Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 14. 7. 2011 20:45

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Neberu tuhle knizku vazne.

Mam radsi fundovanou odpoved ve forme fundovane knihy, "Proc si zeny mysli, ze neumi zaparkovat a muzi jim davaji za pravdu". Tohle doporucuji. Ale cesky to zatim nevyslo. (Claudia Quaiser-Pohl).


Mimochodem, kde ma pan autor Alkedos jistotu, ze jeho predek byl lovec??


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#27 14. 7. 2011 20:47

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Alkedos napsal(a):

mariposa napsal(a):

Alkedos, zajímavé téma smile
Je to tedy jakýmsi fyziologickým nastavením, že muž, který hledá své klíče, které leží na stole mezi dalšími věcmi (tužky, knihy, počítač...), a i přesto, že mu na ty klíče žena ukáže, muž klíče nevidí?

Pochopila jsi to naprosto přesně. stolt
Muž vidí srnku v dálce mezi stromy, ale při otevření ledničky je bezradný.
"Miláčku, kde je máslo?" Drahá přikráčí a s prstem ukazuje. "Tady je bylinkové máslo, tady lanýžové máslo, tady solené máslo a tady normální máslo." wink

To byla otázka, co jsem pokládala. Dušička pak psala, že ona ty klíče taky nevidí a je žena va
Já si spíš myslím, že muži k tomu mají blíž, k tomu nevidět to máslo. A ženy mají zase blíž k tomu ho vidět. Neznamená to ale, že žádný muž z tohohle nemuže vyjít a máslo sám uvidět. Já se totiž spíš přikláním k tomu, že to je o schopnosti koncentrace mysli. Je to o cviku.


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#28 14. 7. 2011 20:51

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Alkedosi, já žena mám při řízení lepší smysl pro orientaci než můj partner (já tomu tedy spíš říkám intuice). A troufnu si taky říct, že umím i lépe (rozumím tím rychleji a adekvátněji reagovat na situaci na silnici) řídit auto než on. Buď máme popletené role, nebo je to všechno ještě jinak.
Nehledě na to, že si nevzpomenu, že bych někdy nechala rozsvícený světla od auta a šla s klidem domů. Zatímco můj přítel to během posledních tří měsíců udělal 3x.


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#29 14. 7. 2011 20:57

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Pandorraa napsal(a):

To, že některý muž rád vaří a někerá žena umí opravovat auta na tom nic nezmění. To je jen jejich osobí rozhodnutí, které nic nedokazuje ani nic nepopírá smile

Prave, ze dokazuje a zcela popira.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#30 14. 7. 2011 22:04

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

sahleb napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

To, že některý muž rád vaří a někerá žena umí opravovat auta na tom nic nezmění. To je jen jejich osobí rozhodnutí, které nic nedokazuje ani nic nepopírá smile

Prave, ze dokazuje a zcela popira.

To dokazuje něco o ženství, mužnosti?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#31 14. 7. 2011 22:10

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

"Mnoha ženám se zdá, že pro muže je přirozené kupovat si ošklivé oblečení. Nejsou daleko od pravdy. Během statisíců let se ženy oblékaly proto, aby se líbily mužům, kdežto muži užívali oděv k tomu, aby zastrašili své nepřátele." :-D
Tady též nesouhlasím.
Synové od mala si potrpěli na tom, co maj na sobě a do obchodu jsem musela s nima, protože si vybrali podle sebe. I ted se oblíkaj sami a není jim jedno, co maj na sobě. Chlapi se rádi oblíkaj, nemůžeš chlapi házet do jednoho pytle.
No a nevím, já když ulovím v sekáči pro sebe hezkej kousek tak mám radost, že je to příjemný materiál a budu se líbit sama sobě. wink


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#32 14. 7. 2011 22:11

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Jo - chlap ukáže na ty levý šaty a žena bude chodit stále se ujištovat, jestli doopravdy ty levé. A potom si stejně vybere podle sebe. stolt


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#33 14. 7. 2011 22:13

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Sám jsem po  svých životních zkušenostech šel proti proudu a stále jsem tu a tam dehonestován souslovím  "latentní feminista" jen díky tomu, že rád vařím, po dosavadních zkušenostech si i sám peru,  ale ne proto, abych něco dokazoval nebo demonstoval, ale takhle mi to prostě vyhovuje.
Hm a proč myslíš že si latentní feminista?
Co můžou chlapi v dnešní době dělat? Lovit zvěř? štípat dříví? Co zůstalo mužům z pravěku? Myslím si, že skoro nic, co maj za "mužský úkol" v paneláku.
Co zůstalo ženám? "ženský role" obstarat děti, uvařit, uklidt atd atd.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#34 14. 7. 2011 22:19

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Tenhle týden jsem v sekáči ulovila úžasný letní šaty nad kolena...jsou lehounký,přiléhavý a krásně rýsujou postavu,mám k nim boty na klínku a ukazuju svoje hezký nohy,cítím se jako krasavice (at je to jak je to big_smile)...a tak nějak je mi fuk,že neumím číst v mapách....

Není tady

 

#35 14. 7. 2011 22:21

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Revlibo lollollol jo tongue


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#36 14. 7. 2011 22:39

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Můj mladší syn si jednak dost vybírá, co si obleče, umí dělat víc věcí zaráz, dokáže se od čehokoliv odtrhnout, aby mi odpověděl. Někdy sice řekne "moment", ale většinou to zvládá.
Starší syn si obleče sice taky to, co se mu líbí, ale jemu se líbí to, co mně připadá "děsný", v tom smyslu, že nosí černý hadry, nic hezkýho nechce, takže aby vypadal v práci k světu, kupuju mu něco hezkýho já. Soustředí se na jednu věc, když tak řekne "teď ne" a hotovo. Jestli to tak má nebo to dělá, protože je to pro něj pohodlný, to nevím, on to nepřizná. Je nepraktickej a doma nic neumí opravit. Mladší je zručnej a opraví kdeco. Oba jsou chlapi, dokonce z jednoho hnízda.
Já jsem ženská, doma si leccos opravím, dokážu dělat spoustu věcí naráz, nemám problém "odbočit" a pak se "vrátit do směru jízdy"
Je to prostě člověk od člověka, každej to má jinak. Chlapi dnes neloví......... jak psala Dusička, no, "loví", že chodí do práce a vydělávají, ženský ale pořád opečovávají domácnost a ještě k tomu de facto taky "loví", taky chodí do práce a vydělávají .
Ale chápu, že někteří chlapi prostě mají jen jeden program a na víc nejdou "naladit", je na ženské, jak se s tím naučí "zacházet". Některý to nechtějí pochopit a chlapům tím způsobují problémy. Chlapi to nedokážou pochopit, že ta ženská to má jinak.

Do pr.dele, jsem se strašně lekla, řízlo to tady někde poblíž, rána jako z děla, se mi srdce málem zastavilo, bouřka je přímo nad náma, děsný


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#37 15. 7. 2011 6:30

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Já si ale právě myslím, že chlapi jsou na to jednání ženských zvyklÍ od mala. Jen my ženský čekáme od chlapů asi víc (protože když jsme chtěli něco po tatínkovi, tak ten když nebyl v práci, tak odpovídal) wink

Upravil(a) dusička (15. 7. 2011 6:56)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#38 15. 7. 2011 7:58

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Já vám nevím.
Můj tatínek byl lovec a maminka sběračka. Já jsem lovec a můj muž byl na prd. Byl línej lovit ale sbírání mu nevonělo. hmm
Umím číst v mapách. Umím i dělat šest věcí najednou. Podle toho to ale taky mnohdy vypadá, takže už to nedělám.
U mého syna je to oříšek. Klasickej lovec. Nevnímá. Soustředí se na jednu věc a basta. A jde to až do extrému, kdy já třeba telefonuju a on za mnou přijde a normálně mi začne něco říkat aniž by ho rozhodil  fakt, že u ucha mám sluchátko větší než moje hlava. Prostě se soustředí na jednu věc - musím jí to říct - a nevnímá, že teď není nejlepší okamžik.
U dcery to zatím vypadá na sběračku. Rozdělá patnáct věcí a postupně je všechny stihne využít. Rozestaví si v pokojíku malovátka s česací hlavou, nůžky, papír a lepidlo, nějakej moderní časopis pro náctiletou, co má problém, že ještě nemá kluka... tongue, v kuchyni si připraví sváču, kterou tam pak sní, cestou kolem počítače si odklikne něco na fejsbuku a dorazí ten pokoj. Přečte si, proč nejspíš ještě nemá kluka, z papíru vytvoří něco, co vrazí do tý česací nány, zmaluje jí, jak mývala a nakonec přebalí mimino, což je nejspíš momentální nápad. Má celej den co dělat a než to pak uklidí mám já dva infarkty, protože ten bordel, to je něco neuvěřitelnýho. Mezitím se stihne totiž dvakrát převlíknout a hadry nechá, kde zrovna stála. Na tohle jsem si ještě nezvykla, protože to nedělá dlouho - tak tři měsíce - a nemůžu s tím hnout. Byla vždycky táák pořádná. Na druhou stranu nechci kazit tu sběračku v ní - vím, jak končej lovkyně. wink

Upravil(a) javena (15. 7. 2011 8:00)

Není tady

 

#39 15. 7. 2011 8:46

Alkedos
♥♥-----
Registrovaný: 2. 9. 2007
Příspěvky: 78

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Děkuji za Vaše podnětné příspěvky. Možná jsem vycházel z mylného předpokladu, protože ty knížky jsou tak profláklé, že je většina s obsahem obeznámena. Buď jak buď, dával jsem k dispozici náhled autorů, nikoli svůj postoj. Neberte tedy citace z knížky jako dogmatické interpretace mé osoby, ale jako náměty k zamyšlení.

Budu odpovídat na přímé otázky, ne na rétorické dotazy ve třetí osobě.

Zajímavý postřeh tu byl ve smyslu, že dnes již muži neloví. Odhlédneme-li od skutečnosti, že dnes jsou masné produkty spíše "vyráběny" v nepředstavitelně drsných podmínkách, tak jako největší substituce lovu se pro muže stal sport. A to jak v aktivní, tak pasivní rovině. Je zajímavé, že masový rozmach sportu je zaznamenán v 18. a 19. století, kdy docházelo ke změnám tradičního uspořádání a lidé se začali stahovat do větších měst. Tedy jak muž v paneláku loví? Z křesla se slzou v oku a upřeným zrakem na obrazovku, komentující dobré, nebo špatné výkony hráče svého oblíbeného fotbalového klubu.

Jen podotýkám, že mě osobně fotbal vůbec nezajímá, ale jak jsem popisoval výše, asi nejsem typickým archetypem muže. To jen pro pořádek, aby mnou interpretované poznatky, které neobhajuji, nýbrž poskytuji k diskusi, nebyly posuzovány jako mé pohnutky či chování.

Já lovím spíše poznatky moudřejších a jako "býložravec" okopavám svou skromnou zahrádku a to mi ke štěstí stačí. smile


Můžete stokrát dokázat nepravdivost lživého výroku, stejně se vždycky najdou lidé, kteří mu uvěří.

Není tady

 

#40 15. 7. 2011 9:26

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

sahleb napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

To, že některý muž rád vaří a někerá žena umí opravovat auta na tom nic nezmění. To je jen jejich osobí rozhodnutí, které nic nedokazuje ani nic nepopírá smile

Prave, ze dokazuje a zcela popira.

Já vím, že ti to zase nedá, nicméně statisíce let vývoje, kdy žena šla trochu jinudy než muž, aby se mohli vzájemně perfektně doplňovat, oproti století ženské snahy muži se ve všem vyrovnat a tak hloupě popřít svoje vlastní kvality, prostě nepřekecáš.
Žena a muž jsou naprosto jiní nejen vzhledem,ale i genetickou výbavou a schopnostmi. A je to tak správně smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#41 15. 7. 2011 9:32

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

dusička napsal(a):

"Mnoha ženám se zdá, že pro muže je přirozené kupovat si ošklivé oblečení. Nejsou daleko od pravdy. Během statisíců let se ženy oblékaly proto, aby se líbily mužům, kdežto muži užívali oděv k tomu, aby zastrašili své nepřátele." :-D
Tady též nesouhlasím.
Synové od mala si potrpěli na tom, co maj na sobě a do obchodu jsem musela s nima, protože si vybrali podle sebe. I ted se oblíkaj sami a není jim jedno, co maj na sobě. Chlapi se rádi oblíkaj, nemůžeš chlapi házet do jednoho pytle.
No a nevím, já když ulovím v sekáči pro sebe hezkej kousek tak mám radost, že je to příjemný materiál a budu se líbit sama sobě. wink

Dušičko,
Alkedost tu mluví o tisícileté zkušenosti. O tom, co mají muži v sobě zakodováno, nikoliv o tom, co  někteří žili a žijí.
A někteří to dnes žijí až v dost podivné podobě - metrosexuálové. Existují, přesto ani jejich existence nepopře fakt, že muži tisíce a desetitisíce let používali oděv nikoliv na ozdobu,ale k zastrašení svých nepřátel. I nádherná roucha starověkých vládců nesla tyto atributy stolt

Nu a "zastrašení" si dovedu představit v různých podobách, třeba i jako "ohromení", "okouzlení", "oklamání"...


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#42 15. 7. 2011 9:34

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Revliba napsal(a):

Tenhle týden jsem v sekáči ulovila úžasný letní šaty nad kolena...jsou lehounký,přiléhavý a krásně rýsujou postavu,mám k nim boty na klínku a ukazuju svoje hezký nohy,cítím se jako krasavice (at je to jak je to big_smile)...a tak nějak je mi fuk,že neumím číst v mapách....

big_smile
Prototože ty jsi v tomhle směru ŽENA tummenupp


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#43 15. 7. 2011 9:44

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Tohle se me jeste nestalo. Muzu se prosim teda natvrdle zeptat co je pointou?


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#44 15. 7. 2011 9:45

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

dusička napsal(a):

Já si ale právě myslím, že chlapi jsou na to jednání ženských zvyklÍ od mala. Jen my ženský čekáme od chlapů asi víc (protože když jsme chtěli něco po tatínkovi, tak ten když nebyl v práci, tak odpovídal) wink

No myslím duši, že chlapi dojeli na to, že se nás pokusili zavřít do kuchyně a k dětem. Teď podle toho i ti jejich/naši synové vypadají - matka doma, teta ve školce, vychovatelka ve družině, učitelka ve škole - mužský element už několika generacím chlapců  chybí. A když se k tomu ještě přidá fakt, že mnohde kluky vychovává "babochlap", tak je zmatení rolí dokonáno stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#45 15. 7. 2011 9:57

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Alkedos napsal(a):

Zajímavý postřeh tu byl ve smyslu, že dnes již muži neloví.

Myslím, že to není pravda. Mamuti sice už vymřeli a kolem nás je přemarketováno, ale přesto si muži příležitostí k lovu vždycky najdou dost, burzou počínaje a vojenskými misemi po celém světě konče.
I ten znuděný chlap v paneláku loví - přinejmenším sousedku a nebo chodí třeb na ryby tummenupp

Osobně jsem přesvědčená, že tohle není o tom, že by se něco podstatného změnilo, spíš je to o tom, jak úzkým průzorem pouze svých vlastních zkušeností se na to kdo dívá.
Pakliže si věci skutečně propojíš, zjistíš, že jsme sice jako druh udělali úkrok stranou, ale teď se to zase honem snažíme vyrovnat, protože jsme narušili rovováhu.

Navíc dost zapmínáme, že život, to není jen naše západní civilizace. Miliardy lidí žijí také na východě a v té podle nás "méně" rozvinuté části světa.. A jejich hodnoty jsou mnohdy jiné, než ty naše.
Mnozí se na to prostě dívají jen optikou svého malého dvorečku.

Knihy, o kterých píšeš, si sice nedělají žádné velké vědecké ambice, ale humornou formou z věděckých pznatků vycházejí.
Já osobně chápu lidi, kteří je nemohou skousnout. A muže či ženy. Berou je příliš vážně a doslova, berou si některé věty v nich osobně. Jenže to je jejich priovátní problém, není to problém těch knížek ani jejich autora.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#46 15. 7. 2011 10:14

Alkedos
♥♥-----
Registrovaný: 2. 9. 2007
Příspěvky: 78

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Pandorrao

Děkuji za věcné poznatky i za to, že jsi to pochopila tak, jak jsem to myslel. smile

S tím lovem jsem to částečně popsal výše, ale pochopitelně jsem nevypsal kompletní seznam alternativ lovením sukní počínaje, vynálezy pokračuje a rybařením konče. Takže děkuji za doplnění. smile
Jak jinak zaměstnat mužskou ješitnost a soupeřivost, jejíž výsledným efektem je třeba třeskutý technologický vývoj. Je-li to tak dobře či nikoli je už na jinou diskusi. smile

Ad Tvé poznámky k přístupu k citovaným knížkám. Naprostý souhlas. stolt
Co se týká jiných civilizací, tak bych řekl, že ta západní se původním archetypům vzdaluje nejrychleji. A opět, je-li to dobře nebo špatně, je zase otázkou diskuse. smile

A pro pobavení jedna věta ze stejnojmenného filmu.

"..Tenkrát ještě ženy uměly ocenit, že žijí s primitivy..." big_smile

Upravil(a) Alkedos (15. 7. 2011 10:19)


Můžete stokrát dokázat nepravdivost lživého výroku, stejně se vždycky najdou lidé, kteří mu uvěří.

Není tady

 

#47 15. 7. 2011 10:27

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Takže já vlastně ubírám chlapovi mužskou roli - když nechci, aby jezdil na ryby a chci aby byl s námi doma reta
(ne dělám si legraci, bývávalo a stejně siudělal po svým)
ted přemýšlím, jak ubírám svým synům tu roli vissla


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#48 15. 7. 2011 10:34

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Pandorraa napsal(a):

dusička napsal(a):

Já si ale právě myslím, že chlapi jsou na to jednání ženských zvyklÍ od mala. Jen my ženský čekáme od chlapů asi víc (protože když jsme chtěli něco po tatínkovi, tak ten když nebyl v práci, tak odpovídal) wink

No myslím duši, že chlapi dojeli na to,  že se nás pokusili zavřít do kuchyně a k dětem. Teď podle toho i ti jejich/naši synové vypadají - matka doma, teta ve školce, vychovatelka ve družině, učitelka ve škole - mužský element už několika generacím chlapců  chybí. A když se k tomu ještě přidá fakt, že mnohde kluky vychovává "babochlap", tak je zmatení rolí dokonáno stolt

Tohle me zajima. Oni se pokusili zavrit nas do kuchyne a k detem?
Neni to treba tak ze ta zena k detem a do kuchyne od prirody patri?


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#49 15. 7. 2011 10:44

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Arcanum napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

dusička napsal(a):

Já si ale právě myslím, že chlapi jsou na to jednání ženských zvyklÍ od mala. Jen my ženský čekáme od chlapů asi víc (protože když jsme chtěli něco po tatínkovi, tak ten když nebyl v práci, tak odpovídal) wink

No myslím duši, že chlapi dojeli na to,  že se nás pokusili zavřít do kuchyně a k dětem. Teď podle toho i ti jejich/naši synové vypadají - matka doma, teta ve školce, vychovatelka ve družině, učitelka ve škole - mužský element už několika generacím chlapců  chybí. A když se k tomu ještě přidá fakt, že mnohde kluky vychovává "babochlap", tak je zmatení rolí dokonáno stolt

Tohle me zajima. Oni se pokusili zavrit nas do kuchyne a k detem?
Neni to treba tak ze ta zena k detem a do kuchyne od prirody patri?

Žena byla ovšem kdysi také uctívána jako bohyně,dává dar života...muž si jí vážil a o svůj rod se staral...od přírody

Není tady

 

#50 15. 7. 2011 10:51

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Alkedos napsal(a):

Pandorrao

Děkuji za věcné poznatky i za to, že jsi to pochopila tak, jak jsem to myslel. smile

S tím lovem jsem to částečně popsal výše, ale pochopitelně jsem nevypsal kompletní seznam alternativ lovením sukní počínaje, vynálezy pokračuje a rybařením konče. Takže děkuji za doplnění. smile
Jak jinak zaměstnat mužskou ješitnost a soupeřivost, jejíž výsledným efektem je třeba třeskutý technologický vývoj. Je-li to tak dobře či nikoli je už na jinou diskusi. smile

Ad Tvé poznámky k přístupu k citovaným knížkám. Naprostý souhlas. stolt
Co se týká jiných civilizací, tak bych řekl, že ta západní se původním archetypům vzdaluje nejrychleji. A opět, je-li to dobře nebo špatně, je zase otázkou diskuse. smile

A pro pobavení jedna věta ze stejnojmenného filmu.

"..Tenkrát ještě ženy uměly ocenit, že žijí s primitivy..." big_smile

Sohlasím s tebou.

Naše civilizace žije tak, jako by ji Země patřila a to podle mne správné není.
To, co se děje kolem nás, jak v přírodě, tak v civilizaci samotné, je toho důkazem.

Před chvílí mi dítě ukázalo na sáčku od instantního kafe NÁZORNÝ návod, jak ho připravit - a tam ta naše civilizace přesně spěje....dost strašidelné stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů