Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#126 12. 7. 2011 19:01

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Re: jak se připravit na rozvod

sahleb napsal(a):

Me neprijde usmevna. Me prijde tragicke, jak dokazi zeny devalvovat vlatni praci a zodpovednost.
Jinak k tomu "rozpoctu". Pokud budu pocitat 8 hodin pracovniho dne za 100 kc (minimum, prosim) tak mi vyjde 800 za den. = HLIDANI DETI. K tomu prescasy minimalne 400 denne. K tomu jeste nocni sluzba. Takze jsme u 1200 kc na jeden den.

Krat 20 pracovnich dnu jsme u 24 000 Kc.

K tomu pripocteme praci na vikend 2dny x 4 x  1200 Kc  bez jakychkoliv priplatku!!!! A to dela
9600 Kc.

A hned jsme u 24000 plus 9600  se rovna 33 600. K tomuto, ponevadz nemame placenou zakonnou dovolenou, se pripocte 12%. Tedy 4032 Kc. A jsme bratru u 37 632 Kc mesicne.

Ja za tim stojim. Starost o deti a domacnost je narocna prace. Me muzes taky verit, i kdybych nemela dite, tak vim, ze tato prace podstatnou hodnotu vytvari.

Shleb, tohle je fakt dobrý lol
Předpokládám že jakákoliv výpomoc v tom 24hodinovém měsíčním maratónu ze strany tatínka či manžela (vstávání v noci když se matka touží vyspat, uvaření, pohlídání dětí a hraní si s nimi, koupání, krmení, vození k doktorům, procházka s kočárkem, návštěva babiček atd atd) bude oceněna jako výpomoc v nouzi na zavolání od externí firmy a bude tedy počítána s odpovídajícím kalkulem. Aby Ti pak z těch peněz něco zbylo lollol

Není tady

#127 12. 7. 2011 19:20

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-

adost napsal(a):

Tak, abych to zpřehlednil.
Přišel jsem na právnický vlákno, abych dostal kvalifikovanou radu. Dostal jsem kvalifikovaně přes hubu, pač právníkama se to tu hemží jako humoristama na berňáku. Takže se to celý posunulo, do názorovýho klání.

Pak jsem se snažil naznačit, že současný právní řád nekoresponduje s morálkou. (Akceptuje nevěru, lež, zradu, přetvářku a nijak je nepostihuje)
Drtivé většině na tom, že je právo nastaveno špatně, nepřijde nic divného a změnu práva tak, aby lépe vystihovalo morální aspekty neprosazuje. Třeba tak, že by nevěrnej musel jít fárat na půlroku do uranovejch dolů či co já vím.

Takže co může udělat chlapík jako já?
Kdybych byl natvrdlej, tak  můžu právo nerespektovat, jenže to by mi kluci s vobuškama ukázali, zač je toho koleno.
Takže fikanýmu chlapíkovi nezbejvá než se přizpůsobit zvrácený době - vykašlat se na morálku a respektovat (nesmyslný) právo.

Tedy:
Žádný další manželství z níže uvedenejch důvodů.
Nicméně i fikanej chlapík potřebuje ženu. Jak ji získat?
Slibovat manželství a partnerství - není trestné.
Jelikož ženy o cizí dítě ženy většinou nestojí, tak jej zatajit - není trestné
Zatajit pokud možno i stav rozvedený, snižuje to důvěryhodnost - není trestné
Pěstovat paralelně více vztahů - není trestné
Slibovat cokoliv - není trestné
Vod všech těchto pravidel se distancovat a tvářit se naopak děsně férově a čestně.

PS: Kdo chce, abych si myslel, že jeho mozkový synapse pracují na plný výkon dvou zdegenerovaných neuronů, tak ještě jednou napíše, že nechci platit na dítě. dumbom

Ale Adoste, no tak, pěkně to s tebou mlátí. Nemá smysl se tady hádat, mazej k dobrýmu právníkovi a začni konat. Čím déle tuhle vztahovou agonii prodlužuješ, tím horší na Tobě zanechá následky.
Práci neopouštěj v žádném případě - je to v tuhle chvíli tvoje jedinná jistota (asi).
Začni řešit co s barákem, abys ještě několik let nebyl nucen platit něco z čeho pak
nebudeš mít ani cihlu. Nesnaž se druhou stranu odrbat za to, že zradila, štěstí Ti to
stejně nepřinese. Hlavu nahoru

Není tady

#128 12. 7. 2011 19:23

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-

majkafa napsal(a):

pecule napsal(a):

Adoste byt svobodny od urciteho veku taky neni duveryhodne. To jen az si budes chystat argumenty pro novou slecnu wink
Jinak s neverou se tady potkalo myslim hodne zen, staci si to trochu procist. A taky s tim prd nadelaly. hmm Ale jelikoz je tohle predevsim zensky forum, tak je videt, ze skoro kazdej chlap dostane pres papulu. Proste jsou zdejsi prispevatelky (nektere) zatrpkle. Ale je tady nekolik takovych, ktere maji opravdu nadhled a je dobry se nad tim co napisou aspon zamyslet (napada me javena, Kiara a urcite i dalsi). Jen ne vzdy se da vsechno z psani pochopit, tak nebud na nas hned najezenej. My jsme ti nezahnuly wink

A tak to pr. Ani jednu ženu jsem nečetla, že by byla takhle zatrpklá, jako adost.Btw adost, proč nekandiduješ, abys změnil ty zákony a hnal nevěrnice (a spravedlivě pak i nevěrníky) nejméně na pranýř? smile

Majko, mᚠsice dobrou pamě, ale v tomhle případě asi ne. Takových ženských tu už bylo, zejména v Životě po nevěře smile

Není tady

#129 12. 7. 2011 19:26

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

PetrHl: tummenupp godlike tummenupp
offtopic adoste, PetrHl je muž, který kdysi řešil téměř totéž, co teď řešíš Ty. Proto si myslím, že jako rádce-muž je více, nežli povolanou osobou k tomu, aby zde vyjádřil svůj úsudek stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#130 12. 7. 2011 19:55

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Web

PetrHl napsal(a):

adost napsal(a):

Tak, abych to zpřehlednil.
Přišel jsem na právnický vlákno, abych dostal kvalifikovanou radu. Dostal jsem kvalifikovaně přes hubu, pač právníkama se to tu hemží jako humoristama na berňáku. Takže se to celý posunulo, do názorovýho klání.

Pak jsem se snažil naznačit, že současný právní řád nekoresponduje s morálkou. (Akceptuje nevěru, lež, zradu, přetvářku a nijak je nepostihuje)
Drtivé většině na tom, že je právo nastaveno špatně, nepřijde nic divného a změnu práva tak, aby lépe vystihovalo morální aspekty neprosazuje. Třeba tak, že by nevěrnej musel jít fárat na půlroku do uranovejch dolů či co já vím.

Takže co může udělat chlapík jako já?
Kdybych byl natvrdlej, tak  můžu právo nerespektovat, jenže to by mi kluci s vobuškama ukázali, zač je toho koleno.
Takže fikanýmu chlapíkovi nezbejvá než se přizpůsobit zvrácený době - vykašlat se na morálku a respektovat (nesmyslný) právo.

Tedy:
Žádný další manželství z níže uvedenejch důvodů.
Nicméně i fikanej chlapík potřebuje ženu. Jak ji získat?
Slibovat manželství a partnerství - není trestné.
Jelikož ženy o cizí dítě ženy většinou nestojí, tak jej zatajit - není trestné
Zatajit pokud možno i stav rozvedený, snižuje to důvěryhodnost - není trestné
Pěstovat paralelně více vztahů - není trestné
Slibovat cokoliv - není trestné
Vod všech těchto pravidel se distancovat a tvářit se naopak děsně férově a čestně.

PS: Kdo chce, abych si myslel, že jeho mozkový synapse pracují na plný výkon dvou zdegenerovaných neuronů, tak ještě jednou napíše, že nechci platit na dítě. dumbom

Ale Adoste, no tak, pěkně to s tebou mlátí. Nemá smysl se tady hádat, mazej k dobrýmu právníkovi a začni konat. Čím déle tuhle vztahovou agonii prodlužuješ, tím horší na Tobě zanechá následky.
Práci neopouštěj v žádném případě - je to v tuhle chvíli tvoje jedinná jistota (asi).
Začni řešit co s barákem, abys ještě několik let nebyl nucen platit něco z čeho pak
nebudeš mít ani cihlu. Nesnaž se druhou stranu odrbat za to, že zradila, štěstí Ti to
stejně nepřinese. Hlavu nahoru

Přesně a  jasně formulováno!
Pokud to neuděláš, může se ti stát stejné jako mnoha jiným, že budeš postávat  s dvěma igelitkama zmoklej před barákem, kterého půle měla být podle práva tvoje...... stolt

Není tady

#131 12. 7. 2011 20:14

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Web

mmch- Adoste- VÍM, že trpíš jako zvíře, že bys nejraději   všechny ženský    nechal rýt hubou dlažbu, že je svět nespravedlivej a černej- K TOBĚ.... Ale  bude líp a i ty nápady o výměně  milenek jedné za druhou, zatajování dítěte( strkání do popelnic v případě potkání potenciální milenky třeba, že?!wink ) -to vše poleví.   Bude líp. I když to teď tak pro tebe nevypadá.  I ta největší  zrada a křivda jde přetavit na  poznání.  Jaký druh  poznání získᚠ je jen na tobě. Věř nebo ne, že pokud se z tebe stane svině  a nemᚠto přitom zakódováno v povaze- NEBUDEŠ   šastnější, jen smutnější a smutnější.... stolt

Není tady

#132 12. 7. 2011 20:32

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-

zuzi777a napsal(a):

mmch- Adoste- VÍM, že trpíš jako zvíře, že bys nejraději   všechny ženský    nechal rýt hubou dlažbu, že je svět nespravedlivej a černej- K TOBĚ.... Ale  bude líp a i ty nápady o výměně  milenek jedné za druhou, zatajování dítěte( strkání do popelnic v případě potkání potenciální milenky třeba, že?!wink ) -to vše poleví.   Bude líp. I když to teď tak pro tebe nevypadá.  I ta největší  zrada a křivda jde přetavit na  poznání.  Jaký druh  poznání získᚠ je jen na tobě. Věř nebo ne, že pokud se z tebe stane svině  a nemᚠto přitom zakódováno v povaze- NEBUDEŠ   šastnější, jen smutnější a smutnější.... stolt

Zuzi, já taky plánoval střídání ženských big_smile, ale je to blbost, stejně tak to brzy zjistí Adost smile
A že má dítě a stará se o něho? Sám časem pochopí, že to může být ta vábnička pro samičky o který on skutečně stojí, protože ty které by to odradilo, ty on určitě nechce smile

Není tady

#133 12. 7. 2011 21:00

majkafa
Host

adost už si v tom rochní dost dlouho. Bohužel pro něho i okolí. sad

#134 12. 7. 2011 21:52

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Web

Pokud je Adost tím, kterého myslím, tak mi přijde jeho "poločas rozpadu" ještě ouplně v normě.... stolt

Ono se jen tvrdí, že chlapi  mají jasno hned- řekla bych  že  se dokážou  destruovat skoro stejně bravurně jako jejich ženské protějšky. Možná i  citelněji a  dokonaleji, bohužel.

Není tady

#135 13. 7. 2011 7:07

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Přišel jsem na právnický vlákno, abych dostal kvalifikovanou radu.
Milej adoste, trochu soudnosti by to chtělo...
Pokud se nepletu, tak základní postup a radu ohledně podání žaloby včetně potřebných náležitostí, kdy přestáváte býti manželé atd. jsi dostal hned na první stránce. Plus radu, aby sis našel právní zastoupení, protože a) budete řešit dům s hypotékou, b) nikdo, ani kvalifikovaný právník, ti neporadí, pokud nebude mít k dispozici relevantní informace, podklady a pod. - což, jak jistě uznáš, se tady nedozví. Ono těžko radit někomu na základě jeho jednostranných a neúplných vyjádření... čímž tě nehodlám podezírat z podjatosti, ale předpokládám, že na prakticky anonymních stránkách nehodlᚠrozebírat ani finanční podrobnosti, ani prát špínu, že. Advokát má povinost mlčenlivosti, nepřekvapí ho ani poněkud "nestandardní" představy klienta a pokud tě bude zastupovat i při soudním jednání, velmi pravděpodobně dokáže lépe zareagovat na možné "kličky" druhé strany v reálném čase... i když chápu, že se ti může zdát, jaký za to přehazování papírů bere těžký prachy http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#136 13. 7. 2011 8:01

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Mankote, to je ten, co tady pred sto lety psal, ze si "preventivne nebude hledat zenu a plodit deti", ptz. DOPREDU VI, ze to nevyjde??? va va va

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#137 13. 7. 2011 8:28

javena
♥♥♥♥♥♥-

adost napsal(a):

javena napsal(a):

Adoste, ty mᚠfakt dost, chlape.
Co by mi asi bylo platný, že můj nevěrnej muž fárá za trest uran? lol
Chlapík jako ty by neměl především nechat důstojnost mávat svým majestátem a měl by přestat plácat, že ženský nestojej o cizí děti a tak dál. Kdo myslíš, že sem píše? Holky co maj někde bejvalýho uranofárače, staraj se s druhým partnerem o společné děti i o jeho a svoje...
Mᚠto divně nastavený. Tajit dítě, rozvedený stav... ou, můj bože. Budeš to mít strašně těžký... hmm

Džaveno, předpokládám, že ti už bylo dvacet, abys nemusela věřit na pokrytecký žvásty, i když třeba zrovna na tebe to nesedí. Rád tě zasvětím do pravdy - ženy mají statisticky větší problém přijmout nevlastní dítě než muži.
A k tomu uranu - tak ty bys třeba mohla doma aspoň zadarmo svítit a topit, když by von fáral.

A vůbec - vode dneška nesklápím po sobě prkýnko!

Dvacet jo, to mi bylo... dáávno tomu. No, možná mají větší problém ženy přijmout cizí dítě, ale i tak je dost těch, co to zvládnou na jedničku, tak jako mnozí muži... Nějaké ty mimostatistické macechy znám dokonce osobně. wink
Věřit statistikám či nějakým výplodům rozervaných srdcí... jsem dost stará na to udělat si obrázek sama a nejlépe dle reálných věcí kolem mě. Mmch. zajímalo by mě, jak vznikla ta statistika. Otázka - přijala byste partnerovo dítě z prvního manželství? Odpověď -  nejspíš ne. A pak narazí na super chlapa a ani jí nepřijde, že se stará o jeho dítě, protože - zasvětím tě do reality - není to cizí dítě, je to dítě muže, kterého miluje. wink
Ještě jednou k uranu. On by fáral, já zadarmo topila a děti co? Táta za trest fárá. Nemá už rád maminku, tak holt musí pykat. roll Stupidní. Ale možná to tak vidím proto, že pokud někomu můj bývalý ublížil, tak sobě. Co se mě a dětí týká, žádná křivda, čistej jak lilie. BI.
Přeju mu jenom to dobrý a i po rozvodu jsem mu několikrát pomohla. Platí oboustraně. I když to nejni jednoduchej klient a občas mi zvedne mandle (což je samosebou oboustranné), nejde o nic, co bych o něm za ta společná léta nevěděla. Takže stejná reakce by tak na 80% nastala, i kdybychom to táhli spolu dál. smilewink
Komolení mého nicku ti patrně působí blaho, ukazuje to však pouze na něco, co popsat, dostala bych nejspíš ban - tak si posluž. smilewink

Není tady

#138 13. 7. 2011 8:35

majkafa
Host

javena napsal(a):

Ještě jednou k uranu. On by fáral, já zadarmo topila a děti co? Táta za trest fárá. Nemá už rád maminku, tak holt musí pykat. Stupidní. Ale možná to tak vidím proto, že pokud někomu můj bývalý ublížil, tak sobě. Co se mě a dětí týká, žádná křivda, čistej jak lilie. BI.
Přeju mu jenom to dobrý a i po rozvodu jsem mu několikrát pomohla. Platí oboustraně. I když to nejni jednoduchej klient a občas mi zvedne mandle (což je samosebou oboustranné), nejde o nic, co bych o něm za ta společná léta nevěděla. Takže stejná reakce by tak na 80% nastala, i kdybychom to táhli spolu dál. smilewink
Komolení mého nicku ti patrně působí blaho, ukazuje to však pouze na něco, co popsat, dostala bych nejspíš ban - tak si posluž. smilewink

javeno, děkuji.

#139 13. 7. 2011 13:19

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Web

Původní dotaz byl vymazán, a několikastránkovou diskusi přeskakuji, přidám tedy jen několik postřehů.

1. U výživného manžela/manželky je dán požadavek stejné životní úrovně.

2. U výživného rozvedeného manžela/manželky se zajišuje základní výživa, v případě zvláštního zřetele hodných lze po dobu až 3 let po rozvodu přiznat výžívné ve výši bodu 1. a to manželovi, který se na rozvratu manželství převážne nepodílel. Pokud tedy manželka rozvrátila manželství např. nevěrou, těžko by soud přiznával výživné do stejné úrovně.

3. Dítě za chyby rodičů nemůže - pokud nechcete platit výživné a tím "dotovat" matku, bojujte o svěření do Vaší péče, či do péče střídavé. Dítě má právo podílet se na Vaší životní úrovni a pokud se na životní úrovni dítěte bude podílet i jeho matka (tím že si budou moci dovolit lepší bydlení například) nejde o nic nemorálního či nezákonného.

4. Soud zkoumá příjmy za poslední půlrok či rok, ale v případě změny z nich nemůže automaticky vycházet - pokud je důvod proč rodič příjmů již nedosahuje mimo vůli daného rodiče, nelze skutečnost, že vysoké příjmy měl, použít "proti němu". Pokud tedy opustíte dobře placené místo bez závažného důvodu, soud řekne, že je ve Vašich schopnostech tuto částku vydělávat a to že jí nevyděláváte, nemůže být na újmu dítěti. Pokud by jste byl propuštěn z důvodu na straně zaměstnavatele a nemohl podobně lukrativní práci najít, je to jiná situace. Stejně tak pokud by šlo o zdravotní důvody, o to že se budete věnovat jiné chvályhodné činnosti (péče o nemohoucí rodiče ...) a podobně. Rozhodnutí je individuální.

5. Na exitující závazky nemá rozvod manželství vliv.

Pokud tedy ve Vaší situaci bude předmětem sporu výživné, majetek a podobně, obrate se na advokáta, který Vám pomůže nalézt cestu šitou na míru.

A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

#140 14. 7. 2011 10:06

adost
♥♥-----

Děkuju,

Mgr. Filip Netopil napsal(a):

Původní dotaz byl vymazán, a několikastránkovou diskusi přeskakuji, přidám tedy jen několik postřehů.

Mno, slétl se zde rozhořčený lid, aby mne napravil a poskytl mi  medvědí službu... Hlavní dotaz byl jakým způsobem zajistit co nejdříve, abych nemusel hradit celou pravidelnou splátku z  úvěru hypotéky...

1. U výživného manžela/manželky je dán požadavek stejné životní úrovně.

2. U výživného rozvedeného manžela/manželky se zajišuje základní výživa, v případě zvláštního zřetele hodných lze po dobu až 3 let po rozvodu přiznat výžívné ve výši bodu 1. a to manželovi, který se na rozvratu manželství převážne nepodílel. Pokud tedy manželka rozvrátila manželství např. nevěrou, těžko by soud přiznával výživné do stejné úrovně.

tak to je dobrá zpráva. Ale jakým způsobem ji legálně doložit?

3. Dítě za chyby rodičů nemůže - pokud nechcete platit výživné a tím "dotovat" matku, bojujte o svěření do Vaší péče, či do péče střídavé. Dítě má právo podílet se na Vaší životní úrovni a pokud se na životní úrovni dítěte bude podílet i jeho matka (tím že si budou moci dovolit lepší bydlení například) nejde o nic nemorálního či nezákonného.

S placením na dítě nemám problém, nevím, proč mit to tady pořád dokola předhazují.

4. Soud zkoumá příjmy za poslední půlrok či rok, ale v případě změny z nich nemůže automaticky vycházet - pokud je důvod proč rodič příjmů již nedosahuje mimo vůli daného rodiče, nelze skutečnost, že vysoké příjmy měl, použít "proti němu". Pokud tedy opustíte dobře placené místo bez závažného důvodu, soud řekne, že je ve Vašich schopnostech tuto částku vydělávat a to že jí nevyděláváte, nemůže být na újmu dítěti. Pokud by jste byl propuštěn z důvodu na straně zaměstnavatele a nemohl podobně lukrativní práci najít, je to jiná situace. Stejně tak pokud by šlo o zdravotní důvody, o to že se budete věnovat jiné chvályhodné činnosti (péče o nemohoucí rodiče ...) a podobně. Rozhodnutí je individuální.

Aha, tohle osobně považuju za amorální (jak jsem vysvětloval, dané pracovní místo zastávám jen kvůli fin. zajištění rodiny), ale co naplat.

5. Na exitující závazky nemá rozvod manželství vliv.

Pokud tedy ve Vaší situaci bude předmětem sporu výživné, majetek a podobně, obrate se na advokáta, který Vám pomůže nalézt cestu šitou na míru.

děkuju, zajdu tam.

Není tady

#141 14. 7. 2011 11:51

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Web

Byt prodejte a hypotéku z prodeje uhraďte. Pokud je tato cesta neschůdná, rozvodem manželství zaniká SJM a je nutno je vypořádat - od tohoto okamžiku jsou Vaše příjmy mimo SJM a cokoliv z nich na majetek v SJM vynaložíte, je Vám SJM povinno nahradit. Za úvěr pravděpodobně odpovídáte oba, banka tedy může nárok vymáhat po kterémkoliv z dlužníků, jednostranným přerušením splácení tedy situaci nevyřešíte.

Nevěru můžete doložit jakýmkoliv způsobem - máte svědky, fotografie, zprávu soukromého detektiva .....

Placení výživného je evergreenem místních diskusí, proto jsem se o něm zmínil.

Možnosti rodiče je nutno vzít v úvahu, Vᚠnázor na nemorálnost tohoto postupu nesdílím. V opačném případě by se povinný rodič účelově přijatým nekvalifikovaným zaměstnáním či ezaměstnaností mohl z povinnosti hradit výživné vyvázat. Zde je nutno zdůraznit, že zájem dítěte je prioritní a povinný rodič není nijak diskriminován - soud zjistí, že v možnostech povinného rodiče je dosáhnout mzdy např. 20.000,- Kč a hradit výživné 5.000,- Kč. Tuto částku tedy určí, a pokud povinný rodič z jakéhokoliv důvodu takovouto práci přijmout nechce, je to jeho svobodné rozhodnutí, ale nemůže být na úkor dítěte. Jiná situace samozřejmě je, pokud povinný rodič z důvodu objektivní změny takovéto mzdy dosáhnout nemůže.

www.aksvoboda.cz

Není tady

#142 14. 7. 2011 15:45

adost
♥♥-----

Mgr. Filip Netopil napsal(a):

Byt prodejte a hypotéku z prodeje uhraďte. Pokud je tato cesta neschůdná, rozvodem manželství zaniká SJM a je nutno je vypořádat - od tohoto okamžiku jsou Vaše příjmy mimo SJM a cokoliv z nich na majetek v SJM vynaložíte, je Vám SJM povinno nahradit. Za úvěr pravděpodobně odpovídáte oba, banka tedy může nárok vymáhat po kterémkoliv z dlužníků, jednostranným přerušením splácení tedy situaci nevyřešíte.

Díky, byl jsem již u advokáta, ale to nejpodstatnější mi asi neřekl. Jestli to chápu správně, čím dřív se tedy rozvedu, tím dřív se poloviny splátek hypotéky zbavím. Tento okamžik se váže ke dni rozhodnutí soudu, nebo i zpětně od doby podání žaloby? To by mi přišlo logické vzhledem k tomu, že rozvod po*ný může trvat leta... Jinak prodej domu asi moc výhodný nebude - hypo je v začátku, tzn. splácí se hlavně úroky.
Škoda, že jste z Prahy, jinak bych vašich služeb využil.

Nevěru můžete doložit jakýmkoliv způsobem - máte svědky, fotografie, zprávu soukromého detektiva .....

Mno, slyšel jsem i hlasy, že tohle by mohlo být použito proti mě jako omezování svobody atd. Kdybych předvolal přímo jeho, či její kamarádky, můžou svědčit odmítnout? Ale možná to nepostavím na nevěře, ale lžích a dalších kouscích, to se snad taky dá považovat za vinu rozpadu manželství, ne?

Možnosti rodiče je nutno vzít v úvahu, Vᚠnázor na nemorálnost tohoto postupu nesdílím. V opačném případě by se povinný rodič účelově přijatým nekvalifikovaným zaměstnáním či ezaměstnaností mohl z povinnosti hradit výživné vyvázat. Zde je nutno zdůraznit, že zájem dítěte je prioritní a povinný rodič není nijak diskriminován - soud zjistí, že v možnostech povinného rodiče je dosáhnout mzdy např. 20.000,- Kč a hradit výživné 5.000,- Kč. Tuto částku tedy určí, a pokud povinný rodič z jakéhokoliv důvodu takovouto práci přijmout nechce, je to jeho svobodné rozhodnutí, ale nemůže být na úkor dítěte. Jiná situace samozřejmě je, pokud povinný rodič z důvodu objektivní změny takovéto mzdy dosáhnout nemůže.

Tady to opravdu vidíme odlišně, ale respektuju vᚠnázor. Jen za sebe - nevybral jsem si práci bližší svému naturelu, ale kvůli lepšímu zajištění tenkrát fungující rodiny, takže jsem vlastně za svou dobrou vůli ještě penalizován. No, pokud to nebude přestřelené, tak to pro dítě zkousnu, ale pokud by se od toho odvíjelo i výživné pro manželku, tak to za neférovost považovat budu (což mi bude stejně platné jak somálci šála)

Není tady

#143 14. 7. 2011 20:15

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Adoste vyzivne pro manzelku do doby nez budete rozvedeni se od toho opravdu odviji. Zalezi i na tom, jestli a za kolik pracuje, co kdo z vas hradi. Pokud jde o hypoteku, tak radsi zajdi do banky, protoze to, ze jste rozvedeni a ze se dohodne, ze treba dum a hypoteka zustane manzelce, tak banka nemusi takovou zmenu provest, tudiz bys mohl zustat spoludluznik a zase by to byly zbytecne tahanice, aby te jako spoludluznika banka zrusila. Tusim, ze jsem to nekde cetla, ze banka automaticky neprebira vysledek vyporadani sjm, je nutno to s ni domluvit. Jinak kdyz sjm vyporadane jeste nebude a vy uz budete rozvedeni, tak platit pulku splatek suce muzes, ale obratem po tobe banka skoci. Ta chce splatku celou a je ji jedno od koho. Kdyz zaplatis splatku celou, tak si pak muzes u vyporadani narokovat manzelcinu pulku splatky. Ale bohuzel budes muset platit celou splatku, kdyz manzelka platit nebude, jinak hrozi postup banky pro neplaceni. Bohuzel.

Není tady

#144 15. 7. 2011 12:08

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Web

Rzvodem se ze splácení nevyvážete, závazek přetrvává, ale můžete se domáhat náhrady takto vynaložené částky v rámci vypořádání SJM, nebo budete splácet společný úvěr ze svého výlučného majetku. Klíčový je okamžik právní moci rozsudku o rozvodu manželství. Banka opravdu není vázána výrokem o vypořádání SJM, i pokud si manželé dluhy rozdělí, bez souhlasu věřitele z dluhu nemohou vystoupit a oba za tyto dluhy bance odpovídají společně a nerozdílně.

Nelegální je pronikání do e-mialových schránek a podobně, sledování (jak je i vidět v různých mediálních případech) je v souladu se zákonem.

Výživné manžela/manželky je vázáno na shodnou životní úroveň, nikoliv na příjmy (i potenciální) a tedy se bude určovat jinak a jiným způsobem.

O výživném na dítě se můžete i dohodnout a pokud bude v přijatelné výši, soud dohodu schválí.

Případná změna zaměstnání na méně placené může mít i jiné důvody, které soud shledá jako oprávněné - toto je ale již opravdu na Vaši diskusi s advokátem, který zná konkrétní situace a nikoliv na veřejné fórum.

www.aksvoboda.cz

Není tady

#145 15. 7. 2011 12:22

helena
♥♥♥♥♥♥♥

sledování (jak je i vidět v různých mediálních případech) je v souladu se zákonem
Sledování by mělo být doloženo důkazem (předpokládám, že samotná výpověď by soudu nemusela stačit) - takže se domnívám, že tyto důkazy jsou v rozporu s § 12, odst. 1 obč.z. Nebo že by podle odst. 2 byly použity "k účelům úředním na základě zákona"???

Není tady

#146 15. 7. 2011 12:37

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

heleno, mám za to, že pokud je sledování prováděno výhradně za účelem dokazování skutečností v soudním sporu, není to nic proti ničemu. Výsledky sledování se samozřejmě asi nesmějí použít např. v médiích nebo s nimi seznámit třetí, nezúčastněnou osobu, musí se objevit pouze před soudem pouze jako důkazy v soudním řízení stolt

Uvědomme si, že jiným než sledovacím způsobem nemá jak žalobce v různých sporech prokázat různé skutečnosti: vem si třeba majitele domu, kterému jeho nájemník bez jeho souhlasu pronajímá svůj byt třetím osobám a sám se zdržuje úplně jinde, načež stržené nájemné kasíruje do vlastní kapsy a majitele domu tak protiprávně obchází. Aby mohlo být jeho jednání postižitelné, musí mu ho majitel domu být schopen dokázat a protože se málokdy najde svědek, ochotný svědčit u soudu, musí si majitel domu zaplatit detektivní agenturu, která sledováním prokáže, že v předmětném bytě se nepřetržitě zdržují cizí osoby a oficiální nájemník bydlí jinde.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#147 15. 7. 2011 13:06

helena
♥♥♥♥♥♥♥

No právě - mě by zajímalo to "k účelům úředním na základě zákona" - tedy konkrétně jaké účely a konkrétně jaký zákon.

Upravil(a) helena (15. 7. 2011 13:07)

Není tady

#148 15. 7. 2011 13:14

majkafa
Host

adost napsal(a):

Díky, byl jsem již u advokáta, ale to nejpodstatnější mi asi neřekl. Jestli to chápu správně, čím dřív se tedy rozvedu, tím dřív se poloviny splátek hypotéky zbavím. Tento okamžik se váže ke dni rozhodnutí soudu, nebo i zpětně od doby podání žaloby? To by mi přišlo logické vzhledem k tomu, že rozvod po*ný může trvat leta... Jinak prodej domu asi moc výhodný nebude - hypo je v začátku, tzn. splácí se hlavně úroky.
Škoda, že jste z Prahy, jinak bych vašich služeb využil.

Mno, slyšel jsem i hlasy, že tohle by mohlo být použito proti mě jako omezování svobody atd. Kdybych předvolal přímo jeho, či její kamarádky, můžou svědčit odmítnout? Ale možná to nepostavím na nevěře, ale lžích a dalších kouscích, to se snad taky dá považovat za vinu rozpadu manželství, ne?

Tady to opravdu vidíme odlišně, ale respektuju vᚠnázor. Jen za sebe - nevybral jsem si práci bližší svému naturelu, ale kvůli lepšímu zajištění tenkrát fungující rodiny, takže jsem vlastně za svou dobrou vůli ještě penalizován. No, pokud to nebude přestřelené, tak to pro dítě zkousnu, ale pokud by se od toho odvíjelo i výživné pro manželku, tak to za neférovost považovat budu (což mi bude stejně platné jak somálci šála)

adoste, ty mᚠneuvěřitelný žaludek. Je mi z toho (z tebe) špatně.
Paní by měla od tebe utíkat co nejdál, jestli je to normální = běžná žena.

#149 15. 7. 2011 13:24

majkafa
Host

Taky jsme vlastnili dům. Ve snu mě nenapadlo tahat před soud jakési svědky manželovy nevěry, fotky, kamarády, co by dosvědčili, fakt, je mi na zvracení z lidské chamtivosti. sad Obzvláště když podíl na rozpadu manželství mají vždy oba aktéři a ne pouze a výhradně jeden.

#150 15. 7. 2011 13:27

javena
♥♥♥♥♥♥-

No já tedy za sebe.... jsem byla ráda, že rozvod proběhl po dohodě a rychle. Neumím si představit, jak šmíruju manžela, abych jako co... byla u rozvodu já ta dobrá? Nechápu.
Ale já taky chodím do práce kvůli sobě, ne kvůli rodině a tak... to pak asi jinak bolí, když stavíš barák kvůli ní, dělᚠkvůli ní, mᚠs ní dítě kvůli ní... a ona najednou o to, co pro ní dělᚠvlastně  nestojí.
Myslím, že od toho se odvíjí celý Adostův problém.
Protože známá takhle stavěli, pak se rozváděli, prodali dům, umořili hypotéku, ze zbytku si zařídili každej vlastní bydlení, dohodli se na výživném pro děti a bylo... wink Žádný šmírování, žádný podpásovky... civilizovaný rozvod.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí