Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 18. 7. 2011 19:19

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Jak bojovat s únavou?

Jsem docela akční člověk.
Mám ale teď období, kdy není energie. K něčemu se dokopu, ale je to vyykoupeno velkou únavou, denním spánkem málem  vestoje.

Jím dost a kvalitně.
Taky beru vitamíny a minerály.
Nemám žádnou nemoc, co by únavu způsobovala (když nepočítám depresi, na kterou se léčím ale dost let a a tam únava nebyla taková nikdy).

Trochu se setkávám s nepochopením okolí, už nestíhám jako zamlada, a pořád bych spala. Mám trochu nižší tlak, ale nic neslučitelného se životem. Jinak vše v pořádku. Nevím co se to děje.

Jak si s tím poradit?

I hide my feeling behind a smile.

Není tady

#2 18. 7. 2011 19:22

majkafa
Host

Re: Jak bojovat s únavou?

Ametyst, proč ty stále bojuješ? Proč boj? Nešlo by to mírumilovněji? wink
Unavená jsi z deprese. Ta to prostě nese s sebou. Jen si to zase maskuješ. Proč?

#3 18. 7. 2011 19:31

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Myslíš, že za to může deprese? Ale únavu přece nemají mjen lidé s depresí, resp, i když jsem depresi měla, bývala jsem hyperaktivní.

Není tady

#4 18. 7. 2011 19:36

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady

Imunitni system mas podle mne oslabeny a proto jsi unavena. Tva psychika se odrazi ve fyzickem tele.

Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

#5 18. 7. 2011 19:40

majkafa
Host

Ametyst, hyperaktivita je druhý protipól únavy při diagnoze deprese.
Odstraň důvod deprese.
Nic jiného nepomůže.
Přestaň už konečně řešit následky, řeš původ.

#6 18. 7. 2011 19:46

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Arcanum napsal(a):

Imunitni system mas podle mne oslabeny a proto jsi unavena. Tva psychika se odrazi ve fyzickem tele.

A kdyby to byla pravda, co  s tím jde dělat? Jde to dodat nějak zevnitř?
Jak se dá najít práce ve stavu deprese, když finanční situace je jeden z hlavních faktorů deprese?

Není tady

#7 18. 7. 2011 19:49

Ametyst
♥♥♥♥♥--

majkafa napsal(a):

Odstraň důvod deprese.
Nic jiného nepomůže.

Původ znám. Je neřešitelný. Některé věci nejdou změnit. Musím pracovat s tím co je, nejde vrátit čas. Takže te´d řešiím nedostatek energie, abych mohla žít s těmi následky.

Není tady

#8 18. 7. 2011 19:57

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady

Ametyst napsal(a):

Arcanum napsal(a):

A kdyby to byla pravda, co  s tím jde dělat? Jde to dodat nějak zevnitř?
Jak se dá najít práce ve stavu deprese, když finanční situace je jeden z hlavních faktorů deprese?

Podle mne Ame zevnitr ano,ale jedine uzdravenim psychickym.
Ve stavu deprese a s unavou to bude tezky. Je nutne se vylecit. Kdyz je depka pak jsou problemy s praci-v praci,kdyz neni prace nejsou penize a z toho vznika dalsi depka.
Nekdo to ma zacatek.

Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

#9 18. 7. 2011 20:11

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Je to kruh, ale někde je to spojení dvou konců. Tam začni. Podívej, je to jednoduchý, prostě  - najdu si práci, bude víc peněz, ubude finančních starostí a tím pádem pomine i hlavní důvod k depresím. Prostě se seber, seber zbytek sil, co mᚠa něco s tím dělej, to, že zobeš vitamíny v pilulkách, to nestačí, to ti nepomůže. Když budeš mít práci, tak krom více financí do rodinného rozpočtu tě donutí každý den vylézt ven, upravit se a dostaneš se mezi lidi. To jsou kousky, který se ti spojí ve větší bič na depresi. Prostě to tak je a je jen na tobě, jestli s tím budeš bojovat nebo budeš jen pasivně čekat, až tě pohltí úplně. Nevím, kolik ti je let, ale nepřijde mi, že bys měla v životě složit zbraně a vzdát se, poddat se tomu. Život je boj a musíš bojovat. Jinak to nejde. Je to o tom, co chceš.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#10 18. 7. 2011 20:18

majkafa
Host

Ametyst napsal(a):

majkafa napsal(a):

Odstraň důvod deprese.
Nic jiného nepomůže.

Původ znám. Je neřešitelný. Některé věci nejdou změnit. Musím pracovat s tím co je, nejde vrátit čas. Takže te´d řešiím nedostatek energie, abych mohla žít s těmi následky.

Nemám na mysli změnu minulosti. Ta změnit nejde.
Ale lze přijmout, vyrovnat se s tím... Nebojovat. NE bojovat.

#11 18. 7. 2011 20:22

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Modroočka napsal(a):

Je to kruh, ale někde je to spojení dvou konců. Tam začni. Podívej, je to jednoduchý, prostě  - najdu si práci, bude víc peněz, ubude finančních starostí a tím pádem pomine i hlavní důvod k depresím. Prostě se seber, seber zbytek sil, co mᚠa něco s tím dělej, to, že zobeš vitamíny v pilulkách, to nestačí, to ti nepomůže. Když budeš mít práci, tak krom více financí do rodinného rozpočtu tě donutí každý den vylézt ven, upravit se a dostaneš se mezi lidi. To jsou kousky, který se ti spojí ve větší bič na depresi. Prostě to tak je a je jen na tobě, jestli s tím budeš bojovat nebo budeš jen pasivně čekat, až tě pohltí úplně. Nevím, kolik ti je let, ale nepřijde mi, že bys měla v životě složit zbraně a vzdát se, poddat se tomu. Život je boj a musíš bojovat. Jinak to nejde. Je to o tom, co chceš.

Nucena vstát a něco dělat jsem. Mám rodinu, vyžaduje péči. Mám i brigádu, ale jen minimum peněz.Práce mě moc baví, ale v žádném případě to nestačí. Musím začít "normálně vydělávat,  a na to se mi nedostává sil. Po roce mARNÝCH POKUSŮ, ABSOLVOVÁNÍ pohovorů, konkurzů, rozesílání životopisůů...nevím, jestli to znáš...k sebeúctě to nepřispívá. Nechci si stěžovat, chtěla jsem jen poradit nějaký životabudič. Asi si zítra zajdu promluvit k doktorce a na krev, to bude nejlepší.

Upravil(a) Ametyst (11. 3. 2012 9:55)

Není tady

#12 18. 7. 2011 20:23

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Majkafo, mᚠna mysli smíření? Pomůže to v tom, abych přestala cítit únavu?

Není tady

#13 18. 7. 2011 20:28

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Jakýkoliv boj, proti čemukoliv, ubírá sílu.

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#14 18. 7. 2011 20:42

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

No, Mari, mně ne, mně sílu neubírá, naopak mě to posiluje. Asi jak u koho. A pro mě je to výmluva, abych nemusela bojovat, nemusela nic dělat, abych měla omluvu proto, že jsem se vzdala.
Kdo chce, hledá způsoby (jak něco udělat, překonat, zdolat), kdo nechce, hledá důvody (proč to nejde a má milion výmluv). Tak to je.

Není tady

#15 18. 7. 2011 20:46

majkafa
Host

Ametyst napsal(a):

Majkafo, mᚠna mysli smíření? Pomůže to v tom, abych přestala cítit únavu?

Neznám důvod tvé deprese, takže nevím, co potřebuješ. Ale psycholog by tě určitě k tomu dovedl, když mu to dovolíš. Když to sobě dovolíš.

#16 18. 7. 2011 20:48

majkafa
Host

Modroočka napsal(a):

No, Mari, mně ne, mně sílu neubírá, naopak mě to posiluje. Asi jak u koho. A pro mě je to výmluva, abych nemusela bojovat, nemusela nic dělat, abych měla omluvu proto, že jsem se vzdala.
Kdo chce, hledá způsoby (jak něco udělat, překonat, zdolat), kdo nechce, hledá důvody (proč to nejde a má milion výmluv). Tak to je.

Ale ty netrpíš depresí. To pak funguje jináč.

#17 18. 7. 2011 20:53

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst napsal(a):

Nucena vstát a něco dělat jsem. Mám rodinu, vyžaduje péči. Mám i brigádu, ale jen minimum peněz.Práce mě moc baví, ale v žádném případě to nestačí. Musím začít "normálně vydělávat,  a na to se mi nedostává sil. Po roce mARNÝCH POKUSŮ, ABSOLVOVÁNÍ pohovorů, konkurzů, rozesílání horoskopů...nevím, jestli to znáš...k sebeúctě to nepřispívá. Nechci si stěžovat, chtěla jsem jen poradit nějaký životabudič. Asi si zítra zajdu promluvit k doktorce a na krev, to bude nejlepší.

Ametyst, neznám chození po konkurzech, to mě čeká ve velice blízké budoucnosti, protože je jen otázka času, kdy se moje místo přesune z Brna do Českých Budějovic. Mám dvě možnosti, buď se postěhuju za prací se svým místem a nebo budu absolvovat hledání práce.
Chápu, že chození po konkurzech a pohovorech a bůhví kolikáté odmítnutí člověku sebevědomí nezvedne.
Ale Ametyst, bohužel, žádný univerzální životabudič neexistuje. Jak píšu, život je boj, vždycky byl.
Únava pramení z frustrace a neutěšeného pohledu na vlastní život, to vyvolá depresi a už se to veze.
Ametyst, co tvoje sebevědomí, sebedůvěra, věříš si? Myslím, že moc ne, zkus si víc věřit, to dělá hodně, jak působíš na lidi. A na potencionálního zaměstnavatele. Prostě pořád je to o tom, že bojuješ, ale bojuj tak, abys vyhrávala, do začátku stačí malý vítězství. I to je vítězství, když si budeš víc věřit.
Člověk dokáže všechno, co od sebe očekává.

Není tady

#18 18. 7. 2011 21:03

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Majko, ano, ale pokud se tomu úplně poddá, tak se z toho nikdy nedostane. A je deprese a deprese.
I s depresí se dá bojovat, vím to. Prožívala jsem toto před čtyřma rokama, bylo to strašný období, dostala jsem prášky na nervy a doporučení k psychiatrovi a recept na antidepresiva, věděla jsem, že pro mě by to byla cesta do pekel. Přežila jsem to období, stálo mě to spoustu sil a byl to boj, těžkej boj, ale věděla jsem, že nemůžu prohrát. Seděla jsem třeba celý odpoledne na pohovce, kývala se ze strany na stranu, nedokázala jsem udělat nic, nic, měla jsem pocit, že nemůžu vstát a jít ani na záchod. Jediný, co jsem věděla, že musím, je ráno vstát a jít do práce, protože jsem věděla, že bych o tu práci přišla, byla jsem sama, bez manžela, bez partnera. Věděla jsem, že když do toho spadnu, přijdu i o střechu nad hlavou a to by byl definitivní konec. Můj. trvalo to čtyři měsíce, zhubla jsem strašným způsobem, zůstaly mi z té doby kruhy pod očima, trávící potíže se zhoršily, nemohla jsem spát, budila jsem uprostřed noci se strašným pocitem v těle, nesnesitelná bolest, zpocená, hroutila jsem se. Ale prostě jsem to MUSELA zvládnout. A zvládla, nic jinýho mi totiž nezbylo. Když musíš, bojuješ. Do té doby jsem si myslela, že jsem silná a že mě nic neporazí, silná jsem teprve teď. Po tom všem.

Není tady

#19 18. 7. 2011 21:41

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Modroočka napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Nucena vstát a něco dělat jsem. Mám rodinu, vyžaduje péči. Mám i brigádu, ale jen minimum peněz.Práce mě moc baví, ale v žádném případě to nestačí. Musím začít "normálně vydělávat,  a na to se mi nedostává sil. Po roce mARNÝCH POKUSŮ, ABSOLVOVÁNÍ pohovorů, konkurzů, rozesílání horoskopů...nevím, jestli to znáš...k sebeúctě to nepřispívá. Nechci si stěžovat, chtěla jsem jen poradit nějaký životabudič. Asi si zítra zajdu promluvit k doktorce a na krev, to bude nejlepší.

Ametyst, neznám chození po konkurzech, to mě čeká ve velice blízké budoucnosti, protože je jen otázka času, kdy se moje místo přesune z Brna do Českých Budějovic. Mám dvě možnosti, buď se postěhuju za prací se svým místem a nebo budu absolvovat hledání práce.
Chápu, že chození po konkurzech a pohovorech a bůhví kolikáté odmítnutí člověku sebevědomí nezvedne.
Ale Ametyst, bohužel, žádný univerzální životabudič neexistuje. Jak píšu, život je boj, vždycky byl.
Únava pramení z frustrace a neutěšeného pohledu na vlastní život, to vyvolá depresi a už se to veze.
Ametyst, co tvoje sebevědomí, sebedůvěra, věříš si? Myslím, že moc ne, zkus si víc věřit, to dělá hodně, jak působíš na lidi. A na potencionálního zaměstnavatele. Prostě pořád je to o tom, že bojuješ, ale bojuj tak, abys vyhrávala, do začátku stačí malý vítězství. I to je vítězství, když si budeš víc věřit.
Člověk dokáže všechno, co od sebe očekává.

Víš, můj základní "problém" je, že jsem ve svém oboru byla fakt dobrá. Zvykla jsem si na to být fakt dobrá, možná jsem byla příliš hrdá a pyšná, i když myslím, že právem.
Ale už tuhle práci dělat nemůžu a najednou nejsem nic. Všichni na mě zapomněli, moje bublina splaskla, jsou tu jiní dobří, a mladší, a po Ametyst neštěk pes.
Ametyst nechce dokazovat, co v ní je, vždy je to přece tak jasné.

Ve svém oboru už dělat nemohu a ve všem ostatním jsem začátečník.
Bude mi 40 a začínám od nuly. A síla není, motivace ne ní, chu žít není, a hlavně došly prachy.

Upravil(a) Ametyst (18. 7. 2011 21:50)

Není tady

#20 18. 7. 2011 21:46

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Modroočka napsal(a):

majkafa napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Majko, ano, ale pokud se tomu úplně poddá, tak se z toho nikdy nedostane. A je deprese a deprese.
I s depresí se dá bojovat, vím to. Prožívala jsem toto před čtyřma rokama, bylo to strašný období, dostala jsem prášky na nervy a doporučení k psychiatrovi a recept na antidepresiva, věděla jsem, že pro mě by to byla cesta do pekel. Přežila jsem to období, stálo mě to spoustu sil a byl to boj, těžkej boj, ale věděla jsem, že nemůžu prohrát. Seděla jsem třeba celý odpoledne na pohovce, kývala se ze strany na stranu, nedokázala jsem udělat nic, nic, měla jsem pocit, že nemůžu vstát a jít ani na záchod. Jediný, co jsem věděla, že musím, je ráno vstát a jít do práce, protože jsem věděla, že bych o tu práci přišla, byla jsem sama, bez manžela, bez partnera. Věděla jsem, že když do toho spadnu, přijdu i o střechu nad hlavou a to by byl definitivní konec. Můj. trvalo to čtyři měsíce, zhubla jsem strašným způsobem, zůstaly mi z té doby kruhy pod očima, trávící potíže se zhoršily, nemohla jsem spát, budila jsem uprostřed noci se strašným pocitem v těle, nesnesitelná bolest, zpocená, hroutila jsem se. Ale prostě jsem to MUSELA zvládnout. A zvládla, nic jinýho mi totiž nezbylo. Když musíš, bojuješ. Do té doby jsem si myslela, že jsem silná a že mě nic neporazí, silná jsem teprve teď. Po tom všem.

Modroočko, toto ne každý zvládne. Já si dovolím tvrdit, že bych to nezvládla. Mně by to za to nestálo. Já byh to vzdala.

Není tady

#21 18. 7. 2011 21:51

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst, prachy jsou silná motivace, bez peněz se žít nedá. A promiň, kdyby ti opravdu, ale opravdu chyběly, vzepřela by ses a bojovala. Mᚠmuže, vydělává, takže aspoň nějaký příjmy, jestli ty něco pobíráš, to nevím. Ale já jsem tenkrát měla jedinou motivaci, prachy, abych uživila kluky a nepřišla o střechu nad hlavou. A i když bych bývala s raději někde ležela, nehýbala se a třeba i shnila, MUSELA jsem, musela. Nic jinýho mi totiž nezbylo. Věděla jsem, že s AD by mi bylo dočasně líp, ale podvědomě jsem věděla i to, že kdybych se tomu poddala, ten boj o to vzepření se tomu, by asi byl tvrdší a pro mě s nejistým výsledkem. Nemohla jsem si dovolit zůstat doma, nemohla jsem si dovolit ani neschopenku. Já jsem fakt musela. Je mi 42 a vím, že je těžký začít v tomto věku z ničeho, ale nejsi jediná, nejsi ani první, ani poslední a moje máti musela začít od nuly a bylo jí 51, byla sama, musela. Když člověk musí, bojuje, když říká, že nemá sílu, pak je pořád ještě v situaci, kdy nemusí. Až bude muset, bude bojovat. Nebo to vzdá, úplně a definitivně. A to je konec. Vím, že je to těžký a vím jak moc je to těžký.

Není tady

#22 18. 7. 2011 21:57

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Ametyst napsal(a):

Modroočka napsal(a):

majkafa napsal(a):

Modroočko, toto ne každý zvládne. Já si dovolím tvrdit, že bych to nezvládla. Mně by to za to nestálo. Já byh to vzdala.

Ale já jsem nemohla, nemohla, protože jsem pořád měla v hlavě kluky, že je nemůžu nechat jen tak. Mockrát se mi nechtělo ani probudit, když už jsem spala. Ale nemohla jsem se tomu poddat. To je ono, já jsem prostě neměla jinou možnost.

Není tady

#23 18. 7. 2011 21:59

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Modroočka napsal(a):

Ametyst, prachy jsou silná motivace, bez peněz se žít nedá. A promiň, kdyby ti opravdu, ale opravdu chyběly, vzepřela by ses a bojovala. Mᚠmuže, vydělává, takže aspoň nějaký příjmy, jestli ty něco pobíráš, to nevím. Ale já jsem tenkrát měla jedinou motivaci, prachy, abych uživila kluky a nepřišla o střechu nad hlavou. A i když bych bývala s raději někde ležela, nehýbala se a třeba i shnila, MUSELA jsem, musela. Nic jinýho mi totiž nezbylo. Věděla jsem, že s AD by mi bylo dočasně líp, ale podvědomě jsem věděla i to, že kdybych se tomu poddala, ten boj o to vzepření se tomu, by asi byl tvrdší a pro mě s nejistým výsledkem. Nemohla jsem si dovolit zůstat doma, nemohla jsem si dovolit ani neschopenku. Já jsem fakt musela. Je mi 42 a vím, že je těžký začít v tomto věku z ničeho, ale nejsi jediná, nejsi ani první, ani poslední a moje máti musela začít od nuly a bylo jí 51, byla sama, musela. Když člověk musí, bojuje, když říká, že nemá sílu, pak je pořád ještě v situaci, kdy nemusí. Až bude muset, bude bojovat. Nebo to vzdá, úplně a definitivně. A to je konec. Vím, že je to těžký a vím jak moc je to těžký.

Ano, vstala bych a šla dělat, kdyby bylo kam a co.
Tvé děti ti byly motivací, já mám tu výhodu, že neumřou hlady aspoň oni.
Mají tátu.
I za sebe bych šla bojovat, kdybych opravdu měla tu šichtu kde odpracovat.

Není tady

#24 18. 7. 2011 22:04

Ametyst
♥♥♥♥♥--

Modroočka napsal(a):

Ale já jsem nemohla, nemohla, protože jsem pořád měla v hlavě kluky, že je nemůžu nechat jen tak. Mockrát se mi nechtělo ani probudit, když už jsem spala. Ale nemohla jsem se tomu poddat. To je ono, já jsem prostě neměla jinou možnost.

To Ti zcela věřím, našla jsi sílu díky dětem. Když někdo leží s prominutím rozežraný rakovinou, je mu
ta vůle k hovnu, a má třeba 10 dětí.
Prostě jsi dobrá, zvedla ses, protože to šlo. Mělo to východisko. Obdivuji. Gratuluji.

Zároveň to neznamená, že to musí jít každému, se stejnou motivací.
Já bych ještě ty síly naškrábala. Někdo ale třeba už ne.
Vzpomínám na svou kamarádku, co před 30.umřela na rakovinu dvěma malým dětem. A ta bojovala za všech sil, to mi věř. A bylo jí to k hovnu. Bez pardonu.

Upravil(a) Ametyst (18. 7. 2011 22:05)

Není tady

#25 18. 7. 2011 22:04

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ametest, já myslím,že ty jsi příliš pesymistická, negativní...to samo o sebe tě musí stát spoustu energie...Energie, kterou dobrovolně házíš do kanálu. Do černý díry, která se tak jen zvětšuje a zvětšuje...

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí