Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 11. 7. 2011 18:57

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: ...a zase ta nevěra!

Milenka nebývá ani o třídu výš, ani o třídu níž, je prostě JINÁ, nová, neokoukaná a o tom to je stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#27 11. 7. 2011 19:07

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: ...a zase ta nevěra!

Kiara napsal(a):

Milenka nebývá ani o třídu výš, ani o třídu níž, je prostě JINÁ, nová, neokoukaná a o tom to je stolt

ano, neokoukaná a to se dá hodnotit jako o třídu výš wink .

Není tady

 

#28 11. 7. 2011 19:35

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: ...a zase ta nevěra!

aprill napsal(a):

Kiara napsal(a):

Milenka nebývá ani o třídu výš, ani o třídu níž, je prostě JINÁ, nová, neokoukaná a o tom to je stolt

ano, neokoukaná a to se dá hodnotit jako o třídu výš wink .

o několika let míň....tillfreds

Není tady

 

#29 12. 7. 2011 7:14

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: ...a zase ta nevěra!

milenka je vždycky nejméně o třídu výš, protože kdyby nebyla, tak by se do ní partner nezakoukal. přeci nebude toužit po něčem naprosto stejném nebo horším než má doma.
Co to znamená - o třídu výš? Krásnější, mladší, chytřejší, bohatší...?
Pokud si pán nepotřebuje zvýšit vlastní sebevědomí stylem "podívejte se, na co (ještě) mám!", tak si klidně pořídí milenku buď stejnou nebo podobnou jako je jeho manželka, protože "stejnej model" je předvídatelnej http://fora.babinet.cz/img/smilies/stolt.gif, nebo naopak "o třídu níž" = například submisivnější na rozdíl od energické vlastní ženy, lehce ležérnější než manželka posedlá úklidem a dětmi...
Oni sice někteří nevěrníci chtějí/potřebují neustálou změnu nebo adrenalin... ale spousta jich u milenky hledá spíš klid a pohodu, který doma z různých důvodů nemají.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#30 12. 7. 2011 7:48

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: ...a zase ta nevěra!

helena napsal(a):

milenka je vždycky nejméně o třídu výš, protože kdyby nebyla, tak by se do ní partner nezakoukal. přeci nebude toužit po něčem naprosto stejném nebo horším než má doma.
Co to znamená - o třídu výš? Krásnější, mladší, chytřejší, bohatší...?
Pokud si pán nepotřebuje zvýšit vlastní sebevědomí stylem "podívejte se, na co (ještě) mám!", tak si klidně pořídí milenku buď stejnou nebo podobnou jako je jeho manželka, protože "stejnej model" je předvídatelnej http://fora.babinet.cz/img/smilies/stolt.gif, nebo naopak "o třídu níž" = například submisivnější na rozdíl od energické vlastní ženy, lehce ležérnější než manželka posedlá úklidem a dětmi...
Oni sice někteří nevěrníci chtějí/potřebují neustálou změnu nebo adrenalin... ale spousta jich u milenky hledá spíš klid a pohodu, který doma z různých důvodů nemají.

stolt
o stupeň výš neznamená mladší, hezčí, chytřejší

Není tady

 

#31 13. 7. 2011 21:48

Willi
♥------
Registrovaný: 23. 11. 2010
Příspěvky: 8

Re: ...a zase ta nevěra!

Pokračování....takže ZŮSTÁVÁM znamená zatím a také to znamená -  s ní jsem to neskončil...Bylo těžké najít vnitřní sílu v klidu o všem mluvit...ON častěji mlčí, řečí moc nenadělá...v jeho očích se zase tak moc nestalo, rozhodnutý není, stále neví, co chce....Můj pokus vyslat ho do separace - odloučení (na radu psychologa), byl marný. Má strach, že by se nevrátil...
Mám pocit, že žiju život někoho jiného, že to není ten můj. Mívám ve věcech jasno a teď už rok tápu, žiji ze dne na den. Nic, co by stálo za pocit spokojenosti a štěstí. Okolí nás vnímá jako bezproblémovou rodinu - vy jste ti poslední, kteří by se měli rozvádět, tvůj manžel je seriózní člověk....ale to je jenom navenek, tam uvnitř je velká, vleklá a bolestná krize. Kéž jednou skončí...

Není tady

 

#32 14. 7. 2011 16:02

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: ...a zase ta nevěra!

Willi napsal(a):

Pokračování....takže ZŮSTÁVÁM znamená zatím a také to znamená -  s ní jsem to neskončil...Bylo těžké najít vnitřní sílu v klidu o všem mluvit...ON častěji mlčí, řečí moc nenadělá...v jeho očích se zase tak moc nestalo, rozhodnutý není, stále neví, co chce....Můj pokus vyslat ho do separace - odloučení (na radu psychologa), byl marný. Má strach, že by se nevrátil...
Mám pocit, že žiju život někoho jiného, že to není ten můj. Mívám ve věcech jasno a teď už rok tápu, žiji ze dne na den. Nic, co by stálo za pocit spokojenosti a štěstí. Okolí nás vnímá jako bezproblémovou rodinu - vy jste ti poslední, kteří by se měli rozvádět, tvůj manžel je seriózní člověk....ale to je jenom navenek, tam uvnitř je velká, vleklá a bolestná krize. Kéž jednou skončí...

a to je špatně, že by se nevrátil? nikdo nemůže sedět současně na dvou židlích. ty ani on nejste šastní kapitulation

Není tady

 

#33 14. 7. 2011 19:24

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: ...a zase ta nevěra!

Willi napsal(a):

Pokračování....takže ZŮSTÁVÁM znamená zatím a také to znamená -  s ní jsem to neskončil...Bylo těžké najít vnitřní sílu v klidu o všem mluvit...ON častěji mlčí, řečí moc nenadělá...v jeho očích se zase tak moc nestalo, rozhodnutý není, stále neví, co chce....Můj pokus vyslat ho do separace - odloučení (na radu psychologa), byl marný. Má strach, že by se nevrátil...

Willi, to vytučněné jsou jenom Tvoje domněnky, nebo jste se o tom s manželem bavili a on zřetelně a nahlas vyřkl takové stanovisko va ?!?


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#34 14. 7. 2011 21:50

ready
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 1. 2011
Příspěvky: 536

Re: ...a zase ta nevěra!

Willi napsal(a):

Pokračování....takže ZŮSTÁVÁM znamená zatím a také to znamená -  s ní jsem to neskončil...Bylo těžké najít vnitřní sílu v klidu o všem mluvit...ON častěji mlčí, řečí moc nenadělá...v jeho očích se zase tak moc nestalo, rozhodnutý není, stále neví, co chce....Můj pokus vyslat ho do separace - odloučení (na radu psychologa), byl marný. Má strach, že by se nevrátil...
Mám pocit, že žiju život někoho jiného, že to není ten můj. Mívám ve věcech jasno a teď už rok tápu, žiji ze dne na den. Nic, co by stálo za pocit spokojenosti a štěstí. Okolí nás vnímá jako bezproblémovou rodinu - vy jste ti poslední, kteří by se měli rozvádět, tvůj manžel je seriózní člověk....ale to je jenom navenek, tam uvnitř je velká, vleklá a bolestná krize. Kéž jednou skončí...

"Mám strach, že bych se nevrátil" ti přeložím do češtiny - proč bych měl jako odejít pryč, hledat si něco, poprat se se samotou, starat se o sebe sám, prát si, vařit si, když u tebe to mám zadara a bez řečí. Fakt bych ti přál, abys odjela na nějakou dobu pryč a děti mu nechala na krku. Prostě si za ten rok unavená..   Já chápu, že tě strach ze ztráty paralyzuje, mě zase paralyzovaly různé vydíračky, ale ustoupením jen upevňuješ, že to tak lze dělat, to je prostě behaviorismus. Nakonec jsem už věřil tomu, že ptát se ženy, kam jde je nehorázný projev žárlivosti...

Není tady

 

#35 14. 7. 2011 22:17

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: ...a zase ta nevěra!

Souhlasím s readym.

Ty jsi, Willi, hrůzou bez sebe, že by se manžel jednoho krásného dne mohl sebrat a doopravdy odejít od rodiny, svůj strach dávᚠpatřičně najevo a nechávᚠse díky tomu utáhnout na vařené nudli. Manžel v tuhle chvíli bezpečně ví, že Tě má "na háku", že mu budeš v hrůze z rozpadu rodiny tolerovat téměř všechno a protože jsi v tomhle vztahu Ty ta závislá, věří, že se nedokážeš podivnému dění ve vaší rodině nějak významněji vzepřít stolt

Strašně nerada Ti to říkám, ale pokud si přeješ ve vašem vztahu nějakou změnu, ta změna musí přijít z Tvé strany, "samo od sebe" se nestane nic stolt Manželovi jsi navrhla odluku, ten na Tebe udělal bu-bu-bu ve stylu: "Taky bych se nemusel vrátit", protože ví, co na Tebe platí: pokud se vzepřeš a chceš po něm nějaké řešení, stačí na Tebe zadupat a Ty se okamžitě stáhneš usch Sama vidíš, že tudy cesta nevede ... stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#36 14. 7. 2011 22:42

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: ...a zase ta nevěra!

Willi,pamatuješ si když jsi byla  malá holka?Pamatuješ si chvíle,když ti bylo smutno,že tě někdo trápil a ty jsi nemohla nic dělat,protožes byla malá a bezmocná?...Vzpomeň si na to..jsi to pořád ty,ale už jsi velká a tu svojí Willinku,co sedí utrápená můžeš obejmout a ochránit....nemusíš jí nechat trápit jiným člověkem...pořád jsi to ty,kdo o tom rozhodne...NIKDO JINÝ

Není tady

 

#37 14. 7. 2011 22:45

Willi
♥------
Registrovaný: 23. 11. 2010
Příspěvky: 8

Re: ...a zase ta nevěra!

Tak tedy - to, že zůstává řekl on i s tím dalším vysvětlením. Dalo mi práci sebrat síly k rozhovoru, který nikam nevedl. Pořád je to dokola...Ale sám ví, že situaci musí vyřešit.
Myslím, že v této chvíli se to celé odehrává hlavně ve virtuálním světě, v jejich mailování a tím i v jejich fantazii. Proto jsem jistota...
Nejsem hrůzou bez sebe, že by odešel. Několikrát jsem ho žádala, aby to udělal. Dětem domov brát nemůžu, já jsem chybu neudělala, nemůžu trestat je i sebe, že nám nedobrovolně vezmu domov. Musí odejít on. Navíc ony vůbec nic netuší, protože se k sobě chováme slušně, žádné emoce ani hádky....jsme opravdu víceméně všichni spolu...
Od jisté chvíle se snažím být nad věcí. Ale nejde to pořád, jinak bych nehledala únik třeba sem do diskuze.
Netoleruji všechno a on to ví, jenom mu to stále nepřipomínám.
Nejsem zcela na vztahu závislá, jen jsem tradiční žena, která zastává tradiční hodnoty - rodina je ta nejvyšší a snažím se ji bránit proti špatnostem....

My se možná vymykáme běžným modelům manželství s nevěrou. Dověděla jsem se jednu věc, kterou neumím pochopit - nedělám to proto, že ti chci ublížit...takový cíl jsem neměl...
Rozumíte tomu???

Není tady

 

#38 14. 7. 2011 23:01

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: ...a zase ta nevěra!

Willi napsal(a):

Tak tedy - to, že zůstává řekl on i s tím dalším vysvětlením. Dalo mi práci sebrat síly k rozhovoru, který nikam nevedl. Pořád je to dokola...Ale sám ví, že situaci musí vyřešit.
Myslím, že v této chvíli se to celé odehrává hlavně ve virtuálním světě, v jejich mailování a tím i v jejich fantazii. Proto jsem jistota...
Nejsem hrůzou bez sebe, že by odešel. Několikrát jsem ho žádala, aby to udělal. Dětem domov brát nemůžu, já jsem chybu neudělala, nemůžu trestat je i sebe, že nám nedobrovolně vezmu domov. Musí odejít on. Navíc ony vůbec nic netuší, protože se k sobě chováme slušně, žádné emoce ani hádky....jsme opravdu víceméně všichni spolu...
Od jisté chvíle se snažím být nad věcí. Ale nejde to pořád, jinak bych nehledala únik třeba sem do diskuze.
Netoleruji všechno a on to ví, jenom mu to stále nepřipomínám.
Nejsem zcela na vztahu závislá, jen jsem tradiční žena, která zastává tradiční hodnoty - rodina je ta nejvyšší a snažím se ji bránit proti špatnostem....

My se možná vymykáme běžným modelům manželství s nevěrou. Dověděla jsem se jednu věc, kterou neumím pochopit - nedělám to proto, že ti chci ublížit...takový cíl jsem neměl...
Rozumíte tomu???

Willi,žádný člověk se ráno neprobudí,aby si řekl a teď budu ubližovat...jistě nechce...ale TY MU TO UMOŽŇUJEŠ,proto v tom pokračuje...je jasný,že ti je mizerně,proto sem píšeš....to je v pořádku...jen zkus číst S POROZUMĚNÍM !!!  a hlavně vnímej,jak je tobě,jen a jen tobě....jeho pocity neovlivníš...své můžeš následně řešit...můžeš být tradiční žena,pro kterou je rodina základ,ovšem pokud tě ten ZÁKLAD...nelikviduje

Není tady

 

#39 14. 7. 2011 23:07

dája028
♥------
Registrovaný: 14. 7. 2011
Příspěvky: 8

Re: ...a zase ta nevěra!

Willi, holka - zůstává zatím a s ní to neskončil...podle něj se tak moc nestalo..neví, co chce...tvůj pokus to řešit odloučením byl marný... nežiješ svůj život... ACH JO- jasně,že nežiješ - ty žiješ ten jeho a JEMU to tak vyhovuje. Tím nemyslím,že je spokojený, ale že nemusí nic řešit.  Ale co TY??!! Jsou prázdniny, není šance se sebrat a nechat děti s tátou, nebo u babiček? Nemᚠněkoho, kam bys mohla odjet a trošku se od toho všeho vzdálit? Je to možná šance zmizet a nechat ho si vyzkoušet, jak by to bylo bez tebe - ve školním roce by to asi nešlo. Já vím, možná to zavání vyklizením pole, ale lítᚠv tom už rok a NIC se neděje, nemění. A třeba to není dobrý nápad, ale vím, že bych to udělala já - zajistila děti a odjela, získala odstup ( neříkám čas, toho bylo dost a s nulovým výsledkem). Asi bych si položila otázky - dokážu žít bez něj ? a dokážu případně po tomhle žít s ním? Co BYCH CHTĚLA DÁL JÁ ??

Není tady

 

#40 14. 7. 2011 23:20

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: ...a zase ta nevěra!

Willi napsal(a):

Nejsem zcela na vztahu závislá, jen jsem tradiční žena, která zastává tradiční hodnoty - rodina je ta nejvyšší a snažím se ji bránit proti špatnostem....

My se možná vymykáme běžným modelům manželství s nevěrou. Dověděla jsem se jednu věc, kterou neumím pochopit - nedělám to proto, že ti chci ublížit...takový cíl jsem neměl...
Rozumíte tomu???

Nu, Willi, nic proti ničemu ... ale abys pod tíhou té zodpovědnosti, kterou bereš za manžela na svá bedra jednou vyčerpaně neklesla stolt

A že manžel neplánoval svoji nevěru proto, aby Ti ublížil?!? To je hezký alibismus - to je totéž, jako když někomu bytový zloděj vykrade byt a po dopadení se hájí, že vůbec neplánoval, že kvůli ukradeným zlatým šperkům po babičce bude někdo nešastnej dumbom


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#41 15. 7. 2011 7:16

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: ...a zase ta nevěra!

Dětem domov brát nemůžu, já jsem chybu neudělala, nemůžu trestat je i sebe, že nám nedobrovolně vezmu domov. Musí odejít on.
Willi, říkám to strašně nerada - ale nemusí. Já ti rozumím - on "udělal chybu", ergo on by měl být potrestán. Jenže, děvečko, ten domov přestanete mít v okamžiku jeho odchodu, to nezávisí na bytě, kde jste ty i děti zvyklé (a kde ho stejně budeš vidět v každé místnosti i když tam nebude).
Zkus popřemýšlet, kam bys případně mohla s dětmi jít, rozmysli si sama pro sebe, jestli byt vyměnit nebo prodat, jak se rozdělit... prostě se připravuj na tu horší variantu.
nedělám to proto, že ti chci ublížit...takový cíl jsem neměl... Rozumíte tomu???
Nikdo (teda s drobnými výjimkami) nezahne proto, aby partnerovi ublížil. Dokonce je to ublížení doopravdy mrzí, i když to vypadá jako protimluv.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#42 15. 7. 2011 9:26

Willi
♥------
Registrovaný: 23. 11. 2010
Příspěvky: 8

Re: ...a zase ta nevěra!

Děkuju všem za názory. Hodně o všech příspěvcích přemýšlím.
Spojila jsem se s psychologem. Podle něj můj muž čeká na pocit subjektivní jistoty. Ten ale člověk nemusí celý život zažít, prý je to taková třešínka na dortu....

Zřejmě ho navštívíme oba. ON se tomu nebrání, ale žádnou naději tomu nedává. Cítí, že celá situace mi nedělá dobře. Na závěr včerejšího dne řekl, že ví, že to s ním nemám jednoduché...
Nechce, abych to řešila za něj....

Máme před sebou dovolenou. Nic se sice nejspíš nezmění, ale budu se ji snažit užít...možná to bude poslední rodinná...

Není tady

 

#43 15. 7. 2011 10:05

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: ...a zase ta nevěra!

Willi napíšu můj názor - tvůj muž neodejde, nemá proč. Má tě rád, toleruješ mu milenku a třeba až se to trochu zklidní, tak přestaneš s dotazama jestli zůstává, protože si zvykneš.
On problém nemá, jemu jeho milenka nevadí. Vadí tobě - mᚠproblém. Kdyby jsi ho neměla, nebudeš sem psát, chodit k psychologovi a ptát se muže jestli zůstane s tebou atd... Tvůj muž jde s tebou k psychologovi jen proto, aby měl klid. Kdyby to bylo na něm, nikam by se nehnal - nemá proč.
Dovolenou si určitě užiješ - on bude nalepený na mobilu a tak... duchem někde jinde... jede to rok, to je dlouhá doba. Jen tak se jí nevzdá, i když je to možná dilinka o třídu pod tebou (fakt hlína tohle) momentálně je na piedestalu. Připrav se na to, že dovolená bude nejspíš katastrofa a to i proto, že on jede, aby ti ukázal, že teda tě má rád a ty proto, abyste byli jako rodina pohromadě. On by jel nejspíš radši s ní, ale to nejde, takže co... tak pojede s vámi.
Pokud ho žádáš, aby odešel neodejde.
Když mu řekneš - pokud to neskončíš do měsíce (když už jsi vydržela rok, se to nezblázní, já dala termín okamžitě) podávám žádost o rozvod. Nechci tak žít a pro svoje děti si taky představuji něco trochu jinýho, než nefunkční vztah. Dala jsem ti dost času na to, aby sis srovnal v hlavě, co chceš, nicméně s tvým přístupem vidím, že to musím řešit já, jako ten, komu ta situace nevyhovuje. Dohodneme si podmínky rozvodu, hodím to na papír, podepíšeme to a půjdem dál každý svou cestou - a pak to uděláš, bude muset něco dělat.
Možná zjistí, že mu za to nestojí.
Možná přijde na to, že to není špatný nápad, ten rozvod...
Možná přijdeš na to, že ti za to nestojí. tongue

Okolí vás může vnímat, jak chce - když vás bude vnímat jako bohaté lidi a vy nebudete mít co jíst k čemu ti je, že oni si myslí.... hmm

A ještě něco - dětem nic nebereš, nebouráš. Taky jsem měla tyhle pocity, ale je to blbost. Ber to jako šanci pro ně i pro tebe na normální život. Tohle, co máte, totiž až tak normální není, i když to neznamená, že tak lidi nežijou a mnohým to i vyhovuje. Jsme totiž zase u toho - TOBĚ to nevyhovuje. wink

Není tady

 

#44 15. 7. 2011 10:25

ready
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 1. 2011
Příspěvky: 536

Re: ...a zase ta nevěra!

Willi napsal(a):

Děkuju všem za názory. Hodně o všech příspěvcích přemýšlím.
Spojila jsem se s psychologem. Podle něj můj muž čeká na pocit subjektivní jistoty. Ten ale člověk nemusí celý život zažít, prý je to taková třešínka na dortu....

Zřejmě ho navštívíme oba. ON se tomu nebrání, ale žádnou naději tomu nedává. Cítí, že celá situace mi nedělá dobře. Na závěr včerejšího dne řekl, že ví, že to s ním nemám jednoduché...
Nechce, abych to řešila za něj....

Máme před sebou dovolenou. Nic se sice nejspíš nezmění, ale budu se ji snažit užít...možná to bude poslední rodinná...

Willy,
je možné, že muž čeká na pocit subjektivní jistoty. K němu se ale nemá šanci dopracovat, pokud tě má doma, stejně jako pokud jde s tebou k psychologovi, ale žádnou šanci tomu nedává. Navíc z tvé iniciativy. To je skoro zbytečný tam chodit, vím o čem mluvím. Jen ho tím ujišuješ, že furt o něj stojíš. Pocit subjektivní jistoty se má šanci (a ne nutně) dostavit, až po delší fyzické separaci, po té, co bude cítit, že to vzdáváš. Je ale taky možné, že se  nakonec nerozhodne pro tebe.
Asi si porovnej co je pro tebe menší zlo - mít větší jistotu v obou smyslech, tj. mít muže doma a současně bude mít bokovku, nebo menší jistotu a zvolit risk hop nebo trop.
Pokud půjdete na čas od sebe (a už on či ty), budete mít možnost si zkusit, co by takový život obnášel a to ještě před definitivním řešením typu rozvod. Taky bych bral v úvahu prvek zaskočení, když půjdete do separace rychle, z tvého popudu, tak na to nebude  připravenej a už vůbec ne ta jeho cuchtička, která má taky rodinu, a její manžel tuším o tom neví... Vznikne tak disproporce, je možné že on na ni začne tlačit, ona se zalekne, bude mít před sebou těžké dilema, jak to oznámit doma a rodině atp. prostě bude to hlavně jiná situace, která to všechno může posunout. Tvoje čekání může taky vést k tomu, že se pomalounku oba dva připraví, jak to dát v poklidu dohromady. 
Ale samozřejmě rozhodnutí je na tobě, jak píšu, je to strategie riskantnější, ale rozsekávací.
Dovolenou bez dětí neriskuješ skoro nic, ale naznačíš aspoň, že ze situace taky chceš něco vytěžit.

Jinak manžela odhaduju na takového spíš dobráka, co nechce skutečně ublížit, ale ve výsledku slabší ubližují nevědomky a "nechtěně" víc. Mimochodem z jakého rodinného zázemí manžel pochází?

drž se

Není tady

 

#45 15. 7. 2011 11:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: ...a zase ta nevěra!

Nechce, abych to řešila za něj... 
Jenže bohužel budeš muset... On nemá pocit, že by něco "řešit" měl - proč taky? Jemu nic neschází, naopak, má tolerantní ženu, relativně (aspoň navenek) fungující rodinu a jako tu "třešínku na dortu" paní milenku - to je jistot až na půdu.
Ta jistota schází tobě a schází ti čím dál víc. Nevíš, jestli s vámi on chce zůstat (jeho vyjádření "zůstávám" je značně mlhavé), nevíš, jestli odejde či ne... to tobě klouže pod nohama svah. Zatím se držíš nejbližší větve, ale nabírᚠrychlost a vypadá to, že manžel ti ruku nepodá, páč nemá tu "subjektivní jistotu". Co kdybys ho stáhla s sebou? Tak si musíš pomoct sama - a už dočasným odchodem, přeušením péče o jeho potřeby od jídla po sex, nebo (pokud to opravdu chceš) návrhem na rozvod. Jinak se v tom budeš plácat, brečet, stěžovat si - ale tím se výrazného výsledku nedobereš.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#46 15. 7. 2011 11:33

ready
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 1. 2011
Příspěvky: 536

Re: ...a zase ta nevěra!

javena napsal(a):

Když mu řekneš - pokud to neskončíš do měsíce (když už jsi vydržela rok, se to nezblázní, já dala termín okamžitě) podávám žádost o rozvod. Nechci tak žít a pro svoje děti si taky představuji něco trochu jinýho, než nefunkční vztah. Dala jsem ti dost času na to, aby sis srovnal v hlavě, co chceš, nicméně s tvým přístupem vidím, že to musím řešit já, jako ten, komu ta situace nevyhovuje. Dohodneme si podmínky rozvodu, hodím to na papír, podepíšeme to a půjdem dál každý svou cestou - a pak to uděláš, bude muset něco dělat.
Možná zjistí, že mu za to nestojí.
Možná přijde na to, že to není špatný nápad, ten rozvod...
Možná přijdeš na to, že ti za to nestojí. tongue

Jen bych dodal, že s ultimátem rozvodu velmi opatrně. Pokud si nebudeš stoprocentně jistá, že jsi schopná dotáhnout rozvod dokonce, tak jen snížíš váhu svých slov a bude vědět - no jo, zase něco kecá. Willi není Javena... Možná zkusit nejdřív Heleninu cestu odstřižení od potřeb či separaci. Smysl separace je taky v tom, že se probouzí přitažlivé síly (a určitě tam jsou po dlouhém soužití), které si on zatím moc neuvědomuje.

Není tady

 

#47 15. 7. 2011 11:50

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: ...a zase ta nevěra!

Willi napsal(a):

...Jenom pro zajímavost - pracuju v kolektivu žen a mužů. Jen nás celkem 21 (věkový průměr 50let). Jsem desátá, která má zkušenost s partnerskou nevěrou. Ne, že bychom si o tom nějak vyprávěli, ale za těch 20 let, která tam dělám, se čas od času o někom šušká.
Všichni to ustáli a jsou se svými partnery dál. Je to ale o velikém odříkání, toleranci a přímo svaté trpělivosti!...

Nu, Willi, já nechci malovat čerta na zeď, ale ...
Ty znᚠz pracoviště deset lidí, kteří postupem času získali zkušenost s manželskou nevěrou a tak nějak to beze ztráty kytičky ustáli. Protrpěli si své životní peklíčko, tak nějak se to nakonec vyřešilo, ti lidé se nerozvedli a poměrně spokojeně spolu žijí dál.

Bohužel já znám z vlastní zkušenosti řadu žen, které dlouhotrvající manželskou nevěru neustály a tlak, ve kterém léta žily řešily buď alkoholem, nebo prášky na uklidnění a skončily v psychiatrické léčebně na oddělení léčby závislostí stolt Zničily si zdraví a manželé se s nimi buď z vlastní vůle rozvedli, nebo ty ženy po prodělané léčbě samy prozřely a se svými manželi se rozvedly samy. Nezřídka se totiž stávalo, že navzdory tomu, že manželé viděli, kam až jejich nevěra či paralelní vztah jejich vlastní ženu zavedly, vůbec neuvažovali o tom, že by mimomanželský vztah ukončili a po návratu jejich ženy z léčebny předpokládali, že ve svém dvojím životě budou pokračovat vesele dál. Oni přece žádný problém neměli, problém měla jejich žena, která se kvůli jejich nevěře propila a profetovala až do ústavní léčby grater

Já bych skutečně ten stres, ve kterém už rok žiješ nepodceňovala a nějakým způsobem ho začala řešit nezávisle na manželovi. Na vlastní oči jsem totiž viděla, jak drasticky končívají ženy, které léta žijí v manželském trojúhelníku, dnes a denně se potýkají s nejistotou a doufají v nemožné, totiž že manžel jednoho krásného dne "dostane rozum" a "rozsvítí se mu". Zázrak bohužel nepřijde ani za rok, ani za dva, ani za pět let, manžel přelétá od jedné k druhé, doma je chlad, nevlídno a divno a místo, aby to bylo lepší, je to čím dál tím horší.

A budeš se divit - moje spolupacientky, které do protialkoholní léčebny dostala manželova nevěra, byly do jedné bez výjimky slušné, spořádané, ženské, které "žily jenom pro rodinu" a v životě by je nenapadlo uvažovat o rozvodu nebo si najít milence, tak urputně chtěly zachovat manželství. Bohužel, ten tlak na ně vyvíjený nelze dlouhodobě ustát: všechny začínaly tak, že nemohly usnout nebo dlouhodobě špatně spaly, několikrát do týdne probděly celou noc a aby zahnaly nespavost, sáhly po první skleničce nebo si nechaly předepsat od doktora Lexaurin ... a už se vezly ... grater


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#48 15. 7. 2011 12:23

Willi
♥------
Registrovaný: 23. 11. 2010
Příspěvky: 8

Re: ...a zase ta nevěra!

Musím ještě napsat něco, co tu nezaznělo.
Než jsme spolu začali chodit, znali jsme se od dětství. Byla jsem hodně opatrná, protože mne začal dobývat měsíc po odchodu jeho bývalé partnerky. Byli spolu 4 roky a prý hlavně kvůli zodpovědnosti. Než se stačili pořádně poznat, byla na cestě jeho první dcera. Jenomže tehdejší partnerka nechtěla žít v našem maloměstě, ale v Praze. ON ji následovat nechtěl. Chyběla tam láska, byla tam jen ta zodpovědnost....Pak jsem přišla já...dlouho jsem si zvykala, protože po vlastním předchozím vztahu jsem cítila, že ON z toho není venku, je mu smutno a já bych mohla být jen taková "náplast".
Nakonec jsme spolu vydrželi 2 roky, než jsme se vzali. Nikdy jsem nelitovala a nelituje toho ani on.
Ale proč to píši - myslím si, že člověk se musí poprat sám se sebou. Tzn., že mně se zdá opravdu to odloučení, tedy separace, nebo jak tomu někdo říká rozvod na zkoušku jako řešení, kdy ten dotyčný si má možnost uvědomit, co je pro něj důležité, anebo co může a chce ve svém životě postrádat. Navíc, pokud se rozhodne o navrácení, udělá to z nějakých vnitřních důvodů a dokáže se případně "očistit", protože zažije vnitřní boj a bolest....

Jeden můj známý, také věčně nerozhodný, to s milenkou a rodinou takhle praktikoval 4 roky. Stále se neuměl rozhodnout...po 4 letech podala manželka žádost o rozvod, milenka se na něj pro jeho nerozhodnost vyprdla. Teď žije několik let sám, jeho ex má nového partnera. Zbyl mu jen smutek v duši. Milenka prý nesahala jeho ex ani po kotníky...

Já to takhle ale dlouho táhnout opravdu nechci, proto na něj "tlačím". V jeho očích jsem ale spíš upjatá, protože po něm chci nějaké řešení.
Po úterku, kdy jsme zase problém otevřeli, mám v sobě pocit úlevy. Nebyl to příjemný rozhovor. Rozvod jsem mu také nabízela. Myslím, že si uvědomuje, že jde do tuhého....

Pro readyho - ON pochází z velmi milé, hodné rodiny. Tcháni jsou bezvadní lidé! Stýkáme se skoro denně. Mám je ráda a naše děti taky...
Pokud jim místní drbny něco o problému nedonesli, pak ještě o ničem neví...A protože to po městě už koluje a všichni se tu známe, je jen otázka několika dnů, kdy se to doví...a nejspíš i rodina oné dámy...
Víš, pro mne by bylo nejlepší, aby odešel. Ono to bude bolet, ale časem se s tím člověk srovná. Teď to bolí vlastně pořád dokola. Na chvíli rána zasychá, a potom se zase oživí...
Pokud tady zůstane, stejně nebudu mít klid, protože spolu pracují. ON určitě jinou práci hledat nebude. Je příliš specifická a v našem kraji jsou taková místa jenom 4.

Není tady

 

#49 15. 7. 2011 12:47

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: ...a zase ta nevěra!

Willi, já jsem se "přivdala" z Prahy na maloměsto, takže opravdu velmi dobře vím, jak to na takovém maloměstě chodívá: šídlo v pytli zde dlouho neutajíš stolt A jestli to už koluje po městě, nebo hrdličky nebyly dostatečně opatrné a lidi si všimli, je jen otázkou času, kdy to nějaká "dobrá duše" donese napřed tchánovcům a poté rodině vaší milenky roll

Abys nebyla překvapená, až u vašich dveří zazvoní milenčin manžel a bude chtít mluvit s Tvým mužem, nebo - ještě hůře - si pán Tvého manžela odchytí přímo na pracovišti big_smile

Upravil(a) Kiara (15. 7. 2011 12:49)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#50 15. 7. 2011 13:20

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: ...a zase ta nevěra!

ready napsal(a):

javena napsal(a):

Když mu řekneš - pokud to neskončíš do měsíce (když už jsi vydržela rok, se to nezblázní, já dala termín okamžitě) podávám žádost o rozvod. Nechci tak žít a pro svoje děti si taky představuji něco trochu jinýho, než nefunkční vztah. Dala jsem ti dost času na to, aby sis srovnal v hlavě, co chceš, nicméně s tvým přístupem vidím, že to musím řešit já, jako ten, komu ta situace nevyhovuje. Dohodneme si podmínky rozvodu, hodím to na papír, podepíšeme to a půjdem dál každý svou cestou - a pak to uděláš, bude muset něco dělat.
Možná zjistí, že mu za to nestojí.
Možná přijde na to, že to není špatný nápad, ten rozvod...
Možná přijdeš na to, že ti za to nestojí. tongue

Jen bych dodal, že s ultimátem rozvodu velmi opatrně. Pokud si nebudeš stoprocentně jistá, že jsi schopná dotáhnout rozvod dokonce, tak jen snížíš váhu svých slov a bude vědět - no jo, zase něco kecá. Willi není Javena... Možná zkusit nejdřív Heleninu cestu odstřižení od potřeb či separaci. Smysl separace je taky v tom, že se probouzí přitažlivé síly (a určitě tam jsou po dlouhém soužití), které si on zatím moc neuvědomuje.

Jistěže musí být člověk připravený i na variantu, že po nabídce rozvodu zazní - ano, asi to bude opravdu lepší... To je jasný, jinak je to plácání pod úroveň a nemá valný účinek. Jenže já zas nejsem Willi či někdo další, takže nějaké odstřižení nebo separace kdykoli, když pán neví, co vlastně chce... u mě vážně nehrozí.
Co mu asi tak bude chybět?
Manželčiny výčitky nebo to, že musel být v sedm doma, aby žena neláteřila, že byl určitě zase s milenkou... roll To určitě. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsme mému muži začali chybět až půl roku po rozchodu. Až tehdy mu došlo, o co jako gou a řekl mi, že se mu stýská po mě a dětech, je na všechno sám a tak dál... Půl roku. Děkuju pěkně. Už se vidím, jak separovanýho nevěrnýho manžela vítám po půl roce, že mu to jako konečně seplo.
Nehledě na to, že se nabízí varianta, že aby jako Willi věděla, jestli už mu to seplo, tak mu bude volat nebo tak... čili jí bude mít plný zuby a doba na docvaknutí se tím může lehce prodloužit...
Za mě vážně nee. Ale já fakt nejsem Willi.
Ona se s tím popere po svým. Tohle je jen pro pomoc ve smyslu - prošli si tím i jiní, není to sranda, ale dá se to zvládnout, a už to dopadne, jak dopadne. hmm

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů