Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 7. 2011 13:17

LenkaV8
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2011
Příspěvky: 4

zlobivá nebo hypraktivní

Mám skoro 7mi letou dceru, v září nastupuje do školy. Mám ale strach, aby neměla problémy. Je nepozorná pomalá, zbrklá, u ničeho nevydrží. Má o pět let mladšího bratra, krade mu hračky. Když jí, je špinavější než on, u jídla poskakuje, pořád mluví. Klidně vběhne do silnice bez rozhlédnutí i když jí učím odmala, že se musí rozhlédnout. Je chytrá, ale nebaví jí se učit. Neposlouchá, porád dělá přihlouplé obličeje a provokuje svého bratra. Když zlobí zakážu jí televizi nebo dostane na zadek, nebrečí, spíše se jen vzteká. Je to normální u všech dětí nebo už to normální není?

Není tady

 

#2 12. 7. 2011 13:19

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: zlobivá nebo hypraktivní

Mozna by stalo za to navstivit psychologa a udelat nejake testy. Pokud jsi nezanedbala vychovu, tak je takove chovani dost divne


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#3 12. 7. 2011 14:18

LenkaV8
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2011
Příspěvky: 4

Re: zlobivá nebo hypraktivní

Snažím se jí vychovávat co nejlépe umím, moc nedovoluju, příliš moc nezakazuju. No nevím. Syn má necelé dva roky a už od mimina je hodnější než ona va

Není tady

 

#4 12. 7. 2011 14:20

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: zlobivá nebo hypraktivní

LenkaV8 napsal(a):

Mám skoro 7mi letou dceru, v září nastupuje do školy. Mám ale strach, aby neměla problémy. Je nepozorná pomalá, zbrklá, u ničeho nevydrží. Má o pět let mladšího bratra, krade mu hračky. Když jí, je špinavější než on, u jídla poskakuje, pořád mluví. Klidně vběhne do silnice bez rozhlédnutí i když jí učím odmala, že se musí rozhlédnout. Je chytrá, ale nebaví jí se učit. Neposlouchá, porád dělá přihlouplé obličeje a provokuje svého bratra. Když zlobí zakážu jí televizi nebo dostane na zadek, nebrečí, spíše se jen vzteká. Je to normální u všech dětí nebo už to normální není?

Jak se chová ve školce?

Není tady

 

#5 14. 7. 2011 18:10

LenkaV8
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2011
Příspěvky: 4

Re: zlobivá nebo hypraktivní

Ve školce problémy nemá, jen občas drobnosti, na to tam jsou experti jiní.

Není tady

 

#6 14. 7. 2011 18:20

janinka_v
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 7. 2008
Příspěvky: 1068

Re: zlobivá nebo hypraktivní

A chová se takhle od malička nebo je to až po narození bráchy?

Připadá mi, jak kdyby se tím snažila na sebe strhnout pozornost. Brácha je hodnej a malej, nikdo mu nenadává, nikdo mu nezakazuje televizi, tak když nemůže být lepší než brácha, tak bude horší, aby se jí teda věnovala pozornost.

Pozor, je to laický pohled člověka, který ještě vlastní děti nemá, ale zato je nejstarší ze všech bratranců a sestřenic.


Krystof - leden 2012

Cap nebo vrana - duben 2016

Není tady

 

#7 19. 7. 2011 18:13

LenkaV8
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2011
Příspěvky: 4

Re: zlobivá nebo hypraktivní

No čím je starší, tím je horší, nejvíce je to poslední rok, ale není to od narození prcka.

Není tady

 

#8 20. 7. 2011 17:17

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: zlobivá nebo hypraktivní

také bych řekla, že žárlí na bráchu. tillfreds Krade hračky, nikdo si s ní nehraje, jen s bráchou. CHce se mu vyrovnat.
Jen by mě zajímalo - co si mám představovat pod pojmem - je líná se učit.
Co se má nučit a je líná se naučit?
Jinak dítka kolem šesti sedmi pusu nezastavěj, to je normální.
A že zakážeš televizi určitě pro ní žádný trest není.
Co pochvala? Chválíš jí? Nebo jen nadáváš?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#9 20. 7. 2011 17:51

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: zlobivá nebo hypraktivní

LenkaV8 napsal(a):

Snažím se jí vychovávat co nejlépe umím, moc nedovoluju, příliš moc nezakazuju. No nevím. Syn má necelé dva roky a už od mimina je hodnější než ona va

Leni, zkus si přečíst znovu tento svůj příspěvek... myslím, že velký problém u ní bude v tom, že se cítí odstrčená, jestli ji (i když s dobrým úmyslem, nebo bezděčně) často srovnáváte doma s mladším bráškou a ona z toho většinou vychází jako ta špatná, může jí to hodně ubližovat a proto na sebe takto upozorňuje...
Zkus se víc zaměřit na ni, jeslti je bráška hodný a vyhraje si chvilku i sám, tak se v ten okamžik zkus věnovat jen dceři - je jedno, jeslti budete něco vyrábět, číst si, nebo si jen tak zalezete pod deku a dᚠjí najevo, že jsi tam jen a jen pro ni), v průběhu dne zkus najít víc okamžiků a situací, kdy ji pochválíš (když bude nejhůř, tak nějaké situace i připrav - např.ji pošli něco jednoduchého udělat a pak ji pochval), hlavně se pokud možno zkus vyhýbat situacím, kdy bys sourozence srovnávala - každý je nějaký, má své dobré a špatné vlastnosti (jako ostatně každý člověk)... sice mám zatím menší děti, ale sama jsem vyrůstala s 2 bratry a dodnes slyším, jak nás pořád mamka srovnávala... krom toho, že to zamrzí dítě ve vztahu k rodiči, tak to mezi sourozenci zbytečně působí tlaky a rivalitu...
Nevím, jak to u vás vypadá, třeba jsem úplně vedle, neber to prosím jako kritiku, jen takový postřeh, jak to na mě z Tvých příspěvků působí... Pokud mᚠvelké obavy, klidně se obra na odborníka - psychologa, pedagogicko-psychologickou poradnu, případně i na učitelky v mateřince, pokud k nim mᚠdůvěru...

Není tady

 

#10 21. 7. 2011 13:04

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: zlobivá nebo hypraktivní

Nejsme všichni stejní... Srovnávání nemá smysl.
Má dcerka byla zlatíčko, kluk ďáblík... dneska oba čučí nejradši do kompu, zapomínají pomůcky do školy a nějak se to obrátilo - dcera přiveze ze školy v přírodě půlku věcí a kluk všechno. Stejná výchova, dvě osobnosti.
Jako prvorozená mám jedno pravidlo, který druhorození moc nechápou - dcera bude vždycky mladší. To není její zásluha a odmítám syna trestat za to, že měl tu kliku a přišel na svět jako první - musíš jí pomáhat... nezlob ji, jsi starší... ona je malá... buď rozumný...
Lenko, holčička je možná živější, možná pohodlná, ale hlavní je, aby byla spokojená. A na druhou stranu - je taková od narození, tak po kom to má? tongue Zkusila bych to, co radí lenka - více se jí věnovat, když je klučík v pohodě nebo když spí - ale věnovat. Ne jí učit a prudit. Prostě se zapojit do její hry. Na učení má celej život.
Jenže já už to vidím jinak. Jak já kluka trápila s barvičkama... chudák malej. Jednou mě nechtěl pustit do pokoje, protože věděl, že to zas výtáhnu - žlutá jako sluníčko... dumbom A dneska jí pozná bezpečně. big_smile
Taky vydržel u jídla sedět jen první tři lžičky, ve školce dojídal pomalu až když ostatní děti usínaly... dneska většinou mluví a rozjímá... a jsem přesvědčená, že až půjde se slečnou jednou na véču, tak posedí a nebude bryndat... wink Ale škola ano, to byl očistec. Ne, že by se něco změnilo, jen už se tím tak nezaobírám. tongue

Není tady

 

#11 23. 7. 2012 10:32

alfabet
♥------
Registrovaný: 23. 7. 2012
Příspěvky: 2

Re: zlobivá nebo hypraktivní

Dobrý den,
Provozujeme online poradnu, která se zaměřuje na problematiku SPUCH u dětí. Poradna funguje zdarma 24 hodin denně a najdete ji na adrese http://poradna.alfabet.cz.  Mohou se na nás obrátit rodiče dětí se SPUCH, učitelé ale i další lidé, které zajímá tato problematika.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů