Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#151 15. 7. 2011 13:37

majkafa
Host

Re: jak se připravit na rozvod

javena napsal(a):

No já tedy za sebe.... jsem byla ráda, že rozvod proběhl po dohodě a rychle. Neumím si představit, jak šmíruju manžela, abych jako co... byla u rozvodu já ta dobrá? Nechápu.
Ale já taky chodím do práce kvůli sobě, ne kvůli rodině a tak... to pak asi jinak bolí, když stavíš barák kvůli ní, dělᚠkvůli ní, mᚠs ní dítě kvůli ní... a ona najednou o to, co pro ní dělᚠvlastně  nestojí.
Myslím, že od toho se odvíjí celý Adostův problém.
Protože známá takhle stavěli, pak se rozváděli, prodali dům, umořili hypotéku, ze zbytku si zařídili každej vlastní bydlení, dohodli se na výživném pro děti a bylo... wink Žádný šmírování, žádný podpásovky... civilizovaný rozvod.

Ano. Civilizovaný. Ale adost prostě vidí, že to dělal JEN kvůli ní. Ale proč? Fakty ne I kvůli sobě? Lhář? Sám sobě lhářem? sad

#152 15. 7. 2011 13:47

javena
♥♥♥♥♥♥-

Majkafo, vždy  to dělal především kvůli sobě. smile
A proto to tak bolí... proto tak kope.
Myslím, že to vidíš taky. wink
Možná že on to nevidí a vážně nemá ani potuchu, jak moc je ten pocit, "že kvůli ní"... lichý.
Ale jsem offtopic a tohle je stejně na dlouhou tra a spíš na psychologickou či mezilidský vztahy. hmm

Není tady

#153 15. 7. 2011 13:49

majkafa
Host

Však já vím, že to dělal kvůli sobě. Jen on to neví. big_smile
Ono je to jaksi "lepší", pohodlnější, obzvláště když se něco nepovede, najít viníka, samozřejmě hlavně ne jako viníka sebe. big_smile
Nevděčnice jedna! lol On by se pro ni rozkrájel a ona, nevěrnice, si toho neváží dumbomlol

Upravil(a) majkafa (15. 7. 2011 13:51)

#154 15. 7. 2011 14:36

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Furie jedna. dumbome
A ze "vyplivoval dusi na to, aby se meli lepe", a ted chce na to "kaslat", (a tady v kecacim foru to dal spontanne najevo) tak je mu to vycitano... va dumbom

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#155 15. 7. 2011 14:56

adost
♥♥-----

Majkafa napsal(a):

adoste, ty mᚠneuvěřitelný žaludek. Je mi z toho (z tebe) špatně.
Paní by měla od tebe utíkat co nejdál, jestli je to normální = běžná žena.

Vážená paní,
když je vám špatně, tak si vemte pilulku, nebo běžte něco štupovat, ale tohle je právní vlákno a očekávají se tady kvalifikované poznámky. Vaše dojmologie je k ničemu.
Fakt nevím, proč bych měl hledat vinu u sebe. Soud rozhodne, jak uzná za vhodné a předpokládám, že konzultaci s advokátem nebude brát jako přečin. Teda pokud tam nebude sedět stejná chytrá horákyně jako vy.

Není tady

#156 15. 7. 2011 15:53

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

A doste, ja s tebou ve vetsine veci nesouhlasim, ale v jedne jo. Nenech ze sebe "delat vola"... stolt

Upravil(a) ViktorkaM (15. 7. 2011 15:56)

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#157 15. 7. 2011 17:03

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

adost napsal(a):

Majkafa napsal(a):

adoste, ty mᚠneuvěřitelný žaludek. Je mi z toho (z tebe) špatně.
Paní by měla od tebe utíkat co nejdál, jestli je to normální = běžná žena.

Vážená paní,
když je vám špatně, tak si vemte pilulku, nebo běžte něco štupovat, ale tohle je právní vlákno a očekávají se tady kvalifikované poznámky. Vaše dojmologie je k ničemu.
Fakt nevím, proč bych měl hledat vinu u sebe. Soud rozhodne, jak uzná za vhodné a předpokládám, že konzultaci s advokátem nebude brát jako přečin. Teda pokud tam nebude sedět stejná chytrá horákyně jako vy.

Něco štupovat? va  Nechtěl bys jít třeba složit fůru hnoje nebo aspoň přidělat nějakou poličku na zeď?  lol

Pokud se bavíme o právu, tak sem nejspíš nepatří ani vzlyky nad proradností a nevděkem partnera. Tyhle termíny zákon myslím nezná. lyssna

Není tady

#158 15. 7. 2011 20:08

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Web

Dobrá, tak to nedělal kvůli ní, ale nedělal to ani kvůli sobě. Co takhle připustit, že to děla kvůli rodině?
Fakt někteří to tahání za slovíčka prostě musíte - když musíš, tak musíš, že?

Jo, ještě k tomu vypořádání SJM - je docela i možné (při dobrém právníkovi), že podíl jednoho se může ponížit, právě vzledem k tomu, jak kdo čím přispěl k rozpadu manželství. A to, že si paninka nabrnkla milence je dostatečný důvod.
Adoste - držím palce, a to ukočíruješ - čím dřív, tím líp.

IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

#159 18. 7. 2011 6:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Fakt nevím, proč bych měl hledat vinu u sebe.
Protože je psáno, že "i spravedlivý sedmkrát za den zhřeší", materialisticky pak "každá akce vyvolává reakci" http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

je docela i možné (při dobrém právníkovi), že podíl jednoho se může ponížit, právě vzledem  tomu, jak kdo čím přispěl k rozpadu manželství
Anooo??? A na základě čeho, prosím? Mohla bys konkrétně uvést příslušné ustanovení, § a pod.?
Protože "to, že si paninka nabrnkla milence" dostatečný důvod není.

Upravil(a) helena (18. 7. 2011 6:35)

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#160 18. 7. 2011 11:38

Xsara
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

je docela i možné (při dobrém právníkovi), že podíl jednoho se může ponížit, právě vzledem  tomu, jak kdo čím přispěl k rozpadu manželství
Anooo??? A na základě čeho, prosím? Mohla bys konkrétně uvést příslušné ustanovení, § a pod.?
Protože "to, že si paninka nabrnkla milence" dostatečný důvod není.

Spousta lidí by takový ustanovení určitě uvítala lol

Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

#161 18. 7. 2011 14:18

adost
♥♥-----

Mám ještě jeden dotaz.
Manželka s dítětem nežije ve společném domě (SJM), hypotéku a náklady hradím já, v obývání jí nijak nebráním a nijak jí žití nekomplikuju = držím hubu. Kde bydlí odmítá sdělit, ale chce přispívat nejen na dítě, ale i na sebe. Mám takovou povinnost? Přijde mi nefér, že splácím společný dluh a ona vlastně uměle zvyšuje náklady.

Není tady

#162 18. 7. 2011 14:38

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Adoste, určitě takovou povinnost máš. To, že s tebou nebydlí ve společné domácnosti na tom nic nemění.

Není tady

#163 18. 7. 2011 15:09

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

adost napsal(a):

Mám ještě jeden dotaz.
Manželka s dítětem nežije ve společném domě (SJM), hypotéku a náklady hradím já, v obývání jí nijak nebráním a nijak jí žití nekomplikuju = držím hubu. Kde bydlí odmítá sdělit, ale chce přispívat nejen na dítě, ale i na sebe. Mám takovou povinnost? Přijde mi nefér, že splácím společný dluh a ona vlastně uměle zvyšuje náklady.

adoste, to, že se Tvoje paní nezdržuje ve společné domácnosti Tě nijak neosvobozuje od povinností, které mᚠpodle zákona k dítěti a bohužel i k ní. Jestli náklady na dům a hypotéku + výživné na ni a dítě nemůžeš utáhnout, celý dům či jeho část můžeš pronajmout, protože - jak jsem pochopila - v domě bydlíš nyní sám.

Nicméně to, že Tvoje manželka i s dítětem opustila společnou domácnost je důkaz, že vaše manželství je již trvale rozvráceno a pokud se chceš rychle rozvést, je to bod pro Tebe stolt A já bych s rozvodem na Tvém místě neváhala, protože Ti v podstatě nic jiného ani nezbývá: manželka se odstěhovala, na společnou domácnost nepřispívá, naopak chce po Tobě výživné na sebe a na dítě a na Tobě je navíc splácení hypo a nákladů na provoz domu.

Nicméně v každé situaci je třeba hledat určitá pozitiva a já v Tvé situaci vidím také jedno nesmírné pozitivum: zůstal jsi sám v domě, manželka se odstěhovala. Pán v rozvodovém řízení, bydlící sám ve vlastním domě zase není až tak špatná partie a já bych na Tvém místě této situace hleděla čile využít big_smile

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#164 18. 7. 2011 15:14

adost
♥♥-----

Kuřátko napsal(a):

Adoste, určitě takovou povinnost máš. To, že s tebou nebydlí ve společné domácnosti na tom nic nemění.

Kuřátko, jen dotaz, jsi právnička, či se jen domníváš?
To by totiž měla ona taky povinnost platit polovinu společných dluhů hypotéky, ne? Níže tady pan advokát psal o požadavku srovnatelné životní úrovně, a když budu platit celou hypo, výživné na dítě a na ni, tak její příjmy budou nakonec vyšší než co zbude mě.

Není tady

#165 18. 7. 2011 15:33

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

adoste, na to nemusí být Kuřátko právnička smile

Tvoje paní je t.č. na mateřské dovolené, tudíž nemá z čeho platit hypotéku. Druhá věc je, že se paní odstěhovala a Ty nevíš, kam, protože Ti to odmítá sdělit. Tohle by sis měl ve vlastním zájmu zjistit, kde bydlí a s kým. Jestliže žije ve společné domácnosti s cizím mužem, což je velmi pravděpodobné, odvíjela by se od tohoto faktu i výše výživného na její osobu: asi bys nebyl úplně zproštěn povinnosti platit na manželku, ale šikovný advokát by u soudu mohl docílit snížení navrhované částky stolt

Není tady

#166 18. 7. 2011 16:20

adost
♥♥-----

Kiara napsal(a):

adoste, na to nemusí být Kuřátko právnička smile

Tvoje paní je t.č. na mateřské dovolené, tudíž nemá z čeho platit hypotéku. Druhá věc je, že se paní odstěhovala a Ty nevíš, kam, protože Ti to odmítá sdělit. Tohle by sis měl ve vlastním zájmu zjistit, kde bydlí a s kým. Jestliže žije ve společné domácnosti s cizím mužem, což je velmi pravděpodobné, odvíjela by se od tohoto faktu i výše výživného na její osobu: asi bys nebyl úplně zproštěn povinnosti platit na manželku, ale šikovný advokát by u soudu mohl docílit snížení navrhované částky stolt

Díky, zareaguju na více příspěvků.

Jestli máme mít stejnou životní úroveň, tak když já budu platit hypotéku, výživné na dítě a na ni, tak budu mít míň než ona, což přece není stejná životní úroveň... 

Pronajmout dům či část - to je jednak na dlouho a kdyby se vrátila, tak co pak s podnájemníkem? Či podnájemnicí? Žena je spoluvlastník.

kde bydlí - Já fakt už nevím, čí jsem, když to budu zjišovat, tak budu za špeha, když ne, tak na to dojedu. Kde je hranice mezi férovostí a naivitou, fakt nevím.

Pán v rozvodovém řízení ve vlastním domě - no je na hypotéku, která se bude splácet dlouho, takže zas až taková partie nebudu.

Neváhat s rozvodem - no jo, jenže já tu bestii furt miluju, i když manipuluje, jak se dá.

Upravil(a) adost (18. 7. 2011 16:24)

Není tady

#167 18. 7. 2011 18:01

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Jestli máme mít stejnou životní úroveň, tak když já budu platit hypotéku, výživné na dítě a na ni, tak budu mít míň než ona, což přece není stejná životní úroveň... 
Jenomže Ty si pleteš jeden základní fakt: výživné na dítě slouží k uspokojování potřeb dítěte a je určené pro dítě, matka je pouze správcem těchto peněz. Jako její přijem se tedy posuzuje výhradně mateřská a v budoucnu (možná) i výživné od Tebe stolt

Pronajmout dům či část - to je jednak na dlouho a kdyby se vrátila, tak co pak s podnájemníkem? Či podnájemnicí? Žena je spoluvlastník.
Tak to si budeš muset sednout s manželkou a vyjasnit si s ní, jestli se vůbec hodlá vrátit, aby ses podle toho mohl zařídit stolt

kde bydlí - Já fakt už nevím, čí jsem, když to budu zjišovat, tak budu za špeha, když ne, tak na to dojedu. Kde je hranice mezi férovostí a naivitou, fakt nevím.
Chlapče zlatá, pokud jsi stále ženatý, měl bys ve svém vlastním zájmu bezpečně vědět, u koho a kde se zdržuje Tvoje žena a Tvůj potomek, ježišmarjá roll Až budete rozvedeni, už Ti do toho nic být nemusí, ale teď bych se na Tvém místě velmi rychle zajímala, kde a s kým Tvoje manželka žije stolt

Pán v rozvodovém řízení ve vlastním domě - no je na hypotéku, která se bude splácet dlouho, takže zas až taková partie nebudu.
Jsou i takoví pánové, kteří na vlastní bydlení v životě nedosáhnou wink a není vyloučeno, že se v budoucnu najde pro Tebe taková partnerka, která Ti se splácením hypotéky ještě ráda pomůže stolt

Neváhat s rozvodem - no jo, jenže já tu bestii furt miluju, i když manipuluje, jak se dá.Tak chlape, co vlastně chceš?!? Chceš ještě X let naříkat a trpět,  nebo do toho chceš definitivně říznout?!?

Není tady

#168 18. 7. 2011 21:54

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Chlapče zlatá, pokud jsi stále ženatý, měl bys ve svém vlastním zájmu bezpečně vědět, u koho a kde se zdržuje Tvoje žena a Tvůj potomek, ježišmarjá roll Až budete rozvedeni, už Ti do toho nic být nemusí, ale teď bych se na Tvém místě velmi rychle zajímala, kde a s kým Tvoje manželka žije stolt

No, to se Adosta musím zastat - fakt nemyslím, že by měl dostat sodu za to, že neví, kde jeho manželka je, když se mu to sama neobtěžuje sdělit. mad  Co bys navrhovala, najmout si detektiva? Prostý dotaz už Adost předpokládám zkoušel...

Není tady

#169 18. 7. 2011 22:13

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Nu, Kubulo, paní adostová žije pravděpodobně s nějakým mužem, proto ty tajnosti. A já bych se na místě adosta velmi oprávněně obávala toho, že jeho zatím ještě zákonitá manželka může s milencem otěhotnět a já jako zatím ještě zákonitý manžel budu uveden v RL cizího dítěte jako jeho otec.

Z tohoto důvodu bych se preventivně zajímala o to, kde a s kým moje manželka žije a neváhala bych si jako důkaz najmout třeba detektivní kancelář, abych - kdyby nedejbože došlo k nejhoršímu - měla nezvratný důkaz, že moje paní v době, rozhodné pro početí žila pod jednou střechou s cizím mužem.

Ne vždycky je sledování svého životního partnera detektivní kanceláří v rozporu s dobrými mravy a se slušným vychováním ... stolt

Není tady

#170 18. 7. 2011 23:40

Kubula
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Nu, Kubulo, paní adostová žije pravděpodobně s nějakým mužem, proto ty tajnosti. A já bych se na místě adosta velmi oprávněně obávala toho, že jeho zatím ještě zákonitá manželka může s milencem otěhotnět a já jako zatím ještě zákonitý manžel budu uveden v RL cizího dítěte jako jeho otec.

Z tohoto důvodu bych se preventivně zajímala o to, kde a s kým moje manželka žije a neváhala bych si jako důkaz najmout třeba detektivní kancelář, abych - kdyby nedejbože došlo k nejhoršímu - měla nezvratný důkaz, že moje paní v době, rozhodné pro početí žila pod jednou střechou s cizím mužem.

Ne vždycky je sledování svého životního partnera detektivní kanceláří v rozporu s dobrými mravy a se slušným vychováním ... stolt

Nu, nu, nu,  Kiaro big_smilebig_smilebig_smile
Já reagovala na to, že mi přišlo, že Adosta kritizuješ za to, že neví, kde se jeho manželka schovává. Tak jsem byla zvědavá, jak bys to elegantně vyřešila.. smile  Protože jestli to byla kritika, tak podle mě nezasloužená. Jinak souhlasím, že by bylo praktičtější vědět, kde se zdržuje.

Není tady

#171 19. 7. 2011 0:06

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Tak kritika to rozhodně nebyla big_smile protože nelze kritizovat někoho kvůli situaci, kterou si sám nezavinil stolt

Spíše jsem adostovi chtěla naznačit, že v této choulostivé situaci je pro něj jako pro manžela na místě velká dávka předvídavosti, prozíravosti a opatrnosti. Už takhle má díky rodinné krizi hlavu v pejru, není možné, aby se "nezajímal" kde a s kým momentálně jeho žena žije a díky tomu si možná v budoucnosti zadělal ještě na větší maléry, než jaké teď ve skutečnosti má stolt

Není tady

#172 19. 7. 2011 16:57

majkafa
Host

Co když má adostova paní z adosta strach? A proto tají, kde bydlí?
Co když ho zná (lépe než my) a neví, co by (jí) udělal?
Nepřemýšlely/i jste i nad tímto, že třeba má důvod tajit místo pobytu sebe a dítěte?
A - jak my nebo adost víme, jestli už paní adostová žádost o svěření dítěte do péče a žádost o rozvod nepodala?

Upravil(a) majkafa (19. 7. 2011 16:58)

#173 19. 7. 2011 17:26

adost
♥♥-----

majkafa napsal(a):

Co když má adostova paní z adosta strach? A proto tají, kde bydlí?
Co když ho zná (lépe než my) a neví, co by (jí) udělal?
Nepřemýšlely/i jste i nad tímto, že třeba má důvod tajit místo pobytu sebe a dítěte?
A - jak my nebo adost víme, jestli už paní adostová žádost o svěření dítěte do péče a žádost o rozvod nepodala?

A co když je adost networ??? 
Spekulace vám jdou jedna radost. Jo přehodit vinu na druhýho, to je tak lákavé, že... Máte s tím vlastní zkušenost?
Bohužel takovým nařčením se těžko brání, manželka to umí velmi podobně jako vy.

Není tady

#174 19. 7. 2011 17:43

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

majkafo, tak nám toho adosta zase až tak nedémonizuj big_smile takové spekulace mi připadají hodně přitažené za vlasy ... stolt

Kdyby byl adost posedlý touhou spáchat na své zákonité manželce nějaké násilí, těžko by sem psal, jak se připravit na rozvod a místo toho by se na vlastní pěst vypravil vypátrat místo jejího bydliště, aby jí to pořádně "osladil", nemyslíš wink ?!?

Není tady

#175 29. 7. 2012 22:58

nika25
♥------

Dobrý den,
žádost o rozvod jsem podala v květnu a hned v červnu přišel manželovi dopis od soudu, aby se k žalobě yjádřil. On si ho ani nevyzvedl a samozřejmě se ani nevyjádřil a chce tak rozvod sabotovat.
Tento týden přišly papíry nám oběma s informací o prvním stání. Manžel z bytu, kde má trvalé bydliště zmizel a dopis si opět nevyzvedl. A s určitostí vím, že se ani k soudu nedostaví, i když jsem mu to vzkázala po všech známých. Mám nějakou možnost napsat na soud, jaká je situace a že tam nepřijde, aby o tom věděly a zbytečně se to neprodlužovalo? Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí