Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#101 12. 7. 2011 13:56

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Re: jak se připravit na rozvod

Adoste tak si hod na papir do vase dite stoji. Krouzky, jidlo, najem, pokud bere leky atd. Pak si zvaz co bere manzelka a kolik ty. Vyjde ti nejaka suma a tu rozdel mezi vas, prave s ohledem na vase prijmy. Asi bych videla jako hnus, ze treba dite chodi na drahy krouzek a po vasem rozchodu bude mit smulu. Jen ty a tvoje zena vite, kam chodi a co to stoji.
Pokud jde o sjm, to bude slozitejsi. Maximalne zkus s bankou domluvit odklad splatek nebo jejich snizeni. Mas predstavu co s domem? Kdo koho vyplati? Nebo se proda? Podle toho bych postupovala. Jinak ohledne toho jak se postupuje, pokud neni rozvod dohodou. Nejdriv svereni ditete do pece a vyzivne na nej, pak rozvod a sjm. Sjm zanika dnem pravni moci rozvodu, takze do te doby prispivate oba do sjm (nebo z nej berete).

Upravil(a) pecule (12. 7. 2011 14:00)

Není tady

#102 12. 7. 2011 14:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Začátek je promazanej, ale tohle jsou adostovy citace, na které jsem odpovídala:
- (manželka) vyrábí problémy při styku s dítětem
- jestli má smysl si opatřovat důkazy o nevěře, aby to nakonec nebylo použito pro ti mně
- Můžu třeba nechat povolat toho "jejího" jako svědka u soudu? Může odmítnout?
- Práci chci změnit časem tak jako tak, nemá pro mě už krom fin. zajištění rodiny smysl...raději   
  bych dělal méně placenou a  zajímavější práci
- kdyby se soud potáhl rok dva, tak tam narvu spoustu peněz a při prodeji domu a dělení zbytku
  po zaplacení půl na půl, jsem ji vlastně opět do doby soudu/prodeje dotoval. Možnosti, že by se
  dům jen převedl ze SJM do nějaké formy spoluvlastnictví se obávám
- Ona bude mít přítele, lásku, dítě, přídavky, alimenty, výživné, jeho příjem. Už tak to budu mít
  jako rozvedený s potomkem (by ne ve své péči složité) a když budu navíc chudý jak kostelní
  myš, tak šance budou ještě menší, resp. budu muset jít s představami o budoucí partnerce
hodně dolů.

Přiznávám, že jsou vytržené z kontextu, ale ne natolik, aby z nich nebylo dost jasné, oč kráčí.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#103 12. 7. 2011 14:09

javena
♥♥♥♥♥♥-

Prostě bor.del v hlavě, jakej jsme měli víceméně (kdo jsme byli/y v podobný situaci) každej.

Upravil(a) javena (12. 7. 2011 14:14)

Není tady

#104 12. 7. 2011 14:14

adost
♥♥-----

Tak, abych to zpřehlednil.
Přišel jsem na právnický vlákno, abych dostal kvalifikovanou radu. Dostal jsem kvalifikovaně přes hubu, pač právníkama se to tu hemží jako humoristama na berňáku. Takže se to celý posunulo, do názorovýho klání.

Pak jsem se snažil naznačit, že současný právní řád nekoresponduje s morálkou. (Akceptuje nevěru, lež, zradu, přetvářku a nijak je nepostihuje)
Drtivé většině na tom, že je právo nastaveno špatně, nepřijde nic divného a změnu práva tak, aby lépe vystihovalo morální aspekty neprosazuje. Třeba tak, že by nevěrnej musel jít fárat na půlroku do uranovejch dolů či co já vím.

Takže co může udělat chlapík jako já?
Kdybych byl natvrdlej, tak  můžu právo nerespektovat, jenže to by mi kluci s vobuškama ukázali, zač je toho koleno.
Takže fikanýmu chlapíkovi nezbejvá než se přizpůsobit zvrácený době - vykašlat se na morálku a respektovat (nesmyslný) právo.

Tedy:
Žádný další manželství z níže uvedenejch důvodů.
Nicméně i fikanej chlapík potřebuje ženu. Jak ji získat?
Slibovat manželství a partnerství - není trestné.
Jelikož ženy o cizí dítě ženy většinou nestojí, tak jej zatajit - není trestné
Zatajit pokud možno i stav rozvedený, snižuje to důvěryhodnost - není trestné
Pěstovat paralelně více vztahů - není trestné
Slibovat cokoliv - není trestné
Vod všech těchto pravidel se distancovat a tvářit se naopak děsně férově a čestně.

PS: Kdo chce, abych si myslel, že jeho mozkový synapse pracují na plný výkon dvou zdegenerovaných neuronů, tak ještě jednou napíše, že nechci platit na dítě. dumbom

Není tady

#105 12. 7. 2011 14:22

majkafa
Host

A DOST. Chlapík jako ty má co nejrychleji zajít k psychologovi. Od minulého psaní pod jiným nickem jsi nikam nepokročil, stále se v tom meleš jak nudle v bandě. Chlapíku dumbom

#106 12. 7. 2011 14:28

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Adoste byt svobodny od urciteho veku taky neni duveryhodne. To jen az si budes chystat argumenty pro novou slecnu wink
Jinak s neverou se tady potkalo myslim hodne zen, staci si to trochu procist. A taky s tim prd nadelaly. hmm Ale jelikoz je tohle predevsim zensky forum, tak je videt, ze skoro kazdej chlap dostane pres papulu. Proste jsou zdejsi prispevatelky (nektere) zatrpkle. Ale je tady nekolik takovych, ktere maji opravdu nadhled a je dobry se nad tim co napisou aspon zamyslet (napada me javena, Kiara a urcite i dalsi). Jen ne vzdy se da vsechno z psani pochopit, tak nebud na nas hned najezenej. My jsme ti nezahnuly wink

Není tady

#107 12. 7. 2011 14:29

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Ja bych k psychologovi neposilala, proc hned tohle reseni? Proste se v tom mota a citi se ukrivdeny. To nutne nemusi resit s psychologem, ne?

Není tady

#108 12. 7. 2011 14:31

adost
♥♥-----

pecule napsal(a):

Adoste byt svobodny od urciteho veku taky neni duveryhodne. To jen az si budes chystat argumenty pro novou slecnu wink
Jinak s neverou se tady potkalo myslim hodne zen, staci si to trochu procist. A taky s tim prd nadelaly. hmm Ale jelikoz je tohle predevsim zensky forum, tak je videt, ze skoro kazdej chlap dostane pres papulu. Proste jsou zdejsi prispevatelky (nektere) zatrpkle. Ale je tady nekolik takovych, ktere maji opravdu nadhled a je dobry se nad tim co napisou aspon zamyslet (napada me javena, Kiara a urcite i dalsi). Jen ne vzdy se da vsechno z psani pochopit, tak nebud na nas hned najezenej. My jsme ti nezahnuly wink

No to je vlastně fakt! Holky moje zlatý! hjarta

Není tady

#109 12. 7. 2011 14:33

javena
♥♥♥♥♥♥-

Adoste, ty mᚠfakt dost, chlape.
Co by mi asi bylo platný, že můj nevěrnej muž fárá za trest uran? lol
Chlapík jako ty by neměl především nechat důstojnost mávat svým majestátem a měl by přestat plácat, že ženský nestojej o cizí děti a tak dál. Kdo myslíš, že sem píše? Holky co maj někde bejvalýho uranofárače, staraj se s druhým partnerem o společné děti i o jeho a svoje...
Mᚠto divně nastavený. Tajit dítě, rozvedený stav... ou, můj bože. Budeš to mít strašně těžký... hmm

Není tady

#110 12. 7. 2011 14:36

adost
♥♥-----

majkafa napsal(a):

A DOST. Chlapík jako ty má co nejrychleji zajít k psychologovi. Od minulého psaní pod jiným nickem jsi nikam nepokročil, stále se v tom meleš jak nudle v bandě. Chlapíku dumbom

Milá paní, kdybych vás vzal za slovo, tak bych musel říct, že to je právě důkaz, že pokročil. Změnil jsem si nick! lol
A k psychologovi? To myslíš k někomu z těch, co už na střední byli naprosto psychicky vodvaření, vlastní názor a myšlení jim utvářela matka a měli potřebu svoji bolístku aspoň studovat, jo? To fakt ne,

Není tady

#111 12. 7. 2011 14:38

majkafa
Host

pecule napsal(a):

A tak to pr. Ani jednu ženu jsem nečetla, že by byla takhle zatrpklá, jako adost.
Btw adost, proč nekandiduješ, abys změnil ty zákony a hnal nevěrnice (a spravedlivě pak i nevěrníky) nejméně na pranýř? smile

#112 12. 7. 2011 14:46

adost
♥♥-----

javena napsal(a):

Adoste, ty mᚠfakt dost, chlape.
Co by mi asi bylo platný, že můj nevěrnej muž fárá za trest uran? lol
Chlapík jako ty by neměl především nechat důstojnost mávat svým majestátem a měl by přestat plácat, že ženský nestojej o cizí děti a tak dál. Kdo myslíš, že sem píše? Holky co maj někde bejvalýho uranofárače, staraj se s druhým partnerem o společné děti i o jeho a svoje...
Mᚠto divně nastavený. Tajit dítě, rozvedený stav... ou, můj bože. Budeš to mít strašně těžký... hmm

Džaveno, předpokládám, že ti už bylo dvacet, abys nemusela věřit na pokrytecký žvásty, i když třeba zrovna na tebe to nesedí. Rád tě zasvětím do pravdy - ženy mají statisticky větší problém přijmout nevlastní dítě než muži.
A k tomu uranu - tak ty bys třeba mohla doma aspoň zadarmo svítit a topit, když by von fáral.

A vůbec - vode dneška nesklápím po sobě prkýnko!

Není tady

#113 12. 7. 2011 14:51

adost
♥♥-----

majkafa napsal(a):

A tak to pr. Ani jednu ženu jsem nečetla, že by byla takhle zatrpklá, jako adost.
Btw adost, proč nekandiduješ, abys změnil ty zákony a hnal nevěrnice (a spravedlivě pak i nevěrníky) nejméně na pranýř? smile

No, vona ta zatrpklost možná souvisí jen s mírou upřímnosti. Možná se bojej místního vodsouzení, tak hrají rozumné a vyrovnané holky, co já vím.
Kandidatura - dobrá otázka. Ale prospěchářsky jsem si vyhodnotil, že bude pro mě výhodnější, když budu taky za svini než zajistit blaho a spravelnost všechny.

Není tady

#114 12. 7. 2011 14:53

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Majko ja jo. Mysleno, ze jsem tady uz takove vzdechy cetla, ale od zen.  Aspon pro me tak nektere prispevky vyznivaly. Fakt tohle neni prvni.

Není tady

#115 12. 7. 2011 14:57

majkafa
Host

adost napsal(a):

No, vona ta zatrpklost možná souvisí jen s mírou upřímnosti. Možná se bojej místního vodsouzení, tak hrají rozumné a vyrovnané holky, co já vím.
Kandidatura - dobrá otázka. Ale prospěchářsky jsem si vyhodnotil, že bude pro mě výhodnější, když budu taky za svini než zajistit blaho a spravelnost všechny.

Něco bych ti odpověděla, ale za ban mi nestojíš.

#116 12. 7. 2011 15:14

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Adoste a proc za svini? Sjm, kdyz se nedomluvite, vyresi soud. A vyzivne taktez. Tak neni nutny byt hned za svini.. Asi chapu obavy, kdybys bral treba placnu 80.000 Kc, ze bys nechtel platit vyzivne nevim treba 15.000, pokud ditko nema nadstandarni vydaje uz ted. Protoze pak asi nutne nemusi na nej vsechno jit (ne kazda matka bude to co neutrati davat stranou, tak naivni nejsem). Jakou mas predstavu, chces po rozvodu platit co ti urci soud nebo i neco navic. Podle toho bych vychazela pri navrhu vyzivneho. Ovsem je zde riziko pro matku, ze sice slibis platit krouzky, necekane vydaje a pak reknes, ze nemas. Proto se nediv, pokud bude chtit radsi vic a necekat, jestli ji prispejes.
A jeste mi, prosim, vysvetli, co presne chces resit? Diky tomu, ze tu neni prvni prispevek, tak se v tom moc neorientuju. Manzelka ti byla neverna a ty chces podat zadost o rozvod? Resis vyporadani sjm a vyzivne?

Upravil(a) pecule (12. 7. 2011 15:15)

Není tady

#117 12. 7. 2011 15:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

adost napsal(a):

Tedy:
Žádný další manželství z níže uvedenejch důvodů.
Nicméně i fikanej chlapík potřebuje ženu. Jak ji získat?
Slibovat manželství a partnerství - není trestné.
Jelikož ženy o cizí dítě ženy většinou nestojí, tak jej zatajit - není trestné
Zatajit pokud možno i stav rozvedený, snižuje to důvěryhodnost - není trestné
Pěstovat paralelně více vztahů - není trestné
Slibovat cokoliv - není trestné
Vod všech těchto pravidel se distancovat a tvářit se naopak děsně férově a čestně.

Zdá se, že mᚠv plánu lovit potencionální partnerku mezi svobodnými a bezdětnými - kdyby tomu tak nebylo, nevidím důvod, proč nesdělit třeba rozvedené paní s dítětem/dětmi, že jsi rovněž rozvedený se závazkem. Nic proti ničemu, ale já být svobodnou slečnou bez závazků a zjistit, že mi partner zamlčel tak podstatnou věc, jako že už byl jednou ženatý a má dítě, asi bych si pomyslela, že s ním není v pořádku víc věcí a okamžitě bych od něj dala ruce pryč.

MMCH jak si představuješ, že bys před nějakou slečnou utajil existenci vlastního dítěte va ?!? To bys ho navštěvoval pokoutně akorát 1x za čtrnáct dnů na dvě hodiny a kdybyste se nedejbože někde potkali mimo návštěvní termín, dělal bys, že ho neznᚠdumbom usch dumbom ?!?

Upravil(a) Kiara (12. 7. 2011 15:58)

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#118 12. 7. 2011 15:57

adost
♥♥-----

pecule napsal(a):

Adoste a proc za svini? Sjm, kdyz se nedomluvite, vyresi soud. A vyzivne taktez. Tak neni nutny byt hned za svini.. Asi chapu obavy, kdybys bral treba placnu 80.000 Kc, ze bys nechtel platit vyzivne nevim treba 15.000, pokud ditko nema nadstandarni vydaje uz ted. Protoze pak asi nutne nemusi na nej vsechno jit (ne kazda matka bude to co neutrati davat stranou, tak naivni nejsem). Jakou mas predstavu, chces po rozvodu platit co ti urci soud nebo i neco navic. Podle toho bych vychazela pri navrhu vyzivneho. Ovsem je zde riziko pro matku, ze sice slibis platit krouzky, necekane vydaje a pak reknes, ze nemas. Proto se nediv, pokud bude chtit radsi vic a necekat, jestli ji prispejes.
A jeste mi, prosim, vysvetli, co presne chces resit? Diky tomu, ze tu neni prvni prispevek, tak se v tom moc neorientuju. Manzelka ti byla neverna a ty chces podat zadost o rozvod? Resis vyporadani sjm a vyzivne?

Pecule, to být za svini se nevztahuje k alimentům. Platit normálně budu.
O tomhle tu debatu dávno nevedu, vedu ji o nespravedlnosti a znevýhodnění těch, co nezavinili rozbití/rozpad manželství.

Dle mého názoru morálka a právo jsou v hrubém nesouladu (oddůvodnění je v příspěvcích níže) Jsou tři možnosti, jak se k tomu postavit.
1. Jednat dle morálky - a být pak postihovanej právně. Neee. 
2. Majkafina možnost - snažit se sám to dát dopořádku. Pro mne nereálné. Navíc se i v tomto vlákně ukázalo, že o to vlastně skoro nikdo nestojí.
3. Zbývá jednat dle práva a na morálku nezbývá než kašlat. To je to "být za svini".

Není tady

#119 12. 7. 2011 16:04

adost
♥♥-----

Kiara napsal(a):

MMCH zdá se, že mᚠv plánu lovit potencionální partnerku mezi svobodnými a bezdětnými - kdyby tomu tak nebylo, nevidím důvod, proč nesdělit třeba rozvedené paní s dítětem/dětmi, že jsi rovněž rozvedený se závazkem. Nic proti ničemu, ale já být svobodnou slečnou bez závazků a zjistit, že mi partner zamlčel tak podstatnou věc, jako že už byl jednou ženatý a má dítě, asi bych si pomyslela, že s ním není v pořádku víc věcí a okamžitě bych od něj dala ruce pryč.
MMCH podruhé - jak si představuješ, že bys před nějakou slečnou utajil existenci vlastního dítěte va ?!? To bys ho navštěvoval pokoutně akorát 1x za čtrnáct dnů na dvě hodiny a kdybyste se nedejbože někde potkali mimo návštěvní termín, děla bys, že ho neznᚠdumbom usch dumbom ?!?

No, odhadlas to naprosto správně. Jestlis mě četla poctivě, tak taky víš, jaký řetězec úvah mě k tomu přiměl. Od toho je tam právě to pravidlo o navazování paralelních vztahů, aby když to praskne, jsem mohl jenom přesedlat dál. A žije právo a morálka chcípne! wink

Není tady

#120 12. 7. 2011 16:06

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

adoste, zvykni si na to, že na světě je holt nespravedlivejch víc věcí a psát bych o nich mohla dalekosáhlé romány stolt Znám paní, která v dobré víře ještě za dob trvání manželství napsala na svého manžela 1/2 svého domu. Po nějaké době se k ni manžel začal chovat jako prase, rozvedli se a o dům se soudili plných, dlouhých 11 roků s tím, že dům (kde se paní narodila a vyrostla) musel být nakonec prodán a paní šla z vlastního domu někam do bytu stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#121 12. 7. 2011 16:17

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Jo tak. Ale ono bohuzel nevymyslis system, ktery bude spravedlivy ke vsem. Pravo opravdu vzdy neni moralni. A to nejen v teto otazce. Ale myslim, ze by se clovek mel zachovat tak, aby se nemusel stydet sam pred sebou. A kdyz budes jednat podle prava, tak v cem jako budes za tu svini. Fakt nechapu, rozvin to trochu. Nevim kam tim miris.

Není tady

#122 12. 7. 2011 16:22

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Asi uz chapu, jako ze neni trestny mit vic vztahu, tak jich budes mit vic, budes tajit svuj stav a dite. No, tak pokud te to udela stastnym, tak just do it wink A snad to mas promysleny tak, aby to vase dite neodskakalo..

Upravil(a) pecule (12. 7. 2011 16:24)

Není tady

#123 12. 7. 2011 17:00

adost
♥♥-----

pecule napsal(a):

Jo tak. Ale ono bohuzel nevymyslis system, ktery bude spravedlivy ke vsem. Pravo opravdu vzdy neni moralni. A to nejen v teto otazce. Ale myslim, ze by se clovek mel zachovat tak, aby se nemusel stydet sam pred sebou. A kdyz budes jednat podle prava, tak v cem jako budes za tu svini. Fakt nechapu, rozvin to trochu. Nevim kam tim miris.

třeba můj příspěvek ze 14:14

Není tady

#124 12. 7. 2011 17:00

adost
♥♥-----

pecule napsal(a):

Asi uz chapu, jako ze neni trestny mit vic vztahu, tak jich budes mit vic, budes tajit svuj stav a dite. No, tak pokud te to udela stastnym, tak just do it wink A snad to mas promysleny tak, aby to vase dite neodskakalo..

budem hrát spolu na schovku lol

Není tady

#125 12. 7. 2011 17:16

pecule
♥♥♥♥♥♥-

Hm, tak v tom pripade mi nejak dosly argumenty a napady co psat. At jste vsichni stastni, teda hlavne vase dite..

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí