Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

• Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

#176 5. 7. 2011 18:21

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Selima napsal(a):

Babička by trebárs postrážila deti (vrátane autistu), aby mama mohla ís pracova, za koníčkom, ži... A predpokladám, že workoholik by neprestal by otcom ani po rozvode (=nerozviedol by sa s demi) a o deti by sa finančne postaral.

Možná, kdyby byl takto zatracen a "odejit", tak by platil jen alimenty, kdo ví.
A šel by si konečně za koníčkem a žít ...

Upravil(a) Vějířovka (5. 7. 2011 18:23)

... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

#177 5. 7. 2011 18:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

S "postiženým ditětem se musí pracovat" - do istej miery. S autistami treba pracova opatrne a pdoža ICH chute a tempa. stolt Zarába by nemusela tožko ako workoholik, lebo predpokladám, že na rozdiel od neho by dostávala čas peňazí vo forme alimentov. Ale opakujem: varíme tu z vody a mňa to u žneba. Máme málo informácií a aj tak poriadne envieme (ja teda určite nie), čo by sme urobili a čo neurobili na jej mieste. Nevieme ani len, aké staré sú deti, nakožko je autista postihnutý - vieme PRD. Ja len tvrdím, že nejaké riešenia sú, nie že nie, a občas sa nájde jedno lepšie ako tie ostatné. Niekedy je to osta a niekedy je to odís. V závislosti od situácie. Howgh!

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#178 5. 7. 2011 18:39

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Selima napsal(a):

Babička by trebárs postrážila deti (vrátane autistu), aby mama mohla ís pracova, za koníčkom, ži... A predpokladám, že workoholik by neprestal by otcom ani po rozvode (=nerozviedol by sa s demi) a o deti by sa finančne postaral.

Selimo, platí, že na hlídání zdravého dítěte seženeš prakticky kohokoliv a možná i za symbolickou cenu; to za předpokladu, že si padnete do oka se starou, osamělou paní, která si tak nahrazuje péči o vlastní, chybějící rodinu. Uvědom si ale, že totéž neplatí o dítěti s mentálním handicapem, na péči o něj se Ti jen tak nikdo nedá a už vůbec ne za symbolickou cenu stolt !!!

A v dnešní době vůbec není jisté, zda by se otec "musel" finančně postarat. Nemusel, Selimo. Stačí si tady přečíst smutné příběhy, jak nulová je vymahatelnost práva u některých neplatičů výživného... grater

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#179 5. 7. 2011 18:57

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Selima napsal(a):

... Máme málo informácií a ... Ja len tvrdím, že nejaké riešenia sú, nie že nie, a občas sa nájde jedno lepšie ako tie ostatné...

Kde sa tu vlastne vzala tato mamina, manzelka chladneho workoholika? Ja myslim, ze to najlepsie riesenie nasla. Nechodi sem, spokojne si kazde rano uviaze bielu fertusku, a smeje sa, ako nas dobre na niekolko dni zabavila... reta

Upravil(a) ViktorkaM (5. 7. 2011 18:57)

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#180 5. 7. 2011 18:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

big_smile stolt

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#181 5. 7. 2011 19:07

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Viktorko, "manželka chladného workoholika" tak nějak vyplynula z diskuse big_smile Toto vlákno založila Revliba a začínalo pouhou akademickou otázkou ... big_smile

Není tady

#182 5. 7. 2011 19:42

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Jo vyplynula... Aha... Ja jen, ze my tady potime krev, a ona se jaksi - rozplynula... gloria

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#183 5. 7. 2011 19:58

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

víte co mi někdy přijde? že ženský nikdy nejsou štastný. MOžná jen chviličku, ale pořád by chtěli něco nového, touží po něčem, chtějí to co nemaj. Vlastně si ani neuvědomují a někdy i uvědomují, že vlastně maj, co chtějí, tak co jim chybí ke štěstí?

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#184 5. 7. 2011 20:00

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Web

dusička napsal(a):

víte co mi někdy přijde? že ženský nikdy nejsou štastný. MOžná jen chviličku, ale pořád by chtěli něco nového, touží po něčem, chtějí to co nemaj. Vlastně si ani neuvědomují a někdy i uvědomují, že vlastně maj, co chtějí, tak co jim chybí ke štěstí?

Dusi, vyjimecne s Tebou MUSIM souhlasit smile

"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

#185 5. 7. 2011 20:09

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

dusičko, já jsem se naučila v pohodě žít sama se sebou a od tý doby jsem poměrně spokojenej a vyrovnanej člověk smile Ale to až teď - celej život jsem žila podle hesla: Vždycky jsem dostala to, co jsem chtěla a přesně to mě taky zničilo big_smile

Není tady

#186 5. 7. 2011 20:12

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Kairo - taky bych jednou chtěla říct si dost a jsem spokojená takto. Nevím, jestli je to třeba i věkem, kdy se vychovaj děti a člověk nemá takovou zodpovědnost.
Morfe - jak ty můžeš souhlasit, nevíš o co de, nejsi žena. Já ženy nijak nenapadám, to není nic negativního, že chtěj jít stále dál a dál.

Není tady

#187 5. 7. 2011 20:21

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

... já jsem se naučila v pohodě žít sama se sebou a ...

Jak se mi to tak pomalu nacitalo a myksovala jsem mysi, ctu: ..."já jsem se naučila v hospodě žít sama se sebou a" ... va rodna gloria

Není tady

#188 5. 7. 2011 20:23

vitto
♥♥♥♥♥--

dusička napsal(a):

Já jsem šasná a uvědomuju si, že můj chlap je v mnoha ohledech výjimečný smile Ale musela jsem se k němu protrpět smile On mě rád objímá a líbá na veřejnosti i v soukromí, neostýchá se mi říct, že mě má rád, že mi to sluší, že jsem sexy. Když někde vidí oblečení, co by mi slušelo, tak ho koupí a umí trefit velikost... Holky - on dokonce pozná, když mám novou rtěnku a stíny smile A když jsem v průšvihu, stačí zavolat a okamžitě přijede a řeší za mě... dává mi pocit, že jsem Princezna a já si to po těch svých životních peripetiích strašně užívám ! Wow.... děkuju ti, L smile

Není tady

#189 5. 7. 2011 20:34

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

ViktorkaM napsal(a):

Kiara napsal(a):

... já jsem se naučila v pohodě žít sama se sebou a ...

Jak se mi to tak pomalu nacitalo a myksovala jsem mysi, ctu: ..."já jsem se naučila v hospodě žít sama se sebou a" ... va rodna gloria

lollollol tak hospoda by mi k vnitřnímu klidu asi moc nepomohla lollollol

Není tady

#190 5. 7. 2011 20:37

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

Kairo - taky bych jednou chtěla říct si dost a jsem spokojená takto. Nevím, jestli je to třeba i věkem, kdy se vychovaj děti a člověk nemá takovou zodpovědnost.

Ano, dusičko, určitě v tom hraje roli fakt, že děti mi vyletěly z hnízda a jsem už v životě jenom sama za sebe stolt

Není tady

#191 5. 7. 2011 20:53

AnB
♥------

vitto napsal(a):

dusička napsal(a):

Já jsem šasná a uvědomuju si, že můj chlap je v mnoha ohledech výjimečný smile Ale musela jsem se k němu protrpět smile On mě rád objímá a líbá na veřejnosti i v soukromí, neostýchá se mi říct, že mě má rád, že mi to sluší, že jsem sexy. Když někde vidí oblečení, co by mi slušelo, tak ho koupí a umí trefit velikost... Holky - on dokonce pozná, když mám novou rtěnku a stíny smile A když jsem v průšvihu, stačí zavolat a okamžitě přijede a řeší za mě... dává mi pocit, že jsem Princezna a já si to po těch svých životních peripetiích strašně užívám ! Wow.... děkuju ti, L smile

Dušičko, mᚠpravdu. Někdy ani nevíme co máme, když máme zdravé děti, manžela, který má sice své mouchy ale má rád své děti, a někdy mu ani nevadí ten stereotym, z kterého každý mužský občas utíká (nejen mužský!)big_smile !!!

vitto, vždy ty jsi šastný člověk!!!tummenupp Manželství, které je ideální, vždy má určitý kompromis a jeden z nich je velmi rozumný.par To právě funguje. Manželství je dlouhé než vvyrostou děti - a ty potřebují oba rodiče, aby byly šastné! Jsou vyjímky, ale myslím všeobecně. I nevěra se dá odpustit, chce to  nemyslet jen na sebe ale především na děti. I ten mužský to časem umí ocenit!!!godlike
Když vnímám děti ve střídavé péči, které nevědí čí jsou a ze všeho těží, nebo jsou i někdy na obtíž, tak je mi jich líto.... . Každý sám má osud ve svých rukou.hjartagloria

Není tady

#192 5. 7. 2011 21:07

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

já třeba si uvědomím, že vlastně jo,že jsem spokojená, co vlastně chci novýho? Jsem neštastná kvůli "blbostem" ,ale mám tři zdravé děti,  když vidím někoho poblíž, jak je neštastný, nemocný dítě, nějaká tragédie.
NEvím, jak bych to napsala, snad chápete.

Není tady

#193 5. 7. 2011 21:16

vitto
♥♥♥♥♥--

AnB napsal(a):

vitto napsal(a):

dusička napsal(a):

Dušičko, mᚠpravdu. Někdy ani nevíme co máme, když máme zdravé děti, manžela, který má sice své mouchy ale má rád své děti, a někdy mu ani nevadí ten stereotym, z kterého každý mužský občas utíká (nejen mužský!)big_smile !!!

vitto, vždy ty jsi šastný člověk!!!tummenupp Manželství, které je ideální, vždy má určitý kompromis a jeden z nich je velmi rozumný.par To právě funguje. Manželství je dlouhé než vvyrostou děti - a ty potřebují oba rodiče, aby byly šastné! Jsou vyjímky, ale myslím všeobecně. I nevěra se dá odpustit, chce to  nemyslet jen na sebe ale především na děti. I ten mužský to časem umí ocenit!!!godlike
Když vnímám děti ve střídavé péči, které nevědí čí jsou a ze všeho těží, nebo jsou i někdy na obtíž, tak je mi jich líto.... . Každý sám má osud ve svých rukou.hjartagloria

Prosím tě... četla jsi moje příspěvky???

Není tady

#194 5. 7. 2011 21:23

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Vitto - Co to je slovo protrpět?
Napadlo mě, že každý má své slabé stránky, a Ty si vlastně našla na svém chlapovi ty pozitivní, to co se TI na něm líbí. Kdyby si koukala a viděla jen ty špatné, nebyla by si spokojená?

Není tady

#195 6. 7. 2011 0:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

AnB napsal(a):

A to ja zasa poznám deti v striedavej opatere, ktoré sú šastné... a to fakt, BI. Možno preto, že v čase rozvodu už boli dos vežké a samy si povedali, čo chcú a ako to chcú... (A mmch, nešlo o neveru, ani o nejaký vežký chlad, ale v tom manželstve bol dos vežký problém... a teraz sú, zdá sa, šastní všetci účastníci).

Brita

Není tady

#196 6. 7. 2011 9:32

vitto
♥♥♥♥♥--

Protrpět k cíli, životem smile Hele, já byla po tom nepovedeném manželství 5 let sama, nikoho jsem nechtěla, pak bylo pár krátkodobých známostí a někdy kolem 40 let jsem si řekla, že na to kašlu, že ti chlapi jsou stejně nějací divní  a BÁC! objevil se tenhle prima chlap. Načasované perfektně - kdyby to bylo dříve, neviděla bych asi ta pozitiva a nevážila si toho tolik, toho jaký je...

Není tady

#197 6. 7. 2011 14:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥

kdo je větší osobnost....statečnější,moudřejší...ten,kdo vydrží v neuspokojivém manželství či svazku z různých důvodů...anebo ten,kdo udělá radikální řez a odejde,
Spíš než "statečnější" bych říkala "odvážnější" - "odvážit se" = udělat něco po zvážení všech okolností.
A slova jako "osobnost" a "moudřejší" bych do podobný otázky vůbec netahala... taková všemi vážená charizmatická osobnost se v (přísně tajeném) soukromí může chovat jako velící důstojník nebo jako onuce, tzn. ne/vydrží v blbém svazku, ale veřejnosti, což jsou všichni kolem, krom partnera a možná psychologa, to podá jako další důkaz své "osobnosti"... a stejně tak například mudřec sebemoudřejší se ve stavu totální spermiosepse zachová jako traktorista Lojza, možná jen lépe, co do trestní odpovědnosti http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#198 6. 7. 2011 15:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Mne ešte k téme napadlo, že keby bol pre mňa vzah z nejakého dôvodu trápením alebo povedzme bremenom, najprv by som sa ho snažila nejako vylepši, vyrieši problémy - ale keby partner nemal záujem alebo by to nepomohlo, tak asi fakt rozchod. hmm Akože urobi, čo sa dá, snaži sa vzah vylepši - nielen UDRA status quo, ale naopak zlepšenie - ale potom si da rock

Brita

Není tady

#199 6. 7. 2011 19:52

pencila
♥♥♥----

Revliba napsal(a):

přemýšlím o tom,kdo je větší osobnost....statečnější,moudřejší...ten,kdo vydrží v neuspokojivém manželství či svazku z různých důvodů...anebo ten,kdo udělá radikální řez a odejde?
.

Kdo je statečnější - ten kdo vydrží bolest zubu, nebo ten kdo si zajde k zubaři? vissla
Jsem zastáncem jednání - buď se budu snažit aktivně o změnu (což zmého pohledu znamená práce sama na sobě a ne snaha změnit druhého), nebo odejdu..

Není tady

#200 6. 7. 2011 20:03

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Tak určite je statočnejší ten, kto zájde k zubárovi, ale či tým pomôže aj zubom, je druhá vec. big_smile Poznám niekožkých zubárov, ktorým by som dovolila len trha chrup mŕtvym v pitevni. stolt Statočnos nerovná sa vždy "správne" alebo "dobré".

Brita

Není tady

• Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí