Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#326 2. 8. 2011 12:47

majkafa
Host

Re: Jak bojovat s únavou?

Damila napsal(a):

A myslíš, že Ametyst ví, co to je? Co si neumí odpustit?

Neptala ses mě, ale já si myslím, že Ametyst to ví podle jejího psaní tady. A snaží se to pohřbít, ututlat,zamést pod koberec,... hlavně sama před sebou. Ale stejně to na ní vždy někde vykoukne, dokud si to nepořeší.
A nemusí to být ani nic kolosálního, jen jí se to tak může jevit z nějakých důvodů.

 

#327 2. 8. 2011 12:55

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Jak bojovat s únavou?

Damila napsal(a):

Pokud je na pokraji zhroucení, pak ji můžou dát prvních pár týdnů aspoň metabolicky dohromady.
Zjevně to potřebuje, jestli píše, že má 40 kg, a jsem asi nějak přecitlivělá, protože se mě docela (za Ametyst) dotkly komenty některých právě na to, že to sem píše, že je to trapné, apod.

Možná se mě to dotýká tolik proto, že jsem kdysi s AMe byla hodně ve spojení, když přestala pít a zrovna přišla sem na Babinet.

....a já vidím v ní sama sebe, jak se v tom plácá, páč jsem nedávno měla podobné období.
Já si to píšu vlastně i pro sebe, protože to v mnohém platí i pro mě.

Takze takhle se veci maji Damilo.

Ty v ni vidis sebe aha a proto se Te dotykaji prispevky urcene ji.
Dokonce je nechces -odmitas prijmout takove jake jsou. A dokonce se Te dotykaji.

Alespon mas nad cim premyslet a nepasovat se hned do role dotcene. To je program na pytel ,ver ci never. stolt

Jestlize Ametyst bude premyslet jako Ty a hrat si na dotcenou,pak si tuhle cestu zvolila ona.
Ma vsak jine moznosti a zalezi jen na ni.

Nepritel se vzdycky skryva uvnitr. Venku zadny neni. smile


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#328 2. 8. 2011 13:04

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak bojovat s únavou?

Arcanum, ano, jsem si vědoma toho, že to co píšu, je více o mně než o ní. Tak to máme všicho. Nikdo se na druhého nemůže podívat jinak, než přes sebe.
A někdy to zarezonuje víc, někdy méně.
Podle toho, jak moc se to týká i nás samotných.

Ametyst bych nerada něco vnucovala, zvl᚝ když se tu teď nemůže bránit. Tak to asi nechám na ní. Co je o ní.

To co jsem psala, to jsem si spíše chtěla něco ujasnit o sobě. Možná sobecké...na jejím vlákně, že jo.

Není tady

 

#329 2. 8. 2011 13:09

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Jak bojovat s únavou?

Damila napsal(a):

Bramborka napsal(a):

Damila napsal(a):

...nemůže si odpustit...nemůže si odpustit...

Tohle mi vrtá hlavou.

Co člověk musí provést takového, že si nemůže odpustit?

Cokoli ......nevěra, zabití, zranění, nesplnění očekávání, nedostudování školy, potrat, cokoli .... A máme to v sobě mnohé.

Takže si myslíš, že Ametyst něco udělala , doopravdy udělala (protože to co jsi jmenovala jsou realistické věci, ne jen představy o ní samé, ale něco co se skutečně stalo), a to si nemůže odpustit. Tedy že Její problém fyzicky existuje jako ta bolavá noha a nejde dělat že to není nebylo nebude...?
Tak,

A myslíš, že Ametyst ví, co to je? Co si neumí odpustit?

Já si nemyslím, já mám pocit smile.
Mám pocit, že něco je, něco se stalo. Myslím, že Ametyst ví, co to je, nebo si to aspoň myslí.
Krom toho má určitě spoustu dalšího big_smile. Zdá se mi, že je ale naprosto nutné na to kouknout a oddělit se od toho. Prostě kouknout Medůze (je-li to Medůza) do ksichtu.  Udělat Perseova opatření (já si myslím, že už je Ametyst dělala a udělala, nejspíš s tím svým dobře vypadajícím psychoterapeutem) a kouknout. A distancovat se. A možná to i předložit , třeba potřebuje vědět, zda se někdo zhrozí, přehlédne, nevšimne si, zakopne o to ....Ale pořád není sto se podívat ..... aby se od toho oddělila, třeba je to strašné, třeba je to jenom červíček. Třeba zjistí, že to vůbec není ono, i když je to strašné, že jde vlastně o něco úplně jiného.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#330 2. 8. 2011 13:12

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Jak bojovat s únavou?

Damila napsal(a):

Ametyst bych nerada něco vnucovala,.....

Uz se stalo. Z meho pohledu je prave tohle a prave od Tebe a prave pro ni podsunuti. Je to jako hnisava podpora z Tve strany. Amen.


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#331 2. 8. 2011 13:23

Blossom
Host

Re: Jak bojovat s únavou?

Damila napsal(a):

Arcanum, ano, jsem si vědoma toho, že to co píšu, je více o mně než o ní. Tak to máme všicho. Nikdo se na druhého nemůže podívat jinak, než přes sebe.
A někdy to zarezonuje víc, někdy méně.
Podle toho, jak moc se to týká i nás samotných.

Ametyst bych nerada něco vnucovala, zvl᚝ když se tu teď nemůže bránit. Tak to asi nechám na ní. Co je o ní.

To co jsem psala, to jsem si spíše chtěla něco ujasnit o sobě. Možná sobecké...na jejím vlákně, že jo.

Myslím si, že nikomu nic Damilo nevnucuješ.
A že ani není špatně, když tu píšeš své pocity, které jsou podobné Ametystiným.

Naopak - myslím si, že pokud sem píšou své pojetí lidi, co něco podobného zažili nebo prožívají, tak jednak  pro Ametyst může být pozitivní to sdílení problému s někým, kdo ví o čem je řeč, a jednak si Ametyst může nějaké poučení nebo inspiraci vzít z příběhu Tvého (a naopak Ty z jejího).

Aspoň já osobně tady na Babinetu čtu především prožité příběhy a zkušenosti lidí, kteří mě něčím oslovují, zajímají. Teorii si můžu nastudovat z odborných knížek.
Osobní zkušenosti jsou tady na Babinetu pro mě tisíckrát přínosnější, než nějaké nekonečné teoretizování.

Takže - nedej se Damilo odradit a piš sem dál.
Podle mě - nikomu nic nevnucuješ a Tvé příspěvky naopak mohou , myslím si, Ametyst pomoci. pussa

 

#332 2. 8. 2011 13:29

majkafa
Host

Re: Jak bojovat s únavou?

Damilo, vnímám to stejně jako Blossom. To ti jen někdo chce zřejmě implementovat své manipulování, protože mu ho zrcadlíš. stolt

 

#333 2. 8. 2011 13:50

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Jak bojovat s únavou?

Blossom napsal(a):

Naopak - myslím si, že pokud sem píšou své pojetí lidi, co něco podobného zažili nebo prožívají, tak jednak  pro Ametyst může být pozitivní to sdílení problému s někým, kdo ví o čem je řeč, a jednak si Ametyst může nějaké poučení nebo inspiraci vzít z příběhu Tvého (a naopak Ty z jejího).

Tam je bohužel spousta možností k misinterpretacím a chybám. smile Ty si třeba teď myslíš, že Damilin příběh je podobný Ametystinému. Myslíš si to třeba, protože Damila napsala, že si to myslí (a krom toho problesklo slůvko alkohol, tak moc spojující mnohé z nás). Jenomže holinky jako hodinky, oboje se natahují, a tak to je ... Takže Ametyst bude vědět přesný čas po kolena v bahně, zatímco Damila se bude divit, proč jí, ač je v tak nádherných holinách, ujel vlak. Ono je skutečně důležité, aby si člověk přiznal, že je naprosto JEDINEČNÝ, aniž by to bral jako klad, a že nikomu kolem sebe ve skutečnosti pořádně nerozumí. A tak se vnímal. A věděl, že ostatní ho nejspíš ani tak nevnímají, ani to nevědí. Tys tady teď napsala hodně o sobě Damilo a možnás ani nechtěla. Může to být fajn pro tebe a jenom pro tebe smile.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#334 2. 8. 2011 14:06

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Jak bojovat s únavou?

majkafa napsal(a):

Damilo, vnímám to stejně jako Blossom. To ti jen někdo chce zřejmě implementovat své manipulování, protože mu ho zrcadlíš. stolt

Tohle je manipulace kterou majkafa prirazuje jinym. big_smile

Sama jsi rekla Damilo (vyslo to z Tebe) ,ze nechces Ametyst nic vnucovat.


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#335 2. 8. 2011 14:28

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak bojovat s únavou?

[b]Udělat Perseova opatření (já si myslím, že už je Ametyst dělala a udělala, nejspíš s tím svým dobře vypadajícím psychoterapeutem) a kouknout. [/b]


Tak teď jsem na chvíli zapochybovala o tom, co vlastně myslíš, že spolu dělají a udělají... když píšeš o tom, že její psychoterapeut dobře vypadá...
No ale Ty asi myslíš jako profesně, že dobře vypadá, jako dobrý odborník, což? wink
Omlouvám se za dvojsmysl, který mě u toho napadl, ale fakt mi to tak vyznělo.

Jasně, nechala bych to na nich, tedy hlavně Ametyst, a si z toho vezme co potřebuje.
Co ji osloví a co ne, z toho co tu každý o sobě písnem.
.

Není tady

 

#336 2. 8. 2011 14:39

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Jak bojovat s únavou?

Ano, napsala jsem to neobratně.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#337 2. 8. 2011 15:04

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Jak bojovat s únavou?

Blossom napsal(a):

Myslím si, že nikomu nic Damilo nevnucuješ.
A že ani není špatně, když tu píšeš své pocity, které jsou podobné Ametystiným.

Velice viditelny tady je,ze skutecne nevis ktera bije. stolt a mluvi z Tebe nevedomost. smile


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#338 2. 8. 2011 16:48

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak bojovat s únavou?

Bramborka napsal(a):

Ano, napsala jsem to neobratně.

Ne, náhodou mi to přišlo roztomilé.

Můj muž nemůže třeba doteď pochopit, proč terapeuti s klientkami nemůžou mít během terapie jiný, než terapeutický vztah.
Myslím, že je dobře, že není můj muž terapeut. big_smile

Není tady

 

#339 2. 8. 2011 16:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak bojovat s únavou?

Bramborka napsal(a):

Ano, napsala jsem to neobratně.

big_smile Škoda, ja som si predstavila takého nejakého Richarda Gerea (tuším hral psychoanalytika v nejakom filme) rodna a prišli na mňa hriešne myšlienky.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#340 2. 8. 2011 19:15

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak bojovat s únavou?

Selima napsal(a):

Bramborka napsal(a):

Ano, napsala jsem to neobratně.

big_smile Škoda, ja som si predstavila takého nejakého Richarda Gerea (tuším hral psychoanalytika v nejakom filme) rodna a prišli na mňa hriešne myšlienky.

Šak co, představy a přání jsou povoleny i v terapii. smile

Ale ten film by mě vážně moc zajímal!wink
Nevzpomeneš název?

Není tady

 

#341 2. 8. 2011 19:26

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Jak bojovat s únavou?

Mrazivá vášeň?

Damila napsal(a):

Selima napsal(a):

Bramborka napsal(a):

Ano, napsala jsem to neobratně.

big_smile Škoda, ja som si predstavila takého nejakého Richarda Gerea (tuším hral psychoanalytika v nejakom filme) rodna a prišli na mňa hriešne myšlienky.

Šak co, představy a přání jsou povoleny i v terapii. smile

Ale ten film by mě vážně moc zajímal!wink
Nevzpomeneš název?

Není tady

 

#342 2. 8. 2011 19:46

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak bojovat s únavou?

Děkujůůů, stahujůůů. wink

Si aspoň trochu dnes zvednu náladu, doufám, že to je milostný příběh a končí dobře, páč mám dnes fakt ubrečený den. sad

Není tady

 

#343 3. 8. 2011 0:19

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak bojovat s únavou?

Bramborka napsal(a):

Takže Ametyst bude vědět přesný čas po kolena v bahně.......

lollollol já tě prostě miluju! lol
Něco tak absurdního mě naprosto nadchlo. Absurdího a dokonale přesnýho smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#344 3. 8. 2011 0:53

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak bojovat s únavou?

lea64 napsal(a):

Mrazivá vášeň?

Damila napsal(a):

Selima napsal(a):


big_smile Škoda, ja som si predstavila takého nejakého Richarda Gerea (tuším hral psychoanalytika v nejakom filme) rodna a prišli na mňa hriešne myšlienky.

Šak co, představy a přání jsou povoleny i v terapii. smile

Ale ten film by mě vážně moc zajímal!wink
Nevzpomeneš název?

Dokoukala jsem na ten film.
No, drama docela. A já čekala něco uklidňujícího.
Nějakou červenou knihovnu...
sjuk

Není tady

 

#345 8. 8. 2011 14:24

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Jak bojovat s únavou?

Zdravím.
Píšu jen krátce, z ozdravného pobytu.
Půjčila jsem si tu noas s internetem od spolubydlící.
Snažím se bojovat, jsem tu daleko od domova, ale je to hodně náročné.

Nemám žádný fyzický nález, který by mě opravňoval k tomu, abych byla i nadále hospitalizovaná na interně v nemocnici.
Jeden můj příbuzný (bratranec) je lékař, i když v jiné specializaci, dojednal mi tady ozdravný pobyt. je to něco jako lázně, jsou tu psychiatrické případy, terapeutický program, procházky, cvičení, relaxace.
Ale je to hodně pro mě náročné.
Já bych si představovala jen ležet. To jsem mohla, první týden v nemocnici. O klidu jsem si ale mohla nechat jen zdát.
Dokud mi nohy trochu chodí, tak oni mě tu už ležet nenechají.neutral

Terapie je tu trochu jiná, než jsem zvyklá, ale člověk má vyzkoušet vše, že jo.
Nečetla jsem to vlákno od mé min. návštěvy celé, až bude víc času a síly, přečtu  a odpovím někomu, co se mě ptal.

Píšu, protože tu kdosi chtěl a dám vědět. smile
Mějte se tu hezky.

Upravil(a) Ametyst (8. 8. 2011 14:25)


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#346 8. 8. 2011 14:34

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst - posílám pussapussapussapussapussa


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#347 8. 8. 2011 16:31

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst, díky, díky, díky ! hjartahjartahjarta

Není tady

 

#348 8. 8. 2011 16:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak bojovat s únavou?

Drž sa, kočka. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#349 8. 8. 2011 16:48

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Jak bojovat s únavou?

A se ti daří! A jestli to jde, nepůjčůj si noas s připojením, ani si nenech opatřit pro sebe .......
Nepřipojeným chodívají věci snáz - mohou se soustředit na to, o co jde! wink


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#350 8. 8. 2011 16:52

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak bojovat s únavou?

Ráda Tě čtu. smile
Snad se am zvetíš. Až bude líp, ráda bych pak vyslechla, jak to tam funguje, kde jsi.
Přeji moc, a Ti to pomůže.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů