Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#51 14. 7. 2011 0:41

jana327
♥------

Re: Radio Klubu Střídáček, Téma I.: Co trápí matky a otce u/po rozvodu

pro Střídavku: zajímalo by mě za jakým účelem jste Vaši skupinu- Střídavka založili :-)

Mimochodem nejsem pro střídavou péči ve všech případech. To znamená, když otec bude chtít střídavou péči, tak že bude dítě pendlovat.

Můj případ. Žila jsem s matkou a otcem. Otec byl psychouš- domácí násílí- jak na mě, tak na matce. Vyhrožoval dokonce matce, že mě zabije, pokud se s ním rozvede. Honil nás s nožem a zamykal nás doma, schovával klíče. Mlátil mě a dělal mi naschvály atd. Takový otec, když u soudu řekne, že chce střídavou péči.... tak ji dostane? Nebo jak to matka bude jako dokazovat, jak se doma choval? Můj otec ze sebe nakonec dělal chudáka......... takový otec dostane dítě do střídavé péče?
Mě kdyby dali mému otcovi do střídavé péče, tak bych utekla, ale to by mi nepomohlo, že? A nebo bych si to nakonec hodila- to myslím vážně :-( pokud by to tedy neudělal on dříve... když tím pořád vyhrožoval......
Ale měla jsem to štěstí, že otec neměl o mě zájem. Ale kdyby z nějakého důvodu měl.... tak bych musela u něj co týden bydlet?

Není tady

#52 14. 7. 2011 1:14

Jedendomov
♥♥-----

jana327 napsal(a):

pro Střídavku: zajímalo by mě za jakým účelem jste Vaši skupinu- Střídavka založili :-)

Mimochodem nejsem pro střídavou péči ve všech případech. To znamená, když otec bude chtít střídavou péči, tak že bude dítě pendlovat.

Můj případ. Žila jsem s matkou a otcem. Otec byl psychouš- domácí násílí- jak na mě, tak na matce. Vyhrožoval dokonce matce, že mě zabije, pokud se s ním rozvede. Honil nás s nožem a zamykal nás doma, schovával klíče. Mlátil mě a dělal mi naschvály atd. Takový otec, když u soudu řekne, že chce střídavou péči.... tak ji dostane? Nebo jak to matka bude jako dokazovat, jak se doma choval? Můj otec ze sebe nakonec dělal chudáka......... takový otec dostane dítě do střídavé péče?
Mě kdyby dali mému otcovi do střídavé péče, tak bych utekla, ale to by mi nepomohlo, že? A nebo bych si to nakonec hodila- to myslím vážně :-( pokud by to tedy neudělal on dříve... když tím pořád vyhrožoval......
Ale měla jsem to štěstí, že otec neměl o mě zájem. Ale kdyby z nějakého důvodu měl.... tak bych musela u něj co týden bydlet?

Ano, pravděpodobně i tací jedinci střídavou výchovu budou moci po schválení Staňkovy novely dostat. My jsme proti. Jedendomov.cz

Není tady

#53 14. 7. 2011 1:30

Jedendomov
♥♥-----

Střídavka napsal(a):

Kuřátko napsal(a):

Střídavka napsal(a):

„Jeden domov“ v praxi aneb kdo koho napadá (i fyzicky):

http://www.stridavka.cz/jeden-domov-v-praxi.html
http://www.stridavka.cz/rozhovor-s-tetou.html

Shlédla jsem videa obou rodičů. Za sebe vám musím říct, že je mi z OBOU bez rozdílu zle. Matce i otci bych dala nejraději pár facek.

Mi by bylo stydno se takhle chovat v přítomností mých dětí. Co z nich potom vyroste, když budou mít za vzor dva uřvané dospěláky, co si dělají naschvály, navzájem si vyhrožují, napadají se a hrajou před sebou "geroje"?

Kuřátko, je vidět, že poněkud zaujatá jsi ty a jakou váhu tedy mají tvé příspěvky. Používᚠpodobnou terminologii, jako soudy, když píšou, že "rodiče nejsou schopni se dohodnout", přitom není schopná rozumné dohody pouze matka (případně otec). A tady "je ti zle" z obou rodičů, přitom čekající tatínek na prvním videu uhybá před ataky milence matky a na druhém jen důrazně, ale bez vulgarit žádá dotírající matku, aby neblokovala odjezd s dcerou.

Tvé hodnocení mi připomíná snahu o "politickou korektnost", kdy spousta cikánů krade, ale napíše se, že "mezi většinovou společností a minoritou jsou problémy". Další společná diskuse už asi nemá smysl.

Matce pár facek? Za co? Že se roky nechá terorizovat od manžela, který ji před dětmi vyhrožuje i smrtí? Nebo si to má nechat líbit?

Není tady

#54 14. 7. 2011 6:48

Bája
♥♥-----

Kam zmizel prispevecek z dneska z 1:30 od JEDENDOMOV.CZ??
Chtela jsem na nej reagovat.....:-/
Aha,uz ho vidim:rodna:

Za co???
Uz jen za to, ze matka 'vystavila' dite  rokum souziti s tyranskym/cituji/ otcem a rokum spatnych vzorcu chovani,ktere uz v diteti zustanou hluboce zakoreneny!butter
To samozrejme za predpokladu,ze otec byl opravdu takovy,jaky je zde licen-ale to neni na mem posouzeni.

Upravil(a) Bája (14. 7. 2011 6:53)

Není tady

#55 14. 7. 2011 7:11

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

"Ano, pravděpodobně i tací jedinci střídavou výchovu budou moci po schválení Staňkovy novely dostat. My jsme proti. Jedendomov.cz"

Tomu neverim. Predevsim to mama nemela dopustit - tyrani.
A take, pokud se rozvedli a sverovalo se do pece, urcite to nebylo jenom o tom: manzelstvi se rozvadi, dite se sveruje do pece matky... Urcite se setrilo... V takovem pripade se URCITE stridavka nenarizuje, tak nekecej, domove.

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#56 14. 7. 2011 7:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Predevsim to mama nemela dopustit - tyrani.
Teda ty jsi neuvěřitelná...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#57 14. 7. 2011 7:40

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Proc?

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#58 14. 7. 2011 8:09

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Jedendomov napsal(a):

Matce pár facek? Za co? Že se roky nechá terorizovat od manžela, který ji před dětmi vyhrožuje i smrtí? Nebo si to má nechat líbit?

Za co pane Pešane? Za to jak se chová. Oni si oba s otcem můžou podat ruce. Ve svých videích a životech hrají takovou komedii a je jim jedno, že celému divadlu příhlížejí jejich děti.
Ani jeden z nich nestihl za svůj život dospět a jestli to ještě někdy stihnou...

Děti mají opravdu pěkný vzor do života.

Není tady

#59 14. 7. 2011 8:13

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Jedendomov napsal(a):

Ano, pravděpodobně i tací jedinci střídavou výchovu budou moci po schválení Staňkovy novely dostat. My jsme proti. Jedendomov.cz

Tak přesně z toho mám taky strach.

K určení svěření dítěte do péče rodiči či rodičům (tedy střídavé péče) by se mělo přistupovat individuálně a po pečlivém šetření.

Není tady

#60 14. 7. 2011 8:17

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Jedendomov: vy nevidite, jak se matka na tech zaberech chova? Ne na tech "vasich", ale na tech, ktere se vam do kramu nehodi? Koukal jste na ne?

Není tady

#61 14. 7. 2011 8:23

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Ale ja pochopila, ze setreni probihat bude, nebude stridava pece narizena treba u alkoholiku, tech, kteri se dopousti nasili apod. Jen by mela byt narizovana casteji nez ted. Mozna jsem to ale blbe pochopila. Pokud nekdo matku, pripadne i dite tyra, tak predpokladam, ze to matka nerekne poprve u soudu o svereni ditete do pece, ale budou k dohledani nejake zaznamy. A pokud to bude prvne resit prave az u toho soudu, tak neni neco v poradku. Kdyz mi nekdo bude tyrat dite (a ja z nejakeho nepochopitelneho duvodu teda zustanu), tak to resit budu a nenecham to za zavrenyma dverma. Pokud je otec agresivni k matce, tak to opet nejak resim. Ale tady asi nutne nemusi byt agresivni i k detem. I kdyz je to pavdepodobne (u nas to tak zrovna bylo, ale myslim, ze pravidlo to neni).

Není tady

#62 14. 7. 2011 8:30

Jedendomov
♥♥-----

pecule napsal(a):

Jedendomov: vy nevidite, jak se matka na tech zaberech chova? Ne na tech "vasich", ale na tech, ktere se vam do kramu nehodi? Koukal jste na ne?

Matka se chová dobře v dané zoufalé situaci. Představte si, že máte 10kg výhrůžek od bývalého manžela a každý týden nějaké smyšlené udání na policii. Dítě je vám odváženo, je mu okamžitě vypnut telefon a je v daném úseku zcela izolováno od vás i staršího sourozence. Jak by se vám to líbilo?

Není tady

#63 14. 7. 2011 8:31

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Presne tak, Pecule, situace doted myslim je takova, ze rodice treba si i jdou nekam stezovat, ze "neco neni vporadku", ale tam pak nastoupi jenom "dozor" v rodine, natlak typu "bud se srovnate, nebo vam decka dame na pozorovani do ustavu"... no jaky to ma vyznam? Pod takovym TLAKEM se tezko nekdo "srovna", naopak, situace se vyhroti... Chybi tady nejaka "odborna metodika" na napravu veci pokrivenych... Uz jsem to spominala: Mely by byt poradny pro rozhadane rodice, kteri maji zajem se udobrit a jednat v zajmu svych deti... (a sami to nezvladaji)...

Není tady

#64 14. 7. 2011 8:34

Jedendomov
♥♥-----

pecule napsal(a):

Ale ja pochopila, ze setreni probihat bude, nebude stridava pece narizena treba u alkoholiku, tech, kteri se dopousti nasili apod. Jen by mela byt narizovana casteji nez ted. Mozna jsem to ale blbe pochopila. Pokud nekdo matku, pripadne i dite tyra, tak predpokladam, ze to matka nerekne poprve u soudu o svereni ditete do pece, ale budou k dohledani nejake zaznamy. A pokud to bude prvne resit prave az u toho soudu, tak neni neco v poradku. Kdyz mi nekdo bude tyrat dite (a ja z nejakeho nepochopitelneho duvodu teda zustanu), tak to resit budu a nenecham to za zavrenyma dverma. Pokud je otec agresivni k matce, tak to opet nejak resim. Ale tady asi nutne nemusi byt agresivni i k detem. I kdyz je to pavdepodobne (u nas to tak zrovna bylo, ale myslim, ze pravidlo to neni).

Problém u domácího násilí (nejen fyzického) je ten, že se odehrává beze svědků mezi čtyřmi zdmi a velice těžce se dokazuje, často agresoři vyváznou na základě toho, že je to dle nich tvrzení proti tvrzení. Proto je více než pravděpodobné, že i tito lidé budou moci i po rozvodu dále pronásledovat a trápit své oběti pod záminkou střídavé péče o dítě.

Není tady

#65 14. 7. 2011 8:37

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Jedendomov napsal(a):

...Matka se chová dobře v dané zoufalé situaci. Představte si, že máte 10kg výhrůžek od bývalého manžela a každý týden nějaké smyšlené udání na policii. Dítě je vám odváženo, je mu okamžitě vypnut telefon a je v daném úseku zcela izolováno od vás i staršího sourozence. Jak by se vám to líbilo?

Takhle jak jste to popsal, je to namet na horor... Jenze ty "smyslena udani" a "vypnuty tel." maji urcite nejaka pozadi... Pokud napr. "smyslenym udanim" je oznameni, ze soudne urcena navsteva druheho rodice opet neprobehla... napr.,  - a vypnuty tel. bych taky pochopila, domnivaje se napr., ze ihned po odchodu ditete na nej zacnou chodit nejake netaktni sms, ev. nepretrzite zvoni...

Není tady

#66 14. 7. 2011 9:41

amely
♥♥♥♥♥--

Četla jsem někde článek, že ti domácí násilníci v těchto případech používají taktiku - přijít, vyprovokovat scénu aby se matka přestala ovládat - a v tu chvíli vyskočí odněkud kamarád násilníka a začne natáčet.

Je to pravda?

Není tady

#67 14. 7. 2011 9:44

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Web

pecule napsal(a):

pecule - je třeba vědět, zda jsi konkrétně ty měla co do činění s týráním (psychickým, fyzickým), pokud ne, stačí, když si otevřeš nějaké stránky týkající se tohoto fenoménu a zjistíš, že strach je docela velký činitel. Ten týraný člověk prostě "musí dospět" k tomu, aby začal řešit....a podle výpovědí týraných žen (píšu zejména o ženách, protože se o to zajímám, čímž nevylučuji, že jsou týráni i muži....a věřím tomu, když si promítnu jen vzorek některých žen) to mnohdy trvá strašně dlouho, než udělá ten jeden, jediný krok, který otevře cestu. Mnozí týraní potřebují někoho, kdo je povede za ruku, ale aby tohoto průvodce mohli využít, opět musí udělat první krok = musí o tom začít mluvit. A věř, že je to hrozně těžké, mnohdy někdo mluví a okolí ho prostě neslyší....a ten člověk padne hlouběji...
Takže je velmi naivní si myslet, že někde nějaký záznám MUSÍ být....prostě nemusí.

aha, píšeš že u vás to tak bylo....ano, u vás...jinde to tak být nemusí, pochop, že ty mᚠjiný naturel, než jiná žena.

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

#68 14. 7. 2011 9:45

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Jedendomov napsal(a):

pecule napsal(a):

Matka se chová dobře v dané zoufalé situaci. Představte si, že máte 10kg výhrůžek od bývalého manžela a každý týden nějaké smyšlené udání na policii. Dítě je vám odváženo, je mu okamžitě vypnut telefon a je v daném úseku zcela izolováno od vás i staršího sourozence. Jak by se vám to líbilo?

to je týrání především toho dítěte...co proti tomu děláte?

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!

Není tady

#69 14. 7. 2011 9:47

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Pro Amely: Jsem presvedcena, ze jo. Ale ne vzdy. Nekdy staci zachytit realitu... Podle "ucelu" nataceni... (t.j. jaky cil ma pan "reziser" = jestli haji zajmy ditete, nebo sve...)

Upravil(a) ViktorkaM (14. 7. 2011 9:50)

Není tady

#70 14. 7. 2011 9:47

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Web

amely napsal(a):

Četla jsem někde článek, že ti domácí násilníci v těchto případech používají taktiku - přijít, vyprovokovat scénu aby se matka přestala ovládat - a v tu chvíli vyskočí odněkud kamarád násilníka a začne natáčet.

Je to pravda?

jistě že to je pravda...a konkrétní natočení sis mohla shlédnout....

Není tady

#71 14. 7. 2011 9:51

Taylor
♥♥-----

ViktorkaM napsal(a):

Jedendomov napsal(a):

...Matka se chová dobře v dané zoufalé situaci. Představte si, že máte 10kg výhrůžek od bývalého manžela a každý týden nějaké smyšlené udání na policii. Dítě je vám odváženo, je mu okamžitě vypnut telefon a je v daném úseku zcela izolováno od vás i staršího sourozence. Jak by se vám to líbilo?

Takhle jak jste to popsal, je to namet na horor... Jenze ty "smyslena udani" a "vypnuty tel." maji urcite nejaka pozadi... Pokud napr. "smyslenym udanim" je oznameni, ze soudne urcena navsteva druheho rodice opet neprobehla... napr.,  - a vypnuty tel. bych taky pochopila, domnivaje se napr., ze ihned po odchodu ditete na nej zacnou chodit nejake netaktni sms, ev. nepretrzite zvoni...

Nechte toho, hádáte se jak staří manželé těsně před rozvodem   dumbom

Není tady

#72 14. 7. 2011 9:56

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Zklamaná napsal(a):

...to je týrání především toho dítěte...co proti tomu děláte?

No, takhle vytrzene z kontextu, budiz. Nevim, jestli jsi to cetla cele (a pochopila podstatu...). Ja to chapu tak, ze "sourozenec" neni odvazen proto, ze neni ditetem odvazejiciho, takze "trhani" je nezbytne. Zalezi na tom, jak se to diteti odvazenemu podalo: Jestli se dozvedelo, ze jde na navstevu k milujicimu rodici, - nebo  ze je nasilim odvedeno od svych "nejdrazsich" tim "zlym druhym rodicem"...

Není tady

#73 14. 7. 2011 9:58

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Taylor napsal(a):

...Nechte toho, hádáte se jak staří manželé těsně před rozvodem   dumbom

Nehadame se. Vymenujeme si nazory a predkladame sva fakta ... tak ma vypadat konstruktivni debata... tummenupp

Není tady

#74 14. 7. 2011 9:58

jana327
♥------

Kuřátko napsal(a):

Jedendomov napsal(a):

Tak přesně z toho mám taky strach.

K určení svěření dítěte do péče rodiči či rodičům (tedy střídavé péče) by se mělo přistupovat individuálně a po pečlivém šetření.

těm šetřením bych až tak moc nevěřila :-( ten můj příběh končil tím, že když matka odešla se mnou, otec nám pár minut po té zápalil celý byt. Kdyby v den odchodu mě nechala matka s ním doma- nebyla bych tu. Zkončil noc někde v psychiatrické léčebně. A psychiatrička po této události radila mámě a se k němu vrátí, že jí tak moc miluje a proto to udělal. Takže i psychiatrička se nechala jím oblafnout a myslela si, že je normální a že to udělal jen ve zkratu a z lásky. Tomuhle já říkám- pečlivé šetření psychiatričky, která musela udělat zápis... a která tyrana označila za milujícího normálního člověka a ještě matce doporučila, a se k němu vrátí.

Kdo by dokázal, že můj otec je vyšinutý? Nikdo, on by se nepřiznal, moje výpoveď- jako dítěte by nic neznamenala.................

Není tady

#75 14. 7. 2011 10:06

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

To je opravdu strasne! dumbom Potvrzeni o tom, ze "setreni" by melo byt na profesionalni urovni z pohledu ne jednoho, ale nekolika odborniku z ruznych oblasti...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí