Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

#26 4. 7. 2011 16:39

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Pandorraa napsal(a):

Revliba napsal(a):

Bramborka napsal(a):

Co myslíš tím nefunguje? Co chybí? Manžel neodejde?

Manžel je workholik,s dětmi nepomáhá,neexistují společné dovolené,žena nemá přehled o jejich společných financích,peníze,které jí dává do koruny vyúčtovává...žena nepracuje..stará se o děti na plný úvazek,tudíž nemá vlastní zajištění...tak se s tím naučila žít

Au au...zlatá klec....
Tohle opravdu není statečnost, ale obchod, kde jeden diktuje pravidla a druhý je prostě přijal, protože konec konců jsou pro něj výhodná. Je ale třeba si sama před sebeou ten obchod ještě nějak obhájit.....a to už vůbec není o statečnosti, tam úřaduje ego....

V první řadě bych řekla, že se o zlatou klec rozhodně nejedná, když jí každou korunu vyúčtovává.
Rovněž bych neřekla, že první diktuje pravidla - první nabídl nějaká pravidla a ten druhý má možnost ta pravidla nepřijmout - ale on je přijímá, protože jsou pro něj výhodná - co je na tom špatného a nesvobodného, neférového?
A poslední námitka je k tomu "úřaduje ego" - myslím, že když matka chce zajistit živobytí pro své děti, tak se o úřadování ega nedá vůbec mluvit. Ego by úřadovalo, kdyby dělala ramena a odešla by nezodpovědně s dětmi do podstatně horších podmínek.

Upravil(a) Vějířovka (4. 7. 2011 16:41)


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#27 4. 7. 2011 16:43

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Vějířovka napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Revliba napsal(a):


Manžel je workholik,s dětmi nepomáhá,neexistují společné dovolené,žena nemá přehled o jejich společných financích,peníze,které jí dává do koruny vyúčtovává...žena nepracuje..stará se o děti na plný úvazek,tudíž nemá vlastní zajištění...tak se s tím naučila žít

Au au...zlatá klec....
Tohle opravdu není statečnost, ale obchod, kde jeden diktuje pravidla a druhý je prostě přijal, protože konec konců jsou pro něj výhodná. Je ale třeba si sama před sebeou ten obchod ještě nějak obhájit.....a to už vůbec není o statečnosti, tam úřaduje ego....

V první řadě bych řekla, že se o zlatou klec rozhodně nejedná, když jí každou korunu vyúčtovává.
Rovněž bych neřekla, že první diktuje pravidla - první nabídl nějaká pravidla a ten druhý má možnost ta pravidla nepřijmout - ale on je přijímá, protože jsou pro něj výhodná - co je na tom špatného a nesvobodného, neférového?
A poslední námitka je k tomu "úřaduje ego" - myslím, že když matka chce zajistit živobytí pro své děti, tak se o úřadování ega nedá vůbec mluvit. Ego by úřadovalo, kdyby dělala ramena a odešla by nezodpovědně s dětmi do podstatně horších podmínek.

Vějířovko, mně osobně je jedno, co ty si o tom myslíš.
Proč ale ty tak ulpívᚠna MÉM mínění, že je potřebuješ rozebírat?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#28 4. 7. 2011 16:43

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

holcina napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Revliba napsal(a):


Manžel je workholik,s dětmi nepomáhá,neexistují společné dovolené,žena nemá přehled o jejich společných financích,peníze,které jí dává do koruny vyúčtovává...žena nepracuje..stará se o děti na plný úvazek,tudíž nemá vlastní zajištění...tak se s tím naučila žít

Au au...zlatá klec....
Tohle opravdu není statečnost, ale obchod, kde jeden diktuje pravidla a druhý je prostě přijal, protože konec konců jsou pro něj výhodná. Je ale třeba si sama před sebeou ten obchod ještě nějak obhájit.....a to už vůbec není o statečnosti, tam úřaduje ego....

je takový obchod špatně? nemluvím o lásce něco za něco, to ani nejde. Mluvím o manželství, to přece je možné, pokud to oběma stranám vyhovuje

Revliba ale psala, že paní není šastná, což je ukazatelem toho, že to někde drhne. Je to o té upřímnosti především k sobě sama.


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#29 4. 7. 2011 16:46

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Vějířovka napsal(a):

mariposa napsal(a):

Revliba napsal(a):


Toto je dle mého názoru zjednodušené..jedna má známá žije v takovémto nedobrém vztahu,je to žena velmi laskavá,přemýšlivá...má 2 děti,jedno autistické...manžel nefunguje,ale finančně zajistí...ona na sobě obrovsky zapracovala,aby v tom mohla žít..nemyslím si,že je štastnější,ale našla si svou cestu,aby vydržela...i kdyby neměla strach,odešla a nějak se protloukala,nemyslím si,že by byla štastnější....já toto považuji za statečnost

Já tomu neříkám statečnost, ale přežívání. Jakási neschopnost věc změnit. Já osobně bych takhle žít nechtěla.

To by mě zajímalo, jak bys to, Mariposo, řešila (myslím ekonomicky).
Od manžela workoholika mᚠpeníze a jinak ti nic špatného nedělá. Svou realizaci mᚠmožnost řešit jinak, nic ti v tom nebrání. Budeš-li ale muset navíc vydělávat peníze na živobytí, tak ti ta statečnost nebude k ničemu.

Nejsem v kůži té paní, ta paní se do té situace taky nějak dostala. Ani tu paní neznám, odpovídala jsem na to zda jde o statečnost či nikoliv a statečnost v tom nevidím.


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#30 4. 7. 2011 16:48

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

holcina napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Revliba napsal(a):


Manžel je workholik,s dětmi nepomáhá,neexistují společné dovolené,žena nemá přehled o jejich společných financích,peníze,které jí dává do koruny vyúčtovává...žena nepracuje..stará se o děti na plný úvazek,tudíž nemá vlastní zajištění...tak se s tím naučila žít

Au au...zlatá klec....
Tohle opravdu není statečnost, ale obchod, kde jeden diktuje pravidla a druhý je prostě přijal, protože konec konců jsou pro něj výhodná. Je ale třeba si sama před sebeou ten obchod ještě nějak obhájit.....a to už vůbec není o statečnosti, tam úřaduje ego....

je takový obchod špatně? nemluvím o lásce něco za něco, to ani nejde. Mluvím o manželství, to přece je možné, pokud to oběma stranám vyhovuje

Já jem ale přece nikde neřekla, že takový obchod je špatně, naopak, řekla jsem, že je to dobrý obchod.
Nicméně skutečně dobrý je ale jen tehdy, když si ho dotyčná sáma před sebou obhájí, sama se s ním vyrovná, necítí křivdu a by jen v myšlenkých neobviňuje svého obchodního partnera.
Zlatá klec je většinou hodně "težké vězení". Je to většinou něco za něco - a už musíš poslouchat, vyúčtovávat koruny a nebo se zodpovídat z čehokoliv.
A hlavně - tohle není VZTAH, toto je prostě OBCHOD. A tak je to třeba brát, jinak se to přežít nedá. Nu a kdo nechce obchodovat, ten halt z té klece musí ven. Ale nejdřív si to podle mne musí srovnat ne s tím druhým, ale sám se sebou, se svým egem, se svou sebeláskou, jinak to asi nejde.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#31 4. 7. 2011 16:49

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Pandorraa napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

Pandorraa napsal(a):


Au au...zlatá klec....
Tohle opravdu není statečnost, ale obchod, kde jeden diktuje pravidla a druhý je prostě přijal, protože konec konců jsou pro něj výhodná. Je ale třeba si sama před sebeou ten obchod ještě nějak obhájit.....a to už vůbec není o statečnosti, tam úřaduje ego....

V první řadě bych řekla, že se o zlatou klec rozhodně nejedná, když jí každou korunu vyúčtovává.
Rovněž bych neřekla, že první diktuje pravidla - první nabídl nějaká pravidla a ten druhý má možnost ta pravidla nepřijmout - ale on je přijímá, protože jsou pro něj výhodná - co je na tom špatného a nesvobodného, neférového?
A poslední námitka je k tomu "úřaduje ego" - myslím, že když matka chce zajistit živobytí pro své děti, tak se o úřadování ega nedá vůbec mluvit. Ego by úřadovalo, kdyby dělala ramena a odešla by nezodpovědně s dětmi do podstatně horších podmínek.

Vějířovko, mně osobně je jedno, co ty si o tom myslíš.
Proč ale ty tak ulpívᚠna MÉM mínění, že je potřebuješ rozebírat?

Broboha, a to se nesmí, rozebírat tvoje mínění? To se přece v diskusi dělá, ne?
Když mě něco na mínění druhého nesedí, tak si dovolím k tomu říci svoje mínění, ale pokud je ti jedno, co si o tom já myslím, tak nereaguj.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#32 4. 7. 2011 16:49

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

mariposa napsal(a):

Je to o té upřímnosti především k sobě sama.

Přesně tak stoltstoltstolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#33 4. 7. 2011 16:51

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

mariposa napsal(a):

...Když Ti doma v kvetináči uschne velký strom, který Ti bude zabírat půlku pokoje a bude SUCHÝ, nechᚠsi ho v tom pokoji nebo ho vyhodíš, aby Ti ubíral Tvé místo? (Něco jiného je, pokud ten strom jeví alespoň minimální vlastnosti pro přežití).

No, to jsem prave dnes resila. "Nechala jsem uschnout" 4 kytky. Pak, az "jsem se probudila z nelasky k sobe", (na kytkach je jeji miru u mne vzdycky poznat), chtela jsem je vehementne zachranovat, dala jsem je na prijemny letni destik... Dve se zvravoraly bez problemu, dve zatim vypadaj divne... Jednu jsem rano vyhodila, pac evidentne "umrela". Jestli ta druha se probere uplne, to nevim... Ale stoji za to cekat.
Myslim, ze je to stejne, jako ten "nevyhovujici manzelsky svazek". Co by s myma kytkama udelal hrdina, a co zbabelec? Hm? Tak to asi nejde kategorizovat...
Mohu vsak respektovat, ze nekdo, kdyz by me kytky videl predtim, nez byly (pozde) osetreny, vyhodil by je vsecky. Pac ani jedna nebyla "na prvni pohled" vyhovujici...


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#34 4. 7. 2011 16:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Vějířovka napsal(a):

Broboha, a to se nesmí, rozebírat tvoje mínění? To se přece v diskusi dělá, ne?
Když mě něco na mínění druhého nesedí, tak si dovolím k tomu říci svoje mínění, ale pokud je ti jedno, co si o tom já myslím, tak nereaguj.

Vějířovko, ty jsi legrační big_smile
(říkám, svoje mínění o tvé odpovědi a to se v diskusi dělá, ne? wink)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#35 4. 7. 2011 16:53

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

že není paní šastná,
a co to je vůbec štěstí?
Podle mého paní je ráda, že ten obchod má, jak se může realizovat sama s dvouma nemocnýma dětma?
Ano, vlastně může, žít si svůj život, dát pravidla do obchodního vztahu.
Třeba to tak není, třeba muž chodí do práce, aby je uživil. Kvůli tomu nejezdí na dovolenou. Chybí jen komunikace.
A že musí vyúčtovávat? Takovýho muže si myslím už brala, který rád vidí účty, tohle nemůže být ze dne na den.

Upravil(a) dusička (4. 7. 2011 16:54)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#36 4. 7. 2011 16:54

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

mariposa napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

mariposa napsal(a):


Já tomu neříkám statečnost, ale přežívání. Jakási neschopnost věc změnit. Já osobně bych takhle žít nechtěla.

To by mě zajímalo, jak bys to, Mariposo, řešila (myslím ekonomicky).
Od manžela workoholika mᚠpeníze a jinak ti nic špatného nedělá. Svou realizaci mᚠmožnost řešit jinak, nic ti v tom nebrání. Budeš-li ale muset navíc vydělávat peníze na živobytí, tak ti ta statečnost nebude k ničemu.

Nejsem v kůži té paní, ta paní se do té situace taky nějak dostala. Ani tu paní neznám, odpovídala jsem na to zda jde o statečnost či nikoliv a statečnost v tom nevidím.


Ona je statečná, protože myslí nejen na sebe a svoji "hrdost", ale především na své děti.
Jinak myslí člověk, který děti nemá - ten může klidně statečně odejít. Kdežto matka se zase statečně stará o život svých dětí.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#37 4. 7. 2011 16:56

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Pandorraa napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

Broboha, a to se nesmí, rozebírat tvoje mínění? To se přece v diskusi dělá, ne?
Když mě něco na mínění druhého nesedí, tak si dovolím k tomu říci svoje mínění, ale pokud je ti jedno, co si o tom já myslím, tak nereaguj.

Vějířovko, ty jsi legrační big_smile
(říkám, svoje mínění o tvé odpovědi a to se v diskusi dělá, ne? wink)

Ale jó, posluž si.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#38 4. 7. 2011 16:56

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Kdysi jsem si myslela, že když se někdo rozhodne k rozvodu, tak se lidé v tom manželství už musí úplně nenávidět, jinak by něco takového nemohli nikdy udělat. Viděla jsem to u našich - hodně se hádali, táta se často urazil a třeba několik týdnů s maminkou nemluvil, maminka zase často plakávala, ale vím, že se v podstatě měli rádi a když táta umíral  na rakovinu, maminka se o něho starala do poslední chvíle a moc se přitom sblížili a tak nějak ta vzájemná láska byla víc vidět. Jsem ráda, že byli "ze staré školy" a nerozvedli se. Jenže v mém manželství to tak nebylo. Můj BM mi řekl, že mě má rád, že se mu líbím, ale nemůže se mnou žít. Našel si tudíž někoho lepšího. Pro mě to byl naprostý šok, do posledka jsem věřila, že si to rozmyslí, že se mnou zůstane. Jenže nezůstal, a to měl plná ústa rodiny a věrnosti.
Já si stále myslím, že taková ta zběsilá láska, motýlci v břiše a jiné podobné věci, nejsou pro dobré manželství vůbec podstatné. Důležitější je, aby ti dva měli podobné zájmy, podobný způsob trávení volného času, podobné názory na život a svět a neupřednostňovali svoje sobecké zájmy na úkor rodiny. Za důvod k rozvodu považuji opravdu jen násilí (i psychické) a alkoholismus, gamblerství, narkomanii. Jinak co to je neuspokojivé manželství? Když jeden z manželů těžce onemocní, je to už natolik neuspokojivé, že je omluvitelné z takového vztahu odejít?

Není tady

 

#39 4. 7. 2011 16:58

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Revliba napsal(a):

...Manžel je workholik,s dětmi nepomáhá,neexistují společné dovolené,žena nemá přehled o jejich společných financích,peníze,které jí dává do koruny vyúčtovává...žena nepracuje..stará se o děti na plný úvazek,tudíž nemá vlastní zajištění...tak se s tím naučila žít

Chjo, co bych za tohle dala rodna ... vyjma jedne veci: pokud jsou zabezpeceni (zda se, ze ano), nejaka ta "spolecna dovolena" by se snad nasla, ne? Treba jenom par vikendu v roce, kdy jsme spolu a "nic nemusime a vsecko muzeme"... par
PS: "nefungujiciho" manzela jsem si predstavila jako bud naprosteho sobce a ignoranta, nebo ochrnuteho invalidu... popsane by me jako nefungujici nenapadlo ani v nejhorsim snu...

Upravil(a) ViktorkaM (4. 7. 2011 17:02)


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#40 4. 7. 2011 16:59

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Ona je statečná, protože myslí nejen na sebe a svoji "hrdost", ale především na své děti
gloriavavava copak je statečnost to, že chceš dětem dopřát. A že nemyslíš jenom na sebe, tak to je statečanost?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#41 4. 7. 2011 17:00

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Vějířovka napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

Broboha, a to se nesmí, rozebírat tvoje mínění? To se přece v diskusi dělá, ne?
Když mě něco na mínění druhého nesedí, tak si dovolím k tomu říci svoje mínění, ale pokud je ti jedno, co si o tom já myslím, tak nereaguj.

Vějířovko, ty jsi legrační big_smile
(říkám, svoje mínění o tvé odpovědi a to se v diskusi dělá, ne? wink)

Ale jó, posluž si.

Hele, sleduj mně:
Revliba dala nějakou otázku.
Ty místo toho, abys reagovala na Revlibu, naskočíěš si na můj názor a podle toho svého ho cupuješ.
Tvoje ego se snaží lapit to moje.
Přesně takhle tu začíná většina "hádek", proti kterým ty sama brojíš a odsuzuješ je.
No nejsi ty legrační?
Posílám pusu pussa


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#42 4. 7. 2011 17:06

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Pandorraa napsal(a):

...Já tohle považuji za obchod: každý dá to, co má a oba vědí, o co jde. To je dobrý obchod.

Proc by to mel byt zrovna "obchod"? Mne to pripada jako idealni, "nedopilovany" vztah... stolt


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#43 4. 7. 2011 17:07

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

dusička napsal(a):

Ona je statečná, protože myslí nejen na sebe a svoji "hrdost", ale především na své děti
gloriavavava copak je statečnost to, že chceš dětem dopřát. A že nemyslíš jenom na sebe, tak to je statečanost?

Nevím, jestli ti rozumím, dušičko. Já myslím, že je statečná, protože je ochotna ze svých požadavků, které jsou jen pro ni, ustoupit a myslet i na život dětí. Pokud bych v návalu uraženosti demonstratvně odešla z manželství a vystavila děti určitému strádání, tak to  (podle mne) není statečnost. Statečnost je, když si to v klidu rozumově zhodnotím, a udělám to, co je pro děti nejlepší. Děti jsou s námi jen chvíli, pak se osamostatní - tak je dobré to tu chvíli vydržet a svoje požadavky trochu odložit.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#44 4. 7. 2011 17:07

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

ViktorkaM napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

...Já tohle považuji za obchod: každý dá to, co má a oba vědí, o co jde. To je dobrý obchod.

Proc by to mel byt zrovna "obchod"? Mne to pripada jako idealni, "nedopilovany" vztah... stolt

A dopilovat pomalinku polehounku, aby chlap si myslel, že to tu ženskou myšlenku vymyslel on sám lol


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#45 4. 7. 2011 17:09

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Vějířovka napsal(a):

dusička napsal(a):

Ona je statečná, protože myslí nejen na sebe a svoji "hrdost", ale především na své děti
gloriavavava copak je statečnost to, že chceš dětem dopřát. A že nemyslíš jenom na sebe, tak to je statečanost?

Nevím, jestli ti rozumím, dušičko. Já myslím, že je statečná, protože je ochotna ze svých požadavků, které jsou jen pro ni, ustoupit a myslet i na život dětí. Pokud bych v návalu uraženosti demonstratvně odešla z manželství a vystavila děti určitému strádání, tak to  (podle mne) není statečnost. Statečnost je, když si to v klidu rozumově zhodnotím, a udělám to, co je pro děti nejlepší. Děti jsou s námi jen chvíli, pak se osamostatní - tak je dobré to tu chvíli vydržet a svoje požadavky trochu odložit.

Jo tak to je statečnost.
ALe to přeci nedělá jen kvůli dětem, ale i kvůli sobě. Protože když uvidí děti štastné , bude štastná i ona.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#46 4. 7. 2011 17:09

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Revlibo,
mám kamarádku, která žije v podobné kleci jako ta tvoje. Už několik let, minimálně posledních pět, se jí v ní nelíbí. Ona má zdravé děti, takže situaci zdánlivě lehčí.
Taky už pochopila, že to není o jejím muži, ale o ní. Že do té klece ji nezavřel on, ale zavřela se tam ona sama. Pochopila, že rozum musí následovat srdce a dělá si v tom pořádek. Taky jí je jasné, že srdce i rozum musí být v rovnováze, až PAK může dělat nevratná rozhodnuití. Mimo jiné také odděluje to, co je její od toho, co je jeho.
Je to prostě práce na VZTAHU. Ta nemusí vždy končit rozchodem, taky nemusí vždy končit zlepšením vztahu. Vždycky je to půl na půl.
Když tam žádná práce není, nebo chybí-li součinnost druhé strany, je to vždycky jen OBCHOD.
Je na ni, jestli ji to tak vyhovuje nebo ne. Stěžovat si není kde.
Statečnost je se rozhodnout a za své rozhodnutí přijmout zodpovědnost.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#47 4. 7. 2011 17:10

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

A já zase vidím tu statečnost zuby nechty odejít a pálit mosty. VIdím tam i zatím - jak bych to řekla - negativní statečnost. Statečnost koukat jen na sebe a nerozhlídnout se po nějaké vhodnější variantě. Statečnost myslet na sebe .


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#48 4. 7. 2011 17:10

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Pandorraa napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

Pandorraa napsal(a):


Vějířovko, ty jsi legrační big_smile
(říkám, svoje mínění o tvé odpovědi a to se v diskusi dělá, ne? wink)

Ale jó, posluž si.

Hele, sleduj mně:
Revliba dala nějakou otázku.
Ty místo toho, abys reagovala na Revlibu, naskočíěš si na můj názor a podle toho svého ho cupuješ.
Tvoje ego se snaží lapit to moje.
Přesně takhle tu začíná většina "hádek", proti kterým ty sama brojíš a odsuzuješ je.
No nejsi ty legrační?
Posílám pusu pussa

I já tobě Pan pussa. Reaguji na tebe asi proto, že mi připadᚠnejzajímavější.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#49 4. 7. 2011 17:14

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

dusička napsal(a):

A já zase vidím tu statečnost zuby nechty odejít a pálit mosty. VIdím tam i zatím - jak bych to řekla - negativní statečnost. Statečnost koukat jen na sebe a nerozhlídnout se po nějaké vhodnější variantě. Statečnost myslet na sebe .

To si myslím, že statečnost není - to je nerozvážnost, sobeckost, hloupost, nevyzrálost. Pokud matka myslí jen na sebe, tak je to velmi špatné.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#50 4. 7. 2011 17:15

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe

Vějířovka napsal(a):

I já tobě Pan pussa. Reaguji na tebe asi proto, že mi připadᚠnejzajímavější.

Ty foléééééé...tak to by mně ani ve snu nenapadlo wink

Teď vážně: ty si skutečně myslíš, že ROZUMOVÉ rozhodnutí může ženě a jejím dětem přinést štěstí?
Že tam nehrozí to, že jim do živta dá dárky jako: za všechno se platí...manželství je kšeft....všechno se dá vydržet, když se to vyplatí... nedá se prostě nic jiného dělat, protože nemám kam jít...chlap má vydělávat prachy a ženská držet hubu...na mně nezáleží...lásku si nezasloužím.... láska není k ničemu...atc.atc.?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » Větší statečnost setrvání v manželství nebo odchod-teorie x praxe
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů