Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 6. 7. 2011 20:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jazykový koutek pro ....

dusička napsal(a):

bryndza, brýzga, hrýz, korytnačka, Korytnica, koryto, kryha, krysa, kryštál, kry, obrys, poryv, prýšti, ryba, ryča, rýdzi, rýdzik, ryha, rýchly, ryk, rýž, rým, rypák, rýpa, rys, ry, rytier, ryža, strýko, štvorylka, Torysa, trysk, tryzna, trýzni, úryvok, vytrysknú

slovenština že je jednodušší? Koukám na ty slova jak puk dumbom gloria
A v jakém slově píšete po r měkké i?

Rizoto - asi že sme si požičali. big_smile Rivalita - tiež cudzia. Zrejme v cudzích slovách I, v našich Y. grater kapitulation Richtár je tiež odvodený z nemčiny.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#77 6. 7. 2011 20:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jazykový koutek pro ....

helena napsal(a):

A v jakém slově píšete po r měkké i?
majka ti to jistě ještě upřesní, ale zjednodušeně většinou tam, kde se v ČJ píše ř - například vari kúri veri spori...

skvělí nápad, jazykový koutek se mi moc líbí
Tak se nejen bav, ale i uč lol

RI. stolt Nemýli s RY ako rýžova.

Upravil(a) Selima (6. 7. 2011 20:11)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#78 6. 7. 2011 20:12

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: jazykový koutek pro ....

helena napsal(a):

To snad je velmi pravděpodobné, že cukrář nebyl spisovatel a spisovatel nebyl cukrář.
Pravděpodobné, leč nikoli nemožné... Emil Juliš, vyučený cukrář, taky psal poezii http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

neznám, jméno jsem ani v životě neslyšela a poezie šla mimo mně i ve škole.. podle mně jsou to bláboly psychopatů. Ale je to každého věc, co čte.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#79 6. 7. 2011 20:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jazykový koutek pro ....

haiel napsal(a):

sillwan napsal(a):

Ale tak niektorych "izmov" by bola skoda, nemyslis, Haiel? smile Aj ked momentalne ma, pravda, napadaju same take, ktore by ma potesili, keby zmizli... to je fakt...

Všechny ysmy jsou jenom zatuhlé myšlenkové konstrukce. Měly by se psát s tvrdým, aby bylo každýmu jasný, co jsou zač. Měkké i je v případě ysmů poněkud pokritecké.
big_smile

A sexyzmus? Alebo eufemyzmus?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#80 7. 7. 2011 7:41

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: jazykový koutek pro ....

neznám, jméno jsem ani v životě neslyšela a poezie šla mimo mně i ve škole.. podle mně jsou to bláboly psychopatů. Ale je to každého věc, co čte.
V tom případě chápu, že znalost pravopisu i/y, psaní velkých písmen, některých literárních postav a podobné prkotiny jsou pod tvou rozlišovací schopností http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale je to každého věc, jak píše...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#81 7. 7. 2011 8:18

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: jazykový koutek pro ....

Heleno, ty nedᚠpokoj ? lol


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#82 7. 7. 2011 8:46

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: jazykový koutek pro ....

helena napsal(a):

neznám, jméno jsem ani v životě neslyšela a poezie šla mimo mně i ve škole.. podle mně jsou to bláboly psychopatů. Ale je to každého věc, co čte.
V tom případě chápu, že znalost pravopisu i/y, psaní velkých písmen, některých literárních postav a podobné prkotiny jsou pod tvou rozlišovací schopností http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png
Ale je to každého věc, jak píše...

Ale, ale, ale, ale holki ... hmm Takto se zesmesnovat na Babinetu - ze vam neni hamba ...


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#83 7. 7. 2011 11:49

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: jazykový koutek pro ....

Pak se divíme, že středoškoláci nezvládají maturitu z češtiny :-(

Není tady

 

#84 9. 7. 2011 10:39

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: jazykový koutek pro ....

Takže napíšu pár výkřiků:
spojka "zdali" se píše dohromady, ne s pomlčkou.
Nepíše se "by jste" a "by jsme", ale "byste"  a "bychom".


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#85 9. 7. 2011 12:40

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: jazykový koutek pro ....

Vejirovka : Mozna ano, ale hezci je to s pomlckou smile a byste a bychom mi prijde uplne dementni, nevim ktery tydyt to vymyslel, radeji mam by jste  a by jsme a tak to i pouzivam. Oni si to lidicky na BBN nejak preberou :-) V mem prohlizeci mam kontrolu gramatiky, ale kontroluje pouze kdyz bych psal s diakritikou ale nemam ceskou klavesnici hmm


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#86 9. 7. 2011 12:47

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: jazykový koutek pro ....

morpheus napsal(a):

Vejirovka : Mozna ano, ale hezci je to s pomlckou smile a byste a bychom mi prijde uplne dementni, nevim ktery tydyt to vymyslel, radeji mam by jste  a by jsme a tak to i pouzivam. Oni si to lidicky na BBN nejak preberou :-) V mem prohlizeci mam kontrolu gramatiky, ale kontroluje pouze kdyz bych psal s diakritikou ale nemam ceskou klavesnici hmm

Já vím,. že to lidi spíš otravuje, číst nějaká poučidla, už se budu krotit.storstark


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#87 9. 7. 2011 13:28

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: jazykový koutek pro ....

Ale kdepak ma mila wink me to neotravuje, je fajn, ze se to tu probira, protoze kdyz si myslim, ze uz umim velmi dobre cesky, zjistuju, ze jeste ne tak docela smile takze klidne poucuj a opravuj wink


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#88 9. 7. 2011 13:36

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: jazykový koutek pro ....

Vcera me udivila jedna vec, ale neni to na sokujici, spis na nas krasny jazykovy. Jedna babinetka napsala ve slove angina ypsilon, zrejme nedopatrenim, vsem se to stava a pritom to nevypovida o gramaticke neznalosti. Kupodivu, je to Majkafina kamaradka ...vissla  resp. majkafa na ni pouzila jiny metr, nez na ty ktere xmrti nesnasi a kteri zaroven nesnasi ji, bo ji nebastime ty jeji kydy, a chybu ji neopravila, jak to delava s oblibou nam ostatnim. Tak az me nebo jineho majkafa napadne, tak ji jen neco pripomenu, aby vedela, ze chyby se opravuji vsem a ne jen nekomu, zrejme proto aby tomu nekomu ukazala, jaka je ona borka a my pitomci. Pokud by tvrdila, ze si chyby nevsimla, tak vsimla velice dobre, ale dela z nas blbce, pac vlakno cetla a jsem si jist, ze pozorne tongue
Tak.


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#89 9. 7. 2011 16:03

sillwan
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7705

Re: jazykový koutek pro ....

Neviem, preco sa tu tolko omiela ten masochizmus smile, ale jedina prijatelna verzia v slovencine je ta, ktoru som napisala. smile Pisane s "s" (ako -ismus) je cechizmus.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů