila". Fajn ... jak s nimi hodlᚠpracovat dál?!?


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#393 16. 10. 2011 20:10

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

O, díky za uznání.
Mně to tak skvělé nepřijde, páč fakt se není čím chlubit.

Tohle vlákno jsem pročítala hlavně z toho důvodu, že jsem znovu začala padat do únavy.
Ne že bych byla vyléčena, ale náhled na to snad mám.
Vím teď docela přesně, že tahle únava je opravdu vracející se deprese,  a (možná zbaběle) si jdu zítra pro AD, dokud mám sil. Chci být fit.
Za to skuhrání se opravdu stydím. Ale možná není od věci, že to tu takhle zůstalo viset, jako připomínka toho, jak se chovám. A že si můžu uvědomit, že se tak chovat už nechci.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#394 16. 10. 2011 21:47

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst, pro AD si jdi, v tom nevidím nic zbabělého. Zbabělost by naopak byla, kdyby sis pro žádné léky nešla smile A že skuhráš?!? Ametyst, Ty vůbec neskuhráš, Ty jsi ještě v pohodě ... sem chodí skuhrat přebornice, které jsou na rozdíl od Tebe opravdu na dumbom


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#395 19. 10. 2011 8:31

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

Kiara napsal(a):

Ametyst, pro AD si jdi, v tom nevidím nic zbabělého. Zbabělost by naopak byla, kdyby sis pro žádné léky nešla smile A že skuhráš?!? Ametyst, Ty vůbec neskuhráš, Ty jsi ještě v pohodě ... sem chodí skuhrat přebornice, které jsou na rozdíl od Tebe opravdu na dumbom

Ale jo, skuhrám. Když si to čtu zpátky.
pořád mám potřebu o tom mluvit, ani jsem nevěděla kolik vláken jsem tu založila a je to furt o tom samém.rodna

Baštím prášky, únava se trochu zhoršila, snad je to jen přechodné.
Ale docela to jde, chodím do práce (kde mě to baví), o což mi šlo. Nechci zase skončit v nemocnici.
Zatím vnímám jen ty nežádoucí účinky, ale to je zezačátku normál. Navíc se mi podařilo s terapeutem najít termín, tak jsem ráda, určitě to tentokrát zvládnem. Dík za podporu.tummenupp


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#396 19. 10. 2011 10:45

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Jak bojovat s únavou?

Nemůže to být také počasím, ta únava? Zjistila jsem nedávno, že mnou počasí cloumá víc, než je mi milo.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#397 19. 10. 2011 11:00

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

O, díky za uznání.
Mně to tak skvělé nepřijde, páč fakt se není čím chlubit.

Nojo, no.......tak když není, tak není, co se dá dělat visslacool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#398 19. 10. 2011 11:23

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst napsal(a):

O, díky za uznání.
Mně to tak skvělé nepřijde, páč fakt se není čím chlubit.

Za to skuhrání se opravdu stydím. Ale možná není od věci, že to tu takhle zůstalo viset, jako připomínka toho, jak se chovám. A že si můžu uvědomit, že se tak chovat už nechci.

Není to vysilující, to nechlubení se a stydění? big_smile


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#399 20. 10. 2011 19:01

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak bojovat s únavou?

No, myslím, že sypat si popel na hlavu není nutné. každej jsme nějakej. Já už tady tako po sobě četla věci, které bych podruhé nenapsala. Člověk se vyvíjí, a to je fajn.

Není tady

 

#400 3. 12. 2011 12:46

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

Nebudu zakládat další téma, tak chci jen připsat, že únava je tu chvíli, několik dnů, kdy usínám brzy večer, ani s mužem se nepotkám. Ten už se trochu durdí, co to je za život , když mu žena furt spí. No jo, ale já zase jsem docela ranní ptáče, takže nemůžu všechno vždy a všude...ještě že už máme velké děti. teď bych si s miminem poradila jen hodně těžko.

Jsou ale dny, které jsopu aktivní, a někdy se prostě snažím zůstat vzhůru za každou cenu, kvůli muži, potřebujem si taky někdy popovídat. Dokonce jsem s ním začala jezdit o víkendu na hory, protože on vždy jezdil sám (děti nechtějí) a takhle to je jediný způsob, jak s ním být a mluvit.
¨
Napadlo mě, že tohle jsou všechno ale kroky jen z mé strany (přemáhání únavy, ježdění na hory kvůli němu...)ale zase kdybych to nechtěla, tak to asi nedělám, že jo. Asi je ten dův od pro mě dostatečnou motivací.

Taky mám o něj docela strach (je přepracovaný, max. vytížený, hubne...- a peněz stejně furt nějak není), bojím se, aby z toho neonemocněl. Přece jen už mu bude padesát a  jeho otec zemřel na selhání srdce když byl ještě manžel malý kluk.

Prášky jsem nedávno už vysadila. Deprese vypadá že je stále fuč, což je prima.
Co se ale vrátilov plné síle, to je bulimie, a to prostě musím vyřešit jinak, než prášky. Pilule dobrý, jenže nezmění můj vztah k jídlu a svému tělu. Takže bojuju.
Bojuju na záchodě, denně, několikrát, a bojuji v kuchyni nebo jinde kde je přístup k jídlu, a to velmi.

Připadá mi, že bulimie se vyléčit snad nedá. Můžu abstinovat od chlastu, od drogy, od cigarety.
To všechno už nikdy nemusím vzít do huby.

Ale bez jídla se žít nedá, a jíst jen tak akorát, to už prostě neumím, nedokážu.


Uff, práce je to. Ale vidím to zatím docela realisticky a pozitivně. Spíš se smiřuji s doživotním bojem.
terapeut mi odchází do důchodu a já už se k jiníému stěhovat nechci. V zásadě vím co mám dělat. Jen tělo mi někdy ukazuje jak moc to dělat nechce.

Dnes si po obědě taky plánuji zdřímnout, až rodina poobědvá, odpoledne mě čeká seminárka do školy, na niž se netěším, ani nevím proč, přitom je to téma, co mě baví a zajímá, jen se mi do toho nechce.

Ach ta lenost.
Asi to znáte.

nechci si moc stěžovat, vlastně nemám na co.
na Bulimi se skoro neumírá (když neberu v úvahu následnopu depresi a suicidu...což tedy zatím rozhodně nehrozí), tak si nenám ani na co stěžovat.
jen se chci trochu nakopnout a překonat lenost, proto to tu zas cvakám, jinak sem moc nechodím...


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů